NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 22 JULI 1925 r- Dag-Agenda. I Woensdag 22 Juli 's av. 8 uur „Je- ruel" terr. O. Rijn, Oud Invalidenhuis. (Verschillende sprekers. 'r De avond- nacht- en Zondagsdienst jder apotheken wordt van Maandag 20 [tot en met Zondag 26 Juli a.s. waarge nomen'dóór de apotheek van den heer [H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, ftdefoon 435. BINNENLAND. Ged Staten van Utrecht. In de gister gehouden zitting van de ^Provinciale Staten van Utrecht werd in de vacature jhr. mr. K. J.Schorer» !tot lid van Gedeputeerde Staten geko zen de heer H. W. L. de Beaufort j(Christ. Hist.) met 36 van de 40 st. f Geen ton voor de Olympiade. "In de gisteren gehouden zitting van de-Provinciale Staten van Noord-Hol land is aan de orde gekomen de vóór dracht van Ged. Staten, strekkende, om te voldoen aan de 'aanvrage van het Neü: Olympisch Comité te 's-Graven- hage, um een subsidie van f 100.000 in de kosten der spelen van de IXde O- lympiade. Na heftige bestrijding, o.a. door mr. iMendels', en den heer Spier (A.R.) en jverdediging .door mr. Bomans, en de 'heeren Kleerekoper en Asscher, werd ;de voordracht met 39 tegen 25 stemmer, aangenomen. J Ged. Staten van-Overijssel. 1 In het college van Gedeputeerde Sta ten van Overysel is een vacature ont- staan. Door de benoeming van baron ,Van Voorst tot Voorst tot Commissaris der Koningin is diens vader, die een I kwart eeuw lid van de Overijselsche jGedeputeerde Staten was, moeten af treden Aan*het „Volk" wordt medegedeeld, 'dat de katholieke vacature niet door "n katholiek zal worden aangevuld, daal de christelijk bistorischen, die al met leëde oogen de benoeming van een 'katholiek tot Commissaris der Konin gin hebbéii gezien, er niets voor voelen, {Het katholiek" élement in Gedeputeerde Staten te versterken. Zij zouden voor- naméns zijn ditmaal hun stem uit te brengen op den candidaat der S.D.A.P., den h'eer-Vogt, wethouder van Zwolle, j Nanne Sluis Pz. f I Te Enkhuizen is gisteren overleden 91 Jaar oud,, de lieer Nanne Sluis .Pz. jde oprichter van de bekentde zaak iSluis Grqot's Koninklijke zaadteelt en zaadhandel. j Do lieer Sluis werd te Enkhuizen in j 1874 gekozen, tot lid van den raad, in (welk college hij zitting had tot 190J. In dat jaar w erd hij voor het district Enkliuiz-eri afgevaardigd, naar de Twee de Kamer, waarin hij zitting had tot ,1905.. Bovendien was hij vele jaren !;Ud van de Provinciale. Staten van 'Noord-Holland. ;Hij was lid van dé JA"nti-Rev. partij. Het aanvanguur in de bakkerijen. 1 De besturen van den NecJ. Bakkers^. J bond, de R.K. Patroonsorganisatie in' (Nederland en de Vei»,.van Werkgevers in het Isr. Bakkersbedrijf in Neder land,."hebben dezer dagen een bijeen komst gehouden, waar het bekende ar tikel 37 .van dè Bakkerswet is be sproken. Vo Dit artikel betreft den aanvang van dén arbeid in de bakkerijen, j "In alle gemeenten mag- om 5 uur I worden -begonnen, behalve in de 75 I grootste gemeenten in ons land, waar |dit aanvangsuur bepaald is op 6 uur,, behoudens voor die bakkerspatroons;, ■die meer dan 6 gezellen in dienst heb ben. In de bakkerswereld noemt men deze bepaling onrechtva?u:dig. De minister heeft 'reeds getracht daarin verandering -'te brengen, maai de Kamer is loen p.iet meegegaan. De bovengenoemde bonden hebben, na ampele bespr eking een conferentie bij den .minister aangevraagd, omdat deze had (e Kennen gegeven, dat ver moedelijk m'et de w et In de hand ook wel een wi jziging was te vinden. Dat óndf jrhoud, is in verband met de. Kabinetscrisis niet toegestaan, m'aar" in een missive van den drecteur-^ene- raal van den Arbeid wordt aan de be storen v/ón de bonden