NIEUWE LEIDSCHE COURANT VrtN ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Bureaus Raadhuis, Burgemeester en Wethouders ran Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secreta rie en van den G:n een te-Ontvang er op Maandag 31 Augustus a.s. ter gelegen heid van den verjaardag van H. M de Koningin, slechts zullen geopend zijn van des voormidiags 9 tot des namid dags 12.30 uur. Leiden, 29 Augustus 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. RECLAME, Abdijsiroop Communistische relletjes te Parijs. Er waren krachtige ordemaatregelen genomen, tegen het einde van gister middag te Parijs, om de- aangekondig de communistische protestbetoogingen tegen de politiek der buitenlandsche rpgeeringen te beletten. De gezantschapsgebouwen, waarop zij het gemunt hadden, waren door een sterke politiemacht afgezet. Op verschillende plaatsen trachtten de communistische militanten een stoet te vormen, maar zij werden on middellijk uit elkaar geslagen. Op de Place de 1' Opera hadden twee botsingen tussohen betoogers en poli tie plaats, waarvan de tweede vrij ernstig was. De politie maakte enke'e charges. Om half 10 waren er in 't geheel on geveer honderd communisten gearres teerd, die hadden geweigerd door te loopen D,e politie zal de identiteit en het domicilie van de gearresteerden verifieeren. Een eigenaardig fanatisme. Kort geleden werd gemeld, dat erin den Belgischen Congo eenige onrust heerschte. Nu nadere bijzonderheden binnenkomen, blijkt, dat deze door fa natisme zijn veroorzaakt. Een der inboorlingen, een zekere M' Wanalesa, had zich zelf tot profeet uit geroepen en noemde zidh ,Gods zoon." Hij verklaarde dat hem door God was opgedragen, de onderdrukte in- h-orlingen te bevrijden. Hiertoe echter moesten zij eerst ypl- z >is zijn Goddelijke zending worden sfdöbpt en zijn slachtoffers maakte hij nMsFdat zij, na gedoopt te zijn, eerst v>n~Üe aarde zouden verdwijnen' om laterals blanken daarop terug te kee- ren.-daarop wierp hij ze in de rivier, wnawtoor meer dan honderd inboorlin i»n "Bp deze wijze verdronken zijn. Trfl op heden zij'n reeds vijf en vijf- tisr rjken geborgen. Dertien politie mannen. die zich naar het district had (Ln "Tlogeven om een onderzoek in te itolWn, zijn gedood. -Vgpvolgens werd een tweede politie- paffWiille uitgezonden, waarvan even- errinO man werden gedood. Ten slotte mnëSten troepen vanuit Elizabethville wnr'fffin gerequireerd, die de orde h'er- TteKDën. Zestig inboorlingen die bekend Heb1 ben aan de euveldaden van M" Wa nalesa medeplichtig te zijn, zijn gear- 'csteerd. Een ouderweteche rooftocht. Te Heywoth, Honderd kilometer ten Z.W. van Chicago, werd gisteren groo- te ontsteltenis veroorzaakt door een bende van tien gewapende en gemas kerde bandieten. Zij hebben op ouderwetsohe wijze de plaats geterroriseerd. De bandieten drongen de winkels hinnen, alsmede de bankiershulzen, nadat zij alle tele foon- en telegraafdraden hadden door gesneden en gingen er van door met een buit van 5000 dollar aan contan ten en 7000 dollar aan effecten. Na hun vertrek heeft de plaatselijke, politie-chef zich naar de naastbijzijn de stad begeven en de politie te Chi cago gewaarschuwd met opgave van de richting, waarin de bandieten, zijn fevlucht. KORTE BERICHTEN Het Fransch'e kabinet erkent 'de noodzakelijkheid van het leggen van verband tusschen de onderhandelingen over de schulden te Konden en te Washington. Het blad van Ludendorff spreekt zioh scherp uit over het afzeggen van het bezoek aan dezen door Hinden burg. Er zouden aanwijzingen zijn, dat de zeeliedenstaking te Melbourne aan het afloopen is. In