I' vóór den dag der te houden raadsvtr- gaderingen deze moet uitschrijven Witte Dameshemden 96 ets» Manshemden 99 cis. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 192S Dag-Agenda Zondag 23 Aug. 's morg. tien uur Jeruël, Middelstgr. 3. Afscheidsdlenst (Van J. Sevensma. Zondag 23 Augustus. Jeruël, Middel- stegr. 3 's av. zeven uur. Samenk. Spr. v. d. Horst, zangkoor. Zondag 23 Augustus. „Jeruël" Groe- jnesteeg ltf s morg. 10 uur en 's av. half i zeven. Openb. samenkomst. Spr. F. den jAdel van Beverwijk. Dinsdag 25 Aug. „Jeruël" Groouest. 16 'sav. acht uur Bijbelbespreking. De avond-, nacht- eri Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Augustus a.s. •waargenomen door d apotheken van jde H.H. P. Dü CROIX, Rapenburg 9, telefoon 807 en Gr. H. BLANKEN, (Hoogewoerd 171. telefoon 502. j De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, telefoon 1390. 1924. In het volgende nummer hopen we hieruit enkele bijzonderheden weer te geven. Jubileum. Donderdag 27 Augustus a.s. hoopt den heer J. M. van der Heijden den dag te herdenken, dat hij 25 jaren als incas seerder bij de N. V. Naaimachinehandel j voorheen A. Lewestein alhier werkzaam lis. Door de politie is een vrouw aange- 1 houden, die ten nadeele van schipper D. te Katwijk eenige ledige vetvaten gesto- ilen had. BINNENLAND. BEN ZWARE BRAND BIJ BATAVIA. Circa 250 huizen vernield. Een nachtelijke brand op Pasar Tji- jplak bij Batavia vernielde vier kam- jpongblokken omvattende 250 huizen, [waaronder steenen woningen. Vele be- iWoners werden in hun slaap door iiet {vuur verrast. Geruchten loopen, dat er i yier kinderen worden vermist. Een 011- 'derzoek en raming van de schade zijn voorshands onmogelijk. Minister de Geer. De Minister van Binnenlandsche Za- jken en Landbouw jhr. mr. de Geer is 'van 22 dezer tot 1 September a.s. met ^Verlof afwezig. De Tweede Kamerverkiezingen. Naar wij vernemen hebben een aan- tal benoemde Tweede Kamerleden de jvereischte stukken nog niet bij de I Tweede Kamer ingezonden, hoewel de 15e September, zijnde de dag, waarop j uiterlijk voor de nieuwe zittingsperi ode benoemde leden der Tweede Ka mer hun geloofsbrief moeten inzen- jden, niet ver meer is. I De uitschrijving van raadsvergade ringen. j pe raad der gemeente YVymbritse- jrafleel besloot onlangs in het regle- 1 mfe'nt van orde voor de raadsvergade- j rmgen een bepaling op te nemen, dat j de burgemeester voortaan 14 dagen Ged. Staten van Friesland hebban 1 daarop aan den Raad bericht, dat zij die bepaling wegens strijd met de wet aan de Koningin ter vernietiging had den voorgedragen, omdat naar hunne meening de burgemeester voor het uitschrijven der raadsvergaderingen niet aan een bepaalden tijd kan wor den gebonden. Thans is bij het gemeentebestuur bericht van Ged. Staten ingekomen, tiat de minister van hinnenl. zaken en landbouw geen termijn heeft kim nen vinden de - door hen gevraagde vernietiging van bovenbedoelde bepa ling te bevorderen. „Bethesda" te Budapest. Door het Bethesda-Comité is het Vol gende telegram ontvangen. „Ein Teil von Bethesda soeben abgebrannt; gros- ze Not." Gisteren heeft de commissie uit het Bethesda-comité vergaderd, en hebben de lieeren J. H. Kok, de penningmees ter, en J. H. Wamelink zich bereid ver klaard ten spoedigste naar Bu'dapeest jte vertrekken, om ter plaatse den om vang van deze ra^mp te overzien en te overleggen hoe er het beste geholpen (zal kunnen worden, j Waarschijnlijk- zullen de heerm reeds Maandag vertrekken en na hun 'terugkeer zullen er zoo spoedig