NTËUWÈ LËTDSCHE COURANT VAN DINSDAG 7 JULI 1925 TWEEDE BLAD, I Wat de bladen zeggen. De juiste maat. Het ligt nu eenmaal niet in dein; aard der Antirevolutionairen, zegt de Standaard, om bij vooruitgang hard te juichen, of bij tegenslag ge ducht te klagen. iWjj nemen voor ons de vrijheid, de dingen zo;o nuchter mogelijk te bezien. Voor een onderschatting van het ver lies, dat wij leden, moeten wij ons hoeden. LWij verloren een vijfentwintigdui zend stemmen en één zetel. Dat ach ten wij niet gering en in de,komende jaren moet elr in onze partij een ge durige krachtsontwikkeling zijn, om, nadat de oorzaak is gepeild, de ge leden schade zooveel mogelijk weer in te halen. Al zagen wij ook maar één enkele, die volgens zijn beginsel bij ons be hoort, verdwalen door verleiding van Links of van Rechts, het zou ons leecj doen. En wij gevoelen aanstonds onze roeping om den dwalende zoo spoedig mogelijk terecht te brengen. Niet het verlies van een zetel, maar wel de afdwaling van sommigen der onzen, uit welke oorzaak dan ook, treft ons het meest. Maar al mogen wij dus niet vallen in de fout de feiten voorbij te zien, het is ook noodig ze te zien, zooals zij zijn. £r zijn er, die thans maar al zeg gen: de Antirevolutionaire Partij daal de van 16 op 13 zetels en de S.D.A.P. steeg van 20 op 24. De beteekenis van deze feitén zien 'wij eerst goed als wij' letten op de werking van ons kiesstelsel. In 1922 kregen wij twee zetels meer dan ons feitelijk toekwamen. De wijziging van de Kieswet maakte een dergelijk suc ces niet meer mogelijk, nog afgezien van de vraag, of eenzelfde wijze van doen steeds hetzelfde resultaat zou hebben gegeven. In ons evenredig kiesstelsel zit een element van onze kerheid, dat nu eens deze, dan weer die partij ten goede komt. De Sociaal- Democraten profiteerden thans van een wijziging der Kieswet. Zij behaal den met één rest twee zetels. Zoo ging ging het ook met de Christelijk-His(- torischen en de R.-Katholieken. Letten wij nu op de eenvoudige waarheid, dat onze partij de verant woordelijkheid voor het regeeringsbe- leid in het laatste jaar in haar volle zwaajte droeg een verantwoorde lijkheid, waarvoor wij dankbaar zullen blijven tot in lengte van dagen, maar die aan de partijen der revolutie ruim schoots gelegenheid bood voor haar misleidende propaganda dan is er reden tot groote dankbaarheid en mo gen wij constateeren, dat onze partij zich schitterend heeft gehandhaafd. De uitslag doet ons danken voor de groote trouw van ons leger, dat ,van geen wijken wist. De aanval der revolutionaire propaganda, die- steun vindt in het natuurlijke hart des men- schen, werd algeheel afgeslagen. LWat verloren ging, dwaalde af in goede trouw door verkeerde voorlichting van medebelijders. Daartegenover sta in steeds grootere trouw de juiste voor lichting onzerzijds. De fout ten onzent is, dat er nog zoovele Antirevolutio nairen zijn, die onze pers voor de z g. neutrale voorbijgaan. Brengen wij de feiten tot de juiste maat terug, en zoo heeft men het allerwege in onzen kring aanstonds ge ivoeld, dan is er rijke stof tot dank, en zeer veel reden tot getrouwen, onvër- poos'den arbeid voor de toekomst. De tevreden Vrijheidsbond. De Maasbode herinnert aan de groote verwachtingen die de Vrij heidsbond blijkens de uitlatingen in zijn orgaan koesterde. 't Was met name de heer Hans, FEUILLETON. Een doornig pad (Uit het Engelsch). 