Hoofdpijn NIÉUWÈ LEIDSCHÈ CC5URART"VAN" WÖENgBÏGVDÜÜT^ÊÉ Dag-Agenda. De geneeskundige dienst alhier wordt waargenomen door Dr. Timmermans. Tel. iNo. 390. Donderdag 2 Juli, 'sav. 8 uur „Zo- paerlust". Tuinconcert L.M.E. Bobette. De avond-, nacht- en Zondagsdienst (der-«apotheken wordt van Maandag 29 iïuni tot en met Zondags Juli a.s. waar genomen door de apotheken van de:H.H. (W. Pelle, K. Rapenburg 12, tel. 594- en |A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 uit te spreken onze afhankelijkheid, door gelijktijdig aan te heffen Ps. 89i8: I„Gij toch, Gij zijt hun roem, dé kracht (van hunne kracht". 1 Hierna nam Jhr. mr. de Geer het yoord, om te spreken namens de Chris telijk Historische Unie. Spr. gaf eerst leen uiteenzetting van het program [zijner partij. De heer De Geer was niet izoo gemakkelijk te volgen als Minister 'Colijn. In zijn bètoog waarschuwde spr. tegen ;het separatisme. Een bekend Katholiek Kamerlid heeft dezer dagen op een,ver kiezingsvergadering gezegd, dat dé ver •nippering in de verschillende partijen steecis doorgaat, en de Katholieken, hoe meer die kwam, des te meer zouden kunnen bereiken. Dit is waar, maar de R.K. Staatspartij wordt ook door versnippering bedreigd. Het separatisme heeft een wassenden invloed. Jhr. de Geer wees er op, dat een groot stemmental voor de .nieuwe Protestantsche partijen misschien 'n co- litie onmogelijk zullen maken. Men moet echter bedenken, dat de Katho lieke partij regeeringspartij blijft, door het drijven van sommigen misschien echter onder omstandigheden die allen invloed der Protestantsch-Christelijke beginselenop de wetgeving zullen uit sluiten. Van het verwijt, dat do Christelijk Historischen hun medewerking zouden hebben verleend bij de inwilliging van speciaal katholieke desiderata vroeg jspr. het bewijs, er aan toevoegend, dat de Christelijk Historische Unie niet zoo eigengerechtigd zal zijn om een samen werking met de katholieken, in dit land naast, het protestantsche volksdeel, ge- 1 plaatst, af te wijzen. De heer De Geer protesteerde nog tegen het misbruik dat door tegenstanders wordt gemaakt van wat een katholiek bij het, overlijden van den heer de Savornin Lobman heeft zegd. 'Mag men dezen grooten doode eh oris otïi die hulde aanvallen? Werd de nagedachtenis van Schaepman bezoe deld, omdat Protestanten hem bij zijn dood eerden? Met 'weerzin protesteerde de heer: De Geer tegen een dergelijke I handelwijze. Alle Nederlanders, ook' de Katholieken, hebben aan Lobman veel te danhen in verband waarmede spr. nor er op wees, dat Lobman zich in den schoo7strijrl heeft geworpen, tengevolge van cleverroomsching van het open baar mpiderwijs in de stad zijner inwb nïng. Na 'den heer'De Geer hield de heer Dress'ilhuijs een pleidooi voor den Vrii- heidfibond. Daarna kwam baron van Wij; ibergen aan het woord, om het' 'standpunt der R. K. Staatpartij uiteen Jte 'zetten. t /Botsing tusschen Ka"3iolieken en socialisten. i „Het Volk van gisteravond bevat 'n j uitvoerig relaas hoe in Brunssüm een socialistische propaganda-fietsclub door een menigte van een paar hon derd personen is aangevallen en mis handeld. De pastoor had de burgerwacht en |de oude schutterij gemobiliseerd, zoo 'verhaalt het blad, om de groep van on- |gevëer' 15 socialisten te lijf te gaan. j Verder wordt dan nog heel wat fraais ten beste gegeven over de houding der j geestelijken bij den „veldslag." j De politie van Brunssum gaf echter 'bij navraag de volgende lezing van het j gebeurde: „Maan(dagavondjhiëld; de Katholieke kiesvereniging van Brunssum een groote betooging door het plaatsje. Hierbij ontstond een botsing tusschen eenige honderden,beoogers en verschei clene li 3den van de S.D.A.P. Wie deze botsing uitgelokt heeft, weet tnen nog: niet. Verscheidene leden van 'de S.D.A.P. werden min of meer ern/dig gewond, terwijl ook verschei dene Katholieke beto^gers:schrammen op/,iepen. De politie stelt een nauwkeurig on- i3crzciek in. Tegen een aantal personen proces-verbaal opgemaakt. Tevens .zijn verschillende getuigen opgeroe pen.'