/VblÉIV5" De Hitte nieuwe leidsche courant van zaterdag 25 juli 1925 Dag-Agenda. Zondag 26 Juli „Jeruël", le Groene- steeg 16, 's morg. Tractaatverspreiding, 's av. half zeven Samenkomst. Onder werp: „Jezus alleen." Zondagmorgen, JenJI, Middelstegr. 3. Spr. de heer v. cl. Horst, Onderw.: iToen de zee zich verhief. Joh. 6:18. Zondagmiddag half vier. Openlucht. Zondagavond de heer den Adel van Beverwijk. Dinsdag 28 Juli 'sav. acht uur „Je ruël" le Groenesteeg 16. Bijbelbespr. De avond- nacht- en Zondagsdienst 'der apotheken wordt van Maandag 27 Juli tot en met Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. A. J. Donk, Doezastraat 31, te lefoon 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35. telefoon 136. A.s. Zondag 26 Juli '25 zal de dienst 'der Huisartsen worden waargenomen door Dr. Niemer, Schreuder, en Veld- huijzen, De Geneeskundige Zondagsdienst te 'Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, tel. 390. een der oorzaken kan genoemd wor- flen het feit, dat in 1924 ook te Al phen een kaasmarkt werd opgericht. iHoewel thans nog geen oordeel kan gegeven worden over het al of niet ge lukken van deze markt, kan men ech ter over de resultaten van 1924 tevre den zijn. In totaal werd op de kaas markt te Alphen in het afgeloopen jaar aangevoerd 967 wagons kaas, wegende pl.m. 374.707 kilo. De boterwaag hier ter stede blijft nog van zuiver plaatselijk belang; de aanvoer was in 1924 beduidend lager dan in 1923, n.l. 114.210 kilo in 1924 tegen 126.295 kilo in 1923. Een der oorzaken waardoor deze waag zich niet ontwikelen kan, ligt in <Ie omstandigheid, dat de onkosten, verbonden aan het ter markt aanvoe ren van boter, door de hooge waagkos- !ten hier veel te groot zijn. Het gevolg hiervan, is, dat in den omtrek van het waaggebouw verschei dene clandestiene boterverkoopplaat- sen zijn; men brengt dan een paar vaten der partijen als monster ter markt, terwijl direct van de bergplaat sen uit wordt afgeleverd. Het zal etn- stig overwogen moeten worden of de 1 /waastarieven voor de boter niet zoo spoedig mogelijk herzien moeteij wor den. In hooger beroep. Naar wij vernemen, heeft de Raad van State ongegrond verklaard het bezwaar van de gemeente Leiden tegen de beslis sing van Ged. Staten, waarbij vernie tigd werd het raadsbesluit^at geen gel1 'den zouden worden toegestaan voor 9e centrale verwarming van R.K. Scholen. De noodige gelden voor bedoelde ver warming zullen dus moeten worden toe (gestaan. Stoffige wegen I De vacantietijd is oorzaak dat velen naar buiten trekken maar ook dat niet weinigen een bezoek komen brengen aan onze Sleutelstad. Wij vreezen dat 'de indruk niet altijd een plezierige is. Niet t:n onrechte toch wordt er naar 'tons voorkomt geklaagd over de stoffigheid van de straten, met name in de buurt van het station. Dit staat 'mede in verband met de verbreeding ,'van d°n Rijnsburgerweg en tot op ze kere hoogte hebben we hier dus te doen met een onaangename zaak, waaraan niemand iets veranderen kan. Toch lijkt het niet ongewenscht, wat onlangs ook in den Raad werd bepleit, 1 dat de sproeiwagens hier zoo nu en dan een extta bezoek brengen, om de verschrikkelijke stofplaag die hier zoo wel de passagiers als de omwonenden .teistert, althans een weinig te vermin- jfderen. Voor het Notarieel examen is ge slaagd de heer K. H. Bosman alhier. Gisteren is hier aangehouden zekere de R., naar het bleek een ontvluchte uit Veenhuizen, werwaarts hij door de po- I litie weer werd heeng?bracht. De man was zich zalf 'romen aanmel den, omdathij zoo'n kiespijn had. Of ze daar bij de polit'3 ook al midde ilen voor hebben? I In den