Heeren Overhemden, ivooX NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1925 Dag-Agenda. Maandag 31 Aug. 'sav. acht uur. Tuin „Zomerzorg" Chr. Oranje Ver. Spr. Da. G. H. Beekenkamp,, Muziek en Zang. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Augustus a.s. waargenomen dooi* d apotheken van de H.H. P. Dü CROIX, Rapenburg 9, telefoon S07 en G. H. BLANKEN, Hoogewoerd 171. telefoon 502. De maréchaussée kwam toen vlug tus- schenbeide en zei: Omaar 4^n mag u natuurlijk wel passeeren. Neen, antwoordde de bezoeker, ik wil mij aan de bepaling houden; dat waar het om gaat is nu afgedragen en als om 5 uur de versperring opgeheven wordt, kom ik wel terug. BUITENLAND. DE BESPREKINGEN IE LONDEN. Caillaux naar Parijs terug. Bij zijn vertrek uit Londen uitte Caillaux tegenover de journalisten, aan het station zijn groot en dank aan Churchill en zeide hij, dat hij hetzelfde gevoel van vriendschappelijkheid, den zelfden wensch om elkaar te begrij pen Tiad aangetroffen bij de groote zakenlieden, die hij ontmoet had. Wat den heer Churchill betrof, heb ben, aldus Caillaux, zijn hartstocht voor overeenstemming tusschen beide landen, zijn volmaakte loyauteit en zijn moed bij het nemen van besluiten de verzoening onzer beide standpunten, grootelijks bevorderd. Toen hij te Parijs terugkwam, vol stond Caillaux met te zeggen: „Ik heb den slag niet heelemaal' kunnen win nen". HET VEILIGHEIDSPACT. De Duitsche antwoord-no'Ja. De Duitsche gezant te Parijs heeft Briand gisteren het Duitsche antwoord op den jongsten Franschen stap no pens het waa-rborgverdrag te Berlijn overhandigd. Het antwoord is vrij kort, het be- slaat slechts één getypte pagina, en zal Zaterdag tegelijkertijd te Parijs en te Berlijn worden gepubliceerd. Het bedankt de Fransche regeering voor haar zoo hoffelijke nota en ver klaart, dat het het voorstel aanneemt om een conferentie van juristen bij een te roepen. Die conferentie zal spoedig, maar op een nog niet bepaalden datum bij eenkomen. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Maatregelen tegen de duurte. De Duitsche regeering heeft zich gisteren met de maatregelen bezig ge houden, die 'de maar steeds voortdu rende stijging van alle prijzen tot staan i moet brengen. Zij heeft .voor haar maatregelen den steun verworven van den president der rijksbank, die bij het verleenen van verdere credieten rekening zal houden met gesignaleerde woekerfirma's. De regeering hoopt haar doel te bereiken door aan de hand van de wet op de kartellen alle organisaties te lijf te gaan, die volgens haar door onderlinge prijsregeling in de eerste plaats voor het steeds duurder worden van het leven schuldig staan. Mocht deze wet haar onvoldoende! volmachten geven, dan zal zij ze door J den rijksdag laten verscherpen. Een hevige sociale strijd aanstaande? In het Duitsche rijksdeparleiment van economie werd met vertegenwoor digers Öer werknemers en der ver- bruiksvereenigingen van gedachten ge wisseld over de actie der regeering tegen de duurte. De vertegennwoordigèrs der arbei ders verklaarden dat, indien het niet binnen korten tijd zou gelukken de uitwerking der jongste economische wetten op de prijzen te niet te doen, een hevige sociale strijd om het be houd van het reëele loon onvermijde lijk zou zijn. De loonstrijd. De dag van gister stond in het teeken van de onderhandelingen tus schen werkgevers en werknemers. Afgezien van het conflict in de bouwbedrijven, waarin nog geen ver andering is ingetreden, zijn gistermor gen in het rijksministerie van arbeid de onderhandelingen met het spoor wegpersoneel en in het rijksministerie van posterijen die met het personeel in den postdienst begonnen Het rijkspersoneel eischt e?n loons- verhooging van 12 pf. per uur. Eveneens in het rijksministerie van arbeid kwamen gistermorgen verte genwoordigers van de banken en van het bankpersoneel bijeen, ten einde