BAN CHRONISCHE MHI6LUIERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 JULI T9Z=> Dag-Agenda. De Geneeskundige Zondagsdienst te Qegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, tel. 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 lot en met Zondag 19 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de H.H. P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telet. 502. bovengenoemde instellingen aan sub sidie van Rijkswege werd genoten. Dit houdt in, dat aan elke instelling ruim 2 pet. van bedoeld bedrag zal kunnen worden uitgekeerd. BUITENLAND. HET PROCES—ANGERSTEIN. Achtvoudige ter dood veroordeling. I Gisteravond om 7 uur is het von- I nis in liet Angerstein-proces geveld. I De beklaagde werd wegens moord in 8 gevallen 8 maal ter. dood veroor deeld met levenslang verlies van bur gerlijke rechten. De werktuigen, waan» mede de moorden zijn gepleegd, wer den in beslag genomen. De kosten van het proces vallen in de gevallen, waarin hij veroor deeld is ten laste van beklaagde. Het proces wegens de overige delicten, wordt voorloopig van de rol afge voerd. -■ De beklaagde hoorde het vonnis met terneergeslagen oogen aan, en verklaarde, nadat de rechter het von nis had voorgelezen, dat hij zich daar bij neerlegt en dat zijn daden slechts door zijn bloed kunnen worden ge boet. EEN BREUK IN HET CARTEL. Kabinetswijziging te wachten. De eenheid van het cartel is gis ternacht inderdaad verbroken. Nadat de regeering op de onver anderde handhaving van de omzet belasting dei ,'ertro.uwenskwestie had gesteld, hebben alle socialisten en het grootste deel der radicalen tegen de regeering gestemd, zoodat deze slechts een meerderheid behaalde van 325 tegen 245 stemmen. Vincent Auriol (socialist! heeft ont slag genomen als voorzitter van de jfjnancieele commissie van de Kamer, evenals Millies Lacroix., de voorzitter van de financieelë commissie van den Senaat. Lacroix heeft ontslag genomen, om dat hem verweten werd dat hij. de oor zaak geweest zou zijn van een gfcobte politieke fout, doordat op zijn aan dringen. de Senaat Zaterdagmiddag uiteengegaan zou zijn, waardoor het afhandelen van de begrooting op dien dag onmogelijk werd gemaakt. De verdaging van de zitting tot Zondag- heeft de socialisten in- hun intransigente houding versterkt, zoo dat er voor de regeering geen ander asseduii ap }in rao jaajqaaAO ppptui van het conflict tusschen Kamer en Senaat te komen, dan de vertrouwens kwestie te stellen.- Bij de linkerzijde wordt de loop, dien de zaken thans genomen hebben ajgemeen zeer betreurd, en deze zal bij de debatten in October over de j saneeringsvoorstellen ongetwijfeld tot i een wijziging in de regeering leiden. Een crisis is alleen vermeden om het slagen van de goudleening niet in gevaar te brengen. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. Een enquêtecommissie ingesteld. Minister Bridgeman wiens eerste be jmiddelingspoging, zooals men weet, j niet is geslaagd, heeft tijdens het weekend op „The Chequers" met den premier Baldwin over den stand van zaken geconfereerd. Het resultaat van dit onderhoud ,was, dat gisteren de regeering in (het j Lagerhuis aankondigde, dat door h|aar vwas besloten, overeenkomstig de wet- een commissie in te stellen, die het onderzoek ter hand zal nemen. Dit wordt dus thans het derde zoodanige Onderzoek in den tijd van vier jaar. Het eerste onderzoek werd in 1921 door de destijds regeerende coalitie- jegeering ingesteld, waarvan het re sultaat een, overeenkomst tusschen de (mijnwerkers en mijneigenaars was waarbij o.a. de .werktijd voor de mijn werkers op 7 uur werd vastgesteld. De tijd. voor het neerdalen in dé mij nen, en de tijd, voor het weder opstij gen -waren daarin evenwel niet be grepen. Toen deze regeling- verleden jaar andermaal tot geschillen dreigde te leiden, werd het tweede onderzoek -ingesteld door een commissie onder voorzitterschap van Lord Buckmas- ter, den vroégeren liberalen lord-kan selier van liet Hoogerhuis. De thans!ingestelde commissie staat onder leiding van den Right Hon. 