afgelooepn nacht zijn ten l nadeele van R., weer twee schapen door I een'hond verscheurd. Giestermiddag is aan de Oude Vest een 2-jarig kind van II. J. S. te water ge raakt. Het werd door G. L. uit de Noord i rundersTeeg uit het water gered en bleek, nadat de Eerste Hulpdienst een geneeskundig onderzoek had ingesteld, geen letsel te hebben bekomen. De Eerste Hulpdienst heeft giste ren hulp verleend aan mej. T., die per ongeluk in een put achter haar woning was gestapt en daarbij enkele beduiden de beenwonden had bekomen. Een meisje van 14 jaar, C. Bi9 gistermiddag in de zweminrichting aan den ITooge Rijndijk onder het stoeien van een startplank gevallen en daarbij terecht gekomen op de ijzeren randen van den springtoren, wat een paar hepe vleeschwonden in beide beenen RECLAME. a k I3cb LyTTT*^. «<fc. olde.nk.OTt'0"- veroorzaakte. Het meisje werd door den Eerste Hulpdienst voorloopig verbon den en vervolgens naar liet Diaconessen huis overgebracht. Gisteravond omstreeks 6 uur heelt in het Rijn- en Schiekanaal bij de Wil- helminabrug, op den hoek van den Ouden Rijn een scheepsongeluk plaats gehad, dat licht persoonlijke offers had kunnen eischen., Een met grint zwaar geladen' vlet van den heer W. moest een motorboot passeeren en geraakte daarbij dooi den grooten golfslag dien het nadere schip maakte vol water, met het ge volg dat het binnen eenige oogenbiik- ken zonk. De schipper W. die de schuit zelf voortboomde, kon slechts ternauwer nood van het zinkende vaartuig wor den gered. Het LeidscK Politlemuziekkorps heeft gisteravond een buitengewoon goed geslaagde rondvaart gemaakt over de Kager- en Brasemermeren, per „Pauline." Een groot aantal personen, voorna melijk uit den kring der politieman nen nam deel aan den tocht, die door goed weer begunstigd, en met muziek hoe kan het anders opgeluisterd werd. Ook bij het uit- en binnenvaren liet zich het korps eenige malen Hoo- ren, waarbij 't publiek natuurlijk niet naliet cp ruime schaal zijn belangstel ling te toonen. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Het bericht in zeker blad over de samenstelling van het nieuwe Minis terie is, zegt de Maasbode, geheel uit de lucht gegrepen. Natuurlijk kan een kind begrijpen, dat onder de ge noemde namen er een enkele is, die men vermoedelijk straks in het kabi net zal terugvinden, maar daarmede is dan ook alles gezegd wat op het oogenblik' te zeggen valt. Het H d b 1weet omtrent de Kabi netscris het volgende te melden: De kabinetsformateur is met het eerste deel van de taak, welke hij zich gesteld had, gereed gekomen. Het over leg met de rechtsche fracties over het ontworpen regeeringsprogram kan als goed geëindigd beschouwd worden. De roomsche fractie der Tweede Ka mer heeft in haar vergadering van gistermiddag met algemeene stemmen besloten aan het nieuw op te treden kabinet op den grondslag van het over gelegde regeeringsprogram steun te verleenen. De christelijk-historische fractie had schriftelijk reeds Maandag doen weten, tot welke opmerkingen liet regeeringsprogram haar aanleiding had gegeven. Zoo kan de formateur thans aanvangen met het tweede deel van zijn taak, de uitnoodlgïng der personen voor de portefeuilles. Ofschoon de besprekingen met Ide personen over de bezetting der depar tementen uit den aard der zaak tot wijzigingen aanleiding kunnen geven, meenen wij, op grond onzer inlichtin gen in politieke kringen, de volgende heeren te mogen noemen voor de ach ter hunne namen geplaatste departe menten: Colijn, minister-president, de fensie (met 'n directeur-generaal voor de landmacht en een directeur-gene raal voor de marine); jhr. De