NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 30 JUNI 1925 van Gelderen gesloten huurovereenkomst inzake het perceel Vrouwenkerksteeg no. 10; b. tot verhuring van het in sub a be doeld perceel aan H. Regeer Jr. 150 Goedgekeurd. 9. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het perceel aan de Van 01denb,arneveldtstraat Secte iP, No. 919. 138 Goedgekeurd. 10. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente \an een gedeelte van het perceel Sectie D, on genummerd en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. 139 Goedgekeurd. 11. Voorstel inzake het sluiten van kas- geldleeningen gedurende het 3de kwar taal 1925. 14S Goedgekeurd. 12. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1924, in verband met de kosten van uitbreiding, verandering, enz. van schoolgebouwen voor bijzonder lager onderwijs. 134 Goedgekeurd. 13. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1924, in verband met de nieu we begrootingsvoorschriften, ten opzich te van pensioenen, wachtgelden, ongeval len- en invaliditeitsverzekering, enz. 135 Goedgekeurd. 14. Voorstel tot het aanbrengen van eenige wijzigingen van administratieven aard in d# begrooting voor 1924. 136 Goedgekeurd. 15. Voorstel tot overbrenging van de nadeelige sloten van den kapitaaldienst van 1922 en 1923 op dien van 1924 en tot verdeeling van die sloten over de ver schillende hoofdstukken en paragrafen. ï.47 Goedgekeurd. 16. Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1924, waar van de raming te ,laag is gebleken. .145 Goedgekeurd. 17. Voorstel tot het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage en tot het vaststellen van de daartoe vereischte administratieve voorschriften. 149 Goedgekeurd. iS. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de met de gemeente Waddinxveen ge sloten overeenkomst, betreffende de le vering van electriciteit aan die gemeente door de stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. 143 Goedgekeurd. 19. Voorstel om goed te keuren, dat de beschoeiing van den wal der Stedelijke Fabrieken van gas en electriciteit aan de zijde van de Maresingelgracht wordt ver zwaard en dat de kosten daarvan uit de middelen van het vernieuwingsfonds der Gasfabriek worden betaald. 144 Goedgekeurd. 20. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 24.' September 1923, inzake het gemeentelijk .woningbouwplan benoor den den Heerensingel. 151 Goedgekeurd. 21. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming van eenige on- bewoonbaarverklaarde woningen. 152 De heer Dubbel de ma 11 vraagt of nu de termijnen voor de verschil lende woningen werkelijk alle gelijk zijn gesteld. De voorzitter antwoordt toe stemmend. Spr. was het niet vergeten. Goedgekeurd. 22. Prae-advies op het verzoek van de afd. Leiden van den Nederl. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijver heidsonderwijs, inzake de vermindering van de salarissen van het personeel der nijverheidsscholen, ingevolge het K. B. van 31 Januari 1925, S. 27. 141 De heer Verwey (S.D.A.P.) zou gaarne zien dat de gemeente instede van zich bij deze salarisverlaging neer te leggen, de verplichtingen der regee ring overnam, en de geleden schade vergoedde. De heer Knuttel (Comm.) onder schrijft dit. Hij acht de gemeente wel degelijk verplicht om te vergoeden wat de regeering nu minder gaat be talen. Spr. keurt het in het prae-ad vies van B. en W. af, dat het de ge meente een onzijdige houding voor schrijft, omdat zij indertijd ook bij de verhoogingen niet is erkend. De heer Heemskerk (R.K.) acht .het standpunt van B. en W. volkomen juist. Toen indertijd de salarissen keer op keer werden verhoogd, waren er ook die bezwaar maakten, maar hun werd toegevoegd, dat het