'Mc. Millan, een Schotsch rechtsge leerde, die verleden jaar door de La- bourregeering tot lord-rechtsgeleerde voor Schotland werd benoemd. Voorts hebben zitting in de com missie Sir Josiah Stamp, een bekend econoom en aanvankelijk werkzaam ,m de departementen van financiën en Hioudt met de oplossing van econo mische vraagstukken en dé heer Sherwood, een der bekendste leiders in de vakvereenigingsbeweging en se cretaris van den bond van gemeente- iwerklieden.. Door de regeering is onmiddellijk aan het hoofdbestuur der mijnwerkers' te. Scarborough mededeeling gedaan van de instelling der .commissie, in verband met de aldaar te houden con ferentie der federatie van mijnwerkers. Waarschijnlijk zal liet hoofdbestuur door deze conferentie laten mededee- ien, dat zij bereid is, getuigenis van mijnwerkerszijde te laten afleggen. De arbeiders pessimistisch. Toen gisteren in. het Lagerhuis het besluit der regeering werd medege deeld, zeide een de wijnwerkersafge- vaardigden voor Durham, dat hij in een zoodanig onderzoek weinig heil zag. Hij vroeg den premier te willen (mededeelen, of hij voor een derge lijk onderzoek de sanctie der mijn werkers had verkregen. „Een dergelijk onderzoek," aldus dé betreffende afgevaardigde „loopt steeds op een mislukking uit en de belanghebbende arbeiders worden met een kluitje in hét riet gestuurd". - De premier zeidé, deze laatste op merking zeer te betreuren. Op de re geering rust de verantwoordelijkheid voor het instellen der commissie; zij behoeft daarvoor geen enkele partij te raadplegen. De ontruiming van het Roergebied. De eerste extra-treinen met mate riaal van de Frknsche bezettings troepen hebben het Roergebied reeds verlaten. Het zal nog ongeveer een week duren;, eer- het geheele matë- riaal is af getransporteerd. Het Belgische commando heeft be kend gemaakt; dat alle troepen aan de Roer omstreeks 25 Juli hun stand plaatsen in België weer moeten be reikt hebben. De Fransche: Marokkaansche troe- peii -gaan onmiddellijk naar het oor logsgebied in Marokko. Dit is de re den waarom Frankrijk zulk een spoed achter de ontruiming zet. Vóór eind Juli hoopt men, dat Dus- seldoif vrij zal zijn, spoedig daarna ook' Duisburg en Ruhrort. Het garni- zoes van .Gelsenkirchen vertrekt op 17 of 18 Juli. Ongeveer tegelijkertijd hoopt men Hattingen, Bochum en Recklinghausen vrij te krijgen. De Duitsche bladen staan er vol van en de vreugde is aileszins be grijpelijk. Geen invoerrechten op graan? Als alle voorteekenen niet bedrie gen, zal hét Duitsché centrum zich tegen een minimum invoerrecht op graan verklaren. - Het schijnt dat de democratische vleugel van het centrum het gewon nen heeft van de agrarische richting. Is dit inderdaad het geval, dan 'is liet gedaan met het minimum tarief, daar ook de sociaal-democraten en communisten 'besloten er tegen te zul len stemmen. Granen kunnen dan onder de meest begunstiging vallen en vrij van in voerrechten worden ingevoerd. De verkiezing van den oecumeenschen Pa9riarch. De Athëensche bladen publiceeren een telegram uit Constantinopel, mel dende, dat de verkiezing van den oecumeenschen patriarch op Zondag 'gekenmerkt was door ernstige inci denten, welke veroorzaakt werden door de inmenging der Turken. Drie metropolieten zouden geslagen zijn. De verkiezing werd in verband hiermede uitgesteld. KORTE