/NIEUWE CËTDSCHE COORANT VAN ZATERDAG 20 JUNI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en wethouders van r eiden: gezien het verzoek van: a. .7. Rodenburg, om vergunning tot onrichting van een zuivelinriohting in het perceel Bronkhorststraat No. 1, Ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sec Ge K No..2758 en Sectie N No. 52; b. de N.V. F. Pieck's Manufaeturen- bandel, om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van gemaakte goederen 'n het perceel Leege Werfsteeg No. £-10, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie H No. 3300. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet: geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd zijn; alsmede 'dat op Zaterdag, den 4en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een gljner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te ilichten. Leiden, 20 Juni 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. daar het ij's 'begon te scheuren. De opstijging slaagde en na een opwindende vlucht van 8 uur en 35 minuten, landden zij bij de Noord- ;kaap. 1 Na met 120 L'. benzine den tocht voortgezet te hebben, werd het toe stel den 16den Juni wegens het slech te weer vastgelegd op het landijs in de Franklinbaai en Armundsen en zijn helpers vertrokken Tiaar de Ko- ningsbaai om benzine te halen en het vliegtuig later op te pikken. KORTE BERICHTEN. Het rapport der in Marokko toevende# Fransche parlementaire delegatie laat zich gunstig uit over de organisatie der verschillende diensten. De toestand te Hongkong laat zich ernstig aanzien. De betrokken Duitsche rijksdepar tementen zijn onmiddellijk aan het werk gegaan, in verband met het Fran sche antwoord op de Duitsche veilig heidsnota, teneinde de zaak zoo spoedig pogelijk verder af te wikkelen. Ter Frans,ch-Spaansche conferentie te Madrid is overeenstemming bereikt over de maritieme bewakhig der Marok kaansche kust. Joego Slavië heeft aan Oostenrijk een nieuwe nota gezonden, over het communistisch operatiegebied te Wee hen. De interpellatie over Marokko in 'de Fransche Kamer werd tot Dinsdag uitgesteld. Volgens een Reuterboricht is in Kanton de boycott over Engelsche, Ja- pansche en Amerikaansclie gootleren uitgesproken, en tot algemeene staking besloten. i Italië heeft te Washington 'doen verklaren, dat het zijn schulden wil fundeeren. UIT DE OMGEVING, RIJNSBURG. De droogte en de kou welke blijven aanhouden is oorzaak dat ook de aan voer der bloemen zeer beperkt blijft waardoor van de meeste soorten de prijzen oploopen en deze thans zeer goed genoemd kunnen worden, van enkele soorten zelfs best. Zoo gaan b.v. late Pioenen graag weg voor f10 tot fll per 100. Irissen varieeren van f0.80 tot fl.20 per 100. Cips en Stroobloemen gaan vlugger weg dan ooit, terwijl Anjers tot f0,30 per 100 gaan. De handel is vlug. KATWIJK AAN ZEE. Gisteravond hield de S. D. A. P. een openbare vergadering in de Gemeente- zaal ,die vrij goed bezet was, en waarin als spreker optrad de heer H. y. Kuilen burg van Rotterdam. Spr., die verklaarde te betreuren, dat deze strijd een zoo weinig principieel ka rakter droeg, hield een heel weinig prin cipieel betoog, waarin, zooals vanzelf spreekt, de heer Colijn het moest pmtgel- den. Hij was begonnen met te zeggen, dat hij de parlementaire geschiedenis van de laatste jaren naar waarheid zou schet sen, maar al spoedig bleek, dat hij er een zeer eigenaardige historiebeschouwing op na hield, waarbij de waarheid telkens weer leelijk in het gedrang kwam. Op duidelijke wijze werd dit aangetoond door den heer Zuidema uit Leiden, die in het licht stelde, dat het juist de Soc. Dem. waren, die door hun schandelijke hetze tegen Minister Colijn den