NIEUWE LEIDSCHÉ COURANT VAN DINSDAG 30 JUNI 1925 Dag-Agenda. DINSDAG 30 Juni, 's avonds acht uur. Stadsevengelisatie „Jeruël", Groenesteeg No. 16. Bijbelbespreking. Sassenheim, Dinsdag 30 Juni, 'sav. kwart voor acht Geref. Kerk- Radiorede Min. H. Colijn. Sprekers-. Ds. Boeijenga en de heer Warnaar. Leiderdorp en. Zoeterwoude. DINSDAG, 30 Juni, kwart voor acht. Geref. Kerk. Openbare vergadering A. R. Kiesver. Radiorede Min. H. Colijn. Hazerswoude (Dorp). DINSDAG, 30 Juni, kwart voor. zeven. Geref. Kerk. Radiorede Min. H. Colijn. Oegstgeest (Rehobothkapel). DINSDAG 30 Juni, kwart voor acht. Radiorede Min. H'. Colijn. De geneeskundige dienst alhier wordt waargenomen door Dr. Timmermans, - rel. ;No. 390. Donderdag 2 Juli, 'sav. 8 uur „Zo- merlust". Tuinconcert L.M.E. Bobette. Dé avond-, nacht- én Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Z on dag 5 Juli a.s. waar genomen door de apotheken van de H.H. W. Telle, K. Rapenburg 12, tel. 594 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 verordening, waarbij het verboden is, in het openbaar vuur aan te leggen, poogde de politie het in brand steken van de bus te voorkomen, doch zonder resultaat. De jongelieden bleven bran dende lucifers gooien op de met brand bare vloeistof doordrenkte bus en liet gèlukte aan Schuurman werkelijk het ding in brand te steken. De politie heeft toen de jongelieden uiteengejaagd, doch zij werd ontvangen met knuppels. Eerst toen er politiever sterking kwam, konden dé vechters bazen verspreid worden. Van de ontstane verwarring maakte Schuurman gebruik om te vluchten Eerst het gemeenschapshuis in, doch toen de politie hem ook daar achterna zat, sprong hij uit een raam van de eerste verdieping en vluchtte het bosch in, gevolgd door de politiemannen. Het werd een formeele kloppartij. Tenslotte werd Schuurman gegrepen en overge bracht naar het politiebureau te De Bilt. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt wegen openlijke geweldpleging. Bij de vechtpartij hebben ook eenige politiemannen klappen opgeloopen. Sabotage op de „Java." Naar gemeld wordt, zou te Vlissingen op den kruiser „Java" een geval van sabotage hebben plaats gehad. Er moe^ ten mondstukken van kanonnen over boord zijn gegooid en geweerriemen en brandslangen stukgesneden zijn. Zon dagavond is door de politie in een café te Vlissingen een marinier gearresteerd die van deze sabotage verdacht wordt. Een verzoek om nadere inlichtingen werd door de autoriteiten echter niet ingewilligd. BUITENLAND. WERKLOOSHEIDS DEBAT IN ENGELAND. Dra motie der arbeiderspartij. Het antwoord van Baldwin. De debatten over de werkloosheid werdén gisteren in het Engelsche La gerhuis ingeleid door den leider der Arbeiderspartij Mac Donald, die de motie van de Labour-partij toelichtte. In deze motie wordt-het beleid der regeering afgekeurd, omdat zij in ge breke is gebleven de noodige maat regelen te nemen in verband met dë ■werkloosheid, welke in de motie voor beeldeloos ernstig wordt genoemd. Baldwin, de eerste minister, zeide •jin zijn antwoord, dat hoewel de toe stand ernstig is, hij niet erger is, dan de crisissen, die in de laatste afge- loopen 6 jaar zijn doorstaan. De toestand té echter in sommige ■opzichten ernstiger dan verleden jaar. [Het. is. noodig, het vraagstuk als een inieuw' vraagstuk te beschouwen en te doen, wat dikwijls zoo moeilijk in