NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DÜMDERDAG 25 JUNI 1925 .UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN HEN RIJN. Burg. Stand. Bevallen: M. M. Cap- tein geb. Meiland, Z. D. Rijns burger ge,b. van Leeuwen, Z. J. Baart geb. de Kleer, Z. L. Borst i geb. de Leeuw, D. J. S. Noomen j geb. Meijer, Z. Overleden: D. M. Scheepers jm. 4 Jaar. Gehuwd: G. van Rijswijk jm. 26 jaar en M. Sekeris jd. 23 j. L. Ram jm. 20 jaar en E. A. van Dee, jd. 21 jaar C. van Ingen jm. 22 jaar en M. N. Schouten jd. 23 jaar. 1 Ingekomen personen van 12 tot 18 jjuni: Kinderen Kramer, Martha-stich- ting, van Rotterdam J. C. .Ver- horst, Hoornstraat 1, schipper, hout- I handel, van Ter Aar H. B. Klos, Gnephoek 60, veehouderskn., Koude- jkerk V. Delver, Achtermiddenweg [l, arbeider, Oldeforoek L. de jjLeeuw, echtgen. van J*. Borst, Britten- ruststraat 10, Ter Aar H. J. Lo- vink, Lemzonlaan 4, Rotterdam G. M. .Wolvers, Hoorn 340, veehou derskn., Rijnzaterwoude Kinderen van der Sloot, Hoofdstraat 56, Rot terdam, J. A. van Donk, Otweg 17, dienstbode, Nieuwveen, Vertrokken personen van 12 tot 18 Juni: C. N. I den burg, Bodegraven M. C. Bikkers Lekkerkerk C. jij. Mulder, Leiden Kinderen van Heusden, Nieuwveen J. B. Crom- j zigt, Oud-Beijerland J. N. Meijer, Purmerend M. Starreveld, ploeg- Ibaas Ned. Spoorwegen, Achterwillens liGouda E. M. Spreij, 's Grayen- jhage P. Fokker, Zevënhoven lie. de Vos, Bodegraven J. S. van I Dam, margarinefabrikant, Bodegra ven J. W. Drost, los werkman, (Bodegraven. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Ingetje, dochter van J. H. de Bruijn en Hoogendoorn. Jan Willem, zoon van H. van Luint n en A. Rademaker. Overleden: D. Turkenburg, 52 jaar ge huwd met F. Splinter, ov erleden te Utrecht ,G. Markus. 88 jaar, wed. van J. van Dam. Gevestigd. I C. W. van Breukelea, van Harmeien. H. j Hoogendoorn van Leiden. C. N. Idenburg, van Alphen a. d. Rijn. E. Teunissen, dienstbodevan Zwanimerdam. G. van Staveren en gezin, arbeider, van Woerden. J. \V. Drost en gezin, arbeider, van Al- plien a. d. Rijn. J. S. an Dam, en gezin, fabrikant, van. Alphen a. d. Rijn. T. Bak j ker, dienstbode, van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken M. Kranenburg, dienstbode, naar Nw- I koop. A. C. Bloos, dienstbode, haar Zwam merdam. J. van Dam. naar BarwoutS- 1 .waarder. C. Groenendijk en gezin, kaas handelaar, naar Heerlen. Jan Verweij, arbeider, naar Rijnsburg. J. C. Brune, arbeider, naar Woerden. LISSE. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdagavond. Voorzitter de heer Eenhuis, burge meester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de verga dering; daarna worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld 1. Voorstel van B. en W tot ver koop van bouwterrein langs de fu- lianastraat aan den heer H. v. Voorst Jzn. Goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van era strook grond van den heer F. dg Jonge tot verbreeding van de Kapelstraat. Goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot ver koop van gemeente-grond aan den heer J. Slottje voor uitbreiding van de terreinen van het Gasbedrijf. De heer C. Schrama vraagt, waarom de Grondcommissie niets van deze zaak gehoord heeft. (De vo-ojrzitter antwoordt, dat het hier een zaak van het gasbedrijf betreft en die derhalve in de gascom- missie geweest is. De heer van Resteren vraagt, of het niet mogelijk zal zijn, dat daar nog een strook grond beschikbaar blijft voor jaagpad. De heer Tromp, weth. antwoordt, dat aan den anderen kant van het water een gelegenheid daarvoor zal gemaakt worden; deze zaak heeft de aandacht van B. en W. Er ontspint zich voorts een discus sie over de vraag wat meer gewenscht is, het oorspronkalijke voorstel, waar in sprake was van ruiling van een ge deelte van den betreffenden gemeente grond tegen grond van den heer J. Slottje voor uitbreiding van de terrei nen van het Gasbedrijf dan wel het nadere