BERICHTEN. De regeering van de Ver. Staten stelt zich, blijkens een verklaring van Kellogg, op het standpunt dat China zijn verdragsverplichtingen ten volle moet naleven en het leven van vreem delingen afdoende dient te bescher men. C^illaux, de Fransche minister van financiën is tot Senator gekozen. Het officiéél orgaan der Griek- sehe regeering publiceert den tekst van een wet, waarbij de regeering ge machtigd wordt, èen overeenkomst te treffen met Engeland en Frankrijk in zake de regeling 'dér o'orlogsschulden. Mussolini is voornemens, einde October, den senaat én begin Novem ber de Kamer weer bijeen te roe pen. De Engelsche regeering is niet voornemens troepen naar. Tanger te jz enden. Er zijn drie sovjetsvliegmachi nes in China aangekomen. f De Internationale Entente te (Genèveheeft tegen de Derde Inter nationale te Moskou aan de regee ringen van 'Europa, Ver. Staten en Japan een oproep gericht om tot sa- (merwe,rking te komen tegen het ge vaar van de bolsjewistische propa ganda. De alliantie tusschen de Brit- sche mijnwerkers, transportarbeiders, I. -.metaalbewerkers en spoonvegarbei- tel RECLAME. Het is U mogelijk te eten wat U lust, ndien U Gebismureerd Magnesium ge bruikt. Neemt eens deze proef: Eet oen Hinken maaltijd, bestaande uit de lek kere spijzen, die U gewoonlijk sle.cht bekomen, en gebruikt daarna een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in een beeïje warm water. Indien U niet verbaasd staat en verheugd zijt over het gevolg daarvan, dan kunt gij Uw geld op aanvraag terugkrijgen. Schaft U nog heden een flacon aan bij Uw apothaker, gebruikt t middel volgens gebruiksaan wijzing en dan zult gij spoedig in staat zijn aan Uw vrienden te vertellen, hoe gij Uw slechte spijsvertering zijt kwijt geraakt. Vergeet niet den naam Ge bismureerd Magnesium het indiges tie geneesmiddel, dat niets kost, indien het in gebreke blijft U verlichting te brengen. Gebismureerd Magnesium Depot, Jacob Marisplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er. op dat gij het echte Gebismureerd! Magnesium Icrijgt. Uit onze indien. Communistische propaganda. Naar de Deh Crt. verneemt, zijn in de laatste weken enkele sporen van com munistische propaganda aan de Oost kust ontdekt, die voor de Overheid nog eens een extra aansporing zijn gewor den om waakzaam te zijn. Na de com munistische propaganda in Atjeli, met het gevaar van overslaan naar de Oost kust was men, naar wé indertijd reeds meedeelden, waakzaam, zoodat de zaak niet onverwacht is gekomen. Oen lien Juni is in verband daarmee e$n hulpmantrie van de Opiumregid, een man van de Westkust, Marah Sja- jaloedin genaamd, op staanden voet uit zijn functie ontslagen wegens commu nistische propaganda. De man was reeds eenigen tijd verdacht van derge lijke propaganda, waarvan hij zich in dienst van het gouvernement nu een maal heeft te onthouden. Hij sprak ervan naar de Westkust'te gaan om daar cem opleiding door te maken en toen hij den 2den ewgens ziekte in hete'stadsverband werd opge nomen, begon hij daar maar vast onder onder verpleegden en verplegers propa ganda te makën voor zijn denkbeelden. Met het voor hem ongelukkig gevolg, dat de controleer al zeer spoedig werd ingelicht, dat was.ni. den lsten Juni en de propagandist* "hog dienzelfden dag uit den dienst word ontslagen, niettegen slaande zijn groot aantal dienstjaren. Ook heeft men bemerkt 'at op enkele ondernemingen pogingen zijn gedaan, om communistische begrippen bij liet koelie-personeel ingang te doen vinden. Het hoeft geen betoog, dat de werk- metten maken-met hun personeel dat gevers in de cultures eventueel korte zich daarvoor, zou laten vinden. Ontbin ding van het contract en