Geer, financiën, Kooien, justitie; Rutgers, binnenlandsche zaken (vereenigd met het departement van onderwijs); Lo- vink, landbouw; Van Lijnden van San- denburg (de oud-Commissaris der Ko ningin in Utrecht); buitenlandsche za ken; Bongaerts, waterstaat. Wij herhalen, dat wijzigingen intus- schen zeer wel mogelijk zijn. Nu de kabinetsformateur eenmaal zoover is, dat omtrent zijn program eensgezind heid bestaat tusschen de partijen, mag zijn kabinet niet afspringen op ambi ties van personen. Wij bedoelen daar mede, dat de formateur zelf zeer wel een ander departement zou kun nen aanvaarden, indien de verdeeling van werkzaamheden tusschen de uit- genoodigde personen dit wenschelijk zou maken. In het gebouw voor Chr. Sociale Be langen te Utrecht zal heden de Club van Christelijk-Historische Kamerle den nog oen bijeenkomst houden in verhand met den politieleen totstand. Hef departement van Onderwijs. Het dagelijksch bestuur van den hm I ter behartiging van de belangen vt.ii het Kind heeft gisteren het vol gende telegram aan minister Colijn ge zonden- „Dagelijksch bestuur Bond ter be hartiging van de belangen van 't Kind, zijnde een federatie van 34 vereenigin- geu werkzaam op gebied van onder wijs en opvoeding, kennis genomen hebbende van uw voornemen, het de partement van onderwijs, kunsten en wetenschappen als zelfstandig minis terie op te heffen, verzoekt uWe excel lentie dringend, daaraan in het belang van het Nederlandsche volk geen uit voering te geven. Van de jongste kamerverkiezingen. In de „Amst. Gids" wordt meege deeld dat van de 375.000 kiezers in kieskring IX (Amsterdam) er 45.000 niet zijn opgekomen en 28.000 kiezers hunne stembiljetten blanco hebben in de bus gestopt. Prinses Juliana. Prinses Juliana, die eenige dagen in een meisjeskamp nabij het Aardhuis te Apeldoorn heeft doorgebracht, is •gisteren naar Soestdijk vertrokken. Prins Hendrik. Prins Hendrik woidt 17 Augustus uit Dobbin op Het Loo terug ver wacht. De Prins vertoeft op het oogen blik in de Oostzee-badplaats Heiligen- damm nabij Doberau in Mecklenburg, waar hij eenigen tijd zal blijven door brengen. Prins Hendrik zal Donderdag 27 Augustus een kort bezoek brengen aan het Noorderhuis in het Spaarbank bosch te Hoogeveen. Handel op Saksen. De Minister van Buitenlandsche Za ken brengt ter algemeene kennis, dat. de consul der Ned. te Dresden, de heer P. ten Cate de Vries, met verlof hier te lande, voor belanghebbenden, zal te spreken zijn te 's Gravenhage, in een lokaliteit van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, Plein 23, op Woensdag den 29en Juli a.s. des namiddags van 2—4 uur. BUITENLAND. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De besprekingen van gister. Hoewel de vooruitzichten in de kolen industrie ernstig zijn en het bestuur van de mijnwerkersfederatie de sta kingsorder geproclameerd heeft, worden de pogingen om tot een vredelievende oplossing te komen, voortgezet. Men hoopt, dat het hof van onderzoek de gelegenheid gebruiken zal om de partijen tot elkander te brengen, doch ondanks het beroep van den voorzitter' weigeren de werkgevers hun voorstel len in te trekken. De openbare zittingen van het hof zijn gisteren gesloten, zon der dat de mijnwerkers een verklaring hebben afgelegd, en het rapport van de commissie wordt thans onder de oogen gezien. Gelijk gemeld, zal "de Vegeering nu 'n nieuwe poging doen om in het geschil bemiddelend op te treden. Lord Bridge- man heeft beide partijen uitgenoodigd hem onafhankelijk te bezoeken en deze uitnoodigingen zijn aanvaard. Deze bijeenkomsten hebben gistermorgen plaats gehad. A.s. Woensdag een