DE JUISTE BEHANDELING VOOR INDIGESTIE NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 26 JUNI 1925 Dag-Agenda. Maandag 29 Juni 'sav. 8 uur Groote taal „Nut van 't Algemeen" Steenscli. Openb. Verg. Staatk. Geref. Partij afd. Leiden. Spreker E. Kuijk van Amster dam. Oegstgeest. Maandag 29 Juni, 'sav. '8 uur Hotel „Het Witte Huis". Jaar]. 'Alg. Verg. Oranje Vereeniging. Oegstgeest Maandag 29 Juni, 'sav. 8 uur „Irene." Kleine zaal. Jaarverg. Ziekenverpleging. De avond- nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag '28 Juni a.s. waargenomen door 'de apotheek van <^en heer H. J. M. Proot, Maarsman- steeg 17, telef. 435. DE CHRISTEL. GEREFORMEERDEN EN DE VERKIEZINGEN. Verschenen is een verkiezingscou rant, speciaal bestemd voor de Chr. Gereformeerden en uitgegeven door Chr. Geref. Predikanten en Mr. H. A. Dambrink. Dit blad bevat bijdragen van Ds. S. I v. d. 'Molen te Zierikaee, Ds. A. H. Hil- j hens te Enschedé, Ds. J. W. Geels te Apeldoorn, Ds. J. Jongeleen te Hilver- 'sum, Ds. M. Bijleveld te Haarlem, Ds. v. d. Zaal te Deventer,, Ds. de Groot te Rotterdam, B. Nederlof te Rotter- dam en Mr. H. A. Dambrink te Utrecht Al deze schrijvers zijn hierin een stemmig, dat de Christelijk Gerefor meerden hebben te steunen de A.R. partij en te stemmen op den beer H. Colijn, No. 1 van lijst 27. BINNENLAND. De Koninklijke famili|3 in Zwitserland Prins Hendrik en diens gids arri veerden omstreeks twaalf uur te Zer- matt, waai* de Koningin en Prinses Juliana hedenavond tegen zes uur uit Cihamonix zouden arriveeren. De ko ninklijke familie logeert hier. in de villa „Margaretha", een dependance van hotel „Mont Cervin." - Volgens een B.T.A.-telegram uit Bon neville heeft Koningin Wilhelmina gisteren het dagelijksch bestuur der gemeente Ohamonix ontvangen H.M. betuigde den burgemeester haar tevre denheid over het aangename verblijf in diens gemeente. EEN NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL Drie Nederlanders en een Amerikaan gedood. Een zeer ernstig vliegongeluk is gis termiddag gebeurd met 'n Hollandsch onder wie drie Nederlanderscmjwyp vliegtoestel, waarbij vier pérsonen, onder wie drie Nederlanders, gedood zijn. Een vliegtoestel van de Koninkl. Luchtvaart Mij. op Schiphol opgeste gen, is op de route naar Parijs veron gelukt. Omtrent de oorzaak van deze ramp waren de bijzonderheden, op het moment, waarop wij het bericht ont vingen, nog niet bekend. Wel heeft de K.L.M. reeds bericht ontvangen, dat het ongeval gebeurd is aan de Bel- ^isch-Franscbe grens, boven bet woud van Mormale. De bestuurder, de pic loot H. Klunder, en de drie passagiers, de heeren jbr. L. P. A. v. d. Brande- ler, uit Domburg, J. Th. J. Labouchère uit Vogelensang en de heer Grogins- ky, uit New York, zijn op slag gedood. Het toestel moet op de aangegeven plaats omlaag gestort zijn. Een vertegenwoordiger van de K.L. M, en, de chef van den Technischen Dienst, uit Rotterdam, zijn naar de plek des onheils vertrokken. Blijkens een B.T.A.-telegTam uit Le- bourget is het droevige ongeval ge beurd. op 5 K.M. afstand van de plaats Landrecie, gelegen tussohen St. Quen- tin en Bergen. HDetverongelukte toestel was de H. N.A.J3.M. van het Fokker IH-type. Het was op den normalen tijd van Amsterdam (Schiphol) te Rotterdam, aangekomen. Het toestel is ook op den normalaen tijd Brussel gepasseerd en schijnt daarna met stormweer te kam pen te hebben gehad. Toen het om éen uur nog niet te Le Bourget gear riveerd was, is de commandant aldaar gaan informeeren en werd spoedig het noodlottige ongeval bekend. Een nader telegram uit Bergen meldt nog dat vreeselijke ongeluk omstreeks twaalf uur gebeurd is. Zooals gemeld is, stortte de machine neer in 't bosch van Mornale op ongeveer 56 K.M. v. Landrecies gelegen. Het vliegtoestel was over den kop geslagen en op de plek, waar het neerkwam, waren vele hoornen ale het ware afgemaaid, ter wijl de motor