NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1ST» Dag-Agenda. De avond-, nabht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Augustus a.s. waar genomen door de apotheken van de H.H. D. J. v. Drie sum, Mare 76, Tel. 406. W. Pelle, K. Rapenburg 12. Tel. 594. is geworden, een groot deel van zijn tijd aan administratieve bezigheden moet be steden en dus minder zich kan bezig houden m£t zijn eigenlijke taalt van tech nisch ambtenaar. BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT. Briand te Londen. Nadat Briand gisterenmorgen eerst ©en bezoek aan het Buckinghampaleis had gebracht, waar hij door den ko- ping in een audiëntie werd ontvan gen, welke 20 min. duurde, begaf hij zich tegen 12 uur naar het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij leen eerste onderhoud met Chamber lain had. Na afloop daarvan keerde Briand iterug naar 't Fransche gezantschap, waar een lunch werd gegeven, waar bij o.a. de gezanten van de Vereenigde iStaten en van België tegenwoordig waren. Houghton, de Amerikaansche gezant, zat naast Briand, met wien hij zich levendig onderhield. Om 3 uur vond een tweede bespre king tusschen Briand en Chamberlain plaats. Over de besprekingen zelf wordt list Stilzwijgen bewaard en een officieel communiqué zal eerst na afloop van de besprekingen worden uitgegeven. Naar echter vernomen wordt, heb ben beide minister-s gistermorgen het leerste gedeelte van het programma, dat zij hadden opgesteld, afgehandeld, en nemen de besprekingen een bëvre digend verloop. Algemeen wordt dan ook verwacht, dat het resultaat der onderhandelin gen zal zjjn, dat een algemeen© con ferentie zal worden 0.Mïgeroepan, waar Frankrijk, België, Engeland en Duitschland vertegenwoordigd zullen zijn, wat dan de historische conferen tie voor de pacificatie van Europa zal worden. Het onderwerp der besprekingen. Naar Reuter verneemt, hebben de beide ministers gisteren het Fransche juntwerp-amwoord op Duitschland: jongste nota inzake de veiligheidskwes tie bestudeerd. Ofschoon dat antwoord van Frank rijk uitgaat, wordt het toch met mede weten en goedkeuring van het Brit- sche gouvernement aan de Duitsche rijksregeering overhandigd. i Ook werd gesproken over het voor gestelde veiligheidspact in 't alge- [pioen. Een Fransche ontwerp-veilig- 'heidspact is reeds opgesteld. 1 Volgens een ander bericht, verluidt 'algemeen, dat het onderhoud tusschen Briand en Chamberlain een vruchtba re gedachtenwisseling is geweest om trent de wijze, waarop het best gebruik kan worden gemaakt van de Duitsche .voorstellen voor een veiligheidspact. In het bijzonder hoopt en verwacht men, dat de samenwerking bij het op stellen van het Fransche antwoord tot gevolg zal hebben, dat de termijn voor Jiet wisselen van geschreven stukken verkort en het openen van monde linge onderhandelingen tusschen de direct betrokken mogendheden ver haast zal worden. De bankbediendenstaking te Parijs. Het heeft téhur stelling gewekt, dat het onderhoud der bankdirecteuren en den ministerpresident niet op een posi tief openen der onderhandelingenn is uitgeloopen. Wel hebben de directeuren na af loop verklaard, dat het conflict een oplossing zou vinden, als van beide 'zijden maar wat goeden wil werd ge toond, doch de algemeene indruk was dat er nog geen itiTcia van overeen stemming is gevonden, waarop de on derhandelingen zouden kurmn plaats hebben. Bij het onderhoud op het ministerie zijn ook Caillaux, minister van finan ciën en Durafour; minister van arbeid, tegenwoordig geweest en tevens de minister van binnenlandsche zaken 'Scrameck en eenige directeuren van iarbeid en politieke zaken. Painlevé deelde mede, dat men den bankdirecteuren vooral onder het oog heeft gebracht, welke betreurenswaar dige gevolgen het voortduren van de staking op de leening kan hebben. Zoo het inderdaad aan de regeering niet gelukt binnen zeer korten tijd een (ontmoeting van vertegenwoordigers van beide partijen om de groene tafe! te brengen, dap. staat een ernstige uit breiding