politieke zaken, waarover getwist wordt, n.l. het gevoel voor de juiste perspectief te krijgen. Er bestaat thans een werkloozenregister dat zich .uitstrekt óver 1.25' millioen personen, wat een stijging is van 228.000 ver geleken bij verleden jaar. De werkloozen worden in hoofdzaak gevonderi in de drie voornaamste tak ken van nijverheid, n.l. in de kolen- nijverheid, de staalnij verheid en ma chine-industrie en in het scheepsbouw bedrijf. - In mindere mate zijn de werkloozen te vinden in de weefnijverheid, doch hier heeft de werkloosheid niet zoo' ^nstig karakter. Men moet bedenken, dat het aantal emigranten dat voor den oorlog ge middeld 200.000 per jaar bedroeg, in de laatste 5 jaar tot gemiddeld 130.000 is gedaald en dat er, hoewel het land in den oorlog verliezen heeft geleden, er tijdens den oorlog geen landverhuizing heeft plaats gehad. Tegenover de langdurige malaise op enkele punten, mag een algemeefne en over het geheel toenemende betering worden gesteld in die bedrij ven, welke bij het^ algemeen verbruik betrokken zijn, zooals de kleedjng^-en. schoenen-industrie enz., waaruit blijkt' dat tot nu toe gedurende de moeilijke tijden die achter den rug liggen, de koopkracht van de gemeenschap in het algemeen niet ernstig geleden heeft .Verder legde Baldwin den nadruk op het feit, dat de Engelsche buiten- landsc.he politiek, onverschillig;, welke egeering gedurende de laatste jaren aan het bewind is geweest, er steeds op gericht té geweest, den chaos en de verwarring in Europa te vervangen door orde en vrede. Daarbij is een werkelijke vooruit gang bereikt. Engeland zelf heeft geen kleine rol gespeeld in het herstel van Oostenrijk, Hongarije en Duitschland. Vrede in Europa is een absoluut noo dige voorwaarde, voor allen vooruit gang van handel en nijverheid in. En geland. De regeering doet thans met de algemeene goedkeuring van het la- ferhuis een verdere poging, die naar aar meening veel zal bijdragen tot consilideering van den toestand in iWest-Eüropa. Hij verwees daarbij naar het voor gestelde pact tusschen Frankrijk, Duitschland, België en Engeland. In dien deze pogingen met succes wor den bekroond, zullen wij een nieuwe mijlpaal op dezen langen en moeilij ken weg hebben bereikt. Ten slotte noodigde de Premier het Huis uit evenals de Regeering in overweging te nemen de vraag of het mogelijk is door middel van eeni- gerlei subsidie een stimulans te ver schaffen aan de industrieën, welke mo menteel als „hopeloos" beschouwd worden. Spr. besloot met te verklaren, dat de Regeering nimmer de pretentie heeft gehad te zeggen, dat zij êeni mid del tegen de werkloosheid zou weten, indien in de huidige democratische conjunctuur een volk zichzelf niet weet te beschermen, zal zijn Regee ring dit evenmin bij machte zijn. Ge streefd moet worden naar hechtere samenwerking in het industrieele le ven, ten einde te bereiken, ddt eind doel, waaraan spr. steeds zijn beste krachten zal blijven wijden. De motie van wantrouwen is het .Lagerhuis verworpen met 373 te gen 143 stemmen.. DE ONLUSTEN IN CHINA Een bolsjewist gearresteerd. Bij aankopist te Sjanghai van het stoomschip „Mantua" is een Rus, Dosser gebeeten, met zijn vrouw in hechtenis1 genomen ónder verdenking van bolsjewisten te zijn. Er is een groote hoeveelheid bols jewistische geschriften in hun bezit gevonden. Zij zullen vandaag voor de rechtbank verschijnen. 