* Van een mobilisatie door den pas toor 'van burgerwacht en oude schut terij blijkt dus direct, al geen sprake, ferw ijl ook verder het gedrag der gees telijken wel heel anders zal blijken ge weest te zijn dan door *,,Het Volk" ver haald wordt. Fn het Llmb. Dagblad lezen we nog he/l volgende: Maandagavond hielden de Katholie ken een optocht, waaraan ook naar ajlle waarschijnlijkheid deelgenomen vv erd door de schutterij. Bij de ontbin- |ding schijnen. Katholiek|n en Sociaal- Democratén woorden te hebben gekre gen en is het tot een bdtsing gekomen, waarbij wederzijds klappen zijn geval- '•n. die aanlcwumen. -Wij zullen het onderzoek niet voor- uitloopen, maar wel kunnen wij inede- deelen, dat het volgende reeds ls ko men vast te staan: Er is geen sprake van, dat de Bur gerwacht er bij is geweest; veel min- der, dat de geestelijkheid met het ge val iets te maken heeft. Waarschijnlijk wordt de Burgerwacht verward met de Schutterij. Beweerd werd. dat deze .gebruik gemaakt heeft van de sabels. Vast is komen te staan, dat dit.niet gebeurd is. Het zwaar en minder zwaar gewond zijn, ie erg overdreven. Het Kamerlid Feber. Het bestuur van de R.K. Staatspartij kieskring Tilburg, deelt mede, dat het bericht, als zou het Kamerliid J. van Rijzewijk voornemens zijn plaats te ma ken voor den heer L. J. M. Feber, on- Wer klo 0 sh eld s verzekering De ^Iinister van: Arbeid, Handel en Nijverheid heeft krachtens het „Werk loosheidsbesluit T917" goedgekeurd het reglement voor de werkloozenkas van de Onafhankelijke Bedrijfs-Federatie van werkers in de- metaalindustrie te Amsterdam. Het subsidié ten behoeve van deze kas wordt verleend van 29 Juni '25 af. Arbeid In kalkzandsteenfabrieken. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft aan hoofden of be stuurders van- kalkzandsteenfabrieken in alle gemeenten des Rijks vergund, dat mannén ih' het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 December 1925, in afwij king van 't bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, gedurende 10 uren per dag en 55 uren pér week arbeid verrichten, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders ln zijn geheel is gelegen hetzij tusschen 6 uur des voormiddags en 6 uur des namiddags, hétzij tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags. China eh de communisten. Nnar „De Tribune" meldt, heeft de heer Wijnkoop naar aanleiding van <je gebeurtenissen in China aan den m;- nister van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen doen toekomen: ..Is het den minister bekend, dat groote organisaties van werkers en studeerenden in China aan de ingestel 'de buitenlandsche commissie van on derzoek naar de oorzaken van de thans in gang zijnde massale beweging in' dat'deel van de wereld onder meer den eisch hebben gesteld, dat de buiten landsche mogendheden^ dus ook Neder land. afstand moeten doen van haar exterritoriale rechten, en speciaal van haar consulaire jurisdictie in China? „Acht de minister het in dit verband niet noodzakelijk, waar o.a. zoo uiteen loopende staten, als Duitschland, Per- zie, Chili, de Sovjet-Unie en Mexico in dezen afstand reeds zijn voorgegaan of hebben bewilligd, dat Nederland on verwijld deze vreemde inmenging te genover een groot, eeuwenoud volk doet eindigen? „Of geeft de minister er wellicht de voorkeur aan, eerst door den strijd in Azië tot dezen afstand van vreemde heerschers-rechfen te worden gedwon gen?" Nevenstaande vragen, aldus de