zuiver een zaak van de regeering was. De heer Wilbrink (C.H.) staaft 't laatste met enkele voorbeelden. De heer S y t s m a (V.D.) zou met oen enkele restrictie wel met den heer Verwey kunnen meegaan. Spr. acht de salarissen thans te laag. Stemmen: Kiest Marchant Weth. Meynen (C.H.) betoogt dat de gemeente zich hier absoluut buiten moet houden, anders zou zij een zeer breede „taak" krijgen, waarvan de las ten eenvoudig niet te dragen zouden zijn. Men zegt, dat de Gemeente Haar lem wel is bijgesprongen, maar dit be roep is niet verstandig, want Haarlem heeft dit alleen gedaan voor haar eigen Nijverheidsschool, en die hebben wij hier niet. Eerder verzwakt deze aanhaling de argumentatie van dit adres. Het afwijzend advies komt in stem ming. Aangenomen met 17—11 stem men. Tegen de S.D.A.P., D.P., V.D. en de Communist. 23. Praeadvies op 'de motie van de hee- ren Huurman, Zuidema en Spendel, inzake de verbreeding van het gedeelte van den Rijnsburgerweg tusschen den spoorweg overgang en de Poelbrug. 142 De heer Huurman (A.R.) verde digt het mede door hem ingediende voorstel. Spr. is steeds meer tot de overtuiging gekdmen dat de verbree ding van dit weggedeelte een zeer ur gent punt is, en in dit licht moeten ook de geraamde kosten worden be zien. Een vergelijking met andere, nog minder breede straten, gaat z.i. niet op. Men denke slechts aan het zeer drukke tramverkeer Oegstgeest.Lei den, HaarlemLeiden (met geregeld rangeeren) en Noordwijk—Katwijk Scheveningen. Spr. Izegt niet dat an dere straten _als Noordeinde en Bree- straat te breed zijn, maar als men die zou willen verbreeden, zouden de kos ten bijna niet te overzien zijn, in te genstelling met dit voorstel. Spr. haalt een citaat aan, uit een advies van de Commissie van Fabricage, waaruit blijkt dat zij de onderhavige verbree ding beslist noodzakelijk acht. Ook de directeur v. "gemeentewerken acht uitstel te minder fe verdedigen, nu de heide aansluitende weggedeelten kort geleden aanzienlijk verbreed zijn Spr. wil niet aandringen op een kost bare uitvoering, als eerst de verbree ding maar tot stand komt. Het is jam mer dat deze verbreedmg niet dadelijk in het groote plan is opgenomen. Spr. beveelt dit voorstel bij zijn medeleden dringend aan. De heer Coster (R.K. steunt van harte het voorstel van de heeren Huur man c.s. Spr. releveert enkele groote uitgaven voor minder urgente doelein den. De rapporten spreken steeds van een groote noodzakelijkheid, terwijl B. en M. toch ni$; verder komen dan de benaming met „wenschelijkheid." De heer Knuttel (C.P.) zal ook het voorstel steunen. De heer Witmans ((D.P.) zal even eens voor het voorstel stemmen. Ech ter zou spr. tevens de mogelijkheid in overweging willen zien genomen om de kosten van deze verbreeding te dek ken door een belasting op de waarde vermeerdering van aangesloten pan den. De heer Wilbrink: dat is wat voor de huurcommissie. De heer Witmans: 'khoop alleen voor jou dat" die huurcommssie nog lang blijft bestaan (hilariteit). De heer v. d. Reyden (C).H.) acht deze verbreeding niet rendabel, zoo lang de Ned. Spoorwegen den Spoor wegovergang niet verbreeden. Weth. Mulder merkt op, dat B. en TWEEDE BLAD. Wat de bladen zeggen. De Hervormde kerk. Wij lezen in „de Rotterdammer": Dë Hervormde Staatspartij, die Ds. Lingbeek tot den man harer keuze pro clameerde, ziet de wondeplek van ons volksleven in het separatisme, dat de Hervormde Kerk! verscheurt. I Elke post aan een lid der Gerefor- me'erde Kerk geschonken is bedenkelijk 'en een hoon voor de Hervormde Kerk'. Zoo werd dezer dagen ook: in een po litieke vergadering als een somber teeken van Neerland's verwording aangevoerd het feit, dat de burgemeester van Amster dam lid van een der afgescheiden