voorstel van den heer Slottje dat hij de geheele strook grond wil k 00 pen. Ten slotte wordt het voorstel goed gekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van eene verordening op den verkoop van melk op Zondagen in de gemeente Lisse. Dit voorstel betreft een verbod van het venten van melk op Zondagen na i 9 uur. De heer van Kesteren zou er zon der noodzaak" bij willen zetten, waar op de voorzitter antwoordt dat bij «ventueele noodzakelijkheid deze zaak opnieuw onder het oog zal gezien wor den. 1 iDe heer 'Al H. Schrama wensclit geacht te worden tegen deze verorde ning te stemmen, niet om de verorde ning zelve, maar zoolang er geengoedel politiedienst is, wenscht spr. niet mee te doen aan liet maken van verdere verordeningen. Vervolgens komt aan de orde een voorstel met aanvullende bepalingen der verordening betreffende de woon wagenbewoners; de heer Kuipers deelt mede, tegen deze verordening te stemmen, oihdat hij van meening is, dat op deze menschen geen voldoende politietoezicht mogelijk is. De heer Warmerdam (weth.) be grijpt de argumenten van de heeren Schrama en Kuipers, doch acht dit niet de juiste wég, ook al erkent hij dat de politie wel krasser en doelma tiger had kunnen optreden. Laat men dan b.v. een voorstel doen tot uitbreiding der politie, doch het is een zedelijk belang voor de gemeente dat aan de hand dezer bepalingen kan opgetreden worden tegen menschen, die de pest zijn voor de gemeente. De heer A. H. Schrama verklaart nog, dat het bij hem niet gaat om de personen der politie-ambtenaren maar om de werkwijze der politie. De heer Kuipers is voor de ver ordening en hoopt dat het gelukken mag aan den burgemeester als hoofd van de politie deze verordening te handhaven. De verordening wordt z. h. st. goed gekeurd. 5. Nader voorstel van B. en W. in zake den bouw van 18 arbeiderswo ningen door de Woningbouwvereni ging „Volksbelang". Goedgekeurd, zoodat deze 18 wonin gen kunnen gebouwd worden. 6. Voorstel van B. en W. en de Wa terleidingcommissie tot vaststelling van de Algemeene voorwaarden voor de levering van water door het water leidingbedrijf der gem. Lisse. Goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. en de Wa terleidingcommissie tot vaststelling van de tarieven voor de levering van water door het Gas- en Waterleiding bedrijf der gemeente Lisse. De heer Verduyn deelt mede, dat op zijn laatst in Augustus de aanslui ting plaats zal kunnen hebben. De tarieven zijn progressief vastge steld. De totale kosten zijn meegevallen; deze hebben niet zooals de ingenieur berekend had, twee ton, doch pl.m. f 160.000 bdragen. Met de volledige me- dewerkng der gemeentenaren gelooft de waterleidingcommissie deze tarie ven te kunnen handhaven. De heer Langeveld heeft bezwaar tegen dé al te sterke- progressie, waar na de heer Ve rduyn deze verdedigt De eerste heeft er bezwaar tegen, dat de groote perceelen, die toch al het meeste water gebruiken, 't ook nog bo ven den kostprijs betalen. De heer Verduyn legt er den na druk op, dat de groote perceelen het in 't algemeen beter kunnen betalen dan de kleine. In iedere progressie zit overigens iets onbillijks. De heer Segers zegt, dat we hier staan voor een geheel nieuwe zaak. Als we deze regeling geaccepteerd heb ben en zij heeft een jaar gevigeerd, wie weet, misschien kunnen we dan wel komen tot verlaging der tarieven. Op een vraag van den heer Schra ma, waarof het water hier zooveel goedkooper zal zijn dan in Hillegorji. antwoordt de heer Verduyn, dat men in Hillegom wat al te voorzichtig schijnt te zijn geweest bij de vaststel ling der tarieven; verder moet natuur lijk iedere gemeente haar eiger; boon tjes doppen. Het voorstel wordt daar na z.h. st. goedgekeurd. De voorzitter dankt daarna de waterleidingcommissie voor het be langrijke werk, door haar belangeloos verricht (applaus). Vervolgens werden eenige a<£- en overschrijvingen op de begrooting '24 goedgekeurd. De