NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1925 ^Dag-Agenda Dinsdag 18 Aug. 's av. acht uur Je- iuël, Groeoest. 16. Bijhelbespreking. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door de apotheek van den heer C B. Duyster, Nieifwe Rijn 18, telef. 523. dat d© ingezamelde gelden alleen tem jgoede zouden komen aan een bepaalde •^plaats, dat heft Nationaal Comité dei -gelden verzamelt, welke door de plaat selijke comité's worden geïnd en dat het Nationaal Comité straks de gei lden zal uitgeven door middel van Ihet provinciale comité. Dit comité zal de schade vaststellen en gelden distri- bueeren, daarbij zorgdragend dat alle plaatsen, die door de ramp getroffen waren, op gelijke wijze zullen worden behandeld. Het Nationaal Comité ver gadert Maandag a.s. in Den Haag. De wederopbouw van Borculo De bedoeling van de regeering is, dat er getracht dient te worden den wederopbouw zooveel mogelijk uitliet, uit particuliere bijdragen te vormen 'fonds van het Nationale Steuncomité .te financieeren; mochten deze niet toe reikend zijn, dan zal het rijk natuurlijk moeten bijspringen. Ter voorziening 5n de behoefte aan kasgeld zal het rijk voorloopig speciale credieten tejr beschikking stellen. Gift van de Koningin. De Koningin heeft een bedrag van •f 10.000 ter beschikking gesteld van het door den minister van binnenland- sche zaken en landbouw gevormde Na tionaal Steuncomité ten behoeve van ,de slachtoffers van de stormramp o«p 10 'Augustus. Bezoek van Kamerleden. Het blijft leden van de Eerste ien .Tweede Kamer stroomen, die persoon lijk de verwoesting te Borculo in oogen Schouw komen nemen, om bij de ope ning van de Kamer volkomen op de hoogte te zijn. Het Amerikaansche Boode Kruis. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft aan het hoofdbestuur van het (Nederlands die Roode Kruis telegra fisch van zijn groote sympathie in de stormramp blijk gegeven, onder mede- deeling 10.000 dollars over te maken voor leniging van den nood in de ge teisterde gebieden. Noodwoningen. De burgemeester van Borculo deel de mede, dat onderweg is naar Bor- ,'culo een extra trein, geheel geladen met materiaal van de fabriek „Padox". De trein daartoe is gratis ter beschik king gesteld door de directie der Staatsspoorwegen. In dezen trein zijn verpakt 45 noodwoningen. Als een be- wijs, hoe snel daarmee gewerkt wort, diene, dat de directie van de fabriek •y,Padox" heeft aangenomen, dat alle .woningen Zaterdag a.s. gereed zullen zijn, om de bewoners te ontvangen. Reclame in poststempels. Aan het gemeentebestuur van Alk maar er. dat van Noord wijk is ver gunning verleend tot het plaatsen van een aankondiging in de stempels, in gebruik voor het afstempelen van de .correspondentie van resp. het postkan toor te Alkmaar en dat te Noordwijk (met het hijpostkantoor te Noordwijk aan Zee,. Het desbetreffend inschrift van de- poststempels te Alkmaar luidt: Be zoekt de Vrijdagsche Kaasmarkt, van die te Noordwijk en Noordwijk aan Zee: Uw zomerverblijf, Uw woonplaats De Zuid-Afrik. Landbouwers. Omtrent het bezoek van de Zuid- Afrikaans che landbouwers aan ons •land wordt nog gemeld, dat de nezoe- kens Dinsdagavond, na het bezoek aan het Loo, naar Amsterdam zijn teeug- i gekeerd. Woensdag zijn zij, onder leiding van den heer S. Smeding, rijkslandbouw- consulent in Noord-Holland en van een vertegenwoordiger van de Holland sche Mij. van Landbouw naar Aals meer gegaan, waar zij zich opgetogen toonden over de rozen, anjelieren en andere bloemen, die daar gekweekt worden- In Aalsmeer woonden de gas ten ook een veiling hij. Vervolgens