^TtffEÜVVE LEIDSCHÊT CÖURANT VAN WÖENëöAG 24~JDfn T9^ Dag-Agenda. De avond-, nacht en Zondagsdienst 8er apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waar genomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telef. 435. BINNENLAND. slechts gravin van Buren. Doch als men op een troon zetelt, heeft men toch ook 't recht dien te veriaën om vacantie te nemen, zooals gij en ik. De Koninginnen, de arme Koningin nen hebben zulke groote zorgen. Voor al wanneer zij op conscientieuse wijze haar moeilijk werk verrichten,, en zij zooals Koningin Wilhelmina zich met de zaken van Haar Koninkrijk be moeien, zich met Haar ministers on derhouden en dan beslissingen moeten nemen. De Koningin geniet ten volle van haar streng incognito en van haar rust. Eenvoudig gekleed ziet men haar wandelen in het park van het hotel du Mont Blanc of door de liefelijke "straten van Chamonix. Zij is niets veranderd sedert ze als de bevallige blondine, van 18 jaar in een slag het hart van Parijs veroverde. Natuurlijk haai" gang is thans meer majesteite lijk, haar hoofd is meer opgeheven, haar gelaat draagt minder de sporen van vroolijke opgewondenheid, maar zij bewaarde dienzelfden klaren en vastten blik in die sereniteit van haar lach. Wat Prinses Juliana betreft, zij is op dien onbescheiden, charmanten Ie-eftijd, die nog op den drempel der je ugd aarzelt. Zestien jaar. Ook zij geniet van haar vacantie, want in Den Haag is haar tijd anders geregeld. Behalve Latijn, studeert zij drie talen Mm krijgt les in het recht, de econo- limische politiek, geschiedenis en velo ■andere dingen. Zal deze scholier ook (niet een9 Koningin zijn? Nu ddemt de prinses, groot robust met verwonderde kijkers van zeld- i'zaam gentiaan blauw, de berglucht. Zij heeft echter niets van wat men te genwoordig bij jonge meisjes nog al ziet. Heur haren zijn niet la gar- Qonne zelfs niet a la Jeanne d' Are gekapt. Springkrulletjes vormend op het voorhoofd,, valt de bleekgouden haardos op den hals saamgebonden ftot het taille op den rug neer zooals bij de meisjes van voor den oorlog. ^Haar rokken zijn langer dan die van menige eerbiedwaardige grootmoeder en buitengewoon eenvoudig. Haar ma* •nieren getuigen van denzelfden een voud. Zij is aardig en lief en heelemaal niet trotsch, aldus luidt de uitspraak van het land daar. De prinses is zeer sportief evenals haar moeder, die een eerst© klas ama zone is,. Beiden volbrengen flinke moei lijke klimpartijen. Men zag haar op den gletscher "Van Bos9ons,, te Argen tines op de vlakte van Aiguille inde bergengte van de Diosaz zoowel op het muildier als te voet en dat gedu rende verscheidene uren. De Koningin bediende zich,aldus vertelde een getuige den correspondent van een ijshouweel,, die haar door den burgermeester en den gemeenteraad Vvan dhamonix geschonken was en welke zij wilde behouden. Toen is zij gaan schilderen hij Bos- sons, waar het bekende ongeval plaats had, waarvan zij echter spoedig her steld zal zijn. Hare Majesteit zal uitstekende her inneringen, niet alleen van het land, van zijn schoonheid, maar ook van de bescheiden attenties, waarvan zij het voorwerp is, meenemen. WIJZIGING VAN DE KIESWET. Heli ontwerp door de EersrJe Kamer verworpen. In 'de Eerste Kamer kwam gisteren aan. de lorde het wetsontwerp tot aanvulling van de Kieswet. De heer De Gijselaar had er be- zwaar tegen, dat een kiezer zich slechts op igei vetensbezwaren heeft te beroepen om j vai l stemmen vrij te zijn. Men zou even- 1,'gof sd bezwaar kunnen maken om naar hej t stadhuis te gaan, teneinde een kind aal n te geven. Dit wetsontwerp gaat spr. j te» verhet maakt den wetgever redicuul enbezorgt den burgemeesters weer veel ex tra werk. Spr. zal tegenstemmen. Boven- 1 dï en zal het ontwerp deze verkiezingen toch niet van nut kunnen zijn. De heer Rink (V. B.) deelde