Nieuw Zeeland en 'Zuid-Afrika is zij echter nog ver- ergerd. Voor de regeling van de Fran sefte schulden aan Amerika denkt Cail- laux alleen vooruit naar Washington 'e gaan Een "Fran-cïe if I gatf ft m later. De onderhandelingen tot bijleg giny van het conflict in de Duitsche xtextielindustrie zijn mislukt. De sta king schijnt onvermijdelijk; ze zou 200.000 arbeiders omvatten. De Engelsche regeering hervat de diplomatieke betrekkingen met Mexico. Uit het Sociale Leven. HET METAALCONFLICT. Het overleg nog niet ten einde. Gistermiddag is te 's-Gravenhage de aangekondigde bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers van de Chris telijke, R.K. en Neutrale bonden (de wrekgevers), ter bespreking van bet conflict in de metaalindustrie. De con ferentie, die werd geleid door den beer Schouten van den Metaalbond, werd ,a. bijgewoond door den beer Dijk graaf, hoofddirecteur van de Rotter- lamsche Droogdok Maatschappij en an de Maatschappij „Nieuwe Water weg." Nadat de besprekingen bijna twee uur hadden geduurd, vergaderden de vertegenwoordigers van de werkne mers en van den Metaalbond eenigen tijd afzonderlijk, waarna tot ruim half zeven w§der gecombineerd vergaderd werd. De besprekingen werden toen geschorst tot hedenavond. Noch van werkgevers- noch van erknemerszijde wenscht men eeniger lei mededeeling over den stand van de besprekingen te doen. UIT DE OMGEVING^ LEIDERDORP. Gemeenteraad. Gisteren, Vrijdagavond, vergaderde da ■emeenteraad, onder leiding van den bur gemeester, den heer G. v. d. Valk o'uwman. De leden ware alle aan wezig. Na opening met ambtsgebed en goed keuring van de ndtulen deed de voorzit ter mededeeling van eenige ingekomen, stukken. De gemeente zal voor 1926 f 288,61 hebben bij te dragen in de kosten van den keuringsdienst voor waren. Van B. en W. van Zoeterwoude is een verzo!ek dm adhaësie ingekomen aan het adres van den raad, dier gemeente aan de volksvertegenwoordiging inzake in trekking van de wet op den Zomertijd. De raad heeft indertijd, zooals de voor zitter opmerkt, reeds besloten om op dergelijke verzoeken niet dan bij grooten noodzaak in te gaan. De heeren A. van Leeuwen en Rijns- burger zijn voor, de heer .Groenendijk tegen 'inwilliging, van het verzoek. Besloten werd tenslotte het verzoek in te willigen. Tegen stemden weth. de Bruy ne, en de heeren Groenendijk en Klaver. :De raad van Leiderdorp zal dus het adres steunen. De voorzitter biedt hierna aan de ge- meentebegrooting voor 1926. Naar aan leiding van de hierop voorkomende cijfers stellen B. en W. nu reeds' voor, den om slag voOf de gewone inkomstenbelasting terug te brengen van 1 pet op pot. Vervolgens komt een wijziging van 'de begrooting over 1925 aan de orde. Volgens mededeeling van den Inspec teur, der Rijksinkomstenbelasting te Lei den, mm.l. wacht onze gemeente nog een douceurtje van f 6000 van forensen- belasting, die haa rnooit is .uitgekeerd. B. en W. stellen voor, hiervan f 1000 te gebruiken voor de aan Zoeterwoude te verleenen bijdragen voöir de herstelling van de Bruggestraat, f 700 voor onder houd van het raadhuis (herstelling van ramen en vloeren), f 500 voor meubi leering van het raadhuis (vernieuwing van tafel en vloerkleeden, en vervanging yan de 'dure en lastige jalouziën doior gor dijnen. Het overige willen B. en W. aanwenden voor aflossing van de ge- heele distributieleening, waarvan nog 2 maal 1672 moet worden afbetaald. Aldus besloten. Ter tafel komt hierna een cOncerpt- verordening, waarbij 't rooken verboden zal zijn in openbare middelen van ver- oer (speciaal autobussen) en het inne- meh van een standplaats