hebben zij Hoofddorp bezocht, waar zij de boerderij van den landbouwer Geert sema bezichtigd hebben. Vooral de paarden en het vee trokken de aan dacht. Nadat in Halfweg het noenmaal ge bruikt was, begaf men zich des namid dags door de IJpolders naar Amster dam terug. Onderweg werd nog een boerderij bezichtigd. Een eervolle vermelding. Door den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie is het volgen de bij dienstorder ter kennis van het personeel gebracht: „De adjunct-commies hij den P. en T. dienst R. G. B. J. Timmer te Arn hem (postkantoor) en de kantoorbe diende le kl. W. Raayen te Doesburg, beiden tijdelijk werkzaam te Borculo, zijn er ondanks bijzondere moeilijkhe den, erin geslaagd, om in den nacht van den llen Augustus, elders geves tigde autoriteiten omtrent omvang en beteekenis van de ernstige ramp,- wel ke vóór enkele uren die gemeente ge troffen had, in te lichten. Zij hebben daardoor in belangrijke mate bijgedragen tot bespoediging van de maatregelen tot hulpverleening, en zich derhalve tegenover de gemeen schap zeer verdienstelijk gemaakt." Posterijen en Telegrafie De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat het blijkens mededeeling van de Turksche postadministratie aanbeveling ver dient, de adressen van voor Turkije bestemde stukken in de Fransche of de Turksche taal te stellen, teneinde vertraging in de uitreiking of terug zending wegens onbestelbaarheid zoo veel mogelijk te voorkomen. De verbinding met de Philipijncn, China en Ned. Oost-Indië via Commer cial Pacific Cable is hersteld. De vrijwillige weerbaarmaking. De minister van Oorlog heeft Zater dagmiddag in het departement van Oorlog met een aantal personen, be kend met de weerbaarheidbeweging in ons land, een bespreking gehouden over het vraagstuk der Vrijwillige Weerbaarmaking. Bij deze bespreking was mede tegenwoordig de Inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm. De macht van den curator. Onder leiding van den heer' L. P. Maartens heeft de Middenstandsbestu- renbon te Den Haag vergaderd. De vergadering hield zich bezig met enkele* faillissementsgevallen, waarbij door de curatoren weinig omzichtig werd opgetreden. De groote macht van. den curator, zonder voldoenden des kundigen bijstand, behoorde, naar ve ler meening, te worden gebreideld. Waar in dezen moeilijken tijd zoovelen een zwaren strijd om staande te blij ven, moeten strijden, is het in het na deel van crediteuren en van den, in moeilijkheden verkeerenden zakenman dat somtijds, met heel weinig omslag een zaak en daarmede een stuk leven van den .middenstander, wordt vernie tigd. Ook moest de steun aan het mid denstandsbankwezen van Rijkswege beter worden geregeld; een spoedige hulpverleening voor kleine credieten is ten zeerste gewenscht. Gewezen werd nog op den invloed op het middenstandszakenleven door de vele verwikkelingen in bouw en an- dere bedrijven, «die den rustigen gang van zaken verstoren. Dr. Kuyper en Van Oversteeg. „De Reformatie" herdenkt Jac. van Oversteeg; aan dit artikel ontleenen wij het volgende gedeelte, dat betrek king heeft op den omgang tusschen «dr. A. Kuyper en den heer Van Oversteeg: ,ïvlijnheer van Oversteeg!" Zelden ging Dr. Kuyper, toen hij nog actief hoogleeraar was, de deur van het kantoortje van den heer Van Over steeg in het gebouw van de Vrije Uni versiteit voorbij, of hij deed het opeen kier open, wierp er even bovenstaande woorden binnen en liep meteen naar de Senaatszaal door. Maar tegelijk met hem was Van Oversteeg er al. Hij liet, waaraan hij bezig was, onmiddellijk liggen en vloog als een