diep in den grond was gedrongen. Het bosch van Mornale beslsaat 'n oppervlakte van vele honderden H A. Zij, die het ongeval zagen gebeuren, trachtten zoo spoedig mogelijk op de plek te komen, waar de machine ge vallen was. Echter de geweldige uit- gestrektheid van het bosch maakte het bijzonder moeilijk om de plekspoe dig uit te vinden. Men heeft zeker wel drie uren moeten zoeken, zoodat het al over drieën was, toen men Het toe stel vond. De machine was totaal ver nield en onder de overblijfselen vond men de verminkte lijken van de slacht offers. gearriveerd. Onder toezicht van de Justitie-ambtenaren werden de lijken vervoerd en tevens werden de post stukken en de goederen, die het toe- stelde vervoerde, verzameld en over gedragen aan den postdienst van Lan drecies. Naar gemeld wordt was de heer La bouchère een familielid van de be kende Delftsche familie Labouchèrie, 26 jaren oud. Hij stond aan het hoofd van een Haagsche exportzaak en woonde in een villa aan de Koekoeks laan te Vogelensang. De piloot Klunder, was ongeveer een jaar in dienst der K.L.M. Hij had daarvoor ruim twee jaar als sergeant vlieger te Soesterberg dienst gedaan en stond bekend als een bekwaam vlieger. De ongelukkige was gehuwd en had een kind. Op 26 April 1922 had hij zijn brevët van de Kon. Ned. Ver eeniging voor de Luchtvaart ontvan gen. Jhr. mr. L. P. A. van den Brandeler, uit Domburg, is de ongeveer dertig jarige zoon van den procureur-gene raal van het Gerechtshof te 's-Graven- hage. Sedert 15 Mei 1920 was hij amb tenaar van bet O. M. voor de kanton gerechten te Middelburg, Goes, Oost burg, Temeuzen en Hulst, met stand plaats Middelburg. De overledene was op weg naar zijn vader, die momen teel in Zwitserland vertoeft. Hij laat een vrouw en twee kinderen na.. BUITENLAND. REVOLUTIE IN GRIEKENLAND Een actie van leger en vloot. De Grieksche regeering is door le« ger en vloot omvergeworpen. In de laatste dagen was de ontevre denheid in het leger met de politieke verhoudingen in Griekenland voort durend 'gegroeid. De regeering had van de Woensdag gehouden Kamer zitting, Waarin besloten werd tot ver dubbeling van de legerbegrooting van 1 op 2 milliard drachmen en de on middellijke bestelling van honderddui zend geweren een ontspanning ver wacht, maar bleek zich hierin ver gist te hebben. Gistermorgen vroeg brak de revo lutie, uit, wélke uitging van het Mace donische en Thracische leger, waarbij zich de vloot en het garnizoen van Athene aansloot. Aan het hoofd der beweging staat generaal Pangalos, die de president van de republiek en den minister-pre sident Michalakopoelos het ultimatum steide, d'at de regeering voor gister middag moest aftreden, zooals het le ger en de vloot hadden besloten, daar volgens een door de revolutionaire leiding uitgegeven uiteenzetting de binnenlandsche en buitenlandsche po litiek der regeering voor het land ver derfelijk was. "De opstandelingen b,ezetten 'de te- legraafbureaux en weigerden tele grammen naar het binnenland en het buitenland aan te nemen. "Ook offi- ciee'le telegrammen en diplomatieke telegrammen <aer gezantschappen wer cien tot gistermiddag vier uur ruet verzonden. 'Een deel der stad en *de voornaamste straten zijn door de op standelingen en door de regeerings- troepen bezet. Wegens de bedreiging van Panga los en Hadjikiriotis, de openbare ge bouwen van Athene en'het paleis van den president te zullen bombardee ren trad de regeering af. De president der republiek heeft Papanastasioe met de vortaiing van een kabinet belast. Pangalos zal waarschijnlijk minister van Oorlog worden en Hadjikiriotis minister van Marine. Het verkeer te Athene ligt to taal stil, alle zaken en de beurs zijn geslQten. Tot dusver zijn geen doo- den gevallen. De vloot onder bevel'van admiraal (Hadjikiriakos heeft zich bij de be weging aangesloten. Het volgende te legram is aan den president van de republiek verzonden: „Wij proclamee- ren de regeering van haar bevoegd heid vervallen. Wjij; beschouwen den ministerraad verantwoordelijk voor het vergieten van het bloed van onze broeders". DE ONLUSTEN IN CHINA. Demonstraties te Peking. Twintigduizend Chineesche studen ten, kooplieden en arbeiders trokken gister door de straten van Peking met banieren, waarop geschreven stond: „Verklaar Engeland den oor log" en „'Dood aan 'de Engelsche roo- vers". Chineesche troepen en politie be waakten de huizen en wfnkels 'der vreemdelingen en den toegang tot het legatiekwartier. Er hadden geen ordeverstoringen plaats. Bereidt Japan zich voor? Uit Bombay, wordt vernomen, dat Japansche kooplieden hoeveelheden katoen koopen, ver boven de gebrui kelijke aankoopen. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat zij' ook in Ame rika groote hoeveelheden katoen ver- koopen. Dit feit wekt groote verwon dering daar de wereldsituatie van de katoenmarkt deze aankoopen niet recht vaardigd. Waarschijnlijk ia 4e sleutel van, deze RECLAME bestaat uit 't overwinnen van de oorzaak der aandoening, het overmatig zuur waardoor de teergevoelige voering der maag wordt aangevallen en waardoor pijnlooze normale spijsvertering belem merd wordt. Voor dit doel bestaat niets dat even goed is als het gebruik van een half theelepeltje Gebismureerd Mag nesium, waardoor het zuur onmiddel lijk onschadelijk wordt gemaakt, de pijn en ongemakken tot bedaren wor den gebracht, de ontsteking der weefsels verzacht wordt, en Uw maag in staat wordt gesteld, haar Xverk té verrichten op eèn pijnlooze normale wijze. Pro beert het eens! Let eens op hoe de pijn verdwijnt alsof zij is weggetooverd! Koopt nog heden Gebismureerd Mag nesium bij Uw apotheker en eet wat gij wilt, wanneer gij wilt en zonder U te behoeven te bekommeren over de pijn of ongemakken die volgen zullen. - (Gebismureerd Magnesium Depot, Jacob Marisplein, 23, Amsterdam. Ver krijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REV15T en KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij 't echte Gebismureerd Magnesium krijgt. groote aankoopen te vinden in het feit, dat de Japanners eveneens groo te aankoopen doen van een'bepaalde soort mangaan, die gebruikt wordt voor het vervaardigen van munitie, gelooft, dat deze aarfkoopen verband houden met de situatie in China en dat Japan zich op alle eventualitei ten vóórbereidt, door het aankoopen van materialen voor munitie. Bolsjewistische lokstemmen. De te Moskou verschijnende „Iw;es- tija" stelt voor het Chineesche pro letariaat in de derde internationale de roode vakvereenigingsinternatio nale, op te nemen. Hiermede zou, volgens het blad, een riieuw hoofdstuk der wereldge schiedenis beginnen. DE PLANNEN VAN OAILLAUX. Vier saneeringsvoorstellen. Gisteren is een Fransche kabinets raad gehouden, waarin de minister van financiën, Caillaux, zijn voorstel len uiteenzette. De ministerraad heeft de'ze in principe goedgekeurd. ""Vandaag zal de tekst in den mini ster- raad worden vastgesteld. De Kamer zal over deze voorstellen nog denzelf den dag stemmen en zoo noódig een nachtzitting houden. Hedenmid dag zouden de voorstellen worden in gediend, en onmiddellijk door de com missie van financiën worden onder zocht, die terstond rapport zaï uit brengen. Men verklaart, dat Caillaux vier sa neringsvoorstellen heeft ingediend, betrekking hebbende op le een „plA- fond unique' voor Ge bankbiljetten en schatfvTsttyons2e. een moratorium; 3e vermeerdering vp.n de fiduciaire bankbiljettenuitgifte; 4e. conversie ge baseerd op een hieuwt uitgifte van bons tegen verlaagden interest met wissel garantie, De vader der psycho-analyse f Te weenen is op 83-jarigen leeftijd overleden dr. Josef Breurer, de eigen lijke grondlegger der psycho-analyse. Freud knoopte bij zijn arbeid aan en bouwde de psycho-analytische leer weer stelselmatig op. 