NIEUWE LETD5CHE COURANT VAN WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1925 Dag-Agenda. 4*—13 Sept. Musis Sacrum, Vaandel tentoonstelling. Woensdag 9 Sept 's av. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer Snoeckg van Haarlem. Woensdag 9 Sept. 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: „Het Locale Com. van de Unie „Een school m. d. Bijbel." Spr. Ds. F. J. Jansen Schoonhoven, Berv. Pred. te Oegstgeest, en Ds. H. S Kouwenhoven, Geref. Pred. Leiden. 1120 September, Stadsgehoorzaal. „LA.W.E.T." Zaterdag 12 Sept. 'sav. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer J. Verweij van Zwolle. Lichtbeelden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothekers wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 September a.s. waargenomen door de apotheken van Öe h.h. A, J. Donk, Doezastraat 31, tel 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136. ben bedankt, zullen in die Kamer op gevolgd worden door de heeren L. M. Hermans te Arnhem en P. Danz te Amsterdam. Ministers geen Kamerlid. Aangezien de zes ministers, die tot lid van de Tweede Kamer waren be noemd verklaard, him geloofsbrieven als zoodanig niet binnen den wettelijk gestelden termijn hebben ingeleverd, worden zij geacht, hun benoeming niet te hebben aangenomen, zoodat thans opvolgers voor hen zullen worden aan gewezen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagmiddag 3 uur. Aan de orde is dan: Benoeming der commis sie voor het onderzoek der geloofsbrie ven en aanbieding van de staatsbegróo ting voor 1926. Voorzitter Eerste Kamer. Bij Kon. besluit van 5 dezer is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedurende de it- ting, die zal aanvangen op den derden Dix.sdag in September 1925, benoemd de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid van die Kamer. Onwillige kiezers. In Haarlem voldeden op 1 Juli j.l. ruim 4000 kiezers en kiezeressen niet aan bun stemplicht. Hiervan zullen, - naar we vernemen, ongeveer 200 met den kantonrechter kennis maken, om dat zij geen voldoende reden van hun verzuim kunnen opgeven. Uitvoerverboden. Bij K. B. is bepaald, dat alle thans nog van kracht zijn, op grond- der wet van 3 Aug. 1914, gelijk deze wet nader is gewijzigd, uitgevaardigde uitvoerverboden zijn ingetrokken, met uitzondering van: a. het verbod van uitvoer van kaas, uitgevaardigd bij Kon. Besi. van 26 Oct. 1914; b. het verbod van uitvoer van boter, uitgevaardigd bij Kon. Besl. van 29 Oct. 1914. Dit besluit treedt vandaag in werking. De heer Schaper over de lijkverbran ding. In „Het Volk" van gisteravond schrijft het Kamerlid Schaper het volgende: Met schrik en ontsteltenis vernam ik in Marseille, dat mijn oude vriend Van Kol was overleden. Maar met groote droefheid en met weerzin las lk, dat zijn lijk zou worden verbrand Zoo gaarne zou ik. nu in het land teruggekeerd, althans zijn graf bezoe ken, om tenminste op de plaats, waar zijn stoffelijk overschot rust, nog een te gedenken al hetgeen ik met hem heb beleefd, mij vreugde en leed te her lnneren, met hem doorgemaakt. Wat zou mij nu echter te do^n staan? Tk kan Westerveld opzoeken, een afge legen nest. waar-men bijna niet ko men kan. En als ik er bén, dan zie ik er hoogstens een ellendige kruik waar van ik niet eens de absolute zekerhei 1 heb, dat er uitsluitend asch van zijn lichaam in verborgen is. Deze gedachte is mij schier ondrage lijk en nimmer besefte ik zóó de nadee- len van crematie, uit dit oogpunt be zien. p Natuurlijk moet ik eerbiedigen, dat Van Kol blijkbaar gewenscht heeft, dat zijn overschot zal worden verbrand. Ik zou echter iederen man van beteeke- nis willen verzoeken, die kwestie ook eens van dezen kant te bezien, als hit moet beslissen wat er met zijn lijk zal