door deze voer tuigen, zonder vergunning van B. en W. Op verzoek van den heer Klaver zullen B. en W. overwegen, pf er ook een strafbepaling kan worden gemaakt op het vasthouden van rijdende voer tuigen door fietsers, enz. De verordening wordt goedgekeurd. Van den heer Verhulst te Leiden is een verzoek ingekomen, om gedurende de wintermaanden gebruik te mogen pia- ken van een lokaal der Openbare lagere school voor het geven van een cursus in het landbouwboekhouden. Na eenige bespreking wordt besloten het gevraagde voorloopig voor één .win ter kosteloos te verleenen. Bij de rondvraag vraagt de heer Ver- vark meer straatverlichting in het voor ste gedeelte van den Munnik, waar het 's avonds, inzonderheid bij de brug, erg donker kan zijn. De vraag geeft tevens aanleiding tot een heele bespreking van den geweasch.- ten wegbreedte enz. voor te verwachten woningbouw ter plaatse. Wat de vraag van den heer Vervark aangaat,- misschien wordt er nog een lan taarn bijgeplaatst. Hierna sluiting. Predikbeurten. Hed. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. Ó.30 uur, de heer J. H. Mulder, ber. pred. te Zoeterwoude, Zoeterw. Geref. Kerk. Yoorm. 9.30 en nam, 6.30 uur, Ds. Th. Woudstra. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur in Irene, Ds. T. J. Jan sen Schoonhoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Reho'both-kapel, d? heer L, v. d. Zanden, theol. cand. te Putten op de .Veluwe. Onder veel belangstel.ing werd termiddag op de begraafplaats der Ned. Herv. .Gem. het stoffelijk overschot be- jraven van wijlen den heer D. J. Thier, in leven als kleermaker verbloeden aan. het.gesticht Endegeest". Als dragers fungeerden leden van het ;estichtsperspneel. Aan hict graf werd, behalve door Ds. T. J. Jansen Schoonhoven, die de' begra fenis leidde, het woord gevoerd door den heer Kooreman uit Leiden. De directie was vertegenwoordigd door den lieer Mastenbroek, administrateur, daar id's geneesheer-directeur verhinderd- is. VOORSCHOTEN. De bronzen eeremedaille, verbonden aan de Oranje-Nassau-orde is hedenmid dag te half één uitgereikt aan onze dorps genooten: J. D. Broekman Sr, J. Prins, G. v. d. Nieuwendijk Sr., J. v. Os Sz., en J. Wakka Sr te Leiden, Gerrit Dou- straat 23, allen meer dan een halve eeuw werkzaam in dienst van de zilverfabriek te Voorschoten. De uitreiking geschiedde op de fabriek door! (dien burgemeester, die daarbij een toespraak hield. ,;Bevemito" luisterde de plechtigheid" op. RIJNSBURG. Bij de gehouden inschrijving voor de levering van verschillende soorten drukwerk en schrijfbehoeften aan die vei- lingsvereeniging „Bloemenlust" alhier, was de laagste inSchrijver de heer Ar v. d. Berg te Katwijk aan den Rijn. Waren de prijzen voor Oranjeldeu rige bloemen 1.1. Woensdag al zeer goed, einde dezer week liepen deze, nog meer op. Mont Bretia's gingen ƒ0.36fo.45, Afrikanen f 1.—1,60, Zinnia's 1-1,75, Mer rieten 14 tot 16 ct., Pönpomi-Dahlia's .301,25, Asters 0.410,64, Helianthus ,60—1,20, Gladiolussen. 0,40—1,10. Be tere, soorten 1,201,50, Dahlia R'. v. Aalsmeer f 1,702,15, Dresselhuis 1,40 50, Juliana 1,10— i',25. KATWIJK AAN DEN RIJN. De handel is de geheele week' vlug met zeer goede prijzen, voornamelijk voor de bloemkool, waarvan veel gekocht ordt voor Duitschland. Peen is in prijs zakkende, hoewel nog niet slecht in prijs. Voor de beste kwaliteit wordt nog tot f 9 per 100 bos betaald. ^Met de aard- ppelen gaat het iets bete'r. Het gevaar oor ziekte in de aardappelen gaat wel iets verminderen, waardoor men beter voorraad durft opdoen. Voor de mooie duinaardappelen wordt nog tot f2,10 per kist van 25 K.G. betaald. Kleiaardappelen staan natuurlijk veel lager. Predikbeurten. Ned. Herv. Kërk. Voorm. 