I te trachten het eens te worden over de eischen tot salarisverhooging, die het personeel gesteld had. Deze eischen komen neer op een ge middelde salarisverhooging van 25 pf. wat waarlijk niet overdreven is, wan neer men in aanmerking neemt, dat de bedienden in de bankbedrijven beginnen met een aanvangssalaris van .132 mark en het na 15 dienstjaren tot 248 Mark (alzoo nog geen f150; per maand gebracht hebben. In de hoogste categorie van bank- geëmployeerden is het aanvangssalaris 152 Mark, dat na 15 dienstjaren op klimt tot 304 Mark. Ten slotte zjjn gisteren de bespre kingen tusschen de werkgevers en de werknemers in het Berlijnsche bakkers bedrijf begonnen. De slagersknechts en de schoen- -jmakers te Berlijn hebben nieuwe loon- eischen gesteld. Behalve de bouwvak1 arbeiders staken op het oogenblik ook de lettergieters en de bankwerkers. De Nobelprijzen. Het is dit jaar voor de 25e maal, dat de Zweedsche Nobelprijzen uit gereikt zullen worden. Elk der vijf prijzen is dit jaar 118.165 kronen groot Tot dusver is in totaal 13.8661670 kronen uitbetaald en het Nobelfonds is thans 30.626.597 kronen groot. Van de Nobelprijzen, die van 1901 tot en met 1924 zijn toegekend, zijn er 26 naar Duitschland gegaan, 21 naar Frankrijk, 14 naar Engeland, 9 naar Amerika, 7 naar Zweden, 6 naar Denemarken, 6 naar Nederland, 5 naar Zwitserland, 4 naar Oostenrijk, België, Noorwegen en Italië, 3 naar ;Spanje, 2 naar Polen, 1 naar Rusland en 1 naar Britsch-Indië. Ondergrcndsche spoorwegen in Argentinië. De technische commissie wil den gemeenteraad van Buenos Ayres ad viseert tot aanneming van het voor stel tot het aanleggen van twee on- dergrondsche spoorwegen, die de 2 spoorweg-stations 'met elkaar verbindt om aldus de verkeersdrukte in het centrum der stad te verminderen. KORTE BERICHTEN. In deze laatste week van Au gustus bevinden zich, ondanks de groote hitte, nog ongeveer 20.000 pel grims te Rome. In tegenspraak met vorige be richten wordt gemeld, dat Hindenburg niet' van plan is een bezoek te bren gen aan Ludendorff De staking in de Belgische me taalindustrie is geëindigd. Het werk wordt Maandag hervat. De bond van het bankpersoneel in Joego-Slavië heeft zich met een nota tot de banken en de verzekerings instellingen gewend, waarin om ver betering van de materieele positie van het personeel wordt gevraagd. Te Brussel hebben geruchten de ronde gedaan als zou Trotski te Spa verblijven. Na onderzoek is gebleken, dat men een Nederlandsch toerist voor Trotski had aangezien. Verscheiden leden van de par lementaire fractie der Labour Party hebben tot het partijbestuur het ver zoek gericht om de communisten weer tot de partij toe te laten. .Uit Melbourne wordt gemeld, dat er orders tot. deportatie uitgevaar digd zijn tegen vier personen, in ver band met de staking der Britsche zee lieden. In de binnenstad van Kanton heb ben de laatste dagen weer gevechten plaats gehad. KERK EN SCHOOL. NED. HERV'. KERK. Bedankt: Voor Schipluiden, Th, J. H. Steenbeek te Leidschendam. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Zondag a.s. hoopt Ds. K. de Bel zijn intree te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Steenwijk, na bevestigd te zijn door Ds. J. de Bel, van Sliedrecht. Ds. J. v. A mstel, pred. der Ned. Hervormde Gemeente te Oostsrwold, hoopt 4 Oct. afscheid te nemen van zijn gemeente en den daaropvolgenden Zondag zijn' intrede te doen Ie Putten. Ds. H. A. Wiersinga. Ds. H. A. Wiersinga, Geref. predikant te Medan, heeft bedankt voor de benoe ming tot legerpredikant. Jubileum Ds. B. T i c h e,l m a n, Ned. HëTv. pre dikant te Scheveningen, hield Zondag j.l. in zijn eerste Gemeente, namelijk te Well en Ammerzoden, een gedachtenisrede naar aanleiding van zijn ^ilveren ambts jubileum. 