gezamenlijke con ferentie. Hoewel in 'de gister gehouden bijeen komst geen definitief resultaat is be reikt, beschouwt men de vooruitzichten toch als hoopvoller. De verschillende vertegenwoordigers zullen opnieuw in een gemeenschappelijke conferentie bij eenkomen. Voor dit uitstel zijn verschillende re denen op te geven: o.a. het nog niet ge reed zijn van het rapport der enquête commissie betreffende het onderzoek naar de oorzaken en omstandigheden van de huidige crisis in het mijnbedrijf. Voorts dat door Baldwin dezer dagen de algemeene raad van het Britsche vak vereenigingscongres zal worden ontvan gen. Tenslotte het feit, 'dat een congres der internationale mijnwerkersfederatie op 28 dezer te Parijs wordt gehouden, waar definitieve besluiten zullen worden ge nomen voor eventueel te verleenen steun, indien in Engeland 'de algemeene staking mocht uitbreken. Dat te Parijs ten aanzien van een in ternationale staking besluiten zullen worden genomen, zooals reeds door de mijnwerkers is voorgesteld, is volstrekt niet zeker, doch niemand kan de gevol gen voorzien, indien de stakingsbal een maal aan het rollen is gebracht, en hoe wel door de gisteravond getroffen over eenkomst nu werkelijk het ijs tusschen mijnw'erkers en mijneigenaars schijnt gebroken te zijn kan het gevaar voor het uitbreken eener algemeene staking nog geenszins als afgewend worden be schouwd. Smith, de president 'der federatie van mijnwerkers, herhaalde gister nadruk kelijk op de vergadering van het alge meen vakverbond: Wij maakten het dui delijk, in geen geval over voorstellen te onderhandelen, die verlaging van loo- nen of verlenging van werktijden in houden", en zooals uit. het door de com missie gehouden onderzoek blijkt, ach ten de mijneigenaars het nog altijd noo- dig, een van beide maatregelen toe te passen, om zich op de been te kunnen houden. Het heeft er den schijn van, alsof de regeering op Ie een af andere wijzo moeten bijpassen. RECLAME. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hooidpijntabletten doen deze spoedig bedaren. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 4274 Noodweer in Frankrijk. De hevige onweders van de laatste dagen geheel Frankrijk schijnt in een zware onweerperiode te verkeeren hebben allerwege ontzettende schade aangericht, waarvan de omvang op mil lioenen en millioenen moet worden ge schat. Het onweer van den 22sten te Parijs i'S het zwaarst dal het meteorologsch instituut heeft geregistreerd. Uren lang ging het gepaard met hevige gietbuien. Op enkele plaatsen sloeg de bliksem in, op een enkele zelfs een uitslaanden brand, veroorzakend. Evenwel kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. In de provincie zijn echter ook per soonlijke ongelukken voorgekomen, en door de hevige regens en het plotseling zwellen 'der rivieren werd in het Bor- deleesche een woonwagen met vier men schen door de stroom meegevoerd, zon der dat er op het oogenblik een spoor van is teruggevonden- In de Fransche graanschuur, het Pays 'de Beauce, is de geheele graan oogst neergeslagen. In Normandië, waar het noodweer met hagelslag gepaard ging, zijn even eens op talrijke plaatsen de graan en aardappelvelden totaal verwoest. Voor al de vruchtboomen hebben te "lijden ge had. en een groot deel van 'de vruchten is afgeslageen. De wijngaarden in 'de streek van Graves bij Bordeaux zijn vernield. In de omgeving van Blois Vendome en Am- boise heeft 'de tuinderij ontzaglijke schade geleden.