TWEEDE BLAD. Wat de bladen zeggen. Sociale politiek. Het R.K. dagblad „Het Huisgezin maakt de zeer juiste opmerking, zegt do Stand, dat de meerderheid van ons volk zich voor een Christelijk he wind heeft uitgesproken, 'twelk 'n be wind moet zijn van vooruitstrevende politiek. Wij kunnen ons in deze uitspraak zeer goed vinden. Mits men natuurlijk ook bedoelde werkelijk vooruitstreven" de sociale politiek. Geen sociale po'i tiek die dien naam draagt, maar in derdaad heel erg achteruit voert men denke aan de socialistische poli tiek'; die een volk in allerlei opzicht naar beneden haalt en het geestelijk en economisch de meest erge schade [loet lijden maar 'n sociale politiek, die 't maatschappelijk leven in al zijn verhoudingen waarlijk vooruit wil brengen en het vermogen daartoe heeft. Men moet tusschen naam on daad hier wel onderscheiden. Een Christelijke politiek, gebouwd op rechtvaardigheid, kennend de tee kenen der tijden, er op gericht om het doel, het sociale leven op te heffen en het een gestalte te geven, die van da kracht van het Christelijk beginsel ge tuigt, steeds nader te komen, is steeds de begeerte geweest ook van onze Antirevolutionaire Partij, een be geerte, door Dr. Kuyper zoo schoon vertolkt, door de partij immer nage streefd. Zij is van ander gehalte dan de li berale politiek; zij staat lijnrecht te genover dc-n socialisiisèhen waan. Onze wetgeving, onder Christelijk bewind tot stand gekomen, een welga- ving, zooals geen land ter wereld d'e kent. is daarvan een bewijs. Het rekenen met de werkelijkheid, zooals ook het Kabinet, dat heenging, dit toonde te verslaan, behoort even eens tot de Christelijke sociale polifii'k Wij gaan met hetgeen ,,Hct Huisge zin" zegt volkomen accoorrl. Maar wie in dezen weg om wat nieuws zou vragen, zou toch zeer on rechtvaardig zijn tegenover het ver leden. KERK EN SCHOOL. NED. HERV, KERK. Drietal: Te Steen wijk, P. J. F. van Voorst Vader te Locheng J. C. Jürg t Delfzijl en D. M. Branklmr: te Nijverdai. Beroepen: Te 'Eieriand itocz.), V. Th. Hoek, cand. te Nijega. Te Oudewater (ade maal) G. Alers te Nieiuv-Lekker- (land, GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Gegstgeest, K. Schil der te Délf:.. Bedanlrt: Vox .Middelburg, A. M. Boeijinga te Sassenheim. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 10 JULI 1925 CKR. GEREF. KERIC. Bedankt: Vojr Franc-ker. M. Holtron te Ulrum. Kerk en kermis. Doar den Kerkeraad van d- Geref Kerk van Zaandam, werd inzake he: be sluit van den Gemeenteraad, betreffende het terugzetten van het aanvangsuufvan de kermis des Zondags van 7 op 4 uur n.m.^ besloten, een request tot H. M. de Koningin te richten, houdende vcrèöek. dit besiuit te vernietigen, o grend van den hinder, dien de Kcvkcd'ienst hierva 1 ondervindt. BINNENLAND Meisjeskamp op Eet Loo. Het kamp der meisjeszomerclub O. C.E.B.O. zal ditmaal gehouden worden op terrein van de Koningin op Het Loo. Prinses Juliana zal behooren tot de dertig meisjes, dat aan dat kamp deelneemt. Reizen op Zondag. Op vragen van het lid der Tweede 2£2».*i.i£en he0!* Rutgers, in verband met het voorgenomen overleg tot voor koming van het reizen op Zondag te gen verlaagde tarieven, heeft de minis ter van binnenlandsche zaken cn land bouw, voorzitter van den Raad van ministers, geantwoord: Het bedoelde overleg is spoedig na de gedane toezegging geopend. Nog in onderzoek is het vraagstuk van de be voegdheid der regeering tot ingrijpen op grond van artikel 28 der Spoorweg wet. Het resultaat daarvan dient te worden afgewacht. Mocht dit met het oog op de gewenschle Zondagsrust niet bevredigend zijn, zoo is, mede met het oog op andere openbare middelen van vervoer, een nadere wettelijke regeling te overwegen. De