Heer Wijnkoop in zijn schrijven aan de re dactie van „De Tribune" zijn door mij aan den voorzitter van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal gezonden, om ze aan de Regeering te willen mede- deelen. De voorzitter van de Tweede Kamer deelde mij evenwel méde, overwegend bezwaar te hebben tegen mijn derde vraag en alleen indien ik die wegliet; hetgeen hij mij adviseerde, zou hij voor doorzending naar de Regeering zorgen. Ik heb hem gemeld, mij niet met zijn advies te kunnen vereenigen, en de vragen daarom in haar oorspron kelijken vorm elders te zullen publi- ceeren. BUITENLAND. HET DEBAT OVER DE BELGISCHE REGEERINGSVERRLARING. Rede van Poullet Het debat over der Belgische re- geeringsverklaring werd gistermiddag onder matige belangstelling in de ka mer voortgezet. De minister-president Poullet hield vervolgens een lange rede, om de hou- ding zijner regeering te motiveeren en antwoordde op sommige critieken die. in de vorige vergaderingen tot uiting waren gekomen. Hij gaf eerst een uiteenzetting over de kwestie der Belgische schuld aan de Vereenigde Staten, die nooit is betwist geworden. De besprekingen, die eerstdaags tusschen de beide lan den worden gevoerd, zullen alleen han delen, over de wijze, waarop dez? schald moet worden afbetaald. Spr. bewees vervolgens, dat de hou- ding,der liberalen de huidige regee- ringscoalitie noodzakelijk heeft ge- maakt. De verkiezingsuitslag' van 5 April droeg trouwens een sterk demo cratisch karakter. Betreffende de critiek op de tegen woordigheid tan den socialist Van dervelde aan het hoofd tan het de partement van buitenlandsche zaken zeide Poullet, dat .Vandervelde reeds jneer dan eens heeft bewezen, dat hij het belang van het land boven persoonlijke voorkeur tveet te plaat- sen. Zijn gedragslijn zal blijven binnen de aanwijzingen van de conferenties van Londen en Genève, waarmee al de partijen hebben ingestemd en hij besloot met te verklaren, dat België zijn schreden richt naar het ideaal van vrede, democratie en veiligheid. Verklaringen van Vandervelde. Minister ,Vandervelde gaf daarna een uiteenzetting Van de groote lij nen van zijn program en, hij bleef daar 'bij meer speciaal staan bij de kwestie der erkenning van de sovjet-repu bliek en bij het probleem van de .Rijiibarrière. De erkenning van Sovjet-Rusland staat niet op het regeeringsprogram- !ma, maar ik geloof, dat wij moeten Onderhandelen om tot een accoord imet de Sovjets te. geraken; want wij hebben groote belangen in Rusland. iWij zullen evenmin vergeten, dat de republiek Georgië door Europa er kend is, maar ook Rusland kan niet buiten het concert der Europeesche volkeren blijven. De huidige regeeriiig zal in haar Bijnpolitiek de gedragslijn der vorige regeeringen volgen, zoöals die te Lon den in Augustus 1924 werd voorge steld. De bepaling was dat het Roergebied binnen een jaar zou ontruimd worden als Duitschland zijn herstelbetalingen voldeed. Enkele dagen geleden heeft in dit verband de herstelcommissie ver klaard, dat Duitschland stipt de Da- wesbepalingen naleeft. Dat was voor de Fransche regeering een aanleiding om aan België te vragen, of het er mede accoord ging, om voor 15 Au gustus de Roer te ontruimen. België heeft bevestigend geantwoord. Omtrent de ontruiming van de zone van Keulen moet gezegd worden dat deze ontrtliming niet kan geschie den alvorens Duitschland zijn ontwa peningsverplichtingen zal hebben na gekomen. Den dag dat het die ver plichtingen web zal naleven zullen wij ook de Keulsche zone verlaten en dat zalvoor den wereldvrede een mooie dag zijn. Nadat nog verschillende sprekers meer speciaal locale kwesties be sproken hadden, werd om 8 uur het debat op de regeeringsverklaring ge sloten. Gezien het vergevorderd uur zal de stemming over de vertrouwensmotiet eerst Donderdagmiddag plaats heb ben. ?r\y?