'Breuer, die de door Freud getrok- cen consequenties niet goedkeurde^ trok zich terug van de onderzoekin gen in deze richting. De werkloosheid in Engeland. Gezien de steeds toenemende werkloos heid in Engeland, heeft de Engelsche ar beidersbeweging een program uitgewerkt, dat in hoofdzaak op het volgende neer komt: 1. Oprichting van een, het geheele land omvattend, werkloosheidsdepartement. Dit moet ten doel hebben het werk van de reeds bestaande regeeringsinstanties tot onderzoek naar de arbeidsmogelijkheid sa-, men te vatten, het uitbouwen van de eco nomische hulpbronnen van het Britsche rijkf, het beramen van plannen voor het uitvoeren van werken, het bevorderen van de ontwikkeling van het transportbedrijf en het beter gebruik van den grond. Al het werk moet onder door de vakbeweging te stellen voorwaarden worden uitgevoerd. 2. Het ondernemen van stappen, die voor het herstel van den internationalen handel speciaal ten aanzien van Rus land noodig zijn, door het aanwenden van alle commerrieele mogelijkheden en het toestaan van overheidscredieten voor Qverzeesdhe handelsbetrekkingen. 3. Doorvoering van maatschappelijk nuttige werken. 4. Voortdurende ondersteuning van al le werkloozen op den grondslag van 30 sh. per week en per arbeider, benevens een toelage van 10. sh. voor vrouw en 5 sh. voor elk' kind. KERK EN SCHOOL- GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Rotterdam, (vac.-wij len G. Wielenga), Dr. J. Hoek te Soest. Te Amersfoort, J. v. Herksen te Hille- gom. - Aangenomen: Naar Hazerswoude, \V. H. Gispen, cand. te Scheveningen. Bedankt: Voor Oegstgeest, Aalsmeer, Anna Taoohac^der, 's .Graveland, Aarlaa- derveen, Woubrugge, Nieuwveen, Hel mond, .Brouwershaven, Giesen O. en N.-' kerk en Zevenbergen, cand. W. H. Gis pen te Scheveningen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Beroepen: Te Hindeloopen en Koü- dum, A. L. Broer, cand. te Amsterdam. REM. BROEDERSCHAP. Viertal: Te Oude Wetering, N. Blok ker te Vlaardingen, Mej. A. G. Giinther te Doesburg, L. B. Houtgast te Boskoop en Dr. C. D. 'Sax te Dokkum. Beroepingswerk. Het beroep in de vacature Ds. Jonker in de Ned. Herv. Kerk te Utrecht is veer tien dagen uitgesteld in verband met het feit, dat een verandëring is gebracht in het opgemaakte drietal. Op dit drietal waren geplaatst Ds. van Selms te Nijmegen, Ds. Waardenburg te Zierikzee en Ds. Ferguson te Durgerdam. Inplaats van Ds. Ferguson is op het drietal geplaatst Dr. G. W. Oberman te Leeuwarden. Zendingfejcst. Het programma van het Zendingsfeest op Woensdag 15 Juli te Middachten bij de Steeg is thans verschenen en te verkrijgen bij Ds. de Jong te Ellekom. Het geeft de namen der sprekers met hun onderwerpen, benevens de spreek plaatsen en de uren, waarop zij het >voord zullen voeren. Verder bevat het mededeelingen van allerlei aard, ook de prijzen der mond behoeften in de Cantine. Ook bevat het enkele Zendingsliederen, waaruit de sprekers hun keus zullen doen. Het fanfarecorps van „Obadja" te Rot terdam verleent wee rzijn medewerking. Ook het programma bevestigt weer de verwachting, dat het op Middachten een bijzondere dag worden zal, Examens N. Handwerken. In de commissie, welke in 1925 be last is met het afnemen dei" examens ter verkrijging van de acten van bekwaam heid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en fraaie handwerken voor meis jes, en welke te Rotterdam zitting zal houden, zijn benoemd: Tot lid en voorzitter, Mej. A. F. Houba te 's Gravenhage, tot plaatsver vangend voorzitter Mevr. F. S. van Ba len, geb. Klaar te 's Gravenhage. Tot. leden: A. lyi. Nater, Rotterdam, P. C. van Borselen te Leiden, S. C. Visée, N. W, van der Goes, S. Dura, allen te Rotter dam; G. W. C. Kuyk, geb. van der Steen 's Gravenhage; tot plaatsvervangende le den: J. H. de Voogd van der Straaten Dordrecht, M. J. de Haam, Middelburg. De taal dervolksopvoeders. Dag aan dag sloven de openbare onder wijzers zich uit om