234 wit-Russen zijn van Sjanghai naar Hongkong gezonden en zullen door de Chineesche bemanningen van de stoomschepen „Empress of India'' en „Asia"- vervangen worden. Ook aan de waterleiding te Sjang hai worden Russen gebruikt. De. toestand te Shoengking wordt dagelijks slechter. Alje Japansche be woners zijn vertrokken. Het protocol inzake den chemischen oorlog. Paul Boncour, de eerste gedelegeer de van Frankrijk ter conferentie in zake den internationalen wapenhan del heeft het protocol betreffende den chemischen en bacteriologischen oor log, welk protocol hij bij de sluiting van genoemde conferentie niet kon teekenen, gisteren onderteekënd. Russische espeditie naar de Pool. De „Times" meldt ,uit Riga: De ;Sovjet-regeering is voornemens een luchtvaartexpeditie naar de Pool uit te rusten, teneinde onbekende gebie den te ontdekken en te exploiteerefn1, Nansen, die geraadpleegd is, heeft een plan overlégd, dat ontworpen is in samenwerking met kapitein Bruhns den Duitschen luchtvaarder, die met Nansen te Moskou verwacht wordt iom bijzonderheden van het plan te geven. De Sovjet-regeering heeft eeh speciale commissie benoemd om de voorstellen te bestudeeren, de expe ditie te organiseeren en een geregtü- de luchtvaartverbinding te vestigen, tusschen Europa en de Stille Zuidzee via het meest noodelijk gebied van Rusland. Ontdekkingstochten per Zeppelin. De Zweedsche ondekkingsreiziger, Sven Hedin verklaart in een interview deat hij bereid is een tocht te maken naar de onbekende gedeelten van het Aziatisch Rijk met een zeppelin-lucht- sChip. Hij is overtuigd van de mo gelijkheid om zulk een plan te ver wezenlijken. Hedin heeft reeds onderhandelin gen geopend met Dr. Eckener, doch er zijn vele problemen op te lossen, voordat het plan verwezenlijkt kan worden. Onder anderen is de bepaling van het Verdrag van Versailles be treffende het bouwen van zeppelins een belemmering. Dr. Hedin is van meening dat het luchtschip is gebruikt moet worden voor gemakkelijker vluchten in de Poolstreken, hetgeen waarschijnlijk zal plaats vinden onder directe leiding ,yafl Nansen yir den zomer_Lvan.^l9g7, In Azië moet. men voorbereid zijn op cyklonen, éyphönen, regen en mist. Dr. Hedin verklaart echter dat de oornaamste voorwaarde voor het wel slagen van het plan is dat Dr. Ecke ner zich bereid verklaart het lucht schip te besturen. KORTE BERICHTEN. Chineesche „vooruitstrevenden" te Berlijn hebben .van den .Chinaej- schen gezant aldaar geëischt, dat de zich in de D.uitsche hoofdstad bevin dende Chineesche generaal Hsu on middellijk het land zal verlaten, daar zij het met zijn politieke plannen niet eens zijn. De gezantenraad eischt van Duitschland het erkennen van een na dere controle op het vliegwezen, o.a. wat het aantal vliegers betreft. Bij de senaatsverkiezing voor Maine-et-Loiire heeft Léon Daudet de nederlaag geleden. 