Kamerverkiezingen. Het uitsluitend voor de verkiezing van den heer Ter Hall opgericht hoofd comité heeft aan alle subcommssies een spoedc^rculaire gezonden. Het lioofdcomité schrijft daarin, dat het zijns inziens in strijd met de goede vormen en vooral met den wensch der kiezers en den geest van de Kieswet zou zijn, indien de heer Staalman den Kamerzetel van den heer Ter Hall zou bezeiten. Het is echter overtuigd, dat de' heer Staalman een op dergelijke wijze ver kregen zetel niet zal aanvaarden, doch het heeft daarvan tot heden nog niet de zekerheid verkregen. In verband hiermede verzoekt het hoofdcomité aan de subcommissies in de verschillende steden gevestigd, nog niet tot opheffing over te gaan, doch in afwachting van de komende gebeur tenissen tot nader bericht van het hoofdcomité intact te blijven. Bond van Christelijke Oranjever- eenigingeii. Gisterochtend is de jaarlijksche ver- gadevfrig van den Bond van Christe lijke Oranje-yereenigingen te Delft ge opend. De heer G. W. van Lienden, 2e voorzitter der vc-reenïging te Delft, sprak een welkomstwoord en droeg de leiding voor de verdere vergadering over aan den bondsvoorzitter ds. Is. Yoorsteegh. Om 12 uur ontving de burgemeester van Delft mr. G. van ^Baren de con gressisten op het stadhuis. Hij achtte liet een voorrecht voor de gemeente Delf, die door haar geschiedenis zeker .een bijzondere stad is voor Oranje verenigingen, dat de bondsvergade ring te Delft werd gehouden, te meer, waar deze verenigingen voor ons land van groot belang zijn voor het behoud van den Staat. Het noenmaal werd in het gebouw voor Christelijke belangen gebruikt Na afloop werd het gerestaureerde koor van de Nieuwe Kerk bezichtigd. met een minimum arbeidersinkomen, eveneens in hun bestaan bedreigd wor den, dezelfde afwerende maatregelen moeten worden toegepast? Hierop heeft minister Aalberse, me de namens minister van Karnebeek, het volgende geantwoord: 1. Het antwoord op de eerste vraag kan in het algemeen ontkennend lui den. Er zijn onderhandelingen met Duitschland gaande De Nederlandsche Regeering streeft er echter naar, dat, indien tot afschaffing der pasvisa over gegaan wordt, ook de economische be lemmeringen, welke Nederlandsche ar beiders, die in Duitschland gaan of wenschen te gaan werken, aldaar van Overheidswege ondervinden, als ge volg van de in Duitschland geldende voorschriften, worden opgeheven. Nopens dit onderwerp» hetwelk met dat der afschaffing van de pasvisa nauw verbonden, is, is een nader on derzoek gaande. 2. Met het oog op het voorafgaande komt' beantwoording van deze vraag overbodig voor. j Ook het Prinsenhof werd bezocht. Ve volgens ging het gezelschap na; Oude Kerk. 's Middags werd de bondsvergade ring door ds. Yoorsteegh geopend. Hat jaarverslag werd uitgebracht. De pen ningmeester deed rekening en verant woording. Bij de verkiezing van drie bestuurs leden zijn herkozen de aftredende le den ds. Yoorsteegh, ds. Sap en de heer van der Hulst. NederlandDuitschland. Door den heer Weitkamp waren aan de ministers van Arbeid, H. en N. en van Buitenlandschc Zaken de volgen de vragen gesteld: 1. Zijn de berichten in de bladen juist, dat, waar de Duitsche Regeering bereid is de pas visa voor Nederlanders af te schaffen, de Nederlandsche Re geering daartoe niet wenscht over te gaan, wijl zij een trek van Duitsche arbeiders, die de arbeidsloonen in ons land heeten te drukken, vreest? 