NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1925 Dag-Agenda. De avond-, nacht- en Zondagsdienst i der apotheken wordt van Maandag 10 tot 'en met Zondag 16 Augustus a.s. waar- genomen door de apotheken van de H.H. D. J. v. Drie sum, Mare 76, Tel. 4°6- VY. Pel le, K. Rapenburg 12. Tel. 594- bouw is opgericht een nationaal steun- comité tot leniging van den nood in «I de geteisterde streken. Leden van het comité zijn de heeren dr. C. J. K. van Aalst, president-directeur van de Ned. Hand'el-Maatschappij, te Amsterdam; !-S van den Bergh Jr. lid van de Eer ste Kamer, te Wassenaar; jhr. S. van - Citters, oud-commissaris der Koningin iii Gelderland, te Brummen; mr. D. P. D. Fabius, lid van den Raad van Sta- I tè, te 's-Gravenhage; mr. Ahr van der Hoeven, lid van de Eerste Kamer, te Rotterdam; dr. N. M. Josephus Jitta, J vice-voorzitter van het Oranje Kruis, te 's-Gravenhage; jhr. H. Loudon, te Wassenaar; mr.-F. A. C. graat van 1 Lynden van Sandenburg, oud-commis saris der Koningin in Utrecht, te Ben Haag: mr. W. A Mees, te Rotterdam; mgr. dr W. H. Nolens, minister van Staat, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage; F. J. M. van Ogtrop, te Amsterdam; jhr. J. H. Ro 11, vice-voor zitter van het Nederlandsche Roode Kruis, te 's-Gravenhage, en F. M. Wi- baut, wethouder van Amsteradm. Er zal nog een eere-comité worden gevormd. De burgemeester van Borculo in Den Haag. De burgemeester van Borculo, jhr. De Muralt, bevond zich gister in Den Haag om met de regeering overleg te plegen over de wijze waarop de scha de, door de ramp te Borculo geleden, kan worden hersteld. Het standpunt van den burgemees ter, tevens lid van de Eerste Kamer, is, dat het rijk in elk geval den we- j deropbouw van Borculo geheel zal heb ben te bekostigen. Met particuliere steun zal dan moe- i ten worden voorzien in de vergoeding voor bedrijfsschade en vernieling van huisraad, die volgens den burgemees ter in de tonnen loopt. Hij rekent dm ook stellig op groote bedragen van par- ticuliere zijde, waaronder vooral ook bijdragen door middel van de bladen bijeengebracht. i De burgemeester van Borculo heeft o.a. een bezoek gebracht aan den mi nister van oorlog, om hem dahk te zeg gen voor de snelle verleening der aan gevraagde militaire hulp en tevens can hem te spreken over maatregelen tot spoedig herstel van den gestoorder, i telefoondienst met omliggende gemeen ten. Naar aanleiding van dit bezoek, (waarbij bleek, dat het niet op den weg van het departement van oorlog lag, maatregelen te nemen tot spoedig hcr- atél van den gestoorden telefoondienst ♦net omliggende gemeenten, heeft jhr Jde Muralt zich tot den minister van Twateretaat gewend, en dezen in een Ionderhoud verzocht bedoelde maatre- Igelen fe nemen, 1 Dé burgemeester'heeft verder gister- Imiddeg om half één een onderhoud 'met den minister van binneniandscho zaken en landbouw gehad betreffende steun verleening aan de inwoners van Borculo en den wederopbouw van de verwoeste gemeente. Ook Indië biedt hulp. Naar aanleiding van een telegram van het Kaagsclie Anéta-kantoor, dat jde Nederlandsche dagbladen een in schrijving openden voor de slachtof fers van de cycloonramp, volgde het ,N. v. d. D. voor Ned.