Ker ken is. j Maar hoort nu, hoe een predikant van ;de Hervormde Kerk" te Amsterdam, Ds. .van Schouwenburg, op dien uitval re ageert. Op een vergadering van de Christelijk' Historische Unie in het Concertgebouw- te Amsterdam sprak hij volgens het ver slag in de „Nederlander" in dezen geest: „In de tweede plaats is in die verga(- dering door. een van Spr.'s collega's ge zegd, dat tengevolge der coalitie-politiek Amsterdam een Gereformeerden burge- jmeester heeft gekregen, wat dan een ach teruitzetting der Ned. Herv. Kerk zou foëteekenen. Doch spr. wilde wel zeggen, 'dat, terwijl voeger jaren bij de intrede van niéuwe predikanten in de Ned. Herv. !Gem. te Amsterdam deze zich in hun intree-predikatie richtten tot burgemees fers, die, alhoewel lid der Ned. Herv. Gemeente, nooit en Ook bij die ge legenheid nooit in de kerk waren, deze Geief. burgemeester nooit verzuimd heeft, de Ned. Herv. Kerk de eer te geven, die haar toekwam, door bij intrede van nieuwe predikanten persoonlijk daarbij te genwoordig te zijn of, wanneer hem dit onmogelijk was, door een hartelijk schrij ven van zijn belangstelling blijk te ge- Ven". Krachtig heeft Ds. Schouwenburg die yveraars voor de Ned. Hervormde Kerk Sveike in leden der gescheiden Kerk de grootste vijanden op politiek' gebied zien (doen gevoelen, dat zij zich aan den schijn yergapen en groot onrecht doen. EEN VERLATEN PALEIS. De (Vrijheidsbond, aldus de N. Delfsche Crt., heeft 'n ,>TOOo*e" verkiezingsplaat laten plakken. 'n Symbolieke plaat. Ze brengt 'n drieledige gedachte in 'beeld. [Vooreerst spoort de plaat de kiezers laan niet rechts te gaan, want schrik niet lezers daar is dwang... Men bespeurt dit aan de gebogen houding van eenige mannen- en vrou- •wënfiguren, die 'n soort kerkgebouw betreden. 1 iNVe laten deze scheeve voorstelling nu maar wat ze is. Ook moeten de kiesgerechtigden 'niet ter linkerzijde gaan, haar het so cialisme of communisme, want daar is de verkwisting en vernieling, de boel brandt er af, naar de plaat 'aanschouwelijk voorstelt. Accoord. Doch waar wil de Vrijheidsbond de kiezers en kiezeressen dan welhefcit Ihebben De kleurige prent zegt hetnaar het midden naar boven, waar een schoon paleis hiet kiezersvolk wacht. Een breede weg leidt naar dit mooi gèbo.uw, naar dit Paleis van den Vrij heidsbond, doch o symboliek! er bevindt zich niemand op dezen weg Het Vrijheidsbond-paleis staat een- zahm en verlaten, als 't ware „te huur"! 'n Mooie verkiezingsplaat toch, die van den Vrijheidsbond. En, met dat verlaten paleis, zoo treffend symboliek! STADSNIEUWS. Gemeenteraad. (Vervolg). 8. Voorstel: a. tot ontbinding van de met M. S. FEUILLETON. Een doornig pad (Uit het EngeTsch). V' 20) „Ja", zeide zij; „als iets mij zou kunnen troosten, zou het dat zijn. Gij rijt goed, en naar u zal God wel willen hooren. Misschien zal hij ook naar mij op een anderen keer willen luisteren. Bid gij voor mij tot Hem, zoodat ik er mede kan instemmen." „Lieve Heer", zeide Abbott, „wij we ten, dat Gij altijd de Londensche stra ten op en neer gaat en elke zonde en alle ellende daarin aanschouwt. Gij zijt een man van smarten en bekend met elke droefheid, 0 Heer! Toen deze aime vrouw haar vader en haar kind- de verliet, werd het gedaan onder uw oog. Gij stond er bij en hebt hen ieder oogenblik daarna gadegeslagen. Gij weet waar zij zijn; voor U zijn zij niet verborgen. 