2. Indien het bovenstaande juist is, zijn de Ministers dan niet van oordeel, dat. ook ten opzichte van het in ons land ingevoerde buitenlandsche vleesch, waardoor de kleine boeren Bond van Christ. Meisjesvereenigingen Woensdag is de 3de Verbondsdag in dezen zomer van het Verbond van Christelijke Meisjesvereenigingen ge houden, thans voor de Vereenigingen uit het zuiden des lands, op Het Loo, waar door gunstige beschikking van de Koningin de Oranjerie voor dit doel was afgestaan. Omstreeks 800 leden waren opgekomen. Na een openings woord van de presidente mevrouw ten BbomVan Veen, waaraan zij een Bijbelbespreking vastknoopte naar aanleiding van Matth. 6:1921, heet te mevr. ten Kate, presidente van do Federatie van Chr. Meisjesvereenigin gen te Apeldoorn, allen welkom. Mej. C. ten. Boom 'uit Haarlem sprak to?n over het onderwerp: Durft ge een Christen te zijn?" In de pauze werd onder geleide een gezamenlijke wandeling door het' Kon. Pari; gemaakt. Toen allen zich. daarna weer in rlc Oranjerie verzameld had den, ,$prak rpevrouw HoekBeekhof nog over „Ons Verbond", waarbij zij op de, geestelijke bedoeling van het Verbond de aandacht vestigde. Be Medische Rijksdiensen. Bij beschikking van den Minister van Arbeid, H. en N. is de commissie, ingesteld om te adviseeren over de wij ze, waarop eenheid ware te brengen in de medische rijksdiensten, ontbon dc-n onder dankbetuiging voor de be wezen belangrijke diensten. Landonigininng in Overijssel. Het bestuur van de Overijsselsclie Landbouwmaatschappij heeft besloten om in den geest van de N.V. Ontgin ningsmaatschappij ,,'t Landschap Dren te ook in Overijssel een zoodanige or ganisatie te stichten, welke de land- ontginning op groote schaal ter hand zal nemen, zulks in verband met de groot e werkloosheid, welke een be langrijk deel van het jaar onder de land- en veenarbeiders van Overijssel heerscht. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. Betaalbaarstelling van pensioenen. Te beginnen met de pensioenbeta ling over het 3e kwartaal 1925r zullen de pensioenen van de land- en zee macht, die ten laste komen van de Ne derlandsche staatsfcegrooting niet meer ten kantore van de betaalmeesters be taalbaar gesteld worden. Vcor zoover die pensioenen niet op de he [rokken girorekening van belang hebbenden worden bijgeschreven, zal in den loop van de maand Augustus en vervolgens regelmatig 3 maanden later, aan belanghebbenden worden gezonden een postchèque op naam, tot het bedrag van het verschuldigd pen sioen. welke chèque ten postkantore van de woonplaats van den belangheb bende kan worden ontvangen. Attestatiën de vita behoeven dan door die gepensionneerden, die hier te lande metterwoon gevestigd zijn, niet meer te worden overgelegd. Ten einde vertraging in de toezen ding van de chèque te voorkomen, worden de gepensionneerden er in hun eigen belang met nadruk op gewezen, 'dat van evenlueele verhuizing onver wijld aan het departement van finan ciën, afdeeling pensioenen en eere diensten, mededeeling moet worden ge daan. met opgave van het nieüwe adres Een doornig pad (Uit het Engelsch). 29) De volgende zomer was heerlijk en warm. Een langen tijd achtereen had men het mooiste weer van de wereld. Nu was het leven niet zoo moeielijk en zelfs de armsten en zwaksten had den een korte poos van verademing in hunne ellende. De kinderen brachten den lieven langen dag buitenshuis door, en de 9toutmoedigsten wisten den weg te vinden uit de brandende straten naar de frissche groene parken. De hoornen in Kensington-park prijk ten in vollen dos en de hooge takken, boogsgewijs in elkander gegroeid, vormden een dichte en welkome be schutting tegen de gloeiende zonne stralen. De lijsters en merels zongen 7.00 vroolijk en de kraaien krasten van uit hunne nesten in de toppen der hoo ge olmiboomen, als of er geen ge- drui9ch en geen rook van de stad dicht in hunne buurt was waar te ne men. Een paar maal hoorde Abbott in de avondkoelte in het dichtste lomm\r het zachte gekir van de houtduif te midden van het aanhoudende en lul de