strijd een persoonlijk karakter hebben gegeven en geven, op niets ontziende wijze dezen .be windsman aanvielen. Uitvoerig, en onder instemming van een groot deel der vergadering, werd aangetoond, hoe de spreker zich slag pp slag aan het geven van onware voorstel gen had schuldig gemaakt en tenslotte opgewekt, om de S. D. A. P. naar hare principes tc beoordeelen en vast te houden nan de Christelijk fct>eginselen, ons in Guds Woord gegeven. Nadat ook de heer v. Cittert nog enkele opmerkingen had gemaakt, kwam de heer v. Kuilenburg weer aan het woord. Door zijne wijze van optreden en liet de- biteeren van taötbare onwaarheden werd de vergadering tenslotte zeer onrustig.', Toien de spr. liet al te bar maakte en enkele A. R. de zaal verlieten, begon een deel van het publiek Vaderlandsche liede ren 'te zingen waardoor verder verga deren onmogelijk' .werd. --y Het is jammer, dat het publiek, hoe sterk het dan ook' geprikkeld werd, zich niet beter wist te beheerschen, evenals het betreurd moet worden, dat de Soc. Dem. propagandisten durven optreden, als door dezen spreker gedaan werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. [Wij vragen de aandacht van tuin ders alhier en koopers van groenten en vroege aardappelen hier en elders, voor een in dit blad voorkomende advertentie der Tuinbouwvereeniging Katwijk en Omsterken, waarin me- dedeeling wordt gedaan dat a.s. Maan dag de veilingen van vroege aard appelen, bospeen enz. weer aanvan gen. .Vooral wordt men er op attent gemaakt dat in tegenstelling met an dere jaren, de veilingen thans onaf hankelijk van de veiling te Rijnsburg, •op een vroeger tijdstip zal beginnen n.l. te half twee. Hiervan neme men dus goede nota. Kerkbericht. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bollee'. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.mj. 6 uur Ds. Meijering. Gisteravond werd, op uitnoodiging van het bestuur der Wijkverpleging, met het bestuur der vereeniging „De Verpleging" een gecombineerde vergadering gehou den in het ziekenhuis in verband met het door laatstgenoemd bestuur gepubliceerd schrijven. De samenspreking, welk' eeen zeer ge animeerd karakter droeg, leidde tot vol komen overeenstemming. Van eigenlijk misverstand bleek geen sprake te zijn, veel minder nog, dat er een minder goede ver houding tusschen de beide besturen zou bestaan. Alleen zal het bestuur der „Verpleging" zich uit louter financiëele overwegingen vooralsnog moeten houden aan de gel dende bepalingen. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren is hier door iemand op het gtrand een aangespoelde flesch gevonden, waarin een briefje in het Fransch geschied- ven hetwelk we hier vertaald laten vol gen; „2o-7-'24. De kapitein van de „Brems heeft zooeven ontvangen de navolgends boodschap: Ik zink met mijn schip „Isu op 30 gr. breedte en 50 gr. lengte. De Kapitein, ROMEINS. Ter verduidelijking willen we hierbij voegen, dat de in het briefje genoemde plaats is de grens van Indische Oceaan en Atlantische Oceaan, en de afstand ten Z. O. van Kaaptad (Zuid-Afrika) is plm. de afstand Amsterdam-Gibraltar. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorin. ,10 uur, Dr. Laurense van Am sterdam. Nam. 5 uur, Ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Dr. Brouwer van Oud%-Wetering. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur, Ds. W. W. van Haaf ten. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidbemiddeling waren in deze week als werkzoekende ingeschreven 9 personal, n.l. 1 losse arbeider, 1 brood bakker en 7stucadoors. KOUDEKERK. Deze weeik is door den aannemer, den heer van Balen te Utrecht, een aanvang gemaakt met het graafwerk in de Lage waard alhier, voor de legging van de buizen voor de waterleiding. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier netto opgebracht f 20,60. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Israël. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 7. uur> Ds. Haspers. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben zich gewend tot den Minister van Waterstaat om te verkrijgen, dat het tolrecht op de brug tusschen Ha- zerswoude-Koudekerk, zoo spoedig mo gelijk verdwijnt. Naar we vernemen, wordt overleg ge pleegd omtrent de wijze van opheffing en 'wordt de mogelijkheid besproken om het in 1813 verleende recht tot tolheffing in te trekken. Verder zijn tal van ingezetenen van Hazerswoude en Koudekerk voorne mens dit adres steun te verleenen. Het is wel niet noodig te vermelden, dat vooral door middenstanders sterk verlangd wordt naar een vrije brug. Het telkens terugkeerende tolrecht is voor velen een zeer zware belasting. Men bedenke, dat alleen reeds ver over de hon derd kinderen te Hazerswoude schoolgaan de ,ide brug dagelijks moeten passeeren. Op uitnoodiging' van de Chr. Hist, kies vereeniging alhier zal D. V. op Dins dag 23 Juni a.s., des avonds te 8 uur, in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk, Dr. N. Veldhoen van Alphen a. d. Rijn een verkiezingsrede houden. De toegang is vrij en er zal gelegenheid tot het' stellen van vragen. im ijutps H J3P ppqSipre-BM WOUBRUGGE. Gisteravond vertrok van de scheeps werf „De Dageraad" alhier de heer J. van der Snoek, Timmerman, wegens zijn benoeming als binnenvader in het Herv. Gasthuis te IJselstein. Daar hij gedurende 40 jaar bij de firma Bóót werkzaam was geweest, werd hem door het gezamenlijke personeel een thee- kast aangeboden, en door het ziekenfonds op die werf, waarvan hij jaren secretaris was geweest, werd hem een spiegel aan geboden, beiden als blijk van erkentelijk heid. Dp directeur der werf. de heer W. A. Boot, hield hij deze gelegenheid in het i d -an d. werklieden een toespraak iriici:, prees zijn lust en ijver a t.oaw ai du laren bij zijn arbeid be- RECLAME toend en bood hem een waardevol gou den horloge aan met inscriptie. Ook verschillende personen van de werf voerden het woord. Zichtbaar onder den indruk dankte van der Snoek voor de hartelijkheid, bij zijn vertrek ondervonden. Uit een en ander blijkt, dat een goede geest op de werf alhier heersoht. De heer Joh. van Reenen, ambtenaar ter secretarie, slaagde te 's Gravenhage voor het examen als gemeente-secretaris. LISSE. De Raad 'dezer Gemeente zal a.s. Dinsdag 's avonds te half acht ver gaderen, ter behandeling van de vol gende punten: v 1. Voorstel van 'BI en IWj. tot ver koop van bouwterrein langs de Ju- lianastraat aan den heer H. van iVoprst Jzn. 2. Voorstel van B. en W|. tot aan koop van een strook grond van dien heer F. de Jonge tot verbreeding van de Kapelstraat. 3. Voorstel van B. en W. tot ruiling van gemeente-grond tegen grond van den heer J. Slottje voor uitbreiding van de terreinen van het Gasbedrijf. Ingekomen is een nader voorstel van den heer Slottje, waarvan een af schrift hierbij gaat. 4. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van eene verordening op den verkoop van melk op Zondagen in de gemeente Lisse. 5. Nader voorstel van B. en "W*. in zake den bouw van 18 arbeiders- wóningen door de Wpningvereeniging „Volksbelang". 6. Voorstel van B. en W. en de Waterleidingcommissie tot vaststel ling van de Algemeene voorwaarden voor de levering van water door het waterleidingbedrijf der gem. Lisse. 7. Voorstel van B. en W. en de .Waterleidingcommissie tot vaststel ling van de tarieven voor de levering van water door het Gas- en 'Water leidingbedrijf der gemeente Xisse. 