}! DE ONTRUIMING VAN HET ROER- GEBIED. De Stoepen naar Marokko! Volgens een' mededeeling uit Parijs zal de geleidelijke terugtrekking der Fransche bezettingstroepen uit het Roef gebied'teïstond een aanvang ne men. - Naar te Londen verluidt, is het be sluit, om terstond een aanvang te ma ken met de ontruiming van het Roer gebied een gevolg van de noodzake lijkheid, waarin Frankrijk zich be vindt, om troepen naar Marokko te zenden. DE LUCHTVAARTNOTA AAN DUITSCHLAND. In de op 24 Juni aan den Duitschen gezant te Parijs overhandigde nota van den gezantenraad betreffende de beperkingen van den Duitschen lucht- schepenbouw verklaart de gezanten- raad betreffende de bezwaren van Duitsche deskundigen ten aanzien van de verandering der bepalingen over de onderscheiding tusschen civiele en militaire luchtvaartuigen, dat de nieu we redactie de begripsbepaling defi nitief mogelijk maakt. In het bijgevoegde schrijven zijn bijzonderheden vervat omtrent de ma chines,. die, als militaire worden be schouwd. Als militaire worden verder be schouwd stijve luchtschepen tot 30.000 Mr. inhoud, halfstijve luchtschepen tot .25.000 M3 en luchtschepen van het slappe type tot 20.000 M3. Lijsten moeten worden gemaakt van alle fabrieken van vliegtuigenmateri aal, van alle piloten en van alle vlieg tuigen. Deze lijsten moeten ieder kwar taal aan het comité worden voorge legd. Het aantal vliegtuigen en motoren mag de werkelijke behoefte van het Duitsche civiele luchtverkeer niet te boven gaan, DE ANGST VOOR DE LIRE. De „Messagero" klaagt er in een artikel over, dat vele Italianen thans door angst voor He lire bevangen zijn, en daarom hun lires tegen bui tenlandsche valuta trachten, in te wis selen. De tegenstanders, der regeering be weren dat deze angst aan de maatre gelen der fascistische regeering is te wijten. Dit is echter fantasie meent het blad. Vele Italianen 2ijn ook van opvat ting, dat de tijd voor de papieren lire voorbij is, en beweren, dat 'de RECLAME, bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. regeering er aan denkt tot den gou den standaard over te gaan, om op deze wijze den last van de orlogs- schulden te verminderen. Het blad verlangt dat de regeering door een duidelijke verklaring aan dergelijke opvattingen een einde 2al maken, aangezien de Italiaansche groot-industrie een lagen stand van de lire noodig heeft, wil zij met het buitenland coneurreeren. Door invoering van den gouden standaard zou de groot-industrie ge ruïneerd warden. Een ond-RomninMh* vondst. Bij de kanaliseeringswerken in 'Alti- fen (Hongarije! werd een Romeittsch' offeraltaar uit de 2e eeuw n. Chr. op gegraven. Volgens het goed Bewaarde op schrift werd het altaar door twee broe ders Aelius Quintus en Aelius ,Quin- tinianus, soldaten van het tweede Ram hulplegioen in Pannonië opgericht als offermonument voor Jupiter. KORTE BERICHTEN. Sjeik Said, de Koerdische re bellenleider, is met '46 aanhangers te rechtgesteld. De neieuwe "Grieksche regeering, uit een „vriendschappelijk gewapen de demonstratie" voortgekomen, is Voornemens verscheidene oud-minis'- ters in staat van beschuldiging te stellen. De Chineesche generaal Feng heeft een fel artikel tegen de Engel- schen gepubliceerd. De Duitsch-Pöolsche tarieven!- oorlog is Begonnen. De gemeenteraad te Rome Be sloot, onder den heuvel van het ka- pitool 'n tunnel te graven voor het verkeer van trams en vrachtwagens'. 