gekwinkeleer van honderden an- Hevige ontploffing te Botterdam. Gisternacht even na vier uur heeft in de Beverstraat te RoUerclam een hev'ge explosie plaats gehad. Op den hoek van genoemde straat en de Beierlandsche straat was in de be nedenverdieping gevestigd de kruide nierswinkel van J. v. d. Woerd, die met vrouw en kind achter den winkel woon de. Het bovenhuis was in gebruik bij den metselaar J. C. St. Nicolaas en ge zin, bestaande uit vrouw en vijf kinde ren. Ruim vier uur werden de bewoners \an dit pand en de buren opgeschrkt door een hevigen slag, inmiddels ge volgd dóór een verschrikkelijk gekraak. In een oogwenk schoten velen toe om de behulpzame hand te bieden. Het bleek, dat de voorzijde van het geheele pand, bestaande uit een winkel en een daarboven gelegen woonkamer, en een gedeelte van het dak waren weggeslagen. De brandweer werd inmiddels gealar meerd en was spoedig ter plaatse, om het vuur, dat inmiddels snel om zich heen greep, te bestrijden. De vlammen vonden echter alleen aan den achterkant voedsel .De winkel was een ruine De bewoners opgeschrikt door de oplaaiende vlammen, hadden nog kans gezien in nachtgewaad le ont komen. De winkelier met vrouw en kind hal den hun woning kunnen ontvluchten over de puinhopen, heen, alleen de man bekwam brandwonden aan arm en hand. De bovenbewoners kwamen eveneens Wonder boven wonder er goed af, hoe wel zij meer moeite hadden om zich in veiligheid te stellen. De metselaar N. was met twee kinde ren de trappen afgegaan on bevond zich nog maar nauwelijks buiten, toen een deel van het dak omlaag stortte. Zijn vrouw en drie dochters konden echtor niet meer dien weg volgen, en waren genoodzaakt, door de inmiddels snel voortwoekerende vlammen aan den ach terkant van het huis een goed heen komen te zoeken. Teneinde raad kon den zij over de afscheiding van de wa randa. in den achter het pand gelegen tuin vluchten. Door buren werden allen liefderijk opgenomen. Intusschen wasde brand weer begonnen met acht stralen het vuur te bestrijden. Tegen 9 uur 'smorgens was de brand gebluscht Men heeft nog n et kunnen vaststellen, of de explosie het gevolg is van brand, of dat clc brand werd ver oorzaakt. door ontploffing. De politie stelde een onderzoek ter plaatse in. DS LüCHTSCHRÏJVERS. Het is dezen zomer precies driejaar geleden dat het luchtschrift, het z.g. „sky-writïng" voor het eerst werd ver toond. Een pakkender reclame werd sinds dien niet uitgevonden en daar het steeds meer uitbreiding krijgt, willen we er in verband met dit drie jarig zij 'tdan ook bescheiden jubileum een en ander van vertellen. De uitvinder is een van de Engel sche vliegers, zekere majoor Jack C Savage. Oorspronkelijk was het zijn plan niet reclame tegen de wolken te schrijven. Hij wilde slechts door middel van een soort rookstreep dui- delijk debaanjnmgeyen, daar de snelle wendingen van een machine nog voor velen een raadsel betee- kénen. De oorlog belette hem zyn plan te volvoeren, doch toen hij in 1919 met velen van zijn collega's den dienst had verlaten, vatte hij zyn plannen opnieuw op. En zoo bracht hij ze ook in practijk. Een van de voornaam ste dingen was, dat hij Morse-teekens door middel van rook wist te pro- duceeren, welke teekens tegen er verwachting irf, lang in de lucht ble ven staan. Zonder veel financieelen steun het Britsche Luchtvaartmims- terie stond zeer lauw tegenover het nieuwe signaalproces in de lucht oefende de majoor er in z'nJezntje er verder op los en nadat hij een paar machines stuk had gevlogen, kon hij zichzelf feliciteeren met het iett, dat hij schrijven kon zonder een vast steunpunt voor zijn letters. Op 30 Mei 1922. toen de beroemde Derbv in Engeland verreden werd, bromde een snelle vliegmachine