Speciaal adres A. PARMENTIER NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1925 Dag-Agenda. Zaterdag 8 Aug. 'smidd. drie uur Zweminr. „De Zijl" Volkszwemwed- strijden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Augs. a.s. waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. Hieraan werd nog toegevoegd, dat in elk geval dit jaar geen verlaging ,van het loon zal plaats hebben. De nalatige kiezers. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aai* de burgemeesters ver zocht omtrent den datum van oproe ping van nalatige kiezers overleg te plegen met het kantongerecht. Voorts noodigt de Minister de bur gemeesters uit om hem door tusschen- komst van den Commissaris der Ko ningin, een rapport uit te brengen oüntrent de uitvoering jfegor den bur gemeester van art. 149 der Kieswet om trent de vervolging van nalatige kie zers bij de stemming op 11 Juli j.l. ge houden. BUITENLAND. HET SUBSIDIE AAN DE BRITSCHE MIJNINDUSTRIE. Baldwin verdedigt zijn houding. Het Lagerhuis was overvol, toen 6e premier Baldwin gisteren de de batten over het door de regiering aan de mijnindustrie verleende sub sidie opende en krachtig aandrong, op aanneming der aanvullingsbegroo- ting van 10 millioen pond sterling in verband daarmee. Baldwin wees er op, hoe de regee ring gezwicht is voor den drang der omstandigheden. Met het oog op de ernstige werk loosheid en de zeer groote malaise in Engela'nd, zou het roekeloos zijn geweest, de Staking te laten uitbre ken, indien dit kon worden voorkom men. Land en volk zouden hierdoor nog verder zijn achteruit gegaan. De volksklasse* zou ongetwijfeld het zwaarst a^ijn getroffen en zoolang er nog kans bestond, dat het uitbreken van den strijd kon worden vermeden, rustte op de regeering de plicht, alle eervolle middelen daartoe aan te wen den. Keer op keer is er een onderzoek ingesteld doch nimmer is er iets ge daan. (Bijval van Labour.) De regeering achtte het zoowel eer vol als wenschelijk, aan de mijnindus trie gedurende een periode van negen maanden steun te verleenen, totdat een grondig onderzoek het parlement in staat zal stellen, de noodige en wen schelijk© middelen door te voeren. Spreker had critiek op zijn voor stel verwacht, doch dit deed hem niet Terugdeinzen. De kloof tusschen de beide partijen bleek groot te zijn, dan dat zonder hulp van regeerings- zijde een staking had kunnen worden vermeden. De natie werd verleden week tegen over een groote alliantie van vakbon den gesteld, welke over de macht en de middelen beschikten, het land een onherstelbaar verlies te berokkenen en zich gerechtigd achtten, een stilstand jn het bedrijf te forceeren („en /de mijneigenaars dan?" riepen eenige La- bour-afgevaardigden Dit is het treurige resultaat van de evolutie der democratie, dat per- sbnen, die zich democratisch noemen, een besluit namen, dat indruischt te gen alles, wat de democratie beoogt. Een vrij land is nog nimmer gezwicht zoor een dwang van een rpinderheid. Spreker is ervan overtuigd, dat wan neer ooit de tijd mocht komen, waar- x in de samenleving met de geheele re- geêringsmacht adhter zich, zich zou moeten verdedigen, daaraan gevolg zou worden gegeven op een wijze, die de machten der anarchie in de geheele wereld zou verbazen. Spreker vond het noodig, dit te uiten. MacDonald en Lloyd George aan het woord. Ramsey MacDonald, de lei der der Laböur-partij, verklaarde zich ten gunste van de voorgestelde com missie van onderzoek en hij sprak de meening uit, dat men slechts doorliet verleenen van een isiubsidie den toe stand meester heeft kunnen blijven, hoewel