geantwoord, dat overwogen wordt door toepas'sing van het 6e, lid van, art. 42 van de Arbeids wet 1919 in het algemeen eer» uur voor arbeid aan de bakkerspatronns toe te st-ian, voor wj er bakkerijen geen Ver- i gunning krachtens art. 37 der wet is- j én die niet 'gelegen zijn in gemeenten ■Toor wie dr, aanvang van den arbeid (niet op 6 fjur is gesteld. De miityister droeg den directeür- jgeneraal 0p overleg te plegen met de vertegenwoordigers der organisaties, j Ten sj ofte w ordt opgemerkt, dat de ze maarregel van bestuur zich geheel beweeg t in de lijn aangegeven door hetgegn men in de Statem-Gerenaal wilde,,. De kantonrechter te Terborg. r Op het dez;er dagen gehouden con gres van den R.K. Houtbéwerkersbond, is een motie aangenomen tegc/nover de uitlatingen, van den kantonrechter te .Terborg, 'die de leiders van dezen bond, -- RECLAME. Slapeloosheid als gevolg van de warmte of van overspanning voorkomt men door het gebruik van Mijn- hardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. 4226 misleiders zou willen noemen en die van een de-r kapalaans -gezegd zou heb ben, dat dege een ergerlijk misbruik maakte van zijn'geestelijke macht. Deze is dezelfde kantonrechter, waar van de Minister van Justitie op desbe treffende gestelde vragen heeft gezegd dat soberheid in des rechters uitingen aanbevolen blijft en hij de bevoegde met het voorgevallene in kennis heeft gestéld, Het congres uitte, zijn verontwaardi ging met te zeggen: gehoord de uitlatin gen van den kantonrechter, van Terborg inzaké de vrijgestelden van den bond en den kapelaan van '-s Heerenberg, wijst die aantijgingen van de hand, be treurt het, dat deze ambtenaar straffe loos is én verzoekt hét hoofdbestuur 'naar middelen te zoeken, opdat deze kantonrechter zijné aantijgingen waar maakt: r: BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT,, De inhoud der Duitsche antwoord-nota In. de ariVwóótdhota, chö de Duitsche regeering op 20 Juli aan de Fransche regeering in antwoord op haar jiota van 16 Juni hue ft overhandigd, Wordt o.a. gezegd: De geallieerde regeeringen wijzen er in haar nota van 16 Juni'op, dat de rege ling van het veiligheidsvraagstuk geen wijziging van de vredesverdragen met zich mee mag brengen. De Duitsche regeering beschouwt het hierbij als vanzelfsprekend, dat niet voor altijd de mogelijkheid zal worden uitgesloten, om bestaande verdragen langs den weg van vriéndcshappelijke overeenkomst te zijner tijd aan de om standigheden aan te, passen. Inzake de door de geallieerde regeer in gen noodzakelijk geachte toetreding van Duitschland tot den .Volkenbond, merkt de' nota op: Bij de groote beteekenis welke de Duitsche regeering aan de regeling van het veiligheidspact tpokénl, wil zij tegen ten samenkoppeling der beide vraag stukken geen principieel bezwaar ma ken. Intusschen moet zij. er op wijzen, dat de kwestie van Du itschlands toetre den tot, den bond zelf nog een zorgvuL dige opheldering noodig heeft. He' "standpunt der Duitsche regeering in-dear kwestie is den geallieerden regee rmgen uit het aan lien 'in September vun het vorige, jaar overhandigde me morandum alsook uit de Duitsche nota van 12 December van yerïeden jaar be kend. Duitschland'kan als did van den vol kenbond, eerst dan als gelijkgerechtigd lid gelden, wannéér op' zijn ontwape ning ook de in de volkenbondsbepaiin- gen (bijlage V van bét verdrag van Ver sailles) beschreven algemeene ontwape ning geschied is. Er -moei daarom,wanneer een spoe dig toetreden vail Duitschland in- den volkenbond zou mogelijk gemaakt wor den," eèn oplossing worden gevonden, .welke het tijdperk tot de algemeenès ontwapening is verwezenlijkt, over brugt. De oplossing mort gezocht