26) „Dat is goed nieuws", zeide juffrouw Clack, den trekpot van Peggy aanne mend en met 'n verlicht hart in hare kamer terugkeerend. De vochtige spaanders, die totnogtoe in den haard slechts hadden gesmeuld en geknet terd, begonnen nu_ helder te branden, .en toen zij het theegoed op de tafel bij het vuur had klaar gezet, voelde zij zich veel beter en kalmer. „Wel, God zorgt voor Don", zeide zij bij zich zelve; „dat is duidelijk, nu Hij hem naar het straiïd heeft laten gaan om sterk en gezond te worden. En mij ook heeft Hij dit prettige uitstapje ge geven. Natuurlijk zal Hij dus ook wel voor Dotje zorgen. Hij houdt zooveel van kleine kinderen, en dus zal Hij haar ook wel niet vergeten. Misschien heeft mijnheer Abbott haar nu al ge vonden. Wel, w$l, wat gaat het toch vreemd toe in het leven" Maar Abbott had Dotje niet gevon den, hoewel hij van het eene politie bureau naar het andere snelde en haar en hare kleederen beschreef, zooals hij die in zijn „Parlementsfilm" den moed er in wist te houden. De dag der verkiezingen kwam, de barometer voor de Liberale Gedachte stond op mooi weer. Toch op dezen dag zelf begon H^ns reeds te twijijfelen of de oude stam van het Liberalisme nog wel in nieuwe bloesems kon schieten. j Had hij in zijn voorlaatste „Par lementsfilm" nog sterk gesuggereerd dat de meerderheid, ook al stond zij op 60, best om kon vallen, het Was immers altijd gebeurd; in zijn laatste „Parlementsfilm", geschreven op den dag zelf der verkiezingen, voelde hij zich niet meer zoo zeker. Daar schreef hij: „de slag is gele verd. De kruitdamp trekt op. Zoo da delijk zal de situatie te overzien zijn. Arme Hans, zelfs deze illusie is hem niet gebleven. De kruitdamp is opgetrokken en 't bleek dat de .Vrijheidsbond opnieuw achteruit is geloopen, zelfs zijn vorig cijfer niet heeft kunnen handhaven, en zijn toch al niet overdadig getal ze tels nog met één zag verminderd". Wie het geschrijf van Hans in „De Vrijheid" heeft gevolgd, zou zoo op pervlakkig denken, dat Hans en zijn ;Vrijheidsbonders nu wel door dezen uislag geweldig gedesillusioneerd moe ten zijn. Integendeel, de menschen zijn nog uitermate tevreden. Nu blijkt, dat zij inplaats van op winst, nog op er ger verlies waren bedacht geweest. „Het Vaderland" erkende dit reeds in zijn beschouwingen. Mej. Westerman zeide op de Haag- sche vergadering, dat niemand zal hebben verwacht, dat we nog een der gelijke verrassende verkiezing zouden meemaken". Hoe hebben wij het nu? De Vrij heidsbond was oppositie-partij; er heerschte een algemeene ontevreden heid tegen de huidige regeering; Hans had precies uitgerekend, dat bij elke verkiezing de meerderheid gewoonlijk werd omgekegeld; en nu, na af loop van den geweldigen strijd ver klaart juffr. Westerman dat de Vrij heidsbond nog verrast is, dat hij nog geen geweldiger échec geleden heeft. Dit getuigt werkelijk van een 'fi- losophisclie gelatenheid. Het meest verbijsterend intusschen is het getuigenis van mr. Boon. Naar aanleiding van den uitslag, die zoo teleurstellend was voor den Vrijheidsbond, verklaarde mr. Boon, dat de Vrijheidsbonders wel gelukkig in het spel zijn, maar niet ongelukkig in de liefde. „Want nu de liberalen zich gehandhaafd hebben, haas ten velen zich, naar hun oude partij terug te keer en." Wij geven 't op, deze puzzle op te lossen, deze reden tot tevredenheid en blijdschap te verstaan. 't Lijkt alsof deze verkiezingsstrijd niet tegen de regeering, maar tegen den Vrijheidsbond ging. Hans heeft bovendien nog een an deren troostgrond uitgedacht. In zijn jongste „partementsfilm" zegt hij: „Kiezers zijn nu eenmaal als kinderen ze willen wat in de hand hebben." Ons dunkt de kiezers van den Vrij heidsbond hebben ook onder dit op zicht niet te klagen gehad. PIenri Ter Hall heeft in ruime mate lucifers, spiegeltjes en waaiers doen uitreiken en nog is hij niet gekozen geworden. Een bewijs dat ook onder dit op zicht de laatste stelling van Hans niet opgaat ICERK EN SCHOOLT Geref. Zendingsbond. De i8de Zendingsdag van den Geref. Zendingsbond zal D. V. 6 Aug. 1925 gehouden worden in het Rijsenburgsche