aan het zoeklicht. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 15 JULI 1925 TWEEDE BLAD. Op de Raadstribune. 'tWas noch een lange, noch een be langrijke agenda voor welker behande ling de Gemeenteraad Maandagmiddag samenkwam. En de te behandelen Stof werd nog minder belangrijk door dat een der voornaamste punten de vernieuwing en verplaatsing van de Jan Vossenbrug met algemeen goed vinden van de agenda &erd afgevoerd. De ingekomen stukken gaven aan leiding tot breede bespreking over een vernieuwd urinoir op de le Bin nenvestgracht, met het resultaat dat een motie Coster om bedoelde ver nieuwde inrichting op te ruimen, werd aangenomen. B. en VV. zullen nu heb ben te overwegen of zij aan deze uit spraak gevolg willen geven. Ondanks het heerlijke zomerweer was de publieke tribune overvol met mannen voor 't meerendeel in de kracht van hun leven, die volop den tijd schenen te hebben naar de beraad slagingen te luisteren. Een droef ver schijnsel De oorzaak van deze belangstelling was te vinden in het feit dat een twee tal adressen was ingekomen in ver band met de voorgenomen uitlichting I van verschillende groepen uit de cri- sissieunregeling. Het adres van den Christelijken Be sturenbond, dat naar aanleiding van de vermeerderde werkloosheid in do Bouwvakken uitstel van afvoering van de daarbij betrokken arbeiders vroeg, I had weerklank gevonden bij B. en W. I die deswege van verschillende zijden sympathiebetuigingen in ontvangst I hadden te nemen. De Sociaal-Democraten waren wel niet geheel tevreden met de houding, I van B. en W. omdat de transportar- i beiders bleven uitgesloten, maar over wegend bezwaar hadden zij toch niet. Toen echter de heer Knuttel meteen motie kwam om de transportarbeiders onder de regeling te doen vallen, had den zij toch niet den moed zichzelf te zijn en stemden ze nolens volens voor de motie. Concurrentie vrees, werd er geroepen en het schijnt ons waarschijnlijk dat er wel eens minder rake opmerkingen gemaakt zijn in den Raad. Men moet toch ook aan z'n kiezers denken! Intusschen een woord van hulde aan den Christel. Besturenbond, die doov zijn gematigd en verstandig optreden, iets wist te bereiken en het college I van B. en W. voor zijn inzichten wist te winnen. Met de behandeling van de agenda punten ging het van een leien dakje. Bij de behandeling van het voorstel inzake de slootdempmg aan de Drift- straat bleek het, dat er altijd men- I schen zijn, die weinig denken aan het algemeen belang, maar die steeds het eigenbelang op den voorgrond stellen. Het schijnt ons goed gezien van den Raad, dat hij evenmin als B. en W. deze eigenbelangzoekers wenschte te bevoordeelen. Het voorstel tot toekenning van een vergoeding voor de stichting van een R.K. school gaf sommige leden gele genheid te toonen hoe zij de belangen van de huurders op het hart dragen. 'tWas alleen maar jammer, dat zij met hunne opmerkingen op de ver keerde plaats en aan het verkeerde adres waren. 't Voorgestelde rookverbod voor kin deren beneden 14 jaar vond van de zijde der heeren Deumer, Zuidema en Spendel krachtige bestrijding en met name in den voorzitter, in verband met het ernstig karakter, dat dit kwaad aanneemt, een warm verde diger. Werd in 1922 een soortgelijk voor stel verworpen, thans werd het on- 'danks de bestrijding waarin op de taak der ouders, de bezwaren voor de politie en het gevaar van verminde ring van het gezag der Overheid werd gewezen, aangenomen'. De Wethouders, de heeren Mulder en Meynen, die in 1922 tegenstanders waren en waarvan eerstgenoemde toen het voorstel vrij krachtig bestreed, ontpopten zich nu als voorstanders. Vanwege de collegialiteit? De voorstellen inzake de vernieu wing van de Jan Vossenbrug enz. wer den aangehouden. Een zeer verstan-- dige maatregel. 