-Indië dit voor beeld. Steun van rijkswege overwogen. Naar de Haagsche redacteur van de /Maasbode verneemt, wordt overwo gen om van rijkswege steun te verlee nen. Daar de Minister van Finnaciën zich buitenslands bevindt, kon hierom trent evenw;el nog geen beslissing ge nomen worden. Buitenlandsche belangstelling. De Belgische gezant heeft in op dracht van zijn regeering deelneming betuigd aan de Nederlandsche regee- ,ring met de ramp, d\e verschill?nde •plaatsen'in het. Oosten van ons land Jheeft getroffen. Wat da Bildt er van zegt. Hot persbureau Vaz Dias ontving op ,\zijn verzoek van de directie van het jKon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt de volgende mededeeling: IDe zware onweersbuien met orkaan- vlagen, die van Zondagavond tot Maan "dagavond óp verschillende plaatsen hier te lande voorkwamen, vallen sa men met uitloopers van een depressie in het Noordwesten, die men als „on- weerzacceii" aanduidt en die op de weerkaartjes van ochtend, middag en avond van 10 Augustus gri-llige vor men aannamen zonder dat daaruit echter 'zoo hevige verschijnselen kon den worden vermoed. Opvallend was te De Bildt het buitengewoon groot aantal bliksemflitsen tusschen half 11 Zondagavond en half 2 's nachts, waar aan er bijna geen de aarde bereikte. Hoe plaatselijk de hevigste verschijn selen zijn geweest, blijkt wel uit het feit, dat te De Bildt, ofschoon daar ook Maandagavond, te 6 uur een 'pik zwarte lucht opviel, slechts e„en wind snelheid van 10 M. per seconde (wind kracht 5) voorkwam, gevolgd dooreen piashui van 10 m.M. in ruim 5 minu ten. De barometerstand is echter in den middag hier te lande snel en on regelmatig gedaald; zoodat zich tegen 7 uur een kern van 755 m.M. boven het midden en Noorden had gevormd. Het is waarschijnlijk aan een van die onregelmatigheden te wijten, dat in het Oosten, waar overdag geen hoo- gere temperatuur was voorgekomen dan in het midden, en Westen een zoo hevige vlaag kon optreden. Nadere be richten moeten worden afgewacht eer de oorzaak kan worden vastgesteld. Oud-minister Aalberse. Het Centrum" meldt thans, dat mr. P. J. M. Aalberse het aanbod heeft aangenomen om mede-hoofdredacteur te worden van dat blaid. De oud-mi nister zal 15 Augustus a.s. zijn func tie aanvaarden. Be«j_a£enis Jac. van Oversteeg. Gistermiddag is het stoffelijk over schot van den heer Jacob van Over steeg op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam ter aarde besteld. Zooals te verwachten was, was de belangstel ling bij de begrafenis groot. Van de belangstellenden noemen wij directeuren der Vrije Universiteit, mr. G. H. A. Grosheide, Tijo H. v. Eeghen. J. Krap; van de curatoren, mr. S. "de Vries Czn. en verder de hoogleeraren dr. G. Ch. Aalders, dr. G, H. Geesink, dr. V. Hepp en mr. dr. Zevenbergen, lector der V. U. De heer van der Wou- de was er namens den Senaat van het Studentencorps. De kiesvereenïging Nederland en Oranje was vertegen woordigd door de heeren J. Deutekom, W. J. Bossenbroek en H. P. Zijlstra. We vermelden verder: den heer A. Colijn, burgemeester van Nieuwer- Amstel, bestuurderen van den Ned Bond van Jongelings Vereen, op Geref. grondslag de heeren Joh. T. de Lange, J. Wijnbeek en P. van Nes Czn.; ds. T. Fenverda en F. L. van der Bom namens het bestuur der Vereeniging voor L. O. en M.LT.L. onderwijs op Ger. grondslag; de heeren A. J. Oostra na mens directie er. H. L. Baarbé namens redactie van het dagblad De Stan daard. Verder nog tal van vrienden van den overledene. Aan de groeve sprak als oud vriend van den heer Oversteeg de heer R. C. Verweyck. Spr. zeide het een zwa re taak te achten aan dit graf- het woord 'te moeten voeren, niet omdat er zoo weinig, doch, omdat er zoo ont zaglijk veel is te zeggëri 'van den over ledene, die een eenvoudig man is ge weest, nederig van hart. Aan zijn werk herinnerende noemife de heer Verweyck in de eerste plaats zijn arbeid voor dè Vrije Universiteit Als allen die hier samengekomen zijn konden zeggen wat Van Oversteeg voor deze instelling heeft