geschieden. Men mag waarlijk om de achterblijvend en ook wel eens denken Nederland en België. De Ministers van Buitenlandsche Zaken van Nederland en België hebben gisteren van hun aanwezigheid in de Volkenbonds vergadering gebruik gemaakt om een on derhoud te hebben over het Nederlandsch '7- elgisohe Verdrag De Codro. In de zitting van het Haagsoh Gerechts hóf is geroyeerd op de rol ds zaak van de Codro tegen den staat. Het bindend tarief der boekdrukkers. De vorige week is, naar men meldt, te Utrecht eèa vergadering gehouden van boekdrukkerspalroons, dis zich niet kon den vereenigen met het door de Federatie van werkgeversverenigingen in het boek- drukkersbedrijf vastgestelde bindends ta rief. Thans is de omroep verschenen voor een tweede vergadering tegen morgen, waar de deputatie, die geconfereerd heeft met het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Boekdrukkerspatroons, mededeeling zal doen van deze besprekingen. Opvallend is het, zegt het „U. D.", dat de omroep vooriieze tweede verga dering thans onderteekend is door een zestigtal drukkerijen, terwijl de oproep voor de eerste vergadering de ondertee- kening droeg van een twaalftal boekdruk kerspatroons. ij De Volkenbondsvergadering. Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eysinga is benoemd tot voorzitter van de tweede commissie van de Assembléé, die de tech nische organisaties behandelt. Pensioenen en wachtgelden. Het Departement van Financiën deelt mede, dat in het vervolg alle pensioenen en wachtgelden ten laste van de Neder- Igmdsche staatsbegrooting en ook die ten laste van het algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds, per chèque zallen worden be oenfonds, per chèque zullen worden be- oenen van de onderwijzers, de loodsen, de mindere geëmployeerden van zee- en land macht, de gemeente-ambtenaren, de pol- 4.?f- en waterschapsambtenaren, 'en alle weduwe- en weezénpensïoenem voorzoover die pensioenen niet op de betrokken giro rekening vin belanghebbenden worden bijgeschreven. Belanghebbenden, die metterwoon hier te lande gevestigd zijn, behoeven geen attestatie de vita meer over te leggen. HET KONINKLIJK BEZOEK. AAN FRIESLAND. Van Ameland naar Leeuwarden. Gisteren te 12.50 heeft de Konink lijke Familie, uitgeleide gedaan door autoriteiten en een groote menigte eilandbewoners het eiland Ameland weer verlaten. Evenals bij aaiikomst werden de hooge gasten en het gevolg per boe renwagen naar de boot gebracht. Te kwart over twee arriveerde de Koninklijke familie 2© Hol werd. Evenals bij het vertrek, stond reeds lang te voren de dijk vol menschen, die de komst der hooge gasten ver beidden. Na de aankomst te Hol werd ging de tocht over Blija, Ferwerd, Hal- lum, Hyum, Finkum, en Stiens naar [Leeuwarden. Feeststemming te Leeuwarden Reeds vroeg in den morgen had den ondanks het minder gunstige wee'r zich duizenden Friezen naar Leeuwar den begeven. De landwegen naar de hoofdstad waren vof fietsers en wa gens, de kanalen vol vlaggetooidè boo ten, waarop kinderen én menschen alle buien tartten. Het raakte hün nietDe Konin gin komtDe Koningin, die hier eenmaal schaatsen reed, wier in bui tenland meest bekende beeltenis de Friesche kap draagt. In duizenden stroomde men naar de hoofdstad. Niets kon hen weerhou den. Is de" Koningin zelf niet op een boe renkar de pier van Ameland opge reden, terwijl de golven om de wielen spoelden en de Noord-Wester dieigand de golven over de steenen sloag? Zou den zij dan regen vreezen? Al vroeg is het uiterst druk in de Leeuwarder straten, langs den mooi versierden Wirdumerdijk, Nieuwstad, langs het anders zoo stil intieme water van de Voorstreek, langs alle innige grachtjes, die de schoonheid van de stad vormen, trekken ze rond in groep jes. Niet "minder dan 800 Friesche ver- eenigingen waren er met haar vaan dels, oranje .linten en kokarden, de meisjes soms met oranje mutsen en sjerpen, nu eens joelend onder 't zin gen van „Oranje Boven", dan weer hoogst ernstig. De aankomst. Eindelijk, daar naderde in een 6-tal auto's de Koninklijke stoet. Een don derend gejuich kondigde aan dat de hooge gasten gearriveerd waren. En meteen brak de zon door de wolken en wierp blijden, ouden glans over die symbolen uit het glorierijk verleden van de oude Friezenstad. Éérst aarzelend zette heb gejuich in|. De kinderen wuiven blijf .met hun vlag geni. De stugge schuwe .Noordelijke Friezen geven zich niet .makkelijk, maar als het Wilhelmus .plechtig gaat ruischen langs oude wallen, dan breekt met geweld die onbegrensde .innige Friesche hartelijkheid zich baan. ,Een eindeloos gejuich barst los „langs den langen Noordersingel. Als de stoet even stilhoudt, tegenover het Diaco- nessenhuis bij de aanlegplaats der „Ko ninklijke zeilvereeniging „Oostergoo" dan zetten de diaconesjes en toeschou wers spontaan mee het Wilhelmus in. Het zingen slaat over naar de jach ten en als de stoet weer voortgaat blijft het een eindeloos juichen en wuiven. Het anders zoo gesloten Friesche hart is wijd open gegaan. Door de straten, waar langs de stoet zich her weegt plant het gejuich zich voort. Het gaat als een golf van eerlijke, spontane har lelijkheid en nationaal vos len mee, door die oude nauwe stra ten, terwijl de zware stemmen van de klokketorens en het carillon van he. stadhuis over de stad galmen. Bij de oudste inwoner. Eerst werd cenigen lijd bij de jacht- vloot getoefd en toen ging het naar de Nieuwe Buren waar het zoo moge lijk nog voller was. Hier woont namelijk de wed. van Heerewaarden, die onlangshon derd en twee jaar is geworden. Hel was békend geworden, dat H.M. deze oudste inwoonster van Leeuwarden zou gaan bezoeken. De woning van dit krasse oudje was ook met groen en bloemen Versierd en bovefi. de voor deur was een wapenschild met „Hulde aan de Koningin" aangebracht. Van de voordeur bot de straat was een looper gelegd, zoadat verwacht werd, dat H.M. het huis in zou gaan. Dit bleek echter niet zoo te zijn. Toen de Koninklijke stoet naderde, kwam de oude vrouw naar buiten. Nadat de auto, waarin H.M. met den Prins en Prinses Juliana waren gezeten, voor het einde van den looper had stil gehouden, liep het oudje daarheen, in de hand een bloemruiker dragende. Zij klom in den Koninklijken auto en bood H.M. de bloemen aan. De Konigin, die blijkbaar niet kon gelooven, zoo'n oude vrouw voor zich te zien, vroeg met verwonderde stem: „Bent U, hon derd twee jaar geworden?" Zonder eenige aandoening antwoordde zij flink „Ja Majesteit". Daarop gaf de Koningin haar de hand met de woorden: „Ik dank U. recht hartelijk voor deze bloemen". Ook Prinses Juliana gaf haar 'nhand en evenzoo de Prins. Met het uiten van den wensch van het flinke oudje dat God zou mogen geven, dat het Koninklijk gezin'nog lang tot heil van Nederland gespaard zal blijven, was dit oponthoud afgeloopen. Het krasse oudje verliet den auto en de tocht werd onder oorverdoovend gejuich voortgezet. Bij de aankomst aan het paleis van den Commissaris der Koningin was een eerewacht van den ,Vrij willigen Landstorm opgesteld. Na den auto te hebben verlaten, inspecteerde de Ko ningin de wacht. Op de stoep van het paleis werd' de Koninklijke fa milie door mevrouw baronesse Van Harinxma tho.e Slooten ontvangen. Een oogenblik, nadat de hooge gas ten naar binnen waren gegaan, ver toonde de Koningin zich aan het raam en groette zij de geestdriftige menig te zeer hartelijk. Te kwart óver vier begaf de Ko ninklijke familie zich naar het stad huis, waar toespraken werden gehou den en thee