van de staking te wachten. De stakers houden zich zeer -waardig en zij weten de politieke agitatoren tot nogtoe ffink buiten hun zaak te houden. De Belgische schuld aan Amerika. De Belgische afgevaardigden naar de Ver. Staten en de Amerikaansche commissie hebben voorafgaande be sprekingen gehouden om bet eens te worden over de bij de onderhandelin gen te volgen richtlijnen. - Er zullen rapporten worden inge diend nopens de laatste Belgischei be grootingen, evenals bescheiden en sta tistieken, waaruit de financieele en eco nomische toestand van het land blijkt. Overigens beschikken de Amerikanen ovef rapporten, door Amerikaansche ambtenaren daarover vervaardigd. DUITSCHLAND EN POLEN. Een Duitsche nota over de optanten kwestie. Tusschen Berlijn en .Warschau zijn diplomatieke nota's gewisseld over de uitwijzingsmaatregelen ten opzichte van de onderdanen der beide landen na 1 Augustus. De Duitsche regeering heeft voor gesteld, alle verdere uitwijzingen stop te zettten, om een einde te maken aan de ellende van de vluchtelingen aan beide zijden. Zij legt er den nadruk op, dat de moreeele verantwoordelijkheid vor al 1© gevolgen neerkomen op de P,oql- sche regeering, indien de huidige maat regelen niet worden ingetrokken. Treedt Tsjltsjerin af7 .Uit R©val wordt gemeld, dat Tsjit- sjerin, die naar verluidt een tijd lang ziek is geweest, zijn ontslag heeft aajn- gevraagd als commissaris voor bui tenlandsche aangelegenheden. Karachan, de sovjet-gezant te Pe king, wordt als zijn opvolger genoemd. DE OPSTAND IN SYRIë. Een Egyptisch oordeel. ,Uit Kaïro wordt gemeld, dat het toonaangevende Aralische blad „Mo. kattam" in een artikel over den 'op stand der Djebel-Drusen betoogt, dat deze opstand niet aan vijandige gezind heid tegen Frankrijk kan wordên toe geschreven. De Drusen waren tevre den met het Fransche mandaat. Wanneer zij thans echter onafhan kelijkheid verlangen, dan is dit slechts toe te schrijven aan de natuurlijke ont wikkeling van een conflict, dat schijnt te zijn ontstaan doordat de Franscne regeering geweigerd had te voldoen aan het verzoek om een Fransch ka pitein, die zich gehaat had gemaakt, door een ander te vervangen. Verder zegt het blad, dat de Drusen naar vrede verlangen en dat zij het zeer op prijs zouden stellen, indien Frankrijk de diensten van vooraan staande Syriërs als bemiddelaars zou aanvaarden. Noodweer in Duitschland. Gisteren is het te Berlijn met 35 gra den Celsius de warmste dag van dit jaar geweest. Tengevolge van de hitte zijn twee personen bezweken. Volgens berichten uit Sleeswijk-Hol- stein is het daar gisteravond boos weer geweest. Boven Uetersen brak een on weer met storm los, dat ruim een kwar tier duurde en een onmetelijke schade aanrichtte. Vele daken werden losgei rukt, schoorsteenen kwamen naar oe- neden en duizenden ruiten werd m ver nield. Op den straatwegwerden ver scheidene wagens en auto's door den storm omver geworpen. Eeuwenoude hoornen zijn ontworteld. De oogst is vernield. De streek biedt een trooste- loozen aanblik. Ook te Neuendeien werd door den storm groot© schade aangericht De e'ectrische centrale geraakte in het ongereede, zoodat de verlichting niet functionneerde. De waterschade was zeer belangrijk en de brandweer was den geheel en nacht in "de weer om de huizen leeg te pompen. Talrijke per sonen zijn gekwetst, en moesten naar het ziekenhuis worden gebracht Ook hier is de- schade nog niet te overzien. KORTE BERICHTEN Uit Constantinopel wordt gemeld, dat de censuur is opgeheven. Gisteren heeft in den Duitschen Rijksdag de plechtige herdenking van de grondwet van Weimar plaats gehad - De Belgische metaalbewerkers hebben ^het compromisvoorstel der werkgevers verworpen. Vandervelde, 'de Belgische minis ter van Buitenlandsche Zaken, is voor nemens. ter bijwoning van de Volken bondsvergadering naar Genèvë te gaan De Noorsche regeering heeft den 14den Augustus tót nationalen feest dag geproclameerd ter viering van de overneming van Spitsbergen door Noorwegen. Bulgaarsche