de bezwa ren van den lieer De Gijselaar. Waar gaan W/ij tenslotte naar toe? Ook spr. kan zyn ifitèm aan dit ontwerp niet geven. Hier .t<>ch wordt veel verder gegaan dan de demorie van Toelichting aangaf. Vrij- fgesteld zou worden wie het stemmen op godsdienstige motieven niet geoorloofd achten. Dit is een krasse uitspraak van een Regeering ,die respectvoor de wet ver wacht. De heer Slotemaker de% Bruine (C. H.) oordeelde, dat het ontwerp nog niet zoo ongunstig is als beide vorige sprekers meenen. In het ontzien van ge wetensbezwaren ziet spr. aansluiting bij het beginsel van gewetensvrijheid en be krachtiging van het niet mogen ingaan tegen zijn overtuiging. Bij een conflict tusschen gewetensbezwaren en dc roeping van de Overheid moet een van beide wij ken. En in zoo'n geval zou Dr. JCuyper zelfs de Overheid willen doen terzijde gaan. Zoover zou spr niet gaan, maa." v' zou spr. Overheid en Volksvertegenwoor diging zoo veel mogelijk aan gewetens bezwaren willen doen tegemoet komen. Onze wetgeving moet van één klare gedachte uitgaan, zoowel voor het -indivi du als de gemeenschap. Wie niet naar de stembus gaat, levert geen gevaar op dan voor den statisticus, wiens berekeningen -moeilijker worden. Overigens levert het wegblijven van de stembus geen bezwaar, op. Wat ook het lot zij van dit ontwerp, spr. hoopt, dat de regeering de materie nog eens in haar geheelen omvang zal bezien. De heer Men dels (S. D.) wijst op het verschil tusschen ontwerp en Me morie van Toelichting, welke laatste rept van godsdienstige overtuiging, ter wijl in het eerst gewetensbezwaren warden genoemd. De Minister acht dé controle op andere dan godsdienstige bezwaren te moeilijk. Spr. begrijpt niet, waarom dit argument hier wel gelden moet en niet heeft gegolden bij de dienstweigeryigs- wet. Ook in de Eedswet worden aan ge wetensbezwaren ruimere grenzen gesteld. Spr. is niet bereid een pregoratief te schep pen voor godsdienstige overtuiging en an dere gewetensbezwaren geweld aan te doen. r. zal tegen stemmen. De heer R'uys de Beerenbrouck, Minister van Binnenlandsche Zalden en Landbouw, verklaarde, dat de Regeering had gehoopt, dat dit ontwerp zoo tijdig in de Eerste Kamer ware behandeld, dat het nog voor de komende verkiezingen van kracht was. Door den loop der om standigheden is dit anders geloopen. Ook spr. had met den heer Slotemaker de Bruine gaarne meer algemeene en een voudiger regelen gezien. Doorop kon hier echter niet gewacht worden. Op dit oogen- blik doen verschillende burgemeesters al, wat de regeering thans voorstelt. Spr. Zét dit nader uiteen. Aanneming van het ontwerp sanctioneert, wat reeds in ver schillende gemeenten geschiedt. Verwer ping veroorzaakt, dat elk gemeentebe stuur op eigen manier te werk gaat. Het wetsontwerp werd verworpen met 24 tegen 14 stemmen. Tegen de heeren Slingenberg (V. DJ, Cramer (S. D.), Verkouteren (C. H.), mevr. Pothuis- (Smit (S. D.), Mendels (V. DJ, de Zeeuw (S. D.), W. Fransen (R. KJ, Smeenge (V. BJ, van Nagell van Ampsen (V. BJ, de Gijselaar (C. HJ, Westerdijk (V. DJ, de Vos van Steenwijk (C. HJ, Rugga (S. DJ, Arntz (R. KJ, Rink (V. BJ, v. Wassenaer van Catwijck (C. HJ, Molt- maker (S. DJ, Wifeaut (S. DJ, Wittert v. Hoogland (R. KJ, de Vries (C. HJ, Ossendorp (S. DJ, Polak' DJ, van der Hoeven (C. HJ, en Lindeyer (S. Het aantal Kamercandidaten. Het totaal aantal candidaten, dat voor de aanstaande verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten Generaal door het fcjeheele land gesteld, is, bedraagt 562, als volgt verdeeld over de partijen: S. D. A. P. 84 R. K. Staatspartij 75 Vrijheidsbond (alle lijsten) 63 Vrijzinnig Democratische Bond 41 Anti Revolutionaire partij 38 Nederlandsche Middenstands Partij 23 Christelijk Historische Unie 20 Plattelandersboind (lijst Braat) 20 Vaderlandsch Verbond 