terugzending naar Java is al het minste waarop zij dan kunnen rekenen. Maar het is zaak om waakzaam te blijven ten einde den giftige-n geest die rondsluipt niet te laten doordringen. Europeesche werkloozen. In het Soer. Hblad maakt de heer Zentgraaff de volgende opmerkingen: Terwijl voor den Europeaan in Indië de arbeidskansen belangrijk minder ge worden zijn, zoowel door inkrimp ng van zaken als door sterker mededin ging van inlanders, althans in verschil lende lagere bëtrekkmgen, gaan som mige firma's en handelslichamen voort met zich uit Europa personeel te laten zenden voor kantoor of bedrijf in Indië Wanneer het gaat om personeel dat heeft te voldoen aan bijzondere eischen -welke het onmogelijk maken een keuze te doeri uit de in Indië aanwezige krach ten, is tyet begrijpelijk, dat men zich voor de voorziening tot Holland wendt. Geheel anders is dit, wanneer het gaat om zeer eenvoudige betrekkingen, waarvoor de; candidaten iïi Indië in zóó voldoenden getale te vinden zijn, dat ruime keuze is te doen. De goede tijd, welke den Europeaan vrijwel immer vrij wist van de zorg voor werk eh brood, is voorbij. De gou den tijd, waarin he!t diploma van het kleinambenaarsexamen een positie met nog zeer behoorlijke vooruitzichten waarborgde, keert niet terug. Er begint zich hier eon Europeesch pauperdom te vormen, waarvan de blanke bedelaar zeker de onaangename stg vertegenwoordiger is. Maar boven hem wordt de groep der tobbers grooter en velen verliezen in perioden van lange werkloosheid hun reserve aan geld,- aan zelfvertrouwen, aan energie. Het is de dure plicht van ieder lichaam dat in deze gewesten arbeidt, zich bij de voorziening in alle open plaatsen, aller eerst te overtuigen, of men het kan doen met reeds in Indië aanwezige krachten. Men geve dezen een kans, make hun positie niet ongunstiger door uitzending van nieuwe krachten. Deze maatschappij is nog eerst wei- inge^ld pp. .den strijd tegen Euro peesche armoede; dei dagen der welge vulde vlceschpótten liggen nog te dicht achter ons. De behoeftige blanke staat hier in ongunsEger conditie dan zijn landgenoot in eigen land, en zijn afzak king naar het onderste niveau brengt veelal voor hem mee, de bitterste verne dering welke vastzit aan den ondergang van den Westerling in een Oostersche maatschappij. Men hou de dit in het oog en men beperke de uitzending van nieuwe krachten tot het allernoodigste. Aldus handelend voldoet ieder bedrijf dat zich op dezen bodem kon vestigen, aan een dringenden plicht, welke onder bepaalde omstandigheden het. karakter kan aannemen van eereschuld. Eerst Indië.dan nog een poos Indië, en eerst bij welgebleken onmogelijk heid van recruteering der noodige krachten hier, wende meïi zich tot de arbeidsmark elders. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Jo,ure, W. J. de Wil de te Kjoudum. Aangenomen: Naar Keppel (Geld.) (toez.), F. J. Los te Wommels. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Heemstede, G. O. Don- ner te Emmen, J. C. Ruilmann te :Ütrecht en J. Ubels te Varsseveld. Beroepen: Te Bedum, J. H. A. Bosch te Nijverdal. Te Doetinchem, D. Ringnalda, te Leimuiden. Te Schoonoord en Zweeloo, J. Attema cand. te Ijlst. Te Marken, C. J. Sikkel, cand. te Oegstgeest. Aangenomen: Naar H. I. Ambacht' W. F. C. van Helsdingen te 'Augustinus- ga. Bedankt: Voor, Zwartsluis, H. Knoop te Kcoten. Voor Werkendam, P. v. d. Sluis te Dirkshorn. Voor Amersfoort, J. v. Herksen te Hillegom. Voor Burum, W. Dcorenbos te Midwolda. CIIR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Biezeiinge, Z. H. Bee- kamp te Rozenburg. Bedankt: Voor Woerden, K. .Groetf te Zwijndrecht. Aangenomen: Naar Ede, W. Hen- driksen te