's-Morgens, te Ammerzoden, hadJliij tot tekst i Corinthe 13 13. Aan het einde dankte hij de Gemeente voor het zilveren theeblad met inscriptie, dat zij hem schonk, 's Middags werd Ds. Tichelman ontvangen door een Commissie uit de Gemeente van Well, die een elec- trische lichtkroon aanbood. Daarna hield de jubilaris een predikatie over Ps. 43 2a. In beide diensten was de opkomst zeer talrijk. Predikanten en predikantsgezinnen. Men schrijft aan de N. Crt. Wat bij de lezing van de 14de afleve ring van het Biographisch woordenboek van Protestantsche Godgeleerden treft, is de jeugdige leeftijd waarop de theologen vroeger doorgaans hun academische stu die begonnen en de talrijkheid der ge zinnen waaruit zij voortkwamen of die zij stichtten. Van beide een aantal voor beelden: Gerardus van Heyningen (geb:. 1716), de derde van elf kinderen, werd reeds op 20-jarigen leeftijd, na in het openbaar een latijnsche verhandeling te hebben ver dedigd over „de menschelijke ziel", te Utrecht bevorderd tot meester in d'. vrije kunsten en doctor in de wijsbegeerte. G. Ph. Kits van Heyningen is 17 jaar als hij in 1834 als student te Leiden* wordt ingeschreven. Sieph. P. Heyns eveneens1. Gerard Jan Hillers, geb. in 1706, wordt in 1720 aan de Groningsche Hoogeschool ingeschreven, maar wordt nog overtroffen door Petrus Hoeke die in 1660 geboren, reeds 20 Februari 1673 in Leiden student wordt. Jacobus Hinlöpen is nog geen 15 jaar als hij (in 1738) de Latijnsche school in Hoorn verlaat na het houden van een Oratiunaila de patestate tribunorum Ro- manorum en even 15 jaar als hij zich aan de Hoogeschool in Harderwijk! laat inschrijven. Peter J. G. Hoefer is de vader van twaalf kinderen. Sander van Hoek heeft een „talrijk' gezin", uit zijn eerste huwe lijk (gesloten 1779) werden vijf dochters geboren, uit een tweede huwelijk (1792) „vele kinderen", van welke vier zonen volwassen werden. Sytse Benedictus Hoek stra de stamvader van het Doopsgezind- predikantengeslacht van dien naam (geb. 1782) had 16 dochters en 6 zonen, die allen (d.w.z. de zoons) predikant werden. Abraham Hendrik ten Hoeven (geb. 1782) is zestien jaar als hij in Harderwijk wordt ingeschreven. Abraham des Amorie van der Hoeven eveneens bij zijn inschrijving in 1814 te Leiden. Tenslotte nog de Hofstede's. Johannes Hofstede (geb. 1685) wordt op zestien jarigen leeftijd student. Hij was de vader van „een groot gezin". Als hij in 1736 overlijdt, overleeft zijn vrouw hem piet vier zöpns en drie dochters. Dan zijn er dus drie kinderen overleden, want de bekende Petrus Hofstede, geboren 1716, en zoon van de tevoren genoemde, is „op één na het oudste der tien kinderen van Johannes Hofstede". Henricus Ja cobus Hofstede, in 1804 als jongste der tien kinderen van Ds. Joh. Jac. Hofstede geboren, werden zelf weer negen kinde ren geboren. RECLAME. Zeer groote keuze in in de merken: Tricoline, 4?v: Durola, Silcolette, enz. Prijzen vanaf f 2,30. UIT DE OMGEVING'. OEGSTGEEST. DE OPENING DER WINKELWEEK. Vervolg. Van een heel ander karakter, maar ook heel bezienswaardig is de expositie van den heer W. Overvliet, De rijwielen- industrie is hier vertegenwoordigd door het fabrikaat' Fongers, waarvan verschil lende onderdeelen tot een aardige reclame zijn gevormd, die alleszins geschikt zijn om voor dit fabrikaat vertrouwen in Ie boezemen. In de etalage van den heer J. G. S c h r ij v e r s, sigarenwinkelier, trekken 'npaar sigaren van formidabelen omvang de aandacht. Ook deze uitstalling is aar dig gevonden; de lichtreclame van Victor Hugo's naamgenooten past goed bij het •geheel. De comestibleszaak van den heer H. K^ranenburg etaleert in een stijlvolle expositie de bekende biscuits en tcfffee's van Verk'ade, in de nieuwe, artistieke ver pakking. Bijzonder geschikt om indruk te maken. De twee aaneengebouwde winkelzaken van de firma Reeskamp en Meyer repre- senteeren wel' heel duidelijk Nieuw-Oegst- geest, wat zijn winkelstand betreft. Een fijn cachet ligt er op 'de goed ver zorgde schoenwerld-etalagii