20 Democratische Partij 20 Revolutionair Arbeiders Comité 20 Christelijk Democratische Federatie 18 Plattelandersbond (lijst de Boer) 17 R. K'. Volkspartij 15 Communistische Partij 12 Staatkundig Geref. Partij 10 Herv. Geref. Staatspartij 10 Vrijdenkers naar het Parlemenl 9 Socialistische Partij 9 Protestantsche Volkspartij 8 Bezuinigingspartij 8 Verbond van Actualisten 5 Vrije Christelijke Partij 3 Verbond v. Premievrij St-pensioen 3 Grondpartij 3 Nationale Partij 2 Sportspartij 1 Pensioenactie Partij - r Rentetrekkers Partij 1 Landbouwers Partij 1 Wilde Partij 1 Rappaille Partij 1 Nederland en Dnitschland. Naar aanleiding van het gisteren ook door ons overgenomen bericht om trent de economische betrekkingsn tus schen Nederland en Duitschland, merkt het .Hdbl. op: In dit bericht worden drie onder werpen van bespreking tusschen de Nederlandsche en Duitsche regeerin gen dooreen gehaald, waardoor ver warring kan ontstaan. In de eerste plaats worden onder handelingen gevoerd over een aanvul ling van het Nederlandsch-Duitsch Handelsverdrag van 1851,, ten einde dit aan de gewijzigde omstandigheden te doen aanpassen. Deze onderhande lingen zijn echter niet een gevolg van de Duitsche spoorwegtarieven, welke een bevoorrechting van de Duitsche zeehavens beoogen, maar sedert lang aan den gang. In de tweede plaats zijn, eveneens sinds geruimen tijd, vriendschappelijke besprekingen tus schen beide regeeringen gaande over eenigé punten in het douanetarief, wel ke voor ons land ongewild nadeelig zouden kunnen zijn. En 'in de derde plaats worden onderhandelingen ge voerd over de voorkeurtarieven op de Duitsche spoorwegen ten gunste van de Duitsche zeehaveng. Ook deze on derhandelingen dateeren van eenigen tijd geleden. Ofschoon nog geen dezer onderhan delingen en besprekingen ten einde zijn gebracht, kan wel gezegd, dat die nopens de aanvulling van het handels verdrag en nopens het Duitsche dou anetarief. geen ongunstig verloop heb ben. Omtrekt de andere kan echfer nog weinig medegedeeld. BUITENLAND. DE BELGISCHE REGEERINGSVER KLARING. Gistermiddag om 3 uur is onder veel belangstelling in de. Belgische, Kamer en Senaat de regeeringsv,er- klaring voorgelezen. In de Kamer was liet de eerste) minister zelf, de heer, Poullet, die het document in den Franschen tekst ter kennis van de volksvertegenwoordi gers bracht, nadat de front-afgevaar digde de Klerck had aangedrongen op -voorlezing in de .Vlaamsche taal. In de vrij uitvoerige verklaring, die in hoofdtrekken neerkomt op de hoofd lijnen der regeerings verklaring van het ééndagskabinet .Van de .Vijvere, werd o.m. gezegd: Een democratische regeering. "De regeering, die zich aan u voor stelt, werd gevormd om te democra tische wenschen der verkiezingen van öApril te verwezenlijken. De regeering is er vast van pver- tüigd, dat de ontwikkeling van onze sociale wetgeving een factor "is van vrede en van nafionalen voorspoed, evenals zij doordrongen is van de mee ning, dat het dringend noodzakelijk is, het evenwicht der begrooting te garandeeren en een financijéelë po litiek te volgen, die zoowel in het buiten- als in het binnenland hec volste vertrouwen schenkt. Door samen te %aan jn een zelfde ministerie bedoelen de parlementsle den, die er deel van uitmaken, op geenerlei wijze de programma's sa men te smelten van *de groepen, tot dewelke zij behooren. De buitenlandsche politiek. Over de buitenlandsche politiek zegft de verklaring o.a.: de richting van onze buitenlandsche politiek heeft al tijd haar sterksten steun gevonden in het gemeenschappelijk gevoel van het Belgische volk. ^Vij willen trouw blij ven aan de vriendschapsbanden, welke in de beproevingen van dien oorlog werden gesloten tusschen ons en de geallieerde en geassocieerde volkeren. België, dat uit traditie vredelievend is, heeft na den