de kinderen verdraag zaamheid, vroomheidszin, en beschaving te leeren. Ze zijn daarvoor natuurlijk de aangewe zen menschen ,want zij verkeeren dagelijks in „het heilige oord van liefde en broe dermin". Hoe zij klaar over anderen spreken, blijkt uit dit schoone citaat, uit de Haag sche Schoolbode". Heel precies wordt niet gezegd, wie men op het oog heeft, doch het artikel sluit met een opwekking om bij de a.s. verkiezingen de „sloopers" naar huis te sturen en de „bouwers" op het Binnenhof tè brengen: dat zullen waar schijnlijk L. de Visser en Stenhuis zijn. Dus zijn de volgende vriendelijke woor den waarschijnlijk gericht aan het adres van de tegenwoordige regeeringspersonen Van hen wordt gezegd: „Achter hun valsche maskers lachen ze een duivelsere lach bij het zien van de volle geldbuidel, verkregen door het ver raad van alles wat edel en goed is. Eens trokken ze uit en voorzegden het volk een tijd van gelukzaligheid en jnen- schelijkheid, van vreugde en vrede. Maar ziet ,toen zij de hoogepriesterszetels inge nomen hadden en ze zich veilig waanden, begon hun volksbedrog en het verraad van hun schoone beloften. Ze deden zich voor als Jezus, maar ze waren als Judas. De dag nadert echter, dat de tempel ge zuiverd zal dienen te worden van dit on gedierte, doch daarvoor zijn vele krachten noodig. Het is een verheffende taak mede te helpen uitjagen dit gebroed uit het heilige oord van liefde en broedermin". Hoe fijn en kiesch, zegt de „Rott.", hoe beschaafd is dat alles gezegd. Zal ieder ouder zich niet verheugen, wanneer zijn kinderen geleerd wordt, zich zóó .uit te drukken? .Wel is de openbare school, waar zulke .beschaafde heeren het toekomstig ge slacht opvoeden, en natuurlijk ook Ne- derlandsche taal leeren, .waard om met ernst er voor te strijden. Daar leert men liefde en broedermin, zij het van een bijzonder, soort, benevens beschaving en een zoetvloeiende Neder lands che taal; zij het de taal van het ge zelschap der spotters en lcroegloopers. Radio-Programma. Wat vanavond ia hooren Is. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdagavond 7 uur. Voorzitter: De heer v. Griethuysen, burgemeester. Aanwezig: alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring en heet daarna allereerst den heer H. W. Rubenkamp welkom, wien hij gelukwenscht met zijn herstel van 'n ern stige en langdurige ziekte. De heer R u b e n 'k a' m p, wethdankt voor de vriendelijke woorden tot hem; gericht en voor de tijdens zijn ziekte ondervonden belangstelling, zoowel van den Voorzitter, als van de leden. Daarna leest de V 01 o| r z i 11 e r de no tulen der vorige vergadering voor, die ongewijzigd gearresteerd wewden. De (Voorzitter doet voorts raede- deeling van eenige ingekomen stukken, w.o. een sohrijven van den Minister, dat voor 1922 aan deze gemeente vopr het L. O. een subsidie is verleend van f 9.648 dit moest zijn f 10.385, zoödat f 737. te weinig is toegekend, hetgeen alsnog zal 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M."). Concer. onder leiding- van Fr. Lupgens. - 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2.650 M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.15 NSF. Galaconcert Jupiter Amans van Joh. Wagenaar. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. overgemaakt worden; het gemeentever slag over 1924, waaruit blijkt,dat het aantal inwoners der gemeente in dit jaar met 306 is toegenomen en op 31 Dec. 5143 bedroeg. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt 1878. De Voorzitter leest nog het een en ander voor uit het gemeenteverslag het zal ter visie gelegd worden. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek om subsidie van de R. K. Politievakschool te 's Her togenbosch; zal aangehouden worden-tot de begrooting voor 1926, waarop het be trekking hee/t. Een verzoek van luit.