'tGaat hier over be langrijke sommen, van genoegzame be- teekenis om het voor en tegen ernstig te overwegen. Een voorstel inzake den bouw van 62 arbeiderswoningen, waarvoor door „Ons Doel" de noodige voorschotten waren geyraagd, werd eerst na een langdurige geheime zitting, aangeno men. De heeren Sytsma en Verwey waren met hunne interpellatie inzake de naar hunne meening verkeerde behan deling van een paar u.l.o. candidaten niet gelukkig. Eerst bleek dat de vra gen verkeerd geadresseerd waren en toen, dat ze zoo laat waren ingekomen, dat het voor den betrokken wethouder niet mogelijk was gebleken zich tijdig op de hoogte t$ stellen. En zoo werd ook dit punt aange houden. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te St. Nicolaasga en Tjerkgaast (toez.), O. W. C. van der Veen te Stadskanaal. Te Lollum, H. Th. van Munster te Echten. Bedankt: Voor Amsterdam. J. J. C. Karres te Oosthem. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Groningen, Dr. J. Thijs te Meppel, en J. L. v. d. Wolf te Kralin gen. Beroepen: Te Bierum, H. Steen te Zoutkamp. Bevestiging, Inirade, Afscheid. Zondagmorgen werd Ds. P. J. S-t e e n- beek' bevestigd bij de Ned. Herv. Gem. te Kampen, door Ds. Steenbeek van Wier den. f Zendagavond deed de bevestigde le er- aar zijn intrede met een predicatie over 2 Cor. 520. Daarna hield hij de gebrui kelijke toespraken. Na het uitspreken van den zegen werd hem de zegenbede uit Psalm 134 toege zongen. Ds. J. J. Sta m, is voornemens op Zondag 23 Sept. a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam (benoorden het IJ) en Zondagavond 20 (Sept. d.a.v. intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, na des mor gens bevestigd te zijn door Prof. Dr. J. A. Cramer van Utrecht. Jubileum. Vandaag herdenkt Ds. H,-Hangelbroek pred. der Geref. Kerk van Wirdum den dag, waarop hij voor 25 jaren de bedie ning van het ambt aanvaardde te Vijfhui zen (Haarlemmermeer). Kerk en sport. Alle Gereformeerde Kerken in Schot land strijden gemeenschappelijk tegen de Zondagsontheuiging door spörtclubs en spoorwegmaatschappijen, die op Zondag goedkoope treinen laten loopen. Eendergenen, die met de Gereformcir je> Kerken voor deze zaak ijvert, zegt de „Rctterd.", is de kampioen-sportman Erich Li dell, die ter gelegenheid van de laatste Olympiade te Parijs niet aap den eindstrijd deelnam en verklaarde: „De Zendag behoort aan God, aan Hem al leen".. Examen "Wiskunde Naar wij vernemen, hebben de uitge- noodigde examinatoren voor de hoc»gere wiskunde vakken unaniem bedankt, van wege 'het naar hun oordeel veel te lage vacantiegeld, door de regeering voor dit examen vastgesteld. De irïspecteurs van het L. O., bij wie voorheen liet schriftelijk werk van het afgelegd examen wiskunde L. O. berustte, ten 'einde ter beschikking te zijn voor elk der candidaten voor zoover die woonden in hun ambtsgebied, hebben bericht ont-^ vangen, dat dit werk voortaan zal berus- ten bij den inspecteur van het M. O., Dr. G. II. Coops, die het op verzoek van eenig candidaat aan hen zal toezenden. Examens Hoogduitsch M. O. Behoudens.onvoorziene omstandigheden zal het mondeling gedeelte van de exa mens M. O. in de Hocgduitsche taal (akte M. O. B.) (taalkundig gedeelte), voor zoo ver die in het openbaar zullen worden ge houden, dit jaar worden gehouden, en dit - 'jaar worden afgenomen te Groningen, in het gebouw der Rijksuniversiteit, op de navolgende dagen en uren: 21, 22, 23 en 24 Juli', telkens te 9.45 uur v.m. en te 1.45 uur n.m.,- en op 25 Juli te 9.45 uur v.m. Examens schoonschrijven M. O. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de com missie tot het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen in het geven van middelbaar onderwijs in het schoonschrijven, voor het jaar 1925 zitting zal houden te 's Graven- li age en benoemd tot lid en voorzitter: Dr. H. A. J. van Swaay, inspecteur van het middelbaar onderwijs in de eerste in spectie te 's Gravenhage; tot leden: G. C. F. van der Laan, schriftkundige#en oud-hoofd eener school voor openbaar lager onderwijs,' wonende te Litn a. d. Maas (Noord Brabant); K. Baars, hoofd eener school voor openbaar lager onder wijs te 's GravenhageJ. Cals, oud-hoofd eerier bijzondere lager eschool, schoo.op ziener in algemeenen dienst te Roermond. Kerkelijk leven in Genk Het keraelijk leven in Ge.it begjit voor uit te gaan, naar de „Stand." meldt. Met name in de kerk, gesticht door wijlen Ds. A. A. van Schelven, den vader der bekende Van Schelvens in Nederland. Het portret van wijlen Ds. A. van Schelven hangt in levensgroote buste in de consistoriekamer cfer kerio, die hij mocht beginnen te bouwen, n.l. de Bel gische Cnristelijke Zendingskerk te Gent. De arbeid, dcor Ds. v. Schelven be gonnen, is later door onderscheidene op volgers voortgezet. Begin 1922 werd hij hervat dcor den beroepen herder en leeraar Ds. L. Holt- ngter, van Utrecht. Deze vond het kerkelijk leven er bijna geruïneerd, niet alleen door de ellende van dc-n corlog, maar ook door de lange vacature. Met onvermoeiden ijver en vast en vu rig gelooï, heeft deze jonge predikant de hand aan den ploeg geslagen en we kunnen zeggen, in drie jaren nie: omge zien; daar hij onafgebroken, zonder vacan tie, tot op heden bleef doorwerken. Hij heeft de verstrooide schaapjes weer ver zameld, het weggedrevene gezocht. Thans is de vooruitgang in die mate, dat de Synode der Kerk, vergaderd te Luik, met algemeene stemmen het voorstel aprobeer de, om er de ambten in te stellen. Zoo zal dan binnenkort de Kerk te Gent esn presbyteriale Kerk worden,naar zuiver Ge reformeerde beginselen. Het gestrooide zaad draagt dus vrucht. De arbeid, eenmaal door Ds. Van Schel ven begonnen, is niet te vergeefs geweest. De Heere lcont het werk zijner knechten. Uit het Sociale Leven. Uit de bouwvakken. De hoofdbesturen van de werkne mersorganisaties in de bouwvakken hebben thans van den Rijksbemidde laar,. den heer Fruytier, afschrift ont vangen van het jongste voorstel der patroons, betreffende, een mogelijke oplossing van het Plaagsche conflict, en in verband daarmee, een mogelijke totstandkoming van ëen landelijke col lectieve arbeidsovereenkomst. De hoofdbesturen van de werkne mersbonden zullen a.s. Doi^derdag, over dit voorstel vergaderen. Naar wij vernemen heeft het hoofd bestuur van den Algemeenen Neder- landschen (moderne' Bouwarbeiders- bond reeds besloten in bedoelde ver gadering zich tegen dit het voorstel te kanten en ook andere organisaties zijn, zijn wij wel ingelicht, er tegen. Zooals men weet stellen de patroons voor, om tot den afloop van een eventueel te sluiten C.A.Ü., in Den Haag uitsluitend in daggeld te wer ken. Dit beteeként, meenen de werk nemers, dat de toestand nog slecfc tef wordt, dan hij vóór het begin van het confict was. Toen waren er althans tarieven, al waren die ver ouderd. Zou het werkgeversvoorstel .worden aangenomen, dan zou de waardeering van het werk geheel be rusten bij de patroons en dat zou tot veel strubbeling aanleiding geven. De hoofdbesturen der vakbonden stellen zich op het standpunt, dat op lossing van het Haagsche conflict al leen mogelijk is, als de werkgevers be reid zijn de tarieven in onderling overleg vast te stellen. Hun eenige eisch is thans: praten over de Haag sche tarieven. Uit patroonskringen vernamen wij, dat er bij de werkgevers wel bereid heid bestaat dien eisch in te willi gen. De Haagsche patroons zijn er echter niet .voor. Zij stellen zich op het standpunt, dat over de tarieven niet kan worden onderhandeld. Nader wordt gemeld, dat de chris telijke en R. K. bouwarbeidersbonden waartoe de stakende R. K. en christe lijke