worden zoow.el met inachtneming van den bij- zonderen militairen en economischen, alsook: den bijzonderen geogTafischen toestand'van Duitschland. HET MIJNCONTLICT IN ENGELAND Vandaag hervatting der besprekingen. -Naar verluidt, zullen de vértegenwoor digers der mijneigenaren en de leiders der mijnwerkers vandaag elkaar ont moeten. De mijneigenaars van Derbyshire, dat hun diensttijd in verband met de» Nottinghamshire hebben gisteren aan de mijnwerkers doen bekend maken, op 31 Juli afloopende nationale loon- ovei;eenkomst geëindigd is. Dergelijke mededeelingen zullen ook in andere districten werden afgekon digd, maar naar verluidt, zal zulks het treffen van plaatselijke overeenkomsten niet .uitsluiten. De oorzaak der malaise. I de heer Lee, den secretaris van den mijneigenarenbond, meedeelde, is volgens de opvatting der mijneigenaars de voornaaunst'e oorzaak der malaise in de industrie, dat de productieprijzen der kolen "te hoog zijn. De middelen welke de mijneigenaars hebben voorgesteld zijn terugkeer tot den achtiyigen weekdag, die voor Juli 1919 in zwang was, en herziening van de loonovereenkomst. Lee verklaarde', dat, deze twee midde len nauw met elkaar verband houden. De verlaging van het aantal werkuren zoowel onder, als bovengronds, is ->en der voornaamste oorzaken van de stij ging der productiekosten en later zal blijken, dat, indien'de achturige werk dag hersteld kan worden, de loouen, die uitbetaald zullen worden, aanmer kelijk hooger zullen zijn dan .bij een zevenurigen werkdag mogelijk is. Voorts gaf Lee als zijn oordeel te ke.n- nen, dat de terugkeer van Engeland tot deij gouiden standaard den kolenhandel -op ongeveer-J.—shilling-..per, ton kwam te staan. Men ziet dat een gezonde financlecle politiek naast zijn groote voordeelen ook zijn onmiskenbare schaduwzijden heelt. DE ONLUSTEN IN CHINA. Een geheim Russisch-Japansch verdiag? Naar het Berl. Tagebl. van zijn vorres pondent te Washington verneemt maakt de Berlijnsche correspondent van de Chicago Daily News melding van een door dezen zelf gezien Russisch Ja pansch geheim verdrag over 'n gemeen schappelijk te volgen Chineesche poli tiek, met het doel langzamerhand tot een volkomen uitschakeling van alle overige vreemde, naties in China te ge- Beide partijen zouden belangrijke con cessies gedaan hebben: Rusland door zijn communistische agitators van Ja pansch gebied terug te trekken; Japan door Rusland de vrije hand in China te verleenen, terwijl het tegelijkertijd Rus land zware artilleirié en duikbooten zal leveren. Alleen naar buiten" zou Japan nog de fictie willen handhaven, dat het met de Europeesche mogendheden en ;Amerika samenwerkt, essentieel gaat het echter tegen deze politiek in. Ofschoon de correspondent van het Amërikaanschë blad verzekert, dat de. betrouwbaarheid van zijn zegsman boven allen twijfel'verheven is, zal men het bericht met een zeker' scepticisme moeten aanvaarden.'Anderzijds kan men het niet zonder meer verwerpen, daar het wel eenigszins in de lijn van de geheele Japansche politiek der laat ste jaren ligt. Wilde jacht op misdadigers. Dezer dagen heeft in het hartje van de stad Warschau,» niet ver van het Centraal Station, een bloedig vuurge vecht plaats gehad tusschen de politie en drie misdadigers, waarbij 4 perso nen gedood en 20 gewond werden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft men hier te doen met bankroovers die, in de uitvoering van hun plannen ver hinderd, op de politie schoten, en op de vlucht een ononderbroken vuur op hun achtervolgers onderhielden. Hierbij werden twee politie-agenten, een student en "een der misdadigers ge dood, en, zooals gezegd, 20 personen gewond, van wie 9 