8. Comptabiliteitsbesluiten. 9. Ingekomen stukken en uiedecee- lingen. Vaststelling Kohier Hondenbelas ting 1925. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van J. H. Daudey en D. M. Stolker. Petrus Adrianus Anthoilius, zoon van H. P. Zwetsloot en H. C', M. de Groot. Jan Jirmias, zoon van P. de Vos en L. E. Gebraad. Ondertrouwd: P. van Duin en J. Broek hof. Overleden: Maria Vreeburg, echtg. van G. Lascaris, oud 39 jaar. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30uur, - Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds. D. Ringnalda. ROELOFARENBSVEEN. Alhier zal op 22 en "23 Juni gelegenheid bestaan in het café van den heer Wage naar, tot herijk der maten en gewichten. Belanghebbenden worden in hun eigen belang aangeraden, zich op genoemde data aan te melden, daar men zich anders naar Den Haag moet begeven. Voor het examen van onderwijzeres slaagde onze plaatsgenoote Mej. M. van Dijk. OUDE WETERING. Op 24 Juni a.s; bestaat in het café van den heer Van den Bosch gelegenheid tot herijk der maten en gewichten. Belanghebbenden worden in hun eigen belang aangeraden, zich op genoemde data aan te melden, daar men zich anders naar Den Haag moet begeven. SASSENHE1M. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Petrus Hendricus, zoon van C. Hoogewoud en H. van der Steen. Corne lls, zoon van S. Plagmeijer en A. van der Voet. Annie, dochter van J. van Siest en J. J. Mink. Overleden: Everdina Jannetje Kabboord 78 jaar, wed. van A. Hujjsman. Cornelis Plagmeijer, 6 jaar, zoon van S. Plagmeij er en A. van der Voet. j Gevestigd. A. Bakker, Hoofdstraat 141, van Nij megen. J. C. Zandvliet en gezin, Floris- schoutenstraat 33, van Rotterdam. Mej. A. M. Günther, Hoofdstraat 30a, van Hil- legom; f Vertrokken. T. Tigchelaar, van Charb'onlaan 22, n. Oegstgeest. Mej. H. Hockx, van Tijloos straat 30, naar Leiden. Naar wij vernemen heeft de collecte voor den gewapenden dienst in deze ge meente opgebracht de som van f 32,35 (plus één knoop). WASSENAAR. B u r g e r 1 ij k e Stand. Geboren Nicolaas, zoon van B. van Keppel en W. T. van Golverdingen. Wouterus, zoon van W. Donders en A. M. Brederode. Arie zoon van J. van Zuijlen en C. W. Vogel sang. Gerardus Petrus, zoon van L. J. Rooijakkers en J. M. van Grieken. OndertrouwdJ. L. Boogaerdt 't Hooft en E. Langeslag. 'Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Dorp. Voorm._ïo "uur, Ds. Troslstra van RECLAME Bij Openbaar Optreden Gewichtige Besprekingen en Examens be hoeden Mijnhardt's Zenuwtabletten voor Innerlijke Opwinding en Angstgevoelze maken Rustig en Kalm en houden uw Geest Helder. Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3628 's Gravenhage. Nam. 6.30. uur, Ds. Döiis- zelman. School Zijdeweg. Yporrri. 10 uur. Ds. Dönsezlmann. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam- 5 uur, Ds. v. d. Heyden. GEMENGD NIEUWS. Een noodlottige brand'. Omtrent den •noodlottigen brand, die in het -Limburg sche dorpje Urmond gewoed heeft, ver neemt de .Tel. o.m de volgende bijzondr heden: Het Vas tegen elf uur en in het vre dige dorpje Urmond was nagenoeg iedereen in rust, toen men in de woning ■naast het huis van zekeren heer Leers wakker werd door het angstig geloei van het vee en buitenkomende zag men dat het huis van Leers achter in volle vlam stond. Onmiddellijk werden de bewoners en verdere buren gewekt. Leers, een we duwnaar, woont daar met zijn zeven kinderen, drie dochters en drie zoons en een pleegzoon. De vader en de dochters, die op de eerste verdieping sliepen, vluchtten in hun ondergoed langs de brandende trap de straat op. De 24jarige oudste zoon, die bij het paard jn den stal sliep, werd op het gerucht wakker