van den heer A. F. Meyer. Hier zijn in waarheid „les dernières creations" vertegenwoor digd. Op het gebied van verplegings- en ver- bandartikëlen, chemicaliën, en drogiste rijen brengt de fa. Reesk'amp in dc naastgelegen etalage een flinke verschei denheid; het een al practischer dan het andere. De Geversstraat is ook. goed bedeeld. Voorloopig noemen «wij slechts de krui deniersfirma Jansen-Dvzy, die een etalage speciaal aan Van Nelle's koffie en thee, de andere aan comestibles heeft gewijd. Wie prijs stelt op een welverzorgd uiter lijk en wie doet dat niet zal goed doen een kijkje te nemen de de kappers- etalage van den heer Ed. H. de Bruin, die weliswaar een heel „dankbaar" etaleer artikel had, maar daarmee dan pok veel heeft bereikt. De Leidsche Buyrt heeft een paar be langrijke aantrekkingspunten. in de etala ges van de deelnemers: Mej. v. d. Amee- len, Berntsen, G. D. Caspari en J. v. Velzen. In afwachting van de voltooiing der overigen noemen wii al vast die van den heer Berntsen, die een schat van kunstaardewerk toont in de meest verschil lende genre's. Verder die van Mej. v. d. Ameelen, welke uitkomt op het gebied yan linnen :en wpllen goederen. In de eene etalage vindt men een winter- en in de andere een zomerstrandtafereel weergegeven, al dus een idee gevend van de Saisons, waarvoor de fa. kleeding beschikbaar heeft. In de Schoolstraat bezie men de eta lages van den heer G. Visser, waar van er een is gewijd aan fijn fruit, de andere aan fijjne vleeschwaren, zoowel koffietafel als diner kunner hier dus woir- den voorzien. De etalage van den heer "J. M. Wol kers in de Deutzstraat brengt ons weer op het gebied van de kruidenierswaren en comestibles. De speciale reclame voor de koffie Hag is goed geslaagd, evenals de zij-etalages, waarin siropen en verpakte conserven staan uitgestald. Op hetzelfde gebied ongeveer beweegt zich de etalage van den kruidenier Th. v. Beek1, djiei uitsluitend de koffie- en theeproducten van de fa. Kelder uit Lei den op den voorgrond brengt. De lunchroom van den heer Lablree k'ottit uit met een fijne etalage, waarin luxe dooien bonbons, enz. dotmineereln. Met een bezichtiging van de etalages der fa. Gebr. 'Koelman neiiien ,we voorloopig afscheid van deze straat. Ech ter ook1 niet eerder, want wie de speciale radio-etalage van deze firma niet heeft gezien, mist nog een belangrijk punt uit den wedstrijd. Buitea mededinging, maar voor zich zelf op verdienstelijke wijze, doet de heer H. de Groot, banketbakker mede in de Kempenaarstraat. Zijn etalage, al ligt ze niet in het centrum', is best een spe ciale bezichtiging waard door haar bij zondere fijnheid. In dezelfde straat moeten we pok nog noemen de smaakvol gearrangeerde uit stalling van den schoenwinkel van den heer P. Singeling, die er ppk zijn mag. Hier schuin tegenover kan men Öfe uit melk' en roomijs samengestelde ex positie bewonderen van den melkhandel der fa. F. v. d. Rloojt, een fijn stuk werk, en vis-k-vis daarvan de fruit-eta lage van den heer Peters. De etalage van den heer A. Maat, die melk- en zuivelproducten in hun beste kwaliteit te zien geeft, voltooit het vier tal, dat hier één kring yormt. De Terweeweg wordt vertegenwoordigd door de machinale breierij der fa. F a 1 k e die in een zeer geslaagde etalage de producten van haar atelier exposeert. Rest ons verder in de Rempeiiaarstraat de van goeden smaak getuigende etalage van de drukkerij van den heer A. J. D u i- v er man te bespreken. Met mooie luxe doozen post en kunstvoorwerpen Jieeft hier de samensteller een stijlvol geheel gevormd. Deze buurt moge al bijzonder rij'k) zijn aan goed ingerichte en bloeiende zaken, en zelfs bestemd zijn tot .Oegstgeest's eerste winkelstraat, ook in andere gedeel ten van het dorp hebben we mooie zaken, en etalages te zoeken, zooals het auto ritje ons leerde. Daar hebt ge in de Van Assendelft straat