zwaar. Het vuurge vecht was zoo levendig, dat het pu bliek zich plat op den grond wierp, hetgeen in deze drukke straten een zonderlingen indruk maakte. Ten slotte kreeg: een der .bandieten een schot in zijn hoofd. Hij viel neer en werd naar het politiebureau over gebracht Nog woester was de achtervolging van zijn twee makkers. Deze sprongen op een taxi, gooiden dén chuaffeur van den bok en reden, in wilde vaart weg Bij een kruispunt van straten brach ten zij een' tramwagen tot staan, maak ten van het voor hun achtervolgers daardoor ontstane oponthoud gebruik en reden, onafgebroken vurende, ver der. De politie, die in een postauto dek king had gezocht, schoot eveneens voortdurend. Ten slotte sprongen de achtervolg den in een opslagplaats. Beiden had den verscheidene wonden; een zakte in de loods onmiddellijk ineen. Dè tweede gaf zich over. De dolste geruchten déden in War schau de ronde in verband met deze schietpartij, doch alle politieke conclu sies schijnen overdreven. Wel is waar verklaarde een der ban dieten, die rèëds verhoogd kon worden, dat hij en zijn makkers tot eén com munistische organisatie behoorden en opdracht hadden, een gewezen lid der partij, <lie thans politie-spion was ge worden. te dooden, doch deze verkla ring wordt weinig geloofwaardig ge acht. De drie mannen waben zoo zwaar gewapend, dat zij grootere plannen moeten hebben gehad. Elk hunner, had twee schietwapens bij zich en zooveel patroonmagazijnen,, dat ieder over on geveer 200 schoten beschikte. De recherche had trouwens den vo- rigen dag reeds een waarschuwing ge kregen, dat een overval in de banken- w.ijk op touw,gezet was.. Modern Japan. De radioirage heeft thans ook' Japan te pakken gekregen: Sedert op 1 Juni het groote zendsta tion te Osaka werd geopend, zijn er per dag gemiddeld 1000 vergunningen voor ontvangstinstallaties aange vraagd. Vooral de kinderen zijn .woest-en- thousiast voor het nieuwe speelgoed, en de moeite om ze naar bed te krijgen is door het avondprogramma van de draadlooze zeker niet verminderd. Een school in Osaka heeft zich een toestel aangeschaft om de leerlingen tijdens de lunch te amuseeren. I-Iet resultaat is, dat er maar een heel klein beetje geluncht wordt, en dat andere spelletjes volkomen wor den verwaarslóosd. Van de 800 leerlin gen hebben er al 400 een toestel thuis. En het radelooze schoolhoofd heeft de ouders moeten smeeken, er toch voor te zorgen, dat de kinderen eerst hun huiswerk maken voor ze gaan „luis teren" De leerzame postzegel. Het Opvoedkundig Bijblad van „The Times" meldt, dat een leerstoel in Phila telie is opgericht aan de Maryland-Aca- demie voor Wetenschappen in Amerika en zegt: Hierin is een duidelijk bewijs te vinden van de opvoedkundige waarde van de studie en de verzameling yan postzegels. Nu er een professor, in de philatelie, als onderdeel van de stud.e der geschiedenis is benoemd aan een vooraanstaande Hoogeschool in Amen ka is dit stellig een teeken des lijds Er kan inderdaad veel geleerd worden uit post zegels. Onderwijzers zijn i^in ook vaak tot de ontdekking gekomt-n, da'; post zegels in de geschiedenis en aardrijks kundeles uitstekende diensten kunnen bewijzen, omdat de geschiedams, niet alleen uit onzen tijd maar ook uit vroe ger jaren vaak door postzegels tot uiting wordt gebracht. Verder kan de phila telist met zijn album, in 't hoekje van! den haard, in gedachten verre revzen maken, met verre landschappen en pro ducten uit vreemde streken, ja, met 420 landen, die postzegels uitgeven, kennis maken. Het Educational Supplement besluit zijn loflied op den leerzamen postzegel met er op te wijzen, dat de postzegel verder nog kennis» kanverschaffen op het gebied der