werd aangeboden. En toen ging het naar het Wilbel- minaplein ter bijwoning van het groote défilé. Naar schatting waren hier een 13000 menschen aamyezig en begroet ten met een lang aanhoudend gejuich de- hooge gasten die op de tribune plaats namen. Zanghulde en défilé. Dan, plots, op een gegeven -oogenblik werd h!,et doodstil. Daar heft een koor van 400 zangers en zangeressen en 1000 kin deren het Wilhelmus aan. Het was een indrukwekkend oogenblik. Nadat nog een couplet van het Wilhelmus gezongen was, was de groo'csche zanghui de voor een oogenblik geëindigd. En dan volgt het défilé van de 8co Friesche vereenigingen met haar vaan dels. Het werd wel een van de grootste huldebetoogingen, welke H.M. misschien ooit zijn gebracht. Het défilé duurde ongeveer ruim ander half uur. Na afloop hieven de zangeressen en zangers, wederom onder leiding van den heer Paardekoper, het Friesche Volks lied aan, dat aloude en fiere lied, dat nooit zijn uitwerking mist op. al wat van Frieschen bloede is. Nóg laaide de nationale geestdrift op, toen, nadat twee coupletten van het volks lied waren gezongen, de dirigent het lied van Pieter Jelles inzette: „Rolje Wetter- waegen". Men las het van de gezichten; dat was de oude trouw en aanhankelijkheid, waarvan de Koningin gesproken had, dat was de liefde van het Friesche volk voor de Vorstin. Nadat het zingen geëindigd was, werd een driewerf hoera aangeheven, en toen was ook het défilé afgeloopen. Daarna werd weer per auto naar het paleis van den Commissaris der Koningin teruggereden. Het weer had zich intus- schen den geheelen middag uitstekend gehouden. In de best denkbare stemming ging het toen stadwaarts, in nooit geziene drom men. Het w'efd_na afloop van de huldi ging in de stad een onbeschrijfelijke druk te. Zoo boordevol met vreemdelingen is de goede oude stad Leeuwarden in geen tijden geweest. In restaurants en café's was geen plaats onbezet, en bij' alles was men in de beste stemming. Het is een groot feest geworden, deze triomftocht van de Koninklijke familie dooö" Frieslands dreven, op welken zege tocht het bezoek aan de hoofdstad van het gewest met recht de kroon kan genoemd worden. Met een schitterend vuurwerk werd deze voor Friesland onvergetelijke dag beslo ten. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING Het vraagstuk van Mosoel. De zes commissies van. de Volke'n- boridsVergadering zijn Dinsdagmiddag" hun wc- knaamiiedm begonnen. i 1:4'.:d cm Chamberlain, j.: cv... Gei: gaan brengen aan k.u.,,,! ie Ai>: les Bains. Dit bezoek hsü. i.-.cke beteekenis, daar da ge allieerde Ministers met Benesj en Skrzijnski dezer dagen' het vraagstuk van het waarborgverdrag zullen behan delen met de juristen, die aan de con ferentie te Londen deelgenomen heb ben. De ministers keerden *s avonds te Genève terug, waar Painlevé een be zoek heeft gebracht aan Albert Tho mas, het hoofÖ van het internationaal arbeidsbureau, die pas uit Zuid-Afri- ka is teruggekeerd. Naar men zegt, heeft de Turksche afvaardiging uit Angora telegrafisch opdracht ontvangen een volksstemming in het betwiste gebied van Mosoel voor te s tellen. De onderhandelingen tusschen Un- den, den rapporteur over het vraag stuk van Mosoel, en de Engelsche en Turksche afgevaardigden, vorderen langzaam. Mén denkt, dat de zaak den Raad deze heele zitting en vermoedelijk ook nog de Decemberzitting zal bezighou den. DE OORLOG IN MAROKKO. Een mislukte landing' Oficieel werd gisteren uit Madrid ge meld: Hedenmiddag om 12 uur zijn de Spanjaarden in de baai van Ceba- dilla op het schiereiland Morro Nueva (baai van Alhucemas) geland. Eenige oogenblikken later bezetten zij hun stellingen zonder veel tegenstand te ontmoeten. De troepen staan onder commando van generaal Saro. Dat is een