Bosch bij Driebergen. Als sprekers hopen op te treden: Ds. J. D. de Lind van Wijngaarden van de Bikj_ het door Hagar en juffrouw Clack had hooren doen. Toch was zijne beschrij ving vaag genoeg, en hij kon niets omtrent het verloren kind te weten komen. Eindelijk, toen hij dicht bij huis. was, ontmoette hij een politie agent, die een klein meisje op zijn arm had, dat met het hoofdje tegen zijn schouder geleund in slaap gevallen was. Abbott hield hem staande cm 't slapende gezichtje en het moede hoofd je te bekijken. „Ik heb het kind, dat ik zoek, nooit gezien", zeide hij, „en ik ben geheel in de war. Ik kan waarlijk niet zeggen, of dit het is of niet. Drie jaar oud, donkere oogjes, ik kan de oogjes niet zien, blank, met licht krullend haar, een rood manteltje, een bruinen hoed, en een blauw jurkje, knooplaars- jes, maar dit kind heeft zijn schoe nen verloren, Hagar genaamd, maar antwoordend op den naam Dot Dot!" riep hij, het wangetje streelendo, „Dot." Maar het kind antwoordde slechts met een slaperig gekreun en nestelde haar hoofdje nog vaster tegen den schouder van 'den politie agent. „Ik heb juist mijn ronde gedaan", zeide hij, „en als ge even met mijnar.r het bureau wilt loopen, za! ik met u naar Hawthorne»-sraaat gaan en het kind meenemen, 't k maar een stnnje Openingsrede; Ds. J. J. Timmer van Er- melo: „Wat moeten de heidenen weten?" Ds. S. C. Groeneveld van Leerdam: „Een banier der volken?" Ds. B. Batelaan van Utrecht: „Ik zoek' mijne broederen"; Ds. P. A. Binsbergen, van Mastenbroek: „Zen dingsdrang"; Ds. A. F P Pop van Nij- kerk: „Het verkondigen van de groote werken Gods"Ds. A. Luteyn van Mui den: „Effatha"; Ds. W. L. Mulder van Enter: „Een schare, die niemand tellen kan"; Ds. J. C. Klomp van Westbroek: „Al den volke"; Ds. C. H. Beekenkamp van Leiden: Slotrede. De Geref. Kerk van Solo. 1 Uit een brief van Ds. H. A. van Andel van Solo, aan de leden van de Gerefor meerde Kerken in Zuid-Holland (Noord) nemen wij het volgende over: Zondagmorgen 3 Mei na den Javaan- schen Dienst, kwam de Hollandsche kring in de zaal bij ons huis samen om het 12V2 jarig werk van de Zending te Solo en mijn 25-jarigen diensttijd te gedenken. De resident van Solo en Mevrouw ver eerden die samenkomst met hun tegen woordigheid. De Kerk van Semarang, van welke ik consulent ben, had afgevaardigden gezon den. Vele telegrammen en brieven van gelukwensch waren ingekomen, terwijl de kerk van Delft een groot bedrag aan geld had gezonden. Uit den brief blijkt voorts, dat de In- landsche Kerk in zielental van 74 tot bo ven 1000 klom. Het met gebrekkige middelen begonnen Ziekenhuis werd tot een pracht-inrich- ting, drie hulpziekenhuizen en een poli kliniek vormen een beteekenisvollen uit bouw van het medisch werk. In 1912 één Inlandsch schooltje met met 40 leerlingen; thans 19 Inlandsche scholen, negen scholen met Hollandsch als voertaal en een Chineesche Meisjes school in voorbereiding, ea de Hollandsch Inlandsche Kweekschool, welke alle een grooten invloed oefenen op den voor- spoedigen voortgang van den arbeid in deze residentie. De zichtbare toename blijft geregeld voortgaan. In de eerste vier maanden van dit jaar werden 28 volwassenen en 19 kinderen gedoopt, in Mei reeds 27 volwassenen ,en 10 kinderen. In Juli hobpt men een grooten Doop dag te houden te Djenalas, waar nog geen gedoopten zijn; in dat kleine dorpje is voor 15 volwassenen en hun 30 kinderen de Doop gevraagd. Plet schrijven wijst er voorts op, dat de Roomsche missie groote kracht be gint te ontwikkelen. „Enkele jaren geleden werd te Solo de eerste pastoor geplaatst; thans zijn er reeds drie. De gedachte bemoedigt ons, dat wij in onze „pastorie" spoedig met z'n vieren zulicn zijn; wel geen vier ambtsdragers, maar twee