anthropologie, zoölogie en botanie, archeologie, en eveneens ten op zichte van drukken, graveeren en pa pierfabricage. KORTE BERICHTEN. Essen zal 31 Juli ontruimd worden. De Fransche regeering treft maat regelen ter voorbereiding van de beta ling der intergeallieerde schulden. Naar verluidt is reeds tusschen Engeland, Frankrijk, België en Italië overeengekomen, spoedig Dusseldorf, Duisburg en Ruhrort te ontruimen. —-Verschillendekamers van koophan del in het Roergebied hebben zich met een adres tot de betrokkon regeerings- autoriteiten gewend, in verband met de steeds toenemende afzetcrisis in het steenkolonbedrijf, waardoor het bestaan van den Roermijnbouw ernstig wordt bedreigd. Maandag is te Helsingfors onder voorzitterschap van baronesse Manner- hoim (Finland), de presidente van den internationalen bond van ziekenver pleegsters 't internationale congres van ziekenverpleegsters geopend, waaraan ruim 1000 gedelegeerden van ongeveer 30 landen deelnemen. De Chineescho Kamer van Koop handel te Sjanghai heeft een resolutie aangenomen, waardoor de boycot tegen Engolschen en Japanners wordt ver scherpt. Generaal Naulin is gisteren te Rabat (MarokHa) aangekomen. De Engelsche transportarbeiders- conferentie heeft het vakvereeritgTngs- congres gemachtigd, de mijnwerkers bij te staan. KERK EN SCHOOL. Een gemeenschappelijke belijdenis In het Weekblad der Ned. Herv. Kerk, brengt Prof. Dr. A. Eekhof uit Leiden, verslag uit van de Wereldcon ferentie van het verbond van de Hervormde Kerken met de Presbyte- riaansche inrichting, gehouden te Car diff, van 23 Juni tot 2 Juli. Wij ontleenen een en ander uit dit verslag betreffende de leidende gedach ten der conferentie: „In bijna alle voordrachten ze mochten 20 minuten duren kwam zeer sterk de begeerte uit naar vrede en eenheid onder de natiën en kerken (universal synesis catholic Chris- tiany peace and unity). Men ver langde hevig naar vermindering van bewapening, naar eenheid onder en vereeniging van de verschillende kerken, die op presbyteriaanschen grondslag staan. Dit leidde heen tot een bespreking of, eh in hoever een gemeenschappe lijke geloofsbelijdenis gewenscht en mogelijk is. Er waren ver scheid enen, die meen den, dat onze tijden daarvoor niet rijp waren en dat, zooals Barth het uit drukte, een gemeenschappelijke belij denis dan alleen beteekenis heeft, al9 ze voortkomt uit den innerlijken aan drang des gemoeds als het moet! Er waren echter velen, die een po ging wilden wagen en hun stem had dan ook de overhand. Een commissie zou worden benoemd om de zaak te onderzoeken en rap port uit te brengen tegen de volgende council, over vier jaar dus. Geenszins was het de bedoeling deze aan kerken op te leggen; geen enkele kerk zou worden gebonden, maar men wilde overwegen, of een gemeen schappelijk geloofsgetuigenis tegeno ver Rome en de wereld kon wordon opgesteld. Reeds werd een geloofsbelijdenis voorgelezen en in de bladen als proe ve afgedrukt, die echter de goedkeu ring van verscheidene personen al da delijk niet kreeg, om de- plaats, 4*e daarin aan den H. Geest was toege kend Zij was opgesteld door Prof. Shaw van Halifax. Het zou interes sant zijn,, die ook hier eens af te druk ken, maar ik durf hiervoor geen ruim te meer vragen van de redactie of ge Radio-Programma. i Wat er vanavond te hooren is. "5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Ziirich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.15 NSF. Aansluiting- Kurhaus. 8.20 2LO en 5XX-. Concert. 8.20 (Stuttgart,. 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 263 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.30 (Berlijn, 505 M.) Concert. S.