secretaris leest de ingeko men stukken, zijnde missiven van Ged Staten behelzende goedkeuring van genomen raadsbesluit en deelt voorts mede, dat door B. en W. onderhande lingen worden gevoerd over de plaat sing der- muziektent met de Directie van „Hollands Bloembollenbuis." Ingekomen is voorts een adres van eenige caféhouders, in verband met den zomertijd bet sluitingsuur der ca fé's. op 11 uur te bepalen. Hoewel B. en W. met den zomertijd niet sympathiseeren, meenen zij, dat deze niet gegeven is om een uur lan ger in de café's te zitten en stellen daarom voor, op het adres afwijzend te beschikken. De raad gaat hiermee accoord, zoo dat het sluitingsuur dus op 10 uur blijft bepaald. Bij de rondvraag vraagt de heer Langeveld of er niet wat meer spoed kan gezet worden achter de be strating van de Kanaalstraat, waarop de voorzitter antwoordt, dat staking daarvan de oorzaak is. De heer Van Kesteren vraagt, of de benoeming van den directeur van het postkantoor tijdelijk of vast is, zulks met het oog op het feit, dat hij elders, woont. Wie in Lisse zijn geld verdient, moet ook Lissenaar zijn, dus als 't hier een vaste benoeming betreft, zou spr. willen, dat alles in 'twerk gesteld wordt, om liem hier te doen wonen. De voorzitter antwoordt, dat die zaak nog niet geregeld is. De heer v. Ivestere 11 vraagt voorts plaatsing van een waarschuwingsbord op den gevaarlijken hoek aan de, Veld hors tstraat. De heer Segers, die wel eens cri- tiek heeft geoefend op de brandweer, heeft thans een woord van lof voor haar prestaties. Hij geeft verder in overweging aan B. en W. een betonnen stal té bouwen voor de woonwagenpaarden, zulks met 'toog op de wintermaanden. Te half tien gaat de raad over in ge heime zittjng voor de vaststelling van het f >liier Hondenbelasting 1925. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergaderde gister morgen onder leiding van den burge meester, Jhr. Storm vair 's Gravesande. De heer Prins was met kennisgeving af wezig wegens verhindering. Van een aantal ouders was een adres ingekomen, waarin B. en *W. werd ver zocht terug te komen op het besluit, pm de school aan de Waalsdorperlaan te ver plaatsen, daar de school da'n voor hun kin deren ongunstig komt te staan. De Voorzitter merkte hierbij op, dat dit bezwaar reeds lang en breed was overwo gen eer de Raad hierover een besluit nam. Slechts is de vorige maal de mees-, te nadruk gelegd op het algemeen belang dat met deze verplaatsing ^ordt gediend. De schooi zal in het centrum van Nieuw- Wassenaar komen te staan. Er wordt mo menteel nog gezocht naar een juiste plek. Een request van de vereeniging „Zie kenzorg", waarin eveneens werd verzocht op een genomen beslissing terug te ko men, werd in handen van B. en ,W. ge steld om advies. Gunstig werd beschikt op een subsidie aanvrage ad f 70,13 :vqpr de Chr. H.B.S. te Leiden, ten behoeve, van een drietal leerlingen uit deze gemeente, terwijl een zelfde beslissing werd Ogenomen cp het verzoek van de "pl: vereert.v. Chr Nat. Onderwijs, om een bedrag van. f 200 be schikbaar te stellfen Voor nieuwe school banken. Besloten werd in principe medewer king te verleenen voor de inrichting van een R. K. U.L.O.-school. Nieuwbouw is nog niet noodig, daar de school kan wor den gevestigd in twee ledig gekomen lo kalen van het bestaande schoolgebouw van dit patronaat. Naar aanleiding van* een ingekomen adres, stelden B. eri. W. voor de boven woningen op de door de gemeente aan gekochte stal van .huize „De Pauw" voor- loopig niet te ontruimen, en voor den secretaris een nieuwe woning ernaast te bouwen. Deze -nieuwe woning zou f8000 moeten kosten. De tóestand daar ter plaat se is B. en W. niet meegevallen. Na eenige discussie, waarbij de heeren Versteeg en Vogels eenerzijds hun teleur stelling uitten over de hoogere kosten waar voor de gemeente nu wordt geplaatst, doch anderzijds evenals de heer Drop, aandrongen op een welwillende houding jegens de bewoners der bewuste.