pijl uit den boog hem achterna. Dan gaf Dr. Kuyper hem instructies. En als er haast bij was, werden die voor al het andere werk uitgevoerd. Tal van studenten, die thans reeds kunnen wijzen op een respectabelen staat van dienst, hebben ideze moment opnamen herhaaldelijk opgenomen. Het gebeurde ook wel, dat zij juist even in het kantoortje stonden te pra ten, wanneer het bekende geluid „Mijn heer van Oversteeg" den amanenusis deed opspringen. Als hij daii terugkwam, plaagden zij hem er soms wat mee. Maar de heer Van Oversteeg kon dit goed verdragen. Was er eigenlijk door gevleid. Ging er gewoonlijk niet op in. Doch vertelde dan soms een of an dere bijkomstigheid. Zoo was het in de dagen der verkie zingen. Van Oversteeg ging hier en daar speechen. „Hoe gaat het met de spreekbeur ten, mijnheer Van Oversteeg?" vroeg Kuyper eens in de Senaatszaal. „Zoo'n gangetje, professor. Van de tien woorden, die ik spreek, zijn er ne gen van een ander. „Nou, dan heb je het al ver gebracht. Van de tien woorden, die ik spreek, zijn er zeven van een ander.' Glunderend bracht Van Oversteeg di.t dialoogje over. Vóór Duymaer van. Twist werd hij reeds door liberalen de ?chaduw of de schildknaap van Kuyper genoemd. Van Oversteeg was het ook. Hij bezat de bijzondere kwaliteiten, welke daarvoor _noodig waren: vlug heid van "begrip, organisatorisch ta lent, ontembare werklust, onvermoeide werkkracht en bovenal onuitblussche- lijke liefde voor onze Calvinistische beginselen. Indien hij één van die eigenschap pen had gemist, zou hij het onder Kuy per niet hebben kunnen uithouden. Kuyper hield er niet van, had er ook geen tijd voor, om wat hij wilde omstandig en haarfijn uit te leggen. Hij moest goede verstaanders rond zich hebben, die aan een half woord, een blik, een gebaar genoeg hadden. In van Oversteeg had hij een best ver staander gevonden. Die begreep hem. Daarom was deze gedurende een reeks van jaren in menig opzicht zijn fak- totum. De instructies van Kuyper konden het best vergeleken bij een paar pot loodstreepjes, welke een schilder op z'n manchet teekent om een beeld, dat voor zijn oogen rees, vast te houden. Straks zal hij het rustig uitwerken. Maar Kuyper liet de potloodstreepjes aan Van Oversteeg zien en die moest het maar uitwerken. De afhankelijkheid aan Kuyper vor derde alzoo groote zelfstandigheid. Ook daaraan voldeed Van Oversteeg zoo geheel. Kuyper kon heel wat détailwerk aan hem overlaten. Daarenboven was Kuyper veelei- schend. Langzame werkers kon hij niet gebruiken. Als er haast bij was, kon de dag nog verlengd worden met een deel van den nacht of met den heelen nacht, vond hij'. Dat vond Van Oversteeg ook. Ook daarin bestond er tusschen bei den harmonie." BUITENLAND. tsitsjerin. Zal hij aftreden? We maakten dezer dagen melding van geruchten omtrent het a.s. aftre den van Tsjitsjerin. Volgens een bericht uit Re val zou de sovjet-commissaris echter niet om gezondheidsredenen aftreden, doch we gen meeningsverschillen met zijn col lega's, vooral met Zinovieff, die sinds het succes der communistische propa ganda in China buitengewoon aan in vloed gewonnen heeft. Tsjitsjerin zou door Karrkhan op gevolgd worden. Het Russische gezantschap te Ber lijn daarentegen meldt aan de „Deut sche Allgemeine Zeitung", dat de be richten omtrent een binnenkort te ver wachten aftreden van Tsjitsjerin als volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken van allen grond ontbloot zijn Tsjitsjerin zal dezer dagen wegens ziekte twee maanden verlof nemen Gedurende deze periode zal het ambt worden waargenomen door den waar- nemenden