9.30 en n.m. 6',,uur, Ds. Bollee (zaaltje). Geref. kerk'. Voorm. 9.30 en nam. '6 uur, Ds. De Geus uit Apeldoorn. Naar we vernemen, is het de b'edoe ling van het bestuur, van de vereeniging ,Het Wit-Gele Kruis", dat de zuster zeer ;poedig iederen dag aanwezig zal zijn in !het Wijk'geb'ouw aan den Zeeweg. Ook voor de verpleging thuis blijkt voor de patiënten hieraan behoefte te bestaan. Meer en meer blijkt, boe goed het inge zien is tot de oprichting eener dergelijke vereeniging over te gaan. Dit blijkt nu, Vijf maanden na de oprichting, al vol doende. Ook van de verplegingsartikelen wordt meer en meer gebruik gemaakt. KATWIJK. Naar we vernemen, heeft de Kat- wijksche Bouw vereeniging alhier besloten bij het Rijk grond in koop te vragen voor den bouw van arbeiderswoningen. De bedoeling is, dat binnen afzienbaren tijd een 200-tal woningen van zeer een voudig type worden'gebouwd,' met een huurwaarde in ieder geval lager dan voor de reeds bestaande huizen der vereeniging is verschuldigd. Ongetwijfeld zal dit besluit door velen met blijdschap worden begroet, daar de woningnood reeds sedert geruimen tijd zeer groot is. De vereeniging heeft voor den bouw hare aandacht gevestigd op den grond onmiddellijk grenzende achter de erven der huizen aan de Zuidzijde der Zuid straat, zoodat de woningen dan zullen ko men te staan in het verlengde der Var- këvisserstraat. KATWIJK AAN ZEE. De heer D. de Jong," zeilmaker bij den heer P. Meerburg alhier, werd be giftigd met de eere-medaille in brons, erbonden aan de orde van Oranje Nas sau. A NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag waren eenige jonge meis jes aan het stoeien op het strand. Een er van had het «ngeluk van een badkoets te vallen, zooclat ze m. haar arm door het raampje kwam te hangen, zoo dat er diepe sneden in haar arm waren; welke erg bloedden. Een dokter, welke in het bad was, ver leende het eerst geneeskundige hulp. hi en kind van M. alhier had gister het ongeluk in een teil kokend water te vallen. De toestand was ernstig. De heer A. Wassenaar, klompen maker in dienst bij den heef J. Leenheer alhier, ontving ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin de eeremedaille in brons, verbonden aan de Oranje-Nassau-orde. WARMOND. Mej. M. W. Duijverman, 'dienstbode bij mevr. de wed. Krantz, geb. van Dijk, alhier, werd begiftigd met de eere-me daille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. HAZERSWOUDE. Dcor stemgerechtigde ingelanden van de Kleine Droogmakerij, werd tot penningmeester van den polder gekozen ds heer A. Heestermantot opzichter van dien polder werd door het bestuur benoemd de heer J. Dekker. Mej. A. Luuring slaagde te Utrecht voor de acte Fransch L. Veertien- da gen geleden behaalde zij de acte Engelsch L. O. De jaarl'tjksche ledenvergadering van de vereeniging Chr. Bibliotheek, zal wor den gehouden op Woensdag 2 September a.s., des avonds te S uur (N. T.) in het lokaal Salvatori. Aan de orde komt o.m. Verslag van de financieele commissie, verkiezing van kiezing van bestuursleden, aftredend de heeren D. Luuring, J. Blijleven en _W. Rijnsburger. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door de tuinder A. v. G. in zijn tuin van eeji aardappel struik niet minder dan zes en een halve kilo aard appelen werd gerooid. Bij de heer J. v. Pijlen is een post duif aangekomen, gemerkt aan een poot Beige 25 no. 6579065, tevens een briefje vermeldend: doodmoe aangekomen, ver zonden 20-8^25. P. Hofman, Wijchel in Friesland. Nederland. Door den heer v. P. werd het dier met een briefje aan een poot den volgenden dag weer vrijgelal ten. Voor de Chr. Oranjevereeniging hoopt D. V. op den vejjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, des avonds 7 uur (O. T.) in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. De Geus, Ned. Herv. pred. te Waddinxveen. 