0 Heer, vergeef de arme moeder hare zonde. Zij is in groote droefheid nooit zag ik iemand in zulk een groote droefheid. Laat zij zich niet door God verlaten voelen; dat is zoo vreeselijk, lieve Heer. Zij is erg ver moeid en beladen. Och, geef haar rust. Vergeef haar, en troo9t haar, en laat haar op uwyn tjjdhaar vader eo_kind_ terug vinden. Amen." „Denkt ge, dat Hij ze mij terug zal geven?" vraagde Hagar koortsachtig-, nadat zij waren opgestaan. „Dat weet ik niet", antwoordde Ab bott; „als het voor hen en voor u goed is, zekér wel. Maar wij kunnen niet weten, wat God goed zal vinden." „0!" riep zij uit, „ik zal nooit ge- looven, dat God mij vergeven heeft en mij niet heeft verlaten, als Hij ze mij niet laat terugvinden." „Nu beoordeelt ge God als u zelve", zeide hij ernstig. „Omdat gij Hem ver laten hebt, meent ge, dat Hij het u zal doen; maar zijne wegen zijn niet onze wegen, en zijne gedachten niet onze gedachten. Uwe liefde werd uitgeput door uwe ellende, maar zijne liefde kan nooit worden uitgeput." Hij voegde er niets meer bij, maar wenschte haar goeden nacht en liet haar in haar rustig kamertje alleen. Hoewel doodelijk vermoeid, was Ha gar toch te opgewonden om te gaan slapen en bleef bij het vuur zitten, totdat de laatste vonk was uitgedoofd, terwijl zij in haar hart overlegde, wat zij toch moest doen om zoo mogelijk eenig bericht aangaande hare verloren lievelingen te bekomen. En gedurig herhaalde zij bij zich zelve deze woor den: „Gods liefde kan nooit worden uit geput HOOFDSTUK X. Juffrouw Clack's uitstapje. Het kostte geen moeite, werk voor Hagar te vinden. Zij was altijd vlug met de naald geweest, en Abbott's nicht wilde haar graag gebruiken. Zij werkte in haar eigen kamer, in het eerst omdat hare kleeren te armoedig waren om daarmede bij .de andere werksters in de naaikamer te zitten, en later volgens hare eigene verkie zing, omdat zij zich nog te ongelukkig gevoelde voor de gewone dagelijksche beuzelpraatjes. In haar dakkamertje was het zeer stil en rustig, en zij had tijd genoeg'om aan hare gedachten toe te geven, terwijl hare vingers van uui; tot uur zich vlug voortbewogen. Zij had het rustiger en gemakkelij ker dan ooit te voren, want toen haar man nog leefde en haar vader in de schouwburgen speelde, hadden zij hun inkomen roekeloos doorgebracht, zon der aan de toekomst en aan mogelijke rampen te denken, en dikwijls hadden zij hun laatsten gulden uitgegeven, zon der te weten waar de volgende van daan meet komen. Zij kon nu niet na laten daarbij stil te staan en na te gaan hoe dwaas zij het geld hadden verkwist, dat haar had kunnen be hoeden voor het uiterste v. aartoe zij vervallen was. - Zü luisterde fregeet/gL naar aL wat \V. slechts voorstellen, voorloopig niet tot verbreeding over te gaan, uit hoof de van de hooge kosten, die vooral spr. zeer tegengevallen zijn, want B. en W. achten inderdaad de verbree ding gewenscht, al moet andererzijds worden erkend, dat de toestand van den weg voor het verkeer niet bepaald gevaarlijk is. Dat de aangesloten pan den door de verbreeding in waarde zouden stijgen, moet spr. absoluut te genspreken. Ook het natuurschoon zou er niet bij winnen. Maar de kosten vormen momenteel voor B. en W. het hoofd bezwaar. Wordt de toestand onhoud baar, dan zullen B. en W. zelf zoodra noodig, wel met een voorstel tot ver breeding komen. De heer Spendel (R.K.) voert aan dat na deze toelichting de kosten geen bezwaar meer kunnen zijn, omdat het een buitengewone uitgave betreft, waarbij het er niet op één of twee twee jaar aankomt. De heer Knuttel is den wethou der dank verschuldigd omdat hij het natuurschoon in het geding heeft ge bracht De voorzitter: is u de eeni ge kunstkenner misschien? (gelach). De heer Knuttel zal voor het voorstel stemmen. De heer Coster is ook niet over tuigd van de goede gronden van B. en W/s prae-advies. De voorzitter brengt in herinne ring dat indertijd de Rijnsburgerweg. evenals de Hooge Rijndijk is aange legd naar een geheel nieuw oorspron kelijk plan, als een moderne weg van voldoende breedte. Men denke toch ook aan de kosten. Toen