volkscommissaris van Bui tenlandsche Zaken Litwinow. de grensregeling van mosoel. De Turken ontevreden. Volgens te Londen ontvangen berich ten is de Turksché regeering zeer on tevreden over het rapport van de grens commissie van den Volkenbond, inzake Msoel. Turkije is van oordeel, dat de quaes- tie nooit aan deze commissie had die nen te worden voorgelegd. Hetgeen de Turken bovenal vreezen is dat de Koerden in Mosoel zich on afhankelijk van Turkije zullen verkla ren en dat hun stamverwanten in het aangrenzende Turksche gebied dit voorbeeld zullen volgen. het Veiligheidsvraagstuk. Langdurige onderhandelingen ver wacht In goed ingelichte kringen te Lon den is men van meening, dat de ver dere onderhandelingen over het Vei ligheidspact van langen duur zullen zijn. Briand heeft verklaard dat hij het niet gewenscht acht spoedig een conferentie te houden en hij heeft zelfs te verstaan gegeven dat hij in het ge heel niets van een dergelijke conferen tie verwacht. Aan den anderen kant wenscht Duitschland dat deze conferentie zoo sopedig mogelijk zal worden gehouden en men begint zich. te Berlijn thans over het lot van het Pact ongerust te maken. Verscheidene Duitsche politici zijn van meening dat een pact, zooals het in groote lijnen te Londen is ontwor pen, van eenzijdige beteekenis zou zijn. Indien Engeland onder geen enkele omstandigheid van een automatisch inwerkingtreden van zijn verplichtin gen wil hooren, doch de- beslissing of een casus foederis (verbondszaak) aan wezig is in ieder geval wil overlaten aan zijn parlement of aan den Volken bond, zal het wel nooit zoover komen dat Engeland ooit voor Duitscrland de wapens opneemt, terwijl het Frankrijk reeds zoo moeilijk zal vallen zijn bond genoot daartoe te bewegen. De treinramp bij St.Denis. Omtrent het spoorwegongeluk bij St Denis, waarvan wij in ons blad vari Zaterdag onder „Telegrammen" mel ding maakten, wordt nog bericht, dat er volgens nadere opgaven, vier doo- dein en 62 gewonden zijn. Van verschei dene dezer gewonden is de toestand ernstig. Een wisselwachter heeft weten te voorkomen, dat de ramp een niet veel grooteren omvang heeft aangenomen. Een andere trein toch volgde met slechts enkele minuten op, den snel trein uit Amsterdam, welke dien uit Rijssel achterop reed. Met groote koelbloedigheid wist de wisselwachter dien trein op vrij spoor te brengen, terwijl hij daarna de sig nalen op onveilig zette. Had de wissel-, wachter dat niet gedaan, dan was de ramp nog grooter geweest. Over de oorzaak bestaat - nog ver- van meening. Terwijl meneener- zijds er van overtuigd is, dat de sein- toestellen goed werkten, beweert de machinist, dat hij het onveilige sein niet heeft gezien, en houdt vol, dat hielt niet op onveilig stond. De wissel wachter spreekt dit evenweltegen';: zoo dat het juiste licht over deze kwes:ie nog niet is opgegaan. Behalve de beide reeds gemelde cn-' gelukken, h'i»eft Vrijdag nog een derde spoorwegongeluk plaats fgphaC. £>e trein uit Bar-sur-'Aube naar Parijs is •Vradagavond te vijf uur op'-den wis sel gederailleerd. Er vielen ditmaal geen persoonlijke ongevallen te be treuren; er ontstond alleen materieel e schade. V,. Dit beteekent dus, dat in'1 24 =;uur drie spoorwegongevallen hebben plaats gehad. In de laatste 18 dagen, hadden in Frankrijk 12 spoorwegongelukken plaats, waarvan yele met ^rnstig^go volgen. I Moderne Asj anti-negers s De resident-gouverneur van Asjanti heeft in zijn rapport merkwaardige dingen meegedeeld omtrent den voor uitgang van de inboorlingen dier Wesf- Afrikaansche kolonie aan de Goudkust. Hij zegt, dat