gedaan, dan zouden we, aldus spr. slechts een lof lied op hem hooren; al zijn levens kracht, zijn denken heeft hij hieraan gegeven. V In vroegere jaren heeft hij aan het Ned. Werkliedenverbond Patrimonium zijn arbeidskracht gegeven, eveneens heeft hij geijverd voor het Ned.. Ver hond van Jong. Ver. op Ger. grondslag voor het Chr. Onderwijs en voor de school met den Bijbel. Spr. noemde voorts het optreden van Van Oversteeg op politiek gebied, Waar hij voor de A.R. beginselen gestreden heeft. Hij deed, ook voor de kerk, meer dan vele anderen. Zich afvragende, hoe het-kwam ,dat deze man zoo rustelcos kon arbeiden, zeide hij, dat God hem deze kracht ge geven heeft. In zijn strijd kende hij geen vrees, hij wilde slechts dienen. Voor heel ons volk is deze man die nooit zich zelf heeft gediend, een man van beteekenis geweest. Nadat allen van psalm 89 vers- 8 ge zongen hadden, dankte ds. Ferwerda uit naam van de familie, de aanwezi gen voor hunne belangstelling. De kaasmarkt te Woerden. Een commissie voor de organisatie van de herdenking van het 40-Jarig ju bileum der Woerdensche kaasmarkt heeft meegedeeld, dat bij die gelegen heid een monument zal worden opge richt, dat op 16 September a.s. na ar- oop der kaasmarkt zal worden ont- WoerdenOVe''Sedragen d6 gemeenl« Voorts is besloten op dien dag een optocht te houden, waarbij In een drie tal groepen een overzicht 2al worden gegeven van de ontwikkeling der kaas- markt te Woerden in de afgeloopen 40 jaar. BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT. De Londensche Conferentie geëindigd. Briand en Chamberlain zijn gisteren tmet hun besprekingen gereed geko men, zoodat Briand vandaag naar Pa rijs zal terugkeeren. Een officieel communiqué meldt, dat de besprekingen tusschen Briand en Chamberlain tot volkomen overeen- I stemming hebben geleid inzake den tekst van het door Frankrijk aan Duitschland te zenden antwoord. Het verluidt, dat het oorspronkelijke ontwerp op aandringen van Engeland aanmerkelijk is verzacht, zoodat het antwoord thans in een vriendelijken toon is gehouden. De tekst van het antwoord zal eerst na overhandiging te Berlijn worden gepubliceerd. Ook zal het tevoren aan de goed keuring van België, Italië en Japan worden onderworpen, terwijl, naar ver inomen wordt, oiok een afschrift van den tekst ter kennisneming naar .Was hington zal worden gezonden. Het vlotte verloop der Londensche besprekingen heeft te Parijs een gun stigen indruk gemaakt. Alvorens ech ter veel commentaar te geven, wacht men de terugkomst van Briand af, die in een expres daartoe te houden ministerrraad heden verslag zal uit brengen. Ook het Britsche kabinet zou van daag een bijeenkomst houden, in welke Chamberlain rapport zal uitbrengen aan zijn collega's over zijn besprekin gen met Briand. De regeling der Fransche schuld. Hoewel verzekerd wordt, dat volle dige overeenstemming is bereikt, en Briand verklaarde dat hij volkomen tevreden is over den uitslag der be sprekingen, verluidt, dat Briand tqch niet zijn doèl heeft bereikt, om het vraagstuk der regeling van de Fran sche schuld vast te koppelen aan dat van het veiligheidspact Chamberlain bleef op het standpunt staan, dat alléén de vraagstukken in verband met het veiligheidspact be sproken moesten worden, overeenkom stig het plan de conferentie. Echter heeft Briand tóch ook nog gelegenheid gehad Churchill, den kan selier van de schatkist, te ontmoeten die gisteren mede aanzat aan de ter eere van Briand gegeven lunch. DE OPSTAND IN SYRIë. Een verklaring von Painlevé. Painlevé heeft gisteren na afloop van den ministerrraad verklaard, dat volgens den