- De gewestelijke elec- trische centrale is buiten werking ge steld, de kabels waren gebroken en het net heeft zeer veel averij bekomen. Het tekort aan goederen in Rusland. In Rusland lieerscht de laatste jaren gebrek aan fabrikaten, omdat de gena tionaliseerde fabrieken niet in staat zijn de behoeften van het volk te dekken. Van alle kanten komen dan ook bij de regeering klachten binnen over gebrek aan goederen. Om onze lezers een voor stelling te geven vanhat tekort, dat nu nijpend is geworden, plaatsen wij eeni ge uittreksels uit de „Ekonomitsjeskaja Zjiznj", die voor zich zelf spreken. Einde Juni werd te Moskou een zit ting gehouden van het college G. E. Oe., waar de vooruitzichten van de industrie voor de campagne, die in het najaar be ginnen moet, werden besproken. Uit de inleidende voordracht van den vertegen woordiger der regeering blijkt dat reeds nu vast staat, dat er nijpend gebrek is aan de volgende goederen: katoenen stoffen, jute-zakken, zoolleder, ijzeren pannen voc-r dakbedekking, ijzerwaren, metaalwaren, landbouwmachines, pa pier, suiker, thee, houtproducten, elec- trotechnischei benoodigdheden, electri- sche lampen e.d., verschillende soorten bouwmaterialen en chemische produc- len. De vertegenwoordigers van de vlas trusts hebben ook een conferentie ge houden en daarbij is het gebleken, dat de fabrieken onvoldoende garen hebben gekregen, zoodat zij het vastgestelde program van productie niet kunnen uit voeren. Het tekort aan garens bedraagt 640.0000 pond De trusts verklaren, dat de toestand ernstig is, en verschillende fabrieken zullen moeten gesloten wor den, indien de regeering niet bijtijds de noodige grondstoffen levert. Uit de Oekraïne komen berichten 'dat het tekort aan katoenen stoffen zeer groot is. Daar 'de Russische industrie niet in staat is de noodige weefsels te leveren, wordt er op de-.regeering pres sie uitgeoefend dat zij toestemming zal verleenen tot den invoer van een groote hoeveelheid katoenen stoffen uit het bui tenland. De oogst is boven alle verwachtingen goed.. De boeren hebben echter geen zeise-n. geen sikkels, enz. Van alle kan ten komen bestellingen op landbouw werktuigen, maar zij kunnen niet uiige voerd' worden, wegens afwezigheid van de noodige waren. Enz. KORTE BERICHTEN. Gister hadden te Berlijn besprekin gen plaats tusschen rijksregeering, mijn eigenaars en mijnwerkers in verband met de afzetcrisis in het Ruhrgebied. Het conflict tusschen Polen en Duitschland hee'ft wederom een aan merkelijke verscherping ondergaan. De Belgische Kamer heeft het vrou wenkiesrecht vTTOT de provinciale verkie zingen vodTfoopig afgewimpeld. AlTPen de katholieken stemden voor. 0e ernstige bosch en heidebranden in Duitschland duren voort. Bij Rathe- now zijn duizenden morgen vernield. Te Oslo zijn verscheidene graan- pakhuizen afgebrand. De schade wordt op millioenen geschat. De Prins van Wales is vandaag naar Kaapstad teruggekeerd ter beeindi ging van zijn succesvolle reis door Zuid Afrika. Woensdag aif. zal hij naar Zuid Amerika vertrekken. Radio-Programma, j Wat «r vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. i 6.(Rome, 425 M.) Concert. x '6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650' M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big.Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Voordracht dqor den heer F. ,Q. Geerliing. 8.20 2LO en 5XX. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. Er heerscht een crisis in de kolen- industrie van Slovakije. De productie is sterk gedaald. Het aantal werkloozen is beduidend gestegen. De Öostenrijksche Nationale Bank heeft haar disconto tot 10 pet. verlaagd. KERK EN SCHOOL. Jonkvr. H. B. de la Bassecour Caan f Te Den Haag is overleden Jonkvr. II. B. de la Bassedour Caan, in wie de Zending een harer grootste vrienden ver liest. De overledene was een vooraanstaande persoonlijkheid op Zendingsgebied, die de verschillende Zendingsposten in Ned.