dit subsidie, dat voorgesteld werd, als hoofdzakelijk voor de loo- nen te worden gegeven, voor eengrooit deel ertoe zal dienen om de winsten te handhaven. Hij hoopte dat gedurende de eerst volgende negen maanden gebruik zal worden gemaakt van iedere gelegen heid om tot een regeling te gera ken. Voorts betoogde hij,'dat de buiten gewone wijze, waarop de eenheid on der <le industrieele arbeiders is geble ken ter verdediging van de mijnwer kers tijdens de jongste crisis, ten- volle door de omstandigheden gerecht vaardigd wordt. Lloy.-d George, de leider der li beralen, oefende critiek op het feit, dat terwijl aan het huis wordt /ge vraagd een crediet van 10 millioen p. st. voor subsidie goed te keuren, aan genomen wordt, dat, indien dit bedrag onvoldoende zal blijken, machtiging voor de uitgaaf van verdere bedragen zal worden gevraagd. Het huidige voorstel is het slechtste voorbeeld van nationalisatie. Garantie is verstrekt voor loonen en winsten, zonder dat controle of eenige andere ^perking daar tegenover staan. In elk geval zal moeten worden geëischt, dat tegenover garantie contróle ge steld wordt. De democratie is ten ondergang ge doemd, aldus besloot Lloyd George, als de legeering moet toegeven aan dwang van een minderheid. Trein in België door brand vernield. Op de lijn BrusselNamen heeft vannacht een ernstig spoorwegonger luk plaats gehad. Een ledige trein was van Brussel naar Arlon vertrokken, om vandaar soldaten te halen, die naar Brussel terugkeerden. Door het breken eener koppeling liep een deel van den trein met de eenmaal verkregen snelheid op de stoppende voorste wagens en verpletterde deze letterlijk. De trein derailleerde daardoor, ter wijl de gasreser.voirs ontploften, waar door brand uitbrak. ;Van den trein zijn slechts puinhoo- pen overgebleven. Een remmer werd gedood; het overige treinpersoneell, slaagde er in, uit den trein te sprin gen en aldus aan den dood te ont komen. De verbinding over deze lijn tus schen Brussel en Namen is verbro ken; de treinen moesten worden om gelegd. De gedeserteerde slaapwagen. Bij Zeil aan de Main raakte de slaapwagen van den nacht-D-trein Neu renbergFrankfort los, sukkelde nog een eindje mee en bleef kalmpjes op het spoor staan. Pas een heel eind verder werd de machinist van den trein er door een baanwachter op opmerkzaam gemaakt «dat hij zijn sleeping had verloren. Daarop reed de trein langzaam te rug naar Zeil, duwde vandaar de slaapwagen naar YVürzburg nog iets meer terug op, alwaar de geheele trein opnieuw werd samengesteld, om vervolgens met vertraging van ander half uur naar Frankfort verder te reizen. KORTE BERICHTEN. De tusscheji Chamberlain en Briand te voeren besprekingen, volgende week zullen behalve de antwoord-nota aan Duitschland ook betreffen een ont- ,werp-pact, dat is uitgewerkt door Ber- thelot en Fromageot. Onder de stakende metaalarbei ders in België zal een referendum ge houden worden over een compromis voorstel. i De Fransche onderwijzers zul len zich bij het Fransche .Vakverbond aansluiten. De S.paansche regeering heeft de Guadiana voor Portugeesche sche pen gesloten. j De Spaansch-Duitsche economi sche onderhandelingen zullen op 15 of 20 September worden voortgezet. De Duitsche geleerden zullen; met het oog op het studentenproces te ■Moskou niet deelnemen aan de vie ring van het jubileum der Russische academie van wetenschappen. Polen heeft aan alle Duitsche optanten, die nog niet waren vertrok ken, last gegeven het land onmiddel- op denzelfden maatregel genomen te- lijk te verlaten. Duitschland heeft daar- genover de Poolsche optanten in de Duitsche gebieden. In Frankrijk worden plannen be sproken, om de Duitsqhe leveranties in natura te beperken, doch Duitsche arbeidskrachten te aanvaarden voor werken in Frankrijk. De Belgische schuldregelings commissie is te Washington aangeko men. Heden beginnen de onderhan delingen. Er dreigt tusschen de Duitsche rijksregeering en de regeeringen der afzonderlijke landen een openlijk con flict over de belastingverdeeling uit te breken. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Schipluiden (toez.),Th. J. H. Steenbeek te Leidschendam. Te Bennekom, J. J. van der Pol te Oud-Al- blas. Bedankt: Voor Aalsmeer (toez,), J. F. Röth te Almkerk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Dwingeloo, cand. W. J. Smidt te Uithuizen. Te.Wons C. J. Sikkel, cand. te Oegstgeest. Beroepbaar. De classis Zwolle der Geref. Kerken heeft heden praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar gesteld cand. F. Oegema, te Grafhorst bij Kampen. De heer Oegema verzocht ons mede te deelen, dat hij gaar ne een eventueel beroep in overweging zal nemen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Boskoop door Ds. J. A. Riekel, pred. bij 4e Chr. Geref. Kerk te Maarssen. RECLAME. Maa,„cié &onrveWUjê? Stee6tocuit IZÖ.dGcidefW Öë£JS36 Begrafenis Ds. Frylüig. Woensdagmiddag werd te Bathmen ter aarde besteld het stoffelijk! overschot van Ds. R. A. C. Fryling, predikant bij de Ned. Herv. gemeente. In de kerk der gemeente werd van tevo ren een lijkdienst gehouden. Aanwezig wa ren o.a. de heer J. Weitkamp en de burger meester, de heer Hemminga. Ds. Rogaar van Colmschate sprak naar aanleiding van Gen. 27. 26. Verschillende predikanten uit de omgeving voerden nog 't woord. De burgemeester herdacht Ds. Fryling als vriend. De oudste zoon van de oiverleJdeine dank te voor de bewezen eer. Moderne scholen. Professor E. T. Campagne, van Liver pool, zeide in een zijner voordrachten voor een vacantiecursus te Londen, dat de menschen in scholen, en vooral in univer siteiten, zich hoe langer hoe meer gaan specialiseeren. De wereld van de academie en de school aldus spr., begint vol specialiteiten te ko men, zoo speciaal, dat ze sprakeloos zijn en zich niet begrijpelijk kunnen maken, zelfs niet voor wie zidh op him eigen ter rein bewegen. Een spreekster op den vacantiecursus mej. Wellock, vertelde over haar reis in Amerika. Ze had daar een school gezien, waarin het werk zich geheel concentreer de om een koe, die op de speelplaats werd gehouden. De kinderen melkten die 's morgens, maakten boter en kaas en be studeerden de geschiedenis van de koe en haar nut. In een sahool te New York deden de leerlingen precies wat ze wilden. Ze had den in de school een postkantoor en een winkel. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Gemeenteraad Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 6 Augustus, te 7 uur n.m. De vergadering wordt geopend door den voorz., burgemeester van Griethuy- sen. Afwezig: de heer van Egmorid (A'.KL). Notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. 1. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken: ie. Verslag van den keuringsdienst van waren, hetwelk ter visie wordt gelegd. 2de Verslag van den directeur van het abattoir te Leiden. Dit verslag wordt voorgelezen. 2. Aangeboden wordt de gemeentereke ning 1924, die naar een commissie ad hoe verwezen wordt. 3. Bij de onderhandsche aanbesteding van, de fevering van grind en basalt was de firma Wilbrink uit Leiden de laagste inschrijver. Besloten wordt de levering aan deze firma te gunnen. 