boodschapper van gene raal -Sarrail de Fransche verliezen de 800 aan dooden, gewonden en verdwe- nenen niet zouden overschrijden. Ongerustheid te Parijs. De publieke opinie te Parijs wordt meer en meer ongerust over wat er zich wel kan afspelen in Syrië en aóht zich vólkomen om den tuin geleid. De berichten uit Britsche bron wor den immers meer en meer alarmeerend en vinden natuurlijk grif geloof, war de eerste berichten van dien kant vol komen bevestigd zijn geworden in de zonderlinge mededeeling^ti van Pain levé. Zelfs de. Matin" noemt het zwij gen van Sarrail ontoelaatbaar en pro testeert er tegen, dat Sarrail maar voortgaat, Parijs onkundig tedatenvan de Fransche verliezen, die zeer aan zienlijk blijken te zijn. Bus- en tramboycot te Parijs. In Parijs is een staking onder de autobus- en trampassagiers uitgebro ken. De correspondent van de „Daily Telegraph" schrijft daaromtrent aan zijn blad: De Parijzenaars werden Zondag voor een wreede keus gesteld. Door de dag bladen waren zij opgezweept, om een boycot tegen autobussen en trams te beginnen, zulks als protest tegen de ontheffing der tweede klasse op de Zondagen. Een ongelukkig toeval echter wilde, dat het juist Zondag snikheet was en de talrijke ver buiten het centrum wo nende Parijzenaars ondernamen puf fend en zweetend, begeleid door hun wederhelft, plichtsgetrouw den zwaren tocht naar de café's, de bioscopen en andere plaatsen van Zondags vermaak in de binnenstad. Met leede oogen passeerde men twee, drie haltes zonder aan instappen te dur ven denken. Totdat bet mevrouw te machtig werd en zij haren gemaal som meerde zijn boycot in elk geval heden nog niet te beginnen. Uiterlijk hevig verontwaardigd, doch innerlijk zelf uitermate verheugd, gaf hij dan toe, zichzelf bewonderend, dat hij zóó zijn fiere overtuiging aan haar vrouwelijke zwakheid ten offer had gebracht. Toch waren er ten slotte nog heel wat slechts half volle bussen en trams te zien en misschien kan deze boycot beweging op den duur het weer zal ook wel eens koeler worden toch nog succes hebben. KORTE BERICHTEN De Duitsche rijksdag is gisteren, nadat de nieuwe tariefvvet in derde lezing was aangenomen, tot midden- No vember verdaagd. Bevestigd wordt, dat maarschalk Pétain naar Marokko zal terugkeeren. Het aantal werkloozen in Enge land op 4 Augustus bedroeg 1.260..'400, of 62.769 meer dan een week geleden. De feesten ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van het Belgische koningspaar zullen in den loop van November a.s. gevierd worden. Te Konstantinopel zijn vier jou. nalisten gearresteerd er.*dat zij critick hebben geoefend op de politiek der Turksche regeering. Painlevé heeft Herriot geraad pleegd over den binnen- en buiten- landschen politieken toestand. De Spanjaarden verleenen bij de militaire operaties, die de Franschen ihans in Marokko uitvoeren, medewer king. De werkstaking in de Japansche katoenfabrieken te Sjanghai geëin digd. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vaassen, A. F. Pop, te Nijkerk. Te Donkerbroek; J. Sevenster te Kollum. Te H.-I.-Ambacht (toez.) B. N. J. Roskott te Buiksloot. Aangenomen:" Naar Rotterdam Dr. S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel te Haarlem. Naar Bergentheim, J. J. van Oosterzee te Hien. GEREF. KERKEN. T weetal: Te Velseroord, E. Beukema te Nijawier; en PI. Knoop te Korten. Bedankt: Voor Niezijl (Gr.) W. Oos- terheert, te Ter Apel. Beroepen: Te Zwolle, J. Ubels te Varsseveld. Bevestiging, Intrede, Alscheld. D s. W. Hendriksen, beroepen te Ede (Gld.) zal Zondag 20 September a.s. afscheid nemén van de Chr. Geref. Ge meente te Amsterdam. UIT DE OMGEVING. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van Woensdagmorgen. Voorzitter de burgemeester, de heer P. C. M. Wap. Secr. de beer H. Smeets. Afwezig de heer J. v. Leeuwen. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen. De notulen worden gelezen en goed gekeurd, nadat de beer Starrenburg heeft gezegd dat hij 't flauw vindt om de "door hem gemaakte opmerking over het optreden van den keuringsveearts tegenover den heer Paardekooper, in de notulen te vermelden, 't Was niet zijn bedoeling den veearts te beleedi- gen, maar spr. wist dat P. een proces verbaal was toegezegd. Onder de ingekomen stukken is een mededeeling, volgens welke de rijks- uitkeering aan deze gemeente voor '25 is bepaald op f 11726.285. Prov. Staten hebben een subsidie van max. f2500 toegezegd voor de ver breeding van de Bruggestraat. Het werk van de overdracht aan Leiden gaat nog door, maar 't gaat heel lang zaam, zegt de voorzitter. De suhsidie-aanvrage van den auto busondernemer Hardijzer met bijgaan de exploitatie-rekening is voorloopig teruggezonden, met de bemerking dat de bruto-winst nader gespecificeerd moet worden aangegeven. Een voorstel van den heer Stadhou der, om de politieverordening zoodanig aan te vullen, dat het voortaan ver boden zal zijn om aan den H. Rijndijk vanaf Grensboek tot aan „Ik leer nog" fabrieken, opslagplaatsen enz. te sticn- ten, die hinderlijk zijn voor de omge ving, wordt, nadat bet door de heeren Starrenburg en G. v. Leeuwen is ge steund, in handen gesteld van B. en W. Van de heeren J. P. v. d. Stoel te Leiderdorp en Gebrs. v. Vliet is een verzoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van een electrischen ka bel, aan te leggen langs het Rijn- en Schiekanaal, naar aanleiding van de door den heer v. d. Stoel gebouwde boerderij in den Meerburgerpolder. B. en W. aidviseeren afwijzend te be schikken, omdat de weg langs het ka naal van de gemeente Leiden is, en B. en W. daar geen uitbreiding van den woningbouw verwachten. De heeren Stadhouder en Par- levliet bevelen bet verzoek krachtig aan. Beide heeren zijn van oordeel dat op steun van de gemeente Leiden wel valt te rekenen. De heer Parlevliet wijst er nog op, dat mén er nu met een bedrag van f 600 af kan zijn, ter wijl men later misschien meer ten koste zou moeten leggen aan een elec- triciteitsaanleg. Ter illustratie no^mt spr. den aanleg in de buurtschap Gel- derswoude enz. We moeten het op prijs weten te stellen, wanneer zich nieuwe bedrijven in de gemeente vestigen. Ook de heer de Graaf ondersteunt de aanvrage. De gemeente Leiden brengt reeds een offer voor dit gedeel te, dus is het billijk dat ook onze ge meente iets doet. Volgens den beer Stadhouder is het nog niet eens zeker, dat het f 600 behoeft te kosten. De heer v. d. Krogt steunt even eens het verzoek. De heer Wesse- 1 i n g h is opzichzelf wel voor subsi die, maar spr. vreest een lastig pre cedent. Naar de voorzitter opmerkt, was dit ook het hoofdbezwaar van B. en W. Spr. noemt de waterleiding in het Westeimde. De heer de Graaf vindt dat deze vergelijking niet opgaat. In dit geval werken drie lichamen, Leiden, Zoeter woude en drie particulieren samen. De heer P a r 1 e v 1 i et verwacht dat hier een heele buurtschap zal komen Het gevaar bestaat dat men eenmaal Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van ig Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politieberichr. wecrbenetit. 8.Hilversum, j°5° M., Solistencon- cart. S 8.20 (Londen en Daventry). Conoert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder-' broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 305 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 17.50 M.) Concert. 