Purol geneest en verfraait de Huid NIEUWE LEIDSCHt COURANT VAN ZATERDAG 20 JUNI 1925 Dag-Agenda. Zondag 21 Joni 'sav. hall 7 Stads- '•Evangel. „Jeruël". Groeiiesteeg 16. Spr. de heer H. Schouten. Dinsdag 23 Joni 'sav. 8 uur. Siacte- j Evangel. „Jerual". Groenesteog 16. B ijbe lbespreking A.8. Zondag 21 Juni 1925 zal de dienst der Huisartsen worden waarge nomen doer Dr. Bruiining, Hovens /Grove, Schreuder en Veldhuysen. i De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni as. waar- [genomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 117, telef. 435. I De Geneeskundige Zondagsdienst te I Oegstgeest wordt waargenomen docr j Dr. Varekamp, tel. 1916. i I partij die „noch rechtsch noch links,ch" i is, hield. j Onder hilariteit der vergadering I werd deze debater door Mr. Dressel- huys op afdoende wijze beantwoord, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Het Kamerlid Mr. Schokking. Gemeld wordt, dat mr. J. Schokking, wiens gezondheidstoestand overigens vrij bevredigend is, nog steeds vol strekte rust moet houden en voorals nog niet'zijn gewone werkzaamheden mag hervatten. Tooneelsubsidie. Eenigen tijd geleden werd door mevr. van Itallie en den heer Sytsma bij den gemeenteraad een voorstel ingediend, om, teneinde het opvoeren van goede tooneelisitukken door goede tooneelge- zelschappen te bevorderen, voor dit doel 'n bedrag v. hoogstens flOOO per jaar beschikbaar te stellen. B. en W. adviseeren dit voorstel af te wijzen, omdat het onnoodig en absoluut ondoeltreffend is, en ook omdat de uit voering tot allerlei moeilijkheden aan. leiding zal geven. Servol onislag. B. en W. stellen aan den gemeente raad voor, aan de heeren Dr. D. Brou wer, tijdelijk leeraar aan den gem. hoofd aktecursus, en J. ChrisFiaanse, onder wijzer aan de O. L. School aan de Ha- verstraat B. op hun verzoek eervol^ont slag ui£ die betrekkingen te verleenen. Verder wordt voorgesteld, aan Mevr. A. C. Montagne op haar verzoek eervol onislag te verleenen als regentes van het Heilige Geest- of Arme Wees en kinderhuis alhier. To oneelsubsidie Ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van Mevr. M. H. G. Kruyt worden ter benoeming van een lid van het bestuur van het College van VrouwenKraammoeders aanbe volen de dames C. J. N. Wisse Ver- burgh en M. A. Kokvan Bladeren. In verband met het stijgende aantal leerlingen aan de school voor Buiten gewoon Lager Onderwijs, stellen B. en W. voor over te gaan tot benoeming van een onderwijzer uit de volgende voordracht: 1: P. van der Hoeven, onder wijzer alhier; 2. J. Berkenbosch te Hoo- gersmilde; 3. A. Ridderbos te Hooge- zand. Verbreediing Rijnsgurgerweg. In de Raadsvergadering van 10 Nov. 1924 werd door de heeren Huurman Zuidema en Spen'del, een motie inge diend waarin B. en W. werden verzocht een plan en kostenberekening te maken voor verbreeding van dn Rijnsburger- weg vanaf de Poelbrug tot aan het station. B. en W. deelen thans mede, dat uit voering van dit plan moet worden ge raamd op f53000.— ongerekend de kos ten van de verandering van de straat verlichting, begroot op f4200.-, piu^ nog andere bijkomende kosten als tram wegwerken enz., welke kosten, naar de Comm. van Fabricage opmerkt, door de bestrating niet te vernieuwen, met plm. met f 10.000 gedrukt zouden kun nen worden. Waar het hier betreft een wel wen- schelijke, maar niet noodzakelijke ver betering, en waar van andere lichamen geen belangrüjce bijdragen zijn te ver wachten, stellen B. en W. voor voorloo- pig niet tot verbreeding van dit weg gedeelte over te gaan. Jan de Bakker-Herdenking. De Kerkeraad der Ned. H-erv. Gem. ■besloot de herdenking van den martel-, (dood van Jan de Bakker te doen plaats hebben in de avondgodsdienstoefenin gen op Zondag 13 September a.s. De heropening van ^Zomerzorg." 