- boven woningen, zoowel, als jegens d,en secre taris, werd dit voorstel aangenomen. Besloten, werd, den heer De Klerk te herbenoemen als controleur van de werk lozenkassen op hetzelfde honorarium van f 100 per jaar. Het aangeboden wegenplan voor „de Drie Papegaaien" >*erd z.h.s. goedgekeurd Tevens werd «en regeling aangeboden en goedgekeurd, waarbij het den bouw ondernemers, die wegen willen aanleg gen wordt mogelijk gemaakt om van in den regel aanzienlijke garantiebedragen welke zij vooruit in de gemeentekas moe ten storten, gedurende den tijd van be legging rente te trekken van dit geld, hetzij door een belegging in effecten, waarbij dan eenige overwaarde zou moe ten worden gevraagd, hetzij door bank garantie. Met dit laatste echter zal men voorzichtig zijn, waar eenerzijds niet alle instellingen betrouwbaar zijn, terwijl men anderzijds bij het beslissen -niet gr onaangenaam wil zijn tegenover de be trokkenen. Gezocht zal worden naar een geheel ander systeem, omdat het huidige voor de ondernemers veel te bezwaarlijk is, ook wel naar de meening van B. en ,VV. De voorgestelde wijziging in de be grooting werd goedgekeurd. Hier was een bedrag van f 360 bij voor de inrich ting van. een woonwagenkamp. Tot onderwijzer aan de nieuwe open bare U.L.O.-school werd benoemd Mej, H. C. B. Weifelmans te D^etinchem, en tot hoofd van dezelfde inrichting de heer J. E. Huibrechtse, hoofd der Openbare U.L.O.-school te Schoonhoven. Besloten werd het. oude raadhuis met ingang van 1 Sept. a.s. te bestemmen als tijdelijke U.L.O.-school en de woning als huisvesting van het hoofd der school, tegen een huurprijs van f 35 per maand. De reeds eerder besproken wijzigingen in de politieverordeningen werden goed gekeurd. Bij de rondvraag gaf de heer Drop in overweging de nieuwe wegen in eigen onderhoud te nemen om daarin meer uniformiteit te brengen, en daarvoor een spéciaal systeem te ontwerpen. Ook den voorzitter bleek de huidige regeling niet te bevredigen. Het toezicht op de wegen is niet voldoende. Op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt, het nieuwe raadhuis zoo spoedig mogelijk in Juli inleen openbare zitting in gebruik te nemen, en daarna aan auto riteiten en gasten, w.o. de schenkers van meubilair enz. een thé aan te bieden. Den heer v. Barneveld werd meegedeeld dat B. en W. bereid zijn een bespreking te hebben met het bestuur van „Zieken zorg" over subsidie voor de exploitatie van een ziekenauto. UIT HET RUSSISCH PARADIJS. Eenigen tijd geleden deelde het Rus sische Persagentschap mede, daf, de bekende of wil men de beruchte Sa- winkow, de gewezen tegenstander van bolsjewiki, die naar Rusland was teruggekeerd en daar dooi; een recht bank ter dood werd veroordeeld maar later werd begenadigd, zelfmoord zou hebben gepleegd. Volgens de officieele lezing van de Russische regeering zou het geval zich hebben toegedragen als volgt: Sawin- kow werd wel begenadigd, maar niet vrijgelaten; de doodstraf werd ver vangen door gevangenisstraf voor on- bepaalden tijd. Herhaaldelijk wendde Sawinkow zich tot de regeering, rnet het verzoek hem vrij te laten en in de gelegenheid te stellen zijn .zonden" tegenover de Sovjetregeering goed te maken door trouwen dienst, maar hij kreeg telkens een afwijzend antwoord, hoewel hem na zijn proces nadrukke lijk werd beloofd dat hij binnen af- zienbaren tijd uit de gevangenis zou ontslagen worden. Kort voor zijn dood heeft Sawinkow zich opnieuw tot de regeering gewend met een verzoekschrf-t, waarin hij op de ongerijmdheid van de tegenover hem toegepaste methode wees en op nieuw verzocht in vrijheid gesteld te worden om in staat te zijn de regee ring te toonen, dat hij volkomen loy aal is geworden. Hij wachtte echter niet op het ant woord, toen een der-gevangenisopzich ters hem gezegd had dat er geen kans was dat de regeering zijn verzoek zou inwilligen, heeft hij zelfmoord ge pleegd door zich uit het raam