mo gelijk nadere bijzonderheden gepubli- 'oeerd worden. Allen, die „Bethesda" liefhebben, zullen zeker onze vrienden Biberauer e.a. en hun arbeid in hun gebed ge denken. Pensioenwet 1922. Wij hebben, zegt het Wbl. voor Gem belangen, goede reden aan te nemen, dat het van belang kan zijn op het vol gende de aandacht te vestigen. Hoewel door den Pensioenraad in zijn vergadering van 30 Juni 1925 is betslist dat zij, die hun bevestigden grondslag hebber en dien wenschen te behouden, geen verklaring als bedoeld in art. 150, eerste lid, der Pensioenwet 1922 (in 1925 gewijzigd) behoeven in' te dienen, kan het toch om der wille van de voorzichtigheid met het oog op een door den centralen raad van beroep mogelijk in an.'eren zin te nemen be slissing, gewenscht zijn, dat bedoelde verklaring niettemin door belangheb bende wordt ingezonden. RECLAME. BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT. De overhandiging der nota uitgesteld. Het Fransche Ministerie van buiten landsche zaken deelde mede, dat het Fransche antwoord op de Duitsche nota van 20 Juli inzake het veiligheids- pact Maandag zal worden overhan digd en Vrijdag a.s. zal worden ge publiceerd. DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN STAKING. Geen sympathiestaking te Parijs. Er was sprake van, dat de Parijsche arbeiders het voorbeeld van hun col lega's uit Marseille zouden TOlgen en in verband met de staking der bankbe dienden een sympathie-staking van een dag zouden organiseeren. Hèt stakingscomité schijnt evenwel weinig daarvoor te voelen. Beter dan een algemeene staking als protest is, zoo meent men in de kringen' der sta kende bankbedienden, dat de arbeiders aan het werk blijven'en een dag van hun loon afstaan. Dat zou het beste hewijfe van solidariteit zijn, dat de Pa- rijsche arbeiders zouden kunnen geven Do voorwaarden der bankdirecteuren. Gisteren heeft minister Durafour we der een onderhoud gehad met de direc teuren der banken ,die het meest ge neigd zijn een vergelijk met de stakers te treffen. Naar de „Intransigeant" verneemt, stellen de directeuren de volgende voor waarden 1. Geen betaling over de stakingsda gen maar een regeling om door mid del van overuren den stakers het gele den verlies aan salaris te vergoeden. 2. Verhooging der salarissen op de basis van het eerste aanbod van de bankdirecties, d.w.z. met 45 francs per maand. De stakers vragen, zooals men weet, 100 francs per maand. 3. Het vraagstuk van uitbetaling van salarissen, volgens een bewegelijke schaal, d.w.z. op en neer gaand met de kosten voor levensonderhoud, is nog niet vastgesteld. 4. De directies deelen mede, dat het niet in 'haar bedoeling ligt, haar per soneel voor ander werk te gebruiken dan het normale. Er is weinig kans, dat de stakers op deze voorwaarden zullen ingaan. DE MOSOELKWESTIE. Een Turksch voorstel. De Turksche delegatie voor den Vol kenhond zal onder persoonlijke lei ding staan van den minister van Bui- tenlandsche Zaken, Tewfik bey. De Turksche regeering heeft de de legatie gemachtigd als concessie voor te stellen, een volksstemming ypor Mosoel onder neutrale controle te doen houden. Ten aanzien der mandatenkwestie heeft de delegatie instructie ontvangen het betreffende voorstel van de hand te wijzen, daar het mandaat volgens den oorspronkelijken opzet slechts Irak zou betreffen. n DE ONLUSTEN IN CHINA. Een Bribsch-Japansch dreigement. De bevoegde Britsche autoriteiten blijven den toestand, geschapen door de bepalingen inzake de kustvaart in de Chineesche wateren, uitgevaardigd