1 - Tegen Sjeik Said en 53 andere deelnemers aan den opstand in Koer- distan is de doodstraf geëischt. De „Chicago Tribune" houdt rekening met een spoedige breuk der diplomatieke betrekkingen tusschen Engeland en Sovjet-Rusland, aange zien de Engelsche inlichtingendienst in Indië een sterko toeneming der anti-Engelsche propaganda aldaar ge constateerd heeft waarvoor Sovjet- Rusland verantwoordelijk wordt ge steld. Het totaal bedrag, dat van 18 November 1918 tot 30 Mei 1925 in Engeland aan steun aan werkloozen is uitgekeerd bedraagt 206.118.000 p. st. en daarnaast nog 40.720.000 pond aan gewezen soldaten en 21.755.000 pond aan burgers. Er zal binnenkort in opdracht der Belgische regeering een geschie denis van Belgisch Congo verschij nen. In Boelgarije zijn weder zes per sonen ter dood veroordeeld. KERK EN SCHOOL. ner. kinderen, liet verleenen vaai meerdere macht aan de politie, teneinde met suc ces te kunnen optreden; het plegen van overleg met den kantonrechter tot het opleggen van zwaardere straffen aan de jeugdig*e overtreders. Parlement en kerk. In de „Times" kondigden 16 leden van. het Lagerhuis aan, dat zij in het parlement elke poging om iets in de liturgie aan- aande de- avondmaalviering te veran deren zullen tegenstaan, ook de „alter natieve" vorm (2 formulieren, één oud oor de Evangelischen en één nieuw, voor de Anglo-Katholiekén). Daar de kerk waarschijnlijk* den alter natieven vorm dezer, liturgie zal aanvaar den, is dus op dit punt strijd tusschen par lement en kerk mogelijk. Reeds bij voorbaat kondigt de" Anglou Katholieke „Churoh Times" aan, dat men door geen dreigementen zich zal laten tegenhouden en dat, indien er een botsing tusschen parlement en kérk mocht ont staan, de leiders van de kérk niet de ge ringste aarzeling zouden mogen tooiien. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hall (bij Brummen) (toez.), C. J. Lasschuit; te Garrelsweer (Gron.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Zwolle, Dr. J. Hóek te Soest. ,ii ..ïm .nh AangenomNaarMeerkerk, F Bruinsma te Geneqiuiden. Bedankt:1 V,oorKpllümy Dr. J. Hoek te Soest. CHR. GEREF.' TGERK. Bedankt: Vdor Baam/ A:. Zwiep te Hillegom. b Bfc t Bevestiging, Intrede, Afscheid, Ds. W. H. B omwimiam, overgekomen van Lopik, werd Zondagmorgen beves tigd door Dr. T. ,C; de Moor van Utrecht, in de Geref. Kefk van Capelle a. d. IJssel over Openbaringen "19 :100. De kerk was geheel gevuld. Donderdagavond' 7 litir'Hóópt Ds. BoUw man intrede te doen. Cand. C.K a p t e ij n te Oegstgeest deed Zondag intrede bij de Geref. Kerk van Moerdijk, na bevestigd te zijn door Ds. P. Prins van Oostwold (Oldambt), met een predicatie over 1 Kron. 2820. 's Middags verbond de nieuwe predi kant zich aan zijn gemeente met een predicatie over. Jes. 40:11, waarna de gebruikelijke toespraken volgden. In beide diensten zong de talrijke scha re Ds. Kapteijn de zegenbede uit Ps. 134 toe. Jubileum. Zondagmorgen heeft Ds. C. F. Wester man, Herst. Ev. Lutli. pred. te Amster dam, in het kerkgebouw Kloveniersburg wal aldaar zijn 25-jarige ambtsbediening herdacht. Hij bracht een aantal personen, die in kerkelijke functie waren, toen hij in Am sterdam kwam, in herinnering en sprak naar aanleiding van Hand. 2815 een rede uit, waarin hij gewaagde van de wonder bare leidingen Gods in zijn leven, waar door hij dankbaar tot God mag ppzien en den moed heeft om verder te werken. Tenslotte richtte hij zich tot enkele per sonen, o.a. tot burgemeester, De Vlugt, dien hij dankte vpör zijn belangstellende tegenwoordigheid, evenals Prof. Pont, de collega's Klinkenberg en Neideck', enz. Na ,ook nog verschillende kerkelijke colleges' ,te - hebben-, toegesproken, dankte hij allen, die den feestdag hsm bnverge- telijk hebben gemaakt. De gemeente zong den jubilaris ten slotte toé: - - i Vader, sla hem steeds in liefde gade, enz. Examens Engelsch L.O. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal, naar de St. crt. meldt, het mondeling gedeelte van de examens M. O. Engelsch en letterkunde (akte M. O. B.) taalkundig )gedeelte), voor zoover die in het open baar zullen worden gehouden, worden af genomen te Leiden in het Rijkscollege- gebouw, Kloksteeg no. 23, op de volgende dagen en uren: 16, 17, 20, 21/22/ 23 en 24. Juli, telkens van 10 uur v.m. tot 12 uur m. en van 1.45 uur tot 3,45 uur n.m;.,: 18 en 25 Juli, telkens van .10 uur,-v.m tot 12 uur. n.m. Tuchteloosheid. In een bijeenkomst van hoofden van Openbare Lagere e;i Bijzondere scholen alsmede van directeuren der Ambachts-. school en Ambachtsavondschool, alsmede de commissaris van politie te Gouda, wel ke werd geleid door, den wethouder van Onderwijs, werden besprekingen gehouden inzake bestrijding van de tuchteloosheid Onder de jeugd. Als resultaat der besprekingen werd una niem de wenschelijkheid uilgesproken van het spoedig inrichten van speelterreinen voor cle jeugd en van het inroepen van de medewerking der ouders tot het zoo veel mogelijk tegengaan, van het euvel .en het, zoj nopdisr,-ggsfwngtfir1"rf UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN ZEE. In den nacht van Zondag op Maandag zijn hier, dieven aan het werk geweest. Uit de weide van den landbouwer J. M. is een 4-jarige merrie en van den landbouwer T. v. d. G. een tweewielige melkkar ontvreemd. Hedenavond om 8 uur zal voor alle stemgerechtigden gelegenheid worden ge geven, om in het tentoonstellingsgebouw, (ingang Burgersdijkstraat), per radiq| de rede te hooren, welke te Hilversum zal .worden gehouden door. de voormannen dei; Christelijke" partijen, nj. Z. Exc. Min. H. Colijn en Jhr. de Geer. Dus in dichte drommen op naar 'de Burersdijkstraat. Dit is een kansje, wat ons niet dikwijls zal worden geboden, om gratis onze groote mannen te kunnen be luisteren. Mochten wij nog in het 'onzekere staan, wien wij zullen stemmen, dan, gaan luis teren, dan kunnen wij vernemen, wat, on der Gods onmisbaren zegen, door pnzen eminentenleider is tot* stand gebracht. Door de „Katwijksche Post" is Zater dagavond abusievelijk vermeld, dat deze rede te beluisteren zou zijn in de .Geref. kerk, maar daar onze partij geen kerkelij ke partij is, gaan wij allen naar het ten toonstellingsgebouw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Na verlengd examen van 7. candida- ten zijn gisteren aan het St. Willibror dus College voor eindexamen Gymna sium geslaagd 7. candidaten, voor: A: P. v. d. Biesen te Amsterdam, R. Bosch van Drakensteijn te Utrecht, J. Coeberg te Leiden, K. Schölvinck te Warmond, J. van der Schoot te Hillegom. Voor B: W. Houben te Tilburg, en LW. van der Lugt te Rotterdam. Van de 32 candidaten Gymnasium of H. B. S. aan dit College slaagden ei; 30. SASSENHEIM. We herinneren onze lezers nog aan de vergadering van hedenavond in de .Geref. Kerk, die kwart voor acht zal aanvangen en toegankelijk is voor partijgenooten en geestverwanten boven de 16 jaar. De radio-rede van Minister Colijn zal daar te hooren zijn, terwijl tevens Ds. Bpeijinga en de heer W. .Warnaar het woord zullen voeren. Heden lag in de haven (in de Kerk sloot) de Nof gemeerd het reclameschip van de Ned. Oliefabriek te Delft. Het schip had veel bekijks; geen won der, want voor den bovenbouw zijn maar even 800 pakkistjes van slaolie en