-kol. De Reus, om voor de gemeente een sproeiwagen aan te schafffen, wordt naar B. en W. teruggezonden om prae-advies. Een verzoek van eenige ingezetenen] om maatregelen te willen nemen tegen den overlast van losloopende honden, wordt eveneens naar B. en W. geren- voyeerd om prae-advies. Éen verzoek van eenige ingezetenen, bij j de Kwaakbrug, vragende oin de verstrek- I king van Duinwater, ondergaat hetzelfde lot. I Vervolgens komt aan de orde een (adres van A. P. J. van Brussel om teruggaaf van het vergunningsrecht. 1 B. en W. stellen voor hen drie kwar- j talen van het door hen betaalde te res- j titueeren: goedgekeurd. Door de besturen van eenige bijzon- j dere scholen (R. R. school, school aan j den Endegeester straatweg en aan den Morsch) is gevraagd, om vergoeding voor vervolgonderwijs. Aan deze scholen zal een subsidie wor- j den toegekend, berekend naar de kosten van het vervolgonderwijs bij het ópen- j baar^ onderwijs. In het genomen raadsbesluit betreffen de den bouw der arbeiderswoningen wor- den eenige veranderingen aangebracht op, verzoek van de heeren Kraan en Groe-1 newegen. - De begrooting der Gezondheids com- j missie te Katwijk voor 1926, aanwijzende voor de gemeente Oegstgest een. bijdra- ge van f 96,74, wordt goedgekeurd. Eenigè comptabiliteitsbesludten, betrek- king hebbende op de begrooting. voori 1924 worden goedgekeurd. Vervolgens wordt nog een reclame schoolgeldheffing afgehandeld. i Ten slotte koimt in behandeling een spoedeischende zaak, die niet op de agen- j da was vermeld, n.l. de verlichting van den straatweg naar Leiden na de verbree ding. De.Voorz it ter licht deze zaak toe. Indertijd was door den raad besloten, een kabel te leggen, waarvan d ekostea een kabel te leggen, waarvan de kosten, kosten zouden bedragen f 2000; over het tijdstip van invoering van electrisch licht was evenwel nog geen beslissing geno men. Nu heeft de Centrale verzocht, of de raad daaromtrent een beslissing .wilde ne men, aangezien het voordeeliger zal zijn, dezen aanleg te doen geschieden gemeen schappelijk met Leiden. Van den Warmondexweg tot aan de Deutzstraat zullen noodig zijn 39 lantaarns op afstanden van 30 tot 35 M., waarvan, de kosten zullen bedragen f 5.600, terwijl twee schakelklokken in huur zullen ge nomen kunnen worden. B. en W. achtten, dat volstaan zou kun nen worden met 6 lantaarns minder, wat een besparing geeft van 900. Ook zou den B. en W. de verlichting willen door trekken van de Deutzstraat tot den Drie sprong; de kosten daarvan zullen be dragen, ïncl. den kabel, f 1220; daar ko men dan 3 lampen. Bij vier lampen wordt dit f 1370; zoodat dus de totaalkosten1 zullen bedragen f 6.070. De kosten van exploitatie van 39 lan taarns worden begroot op f 1422 per jaar (voor gaslicht bedragen deze f 1632) Daar staat dan tegenover, dat 14 gas lantaarns komen te vervallen, die een som van f 1050 vertegenwoordigen. Alles in aanmerking genomen, stellen B. en \V. aan den Raad voor, over te gaan tot de electrificatie. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en .W. goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Schoon der woerd of het niet mo gelijk zal zijin bij de bewoners aan de; Postbrug het vuilnis op te halen. De Voorzitter, antwoordt, dat het niet mogelijk is, in eiken uithoek der gemeente geregeld het vuil op te halen. /De heer Uitenboogaard .wijst op den gevaarlijken hochtKempenaerstraat hoek Ter wee weg, bij het café van den heer De Lange. De Voorzitter zal deze zaak onder de pogen zien, al gelooft hij niet, dat het mogelijk zal zijn, deze bocht weg te weiken. Te kwart voiar 9 sluit de Voorzitter de openbare vergadering. Burg. Stand. Geboren: Diemert 4v. A. Brussee en 'G. de Koning Pieter, tv. G. Zwaan en J. 'de ning Cornelia, dv. J. Mostero. i m. de Wit .Gehuwd: 'Wl de Ruiter te "Leiden en [G. Schoenmaker te Oegstgeest OverledenA'. M. M. Sprujtf» 67 im> eefe'zen. van flfr. Fia«g.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2