1 Een woord van opwekking tot bijwo ning dezer samenkomst zal voor ^Oranje- lievende harten wel overbodig zijn. Ook zal ongetwijfeld gaarne aan het beleefd verzoek worden voladan a.s. Maan dag ter eere van H. M. verjaardag de vlag te laten wapperen. KOUDEKERK. Ter gelegenheid van den verjaardag van onze Koningin op Maandag a.s., zul len de kinderen van de scholen alhier en die van den Rijndijk des middags in optocht een groot deel van onze gemeen te doortrekken, begeleid door het fanfare corps „Kunst na arbeid" alhier. Des avonds zullen door het corps eenige nummers worden gegeven. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Israel. Geref. kerk. Voorm. 10 en nam. y uur, Ds, Haspers. In verband met de verjaardag van onze Koningin op Maandag a.s., zal de ge meente-secretarie slechts geopend zijn van van v.m. 9 tot n.m. 12.30 uur. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Dons- zelmann. School Zijdeweg, voorm. 10 uur Ds. van Dorp van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. BODEGRAVEN. Aan den heer J. J. Post, brieven besteller alhier, is verleend de eere-medail le, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. WOUBRUGGE. Vele kinderen alhier hebben de ge woonte om op de schoeiingen langs de Woudwatering te loopen en over de daar legen stoëpen te springen. Vrijdagmiddag deed het zoontje van den heer J. F. dit oolc weder en stortte te water. De heer Hoogendoorn begaf zich ge kleed te water en redde den jongen van een wissen dood. ZOETERWOUDE. - Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Nam. 2 uur (N. T.) Ds. Luuring van Ha- zerswoude. LISSE. De rftad dezer gemeente zal verga deren op Woensdag 2 September 1925 ides avonds om 8 uur ten gemeente huize. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Avereest, Balkbrug R. v. G. Langc- rak-Lobbes. Helder, Ahemoonfltr. 8 Mej. C. Eelkerbout, Delft, St. Joris gasthuis. Mevr v. Eecke geboren Petré, Voorburg, v. Alphenstra&t 22 Mej. Joh. Maaswinkel. Zeist, Dwarz weg 66 Mej. G. Potveer, Steenwij- kerwold, Gest. de Voorzienigheid Mej. A. J. C M. Santbergen, Noordwij- kerbout, idem Mej. M. Fr. Veld- buijzen—van Zanten, Den Haag. Bad huisweg 58 J. Lemaire, Gouda, H. straat 21 Mej. L. Massa, Rotterdam W de Withstraat 42b Fokke Bruijn Avereest, Balk&ug R. o. G. Mej. A. v. d. Goot. Den Haag, le Sweelinck- str. 4 J. Beltman, Avereest, Balk brug R. o G. J. M. Secrène geboren van der Noll, Den Haag, Pretroiusstr 3638 B. .G. Hendriksen, Rijpwete- ring bij Lutlage Mej. H. M. Zwart. Lisse, Heerenweg 101 Mej. M. J. Montanus, Amsterdam, Voora. Leid. lauriergracht -41 Tb. van Mierle, Arnhem,' Rijndijkstraat 32 Mej. M. Spierings. Parijs-Anenne, Victor Hugo Auberridiers C. Fr. Gijsbrechts, Lei derdorp, Dorpsstraat 104 Tb. Voge lenzang, Noordwijk, ,.St. Jedoen" Mej. C. W. B M. H. Muller, Amster dam, Pensionaat St. Jozef Lauriergr. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 29 Aug. 1925. Veiling Ons Belang. Peen 6.1011.50, bloemkool I 18—34, II 14—21. selderij 2.10—2.90, pie terselie 0.501.40, sla 1.203, andijvie 1.80—3 40, KK 6.90-8, rabarber 1.20— 1.40, kroten 2.203.10, gr. kool 5.60v 6, roode kool 1013, savoye 915, prei 23.90 per 100 stuks. Tomaten A 16—21.10, C 13—15.10, CC 7—8. B 18, aardapp. 