'Ter gelegenheid van de officieele heropening van „Zomerzorg" waarover wij gisteren reeds een en ander mede deelden bood gistermiddag de directie een noenmaal aan, waarbij verschil lende autoriteiten en de pers aanza ten. Onder de gasten waren de heeren Nieboer en Bockmeülen, als vertegen woordigers van de directie der Ned. Spoorwegen, de architect, de lieer Heu jVelink, en de aannemer, de heer v. d. jEeze, beiden uit Apeldoorn, en verder de praeses-collegi en de assessor van het Leidsch Studentencorps, nevens den voorzitter en den secretaris der 3 Oct. vereeniging, de voorzitter en de secr. der plaatselijke 'afdeeling en de directeur van H.O.R.E.C.A.F. de hee ren v. Bleue en de Groot, vertegenwoor RECLAME. digers van de Neutr. Middenstands- vereeniging. Aan tafel werden verschillende toe spraken gehouden, waarbij de lieer Nieboer namens de Ned. spoorwegen gaarne aller medewerking toezegde om Zomerzorg tot steeds grooter bloei te brengen. Spr prees de energie van de exploi tanten de heeren Batenburg en Hel man. Herinnerend aan de historische beteekenis van „Zomerzorg", zooals die blijkt uit de werken van Piet Paal- tjenisi, Hildebrand, Potgieter enz. waar schuwde spr. tegen eventueele naams verandering. Het moet „Zomerzorg'' blijven, dat is een goede Hollandsche naam. lOok van andere zijden werd de voort varendheid en de bekwaamheid der ondernemers in het licht gesteld, en de wensch uitgesproken, dat Zomer zorg weer als vroeger zijn plaats in het openbare leven zal innemen, tot heil van de stad, mogelijk later ook als hotel, omdat op dit gebied hier-ter plaatse nog wel iets te verbeteren valt. Op 5 Augustus zal in „Poelgeest" weer een kinderzendingsfeest worden gehouden, waarhij. het chr. kinderkoor „Irene" zijn medewerking zal verlee nen. g Voor een deel als gevolg van niet- rechtshouden van de eerste werd gis termorgen op den Morschsingel mej. C. Z. met haar rijwiel aangereden door A. G. eveneens per rijwiel, toen deze van de Steenstaat kwam. Het rijwiel van de juf fro pw werd nogal beschadigd. Een bewoonster van de Gerrit Doustraat, mej. W. is waarschijnlijk opgelicht door een heer, die Dinsdag middag bij haar kwam met het ver zoek om tijdelijk een huisbusje van de R .K. missie af te staan, waarmede hij op een te houden vergadering zei te willen collecteeren om den inhoud wat aan te vullen. De oplichter gaf nog het adres van een pater op, waar de juffrouw indien zij de'zaak niet vertrouwde, zou kun nen informeeren. In goed Vertrouwen achtte zij dit echter overbodig, thans tot haar spijt, want zij heeft het busje, noch deszelfs inhoud teruggezien. Voor het geval dat men met het heer schap in aanraking mocht komen, kan als signalement dienen dat hij niet groot is, een rond gezicht, en waar schijnlijk een ongelukkige linkerhand heeft, nevens een zichtbaar slecht ge bit. Hij droeg een grijs costuum en 'n stroohoed. Het diploma Steno-typen van de Ver. v. Dir. van Pont-scholen behaalden: De dames A. M. den Holder en W. H. Stroink te Leiden; G. A. G. Kaiser te Oegstgeest.. D. v. Parijs te Lisse en de heer S. J. E. M. Baüy te' Voorschoten. Het diploma Typen behaalden: De dames H. M. van Bemmeü, A. M. van Noort, J. M. Sijpesteyn en de hee ren J. J. Hopman, G. J. Jansen, J. Over- duin, J. W. de Ren te Leiden, K. A. Noort te Lisse en J. P. Rotteveel te Sassenheim. BINNENLAND. De Kon. familie in Zwitserland. Een Zwitsersjch blad schreef onder het hoofd: „Een populaire Koningin" over het verblijf van de Koninklijke familie te Kehrsiten: Koningin