en kon het paard, dat zich reeds los gewerkt had, in veiligheid brengen. De drie andere kinderen, de 17jar;ge Alphonse, de 15jarige pleegzoon Hen driks en de 10-jarige zoon Michaëls slie pen op zolder. Ook zij werden doo^ het schreeuwen en kloppen van de buren wakker, doch konden langs de irap n:?i meer naar beneden komen, daar deze in volle vlam stond, terwij' ook de acn- terzijde van den zolder vaar zij sliepen reeds in brand was. Am de voorzijde bevond zich slechts een kle.:i rond dak venstertje, van een 40 c.m. middellijn, waardoor de drie jonge menschen pïigstig om hulp riepen Het duurde echter verscheidene minuten eer d-e kon worden verstrekt., Men moest eerst een ladder halen uit een naburige boer derij. Intusschen bewogen zien voor het huis de rampzalige v-ide»- en ie dr e dochters handenwringend en schre>end kijkend naar het ronde dakvenstertje op den zolder, waar de vlammen nel uit sloegen en zich zoo nu en dan het hoofd van een der kinderen vertoonde. Einde- lijk was er een ladder, die tegen de woning werd gezet. Het tienjarig zoon- tie Michael werd door het dakvenster gestoken en door buren naar beneden gedragen. Hij was bedwelmd door den rook en had ernstige t "r.ndwonden. Enkele minuten later gaf hij den geest. De tweede zoon bleef met ijn schou der voor het venster steken. Dit toch was te smal voor het lichaam en toen men trachtte met een bijl het venster verder open te hakken, viel plotseling de vloer raar beneden, en de beide jongelingen verdwenen h" den vuurpoel Intusschen was de dorpsbrandweer' gealarmeerd en na betrekkelijk korten tijd slaagde men er in he. vuur te be dwingen. Toen vond men de beide, reeds verkoolde lijken van den pleeg zoon en den 17jarigen Alphonse. Ook de stal verbrandde geheel en de vier koeien, die zich daarin be-onden, wer den een verkoolde massa. Slechts een klein deel van het meubilair kon wor den gered. Een en ander was verzekerd Griezelige vondst. Bij het bouwen van woningen op de plaats waar vroeger het oude weeshuis stond, zijn te Brou wershaven deze week vier geraamten gevonden, w.o. een van een kind. Bij de slobping van het weeshuis werden in dertijd 2 geraamten aangetroffen. Weinig belangstelling. Te Almelo zou de heer M. Bijleveld, industrieel en oud lid der Tweede Kamer, optreden voor het Vaderlandsch Verbond. Deze vergadering kon echter niet doorgaan, daar alleen de heer B. en een verslag gever aanwezig waren, meldt de Stand. Overreden. Gisteren had op den Scho terweg nabij het Frans Halsplein te Haarlem een ernstig ongeluk plaats. De 8-jarige S. uit de Baljuwslaan kwam achter een tram uit en wilde den weg overstegen toen hij door een autobus werd gerepen en tegen den grond ge smakt. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis St. Joannes de Deo waar een schedelbreuk en een beenfractuur ge constateerd werden. Doodelijk ongeval. Gisteravond kwam een auto waarin een gezelschap Engel sche toeristen was gezeten en d e be stuurd werd door een chauffeur uit Amsterdam, langs den Ringdijk rijden. Nabij de Lijnden kwam toen uit een der nauwe steegjes, welke daar liggen tus schen de groote rij van kleine huisjs, het vijfjarig jongentje van den schilder H. op een drafje aanloopen met zijn liengelstokje in de hand om aan den waterkant van den dijk in de ringvaart te gaan visschen. Het ventje was zich blijkbaar van geen gevaar bewust, keek niet eerst of de openbare weg. (Akerdijk), waar een zeer druk verkeer is, vrij was, maar wilde zonder om te kijken den weg dwars oversteken, met het gevolg, dat hij tegen 3e passeerenden auto opliep. De chauffeur stopte onmiddellijk, en nam het jongentje op dat aan fijn hoofd een klein wondje had. Dr. Faber uij Sloten