braadvet gebruikt, dat mede door de geraniumversiering een alleraardigste indruk maakte. Deze indruk werd nog verhoogd, als men binnenkomt; we kre gen hier een overzicht van t het geheele bedrijf in foto's, terwijl de producten in sierlijke groepering waren tentoon gesteld. We mochten ook proeven. De reusachtige kok bereidde Mayonnaise van Delftsche Slaolie, Biefstuk gebak ken in Delfute en Bananenbeignets in gerechten goed smaken; de dames von- Slaolie. De aanwezigen lieten zich de den ze verrukkelijk en voordeeliger en besloten voor zoover zij dit nog niet deden, de producten van de N.O.F. on middellijk te gaan gebrbuiken. VOORSCHOTEN. Wij herinneren aan de samen, komst hedenavond kwart voor acht in de Geref. Kerk, waar de radio-rede van minister Colijn te hooren zal zijn en Ds. Kruyswijk daarna een korte bidstond zal leiden. Een ieder ga zoo mogelijk, luisteren en wekke z'n omgeving tot het zelfde op. Woensdag gaat ieder zoo mogelijk in de morgenuren stemmen, om de controle te vergemakkelijken. In het stembureau behoeft men geen haast te maken men kan rustig het stemhokje van lijst 27 opzoeken en den naam van Colijn rood maken, en de kaart in de stembus doen. Wie z'n kaart verknoeit, kan bij den voorzitter van het stembureau een nieuwe krijgen. Geboren: Geertruida Catharina, d. v.' J. L. H van der Bijl en G. M. van der Werf. Douwe, z. v. D. de Boer en J. M. Brunsveld. Ondertrouwd: D. Th. Kraan, 27 jaren, en M. C. van Gent, 25 jaren. NOORDWIJK AAN ZEE De A'. R. Kiesvereeniging heeft de be schikking voor vanavond over de Geref. Kerk alhier, waarop een antenne is ge plaatst, zoodat belangstellenden den minister Colijn een verkiezingsrede kunnen hooren uitspreken. De Ghr. Histprischen kunnen in de Herv. School aan de Huig ter Duinstraat Oud minister De Geer hooren, eveneens Radio-Programma. Wat ar vanavond te hooren is. 5*30 NSF. '(Hilversum, 1050 M.). Concert onder, leiding van Fr. Lupgens. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 NSF. Omroep, daarna verkiezings- redevoeringen: 7.25 n.m. F. M. Wibaut, 8.05 H. COLIJN. 84.0 Jhr. Mr. D. J. de Geer, 9.15 Mr. H. C. Dresselhuys, £.50 Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen; 10.25 Dr. v. d. Mijle. 7.aLO [(Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. .7.20 2LO en 5XX.-Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 8.20 (Munchen, 485 M.). Concert. 8.20 2LO. en 5XX. Concert. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750M.) Conceit. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein, van .Green? wich, weerbericht, nieuwstijdingen. 1 NOORDWIJK. De onderafdeeling Noordwijk van den Alg. Ned. Pol. Bond kwam onder voorzitterschap van den heer Gooi, iCoinm. van Pol. te Noordwijk in ver gadering bijeen. Na lezing der notulen van de vorige vergadering, gaf de heer van der Wijngaart verslag van de bijgewoonde Prov. vergadering te Dordrecht. Hier na werd het huishoudelijk reglement herzien en vastgesteld. Nadat nog en kele regelingen waren getroffen, werd de rondvraag gehouden. De heer van der Luyt vroeg mjeer samenwerking in zake schietwedstrij den en of de O.A. nog een schiietver- .eeniging zal exploiteeren, terwijl de heer Timmers uit Noordwijk inlich tingen vroeg over kosteloos vervoer hij reisgelegenheden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. r, De rijksveldwachter J. Hamer slag van Rotterdam is naar deze Ge meente overgeplaatst ter voorziening van de bestaande vacature van den gepensionneerde Rijksveldwachter IJ.