1 -Churchill heeft in liét Lager huis meegedeeld, dat de Itaïiaansche regeering SSn de Britsche regeering haar bereidwilligheid te kennen heeft gegeven, om definitief over te gaan tot besprekingen betreffende een vriendschappelijke regeling der oor logsschulden aan Engeland. De Fransche regeering zal van daag aan de Duitsche delegatie de laatste voorstellen betreffende het han delsverdrag, waarover onderhandeld wordt, ter hand stellen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Haamstede, F. G. van Binsbergen, cand. te Doornspijk. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Bierum, J. J. Bouwman te Urk en H. Steen te Zoutkamp. Beroepen: Te Zwartsluis, H. Knoop, te Kooten. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Bedankt: Voor Wemeldinge, W. D. Linthout te Dordrecht. Bevestiging, Intrede, Afscheid* Ds. A. Snethlage te Heemskerk' heeft Zondag jj. afscheid genomen van de Ned. Herv. Kerk te Heemskerk en hoopt Zondag a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Spaarndam, na bevestigd te zijn door Ds. W. C. Post humus Meyjes van Nijmegen. Ds. H. J. Houders, Herv. pred. te Zoetenvoude, hoopt 16 Aug. D.V., des namiddtygs te 3 uur zijn afscheid te pre diken en 23 Aug. te Herveld zijn intre de te doen, na bevestigd te zijn door zijn zwager, Ds. W. G. Krijkamp te Sassen- heim. Ds. J. S, Hartjes nam Zondag j.l. voor. een buitengewoon volle kerk afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Hall, met een predicatie over 1 Cor. 3 vers 8b en 11: tot 13. Ds. H. H. Evers f In den ouderdom van 82 jaar ls te 's Gravenhage overleden Ds. H. H. E- vers, emeritus predikant der Ned. Herv. Gem. te Oudkërk'. Ds. Evers diende achtereenvolgens 'de Kerken van De Leek, Sappemeer en Oud- kerk. De teraardebestelling van het stoffelijk ovejgchot a.s. Donderdag plaats, des namiddigs te 2 uur op de begraaf plaats „Oud Eik en Duinen" te 's Gra venhagen Jubileum v Ds. J. Brouwer, pred. der Geref. Kerk van Oude .en Nieuwe Wetering, hoopt 20 Juli a.s. zijn 35-jarige ambtsvervulling te herdenken. Ds. Brouwer werd bevestigd bij de Geref. Kerk: van Naaldwijk, en aanvaard de 17 Dec. 1893 zijn ambt te Oude en Nieuwe Wetering. Ned. Herv. ol Ned. Gereformeerd. In een der laatste vergaderingen van den bijzonderen Kerkeraad der Neder- duitsche Hervormde Gemeente van Am sterdam kwam een voorstel aan de orde om voortaan in het „Predikbeurtenblad" der Gemeente te plaatsen: „Nederduitsche Gereformeerde Gemeente". .i Dit voorstel had ten doel den inhoud van den historischen naam der Kerk meet tot het bewustzijn der gemeente te bren gen en het recht daarop naar buiten ge durig uit te spreken. In eep. discussie werd opgemerkt, dat de Gemeente een officiëelen naam draagt en 2ich moeilijk onder een historischen kan aandienen^ waardpor, bij fret aanvaar- „Radio-Programma. Wal «r vanavond ta hooren is. 5.30 NSF. '(Hilversum, 1050 M.JConcer: onder leiding van Fr. Lupgens. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M..). en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO,en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF, Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 9:05 SFR. (Radio-Paris, 1750 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green- wich, weerbericht, nieuwstijdingen. Nederl. Christ. Radio-vereeniging Hedenavond te ongeveer acht uüf zal dóór middel van den zénder der NSF te Hilversum, golflengte 1050 M„ het volgende programma' worden uitge zonden. Medewerkenden aan het muz. ged.; Louis Ramond uit Hilversum; Henk Fel- derhof. uit Bussum, piano; Jan' Felder- hof uit Bussum, viool. Programma'. 1. Trio (C. Mol) voor fluit, viool en •piano, G. H. Handel. 2. Sonate (C. Dur) voor fluit en piano, - Carl. Ph. Em: Bach. 3; Sonate (G. Mol) voor viöol en piano, (G. Tartini). - '4. Rede van ds. Meeter uit Löósdulnen. over „De Rots der eeuwen". 5. Sonate (Bes dur) voör fluit én piano, L. v. Beethoven. 6. Tweede gedeelte uit sonate (G. ttwl) voor viool en piano, E. Grieg. 7. .Vieille chanson en Scherzetto voor fluit en piano, Henri Büsser. 