boven de renbaan. Men schonk er weinig aandacht aan, tot plotseling een geel achtige rook als 'n groote smade pluim 't toestel verliet. Toen eerst werd men opmerkzaam en het werd sensatie toen men zag, dat de rookpluim zich grillig tot een D kronkelde, vervolgens tot een a en een i en dat na een k«ar tier in groote schrijfletters het woord Dailv Mail in de lucht stond. Zelfs de beide puntjes op de i s ontbraken niet. En later werd dit ge.olgd door het woord „Castrol Dank zij den eersten negen letter, had de majoor zijn fortuin gemaakt. Thans bezit de Sky-wnting Corp» ration, die hij kort daarop oprichtte, twintig snelle toestellen, waarvan er tien de lucht boven Amerika en tien boven Engeland onveilig maken. De basis, waaruit hij boven het Britsche rijk opereert is het Hendon Aerodro me Majoor Savage heeft onlangs nog in een van de Engelsche vaktijd schriften gepubliceerd dat zijn vloot meer dan een half millioen Engelsche mijlen heeft afgelegd en dat zy ha^r kunsten ook in Frankrijk, Belgic, Noorwegen, Zweden Denemarken Canada en Cuba heeft vertoond. Het grootste contract dat hij afsloot, was dat in Amerika met de American ro bacco Company, voor welke maat schappij hij 1450 maal demonstraties gaf door den naam van het cigw rettenmerk „Lucky Strike te te^ 'e Niet onaardig is hierbij te vermel den, dat Savage zichzelf boven New Vork presenteerde met een Pralen o-roet, door in de lucht „Heilo, E-S.A. te teekenen. Say it with smoke, dacht de majoor zeker. Over zijn methodes zwijgt de leider ,-an de Skv-writing Companie liever. Toch is hierover een en ander bekend en wel dit: aan boord bevindt zich een tank met een chemisch pf°d""- waarvan men vermoedt dat aUui™n urn-poeder er liet hoofdbestanddeel van uitmaakt. Het reservoir is met een leiding gekoppeld op de ultlaat' buis, zcodat de afgewerkte gassen het chemische product uit de tank zui gen en dit het luchtruim inblazen. Hoe groot de letters zijn blykt uit het feit, dat de lengte van het «oord Lucky Strike om en naby de 1- K.-M. bedraagt. De hoofdletters zyn onge veer 1500 meters in doorsnee, de ge wone letters 7 a 800. De gebruik» lijke hoogte, waarop de Sai age-\ l e- <rers het luchtruun bekladden, be draagt tusschen de 3 en 4000 meters. Bij stil weer blijven de woorden on geveer vijftien a twintig minu.en. in tie lucht hangen. We hebben zelts ééns meegemaakt dat het «oord Da l> Mail vijf en twintig minuten na het teekenen van de 1 zichtbaar bleef, al- vorens te vervagen. Het luchtschip srelt zware e^he aan de vaardigheid van den bestuur de? die bovendien de letters zelve Spiegelschriftmoet^>2£^£I^^sgBgaBP dere vogels in het wuivende lommer boven zijn hoofd. Hij trachtte Hagar over le halen, om ook eens naar het park te gaan; maar te vergeefs; zij kon haar afschrik er van niet te bo ven komen. Gedurende den ganschen zomer sloot zij zich dag aan dag op in haar benauwd zolderkamertje. „Hagar", zeide hij op zekeren avond, toen hij haar eens kwam opzoeken, en haar daar vond zitten met een afge mat voorkomen, terwijl hare magere vingers zonder ophouden voortwerkten „Hagar, gij verlangt een teeken, dat God u liefheeft en vergeeft. Zou het u helpen, als ik u zeg dat ik u lief heb, hoewel ik alles weet, wat gij ge daan hebt? Als gij maar mijne vrouw wilt worden, zal ik alles doen wat ik kan, om u weer gelukkig te maken." „Het is enkel medelijden, zeide Ha gar, terwijl zij haar werk liet zinken en het hoofd ophief om hem aan te zien. „Ja, in het eerst was het medelij den", zeide hij; „ik weet, dat het me delijden was, maar nu is het liefde. Dag en nacht denk ik aan u. en over leg wat ik voor u kan doen, en hoe ik u kan troosten. Ik kan Dotje niet vindon, maar als gij mijne vrouw wilt worden, zal