NIÉUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1925* Dag-Agenda. Donderdag 6 Augs. 's middags half drie, Theetuin „OuclHortuszicht" 12 Zangvereenigingen en muziek der Chr. Muziekver. „Wilhelmina", Rijns burg. Zaterdag 8 Aug 's midd. drie uur Zweminr. „De Zijl" Volkszwemwed- strijden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Augs. a.s. waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt,# Vischmarkt 8, tele foon 552. De heer Kramer hield een referaat over de innerlijke ontwikkeling van het afdeelingsleven. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: E. van Nieuwenhuizen, Den Haag, voorzitter; W. Boveri, Amster dam, secretaris E. Kramer, 's-Herto- genbosch, penningmeester; A. Ouds hoorn, Leiden en Bertha Beens, Zwolle, algemeene leden. Tot propagandist werd benoemd de heer F. Sieverts, te Amsterdam. Auto-ongeluk in Zwitserland. .Gedurende een tocht van Davos door een pas bij Engadin, is op kor ten afstand van Sur (beneden Enga- dinJ, een auto, waarin 5 personen ge zeten waren, ten gevolge van het niet functionneeren der remmen vdn een steenen burg in een 5 meter diepe kloof gevallen. In den auto waren o.a. gezeten dr. L. A. Rademaker, redacteur van „Het .Vaderland" tie Den Haag, mevrouw Costerus—Hovy en haar 18-jarige zoon Dr. Rademaker is levensgevaarlijk gewond. Hij heeft een schedelbreuk en een gebroken onderarm. Ook mevr. Costerus is ernstig ge wond ten gevolge van een geconv plicearde breuk van het bekken en van"een scheenbeen. Haar zoon bekwam een zware her senschudding. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Samaden overge bracht. Dr. Rademaker was eerst Zaterdag- te Davos aangekomen. Hij wilde het nationale park gaan bezichtigen. Oranje-comité 1926. Het Provinciaal Comité „Zuid-Hol land" van liet „Oranje-comité 192G", welk laaiste zich ten doel stelt om aan de Koningin en den Prins bij gelegen heid van hun zilveren huwelijksfeest een huldeblijk aan te bieden in den vorm van een door Piel van der Hem geschilderd portret der Kon. familie, heeft een circulaire verspreid, waarin de wen schel ij ki. ui wordt uitgesproken, van verdere decentralisatie door Oprich ting van plaatselijke comités, die uit den aard der zaak beteren staat zijn te be- oordeelen de wijze, waarop de inzame ling van gelden binnen ieders gebied zal inocten plaats hebben. Het provinci aal comité zal voor dal doe1 beschikbaar stellen benboekjes mot bons a f 1, f 0.50 en f 0/25, zoodat ieder een bijdrage kan kiezen, die binnen zijn bereik ligt Hel provinciaal comité verzoekt der halve het initiatief te nemen tot oprich ting van plaatselijke comités. Het zou gaarne uiterlijk 15 October a.s. de ver antwoording van de ontvangen gelden in zijn bezit zien, Het dagelijksch bestuur van het pro vinciaal comité bestaat uit de heeren: ds. I. Voorsteegh te Katwijk aan Zee, voorzitter; jhr. ir A. C. Von Weiier te Leiden, te secretaris; A. J. P. Koster te Leiden. 2e secretaris; W. J. P. Suringar te Legden, penningmeester; A. C. Ver beek 'c-Oraventiage. BUITENLAND. DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN- STAKING. Bemiddeling der regeering waar schijnlijk. Gister beefit de Fransche minister van Arbeid, Durafour, een delegatie der stakende bankbeambten ontvan gen. De lijst der eischen werd aan hem overhandigd en hij zegde toe, dat hij deze aan de directies des bankin stellingen zou voorleggen. De delegatie wees er op, dat een loonsverhooging van 100 franc per maand als minimum beschouwd moet worden en dat hij bij de bankdirec- ties op een spoedig antwoord zal aan dringen. De stakers zouden niet ongenegen zijn een eventueel© arbitrage van mi nister Durafour te aanvaarden. Som mige banken zouden een duurtetoe- ,slag van 60 tot 75 francs per maand willen toestaan, maar de stakers gaan daarop niet ii>. In de provincie heeft de staking zich nog uitgebreid. De gemeenteraad van Marseille heeft 50.000 francs gevoteerd ten gunste