werd spoedig ontboden en ver leende zijn hulp, welk© echter niet meej; mocht baten; het kind na een half uur gestorven. Als het volk spreekt. Het drama ii^ de Delftsche straat te Rotterdam heeft aanleiding gegeven tot relletjes. Tot dus ver waren in de Schiestraat geen be- roovingen gepleegd. Door het gebeurde is het publiek in de meening georachtj dat ook de Schie6traat onder, de beroo- vingsbuurten moet worden gerekend, wat tot gevolg had, dat niemand zich daar meer waagde. De daardooc i-a haar broodwinning benadeelde buurtbewoon sters staken de koppen bij elkaar en be sloten de bewoonster van pand 15, bij genaamd „Dikke Riek" er van te over tuigen dat zij moet verhuizen. Eerst' teekende men op de deur een grooty kruis met het onderschrift: Hier is het. 'Daarna sommeerde men de bewoonster er uit te komen. Deze bevond zich ech ter op dat oogenblik juist bij de poli tie op bureau Pauwensteeg, om in V6rband met het gebeurde van j.l. Zaterdagnacht gehoord te worden. De „buurtdames" koelden toen haai woede op de ruiten der woning, welke alle werden stukge slagen. Intusschen bleek de man, waar mede „Dikke Riek" samenwoont, wel thuis te zijn. De dames gingen hem te lijf en eerst nadat een voorbijganger de politie had gewaarschuwd, kon hij ont-| zet worden. De rust keerde keer, tot „Dieke Riek" in weerwil van de waarschuwing den politieohct, af..pzwkydk mscmfwyupat! politie, toch weer huiswaarts keerde. Dat was voor het dames-bataljon, onder aanvoering van „Haagsche Anna" het sein, om gewapend met bierflesschen stokken en gasp ij pen, opnieuw perceel 15 te gaan belegeren. De politie, die een oogje in het zeil hield, kon echter spoe dig de bedreigde vesting ontzetten. In de hitte van het gevecht werd „Dikke 1 Riek" aan den arm gewond. Nadat j eenige onderhandelingen waren gevoerdi verklaarde laatstgenoemde zich bereid,1 de Schiestraat te verlaten. Zy pakte haar boeltje en onder hoerageroep der buurtbewoonsters verliet zij het thans beruchte huis no. 15. Heel den avond bleef het nog druk en rumoerig in de Schiestraat en omgeving. Marktberichten. LEIDEN, 20 Juni 1925. Groentenvei- ling „Ons Belang." Perziken 1930, bloemkool I 9.40—21.70, idem II 6.20— 8.10, idem III 2.50—4.50, sla 1.80—4.30, komkommers 1720, rabarber 1.50 2.10, andijvie 2.254.75, snijhoonen 1.05 1.70, heereboonen 5169, peen 19 25, peterselie 2.302.70, uien 2.502.90, kroten 3.30—3.50, seldea*ie 2.402.50, boonen kruid 33.56. per 100 stukis. Tuinboonen 10.5015, postelein 15 21, spinazie 14—18, aardbeien 3232 50 aardappelen 812, peulen 3035.50, doppers 26.5029, heerenboonen 110 115, snijboonen 115120.50, stamboo- nen 90105, aalbessen (rood) 4849 p. 100 kilo. Stoofsla 1535, zuring 6595 per kist. LEIDEN, 15—20 Juni 1925. Turfm. Lange turf geen aanvoer. Prijs f 78. LEIDEN, 20 Juni 1925. Botermarkt, prima fabrieksboter 2.152.20, prima boerenboter 2.202.30, goede boerenbo- ter 2.10—2.15. Aangevoerd e2-6, 107-8, 26-16 vaten, wegende 2450 K.g. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juni 1935, medege deeld door het Kon. Ned.» Meteorolo gisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst.: 767.8 Valentia. Laagste Barometerst.: 749.8 Memel Verwachting tot den avond v. 21 Juni: Zwakke tot matige westelijke tot noordelijke wind. betrokken tot zwaar- bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur 17,2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZijL" Voorm. 7 uur 16.5 gr. C. 'sMiddags 12 uur 17,5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk. Voorm. 7 uur 18 gr. C. 's Middags 12 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEftf e.a. Zaterdag 20 Juni 9.53

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3