8. Eerste gedeelte uit Sonate (G. mol) voor viool en piano, C. F. Hendriks. 9. 'Pan et les Bergers voor fluit en piano, Louies Mouquet. 10. Air op de G.snaar voor viool en piano, Bach. 11'. Serenade voor viöol en pianö, .Gab; Pierné. 12.--Medailles antiques: - a. Nymphes k la fontaine voor fluit viool en piano. b;. Danses voor fluit viool en piano, Philip Gaubert. den van legaten en anderszins moeilijk heden zpuden kunnen rijzen. (Historisch is de voorgestelde naam in dezen vorm ook niet; de oude kerkboeken ewagen van titels als: „Gereformeerde" Kerken" en „Nederlandsch Gereformeerde1 Kerken". Bovendien zij men er aan indachtig, dat_ de he<Jendaagsche Kerk een voort zetting moge heeten van de oude gC2ui- vi verde Kerk der Reformatie, doch dat deze naam thans een aanklacht tegen haar zou bëteekenen. Als een practisch bezwaar mag hier- j naast ook gelden, dat er moeilijkheden j tegenover den uitgever van het blad kun- j nen -rijzen. De voorsteller meende, dat de gemeen te, zé mogè liog zoo krank zijn', niette min het recht heeft, de hand op dezen naam te leggen; hij bedoelt zelfs een aan klacht tegen haar, opdat daaruit misschien herstel worde geboren. Ten. laatste werd besloten aan de Com missie van Toezicht op het Predikbeurten- blad op te dragen aan een mogelijke naamsverwisseling te willen denken' "bij het indienen van voorstellen inzake èen nieuw; contract. Vergpton kinderen. „De School met den. Bijbel" - ichrijft: Het is in de laatste maanden enkele- malen voorgekomen, dat een kind in het schoolgebouw was achtergebleven, toen alle leerkrachten vertrokken waren en de deur gesloten was geworden.' Dé bladen hebben dat wereldkundig gemaakt en die berichten hebben be-* grijpelijkerwijze ergernis gewekt. Die openbaarmaking moge. voor de aansprakelijke personen zeer onaange naam zijn, maar daar staat zekér tegen- over, dat ze een algemeene waarschu wing zijn voor ieder, die het laatst een school verlaat en ze dan afsluit, zon der zich terdege vergewist te hebben, of hier of daar in een lokaal of privaat of speelplaats nog een kind is achter gebleven. De verplichting daartoe lcén iir de instructie uitgedrukt worden. .We hebben hier met een gebeurlijkheid te doen, die ten ernstigste moet voor komen worden. We mogen glimlachen over de eigen aardige manier, waarop een Kamerlid bij den Minister op .voorziening tegeji die gebeurlijkheid meende te moeten: aan dringen, >dat neemt niet weg, dat het achterlaten van een kind in een, .ge-, sloten schoolgebouw een ernstige nala tigheid is, die niet geduld kan worden. Zou ze voorheen niet wel eens zijn voorgekomen Haast niet, of volstrekt niet. De hoofden der scholen hadden in ver reweg dé meeste gevallen hun ambtswo ning onmiddellijk bij de school; dat is nu zeer dikwijls niet meer het geval. Kr was binnenshuis vaak wederzijclsche tóé- gang. De schoolgebouwen waren 'een voudiger »en veel overzichtiger ingé'richt.' Het hoofd was de aangewezen bewaker der school, die voor sluiten zorgde. Daarin is veel verandering gekomen. De school is allengs een complex,een combinatie van afgesloten lokalen" ge worden met een meer gemeenschappelijk gedragen verantwoordelijkheid. Dan- 'is het hoofd niet de eenige, die den sleutel heeft, maar ook meer leden van het .per soneel. Wat dus "noodzakelijk is, zal wel zijn, dat. in een instructie voorgeschreven v. or de, wie permanent of tijdelijk de vérph' h- ting heeft om de mogelijke aanwezigheid' van een kind na te gaan, eer hij de sok >i achter zich sluit, en dat (of) hij. di"c ver plichting kan. overdragen aan een an Ier lid van het personeel, dat nog doör werk zaamheden of toezicht in de school terug-, gehouden wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2