de jonge negers reeds geno g ontwikkeling hebben opgedaan om erijmoediger te durven optreden tege hun hoofden, die zij niet langer blindelings gehoorzamen. Zelfs bedrei ging met doodstraf of martelingen schrikt hen niet langer af. Als de hoofden geld verlangen, willen de jonge leden van den stam weten, waarvoor dat geld noodig is en als zij de schatting hebben opgebracht, eischen zij, dat het geld dan ook voor het be stemde doel wordt aangewend. Als dat niet gebeurt, komen er luide protesten, hetgeen soms tot ongeregeldheden aan leiding geeft. De toenemende ontwikkeling van de inboorlingen is niet alleen te danken aan de meerdere scholen en kerken, maar ook aan de verbeterde verkeers middelen, waardoor de inboorlingen der verschillende plaatsen meer met elkaar in aanraking komen en van ge dachten wisselen. De materieele vooruitgang is even eens merkwaardig. Heel veel geld is in de vorige jaren door de inboorlingen verdiend, door het verkoopen van cacao-boonen, en zij weten hun rijkdom ook goed aan te wenden. Zij koopen auto's, maken voor die moderne ver voermiddelen ruime verkeerswegen en bouwen daarlangs moderne dorpen met fraaie huizen. De typhus-epidemie in Duitschland. De Typhus-epidemie, welke in het begin van Juli te Anklam uitbrak, heeft zich ontzettend uitgebreid. Het aantal typhuslijders bedraagt thans op een bevolking van 14.000 inwoners, ongeveer 300. Tot dusver zijn dertig slachtoffers aan de ziekte overleden. De uitbreiding der ziekte gaat thans in langzamer tempo, maar het is zeer de vraag, of men de epimedie reeds meester is, daar ondanks alle pogingen der geneesheeren, de haard der ziekte nog steeds niet kon worden vastgesteld. Naar Wolff uit Hanau seint, zijn daar vijf nieuwe gevallen van typhus gesig naleerd. Daarmede is het aantal slacht offers reeds tot 75 gestegen. Zes ge vallen hebben tot dusver den dood tengevolge gehad. korte berichten. De Belgische socialisten vierden Zaterdag het 40-jarig bestaan der partij. Het port voor brieven naar het buitenland zal met ingang van 1 Oct. in Zweden worden verlaagd van 30 tot 25 oere. Volgens bericht uit Riga zullen eerlang 2500 Canadeezen, die in 1922 naar Rusland kwamen, teneinde er zich te vestigen, na drie jaar vruchtelooze proefnemingen naar Canada terug- keeren. Het Fransche antwoord inzake de veiligheidskwestie is aan Italië en Bel gië medegedeeld. De Britsche regeering treft maat regelen voor de verdediging van Hong kong met vliegtuigen. Het conflict ip de Engelsche tex tielindustrie is voorloopig bijgelegd. Volgens berichten uit Madrid ver laten vele deserteurs de troepen van Abd el Krim. Polen zal voortaan minder scherp optreden tegen de Duitsche optanten in Posen en Pommerellen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen Te Roswinkel, Th. Kra mer te Droge ham. Aangenomen: Naar Ernst, A. G. Oosterhuis te ^Oudemirdum, - Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Cöncert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concen onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Cöncert. 6.NSF. Kinderuurtje, door Ant. van Dijk. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.NSF. Concert, onder leiding van Fr. Lupgens. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.15 NSF. Uitzending uit het Kurhaus. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50. (Berlijn, 505 'M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parys, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert, 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Heerhstede, J. Ubels te Varsseveld GEREF. GEMEENTEN. Aangenomen: Naar Werkendam, J. Overduin te Rotterdam. Chr. Geref. Schoolonderwijs. De vereeniging v. Chr. Geref. School onderwijs houdt D..V Woensdag 19 Aug. a.s. te 11' uur des morgens haar jaar vergadering in de Chr. Geref. Kerk te Amersfoort. Ds. S. v. d. Molen, van Zierikzee hoop», dan te spreken over: „Christelijk Geref. Schoolonderwijs, eisch voor beginsel en practijk". Ds. W. H. Oosten. Naar we \ernemen, heeft Ds. W. H. Oosten, pred. bij 'de Geref. Kerk van Scheveningen, op grond van art. 13 der Dordtsohe Kerkenorde (ongesteldheid), te gen 1 Nov. a.s. eervol emeritaat aan gevraagd. Ds. Oosten heeft dan 35 dieast jaren. Vacantie-Zondacjen De Raad der Geref. Kerk1 van 's Gra- venliage-Oost heeft besloten, om ingaan de 1 October a.s., de predikanten eens in de zes weken een vrijen Zondag toe te kennen. De kerk van 's Gxavenhage-Oost heeft drie predikanten en drie kerkgebouwen. Een doopfeest in zee. Donderdagavond had te IJmuiden aan het strand een bijzondere plechtigheid plaats. Vanwege een particuliere evangelisatie te Velseroord werden zes menschea in zee door onderdompeling gedoopt. Mén trok in plechtigèn optocht naar hét strand waar de doopplechtigheid geleid werd ■door den voorganger der evangelisatie, een eenvoudigen, ongeletterden arbeider. Dit ongewone schouwspel trpdc natuur lijk veel bekijks. UIT DE OMGEVING" ZOETERWOUDE. 1 Afscheid Ds. Houders. Onder groote belangstelling nam Ds. H. J. Honders Zondagmiddag afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Het vriendelijke Kerkgebouw was ge heel gevuld, 't Kostte moeite allen aanwe zigen een behoorlijke zitplaats te ver schaffen. Onder de aanwezigen werden om. op gemerkt de burgemeester, de heer Wap, notaris Ruizeveld, de predikanten Ds. Ti chelaar van Leiderdorp, consulent der Gemeente, en voorts Ds. Locher, Ds. Groot Enzexink en Ds. Verbuigt, em. pred., allen te Leiden, Ds. Oberman van Leeuwarden en Ds. Loicher van Elberfeld. In zijn inleidend woord wees Ds. Hou ders er op, dat een moeilijke ure voor leeraar en gemeente was aangebroken, waarbij het echter een troost is, dat we ons vast mogen klemmen aan Hem, Die ons niet zal begeven of verlaten, aan Jezus Christus, Die altijd dezelfde blijft. Spr. had aanvankelijk willen, spreken over de klacht van den .Heiland: „Wie heeft oinze prediking geloofd en aan wien is de arm des Heeren geopenbaard? Hij heeft echter dit woord niet gekozen niet, omdat het niet op allen van toepas sing zou zijn, maar omdat het op de buitenwereld een verkeerden indruk zou kunnen maken. Daarna had hij tot tekst willen kiezen: „De beloften Gods zijn in Christus Je zus ja en amen", omdat hij in zijn pre diking altijd gewezen heeft op dé rijke beloften Gods, maar toch mist hij hier de kleur en den glans, die hij in dit uur niet gaarne zag ontbreken. En daarom heeft hij tenslotte gekozen de eerste vier verzen van Psalm 103. Het lijkt missel»*». eemglszins vreemd in dit uur, waarin de weemoed over- heerscht, te komen met een „Looft den Heere". We hebben hier echter goed bezien den lof des Heeren over ondervonden weldaden en dan ziet men niet 'alleen het verleden, maar ook de toekomst in verheven hemelschen glans. 1 Na de ontvouwing van dit Schrift woord, waarbij telkens gewezen werd op door leeraar en gemeente ontvan gen weldaden in de afgeloopen 3V2 jaar, kwam het eigenlijke afscheid. Ds. Honders lichtte zich allereerst tot den burgemeester, dien hij dankte voor zijne aanwezigheid en ook voor de on dervonden medewerking in de afgeloo- -pea jarewfc daarna de belangen1 van

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2