4610, uien 9—10.10 per 100 K.g. Perziken I 1422, II 816, meloenen 60—65 per stuk. Heerenb. 1.602.90, dubb. boonen 1.60—1.90, snijb. 23.80. postelein 3570, spin. 401, proifkb. 1—1.20 per kist. Druiven 0.701.10, fijn fijn 901, fijn 40—60, basterd 12—22, grof 810 per K.g. LEIDEN, 29 Aug. 1925. Botermarkt, prima fafmieksboter, 2.302.40, prima boerenboter 2.402.45, goede boerenbo- ter 2.302.35. Aangevoerd 82-8, 21-16 vaten, wegende 1870 K.g. Handel vlug. LEIDEN, 29 Aug. 1925 Veiling Hout markt. Bloemkool I 24—29, II 14—18, salade 1.803, andijvie 1.20—2.20, kro ten 2.603.20, wortelen 1012.40, kom kommers 46, selderij 1.401.80 alles per 100. Snijboonen 18—33, heerenboo- nen (stok) 1826, idem stam 1117, spinazie 11—16, postelein 68, bom men 2.403 50. tomaten A, B, C en CC 519. alles per 100 K.g. Meloenen 0.240.68, perziken 0.06 0.21 per stuk. Druiven 0.420.48 p. pd. LEIDEN, Turfm van 2429 Aug. Aanvoer lange turf 350.000. Prijs 8— 8 50 per duizend. LEIDEN, 29 Aug. 1925. Eierenveiling Totale aanvoer 8867 stuks. Kipeieren 8.509.95, 'eendeneieren 7.758.80 per 100 stuks. Handel matig KATWIJK, 28 Aug. 1925. Eigenheim. 1.602.10, uien 77.50, peen per 100 bos 5.60—8.80, bloemkool per 100 28.10 38.20, roode kool 1011.20, gele kool 7.5010, Aanvoer: 625 x 25 K.g. groot® aardapp; 7350 bos peen, 16225 bloemk Gevestigd. G. A. Diefenbacb, P. G. Speckhof 7 M. P. Versteege, slager, de Genestet- straat 4 M. J. LichtveldBreyer, Rijn- en Schiekade 23 R. Kosmala, v. d. Tasstraat 4 A. C. Rosemeier en fam kunstschilder, P. de la Court- straat 6a Wed. J. Kroonv. d. Weer 'den en fam. A. Paulownastraat 56a. A. van der Burg en fam. kellner, van Limb. Stirumstraat 30 R. J. Bou- man, Witte Singel 58 C. E. Boisse- van Utr. Jaagpad 20 J. M. van der Lubbe, De Wetstr. 11 M. J. Koop- mans en fam. de Genestetstraat 4a A. v. d. StokSmit, Aalmarkt 2 H. J. van Diemen, Éoeterw. Singel 20 M. Smittenaar, winkeljuffr. Levendaal 96a W. Verver, monteur, Heijnsius- str. 4 L. J. Del Baere, arts, Crone- steijnkade 2 F. Abels, K. Mare 12 G. Bekooy en fam. wegwerker, Mau- ritsstr. 20a J. Monnikendam, koop man, Heerengracht 19 A. Rosson en fam. melkrijder, Langebrug 59 T Jongbloed en fam. koopman. Noordein de 39 S. P. Daalder, kant.bed. Gas- straat 21 Wed. A. E. BoodenEisen- berger, Heerenstraat 5b M. v. Veen, dienstbode, Rijnsb.weg 111 H. C. A. Molleman, winkelbed. Vreewijkstraat 14a A. H. Aschhof, verpleegster, Acad. Ziekenhuis N. J. A. de Heij en fam. koster, PK. Koorsteeg 10 E. V. Otten, dienstbode, Breestraat 149. Vertrokken. F. Pabingb Suermondt, Amsterdam Valeriusstraat 23 Mej. M. M. Spie renburg. Den Haag, Nieuwstraat 3 - Mej. C. P. Arenarius, Den Haag, Val- kenboschlaan 110 W. v. d. Meulen Bergum (Fr.) Mej. W. J. van Eerde Den Bosch, Jan Heinstraat 32 A. H. Bertels, Batavia, Off. van Gezondheid Mej. J. Broekfeld, Boogbolzbausen (Dlno. 81 W. C. Meis, Dordrecht, I Vriëseweg 4G L. J. yan Bommel, Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Aug. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch" Instituut te De Bilt. Hoogste* Barometerst.: 771.3 RenneV Laagste Barometerst.: 741.4 Thorbavn. Verwachting totd en avond v 30 Aug. Matige westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Bstrometerstand. De stand van hedenmiddag 3 cur u aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur 18 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 7 uur 18.5 gr. C. 's Middags tt uur 19 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndiri:. Voorm. 7 uur 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 29 Augustus 825 nanL

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3