over subsidie van de provincie voor de groote weg- verbreeding naar Oegstgeest werd be slist, voerde dit college, dat op dit punt toch geen kind is aan, dat't voor verbreeding van den weg ten zuiden van de Poelbrug niets voelde. Spr. zou, als hij het geld persoonlijk kon toe staan, asphalteering van den Stations weg, de Hoogewoerd of een stuk van de Breestraat veel meer urgent vin den (teekenen van instemming). Maar de kosten. De belasting is hier nog steeds schrikbarend hoog. Spr. be taalt juist tweemaal zooveel gemeente- Rijksbelasting als inkomstenbelasting. Evenwel, in uiterste instantie draagt de raad zelf de verantwoordelijkheid voor de lasten der gemeente. Ten slotte acht spr. ook het bezwaar van den heer v. d. Reijden wel over weging waard. De heer Huurman merkt op dat wanneer B. en W. de argumenten van gemeentewerken noodig. hebben voor hun voorstellen, deze wel heel breed worden aangevoerd en in de prae-ad viezen verwerkt. Nu die argumenten ten gunste van de voorstellen uit dor» raad pleiten, wordt er in het prae-ad vies hoegenaamd niet van gesproken Het vcorstel-Huurman wordt met 20—9 stemmen aangenomen. Tegen de wethouders en de heeren Deumer, Oost dam, v. Rosmalen, v. d. Reijden en Wilmer. 24. Prae-advies op het voorstel van Mevr. van Itallie—van Embden en den hee rSijtsma, om ijjaarlijks een bedrag van ten hoogste f 1000 beschikbaar te stel len ter bevordering van de opvoering van eerst eklasse uitvoeringen in den Leid- schen Schouwburg. 130 Mevr v. Itallie (V.D.) is tot dit voorstel gekomen door de belasting op de kunst, welke zij een zeer hatelijke vindt, waar de kunstenaars toch reeds een zeer moeilijk leven hebben. Toch zal spr. zich niet uitsluitend tegen die belasting blijven richten, omdat er ook andere praestaties onder vallen, in de booordceling waarvan we waarschijn lijk in tic-n gezichtspunten zouden uit eenvallen (vroolijkheid).* Do heer Wilbrink interrumpeert. Abbott haar vertelde aangaande de liefde van God en van Jezus Christus, di^n Hij gezonden heeft. Abbott sprak met de zekerheid van een, die weel wat hij zegt: God was geen gevreesd wezen, dat ergens in een ver verwij derden hemel woonde, en Christus was geen afwezige Heiland in een wonder baren en ontoegankelijken glorieschijn gehuld., Hij vertelde haar wat hij zelf govoelde van de voortdurende blijven de tegenwoordigheid Gods; en zij luis terde, bijna bevreesd dat zij hetzelfde zou gevoelen. Totnogtoe was 't slechts ee.11 les, die zij van buiten leerde; zij kon er zich niet aan overgeven noch haar hart er voor openen. De lange nacht harer wanhoop wa9 nog niet ge heel voorbij, en het scheen haar toe, dat de dag nooit zou kunnen aanbre ken, voordat zij iets van de verlorenen had gehoord. Abbott kon dit gevoel van Hagar zoo volkomen begrijpen, dat hij zich geen rust gunde hij het onderzoeken naar haar ouden vader en Dotje. Hij deed navraag naar hen, overal' waar hij dacht dat een spoor van hen zou kunnen gevonden worden. De politie agenten in Kensington-park herinner den zich, dat zij een blinden ouden man met een klein meisje hadden ge zien, die door een kreupele op kruk ken werd geleid en die een paar weken vóf;Kerstmis naar iemand Viad- *e- Aan het Zoeklicht. Leiden, 30 Juni 1925. Mijn oproep van de vorige week Is niet geheel zonder gevolg gebleven. Er zijn heel wat giften voor de ver- kiezingskas ingekomen die met elkaar nog een aardig bedrag vormen. Maar ik wil eerlijk bekennen, dat ik méér verwacht had. Er zijn tal van propagandisten, die dag en nacht werken en het spreekt vanzelf, dat die propaganda heel wat geld kost, veel meer dan een buiten staander vermoed. En nu had ik een stille hoop, dat de velen die niet zelf kunnen werken, nu eens flink