van de stakers. Te Parijs heeft het stakingscomïté een theater aan een buitenboulevard gehuurd, waarin gistermiddag ter ver strooiing van de stakers een gratis- voorste)ling werd gegev&j* HET SUBSIDIE AAN DE BRITSCHE MIJNINDUSTRIE. Voorloopig 10 millioen govraagd. De Britsche regeering heeft beslo ten, voorloopig een subsidie aan de mijnindustrie van 10 millioen pond ster ling toe te staan en» aan het Lager huis tie vragen. Mocht het blijken, dat dit bedrag niet toereikend is, dan zullen verdere bedragen bij het Lager huis worden aangevraagd. Churchill, de kanselier van de schat kist, zeide gisteren in het Lagerhuis, dat tegen een subsidie aan de steen- ikolenindustrie veel was in te bren gen, doch dat het verre- te verkiezen was boven een vermomde subsidie voor den uitvoer ten koste van de geheele gemeenschap als gevolg van gedaalde wisselkoersen. DE STRIJD IN MAROKKO. De Fiansch Spaansche vredesvoor stellen. De „Prager Presse" is, volgens kaar- zeggen, in staat de Spaansch-Fran- sche vredesvoorwaarden aan Akd el Krim te publiceeren! Zij i u-den als volgt: 1. Abd'el Krim moet de wettige sou- vereiniteit in Marokko van Sultan Yous sey of van diens rechtmatige erfgena men erkennen, 2. Frankrijk en Spanje erkennen de administratieve autonomie van het Riff gebied. 3. Beide stalen geven het Riff de be voegdheid zelf voor de palitieinacht zorg te dragen waarbij Frankrijk het organ satie-systeem zal voorschrijven. 4. De zone van Ceuta en Melilla moet aan Spanje teruggegeven worden. 5 De grenzen van het Ceuta-gefcied van Gibraltar over Tanger naar de Te- tuan-Melill-zone moeten de groote door Spanje gebouwde mijnwerken mede om vatten. 6. De Riffgrens loopt in de richting var. Tanger en Fez, dan langs de Urga. 7 Vaststelling van een 20 KM.-zone tusschen liet Fransche en Spaansche belangengcbied De overeenkomst zal gesteld worden onder controle van den Volkenbond De Russische Academie van Weten schappen. De Izwestia publiceert een lijst van buitenlandsche geleerden, die de uit- noodiging van de Russische Academie i an wetenschappen om de viering van het 200-jarig jubileum der Academie Dij te wonen, hebben aangenomen. Er zijn vier Nederlandsche hoog leeraren onder, te weten de professo- ïen Molengraaff (Delft), Ehrenfest te Leiden, Van .Wijk (Leiden) en E. Co hen (Utrecht). Volgens de Roel is ook een uit- noodiging gezonden aan Maxim Gorki. 'Het is echter niet waarschijnlijk, dat Gorki (die na zijn vertrek uit Rusland in „ongenade" is gevallen bij de sov jet-autoriteiten) die uitnoodiging zal aannemen. Een fascistische Zeeliedenband? Volgens berichten uit Genua doen de fascisten moeite, om een fascisti sche vcre.nigi.ig van zetledeie ttoh ten, waarbij zj gebruik maken van de slechte loontoestanden, die op het oogenblik bestaan, en waardoor het bestaan van den tegenwoordigen zee- liedenbond ernstig wordt bedreigd. De leiders van den bestaanden bond vreezen, dat de opzet gelukken zal, aangezien de fascisten, dank zij hun betrekkingen tot de reeders gemakke lijk een verbetering van de bestaande loonen kunnen doorzetten. Leve de „humane" gifgassenoorlog! Het Litvoerend Comité der Ameri- kaanscho Vereeniging van Chemici, heeft in zijn jaarlijksche vergadering te Los Angelos het streven der con ferentie -van Genève om het gebruik van gifgassen in den oorlog te verbie den, veroordeeld. In een resolutie zegt het dat het verbod der chemische oorlogsvoering „het prijsgeven van humane methoden tegenover de oude verschrikkingen van den veldslag" b'eteekent. KORTE BERICHTEN. De Amerikaansche mijnwerkers hebben het aanbod der mijneigenaren om het loongeschil aan arbitrage te onderwerpen, verworpen. De ontruiming van Dusseldorf, ■Duisburg en Ruhrort, wordt vóór 15 Augustus verwacht. President Coolidge verwacht, dat net congres zich in zijn Decemb'er-zit- ting definitief zal uitspreken over de kwestie van toetreding van Amerika tot het intern, gerechtshof. Volgens bericht uit Madrid is de termijn voor het antwoord van 'Abd el Krim op de vredesvoorwaarden gesteld op uiterlijk 15 Augustus. De Belgische senaat heeft giste ren het vrouwenkiesrecht verworpen. De arbitrage commissie voor de 'Belgische metaalindustrie heeft een loonregeling ontworpen waarvan men hoopt, dat zij een einde aan de sta king zal maken. De Fransche minister van buiten landsche zaken, Briand, zal 10 Augus- tus naar Londen vertrekken. Het Britsche consulaat teWoets- jau (200 K.'M. ten !SY. van KantonJ is geplundert. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Lexmond, DPlantin- ga te Elburg. Te Onstwedde, (toez.), J. C. Wolthers te Sprang. Te Hendrik-Ido- Ambacht (toez.), B. N. J. Raskott te Buik sloot. Aangenomen: Naar Lienden, J. G. R. Langhout te Mijdrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Nieuwlande (Dr.), W. E. Gerritsma, cand. te Enumatil. Bedankt: Voor R'eitsum (Fr.), J. H. Kroeze te Leidschendam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Enkhuizen, J. D. Barth, Chr. Geref. pred. te Alphen ad. Rijn. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Harderwijk', A. Zwiep te Hillegom en J. B. G. Croes te Naarden- Bussum. Bedankt: Voor Biezelinge, L. H. Beek'amp te Rozenburg. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Na des morgens bevestigd te zijn door zijn schoonvader Dr. F. J. Los, van Am sterdam, met een rede over Jesaja 50 vers 4, deed Ds. H. P. Brandt, over gekomen van Molkwerum, Zondag 2 Aug. intrede bij de Ned. Herv. Gem. van Lage Zwaluwe. Beide keeren was de kérk stampvol Staande zong de gemeente, nadat ver schillende toespraken waren gehouden, haar nieuwen leeraar Ps. 134:3 toe. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds. J. Voerman van Joure, met een predicatie over Matth. 13: 19, deed Zondag j.l. Cand. J. Dijkstra zijn in trede bij de Geref. Kerk te Grijpskerke, sprekende naar aanleiding van 1 Cor. 2 vers 2. De nieuwe leeraar werd toegespro ken namens den Kerkeraad, classis en de jeugdorganisaties. Er was zeer veel belangstelling. Prof. mr. W. Zevenbergen. Er valt esnige verbetering in den toe stand van Prof. Zevenbergen te consta- teeren na de ernstige crisis, die in de vorige week plaats greep en welke het allerergste deed verwachten. Thans moet afgewacht worden, of de aanvankelijke verbetering blijvend zal zijn. Ds. mr. J. F. Dijkstra. Aan het Prov. Kerkbestuur van Zuid- Holland, is door Ds. Mr. J. F. Dijkstra pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Hendrik- Ido-Ambacht eervol ,ontslag gevraagd te gen 1 October a.s., met toekenning van het recht aan emer.-pred. verleend vol gens art. 20 van het Alg. Reglement. UIT DE OMGEVING. SASSENHE1M. Gemeenteraad Vergadering van Woensdag 5 Augustus nam. 8 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer P. Gouverneur. De heer baron van Heemstra is met kennisgeving afwezig. De notulen "worden aangehouden lot da volgende vergadering. Onder de ingekomen stukken is een be richt van Ged. Staten, waarbij goedge keurd wordt de financieele regeling in zake den bouw van de laatste 29"gemeente woningen, ten behoeve waarvan een geld leening is aangegaan. De Bank' van da Vereeniging van Ncd. Gemeenten, keert aan deze gemeente op haar tegoed een rente van f 450 uit. De Vereeniging van Wijkverpleging al hier heeft haar jaarrekening over 1924 in gezonden. Er is een batig saldo van f 166.34 - In de polikliniek werden 260 patiënten behandeld; 2303 ondergingen een bijzonde re behandeling, terwijl vanwege de ver eeniging^ operaties werden bekostigd. De vereeniging betuigt haar dank voor het van de gemeente genoten subsidie. "De Minister van Arbeid enz. deelt mede dat de exploitatie der 10 woningen fn de „Overplaats" dit jaar van dien aard was, dat een Rijksbijdrage niet noodig wordt geacht. Voor de andere 37 woningen In de Overplaats (Rusthoff) wordt evenmin een rijksbijdrage in de exploitatie verleend, wat de