oorlog nooit ander doel gehad, dan het bekomen van het wettig herstel, waarop het recht heeft en het verkrijgen van de waar borgen, die van belang zijn en voor zijn eigen veiligheid en voor den al- gemeenen vrede. In dezen geest wil de regeering, overtuigd dat de veiligheid van België een der waarborgen is voor den vredie en voor de algemeene veiligheid, voortgaan met het nastreven der ver wezenlijking van de internationale overeenkomsten, die het verdrag van den volkenbond bevestigen en uit breiden. De sociale wetgeving. Naar het voorbeeld van andere nij- verheidslanden heeft de regieerïng zien vporgenomen, de conventie te LWas- hington over den achturendag goed te keuren. Zij zal u eveneens vragen, .Uw goed keuring te geven aan de internatio nale arbeidsovereenkomsten betreffen de de Zondagsrust, het gebruik van loodwit, de arbeidsongevallen, het recht van vereeniging en coalitie der landbouwwerklieden, den leeftijd over het toélaten van kinderen, als trem- mers iri de marine, het geneeskun dig onderzoek der kinderen aan bocxrd der schepen. Twee verdragen. Het zal bovendien twee belangrijke verdragen aan het parlement onder werpen, het eene tusschen Nederland .en België over de herziening van ze kere bepalingen van het verdrag van 18 April 1839, het' andere tusschen. Zwitserland en België betreffende de rechterlijke verordeningen. Het) financieel© herstel. Op financieel gebied is de voltooi ing van het herstel van onze door den oorlog zoo zeer geschokte finan ciën een allereerste en overmijdelijke voorwaarde, zonder dewelke de de mocratische rechten van onze maat schappelijke wetgeving tot zekere mis lukking zouden zijn gedoemd. Het ware een zware fout, den ge heelen fiscalen last op een pfeil te brengen, welke het economische ver mogen van het land te boven gaat en die -zijn productje in gevaar zou brengen op het oogenblik, dat deze ineer dan ooit noo'dig is. "Om den toestand der schatkist te versterken zal de regeering zorgen, dat de achterstallige belasting zoo spoedig mogelijk wordt opgevorderd. Eindelijk zal met het oog op de begrooting van 1925 overgegaan wor den tot de studie ;-an zekere niieuwe belastingbepalingen Te militaire lasten. Ingevolge haar verlangen, om in de mate van het mogelijke vermindering aan te brengen var. de militaire las ten, zal de regeerinf onmiddellijk na gaan, hoe verlichting der lasten mo gelijk is, zonder 'sknds veiligheid in gevaar te brengen. Aan de mechanis;he ontwikkeling van de legerbehoef en zal grondige aandacht besteed worden. Het nieuwe leger, dat wat zijn in nerlijke kracht betreft, de vergelijking kan doorstaan met het vooroorlog» sche leger, zal beter beantwoorden aan den wensch der bevolking. 1 In afwachting van deze algemeene reorganisatie zal de regeering 'de af schaffing voorstellen van de in de militiewet tijdelijk ingelaschte bepa lingen betreffende de 13jee en 14e diens tmaaria. De godsvrede. Op het gebied van godsdienst en. oiïderwijs hebben sinds den oorlog de verschillende regeeringen, die el kaar aan het "bewind hebben opge volgd een loyaien godsvrede in eere 'genouden, die tot uiting Kwam niet enKei in ae wetgeving, maar ook in de bestuurlijke rechtspleging. De re geering .wil dien godsvrede handha ven. De regeeringsverklaring werd na af loop der voorlezing toegejuicht door de regeeringspartijen terwijl de libe ralen en de andere kleine partijje» zich van instemming onthielden. DE POSITIE DER FRANSCHE REGEERING. De socialisten en de steunpolitiek. De uitslag van het referendum, dat gehofl'den is in de parlementaire frac tie der socialisten, luidt als volgt: De motie-Morel en de motie-Rje- naudel, waarin aangedrongen werd op net opzeggen van de steunpoTitiek en het hernemen der paruj vrijheid ver kregen resp. 15 en 39 stemmen. De rrtotie-Auriol waarin voortzetting