in de beurs tasten en ook, dat vanuit de omgeving, waar men zonder veel kosten kan werken, de giften zouden toevloeien. Dat is tot nu toe niet gebeurd. Maar wat niet is kan komen. En daarom blijf ik hopen op een stroom van giften. Wie helpt er mee? OBSERVATOR. De heer v. Stralen: Stil Wilbrink, je wou gauw weg. De heer Wilbrink: ik ga toch weg Er ontstaat tijdens het betoog van dc spreekster eenig rumoer, waartus- sche'n de voorzitter voortdurend moet kloppen. Mevr. v. Itallie vindt het n?et ge lukkig van B. eh W. gezien, om de in gezetenen wanneer zij een goed too- neelstuk willen zien, te verwijzen naar het bijgelegen 's-Gravenhage. Ethische en aesthetische bezwaren zou spr. willen ondervangen door het instellen van een commissie, die de te subsidieeren opvoeringen zal hebben te beoordeelen, en waarin ook de recht sche vertegenwoordigers, voor zoover zij in het tooneel zelf geen, maar al leen in de verkeerde uitingen ervan zonde zien, zitting zouden kunnen ne men. De heer Ver w e y (S.D.A.P.) steunt het voorstel, mits het geamendeerd wopdt in dien zin, dat speciaal voor stellingen tegen populaire prijzen zul len worden gesubsidieerd, teneinde 't tooneel binnen het bereik van de min der gegbeden te brengen. Mevr. .v Itallie heeft bezwaar te gen het amendement. Spr. vindt het te vaag. De heer Knuttel vindt dat het voorstel, zooals hefc daar ligt, absoluut geen resultaat heeft, omdat het bedrag voor werkelijk goede voorstellingen veel te laag is. De heer Spendel (R.K.) behoort tot hen die inderdaad tegen het too neel als zoodanig geen bezwaar heb ben. Maar waar bij het beoordeelen van de kunst heslist het woord moet worden gelaten aan hoogere Inzichten, acht spr. het ten eenenmale onmoge lijk om die beoordeel ing over te laten aan een uit verschillende elementen samengestelde commissie. Spr. is te gen het voorstel van de V. Democra ten. De heer Zuidema (A.R.) bestrijdt eveneens het voorstel. Behalve dat spr. lvet buiten de competentie van de over heid acht om het tooneel te steunen, zou spr. het, ziende op den tegenwoor- digen stand van het tooneel, beter vin den dat de overheid het rechtstreeks bestreed, dan dat zij het steunde. Spr. laat uit eenige uitlatingen van voor aanstaande personen in de kunstwe reld zien hoe het tooneel tegenwoor dig een onzedelijk en ongodsdienstig karakter heef tgekregen. Een actrice, wie men dit onder het oog bracht, riep uit: denkt ge dan dat wij het doen voor ons genoegen? Neen, maar an ders krijgen wij geen publiek. zocht; maar nu had men hem in lang niet gezien. Abbott bracht zijn vrijen tijd, ja som9 den halven nacht door, met van armhuis naar armhui9 en van asyl naar asyl te gaan, maar tóch kon hij niets naders omtfent hen te weten komen. Meer dan eens reisde hij op een los gerucht aangaande een blin den vioolspeler naar het verste eind van Londen, maar steeds kwam hij teleurgesteld terug, om telkens Ha- gar's opgewekte hoop weder te doen zinken. Eéns, had zij het maar geweten, strompelde de oude Lister met Dotje langzaam door dezelfde straat waar zij woonde; maar haar zoldervenster kwam uit aan de achterzijde van het huis; en hoewel zij de verwijderde to nen van een viool hoorde, gebeurde dit te dikwijls, dan dat hare aandacht er op gevallen zou zijn, vooral ook omdat Lister's oude viool reeds eeni ge maanden geleden gebroken was. Zij dacht slechts aan hem en zuchtte diep. Er ging bijna geen uur voorbij, waarin zij niet zuchtte en treurde over het haar onbekende lot van hem en haar dochtertje. Zij dacht: als zij hen maar had zien 9terven en de oogen had toegedrukt en hen in hun ki9thad zien liggen, dat zij dan tot rust zou kunne" komen. (Wordt vervolgd(.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5