Wilhelmina der Nederlan den vertoeft, zooals men weet, te Kelir- sittn aan het meer Quatre-Camton. Zij is al heel spoedig populair geworden. Verblijf houdend in een bescheiden fa miliehotel, heeft zij er op gestaan, dat niet van de gewoonten van het huis zou worden afgeweken en men haar zou beschouwen als een gewoon lo geergast. De Koningin, die vergezeld is van den Prins, haar dochter en gevolg, maakt gaarne wandelingen in den om trek en tochtjes op het meer. Eenige dagen geleden ontmoette de Koningin op haar wandeling ,'n ouden dmiteninan, met wien zij een gesprek aanknoopte. De boer, direct gewonnen door haar vriendelijkheid, noodigde de Koningin uit, een kop. koffie met hem te drinken. „U kunt dan kennis maken met m'n wouw" voegde hij er aan toe. „Het een goede wouw net als u!" De Koningin nam de uitnoodiging aan. Verder schrijft het blad dat de Koningin er niet van houdt te worden gekiekt. Vaak probeert zij fotografen te ontwijken, wat niet wil zeggen, dat dit haai' altijd gelukt. Nadere berichten uit Bern bevesti gen, dat de verwonding die H. M. be kwam, niet van ernstigen aard is. De toedracht van het incident wordt echter «enigszins anders weergegeven. In het communiqué toch van KareMa- jesteits particulieren secretaris werd meegedeeld, dat de Koningin in den ebt eruit loopenden auto was gebleven en daarbij de vingers verwondde. In het bericht uit Bern wordt gezegd dat I-Iare Majesteit op de tree-plank stond en er af sprong toen de auto zich in beweging zette. Hierbij zou zij echter met de hand tussehen het portier zijn bekneld geraakt. Volgens het telegram was de chauf feur reeds uitgestegen. De auto zette zich toen in gang, reed den weg af en kwam tot staan doordat hij tegen de rotsen opreed. Woningen van rijksambtenaren. De minister van financiën geeft in een rondschrijven le kennen, dat nu de woningnood hier te lande in het al gemeen veel is verminderd en op ver scheidene plaatsen niet meer bestaat, de tijd gekomen is om zooveel moge lijk de bemoeiing, die het rijk heeft ge had met de huisvesting der ambtena ren, een einde te doen nemen. Uit den aard der zaak, zegt de mi nister, zullen alle in den crisistijd ge stichte of gekochte woningen niet da delijk van de hand kunnen worden ge daan, omdat de woningnood nog niet overal tot het verleden behoort, maar in geen geval mogen ze langer worden aangehouden dan strikt noodig is en dient de aandacht er op gevestigd te blijven om ze zoo spoedig mogelijk in andere handen te doen overgaan. Onveilig strand. Het strand tussehen Scheveningen en Katwijk zal Dinsdag 23 Juni van 10.30 tot 2.30 uur onveilig zijn wegens schieten met geschut, terwijl 't strand van Scheveningen tot Wassenaarsche Slag op Woensdag 24, Donderdag 25 en Vrijdag 26 Juli telkens van 9.30 tot 2.30 uur onveilig zal zijn wegens schieten met geweren en mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Emigrate naar Canada. De Emigratie Centrale Holland te Dpn Haag bericht, dat in Canada bij goede landbouwers nog verschillende plaatsen beschikbaar zijn voor landar beiders. De Centrale verstrekt verdere inlichtingen. Eerste Kamer.' De leden van de Eerste Kamer zijn thans bijeengeroepen ter openbare ver gadering tegen Dinsdag 23 Juni, des middags 2 uur. Ontslag wegens dringende reden. De Hooge Raad heeft gisteren ver worpen het cassatieberoep van dr. R. vroeger geneesheer bij de N.V. Sinkep Tin Maatschappij, door welke maat schappij hij op 27 Juni 1923 met in gang van 1 Juli d.a.v. wegens dringen de reden, omschreven als medische nonchalance, was ontslagen tegen een arrest van het Haagsche Hof, waarhij zijn vordering, tot schadeloosstelling werd