mannen en twee vrouwen; voor het zendingswerk kan de arbeid van een vrouw van evenveel beteekenis zijn, als die van een man. Ik geloof niet, da: Rome door haar coelibaat in zendingszaken 1 een voor sprong op ons heeft. Met Juli wordt een Roomsche Euro- peesche school geopend. Ze hebben voor de oprichting van vijf Inlandsche scholen vergunning gevraagd. Men kan hun. actie betreuren en toch bewondering hebben voor de groote kracht, waarmee zij hun missie drijven. Te meer verblijdt het ons, dat wij kun nen rekenen op uw greote Zendingslief de, die voo-r de Roomsche toch zeker niet onder doet. Uw bereidwilligheid, om voor den bouw van Zendingsscholen een extra collecte te houden, was een nieuw bewijs van uw toewijding aan de goede zaak. De eenige collecte, waarvan het bedrag ons bekend is, is de collecte van de kerk van Solo; die bracht f 1250 op, en die kerk telt slechts 100 belijdende leden. Het moge u een bewijk zijn, dat de broe ders en zusters, die aanschouwers zijn van het zendingswerk, een heerlijke en krachtige liefde daarvoor gevoelen. Natuurlijk lean niet iedere Kerk zulk een som bijeenbrengenniemand kan dat verwachten. Maar indien elke kerk ten uwent naar haar kracht het zendings werk behartigt, mogen wij, onder Gods zegen, er van verzekerd zijn, dat uw werk te Solo niet door de Roomsche missie overvleugeld zal worden". in ■mui 1 mm Bin mm ii 11 uit mijn weg." Het was na middernacht, toen Ab- both met den politie-agent den hoek van Hawthorne-straat omsloeg; al de huizen waren donker en stil, behalve het zijne. Hij was vijf uur over zijn tijd en begreep dadelijk, dat die twee angstig uitziende vrouwen op den stoep niemand anders dan zijn nicht enHagar konden zijn. Was het wezen lijk haar kind, dat hij bij zich had? Hij wist niet, wat hij beginnen zou, als het Dotje niet was. Hunne regelmatige voetstappen weer klonken luid door de stille straat en bereikten het 001* van de verontruste vrouwen, lang voordat zij konden zien, wie er naderden. Hagar was de eer ste, die Abbott herkende en den poli tie-agent zag met het kind in zijn arm. Zij kon het krullend kopje op zijn schouder zien rusten, terwijl hij onder de lantaren doorging Haar hart scheen stil te staan en plotseling was haar geheele lichaam verstijfd, zoodat zij zich niet kon bewegen. Maar mot do grooicte inspanning herstelde zij zich, en, de straat opvjiegend, kwr«.m z:j bij hen, voordat zij het huis berei ken konden. Zij greep het kind, haar kind, uit den arm van den politie agent en zonk op den grond, terwijl zij het vast aan haar boezem drukte. „Hagar! Hagar!" riep Abbott uit, ,ik Uit het Sociale Leven. INTERNATIONAAL CHRISTELIJK VAKVERBOND. Het Derde Internationaal Congres. Het Derde Congres van het Interna tionaal Christelijk Vakverbond, zal op 17, 18 en 19 September 1925 te Luzern (Zwitserland) bijeenkomen. Aan het congres zullen een Conferen tie der Christelijke Vak Internationa les en een Internatonale Conferentie der Christelijke Arbeidsters vooraf gaan. Beide Conferenties zullen op 16 September 1925 eveneens te Luzern ge houden worden. Draagt Elkanders Lasten. Wij ontvingen het derde verslag van het Fonds tot bestrijding der tubercu lose „Draagt Elkanders Lasten" over de jaren 1923—1924. Met veel belangstelling hebben wij van het wedervaren van deze nuttige instelling, die reeds zooveel zegen ver spreiden mocht, kennis genomen. Uit bet verslag blijkt, dat het aantal plaatselijke commissies steeg van 83 tot 94, wat een zeer geringe toename is. Gok hei getal deelnemers kon groo- ter zijn. Nog altijd zijn er een kleine 40.000 leden van Christelijke vakorga nisaties, die nalaten mee hunne schou ders te zetten onder dit werk. Ook in deze omgeving is er nog wel een en ander te doen. Uil een bijgevoegd