8.50 (£bn.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Parijs (S.F.R.1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. - 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin- in zeer groote kosten zal vervallen. Daarom is geleidelijke aanleg beter. Wetk. de Boer stelt, in verband met de niet duidelijke omschrijving van de aanvrage, en 't feit dat slechts aan een raadslid (den heer Parlevliet- een schetsteekening is verstrekt, voor om het adres aan te houden. De heer Parlevliet meent te we ten dat Zoeterwoude later steeds kos teloos aansluitingen kan maken op het transformatorhuisje, dat op het terrein van den heer v. d. Stoel komt te staan. De heer de Graaf acht het ge- wenscht zich in principe voor het ver leenen van een bijdrage uit te spreken. Weth. C o m p i e r zou eerst een toe zegging van Leiden willen hebben, dat ook zij een bijdrage verleent. De lieer G. v. Leeuwen zou het B. en W. eenvoudig maar willen laten „afmaken". Weth. de Boer is daartegen. De raad moet zelf maar beslissen. Spre ker stelt aanhouding tot de volgende vergadering voor. Dienovereenkomstig wordt besloten met de stem van den heer de Graaf tegen. Van de Ohr. H.B.S. te Leiden is een verzoek ingekomenom een bijdrage van f26 per leerling voor 3 leerlingen uit deze gemeente, die haar inrichting bezoeken daar ook aan de opënb inrichi tingen subsidie moet worden verleend, (waarvan de kosten intusschen veel booger, ruim f300 per leerling zijn). B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Wesselingh kan zich niet met dit advies vereenigen. We moeten het op prijs stellen wanneer er iets gedaan w rdt voor de ontwikke ling van de jeugd, en dat ook toon°n, vooral waqneer het weinig kost. De heer de Graaf pleit ook voor steun. De openbare inrichtingen zijn veel duurder, en daarnevens heeft ook het bijzonder onderwijs recht op vol komen gelijkstel ing. Dc heer P a r 1 e v 1 iet acht subsidie zoowel om financieele als om prind- pieele redenen gewenscht. Door het bij zonder onderwijs te steunen werken we in de hand dat er minder openbare, dus minder dure en minder gewensch- te inrichtingen komen. Het prae-advies van B. en W. wordt hierna met op twee na algemeene stemmen verworpen, zoódat het sub sidie is toegestaan. Aanbieding heeft plaats van dé ge- me enter ekening over 1924, die de voe gende eindcijfers te zien geeft: Gewone rekening. Ontvangsten 112.185.48* Uitgaven 99.642.98 Batig saldo Kapitaalrekening. Ontvangsten Uitgaven 12.54250» 39.337.70 3225554 Batig' saldo 7.082.16 De rekening wordt gesteld in handen van een commissie, bestaande uit de heeren Wesselingh, G. v. Leeuwen en Stadhouder. De begrooting voor 1926 zal worden onderzocht door de heeren v. Bennekom, J. v. Leeuwen en v. d. Krogt. De rekening van het Gasbedrijf heeft een batig saldo van f346.04. Wordt in handen gesteld van de commissie voor de gemeenterekening. Eenige wijzigingen in de begrootin- gen van de gemeente en de bedrijven worden goedgekeurd. In behandeling komt vervolgens hét beroepschrift van de heeren A. H. Vol- lenberg en A. v. Beek waarin gevraagd wordt de huur van eenige nieuwge bouwde woningen te mogen verhoogen. B. en W. stellen voor, daartoe geen toestemming te verleenen. Aldus met alg. st. besloten. Ten aanzien van de aan den H()og€ Rijndijk nieuw aangelegde straat, stel len B. en W. voor, daaraan de naam te geven van Reynegommerstraat vóór de door den volksmond reeds gevon den naaffi algemeen wordt. Aldus be sloten

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2