schildersgezellen behooren, be sloten hebben, de voorstellen der pa troons, waarbij een tariefregeling bin nen een maand in uitzicht is gesteld, te aanvaarden, en dus de staking op te heffen. Waar de adviezen der gezamenlijke hoofdbesturen der betrokken werk liedenorganisaties luidden deze voor stellen aan te nemen, is te verwachten dat ook de moderne schildersgezellen- bond die Donderdag vergadert tot opheffing der staking zal besluiten. De staking heeft met elkaar drie maanden geduurd. Het conflict bij de „Nieuwe Waterweg. Gistermorgen zijn alle werkwilligen bij de Scheepsbouwmaatschappij „N. Waterweg" te Schiedam, ongeveer zestig man ontslagen. Het bedrijf ligt thans geheel stil. Drentsche arbeiders naar Twen':e. Eenigen tijd geleden werd medege deeld, dat te Enschedé, vermoedelijk met steun van de regeering, ongeveer 500 arbeiderswoningen zouden worden gebouwd. De bedoeling hiervan was. dat deze woningen allereerst zouden zijn bestemd voor de arbeiders uit Emmen en omgeving. Thans deelt „Het Volk" mede, dat de regeering definitief tot hulp bij de zen woningbouw heeft besloten. De desbetreffende aangelegenheid zal zeer binnenkort in den gemeenteraad van Enschedé aan de orde komen. Omtrent de tewerkstelling van de desbetreffende arbeiders vernam het blad, dat het in de bedoeling ligt. de uitvoering der werkzaamheden in ver ban met het nieuw te graven Twente Rijnkanaal te bespoedigen, zoodat de Drentsche arbeiders hierbij werk zou den vinden. Meisjes en jonge vrouwen zullen wellicht in de textielfabrieken arbeid kunnen krijgen. - EEN STORM IN EEN GLAS WATER. Na. den stembusuitslag, zegt de „Volks krant" heeft men geeh woord meer o\er de tariefwet gehoord. 't is niet of Het ding niet bestaat. Geen enkele linksche krant, liberaal sociaal democratisch, heeft ook maar da opmerking gemaakt, dat het domme kiezerskorps door zijn votum de nood lottige en verderfelijke wet heeft be krachtigd, waartegen Schaper en Mar chant en Dresselhuys zoo heftig en een stemmig hebben uitgepakt. Men had het druk over de sociaal democratische overwinning, over den vrijzinnig democrat ischen vooruitgang over de nederlaag die Colijn had gele den, over den „deuk major" aan de coalitie toegebracht, enz. enz. i r .ar geen enkel woord over de ta riefwet. Toch is het nog niet zoo heel lang geleden, dat het land daverde van het linksche rumoer. Neèn, dat was een puur schandaal, die wet te willen dOL -drijven, zonder is*.:-.-, Leiden, 15 Juli 1925. Wat een mensch zich toch vergissen kan! Ik lees geregeld de „Nederlander" en vond daarin de laatste weken niet eens, maar herhaaldelijk de uitspraak dat wat er ook gebeurt, de heer Co lijn in geen geval als Kabinetsformateur mag optreden. En dat ik niet verkeerd las, meen de ik te rhogen afleiden uit het feit, dat alle bladen zonder uitzondering, precies denzelfden indruk kregen. Daarvoor waren de aanwijzingen dan ook al te duidelijk. Thans echter lees ik tot m'n niet ge ringe verwondering in hetzelfde blad: „De Nederlander heeft zich tot heden, van elke aanwijzing of afwijzing van tepaalde personen strikt onthouden en hoopt in dezen weg te volharden.' En daaraan wordt dan nog toege voegd, dat de redactie in d% tot tiu toe geplaatste artikelen geen geheimzin nige toespelingen heeft kunnen ont dekken. Dat is toch wel wat kras! Zóó te schrijven dat zoo ongeveer alle lezers een anderen indruk krijgen dan de schrijver bedoelt, lijkt me geen kleinigheid. Natuurlijk heb ik geen reden om dit bedoelen in twijfel te trekken. Alleen stel ik mè de vraag hoe een artikel in de Nederl. er uit za! zien waarin dan wel aanwijzingen of af wijzingen van bepaalde personen voor komen. OBSERVATOR. ctat de k.ezers waren geraadpleeg i, die, aat wisten we zekér, vcor de overgroots meerder ud vierkant tegen dat wange drocht waren. Wat