van de steunpolitiek bepleit werd ver kreeg slechts 12 stemmen. De uitslag van de stemming onder de leden van de administratieve com missie der socialistische partij 'luidde, dat op de motie-Morel waren uitge-s bracht 15 stemmen, op de motie-Re- naudel 8 stemmen en op de motie- Auriol geen enkefe stem. In totaal verkreeg de motie-Morel 60 stemmen, ae motie-Renaudel 47 .stemmen en'de motie-Aurioï 12 stem men. De socialisten zunen vermoedelijk een spoedcongres bijeenroepen ten einde te beslissen over de steunpo litiek. De politieke toestand is zeer ver ward. Painlevé over Marokko. Painlevé heeft gisteren in de Ka mer een verklaring afgelegd over de Marokkaansche politiek, die door de geheele Kamer de communisten uit gezonderd, zeer goed ontvangen werd. Hij had zijn betoog in twee ge deelten ingedeeld, waarvan het eerste het bewijs bevatte dat Frankrijk dezen oorlog gewild noch uitge'lókt heelt; het tweede toonde aan dat de com munisten met allerlei middelen Abd el Krim steunèn. Op dit laatste punt stelde zijn be lwijs materiaal eenigszins 'teleur, aan gezien. men op nieuwe onthullingen gerekend had, terwijl Painlevé zich voornamelijk bepaalde tot de reeds gepubliceerde uitingen van communis ten te vereenigingen en in onderling verband te beschouwen. Niettemin waren zijn aanhalingen Uit de aansporing van 'Zinoview in zake den kolonialen oorlog en rijn in het Arabisch gestelde vlugschriften ernstig genoeg om de woedende uit roepen der overige partijen te wetti gen. Alleen de socialisten, die in een moeilijke positie verkeeren, hielden zich stil, al hadden heftige twistge sprekken van eenigen hunner met de communisten plaats. Frankrijk en de 8-nrendag. In een in den nat. economische» raad gehouden rede verklaarde Pain levé, dat Frankrijk zal trachten van de Britsche regeering gedaan te krij gen, dat nog vóór het einde van deze maand de door den Britschen minis ter van arbeid destijds aangekondigde) conferentie bijeenkomt, teneinde een gelijktijdige aanvaarding der conven tie van Washington in zake den 8- urend'ag door de» mogendheden, die haar nog niet ratificeerden, mogelijk te maken. 1 Zou Frankrijk in deze hoop worden teleurgesteld, dan zou het den mogend heden mededeelen, welke motieven Frankrijk nopen, de zaak voor de Ka mer te brengen vóór het reces. Frankrijk zal er naar streven niet alleen de parlementaire ratificatie in Frankrijk te verzekeren, maar ook die van andere landen. KORTE BERICHTEN. In Berlijn zullen ©inde dezer weelö de besprekingen met de verschillende lan den over het veiligheidspaet beginnen. Bij de debatten naar aanleiding van de Belgische regeeringsverklaring, heeft Carton de Wiart aan de regeering ge vraagd het tot stand komen van het Ne- derlandschBelgisch, verdrag te willen be spoedigen. De Duitsche Rijksminister van Ar beid heeft in den Rijksdagcommissie mee gedeeld, dat Duitschland op het oogen blik op zijn minst gebrek heeft aan 600.000 woningen-. Naar de Duitsche bladen melden, zullen de onderhandelingen inzake de Ita- liaansche schuld aan de Vereenigde Sta ten vandaag te .Washington worden ge opend. De Britschë mijneigenaars hebben den mijnwerkers hun voornemen aange- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 MJ. Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 7.2LO (Londen, 365 MJ en 5XX (Chelmsford, 1600 MJ. Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Bén, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 8.20 2LO en 5XX. Concert. 8.50 (Munchen, 485 MJ Concert. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750 MJ Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. Nederl. Christ. Radic-vereeniging Hedenavond te ongeveer acht uur zal door middel van den zender der NSF te Hilversum, golflengte 1050 M., het volgende programma worden uitge zonden. Programma. 