van de bovenste étage te werpen. De toege snelde wacht vond een verpletterd lijk. Zoo luidde het communiqué van de regeering. Reeds dadelijk bij het bekendmaken van dat communiqué ontstond bij vele kenners van den toestand in Sovjet- Rusjand twijfel aan de juistheid van het officieele verhaal. Het communi qué verscheen eerst drie dagen na den dood van Sawinkow. Drie dagen lang wist niemand in de hoofdstad dat Sa winkow „zelfmoord" had gepleegd en reeds begraven was. Drie dagen lang beraadslaagden de verschillende autoriteiten voordat het bovengenoemde communiqué werd ge publiceerd, hetgeen zeer verdacht is. Dat is echter nog lang niet alles. Sa winkow, heet het in het communiqué, is uit het raam van zijn cel gespron gen. Maar hoe kan dat? Iedereen weet toch', dat de ramen der cellen met tra lis beschermd zijn en dat het uit zoo'n raam onmogelijk is te spriïig'en! Plet werd voor iedereen duidelijk, dat het geval zich eengszins anders heeft afgespeeld, dat de bolsjewiki re denen hadden de ware toedracht van de zaak te verzwijgen. En bij zeer ve len rees de veronderstelling, dat wij hier niet met een zelfmoord te doen hebben, maar met een moord, dat de bolsjewiki zich van Sawinkow, dien zij reeds voldoende hadden uit gebuit en die vioor hen volkomen nutteloos is geworden, hebben onU daan. De familieleden van Sawinkow, die in het buitenland wqnen, hebben open lijk de bolsjewiki van moord op Sawin kow beschuldigd. Een van hen wend de zich tot de Fransche „Ligue van de Rechten van den Mensch" met 't verzoek het geval te onderzoeken; de ligue wist echter niets beters te doen dan zich totRrassin, den bolsjewis- tischen gezant te Parijs,, om inlichtin gen te wenden. Op deze wijze kon 't raadsel natuurlijk niet opgelost wor den. Er is echter niets geheims dat niet openbaar wordt. Dit is- ook nu gebeurd Een medewerker van de „BniJ" te Moskou weet nu het volgende med< te deelen: Op 27 Mei heeft in het bier huis op den Sofiejskej projead de agent van de afdeeiing voor speciale aangelegenheden van de G.G. OE. (de geheime politieke politie) Weide zelf moord gepleegd. De oorzaak van dezen zelfmoord was het volgende: Op 19 Mei heeft Weide, die dien dag te veel aan Bacchus heeft geofferd, aan eenige personen, die hem bij zijn tochten door de kroegen van Moskou vergezelden, medegedeeld, dat hij, op bevel van zijn chef, in het theewater van Sawinkow een hem onbekend vocht heeft gedaan. Een half uur la ter nadat Sawinkow de thee, die uit dit water voor hem werd klaargemaakt heeft gedronken, viel hij dood neer. Om kwart over tweeën heeft de tsje- kist Gr om ow, die Weide heeft afge lost bij de bewaking van Sawinkow, het lijk uit het raam geworpen. Zoo vertelde Weide aan zijn drinkge zelschap. Op 25 Mei werd Weide door zijn collega's gewaarschuwd!, dat hij spoedig zou gearresteerd worden we gens het verklappen van ambtsgehei men over politieke gevangenen van de G.P. OE., de instelling, die de Tsjeka vervangt. Weide begreep wat hem nu wachtte en hij pleegde zelfmoord. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan 63 zaken op de rol, voor niet-openbaar 6 zaken. P. de R. aannemer, ta .O.egist* geest, heeft een aantal arbeiders la ten werken vóór 7 uur in den mor gen aan een bouwwerk te Leiden. Beklaagde heeft dat gedaan, doch er wel degelijk aangifte van gedaan ook bij 'de politie, daar hij met fcet oog op het drukke verkeer op de Haar lemmerstraat, dit werkje, het vervoe ren van een groote Ijveren bint, in den vroegen morgen heeft willen doen geschieden. Getuige Vijlbrief, grond werker te "Leiden, kan een en ander bevestigen. De Ambtenaar wil reke ning. houden met de goede bedoelin gen van beklaagde en vraagt daar om 13 boeten van f0.50. Arie Sch., arbeider te Voorhout is ten laste gelegd het niet tijdig inle veren van zijn verhuisbiljet. Beklaag de is niet verschenen. Gehoord wordt zijn patroon, G. v. Leeuwen, veehou der te Voorhout, bij wien hij inwo