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M:) Concert. S.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. v 9.20 (Rome, '425 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. duld van mijn zeer ge waardeerden lezer. Vooral ook met betrekking tot de autoriteit van de H. Schrift en de geloofswaarheden, bleek men verschil van opinie te hebben. Conservatieven stonden tegenover" vooruitstrevenden, „Fundamentalisten" tegenover de „Li beral Evangelicals". Gelijk men weet is het „Fundamen talism" een beweging, door den ean- didaat-president Bryan begonnen, die zich thans over geheel Amerika sterk en snel verbreidt. Zij wil vooral de „fundamentals" van het christelijk ge. loof naar voren brengen en noemt >5 punten: 1. De letterlijke inspiratie y. den Bijbel; 2. Jezus geboorte uit de maagd; 3. Het plaatsbekleedend lijdui van Jezus Christus; 4. De lichamelij ke opstanding van Jezus; 5. Het ge loof in de wonderen, waarhij dan nog komt de verwachting van zijn spoedi ge wederkomst. De „Fundamentalists" verzetten zich scherp en vierkant te-, gen de wijdverspreide evolutieleer en willen het onderwijs daarin of de be lichting van het onderwijs ermede, op de scholen verboden zien, hetgeen hun reeds in den staat Tennessee is gelukt. Tegen hen werd van Amërikaanschë zijde nog al fel oppositie gevoerd; het was moeilijk om te weten te komen, waarom men hiertegen zoo fel gekant was en niet bijv. tegen het Kalvinisme. Ik geloof, dat het voor een deel moet verklaard worden nit het eigenaardig Araerikaansch geestelijk klimaat: „wij zijn wars van hun exclusivismë eh „etiket plakken" (labeling)", zoo zegde men mij. Deze geestelijke strooming in Amerika is een nauwkeurige bestudee ring overwaard, waarbij dan de „Af firmation" van 1300 Amërikaanschë predikanten, voor de „Unity of the Presb. Church is U.S.A." tegen het Fundamentalisme opgesteld, nader zal moeten worden bezien. Het zal wel blij ken, dat bet ook bier weder gaat om de aloude vraag: Origenes of Augui- tinus. UIT DE OMGEVING, RIJNSBURG. De raad dezer gemeente zal vergade ren op Donderdag 23 Juni a.s. 's avonds te 7.30 uur. t Agenda: 1. Ingekomen stukken. t,-,- 2. Adres bestuur Chr. H.B.S. te Lei den, houdende verzoek om een financi- eele bijdrage voor de op die school gaande kinderen uit deze gemeente. 3. Conversie geldleeningen. 4 Wijziging begrooting 1924. 5. Wijziging besluit geldleening. 6. Machtiging aan p. en W. voor her stel' van den toren. 7. Openbare verhuring v.an 'n strook grond achter de (5. L. School. Burgerlijke stand. Geboren: Lijsia zoon van J. v. Egmond en J. M Drie bergen. Cornelis Gerit, zoon van J. Kromhout en E. Zandbergen; Corneliè, z. v. P. van Beekum en A. Peet; Johan nes, z. v. J. de Mooij en A. Peet; Janna, d. v. IJ. de Koning en A. Pauw. Ondertrouwd: S. de Móoij, 22 jaar. jm„ en J. de Best, 27 jaar, jd. te Valken burg. A. van Klaveren, 29 jaar, jm. en W. W. van Houten 25 jaar, jd. te Wil ms. Overleden: Jan Schoneveld, 83 jaa.r, wedr. van Lena de Mooij; Cornelis van Beekum, 'oud 2 dagen; Frederik Bouw man, 57 jaar, echtgenoot van J. van dér Meij. VOORSCHOTEN. De heer E. Vernède is met ingang van 6 Augustus a.s. opnieuw' benóem-i tot Burgemeester der gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN. De veilingvereen. .Bloembollenteelt' hield Zaterdag 1.1. de tweede veiling van droge bloembollen. Er was bui tengewoon veel belangstelling. Er. wa ren plaatsen te weinig in het .veiling gebouw Béste prijzen werden, besteed voor goede kwaliteit.- Hier volgen eénige prijzen voor I—II: Titiaan f5.40, 5.60, TournesoloFO 5.70, Rubra Maxima 4.50 4.70,. Co.:- ronné 'd' ór -4.60 4.80, Lucretia 4.80

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2