troepen hebben een 1520 man sterke communistische vooversbende omsingeld en alle leden dier bende gedood. Met ingang van 25 Augustus zal Duisburg vrij van vreemde bezettings troepen zijn. Te Essen, Unna, Gladbeck en Hom berg zijn dezer dagen ten gevolge van het stilleggen van bedrijven ruim 4000 arbeiders ontslagen. KERK EN SCHOOL. Tweede predikantsplaats. Tc Ridderkeyrk bestaan, volgens de Rott. bij den Kerk^raad der Ned» Herv. Ge meente plannen, tot het stichten van een tweede predikantsplaats met een Wijk'ge- bouw te Slikkerveer, waarvoor de grond, gelegen aan de .Willemstraat, reeds is aangekocht^ - Evangelisatie-predikanten. Ds. A. G. jtl. van noogennuyze, Hery. predikant te Amsterdam, oie in het „Pre- dikb^-tenblad" een geüeelte citeert uit het verslag in het „Handelsblad" over den Theologischen Schooldag van de Geref. Kerken, 18 Juni te Kampen gehouden schrijft over net daar behandelue onder werp: .„Evangelisatie-predikanten" p.m.: Merkwaardig is het nier gesprokene in menigerlei opzicht. Vooreerst nierojn, dat men ook in gere formeerd^ kringen allen aandacht aan ,éva»i gelisatie" gaat wijden. Wij wisten dat wel, door wat in Amsterdam door de Gerefor meerde Kerken dienaangaande wordt ge daan, maar. dat nu op een Theologische Schooldag dat onderwerp ter sprake komt, toont van hoeveel belang men het acht. Indien onze Kerk niet eveneens deze zaak krmchtig aanvat, dan zal, gelijk ïn zoovele aingen, Christelijke school, krankzimugen- en doofstommenverpleging, enz. de Ge reformeerde Kerk zelfs op het gebied van evangelisatie de Hervormde Kerk gaan overvleugelen. Ik hoop, dat men ophouden zal in den Kerkexaad en daarbuiten sma lend over Evangelisatie te spreken, en pp Evangelisatie neer te zien, maar integen deel dat men daar meer dan tot nu toe open pogen mag hebben voor de groote mogelijkheden, die de evangelisatie ons opent en de groote eisahen, die de evan gelisatie pns stelt. In de tweede plaats is het in Kampen gesprokene merkwaardig, omdat men daar de noodzakelijkheid van „evangelisatie- predikanten" bepleitende, op den weg van de specialiseering is. Dk&r voelt men wat men al lang in onze Hervormde Kerk had moeten voelen. Aan mannen met bij zon de re gaven voor evangelisatie moest dat (werk worden opgedragen, met ontheffing dan misschien van ander werk, dat beter dóór anderen kon worden verricht. Zoo zouden ook predikanten met bijzondere gaven voor de jeugd, als jeugdleiders kun nen worden aangesteld. Aan. weer anderen zou bijzonder het Werk onder de arbeiders kunnen worden opgedragen, en aan nog anderen het werk de|i bttflmhartigheidl onder de diepstgezonkenen kunnsji wor den toevertrouwd. Nog andere speciali seering zou misschien mogelijk zijn. De nood der tijden roept. Wij zijn er niet mee af te zeggen: zoöals het altijd geweest is, zoo moet het blijven. Hebben wij geen open oog voor wat de tijd ons leert, dan zal het gevolg zijn, èn dat het Konin krijk Gods schade lijdt, èn dat onze volks kerk h oe langer hoe meer van haar plaats wordt weggedrongen door andere kerken, die leniger en plooibaarder zijn dan wij. De derde merkwaardigheid van het in Kampen gesprokene ligt in de beoordee ling; van het Heilsleger. Ds. Douma er kent, dat het Heilsleger vroomheid en goeden wil bezit wij nemen van die er kenning nota maar geen systeem heeft, rk dacht, dat het verschil eerder lag in het theologisch standpunt van het Heils leger, reden waarom wij met het Heilsle ger niet -kunnen meegaan. Maar, hoe dan ook, het blijkt, dat de Gereformeerde Ker ken van het Heilsleger ook nog wel wil len leeren. Laten ook wij dat doen. Ook onder de hervormde predikanten zijn er -vel, die vroomheid en goeden wil hebben en tegelijk leiding en organisatie kunnen geven. Laat de Kerk die mannen gebrui ken en aan hen in onze groote steden'een weg openen en een taak geven, waardoor hun bijzondere gaven worden gebruikt cn het Koninkrijk Gods wordt gebaat. Or/c vierde opmerking geldt de juist heid van wat over de ..evangelisatie-scho len" is gezegd. Opleiding is noodig. _Dat heeft prof. Gunning gevoeld, dat gevo'elen ook de Gereformeerde Kerken. Een specia le opleiding van den „evangelisatie-pre- diko ut". Moge in onze kerk dfcarvoor de weg worden geopend. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdagmiddag. Voorzitter de burgemeester, de heer L. H. J. M. Vosters. Met kennisgeving afwezig weth. de Jong en dr. v. Dooren. Na opening met ambtsgebed worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Aanbieding heeft plaats van de ge meenterekening over 1924. De eindcijfers luiden als volgt: Gewone rekening: Inkomsten 181.603.46V2 Uitgaven 154*593-28 Vs Saldo Kapitaalrekening, Ontvangsten Uitgaven 27.010.18 58.582.611/2 55.888.06' Saldo 2.694.55 V2 De rekening wordt gesteld in handen van de vaste commissie v. onderzoek v. rekking en begrooting. Aan de beurt van''aftreding is dit jaar de heer J. L. Los. In zijn plaats wordt na 4 stemmingen benoemd de heer- Van der Geest. De comm. bestaat %'oor het overige uit de heeren dr. v. Dooren en de Vette. 3: .Vaststelling raadsbesluit tot ver lenging van den ontruimingstermijn, voor de woning gemerkt D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk. B. en W. stellen voor, na advies van de gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn, gunstig te beschikken. Aldus besloten. 4. Vaststelling van een verordening tot regeling van het ontslag van on derwijzeressen aan de openbare la gere scholen dezer gemeente bij hu welijk en van onderwijzers en onder wijzeressen aan die scholen bij het bereiken van den vijf en zestigjarigen leeftijd. De voorzitter leest de concept verordening, die éen uitvloeisel is van de laatste wijziging der L. O.-wet voor, waarna deze wordt goedgekeurd. 5. Voorstel van Burgemeester en jW|ethouders om over te gaan tot den aankoop van een motorbrandsp.yiu In hun prae-advies herinneren B. en W. aan de opdracht van den raad om1 naar een goede •stpuït om te zien. B. en W. stellen voor, een brandspuit te koopen van de N. V. Machinefabriek v.h. ïja. Bikkers te Rotterdam, waarmedei reeds goed geslaagde demonstraties werden ge houden. De kosten van een motorspuit met h oog druk- oentrif ug aalpomp, zuigjmi- zen en persslangen met een capaciteit van 700 L. per minuut zijn f3632, te voldoen in t wee jaarlijksche termijnen. Bij aanschaffing zouden eenige van. de thans in gebruik zijde handspuiten in de Kaag worden geplaatst. Inplaats van 100 personen zooals nu, zal men bij een even tueel blusschingswerk sleidhts 10 personen noodig hebben. Den heer R i e t b r o e k: verwondert bet, dat voor deze zaak wed geld schijnt te zijn, en niet voor. andere dissen, die spr. noodiger acht. De voorzitter merkt op dat men altijd aan het geld kan komen, zoolang men crediet heeft; het is echter maar de vraag of het een noojdige zaak betreft, en aat is hier wel ter dege het geval. Reeds voor dat sper. hier kwam, stónd' er een post voor ojp de begrooting. De heer Rj.otteveel beschouwt de aanschaffing van een motorspuit juist als een vpordeehgen maatregel ómldait die- op den duur aan gojedklojaper werkt. Ten slotte wórdt tot aankjojop besloten. Binnen 4 maanden zal f 2000 warden be taald en in Jan^ of Februari 192Ö f 1700. 6. Voorstel vair Burgemeester en - jW|et ho.uders om over te gaan tot de aan vrage om concessie voor het heffen van ©en bruggeld voor zoover betreft de brug over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder te Niéuwe Wie tering. B. en W. wijzen in hun prate-adlvies op d'e groote beteekenis van de brug, maar ook op de groote kosten die d'e Gemeente ervoor moet maken. Reeds is er na de laatste herstelling, een leening van f 39.000 voor moeten worden geslo ten. De jaarlijks terugkeerende kosten vo.or de Gemeente bedragen pl.m. 5000 gulden. Mocht daarbij de Gemeente het han gend piroces met 'den aannemer verlie zen, dan zou de geldleening nog met f 10.000 moeten worden erhoogvd. Volstaan zou kunnen worden met een zeer geringe heffing van 15 of 20 cent