nend is, waarna f3 of 3 dagen wordt geëischt. A. H. v. G., slager te Den Haag heeft vleesch afgeleverd, dat niet ter keuring was aangeboden aan het open baar slachthuis. Beklaagde had niet veel tijd en het vleesch was keurig, fijn en voorzien van het Haagsche keuringsmerk, waarom hij het er maar op gewaagd had. Getuige Buschgem, die het vleesch namens zijn patroon in ontvangst had genomen, had ver geten naar het briefje te vragen, doch heeft het direct ter keuring aan geboden en het is toen goedgekeurd. Beklaagde staat niet bekend als vleeschknoeier, waarom f4 of 4 da gen geëischt wordt. M. E., koopman te Leiden, heeft te Leiden nog laat in den avond bij een winkelier aangebeld, staan razen en tieren en tenslotte een venster luik afgetrokken, omdat hij lucifers wenschte. Juffr. de Nobel, als getuige gehoord, bevestigt dit alles; zij heeft een doosje lucifers uit het raam toe geworpen om van de drukte af te zijn. Jacoba Labordus vertelt als getuige, ook wat zij gezien heeft, waarna f 10 of 2 X 10 dagen wordt geëischt. P. J. J. Jansen, 'koopman te Dein Haag, is ten laste gelegd, dat hij een aanrijding zou veroorzaakt heb ben, op de Schouw'brug te Leiden, waarbij een damesnjwiel zou zijn be schadigd. De aangereden dame, mej. Spilker uit Den Haag, vertélt hoe 't gegaan is. Zij liep naast haar rij wiel over de brug, toen de auto tegen het achterwiel kwam, en zij-zelf, het veege lijf bergend, haar ïiets zwaar beschadigd zag. Getuige Spilker, serg. majoor te Den "Haag liep vlak voor zijn echtgenoote en heeft er alzoo niets van gezien voor het geval er lag. Getuige Witteman, rijksveldwachter, heeft niets gezien, doch den indruk gekregen, dat de auto had moeten, stoppen. Het was echter een bijzon der drukke dag, n.l. lsten Pinkster dag. Nadat nog gehoord was S. v. d. Heijden, koopman meende de Ambte naar het feit niet wettig en overtui gend bewezen en vroeg vrijspraak. B. G. L., leider van een waschuv richting te K a t w ij k, heeft een aan tal personen te lang laten werken, wat beklaagde bekent, doch het was daags na Hemelsvaartsdag, om dien dag iets in te halen. Eisch 7xf2 boete. J. ,W|. C. H., te Katwijk, heeft zonder plaatsbewijs in de tram ge zeten. Beklaagde heeft het later in zijn vestjeszak gevonden en nu nog bij zich. Eisch f 3 of 3 dagen. P. J. v. L., te Lei dein, heeft in zijn inrichting voor het publiek toet- gankelijk, niet opgehangen gehad de voorgeschreven afschriften der bepa lingen daarvoor geldend. Beklaagde heeft er dikwijls genoeg om gevraagd*, doch ze waren niet voorhanden, dus was hij onmachtig er aan te voldoen. Eisch fl boete. L'. B>., timmerman te DeiJdle'xv heeft zonder licht gereden. Eisch f3 of 3 dagen. J. J. v. K. te Leidein, deed het' zelfde om vroeg thuis te zijn. Eisch f2 of 2 dagen. ,C. Th. H. N. H., kapper te Vioor- hout, heeft hetzelfde gedaan. Bekl. is veel onderweg want eigenlijk een salon heeft hij niet. „Dus u is reizend kapper", vraagt de Kantonrechter. „Maar op je dienstreizen moet je toch licht op hebben". Eisch f 2 of 2 !dage|n. „En Eggen heeft gezegd, dat, als ik mij hier maar liet zien, ik er met 'npaar kwartjes af was?'" Er stond trouwens ai '50 dagen orfüer zijn dag vaarding. Had hij dat geweten dan was hij' niet gekomen. „Is Eggen zoo goed op de hoogte van de tarieven?" vraagt de Kantonrechter. „Ja, 't is toch een man van de Wet", zegt be klaagde. De Kantonrechter zegt dat de politie niet altijd maar dadelijk behoeft geloofd te worden. Wj. Br., te Gouda, is niet ver schenen als getuige. Hij mocht niet voor zijn patroon, want deze had van zijn advocaat gehoord, dat het niet noodig was. Ze weten het daar ooi-: al weer beter, zegt de Kantonrechte! (Eisch f6 of 6 dagen. A'. iV., student te Leiden, heefl met een motorrijwiel te hard gere den. Hij had haast. Waarom liays^ zegt de Kantonrechter. Je woont in iLeiden en studenten hebben nofljh haaAQ dagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6