moedgevend bericht voor de Spanjaarden. Maar 'zooals het meer gaat, vooral in den oorlogstijd, de berichten spre ken elkaar tegen. Uit Tanger wordt toch het volgende geseind: Een koerier van Beni Msoear 5 uur van Tanger gelegen, waar de telefoonleiding van Abd-el-Krim ein digt, meldt, dat volgens een commu niqué van Abd-el-Krim's hoofdkwar tier de Spaansche landingspogingen te Wadlau metzware verliezen zijn afgeslagen. Beweerd wordt, dat de Riffi-artille- rie te Wadlau ze-ven Spaansche trans portschepen of andere booten in den grond boorde, terwijl te Alhucemas 14 Spaansche schepen werden vernietigd. Wat er van dit alles waar is, valt voorloopig niet te beoordeelen. Recht- streeksche berichten zijn van de be trokken kustplaatsen nog niet te Tan ger ontvangen, hetgeen met het oog op den afstand en de gebrekkige ver keersmiddelen ook niet mogelijk is De Rifmooren te Tanger zeggen, dit in de baai van Alhucemas en op het strand mijnen zijn gelegd, terwijl het bombordement op Spaansche en Fran- sche oorlogsschepen van de verdedi gingswerken van de Riffi ernstige schade aanrichtte. DE FRANSCH-SPAANSCHE VREDES VOORWAARDEN. Een opzienbarend bericht. Veel opzien is gewekt door een tele gram uit Tanger, waarin wordt mede gedeeld dat Abd-el-Krim verklaarde de Fransch-Spaansche vredesvoorwaar den niet ontvangen te hebben. Ter toelichting diene het volgende: De „Times^-correspondent zond op 18 Augustus aan Abd-el-Krim een schrij ven, waarin hij dezen aanraadde, de aangeboden vredesvoorwaarden te aanvaarden. Afschriften van de ver klaringen van Painlevé en Primo de Rivera omtrent deze vredesvoorwaar den, zooals deze gepubliceerd waren in de bladen van Tanger, werden bij den brief gevoegd. Daarop ontving de „Times"-corres- pondent op 29 Augustus bet volgende antwoord van Abd-el-Krim: Wij ontvingen uw brief van 18 Au gustus, waarin u ons uw advies aan bood tot aanknooping van vredeson derhandelingen overeenkomstig de voorwaarden in de pers gepubliceerd. Wij werden echter tot op heden niet formeel Ingelicht omtrent de aange boden voorwaarden, die ik derhalve zoomin aanvaarden als verwerpen kan Ik verzoek u daarom openbaar te ma ken, hetgeen ik reeds vertelde, name lijk dat ik niets ontving, in weerwil van hetgeen in de pers is gepubli ceerd. Ik ben van meening,. dat dit een politieke manoeuvre is om de open bare meening te misleiden, alsook de Fransche en Spaansche volken, ten einde tot een rampspoedigen oorlog te leiden. DE SHENANDOAH. Een interpellatie in den Senaat- Uit New York wordt gemeld dat de democratische senator King ver klaard heeft dat hij een motie zal in dienen, waarin het congres w t u.lt- gemoodigd een onderzoek in te stel len naar het ongeluk piel de Shenan doah. King zeide dat hel groote aantal ongelukken ongetwijfeld te wijten is aan onkunde, nalatigheid en verkeerd beheer. IT et departement van marine moet van onder tot boven worden ge zuiverd en de senaat dient die taak op zich te nemen, verklaarde hij'. De vele commissies van onderzoek, die door het departement zelf zijn be noemd, hadden slechts tot taak het departement schoon te wasschpn. De Radio-Programma Wat er vanavond te hooren i 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515, M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Conc. onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20(Frankfort, 470 M.) Lezingen, c 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 ri Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein va 1 Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingèn. 7.20 (München, 485 M.) Concert o. lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 -NSF. Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Concert uk de Studio. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.)*(Madrid, 392 M.) Conceit. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek'. 8.50 (Münster, 410 M.) 'Concert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 17.50 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht^ nieuwstijdin- motie zal ook be.rekking hebben op het verlies van een duikboot en van de torpedojagers op de rotsen van San Pedro. De immigratie in Amerika. .Uit de immigratie-statistieken blijkt, dat de nieuwe immigratiewet erin ge slaagd-is, den toevloed van vreemde lingen te stuiten. In het jaar, dat voor Juni afgeloopen is, zijn er 294.000 per sonen binnengekomen, hetgeen 68 pet. minder is dan het vorige jaar, ter wijl er 92.000 personen naar hun va derland zijn teruggekeerd. KORTE BERICHTEN Uit Boedapest wordt gemeld, dat de Hongaarsche regeering het Duit sche aanbod 0111 den visumdwang af te schaffen op financieel© gronden en wegens de toenemende werkloosheid, heeft afgewezen. Fra-nschen en vreemdelingen, die in Marokko aan land wenschën te gaan, zullen zich van tevoren van een speciaal visum moeten voorzien. Dr. Gauss, de Duitsche juridische deskundige, is van de conferentie te Londen, te Berlijn teruggekeerd. President von Hindenburg is, na dat hij enkele weken met vacantie in het Beiersche hooggebergte heeft door gebracht, gisteren naar Berlijn terug gekeerd. In een tyfoon bij het eiland Pa lawan zijn 35 visschers om het leven gekomen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: A. Hil- •brands geb. Turkenburg, dochter en zoon. A. van Be ij eren, geb'. vajn der Neut, d. M. van der Voiorst, geb. de Groot, zoon. M. G. E. Korver, geb'. van Ebb'ehh'orst Tengbergen, dochter. M. van der Wel, geb. Schellingerhout, dochter. D. C. M. Heijman, geb. Hoogexvorst, dochter. P. Verhoeff, geb. v. d. Tier, zoon. D. Laman 'geb. Nugteren, dochter. J. van Driel, geb. Wolmerstett, zoon. P. Reijeys, geb. Idenburg, dochter. M. J. van Éijk, geb de Rijnsburger, dochter. M. M. de LeeuW geb'. Schreuder, zöon. J. O. Zijlstra, geb. de Vos, levenl. dochter. Overleden: C. P. de Jong, jm. 7 jaar, overl. te Leiden. M. de Bruin, jd. 26 jaar. J. van der Wiel, echtg. van J. van Biesen, 65 jaar. C. Ann aars, wedr. van M. M. Verkerk, 82 jaair. P. M. M. van Leeuwen, jd. 13 jaar. Gehuwd: K. van Egmond, jm. 43 jaar en C. van der Laken, jd, 35 jaar. IC. A. Mudde, jm. 31 jaar en J^ C. H. Bons, jd. 24 jaar. J. van Brussel, jm. 28 jaar en M. van der Veer, jd. 25 jaar. Ingekomen van: Barwputswaarder, A. de Vaal, dienst bode, Lindenhovenstraat 51. Gouda, J. A. van Schaak, maoh.-bankw., Willem- straat 27. Utrecht, A. J. Re-mikes, los ar beider, Nesse 2. Amsterdam, kinderen A. van Tienhoven en gezin, Otweg 10. de Groot, Raadhuisstraat 44. Boskoop, Amersfoort, A. Poelwijk, Prins Hendrik straat 69. 's Gravenhage. M. Foekking, dienstbode, Oudslxoornsoheweg 78. W ou brugge, H. Roos en gezin, veehouders- knecht, Hooftstraat 183. Bodegraven, J. H. Janmaat en gezin, broodbakker, Em- malaan 59. Heilo, D. Bakker, bloemist knecht, Hooftstraat Sprood. Vertrokken naar: Rotterdam, P. T. van Eek en gezin, los arbeider. Nieuwkoop, J. Blom en gezin, metselaar. Oegstgeest, H. W. L. Mel- chers. HaarlemGoudsmitsplein 6, A Verdonk en gezin, arbeider. Leiden, Wri te Singel 103, T. van der Sluis, dienst bode. Voorburg, Schellinglaan 6, P. -Ma a Stuling en gezin. Voorburg, Schellin;.;- la.au 6# -W. Arijzee, dienstbode. Bout J. ,C. van der S^oot. Leiden, Botermarri, ,W. J. J. Scheerder. West-Indië, Curav?-. C. Donker; elektricien, Zwammerdam, Jri Uithdü, arbeirl^. Driebergen, P. Ho.og/*n- doorn en un. Ned. Oost-Indië, Bata via, J. B. Utrecht, Maliebaan io, W. A. Bdienstbode. Valburg, ML jC. vem tkn. Lci«.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2