1. Psalm 27, vers 7 en 5. Kwartet Capella. 2. Du, Hirte Israëls van Bortniansky. Kwartet k Capella. 3. Duett aus „Elias" van Mendelssohn- Bartholdy. Sopraan en alt. 4; Rede van Ds. D. A. v. d. Bosch, Herv. predikant te Den Haag oveti „Het ware levensgeluk". 5. O Fons amoris. (Een middeleeuwsoh! lied). Kwartet h Capella. '6. Ave verum, van Mozart. Kwartet Capella. 7. Terzett aus „Elias", van Mendelssohn Bartholdy. Twee sopranen en alt. 8. Rede van Dr. K. Dijk, Geref. pared, te Den Haag, over: „Waarom leven 4 wij". 9. Jesu, Du bist mein, van Bach, Sopraan en bas. 1.0. Ioh bete an die Macht der Liebe van Bortniansky. Kwartet k Capella. iï. Ehre sei Gott, van Bortniansky. Kwaf tet k Capella. een maand op te zeggen. De Wahabieten, die Djeddah beleger den, hebben hun stellingen ontruimd e\ zijn in de richting van Mekka terugge trokken. In Griekenland wordt met spoed ge werkt aan de reorganisatie van het leger. Volgens den Griekschen Minister van oorlog zijn deze maatregelen van zuiver defensieven aard. De president der Vereen. Staten Coolidge, voorspelt een begrootingso ver schot van 200 millioen dollar. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oudshoom, (Geref. Evangelisatie), C. J. Leenmans te Ga- nieren. Aangenomen: Naar Hillego®, J. H. (jfroÜe te Schoten. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Middelburg, A. M. Boeijinga, te Sassenhedm. Te Werken dam, P. v. d. Sluis te Dirkshorn. Te Tholen, A. Scheel© te Kapelle-Biezelingie. Te H. I. Ambacht, Wi. F. C. wan Hels- dingen. te Augustinusga. Bedankt: Voor Alteveer, D. B. J. y. d. Meulen te Oostermeer. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal: Te Nieuw-Beijerland, H. Kievit Jzn te Veenendaal en D. C. Over- duin te Giessendam. Beroepen: Te Nieuw- Beijerland, D. CL Overduin te Giessendam. Beroepingswerk te Amsterdam. In de Maandagavond gehouden vergade ring van het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Amsterdam, had de verkiezing van een predikant uit het gestelde drie tal plaats, zulks om te voorzien in de vacature, die is ontstaan door het ver kenen van emeritaat aan den reeds nu ontslapen Ds. J. H. Wiersma. Uitgebracht werden 401 stemmen, waar van 67 van onwaarde. Blijft 334. Vol strekte meerderheid 168. Van de 334 st. verkreeg Ds. J- Karres te Oosthem (Fr.) 184 st., Ds. J. Nauta te Katwijk aan QZee: 111 st. en Ds. G. Tichelaar te Lei derdorp: 39 st Zoodat gekozen was Ds. J. J. C. Karres te Oosthem. Een student als H.B.S. leeraar. Het bestuur der Vereen, van Acade misch gevormde leeraren heeft een adres aan den Minister van Ond., K. en W. diens aandacht gevestigd op het feit, dat aan een Bijz. H. B. S. een tweede jaars student, zonder eenige bevoegdheid, een aanstelling tot leeraar verkreeg, terwijl terzelfdertijd voor een vacature in het zelfde vak aan een openbaar gymnasium zich voor 11, lesuren ,12 candidaten aan meldden. Gevraagd werd ,dat in een tijd, waarin het peil bij lager, middelbaar en hoógei (onderwijs gedaald is, althans de eisch van voldoende bevoegdheid van kracht moge blijven. Examens hoofdakte. Bij beschikking van den Minister van Onderw., Kj. en W., van 22 Juni ,1925 is ingetrokken de benoeming van K. Baars tot plaatsvervangend lid der commissie, in 1925 te 's Gravenhage belast met het afnemen der examens ter verkrijging van eena kte van bekwaamheid als hoofdon- Iderwijzer, en als zoodanig benoemd S. Sternerding, directeur ©ener bijzondere' kweekschool voor onderwijzer* te Rot terdam. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. De raad daar gtmwwmt» nl v:r< gaderen op Vrijdag 26 Juni U/Ui, det r 1ÖH6 voormiddag» 10.16 uur. Punten van bebwieiing: 1. Mededeeiing van «grfcoWKn 5 1: ken. - 8. Benaeonng laden Onsnnsic kondigd, de bestaande overeenkomst py— Tpy

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2