een nieuwe, met aardige viliawonin- gen reeds volgebouwde straat aan Sen Rhijngeesterstraatweg, waar de onlangs geopende zaak in melk en zuivelproduc ten, alsmede fijne vleeschwaren van de firma Rijsbergen Menken haar bezoekers ontvangt. Hier zijn het aan trekkelijk verpakte melkproducten en voor al knap afgewerkte fijne vleeschwaren, als ham en procureurspek, die het ge hemelte, zij Ihet in de verbeelding dan maar, streelen. Een nog verder reisje, naar het z.g.n. oude dorp, brengt ons naar de bakkerij van den heer Wu J. Oudshoojrn Lzn, waar de eigenaar in de etalage de ge slaagde producten van zijn vakkunde heeft geëxposeerd in de sierlijke vormen van pain de luxe. Na dit uitstapje in den letterlijken zin van het woord, bezichtigen we in de Leidsche buurt na de reeds genoemde, nog een tweetal etalages, n.l. die van den heer J. V. Velzen .wiens fijn ge bak weer even de tong onwillekeurig in •beweging brengt, en wat verderop iets van geheel anderen aard maar toch ook geschikt om het oog Ie behagen de meubel- en stof f age-expositie van den heer G. D. Gaspari. Er zit stijl in deze etalage, welke de degelijke stof f age en de zware, sierlijk afgewerkte meubi leering, w.o. een pracht-dressodr een def tig éaohet heeft verleend. Op den hoek' van de Deutzstraat wacht den bezoeker voor het oog althans een verrassing, in den vorm van een aher-„smaak"-volste uitstalling, die de slager G. M.* Hofman een plaats in zijn etalage heeft gegeven. Gelukkig die(n) het weggelegd is, om deel te ne men aan het verorberen van de bijzonder appetijtelijk aandoende hammen en worst jes, die hier, in een getatoueerd uiterlijk op het oogenblik nog slechts dienen om de vleeschelijke begeerten op te .wekken. Eenige passen verder, zien we, dat ook de etalage van den heer M. v. d. Linden, kapper, is gereed gekomen. Een interessant hoekje heeft nog de Geversstraat, waar thans, behalve de reeds genoemde, nu ook de etalages zijn te bewonderen van den heer M. C. V. d. Burg, 'drogist, en van den nieuwen boekhandel van den heer J. ,W. v. d. Veen en van den sigarenwinkelier y. Piggelen. Het laatst, maar niettemin als een van de meest vooraanstaande, noemen we de fijne expositie van den heer J. M. H o o- g e v e e n, hoek Kempenaarstraat, die het banketbakkersgilde meesterlijk ver tegenwoordigt. Er kunnen er van dit vak op een plaats heel wat zijn, maar Oegst geest is in dit opzicht vooral dan ook heel goed voorzien. Wij twijfelen er niet aan, of de etalage wedstrijd in hoofdzaak zal de winkelweek geheel aan haar doel doen beantwoord den. Ter completeering van wat wij reeds meldden, moeten we nog even terugko men op de openingsplechtigheid van gis termiddag. Deze werd bijgewoond, behalve door de reeds genoemd eautoriteiten o.a. door den voorzitter der kamer van koophan del voor Rijnland te Leiden, de heer D. ten Cate Brouwer uit Alphen, en door de heeren Simonis en Ghnstiaanse, iWie- lenga en Zandbergen, Levi en Brouwer en van Deene, respect, namens de Leid sche „Hanze", de Chr. Middenstandsver- eeniging, de Lawet en de neutrale Mid- denstandsvereeniging. Verder de heeren A. J. Donk en G. Lubbe Thz. namens de Vereemging tot bevordering der Bloem Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concen onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. £.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein fan Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen pf concert. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 745 Alle Engelsche stations. Muziek' of lezingen. 8.15 NSF. Uitzending uit het Kurhaus. 8.20 (Londen en Daventry).Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (pim.