Coiijn met de tariefwet had uit gehaald, hadden vroegere ministers nooit durven bestaan. Daar zou Colijn voor boeten! Wie ontvankelijk waren voor het hei- densch gerucht door de linkerzijde ver wekt, hielden hun hart vast en dachten daar gaat Colijn en daar gaat de coalitie. De verontwaard.gde kiezers zullen ze wegbezemen en de linkerzijde, glorieu ze overwinnaars, in den stembusstrijd, zal als eerste werk de tariefwet intrek ken, ten einde het volk van dezen draak te verlossen. De rustiger geesten taxeerden het ka baal op z'n juiste waarde: een storm in een glas water. Hoe heftig de stembusstrijd ook was, hoe hoog de golven der verbitterde wor steling dok gingen, wat men afbrak en beloofde, ten opzichte van de tarief-,vet hield men zich muisstil. 't Was net of ze in eens haar ver schrikking had verloren, of men met zoo een kleinigheid zich het hoofd niet kon breken, of men de brave kiezers daar met mee mocht lastig vallen. En na den stembusstrijd wordt er van de tariefwet ni*t meer gerept. Alles biedt stof aan de welversneden pennen; alleen de tarief-.vet, waaraan de heer Schaper een jaar geleden in „Het Volk" roerende dithyramben wijdde, wordt totaal vergeten en genegeerd. Wij vestigen er enkel de aandacht op om nog eens de waarde in het licht te stellen, van het politieke goochelspel dat de linkerzijde heeft gevoerd. Geen kwaadaardiger aanval op de volkswelvaart had dat vermaledijde rechtsche kabinet ondernomen dan toen het de tariefwet indiende en ging door drijven. Welnu, gc-en mensch praat er meer over. of denkt er meer aan. Het is een goede les die ook in de nieuwe periode te pas kan komen: men weet onderhand, wat van het Tndianen- eeschreeuw der linkerzijde bij voorstel len vin een reehtsch ministerie te denken. FEUILLETON. Een doornig pad (Uit het Engelsch). 33) HOODFSTUK XVI. Het einde nabij. Maar de zomer kan niet altijd du ren. Al spoedig viel de herfst in, met regenachtige dagen en een bewolkten hemel, waar geen zonnestraaltje door drong. Don wist het niet, maar de oogst was zeer slecht geweest, want aanhoudende zware onweersbuien had den de veldvruchten beschadigd, en het land had millioenen verlorendoor den slechten opbrengst van het koren. Dit had een harden winter voor de armen ten gevolge, daar alle levens middelen waren opgeslagen. De prijs van het meel en van liet brood was wel niet zoo gestegen, dat het vee) verschil maakte voor de meer gegoe den of voor - hen, die vast werk had den; maar voor Don en voor velen, die gelijk hij, van de hand in den tand leefden, was een kleiner stuiversbrood je een groote slag. De bakkers waren ook niet zoo gul meer met hun oud bakken brood en gaven het niet licht weg. zelfs niet wanneer Dotie's lief bakkes je hen gretig over de toonbank aankeek. Toch verloor Don den moed niet, en geen oogenblik kwam de gedachte in hem op, Dotje over te geven aan het lot, dat hij zoozeer voor haar vreesde. Sedert lang wist hij niet meer wat het was, geen honger te gevoelen; maar hij was een jongen, bijna een man, zooals hij trotsch bij zich zelven zeide, en hij kon wel een stootje en een wei nig honger verdragen, maar een jong kind als Dotje niet. Zij was hem even wel een beletsel in het ondernemen van werk, waarmede hij veel meer zou hebben verdiend, dan door al de losse karweitjes, die hij bij de hand nam. De aanhoudende waakzaamheid, waartoe zijn vrees voor Dotje hem verplichtte, maakte het noodzakelijk, dat zij altijd bij de hand was, opdat hij zich gedurig v/ih hare veiligheid kon overtuigen. Als hij bij de dokken naar werk liep te zoeken, kon men zeker zijn, Dotje ergens in de buurt te zullen vinden bij het kolenvuurtje van een koopman in gebraden kastanjes of bij een vruchtenstalletje. De vrees, haar te zien wegrooven, vervolgde hem meer en meer en vervulde hem met steeds