4. Goedgekeurd wordt een comptabili- teitsregeling. 5. Voorlezing wordt gedaan van een verzoek van het bestuur der Chr. H. B. S. te Leiden om een bijdrage in de kosten van het onderwijs voor leerlingen uit Oegstgeest. Gevraagd wordt een bedrag van f 26,26 per leerling. B. en W. stellen voor deze subsidie te verleenen, welk voorstel met algemeene 'stemmen aangenomen wordt. 6. De Voorzitter leest voor een aanvrage tot bijdrage in de kosten voor het dempen van de sloot langs de Terwee- weg. Bij inschrijving bleken de kosten f 1996 te zullen bedragen. De gemeente Oegst geest wordt uitgenoodigd een derde hier van te willen betalen. B. en W. verdedigen dit verzoek. De Voorzitter zegt, dat de sloot telkens verontreinigd is, terwijl schoon maken geen afdoende maatregel is ge bleken. Het is een ergernis voor de ge meente. De heer Bakker (Lib1.) is het volko men met den Voorzitter eens, dat dit de beste oplossing is, en dat er op practi- sche gronden alles voor te zeggen is, Ook dit punt wordt met algemeene stem men goedgekeurd. 7. B. en W. stellen een verordening voor, bepalende, dat aan een onderwijze res, huwende voor haar 45ste jaar, ont slag kan worden verleend. -Uit de toelichting blijkt, dat dit vroe ger niet mogelijk' was, maar nu, bij de wet van 28 Mei 1925 toegestaan wordt. Wel doet zich op 't oogenblik geen geval voor, maar B. en W>. raden aan, deze materie te regelen, Voor het te laat is. Ook deze verordening wordt aangeno men. 8. Nu komt aan de orde een aanvraag om subsidie van de Oranjevereeniging voor de viering van de verjaardag der Koningin. Gevraagd wordt f 300. De heer Schoonderwoerd stelt voor te bepalen, dat dit bedrag in de gemeente Oegstgeest besteed moet wor den. Wethouder Rubenkamp en de heer Bakker, meenen, dat hier geen sprake kan zjjn van verplicht stellen. De heer S choon d er woe r d zegt nog, van meening te zijn, dat gemeente geld in de gemeente zelf uitgegeven moet worden. B. en W. stellen voor deze subsidie te verleenen. Met alg. st. wordt overeenkom stig dit voorstel besloten. Bij de rondvraag brengt de heer Uiten boogaard een sloot ter sprake, waar op hij de aandacht der gezondheidscom missie wil vestigen. Hij vraagt, of 't niet mogelijk is de eigenrfhrs te dwingen de sloot te dempen met medewerking van de gemeente. De Voorzitter zegt, dat de schuld van de vervuiling van de sloot bjj de omwonenden ligt, die er al hun afval in werpen. Men kan d£ eigenaars wel verbieden dit te doen, maar zoolang er geen riolee- ring i s, kan men er niet dempen. Er ontwikkelde zioh een levendige dis cussie, maar een besluit werd hierover niet genomen. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering. t SASSENHEIM. Geboren:: Catharina Petronella Mag dalena, d. v. H. J. J. Koot en M. F. W. Olsthorn. Catharina Elisabeth Cor nelia, d.v. H. Bare en G. VV. W. W. Post. Jacob Lijndert, z.v. J. van Nieuw koop en C. Dandeij. Ondertrouwd: Leonardus Come lis Berkhout, gesch. echtg. van M. M. van Roode, 38 j., en Christina Cornelia Hunnego, wed. V. J. T. Fransen, 28 j. Comelis Jozephus van Duin, 23 jaar, en Engelbertha Wilhelmina van der Ploeg, 22 jaar. Gevestigd: D. H. van Niekerk en ge zin, Jacoba van Beieren laan 9, van Leiden. Vertrokken: G. Hoogervorst en gezin van Kastanjelaan 9 naar Voorhout. T. de Voogd van Rusthofflaan 17 naar Voorhout. Mej. J. Bax van Hoofd straat 233 naar Alkemade. ZOETERWOUDE. Dë sedert Maandag 1.1. alhier vermis te A. van Werken is heden weer te ruggekeerd. Het bleek dat hij bij een familielid te Zaltbommel was aangekomen, die hem weer wist te bewegen, naar zijn kinderen