per schuit naar gelang van de tonnen- maat. Het verkeer zou er in het minst niet door behoeven te worden belemmerd. De opbrengst wordt geraamd op f 100 per week. Na eenige bespreking wordt zonder h. s. besloten de concessie aan te vragen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot de publieke verhuring van drie perceel- len tuinland te Ro elof ar end s veen, waar van d© huurtermijn 1 November a.s. afloopt. Om de onkosten zooveel mogelijk tè beperken zal de verhuring plaats hebben zonder tussphenkomst van een notaris, dus door dén burgemeester zelf, en pu bliek bij opbod in drie perceelen, voor zes jaar tegelijk. Of het geen aanbeveling verdient om het land voor meer dan zes jaar tegelijk te verhuren met het oog op eventueel te. bouwen kassen enz. vraagt de heer Rotte veel. De heer Ro die wijk meent dat men den grond dan evengoed in erfpacht kan geven. De heer R,ie t broek verwacht er groot cultureel voordeel van. De heer de Koning, weth., merkt op, dat het land het meestgeschikst is voor cultuur met platglas, en dat mag men er gerust opbrengen. De heer v. d. Geest meent dat de Gemeente er meer rente van zou trekken indien zij van dien grond „geld maakte". Het voorstel wordt aangenomen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om o.ver te gaan tot de finitieve benoeming van de wegwer kers R. J. de Jeu en C. J. van 'iHaas- tregt en wel ingaande 22 September '1925. Aldus besloten. De heer Rietbroek maakte hierbij een opmerking over de arbeidsomstandigheden. Spr. zou willen dat bij slecht weer de wegwerkers moch ten schuilen. De voorz. zegt dat daar op nooit aanmerking zal worden gemaakt. De werklieden zullen niet tekort komen. Als er klachten zijn, kunnen ze bij B. W. komen, die4 hun onmiddellijke chefs zijn. De heer. Bouwmeester, zou hen iederen morgen koffie willen geven. -Spr. kreeg van z'n baas in drie dagen geen koffie, maar hij had toen de p...... in. Wordt niet op ingegaan. Men moet, aldus 'de voorz. van gtoedle arbeiders: geen minder goede gaan maken. Willen particulierendeze menschen koffie geven dan staat hun dat vrij. Voorstel van Burgemeester en ^Wethouders om over te gaan tot stel len van f 600 cautie, in verband met d© arbitrage van de brug over de ringvaart te Nieuwe Wetering. Tot arbiterszijn benoemd de heeren Wind, dir. v. h. Polytechnisch Bureau „Ne derland" te Arnhem, de Groot te Apel doorn, en Nolen. 10. Vaststelling Raadsbesluit tot he- paling van de vergoeding als bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over hert dienstjaar 1924. worden geregeld naar een bedrag per leerling van f 11.45. Het suppletoir kohier op de honden- belasting over 1925 wordt vastgesteld met een eindbedrag van f 36. De begrooting over 1925 wordt ge wijzigd tot een bedrag van f 1568.29. Ingekomen stukken. Overzicht van de werkzaamheden van den keuringsdienst van Wafen gedurende het tijdvak 1 Januari30 Juni 1925. Kennisgeving. Pro ces-verbaal van de op 24 Juni 1925 gehouden opname van de kas en boeken van den ontvanger dezer gemeente. Idem. Alles in orde bevonden. Radio-Programma. feat er vanavond te hooien- is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, (£>5 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(i&ome, 425 M.) Concert. 6.3.5 FL Parijs (Eiffeitoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventxy.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.15 Hilversum, 1050 M., Mevr. Dr, Annie Besant: „Why we believe in tha coming of the World-Teacher." 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder braken door nieuws. j j 8.50 (Berlijn, 50.5 M.). Concert. 8;50 (plm;) S.F.R. (Parijs, *7.50 M.) Conceit. L 8/50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9x15 Parijs (S.F.Ri.