gewone rekening betreft, echter wel een rentevoetbijdrage ad f 1533,73. De gemeente moet een derde bijpassen, oftewel f 511,25. De Bouwvereeniging heeft voldaan en zal voldoen aan. het verzoek van de ge meente om het salaris van den secretaris- penningmeester dat sinds 1920 niet is ge wijzigd, in het vervolg afzonderlijk! te ver antwoorden. De Voorzitter brengt dan een ver zoek over van den inspeoteur van het L.O. om de onderwijzeres van de bewaar school een vaste aanstelling te geven, 't Zit 'm in den pensioengrondslag. v Wordt niet op ingegaan, daar de raad evenals voorheen, van oordeel is, dat de tijd daarvoor nog niet gekomen is. De juf frouw moet eerst nog maar een jaartje zoo doorgaan. Aan de Gebr. Meeuwissen en den heer W. Barnhoorn wordt gemeentegrond ver kocht tegen den staanden prijs van f 1,60 pervierk. Meter en de gebruikelijke voor waarden als afrastering enz. De heer v. Zonneveld zou toah wel eens opnieuw willen bepalen dat de grond binnen een beperkten termijn bebouwd moet zijn. Met dat doel stelt de gemeente den grond tegen geringen prijs beschik baar, en daaraan moet men zich houden. De grond is eigenlijk! veel meer waard. Hoeveel grond er nog over is? vraagt de heer Verkley. Nog 'n 40 vierk. M. zegt de Voorzitter. De heer Verkley vindt het dan wel een beetje tijd worden om den prijs te verhoogen. We behoeven thans de koo- pers. niet meer te lokken, zooals in het begin. Zal door B. en W. worden overwogen, want de oorzitter wil er eerst eens on der ons" over praten. De heer W. Warnaar, weth., stele nog even op den voorgrond, dat de grond in ellc geval zeer goedkoop is. De rekening van de Gezondheids commissie te Alphen aan den Rijn wordt goedgekeurd, 't Ziet er nogal fatsoenlijk uit. 'n Batig saldo van f 764, io1/^. Sas- senheim had er f 116,05 j>in" zitten; er komt dus iets van terug. De benoeming van een boekhouder voor de Gemeentebedrijven wordt aangehouden tot na de behandeling der gewone agen da. Moet eerst over „geheimd" worden. Ter tafel komt dan de minder frissche kwestie met den Gemeente-opzichter, die een vergoeding van f 400 wenschte voor zijn bemoeiingen bij den aanleg van rio- leering en trottoir in het Noordelijk ge deelte, en deze zich door B. en W. aan vankelijk ziet betwist. De zaak was in de vorige vergadering in handen gegeven van een commissie, be staande uit de heeren van Rijn, v. Heem stra en v. d. Geest. De commissie zegt in haar rapport, dat de heer V. zich h.i. ten onrechte op art. 19 van zijn instructie beroept. De vergoeding van den heer V. zal het karakter van een gratificatie, niet dat van een honorarium moeten dra gen, daar niet "bewezen kon w,orden, dat het plan door den heer V. is ontworpen. De Commissie heeft dan ook geen vaste basis voor "de berekening van een belooning kunnen-' vinden en stemt daar om in met B. en "W. wanneer zij voor stellen, den heer V. f 200 toe te kennen. De heer v. Breda zou wel van de commissie willen weten, wie het betref fende plan anders heeft ontworpen dan de heer Verhoog. Spr. heeft er dén opzichter ook' meer malen persoonlijk gezien. De Voorzitter achtte dit voldoende bekend. Het plan is afkomstig van den ingenieur van den Rijks Waterstaat. De opzichter heeft slechts aanvallend gewerkt toen de aanvankelijke riooleering is ver vangen door een gemeentelijke. De heer v. R ij n, lid van da Commissie van onderzoek', onderschrijft dit. Er was geen basis te vinden voor een bepaald honorarium. De heer v. d. Geest voegt daar nog een hartig woordje aan toe. Het werk is voor geen tiende gedeelte door den heer Verhoog ontworpen. B. en W. hebben elke teekening van den heer Verhoog radicaal moeten wij zigen. Was diens plan zonder meer aange nomen, dan zou het de gemeente een f 4000 meer hebben gekost. Spr. acht het werk van den heer Verhoog met f 250 heel goed beloond. De heer v. Breda zou dan toch voor de uitvoering alleen een honorarium toe willen kennen. De heer v. R