Amsterdam. Emeritaat. Het Prov. Kerkbestuur van. Utrecht heeft op zijn verzoek eervol emeritaat ver leend aan Ds. M. J. Sanders, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Maarssen, na een diensttijd; van 40 jaar, tegen .1 Nov. a.s. GEMENGD NIEUWS. Een openbare les in de kunst van inbreken. De politie van de Fransche stad Clermont Ferrand heeft van een barer „klanten" een interessante les in de kunst van inbreken gekregn. Op 15 Juni j.l. werd namelijk een zekere Pourchon op heeterdaad tijdens een. inbraak betrapt; bij zijn verzet tegen de arrestatie werden twee inspec teurs door hem gewond. Tijdens het onderzoek bleek den com missaris dat deze Pourchon een waar meester moest zijn, als het hem er om te doen was, andermans woningen te openen. Zóó grenzeloos handig, wer den alle inbraken gepleegd, dat de politie volhield, dat hier meer dan één inbreker moest zijn aan het werk ge weest,, terwijl Pourchon bij hoog en laag zwoer dat hij alle karweitjes alleen had opgeknapt. Teneinde klaarheid in dit duistere punt te verschaffen, besloot men, dat Pourchon, alleen voorzien van een paar loopers en eep beitel (die men bij zijn arrestatie in zijn bezit had gevonden) eenige proeven van zijn handigheid zou afleggen. Het spreekt natuurlijk van zelf, dat de gearresteerde bereid werd gevonden, zich in zijn volle waarde te toonen, en zoo trokken op zekeren dag de rechters, politiedienaren en journalisten, bege leid door den heer Peurchon, naar de diverse woningen, waar deze had in gebroken. Met zulk een gemak opende Pourchon de deur, dat de politie er ver steld van stond. Overmand door zijn beroepseer, deed daarop Pourchon 'n mededeeling die hij wellicht beter voor zich had kun- neji houden. Hij wees namelijk een an dere woning aan met de opmerking, dat hij zich ook daar op zekeren dag toe gang had verschaft en een bedrag van frs. 200 had gestolen. Dit werkje was zoo keurig netjes door hem opgeknapt dat zelfs de rechtmatige eigenares tot op dat oogenblik de frs. 200 nog niet had vermist. Na zijn voorstelling werd Pourchon naar de gevangenis teruggebracht.; men zal wel niet hebben nagelaten de deuren van zijn cel van eenige extra sloten te voorzien. Een brutale aanval. Te Parijs is een dezer dagen op klaarlichten dag des na middags om 1 uur -een bureauliste van de Métro, door twee mannen aanvallen die haar, onder bedreiging met een re vol ver, de kas wilden afnemen. De cassière liet zich echter niet bang maken, doch riep om hulp. Reizigers en personeel kwamen toeschieten, waarop de aanvallers het hazenpad ko zen en niet meer gevonden werden Lief zoontje. Een man van 34 jaar, die wegens het plegen van verschillen de diefstallen in totaal 12 jaar In de gevangenis had doorgebreid, keerde dozer dagen, kort na het ondergaan van zijn laatste vonnis, naar de woning van zijn ouders te Arnhem terug. Alleen Radio-Programma. zijn moeder was thuis; tijdens zijn be- _y( foel> zagjtejngflLkws oaajuit.eift W huls fa Eindhov^oxergebracht- Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eifteltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. jr.2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein. van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 Nbr. Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 8.20 2LO en 5XX. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.33 (Brussel, 265 M.J. Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert.' 