ik u vurig liefhebben en alles doen, wat ik kan. om u eelukkig te r-a.lr.fln." „Ik verdien niet gelükkig te zijn", antwoordde Hagar weenend. „Als ik God maar gekend had, zooals ik Hem nu ken, zou ik hen niet verlaten heb ben; en als wij samen ergens gestor ven waren, zou het nog beter gewee* zijn, dan te zijn zooals ik nu ben. Ik kan het mij zelve niet vergeven, en ik kan niet inzien, hoe God het mij Vergeven kan. Hij kan het slechtste, dat ik deed, niet ongedaan maken; en er is niets zoo vreeselijk, dan slecht te zijn. Maar ik zal trachten te gelooven, dat God mij liefheeft. Misschien zal Hij mij te eeniger tijd de verzekering ge ven, dat Hij mij vergeven heeft, al vind ik Dotje ook nooit weer." „En te eeniger tijd", zeide Abbott, „wordt gij dan mijn vrouw?" Dat zou ik niet kunnen doen" zeide zij, hem ernstig met hare donkere ingevallen oogen aanziende; „ik ben nog te zeer in mijn droefheid verzon ken. Zelfs in den hemel zou ik niet gelukkig kunnen zijn. Ik weet, dat God ons moet laten voelen, hoe ramp zalig de zonde ons maakt, opdat wij er niet weder toe zouden vervallen. Het is zooals het behoort, dat ik lijd om wat ik gedaan heb. Ik zou u ook maar ongelukkig maken als ik nu uw vrouw werd." „Moet ik Dotje terugvinden, voordat gij met mi; wilt trouwen?" vraagde hij geduldig, ziende hoe diep hare droef heid was. „O!" riep zij uit, „als zij niet gauw gevonden wordt, zal ik haar niet meer herkennen; kinderen veranderen zoo. 'tls nu al acht maanden geleden, sinds ik haar voor 't laatst gezien heb, en als zij ziek geweest is of een ongeluk gekregen heeft, is zij nrsschien al on herkenbaar geworden; daar ben ik al tijd bang voor. Onderstel, dat zij een paar jaar in net armhuis was en er uitzag als een van de armhuis-kinde ren, dan zou ik misschien niet weten, dat zij het was, al zag ik haar. Ik zou er misschien een gevoel van hebben, maar het nooit zeker weten." Ik zal het nog eens probeeren, Ha gar", zeide Abbott, „en als wij haar niet eerder vinden, zullen wij op zijn laatst met Paschen trouwen. Er zijn nog zeven maanden tusschen, en mis schien zult ge tegen dien tijd wat meer tot rust gekomen zijn Maar zoo niet. dan zullen wij samen den last uwer droefheid dragen. Al kan ik u niet ge lukkig niaken, ik weet zeker, dat gij mij niet ongelukkig maken zult." Er kwam een flauwe glimlach in Ha gar's oogen, hoewel zij mismoedig het hoofd schudde. „Ge zijt te goed voor mij", antwoordde zij. „Ge zijt de beste vriend, dien ik ooit gehad heb; maar misschien zal het u ook ééns gaan ver velen, en dan zult ge mij in den steek laten. Dat zou slechts mijn verdiende loon zijn, en ik zou het u niet kunnen verwijten." Maar zij mocht wQlen of niet. toch" verkwikte het Hagar's hart, dat Ab bott, die alles van haar wist, haar zoo lief kon hebben, dat hij haar tot vrouw- begeerde. In den laatsten tijd was hij eenigszins vertraagd in het zoeken naar Dot. maar hervatte dit nu met meer ijver dan vroeger, en toen Ha gar minder neerslachtig werd, kon zij er ook ernstiger aan deelnemen. Maar tóch was 'teen hopeloos zoeken, en het werd nog meer hopeloos, toen de herfst den zomer opvolgde, om op zijn beurt plaats te maken voor den kouden som beren winter. Zij volgden elk spoor, hoe flauw ook. en onderzochten rle vaagste geruchten omtrent verloren kinderen; maar zonder vrucht. Meer dan óen kind was sedert Maart op straat gevonden en naar het armhuis gebracht, maar geen van allen was Dotje. „Den volgenden Zondag wordt het een jaar, dat ik hen verliet", zeide Ha gar op zekeren dag, toen zij, teleurge steld en terneergeslagen, van een ver- geefschen tocht terugkeerde; ,,en als ge wilt, zal ik dan met u in het Park gaaD." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5