angstiger zorg. Hij kon haast niet velen, dat zij een oogenblik uit zijn oogen was. maar dit maakte, dat hii niet. vooruit kwam De sombere herfst maakte gaande weg plaats voor den winter met zijn korte dagen, waarop zoo weinig gele genheid was om iets te verdienen. Don had minder te doen en meer tijd om te rusten, maar hij was nu altijd ver moeid, en iedere stoep scheen hem zoo vriendelijk toe, dat hij er wel een poos je op wilde gaan zitten uitblazen. Hij had nu in zulk een langen tijd niet op een stoel gezeten, dat hij zich bijna niet meer kon voorstellen, hoe gemak kelijk en pleizierig de stoelen waren in het gasthuis aan het strand, waar hij voor het laatst huiselijke gezellig heid had gekend. Gedurende vele maanden had hij geen andere rust plaats gehacl dan een stoep of een steënen bank op een brug, of een plank of een steen, dien hij toevallig vond liggen. Hij had er vroeger niet aan gedacht, maar nu al zijne leden pijn deden en al zijn gewrichten zoo ver moeid waren als tegenwoordig, kwam het hem levendig voor den geest, hoe gemakkelijk de schommelstoel met de zachte kussens was bij juffr. Clack's warm vuurtje, waarin hij wel eens een enkelen keer had mogen zitten met Dotje op schoot. Dotje zat nog dik wijls op zijn knie, maar hoe gauw was zij hem te zwaar. Toch behield Don nog een goeden voorraad hoop en moed, die bem te midden van *1 ®iin honger en vermoeidheid het hoofd om hoog deed houden. Nog maar een paar maanden doorgeworsteld, dan was de zomer weer daar, met al die heerlijke zonnige avonden aan den oever der ri vier. Hij had plan gemaakt om gedu rende den winter lezen te leeren en dit ook wel reeds in zoover ten uit. voer gebracht, dat hij aan een paar mensc'hen, die lezen konden, gevraagd had, hem een paar Verzen te leeren uit het kleine tekslenboekje, dat men hem in het herstellingsoord gegeven had Gelukkig waren sommige der verzen daarin aangeschrapt met een zwarte dikke streep, en de moeder uit het huis had hem gezegd, dat hij deze teksten bet eerst moest zien te leeren. Zijn eerste vers was: „De Zoon des men- schen is gekomen om te zoeken en za lig te maken wat verloren was." De woorden waren zoo eenvoudig, dat hij ze gemakkelijk kon leeren; maar wie was de Zoon des menschen? De lieden, die hij daarnaar durfde vragen, waren even onwetend als hij. of, indien zij liet wisten, lachten zij hem uit. of zeiden dat hij zijn mond moest houden. Zij verlangden niet aan Hem te denken te midden van hun vreugdeloos, ellendig, zondig leven Toch hadden do woorden een aange nomen klank voor Don; zij herinner den hem aan dia wonderschoons mu ziek die hij in de Sint-Paul's kerk ge hoord had, en dikwijls herhaalde hij voor zich en Dotje: ,,£>e Zoon des men schen Is gekomen -om te zoeken en zalig te maken wat verloren was." Gedurende den ganschen kouden herfst en don donkeren winter was de kleine meid welvarend en leefde ge lukkig voort, zelf9 onder al de nijpende zorg rordom haar. Wat Don ook ont beren moest, Dotje had genoeg, als liij hc*t maar eenigszins verschaffen kon; 011 gelijk alle kinderen was zij tevre den als zij maar eten en kleeren had. Eon tol uis kon Don haar niet bezor gen, en nu en dan, hoewel de winter nog niet streng was, had zij wel wat van den regen en de koude te lijden. Maar dcor zijn liefdevolle zorg deed het haar niet veel nadeel; haar ge- zichljs bleef rond en blozend, en zij groeide sterk, zoo sterk, dat Don meen de, dat het hare toenemende grootte en gewicht was, waardoor het hem zoo- zwaar viel, haar ook maar 'n kort eindje te dragen. Dot was een vroolijk, speeisch. babbelend, klein ding, zoo vol gekheid, dat Don niet laten kon met haar te spelen, hoewel hem het zweet van het voorhoofd druppelde en hij bijna geen adem kon halen. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5