ij n merkt nog op, dat de heer V. zelf heeft erkend, geen recht te hebben op vergoeding yoor niet door hem ontworpen werk. Het voorstel van B. en W. en de Com missie om f 250 te geven, wordt ten slotte met algemeene stemmen aangeno men, iiadat de heer v: Breda tegen het rapport als zoodanig heeft geprotesteerd. De heer Verkley stelt voor, nu met een B. en W. uit te noodigen om. de vaste aanstelling van een gemeenteopzich ter onder de oogen te zien. Met alge meene stemmen aangenomen. Voor de zooveelste maal komt dan een schrijven van Ged. Staten aan de orde, betreffende de begrooting van het grond bedrijf. ,Het gaat weer over de bestem ming van de winstsaldi. Tot heden had de raad de gewoonte om die winst te gebruiken voor dekking van nadeelige posten,, in tegenstelling met het voorschrift, dat zegt, dat de winst alleen mag worden gebruikt voor aflossing of voor maatregelen, waardoor de waarde van het terrein wordt verhoogd, •zooals terreinverhooging, wegenaanleg, enzQovoort. Ged. Staten hadden reeds eerder ge sputterd, maar hebben nu definitief halt gezegd. De gemeente loopt dus nu kans haar goedkoop geld kwijt te raken. B. en W. willen nog een poosje vasthouden, en vragen den raad machtiging om te handelen op advies van een commissie van overleg met den accountant der ge meente. De heer v. Zonneveld voelt wel iets voor het bezwaar van Gedeputeerden. We hebben er maar een beetje op los geleefd en allerlei gewone dingen uitbetaald, zoo als b.v. (wat 'n klikspaan) het salaris van een postwachter. Spr. is altijd al tegen deze politiek geweest. De voorzitter betoogt dat B. enW. precies hetzelfde willen als Ged. en de heer v. Zonneveld. Alleen, zij gebruiken een „omweg", d&t is de kwestie maar. 't Gaat maar om een handigheid. Voorschoten heeft op deze manier, wel een badhuis ge sticht met rijksvoprsahot. Nu, in „Rust- hoff" baden de menschen in zon en scha duw, 'dus dat komt er aardig bij'. Het bezwaar van weth. Wiarnaiar is, dat, in tegenstelling met de algemeene beteekénis van de reserves, hier, wel de re serve mag worden gevormd, maar niet ge bruikt. Dat is het „Haagsche" van de zaak'. De grojoite gemeenten mogen het wèl doen, daarvoor wordt een uitzondering gemaakt. Edhter, een strop zal het voor de gemeente nooit worden, want in het ergste geval moeten we iets duurder gaan kenen wanneer het geld noodig blijft. Tenslotte wordt besloten, B. en W. de gevraagde machtiging te verkenen. Aangeboden wordt vervolgens de ge meenterekening over 1924, welkë sluit'mel de volgende cijfers: ,- Gewone dienst. Ontvangsten f 208.750,89 Uitgaven 188.547,52 Saldo f 20.203,37. Dit saldo behoeft 1 geen reden te zijn om „Ha"-te roepen, want bij het begin was er een saldo van f 33.000. Wat den kapitaaldienst betreft, is er een ontvangst van f 421.381.87, tegen een uit gave van f 351.878.76, dus een batig slot van f 69.503.05. Ook niets bijzonders vol gens den voorzitter. De rekening wordt in handengesteld van een commissie bestaande uit de heeren Bis schops, v. Zonneveld en v. Breda. Vervolgens komt de rekening van het grond- en woningbedrijf. De exploitatie van de woningen op Rusthoff.geeft een na, Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert; 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.Londen en Daventry. Muziek". 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weer befit 8.— NSF. Solistenconcert uit Studio 8.20 (Londen en Daventry). Concert. S.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder- lir ken door nieuws.- 3Q .(Berlijn, 505 M.) Concert. ,0 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Cu.n.ert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Covert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concerti 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. deelig slot van f 5633.28. Op de woningen in het weiland is f 361.op die in de „ka zerne" f823.en op die in „Amerika" f 640.66 overgehouden. Verder is er nog een winstpost van f 7276.op Rusthoff, zoodat 11a dekking van het tekort nog f 3332.70V2 overblijft. Dat moet dus ditmaal „in. 