door de „regeering" van Kanton, ern stig bestudeeren. Het p^bleem is eenigszins gecom pliceerd door het feit, dat Kanton zich onafhankelijk heeft verklaard van de regeering te Peking. Tegelijkertijd schijnt het wenschelijk te zijn, af te zien van steun uit Peking bij de actie, die is ondernomen en wel ke beschouwd wordt als een schending der rechten. Het betrokken verdrag bepaalt, dat onderdanen van mogendheden, die het verdrag geteekend hebben, vrij zijn tot het drijven van handel in de bij ihet verdrag aangewezen havens. De Britsche vertegenwoordigers te Kanton en Peking, trachten de juiste bedoeling en den invloed der bepalin gen vast te stellen en na te gaan wat het motief tot de uitvaardiging daar van is geweest. Vertegenwoordigers van het minis terie van buitenlandsche -zaken heb ben meegedeeld, dati ndien de regee ring van Kanton poogt om beslag te leggen op Engelsche of Japansche scihe pen, Japan waarschijnlijk in samen werking met Groot-Brittannië een no ta zal zenden aan Kanton en een af schrift daarvan aan Peking. Mussolini over de vrijheid Lady Dmmont Hay, de speciale ver slaggeefster van de „Daily Express", "die kort geleden den ex-kroonprins te Berlijn heeft geïnterviewd, bevindt zich thans te Rome en meldt het vol gende over haar interview met Mus solini. „Vrijheid" zeide Mussolini, „bestaat er zoo iets als vrijheid? Als de libe ralen de vrijheid wenschen, geven zij daarmede blijk, dat zij van de grond beginselen van het regeeringsmecha- nisme geen begrip hebben. Een massa kan geen massa regeeren een kwantiteit geen kwantiteit. Ik blijf er bij, dat zoo iets als vrij heid niet bestaat. Zij is er alleen in de verbeelding van onpractisdhe philiso- fen, die him philisofie uit den hemel halen, terwijl ik de mijne uit de wer kelijkheid op aarde put." Op de vraag of hij met deze philo- sofie resultaat gehad heeft, antwoord de Mussolini: „Volledig resultaat 1 De topkomst belooft veel. Europa beschikt over een enorme re serve aan vitaliteit. Het oude Conti nent is nog niet decadent en er zullen nog vele eeuwen voorbijgaan eer het decadent zal zijn. Als Europa werkelijk aan den rand van het verval zou staan, dan moest Italië als oudste land van Europa het zwakste zijn. U hebt echter zelve gezien, dat Italië nog zeer jong en sterk is. Niets kan zijn vooruitgang tegenhouden." Mussolini kwam toen op het alcohol vraagstuk. „Ve'rbod? Waarom zou ik menschen van hun persoonlijk genoe gen berooven? Soms omdat ik zelf in geen tien jaar alcoholhoudende dran ken heb gebruikt? Dat is geen reden, Ik zal echter voor de wet zijn, die de opgroeiende generatie tegen de ver woestende gevolgen van het alcohol gebruik moet beschermen." In den loop van het interview ver- 'leuspi ufiK" -Son nniossnjv mijn meester is Julius Caesar. Caesar was de grootste man, die ooit op aarde geleefd heeft." KORTE BERICHTEN. In Engeland zal een speciale' politie-afdeëling worden ingesteld ter bestrijding van het communisme. De Britsche deskkedigen ver wachten, dat vóór het einde der vol gende week een regeling tusschen En geland en Frankrijk inzake de schul den zal zijn getroffen. De Fransche delegatie, die met de Amerikaansche regeering gaat on derhandelen over de consolideering der Fransche schuld aan 'Amerika, vertrekt 6 September a.s. uit Frankl- rijk. Volgens een verklaring van sul tan Atraspacha is het doel van den Drusen-opstand, de algeheele onaf hankelijkheid van Syrië. Nieuwe conferenties in de Bel gische metaalindustrie wekken weer hoop op een compromis. Amerika heeft