-In- dië persoonlijk' heeft bezocht en in tal van zendingseorporaties bestuurslid was. Ook op litterair gebied was zij werkzaam in dienst der Zending en vai de# zm- dingsconferenties te Lunteren was zij een der vooraanstaande figuren. Gisteren heeft op Oud-Eik en Duinen de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats gehad. Er was op de begraafplaats veel .be langstelling, vooral uit Zendingskringen. Dr. Callenbach uit Rotterdam leidde den rouwdienst in het sterfhuis. Aan de groeve sprak hij namens de zending in het algemeen. Hij herinnerde aan haai" arbeid, o.a. ten bate van de stichting van het conferentie-oord van den Zen dingsstudieraad te Lunteren. Nadat nog door baron C. W. van Boetzelaer van Dubbeldam liet woord gevoerd was, dankte Jhr. A. W. G. van Riemsdijk namens de familie voor de getoonde belangstelling. Op het graf waren vele bloemen gelegd. Zending onder de Joden. De missionaire dienaren des Woords, voor de Zending- onder de Joden, Ds. J. van Nes en Ds. W. J. J. Velders, ver zoeken ons, de volgende mededeeling over het Zendingsblad te willen plaatsen: Van verschillende zijden komen vra gen tot hen, over het eigen blad der Jo- denzending, waarvan de ie aflevering in Maart j.l. verscheen en de 2de in Juni had moeten verschijnen. Zij stellen er prijs op mede^ te deelen aan de broeders en zusters, die zich als abonné opgaven en aan de vele Zen dingscommissies, die met zoo grooten ijver en trouw zich inspanden voor dat blad, dat, door bijzondere omstandighe den, buiten hun schuld, er vertraging is gekomen in de 2de verschijning van het nummer. Besloten is nu, de 2de aflevering voor 1925 in September te doen verschijnen, en de 3de en 4de in de laatste 3 rpaanden van dit jaar. Godsdienstig verlangen in de nieuwe kunststroomingen. In de Juli-aflevering van „Stemmen des Tijds" geeft J. Petri het slot van zijn artikel: „Godsdienstig verlangen in de nieuwe kunststroomingen". Wij lezen o.m. „Er is zeer zeker het religieus moment in het aesthetische en er is een aesthe- tisch element in de religie, doch het aestheticisme als zoodanig kan geen re ligie zijn en een religieusiteit, die de religie van buiten als motief er bij brengt, maakt de schoonheid niet verheven en de kunst niet heroïsch. De religieusiteit moet zich persoonlijk kunnen verdiepen tot waar achtigen godsdienst en de mensch moet het wonder heel nabij kunnen beleven. Men wil wel het ik' verheffen, .verwijden, zich zelf zalig spreken en louteren en er is veel kwijnend heimwee en een ieder heeft zijn bloemlezing van het schoone buiten zich, van hel uiterlijke, dat het verre is, doch bij alle heerlijki leven, crisis, kentering en geboorte, is er nog geen levensstijl, geen hemelsche eenvoud, geen hoogste eenheid, er is nog niet de vraag en het lied: Verzadig ons in den mor genstond met uwe goedertierenheid, zoo zullen wij juichen en verblijd zijn in al onze dagen. Laat uw werk aan uwe knechten gezien worden, en uwe heer lijkheid over hunne kinderen. En de liefe- Tijkheid de Engelschen vertalen: en de schoonheid van den Heere onzen God zij over ons; en bevesdg Gij het werk' onzer handen, bevestig dat. Hier is het schoone en het verhevene- éën". Naar Indië. Bij het Christelijk onderwijs in Ned. Indië zijn benoemd de heer F. Eijgen- raam te Bussum (Djokjakarta), mej. G. Toren te Vries (Magelangï, mej. II. Siemons te Vries (Magelang), en nt:j. S. L. Pruijs te Haarlem (Solo).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2