terug te keeren. Vanmorgen in de vroegte sarong een rund uit Bodegraven in den Rijn al hier te water. Het dier wist zwemmende den oever te bereiken, waarna het weer opgevangen en scheep genomen werd. RIJNSBURG. De bloemenprijzen blijven met het koele weer goed en de aanvoer matig. Mont Pretia's gaan per 100 voor fo.45, fö/6'5, Gladiolussen in de soorten als Hallet Prins aff Wales, Willy igman, OWarl Voohgt van fo.70 tot f 1.10, betere soor ten als Prenohlyensis, White Giant, Ame rika enz. tegen fi.30 tot f2.Pompon- Dahlia's f 0.80, f 1.20, jDahlia's f 1.20, f 3.30, Margrieten 25 ct, Qentoria 20 text 30 at. per, 100, Scabiosa tot 34 ct., Sinia's f 0.80, fi.Kopgodesia's f5.50, f6.50 per 100 bos, Grysanthen 14 ct. per bos. Lelie's' f 2.50 tot f 3.80 per 100. KOUDEKERK. Alhier is in werking getreden de aan vulling van de Alg; Politieverordening voor deze gemeente betreffende 't verbodi in voertuigen, tin gebruik als openbare middelen van vervoer van personen', te robken, of zich daarin te bevinden met 'n brandende sigaar, sigaret, pijp, of die voertuigen door spuwen of op andere wijze te verontreinigen. Belanghebbenden worden er op at tent gemaakt, dat de snij-schouw van den Bruimaadschen polder, de Hoogewaard- sche polder, de Lagewaardsche polder en de Lagewaardsche Wetering zal plaats hebben op Donderdag 13 Augustus a.s. De burgemeester onzer gemeente de heer Kwint, is deze week van Ljp. bui ten! an dsch verblijf alhier weer gearriveerd. Bij de gemeentepolitie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent een op gevangen postduif met ringen aan de pooten, gemerkt B. 6-25 en 1.507.- Predikbeurten. Ned. Herv. Qem. V. m. 10 en 6.30 uur, Ds. A. Luteijn, van Muiden. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 7, uur, Ds. Haspers. Voorbereiding H. Avond maal. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Bernardus en Maximiliaan, zoons van H. A. F. Hofman en H. M. L. Kube. Johanna Maria, dochter van Q. Edela&r en W. Ki. Staarman. Hendrica Petronella Jaobba, dochter van H. P. H, Meijs en H. J. de Veer. Josephus Coirnelis, zoon van J. C. Gardien en M. Kniest. Ondertrouwd: H. Bregman en J. Ver steeg. E. Theil en A. KL Stuit. Gehuwd: M. Beljaars en J. W. van den Hemel. C. Plat en J. C. Konings. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Dönszelmann. School Zijdeweg. Voorm. 10 uur, Ds. Gravemeyer van Amsterdam. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam'. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. ALPHEN AAN DEN RIJN. De heer C. P. Jongenburger alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L.O. KATWIJK. Reeds lang was er van de zijde der slagers te Katwijk a.d. Rijn een actie om vee uit andere plaatsen, doch be- hoorende tot de kring Katwijk, niet te Katwijk a.d. Rijn te laten verkoopen voor een zacht prijsje, docli op de plaats waar het vee thuis hoofde, Thans is in zooverre ?rnci verlangen voldaan, dat ook in Katwijk aan Zee een dergelijke gelegenheid is ge maakt, zoodat het uit nood geslachte vee uit Katwijk aan Zee ook daar wordt verkocht. Nu nog eenzelfde ge legenheid te Riimsburg. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.Londen en Da ven try. Muziek. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht 8.15 NSF. Aansluiting Kurhaus. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. De gemeenteraad nam dit voor jaar een verordening aan met alge meene stemmen waardoor het verbo den was op Zondag de strandkiosken open te houden. Tbans ondervinden deze kioskhouders de schadelijke ge volge hiervan en hebben zij zich met een verzoek tot den Raad gewend om deze verordening te wijzigen in dien geest, dat deze Zondag* geopend mo gen blijven. In het request wondt er o.m. op gewezen, dat het publiek naar de vergunningen wordt gebracht op dié manier en de clandestiene verkoop op het strand in de hand wordt gewerkt. De gebroeders v. P. uit Katwijk kwamen met hun vrachtauto te Lisse in hotsing met de stoomtram. Het on geluk liep goed af. De auto werd ver nield. De heeren v. P. kwamen er ta melijk goed af. KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 Aug. a.s. is het voor den brug wachter bij de trambrug N.Z.H.T.M. aan het Overrijn, den heer J. Sosef, een bijzondere dag. Dan zal het n.l. 25 jaar geleden zijn, dat hij als zoodanig werd aangesteld. Voora dien tijd reed de tram, toen nog stoomtram, langs het Overrijn en over de klapbrug. De toestand van die brug was toen al van dien aard, dat het rijden der tram over die brug gevaar opleverde. Te vens moest de tram verschillende boch ten maken. Een nieuwe draaibrug werd door de N.Z.H.T.M. gemaakt en de heer Sosef, voordien reeds negen jaar in dienst bij weg en werken, werd op 14 Aug. 1900, op den dag van ingebruikneming van den nieuwen brug, aangesteld. De heer S. heeft zich al dien tijd doen kennen als een ijverig, en stipt beambte. Zeer velen, niet te vergeten do tuinders, die voor de groenten- veiling steeds door de brug moeten, kunnen getuigen dat de heer S. indien maar eenigszins mogelijk allen ten dienste was. Bij een druk verkeerspunt de vraagbaak voor velen, altijd bereid de gewenschte inlichtingen te ver strekken, vlak hij de brug een tram halte, waarvan de Zeereerw. Paters, Broeders, leerlingen en bezoekers van het St. Willibrordus-Gollege veel ge bruik maken, was S. steeds de levende dienstregeling die geraadpleegd werd Het zal S. dien dag ongetwijfeldniet aan belangstelling van alle zijden ontbreken.. KATWIJK AAN ZEE. Mej. C. den Duik alhier slaagde te Rotterdam voor het examen Nuttige hand werken. Evenals andere jaren, gaf het bestuur der V.V.V. weer een strandfeest aan de kinderen der logeergasten en van haar deden. Dit feest, dat twee dagen duurde, be stond uit verschillende kinderspelen en fortenbouw, Voor deze spelen waren prij zen beschikbaar gesteld. Het feest .werd besloten met een optocht door het dorp met lampions, ouder begeleiding v. h. Kat- wijksche muziekkorps. Tijdens den optocht werd aan een wo ning in de Zuidstraat, alwaar dë heer U. Breurman logeert, die deze week niet levensgevaar een meisje ,uit zee redde, door de muziek een ovatie gebracht. Het feest had een goed verloop en V.V.V. kan met genoegen op deze dagen terugzien. I .Wij brengen hulde aan de i.g. „blauwe bende", welke- zich zoo bijzonder voor dit strandfeest interesseerde. Door het bestuur der vereeniging „De Verpleging", is vanuit Rotterdam een al leszins practische ®iekenauto aangeschaft. De auto is door deskundigen, die bui ten de vereeniging staan, aanbevolen. Ook Dr. Hueting, lid van de commissie van toezicht, sprak zijn goedkeuring uit over de doeltreffende inrichting van dit voertuig, dat aan alle moderne eischen voldoet. Tegen 1 September a.s. kan hij in ge bruik worden genomen. Deze week hebben de bezoekers van het „stille strand" eenige angstige oogen- blikken doorgemaakt. Een 14-jarig meisje, dat alhier logeer de, had zich bij het baden te ver in zea gewaagd, en verkeerde in zinkenden toe stand. Dit ziende, begaf de heer Breurman uit Rotterdam, een goed zwemmer, zich onmiddellijk te water om het meisie. te redden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2