besloten aan Frankrijk en Italië leeningen te weige ren, zoolang deze landen hun schul den aan Amerika niét geregeld heb ben. De „Deutsche Allgemeine Zei- tung" is door Stinnes verkocht. Maarschalk Pétain is te Algdci- ras aangekomen, waar hij een on derhoud had met Primo de Rivera. UIT DE OMGEVING^ OEGSTGEEST. Gisteren, had ten gemeentehuize een bijeenkomst plaats van het op initiatief van B. en W. gevormd plaatselijk! aor mité, bestaande uit 30 leden, tot inzame ling van gelden ten bate van de slacht offers van de op 10 dezer door storm geteisterde streken van ons land. Besloten werd, dat door de leden per soonlijk eert schaalcollecte zal worden ge houden op Maandag en Dinsdag a.s. De opbrengst wordt afgedragen aan het .Nationaal Steuncomité. Deze collecte behoeft zekér geen aan beveling, overtuigd als we zijn van het meeleven onzer ingezetenen met de slacht offers en zeker door een daad willen too- nen, dat ons hart op de juiste plaats ■zit. Oegstgeest toone zich op zijn best. Burgerlijke stand. Geboren: Gerard, zoon van A. Rijsdam en C. de Geus. Johannes, zoon van J. van Herk en^.. Hoogendoorn. Gehuwd: J. R. Veldhorst te Wisch en C. M. Servaas. Overleden: D. J. v. d. Laaketi, 26 jaar M. Admiraal, 5 weken. H. Werkman, 45 jaar. A. Staphorst, 7S j. wednr Vv H. v. de Ham. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Voorm, 10 uur in het Groene Kerkje, Dr. K. J. Brouwer, Zendingsdirector. RIJNSBURG. De commissie, gisteravond alhier door den burgemeester dezer gemeente ingesteld, om ook alhier gaven in te za melen ten bate van de slachtoffers van den stormramp, beslaat uit de heeren: f. L. Bosschieter, burgemeesterJ. v. Kla veren, wethouder; S. Schone veld, wet houder; Ds. Broekstra, Ds. Altena, Ds. J. L. de Vries, Dr. H. G. Jonkter, M. Pieper, J. G. Vreeswijk, K. van Delft, J. Sozef en H. J. Grimbergen. Besloten werd, dat B. en W. het be stuur 'zullen vormen, en voorts, dat in het begin van de volgende week een schaalcollecte zal worden gehouden. Hiertoe zal de medtewerking vat Meis- jesvereenigingen worden ingeroepen, ter •wijl het in de bedoeling ligt, zoo moge lijk, de collecte reeds Maandag a.s. te doen houden. Verzocht zal worden deze collecte van af den kansel a.s. Zondag warm aan te btevel*;t. De aanvoer van bloemen is de laat ste dagen weer. toenemend doch in de prijzen komt weinig verandering. Voor enkele soorten is het iets beter. Asters gaan vanaf 2040 per 100, Margrieten 2440, Zinnia's 120140, Scabiosa 45 —53, Montbretia's 1324, Helianthus 50 —6x2, Gladiolussen 30—145 naar soort, Pompon-Dahlia's 3775, groote Dahlia's 0,500,90. Betere soorten als Dressel- huis 110—145, Roem van Aalsmeer .175 -195. katwijk aan den rijn. De geheele afgeloopen weeik is het in den handel zeer levendig geweest met beste prijzen voor de meeste groenten- soorten. Voor in het midden der week, toen b.v. de eerste soort bloemkool de f 50 per 100 zeer dicht naderde, n.1. f 48,90 Ook de peenprijzen blijven - ?eer goed, varieerend van f 9,5013,40 voo riste soort. Met de aardappelen blijft het mi- sere. Voor beste kwaliteit wordt niet meer dan f 4,505 per 100 K.G. betaald. Voor enkele partijtjes beste duinaard appelen wordt iets meer betaald. Met het koele weer blijven de aardappelen nogal vrij van ziektè. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. (zaaltje), Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. H. Meijering. leiderdorp. De collecte voor den nood in de door den stormramp geteisterde strekten heeft hier opgebracht de som van f 963,50. Dat is een belangrijk bedrag. Leiderdorp heeft zich goed gehouden. Hulde aan het comité, dat de zaak zoo flink aanpakte en aan de burgerij, die, zulk' een treffend blijk van meeleven ge-' geven heeft. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. de Bruin van Alphen en nam. 6.30 uur, Ds. G. Tiche laar. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Jonker van Voorburg. woubrugge. De zangvereeniging „De Lofstem", die nog steeds in bloei toeneemt zal nu ook een bazaar houden in de eerste helft van September a.s. in het gebouw „Imma- nuel" tal van jongedochters zijn reeds bezig met het makten van handwerken. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel mus Cornelis Ignatius, zoon van H. J. van der Meer en Th. K. van der Salm. Adrianus Johannes, zoon van W. F. den Horder en C. van Tol. Overleden: Mathilda van Dam, echtge- noote van C. de Klerk, 82 jaar. hazerswoude Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. V.m. 10.30 uur, Ds. van Balen van Kage. N.m. 7 uur, E. L. de Witt, godsdienstonder wijzer te Noord wijk aan Zee. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en 7.30 uur preeklezen. Dinsdag 1 Sept. a.s. des voorm. tus schen 9 en 10 uur zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. Men vervoege zich hiertoe aan de ziekenbarak. In verband met de stormramp, Iwaardoor een deel van ons land1 is ge troffen, heeft de burgemeester voor deze gemeente een coimité gevormd. 1 Wat het dorp betreft zullen bij de ingezetenen gelden ingezameld worden in ide week van 23 tot 29 Augustus e.k., en wat den Rijndijk aangaat in de week van 30 Augustus tot 5 September e.k. Naar men ons mededeelde zal aan den avond van den verjaardag van on ze geliefde Koningin, een samenkomst worden gehouden van de Ghr. Oranje- vereeniging, waarbij als spr. hoopt op te treden de Weleerw. heer Ds. de .Geus van Waddinxveen. Nadere bijzonderheden hieromtrent ho pen we later te melden. leimuiden. Predikbeurten. Ned. Herv. Kierk. V.m, 10.30 uur, Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm'. 10.30 en nam'. 7.30 uur, Dsv Velders, pred. onder tie Joden te Amsterdam. De gehouden collecte voor de ramp te Borculo heeft alhier opgebracht f 488. alkemade. Bij hun besluit van 10 Aug. 1925 G.S. No. 35 hebben Ged. Staten van Zuid Hol land goedgekeurd de Gemeenterekening over het dienstjaar 1923 met een batig slot in den gewonen dienst van f 25.757,95 en in den buitenge wonen dienst van ,8703,37. lisse. m Burgerlijkte stand. Geboren: Lein, zoon van J. «de Visser en O. van Dreunen. Cornelia Anna, dochter van W. P. Heems kerk en J. Q. Rotteveel. Simon Hendrik zoon van J. V. d.Voort en E. M. Hoog kamer. Margje, dochter van A. Tukker en M. Vis. Jacoba, dochter van J. J. Guldemond en H. A. v Waveren Maria Elizabeth, dochter van O. J. Slobbe en M. J. Trompert. Ondertrouwd: F. J. v. Roioijen e% A. A. C, v. Riek'. Gehuwd: P. Kersbergen en W. C. de Regt. OverledenAnthonie Wilhelmus van der Meer, 61 jaar, echtg. van P. Barn- hoorn. Vertrokken personen: P. J. Scholte, naar Leiden. A. Opdam qn. igezftn naar Noordwijkerhout. F. van Rooijen naar. Breda. A. de Kokter naar Radio-Programma. Wat ar vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505. M.) Concert 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert, 5.20 -(Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, niéuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry^. Tijdsein van .Greenwich, weerbericht, meuwstijdin gen. Hillegom. J. Broekhof naar Noordwij- kerhout. J. B. J. Gruntjes