staatje blijkt toch dat te Leiden van de 1204 bij het C. N.V. aangesloten leden slechts 423 bij het tuberculosefonds zijn aangesloten. Te AJphen a. d. Rijn zijn deze cijfers resp. 309 en 122, te Hazerswoude 24 en 8, te Hillegom 147 en 78, te Katwijk 161 en 73, te Koudekerk 38 en 21, te Lisse 123 en 78, te Noordwijk 115 en 28 (op 1 Jan. 1923, 139) en te Oegsigeestj, 16 en 7. Omtrent de hulpverleening wordt t volgende opgemerkt: Het aantal patiënten aan wien hulp werd verleend en dat in 1922 64 be droeg, steeg in 1923 tot 116 en in 1924 tot 129. Behoefden wij in 1923 nog niemand af te wijzen uit gebrek aan geldmid delen, in 1924, toen de inkomsten uit bloemendagen niet zoo rijk vloeiden, hebben wij helaas enkele ahnvragers niet kunnen helpen, omdat zij geen rechten van voorkeur konden doen gel den als deelnemers en de gelden in de eerste plaats besteed moesten worden voor hen die door hun toetreden als deelnemers, bewezen hadden zelf ook iels te willen bijdragen om ons fonds sterk te maken. Van de 116 gevallen waarvoor in 1923 hvJp werd verleend en waarvan in 29 gevallen reeds in 1922 werd ge steund, hadden 33 huip ingeroepen vooi zichzelf, 34 voor de echtgenoot© en 49 voor hun kinderen. Voor 56 pa- tienten werden geheel of gedeelt.elijkde kosten van verpleging betaald; 10 van hen ontvingen bovendien of daarna versterkende middelen; 5 van hen werd een tegemoetkoming gegeven in de kosten van een hulp in de huishou ding; 47 patiënten ontvingen alleen versterkende middelen; 1 pa,tient ver sterkende middelen en hulp in de huis houding; aan 12 patiënten werd alleen tegemoet gekomen in de kosten van een hulp in de huishouding of ontvin gen op andere wijze geldelijke steufi. In 1923 werd voor deze gevallen uit gegeven f20.220.07. Van de 129 gevallen waarvoor in '24 huip werd verleend en waarvan in G1 gevallen reeds, voordien werd gehol pen, hadden 33 hulp ingeroepen voor zichzelf, 39 voor de echtgenoote en 57 voor hunne kinderen. Voor 59 patiënten werden geheel of godeeitelijk de kosten van verpleging weet niet zeker, of het Dotje is. „Ik heb uw verloren dochtertje nooit ge zien. Kijk haar toch eerst eens aan. Niemand dan gij kan zeggen of het Dotje is." Zij durfde bijna niet het slaperige gezichtje oplichten en er hare oogen op vestigen. Hare armen zonken neer, en' weder scheen het hevige kloppen van haar hart stil te staan. Abbott ving de kleine op en hield ze haar onder de starre oogen. Hagar duwde het kind met zacht gekreun ter zijde en viel bewusteloos op den grond. Het kostte Abbott veel moeite, den volgenden morgen van huis te gaan, voordat Hagar ontwaakt was uit den droevigen onrustigen slaap, waarin zij gevallen was nadat zij uit hare ver- dooving was bijgekomen. Het viel hem even moeielijk, als toen zijn moeder op sterven lag. Hij moest drie dagen weg blijven, maar er was niets aan te doen „Mannen werken, vrouwen weenen" en met een bezwaard hart, 'neerslachtiger dan zijn kameraden hem ooit gekend hadden, begon hij zijn reis. HOOFDSTUK XIII. Dct en Don in de wijde wereld. Eén denkbeeld stond bij Don vast: dat do geheele politie-macht, al de wijkmeesters, en zelfs de wijkdokter in 'n komplot waren om baar in de treu* betaald: 20 van hen ontvingen boven dien of daarna versterkende middelen of een tegemoetkoming in de kosten van een hulp in de huishouding; 60 patiënten ontvingen versterkende mid delen; 10 patiënten bovendien hulp in andefen vorm. In totaal werd in 1924 voor deze ge vallen uitgegeven f20.837.35. Uit deze enkele cijfers blijkt reeds van hoe greote beteekenis dit fonds voor de aangesloten leden is. Laten in de eerste plaats de leden van de bij het C.N.V. aangesloten orga nisaties en onder allen die in de bestrij ding der tuberculose belang