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. S.30 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. Nederl. Christ. Radio-vereeniging Hedenavond te ongeveer acht uur zal door middel van den zender der NSF te Hilversum, golilengte 1050 M., het volgende programma worden uitge zonden. Spreker: Ds. L. D. Poot van Amster dam. Onderwerp: Athanasius, de held van Nicéa. Medewerkenden aan het muzikale ge deelte: Mevr. A. Schliiter, zang; bege leid aan den'vleugel door den heer C. Kries. Onder anderen zullen ten gehoore ge bracht worden: Liederen van J. S. Bach. Aria van J. S. Bach. Geistliche ïJeder van Dvorak, Twee aria's van G. F. Hande\ Eenige Hollandsche liederen. van zijn vader een sleutel te halen, een kast te openen en daaruit f155 te ont vreemden; met dit geld dat niet aan zijn vader behoorde, maar door dezen was ontvangen om aan anderen af te dragen maakte hij zicht uit de voeten. Hij ging naar Nijmegen en maakte daar goeden sier, doch werd spoedig gearresteerd, naar Arnhem overge bracht en in het huis van bewaring ingesloten. Hij was nog in het bezit van ongeveer f70. De vader heeft nu een aanklacht tegen zijn zoon ingediend. Te vroeg uitgestapt. Een 27jarige juf frouw, die met trein 56, die te 11 u. 25 aan liet station W. P. te Amsterdam uit de richting Utrecht binnenliep, arri veerde, stapte, zooals bij vele. reizgers gebruikelijk is, uit vóór de trein stil stond. Zij geraakte daardoor beklemd tusschen de treeplank en het' perron. Eerst te 11.43 is het gelukt Lara door uitzagen van de treeplank te bevrijden. In ernstigen toestand is zij naar het Ned. Israëlietische Ziekenhuis gebracht en daar opgenomein. Onwillige huurders. Het besluit van. den Baarnschen gemeenteraad tot het aangaan van een procedure tegen vijf huurders wegens wanbetaling, heeft tot gevolk gehad, dat drie wanbetalers de woningen hebben ontruimd, zoodat ont binding van de huurovereenkomst niet1 langs gerechtelijken weg geëischfc be hoeft te worden. De eisch tot schadeloos stelling blijft dus ten opzichte van dit drietal gehandhaafd. De Napoleonwilg omgewaaid. Een storm, die dezer dagen boven Versailles hoeft gewoed, beroofde deze plaats van een aandenken van Napoleon, waaraan zeer velen sterk gehecht waren. He<t betrof een grooten wilg, de eenig overlevende van drie stekken .van den wilg, welke Napoleons graf op St He lena beschaduwde. ïn 1832 slaagde de luitenant ter zee Dronville er in, de Engelsche wacht te verschalken, de zerk, waaronder Napo- leon rustte te hereiken en drie stekken van dein wilg af te snijden. Hij had juist zijn taak volbracht, toert hij door de Engelsche schildwachts ont-; dekt werd. Drie hunner openden het vuur op ham, doch hij kon ongedeerd ontsnappen en bracht aldus de drie stek ken naar Frankrijk mede. Alle drié warden in Versailles ge plant, een bij een particulier, de tweede in den koninklijken tuin, en de derde in den tuin van de prefectuur. Twee werden eenige jaren geleden door storm vernield en de eenige over levende was een stevige boom in den tuin van de prefectuur. Nu is ook deze door een hevigen wind hoos ten val gebracht en het is on mogelijk gebleken, hem te redden. Men zal pogen, stekken van den boom groot te brengen, doch men koestert weinig hoop, dat deze poging succes zal hebben Een tragisch geval. Een 20jarige Duitsche dienstbode die bü een familie P. te Bussum diende, heeft haar pas geboren zoontje me£ e.en slagersmes vermoord. De heer des huizes, die eerst laat thuis kwam, ontdekte het misdrijf en waarschuwde de police, die het meisje arresteerde. Zij verkeerde echter in een zoo over spannen toestands dat men haar naar het Majellagesticht moest overbrengen Droevig ongeval. Zaterdagavond laat viel een veertigjarige gehuwde remmer van de Neld. Spoorwegen onder Geldrop van den trein, waardoor hij een ernstige schedelfracluur opliep. In bewusteloo- zen toestand werd hij naar het zieken-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2