naar Haarlem. Ch. v. d. Drift naar Warmond. L. Heemskerk naar Noordwijkerhout. T. A. W. in Veld naar Heemstede, H. M. Zwart naar Leiden. G. J. Russcher en echtg. naar Rotterdam. M. C. Dorrepaal naar Alkmaar. J. v. Klink naar Bennebroek. J. .G. A. Sundermann naar Elshout, J. J. ,v. d. Mee naar Leiden. A. M. Vink naar Rosmalen. «L. v. Blitterswijk naar Katwijk. C. M. v. S chaoten naar Voor burg. W. Stiefel naar Rotterdam. J. H. v. Lunenburg naar Haarlem. G. Wen- schot naar Oud- en Nieuw-Gastel. J. C. Spaargaren naar Amerika. Baron L. .van Har den broek y. Lookhorst, naar Wassenaar. J. v. d. Gugten naar 's Gra- venhage. Ingekomen personen: A. Obdam en gezin van Ubach over Worms. C. A. Duin geb. de Liefde, van Amsterdam. F. W- H. Aangenbrug geb. v. d. Pat, van 's Graveazande. H- F. Selief geb. Klein van Leiden. J. A. Mit- telmeijer en gezin van Leiden. Pieterse van Zoeterwcmde. G. Dam van Alkmaar. A. Wowijs geb. Kjortekaais van Hillegom J. J. Kloot van 's Hertogenbosch. F. W. Huidebosch van Herwen en Aerdt. E. v. Til van Bussum. J. W. Buijck van Rotterdam, ,G. v. d. Meent van Amster dam. A* X- Velden van Veen. A, Ke telaars, van Rotterdam. P. Passchier en gezin yan Noordwijk. A. Sneeboer van Leiden. C. M. Huijg van Beverwijk. Uit het Sociale Leven. Bemiddeling van den Minister. De Minister van Arbeid, Handel eu Nijverheid heeft de patroons en werk lieden in de metaalindustrie uitgeaioo- digd tot een bijeenkomst om onder zijn rechtstreeksche bemiddeling tot een oplossing van bet geschil in die indus trie te komen. Ned. Chx. Land arbeidersbond. Het hoofdbestuur van den Ned. Cbr. Landarbeidersbomd beeft in zijn laat ste vergadering uitgesproken dat bet noodzakelijk is dat bet aantal bezol digde bestuurders vermeerderd worde. Voor de 210 afd. zijn er nu 5. Aangezien de financieele toestand van den bond goed is, besloot bet hoofdbestuur om zoo spoedig moge lijk een voordracht op te maken, ten einde daaruit op de e.v. vergadering ten keuze te doen. Met bet oog op een goede bearbei ding van de werklieden in de verschil lende bedrijven werd besloten den hoofdbestuurder G. Drevel van Mid- wolda (Gr.) naar Utrecht over te plaat sen. Spoorwegpersoneel. In een gisteren gehouden bijeen komst van vertegenwoordigers van de inzake de loonherziening bij de Neder- landscbe Spoorwegen samenwerkende organisaties, te weten de Nederland- scbe vereeniging van spoor- en tram wegpersoneel St. Raphaël en de Prot. Christ. Bond, zijn de verder te nemen s tappen ter ondersteun ing van Öe in de ze organisaties levende wensdhen in zake de loonregeling besproken. Beslo ten werd, allereerst de spoorwegdirec tie een onderhoud te vragen, om de wenschen van de organisaties inzake de loonregeling nader uiteen te zetten. GEMENGD NIEUWS. Verdronk en. Het 2VHarig zoentje van H. J. S. te SimómswoJde is in een gracht verdron ken. Té Middelburg is een 7-jarig jonge tje al spetende op balkten in de gracht gévallen en verdronken; het lijkje is nog niet gwvonden. Vliegen boven de wol ken. Kapitein Bernard vloog Dinsdag van Parijs naar Londen boven de wol ken zonder de aarde te zien. Toen hij op bet vliegterrein was aangekomen, vroegen de passagiers, hoe hij den weg had gevonden. Hij deelde mede, dat hij met korte tusschenpoozen in verbinding stond met de radioi-telegra fisten op Croydon, die hem mededeel den, wanneer big boven het vlieg >er: rein kwam. Ontploffing. .Op de -or a lige Groentendrogeiij bij spoor te .Geldrop, tnaas,f>', "1

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2