- de Wilt. Op 26 Juni 1925 waren werkloos 4 arbeiders, 5 visschers, 1 opperman en 1 grondwerker. De dienstplichtigen H. V. W^g- tendonk,, J. Verloop, D. 'Hoek E. !Wj. Wassenaar en W. Allon zijn" voor Rous, C. v. d. Spek, Wj- M. v. Beelen herhalingsoefeningen in de maand Augustus en September onder de Wa penen geroepen. Bij Joh. de Bruin is een postduif komen aanvliegen, merk" A 8736. HOOGMADE. Het hulppost-, telegraaf- en telefoon kantoor alhier wordt met ingang van i Juli a.s. opgeheven onder vestiging tèr plaatse met ingang van genoemden da tum van een post-, telegraaf- en telefoon station. Dit station is opengesteld op werkda gen voor den postdienst van 910 v.m. en van 45 n.m., voor den telegraaf- en telefoondienst van 8.30 v.m. tot 7.30 n. m. Op Zon- en feestdagen geen dienst, echter wordt op die dagen van 8.20 v.m. tot 8.30 v.m. gelegenheid gegeven tot het afhalen van poststukken. LISSE. Zaterdagavond openden de heeren Cain minga en Co. hun nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte zaak van automobielen Het heeft hun aan belangstelling niet ontbroken. Tot laat in den avond was er druk bezoek, zoowel aan de garage als aan de aan den Heereweg gelegen eta lage, .waar. rijk met bloemen versierde auto's een schoonen aanblik gaven. In korten tijd-wisten genoemde heeren zich onder de automobielbedrijven en Ford-verkoop een naam te verwerven. Bij deze gelegenheid werd een goedge slaagde Fordfilm vertoond in de „Witte Zwaan", waar de firma zich op een druk bezoek kon verheugen. Maandagavond hield de A. R. Kies vereeniging een openbare propaganda- vergadering, waar als sprekers optraden 1 de heeren Mr. H. A. Dambrink en iW. Warnaar. Toen de voorzitter, de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend had, deed hij eenige mededelingen betreffende den komenden strijd, en het bureau van in- lichtingen. Een schrijven is gericht aan de *afd. Lisse van den Staatk. Geref. Bond, om van gedachten té wisselen met Mr. Dam brink over het onderwerp: „Anti Revo lutionair of Staatkundig Gereformeerd", welk aanbod echter afgewezen werd. Ook deelde de voorzitter mede, dat Dinsdagavond per radio Minister Colijn zal te hooren zijn en vervolgens heette hij de talrijke aanwezigen welkom, in het bijzonder, de heeren Dambrink en W. Warnaar. Daarna gaf dé voorzitter den eersten spreker het woord. Spr. wees op de critiek, die door de kleine partijtjes zooals de S. G. P. steeds op de coalitie geoefend wordt, terwijl zij liever links moesten bestrijden. Zelfs heeft de S. G. P. minderwaardige pogingen aangewend om dezen spr zeiven uit de antirevolutionaire partij te halen en werd hem een Kamerzetel door de partij van Ds. Kersten aangeboden, waar voor hij natuurlijk bedankt heeft. Ds. Kersten stemt in de Kamer steeds met de A. R. mee, behalve in één geval, en toen was hij nog in gezelschap van en kele A. R. Spr. wekte tenslotte de aanwezige, op ite stemmen op de A. R. lijst. Vier personen stelden enkele vra - a, buiten het onderwerp om, maar v.t: u toch afdoende beantwoord door dc,, De heer Uil (S. .G. P.) sprak -daavia over de coalitie en ziet daarin een 1 - trouwen van Gjod. Spr. bean^aioffdde'/qók-dx^ del. .ci

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2