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 4,25 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventryj). Tijdsein van ÖEeèüwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. dedeeling goedkeuring Raadsbesluit, d.d. 10 juni jj. tot wijziging dier begrootingl- dienst 1924. Kennisgeving. Schrijven van G. S. houdende mede- deeling dat de uitkeering ingevolge de art. 1 t. en m. 91 der wet van 24 Mei 1897 over 1925 is vastgesteld op f 9150.20 Schrijven van de Gezondheidscolntm.. te Alphen ad. Rijn houdende toezending ter goedkeuring de rekening en verant woording van genoemde cpimm. over het jaar 1924. Voorstel van B. en W., bedoelde reke ning goed te keuren. Goe d ge von den Schrijven van de Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn, houdende toezending van de begrooting van genoemde comm. voor het jaar 1926. Voorstel van B. en W. om op de b'egrooting dezer gemeente voor het jaar 1926 een bedrag van f 119.31 uit te trek ken als bijdrage in de kosten dier ccHnm. Aldus besloten. Jaarverslag betreffende de werkzaam heden van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in deze gemeente over; 1924. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van G. Koek te Ro elof ar ends veen om toekenning van een bijdrage uit de gemeentekas in de kosten van verpleging van zijn. zoontje Petrus in het Idioten- gesticht „Huize Assissië" te Udenhout. Voorstel van B. en W. eeme bijdrage .toe te kennen van f 100 per jaar, ingaande 1 Juli 1925. Aldus besloten. Adres van het bestuur der Qhr. H.B.S. Leiden om toekenning van een subsidie over 1923, groot f26.26 voor 1 leerling. Voorstel van B. en W. om de ge vraagde subsidie toe te kennen. Aldus besloten. Mededeeling dat in het krankzinnigen gesticht Endegeest te Oegstgeesit vóór rekening dezer gemeente is opgenomen1 C. v. V., geb. B. Verzoek van het Rl-K). Schoolbestuur te O. Wetering om beschikbaarstelling van een bedrag van fi3678.291/2 voor kosten van eerste inrichting en meubi leering van de R'.-K. Bijz. School, aldaar. Voorstel van B. en W. het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. De voorzitter deelt ten slotte mede, dat kHe comm. die in de vorige verga dering werd benoemd om de mogelijk heid te onderzoeken van verkeersverbete- ring aan de Noordhoek te Roelof ar ends- veen, met 51 stem heeft besloten pm met het oog op de kosten aan den Raad te adviseeren, voorloopig niet de verbe tering, die groote kósten zal veroorzaken, te wachten. De notulen van. de bewuste commissie-vergadering worden door den voorzitter geheel voorgelezen. De heer de Koning bleek te hebben tegengestemd» De heer Rietbroek uit zijn teleur stelling over dit besluit van de comm. Nog onlangs was men eenparig van oor deel dat de verbetering urgent was, en nu blijkt de heer Rietbroek' de eenige te zijn, die „zijn been stijf gehouden" heeft. De voorzitter bestrijdt deze dachte. Men kan in de Venen heel gemak kelijk rijden, maar men moet uitkijken. Men moet de chauffeurs en het heels publiek in zekleire richting opvoeden. JLf wordt b.v. miolmienteel hóel streng Op dé snelheid gelet. De heer v. AndeU gelooft niet dat men mót een auto op den Noprdhoekl onge lukken behoeft te makten. Het is_ teen ktwestie van opletten en niet hard rijden. De heer de Koning, weth., zegt naar aanleiding vain een opmerking van den heer de Vette, weg verbetering tfe O. We tering g evenzeer noodig te achten. Sw heeft om de volgende begrooting reeds een voorstel in den geest gedaan, maar toch acht spr. verbetering aan den Noord- hoek nog noodiger. Besloten .wordt, zich bij het oordeel van de comm. neer te leggen. Tegen stemden de heeren de Koning ,en Rietbroek. Na een weinig nieuws brengende rond vraag sluiting. katwijk. De uitslag van de gister gehouden loting voor de Nationale Militie luidt als voigt: 94 P. B. Bedeker, 17 A. v. Boelen, 116 A. v. Beelen, 127 Jac. v. Beelen 30 Jan v. Beelen, 26 A. v. d. Bent. 65 J. v d. Bent, 128 J. v. d. Beni, 54 M. A. v. d. Berg, 40 D. Berkheij, 101 Jac. v. d. Blom, 51 J. v. d. Boon, 18 A W. Boskamp, 126 W. P. v. Bour- gondië, 2 VV. v. Brugge, 22 J Buys, 91 o. v. d. Does, 74 Jan Driebergen, Schrijven yan^G. S, hfiudendgqde 119 J. Dub be laar, 28 S. den Duik, 25

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2