'tlaadje" als reserve. Weth. W.arnaar meent er nog wel 'n gaatje voor te vinden door uit dit over schot de gemeente een deel van die f 6000 te geven, die -zij reeds aan Deai Haag heeft moeten terug betalen, maar de Voor zitter heeft er blijkbaar een hard hoofd in en wil de zaak maar blauw-blauw laten. Rondvraag. Op verlangen van den heer .Verkley zal de vuilniswagen voortaan tot aan de Warmonderdam rijden. Naar aanleiding van de te wachten staande verhooging van het salaris van den secr.-penningmeester der woning bouw vereeniging vraagt de heer v. Zon neveld of de raad in dergelijke zaken iets te zeggen heeft. Er zijn jaarlijks te korten waarvoor de Gemeente moet bij passen, dus is eenige invloed van den raad wel gerechtvaardigd. De voorz.: er zitten twee raadsleden qu. qua in het bestuur, der bouw vereen. qDe heer v. Zonneveld: ja, maar ik heb gehoord dat die wel eens thuis blijven als er zulke dingen worden behan deld. (Dit complimentje schijnt bedoeld voor den heer Speelman.) Groote verontwaardiging bij den heer Bader, die vindt dat de heer v. Zonne veld insinueert. Zoo dikwijls er geld ge vraagd is dat werkelijk noodig voor de Volkshuisvesting. De heer v. Zonneveld zegt, slechts te willen weten, hoeveel elk lid van den raad, en, de raaid in zijn geheel, kan doen om de tekorten te helpen tegengaan. De Voorzitter zal naar een rechts grond- voor medezeggenschap van den raad zoeken. Tot heden werd er nooit over gesprokén. 1 De heer Speelman: 'tging zóó goed, dat er. niet oyer behoefde te worden ge sproken. De heer v. Zonneveld: 'tging niet goed, mijnheer de voorzitter. De Voorzitter zal zoeken, en daarmede eindigt dit diebat. 't Werd anders ook zoo'ndooie vergadering, vond de heer Speelman. Of er al iets bekend is aangaande de stichting van een bad- en zweminrichting vraagt de heer Ris s chops. Ja, er zijn eenige zwem (geen a zetter) -specialiteiten uit den raad met B. en W. naar Heemstede geweest can eens pools hoogte te nemen, maar het is niet mee gevallen. (Eén zei er, dat het water stonk, meent de heer v. d. Geest te weten). De heer B i s se h p s verwacht een groote kostenbesparing bij het scheiden van de bad- en de zweminrichting. Het badhuis kon dan meer in het cen trum, komen, en de zwemplaats op goed kooperen grond, b.v. in de Kooi. Is reeds overwogen, zegt de Voorzit ter, maar eenerzij ds zou in den Kooipol- der een niet ongevaarlijke toegangsweg noodig worden, en daarbij heeft de advo caat van de Kooi-boeren bij voorbaat reeds verzet aangekondigd tegen de ves tiging van een zwemplaats aldaar Veel moet men zich'er dus maar niet van voorstellen. Met deze sombere conclusie ging de raad in geheime zitting. A.s. Zondag Chr. Geref. Kerk, Ge meente Kerklaan, v.m. 10 en nam. 5 uur Ds. Joh. Jansen van Leiden. KATWIJK. De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag yi Aug. a.s. v.m. te 9.40 uur. Punten van behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot heffing voor schoolgeld voor L.O. en U.L.O. 3. Verzoek ontslag onderwijzeres. 4. Voorstel tot het geven van ontslag, aan personeel der O. L. School I. 5. Praeadvies over het verzoek van het Bestuur der Chr. Hoogere Burgerschool te Leiden om een bijdrage. 6. Voorstel tot vaststelling eener veror dening op het financieel beheer van den Vle eschkeuringsdienst. 7. Praeadvies over het verzoek van de Slagersvereeniging om verlaging der keur loonen, enz. S. Voorstel tot aanvaarding van het aan geboden accoord inzake procedure Cen traal Verrekenkantoor Brandstoffen. 9.,Voorstel tot het geven van een naam' aan een straat. 10. Verzoek om wijziging der verorde ning op de winkelsluiting met prae-advi van B. en W. 11. Voorstel van Tongeren tot wijziging a aax ó.der verordenjnglhet Bouwen

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2