stellen, dit fonds steunen en daardoor meewer ken aan bet „Draagt Elkanders lasten" in de practijk van het leven tot toe passing te brengen. Slapie De directie der Kon. Vereenigde Ta- pijtfabrieken te Deventer heeft wegens siapte in het bedrijf aan een 25-tal we vers ontslag aangezegd, terwijl in de smyrna-afdeeling de werktijd met drie dagen per week zal worden ingekort. BINNENLAND. De direcae van den Landbouw. In de vacature, welke ontstaat, wan neer dr. P. van Hoek het ambt van directeur-generaal van den Landbouw op 1 Aug. a.s .neerlegt, zal voorloopig niet worden voorzien. De beantwoor ding der vraag, welke regeling voor het vervolg zal moeten worden getrof fen, eischt nader beraad. IrT afwach ting van de-te nemen beslissing zal de functie van directeur-generaal voor den landbouw, volgens de daarvoor bestaande voorschriften, worden waar genomen door den oudsten der aan de direc ie van den landbouw werkzame inspecteurs. De regeering heeft er prijs op ge steld. den heer Van Hoek als adviseur te behouden, ten einde in daarvoor in aanmerking komende gevallen van z'n voorlichting en ervaring gebruik te kunnen maken. De Duitsche voorksurtarieven Men meldt uit Frankfort a. Main aan de „N. R. Ct.": Op een zeer druk. bezochte vergade ring van vertegenwoordigers uit tiet Zuid-Dultsche handels- en bedrijfsle ven te Neurenberg is heftig geprotes teerd tegen de eenzijdige bevoorrech ting van de Duitsche zeehavens door de uitzonderingstarieven voor het spoorwegvervoer uit die havens. De vertegenwoordiger van de rijksspoor wegen verklaarde daartegenover, dat de uitzonderings tarieven niet tegen de Duitsche binnenscheepvaart, doch te gen de buitenlandsche zeehavens ge richt waren. De vergadering verlang de, dat onmiddellijke uitbreiding zou worden gegeven aan de speciale, lage tarieven voor de overlading van wa gon in schip, om de binnenscheepvaart in het bijzonder op den Rijn, te bevor deren. Tarieven der posterijen. Er beeft zich uit een aantal vereeni- gingen een comité gevormd, dat zich ten doel stelt bij de Regeering aan te dringen op verlaging der posttarieven. Die vereenigingen zijn: Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel; Centraal Industrieel Verbond. Algemeene R.K. Werkgevers-Vereeni- ging, Christelijke Werkgevers-Vereeni- ging, Verbond van Nederlandsche Fa- brikanten-Vereenigingen, Nederland sche Middenstandsbond Nederlandsche Dagbladpers, Nederlandsche Perodieke Pers, Centrale Raad en Vakbonden in het Grafisch- en Boekbedrijf, waarbij o.m. zijn aangesloten de Nederland sche Uitgeversbond, de Federatie der rige gevangenis van het armhuis op te sluiten. Hij had vreeselijke dingen go hoord, verhalen die zijn haren te berge deden rijzen en zijn. geheele ziel in op stand brachten tegen de gedachte, er ooit zelf in te gaan of toe te laten dat iemand anders zulk een schrikkelijk lot onderging. De hevige afkeer van den ouden Lister had zijn eigene vrees er voor vermeerderd. Zou hij erin toe stemmen, dat Dotje binnen die som bere muren werd opgesloten, en dat haar jong vrooÜjk leventje daar go knakt zou worden? I.iever zou hij ster ven. Het eerste en voornaamste, dat hij doc-n moest, was den vervolgers het spoor bijster te maken. Daartoe nam hij zooveel voorzorgen, alsof al de mil- lioenen inwoners van Londen zijn ge zworen vijanden waren, die het er op gezet hadden. Dotje hem te ontnemen Hij volgde den weg naar het oostelijk gedeelte der stad met de wonderlijkste veranderingen van koers. Hij sloop do\>r de nauwste stegen en de afgele- ger.ste straten, ging over allerlei plein tjes en door allerlei sloppen, waar zel den of nooit een politieagent gezien werd, en maakte het onmogelijk zijn loop te volgen. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5