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M".) Concert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry); Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. bollenteelt, Dr. Timmermans, namens de Oranjevereeniging, en vertegenwoordigers van den Middenstand uit andere plaat sen. Na den heer Kortman, wiens rede wij gisteren reeds weergaven, sprak de bur gemeester, de heer J. G'. M. van G r i e ti ll u y s e n. Spreker begon met uiting te geven aan zijn groote sympathie en belangstelling voor deze winkelweek. Dit is de eerste maal, dat de ze uitgaat van de winkeliers zelve. Een verblijdénd verschijnsel, daar het bewijst, dat naast de noodige con currentie in het vak er pnder de win keliers ook gevonden wordt de noodige eenheid, om gezamenlijk propaganda te maken, en het koopen in eigen gemeente te bevorderen, en zoo in een eerlijken kamp te streven naar verheffing van den winkelstand. Den organisatoren geluk- wenschend met het in de vrijwel alge- meene deelname reeds behaalde succes besluit spreker met den wensch, dat deze winkelweek zal leiden tot den bloei van den plaatselijken liandel, en daaöMn tot heil der geheele gemeente. Hiermede is de winkelweek ge opeind, (Applaus,) De heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, voerde hierna het woord, erop'wijzende, dat juist Oegst geest de plaats is, om ,te toonen, dat de ontwikkeling van den middenstand gelij ken tred heeft gehouden met de uitbrei ding der bevolking en daarmede het be wijs heeft geleverd, een noodzakelijke tusschenschakel te zijn in het maatschap pelijk leven. Koopen in eigen plaats beteekent pok voor den kooper het dienen van eigen belang, want het brengt welvaart in eigen kring. Niet, dat er dadelijk meer bestel lingen komen behoeft het eerste resultaat te zijn, maar wel, dat de inwoners merken, wat hun eigen plaatselijke middenstand kan presteeren. Met den wensch, dat ook Pluvius de winkelweek een goed hart zal blijken toe te dragen en een gelukwensch aan het bestuur eindigde spreker. De heer A. H. Simonis bracht ver volgens de gelukwenscben over van de 8 plaatselijke middenstandsvereenigin^en te Leiden, waarbij hij' de samenwerking van dgp Oegstgeester middenstand prees, en haar schetste als een afspiegeling van de voortvarendheid van het gemeentebe stuur. en als van groot belang voor den bloei der gemeente. Namens de hoofdbesturen der drie mid denstandsbonden sprak hierna de heer Christiaainse. Ook hij wees op de goede samenwerking van de winkeliers van verschillende richtingen, maar ook op de onverdachte belangstelling, die haars treven geniet van de zijde der Leid sche winkeliers, hoewel toch deze .win kelweek een specifiek Oegstgeester ka rakter draagt. Dat pleit voor hun ruime opvatting en hun hooghouden van een vrije, eerlijke en openlijke concurrentie, waardoor zij de tijdens de oorlogsjaren terecht of ten onrechte geschokte repu tatie van den middenstand zullen kunnen herstellen. Tenslotte sprak namens de Oranjever eeniging, die de eerste twee winkelweken organiseerde, Dr. Timmermans. Voor al nu, aldus spr., is hiet bestuur der O. V. overtuigd van het goede van haar besluit, toen zij de organisatie van de winkelweek verder aan de winkeliers zelf overliet. Waar reeds de vorige .winkel week een succesje was, twijfelt spr. niet, of dit zal thans nog veel meer het geval zijn. Zijn ingenomenheid uitsprekende met de gebleken samenwerking, hoopt spr., dat deze zich zal voortzette#, en behalve bij deze gelegenheid ook in de toekomst rijke vruchten zal afwerpen. (Applaus). De Voorzitter, de heer Kortman, bracht in een slotwoord den burgemeester, de andere sprekers en verdere vertegenwoo-:r cligers dank voor hun goede .wenschen en belangstelling. Daarna noodigde spr. de aanwezigen uit tot het maken van een autoritje langs de versierde etalages, waarna hij dank bracht la^an de eigenaars van een 7-tal luxe auto's, die hun voertuigen voor deze gelegenheid welwillend hadden afgeslr. u In weerwil van den fijnen motregen^ die er viel, slaagde de excursie uitnc-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2