ontzegd. De dokter was van oordeel, dat bij een ontslag wegens dringende reden g%en termijn kon worden gesteld, doch volgens een vroeger arrest van den Hoogen Raad. kan een ontslag op den kortst mogelijken termijn in verband met de omstandigheden gerechtvaar digd zijn. De Hooge Raad verklaarde daarbij mede ongegrond het cassatiemiddel van den dokter, volgens hetwelk de omschrijving: medische nonchalance niet voldoende zou zijn wegens drin gende reden. „Colijn aan het stuurrad." T>e N.V. Arnh. Boek-, Courant- en 'Handelsdrukkerij geeft een bijzonder fraai uitgevoerd verkiezingsbiljet in driekleurendruk uit, voorstellende Mi nister Colijn als ,,'s Lands Stuurman", naar de bekende teekening van Hein iKray in „De Houten Pomp" met als onderschrift: Stemt H. Colijn, no. 1 van lijst 27. De afmetingen van het biljet zijn 62 X 85 c.M.; het leent zich door le- vendigen, artistieken aanblik in het 'bijzonder voor glasbiljet of voor aan plakking aan den weg. De besturen onzer Kiesvereenigin- gen mogen niet nalaten aan deze pak kende plaat aandacht te schenken. Verbindendverklaring van collectieve arbeidscontracten De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft het advies van den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd omtrent een voor-ontwerp van wet, regelende de verbindendverklaring van collectieve contracten. In dit ontwerp wordt on. bepaald, dat 'dé minister blepajingen van een collectieve arbeidsovereenkomst, die voor de regeling der arbeidsvoor waarden in het bedrijf of het beroep binnen hét gebied waarvoor zij geldt, overwegende beteekenis heeft, alge meen verbindend kan verklaren. Deze bepalingen zijn dan, behalve de be palingen door den minister uitgezon derd, binii'Si dat gebied bindend voor alle werkgevers en arbeiders ten aan zien van de arbeidsovereenkomsten, die naar den aard van den arbeid, waarop zij betrekking hebben, onder een collectieve arbeidsovereenkomst zouden vallen, of vallen. De verbindendverklaring geschiedt voor een bepaalden tijd. Het tijdstip, waarop de werking der verbindend verklaring eindigt, kan daarbij niet later worden gesteld, dan het vroeg ste tijdstip, waarop de collectieve ar beidsovereenkomst, hetzij ingevolge het bij die overeenkomst bepaalde, hetzij ingevolge art. 1636 O en 16,36 IBL van het Burgerlijk Wletboek, zal kunnen eindigen. 'Aan de verbindverklaring kan geen terugwerkende kracht gegeven wór den- Indien verbindend verklaarde bepa lingen aanneming van werken 'betref fen, vindt hetgeen in 'deze wet om trent arbeidsovereenkomsten, werk gevers en arbeiders is Bepaald, over eenkomstige toepassing. iVan de verbindendverklaring zijn uitgesloten bepalingen in een collec tieve arbeidsovereenkomst, die ten doel hebben: a. invloed of dwang uit te oefenen op werkgevers of arbei ders, om zich bij een vakvereeniging van werkgevers of arbeiders aan te sluiten; b. de arbeiders te betrekken bij de handhaving van de regeling, betrefiefnde den prijs, die voor goede ren of diensten door de werkgevers Aan de weerlegging door den mi nister van bezwaren tegen de ver bindendverklaring is het volgende ontleend: Onder deze bezwaren is wel het voornaamste de aantasting van 'de rechten der minderheden in een 'be drijf, die daarvan het gevalg zal zijn. De minister erkent, "dat de individu- eele vrijheid een belangrijk rechtsgoed is. Wanneer zij evenwel tot gevolg heeft, dat het scheppen van behoor lijke verhoudingen tussehen voort brengers onderling, tussehen voort brengers en verbruikers of tussehen werkgevers en arbeiders wordt be lemmerd of onmogelijk gemaakt, be hoort deze vrijheid plaats te maken voor gebondenheid. Daarom acht hij de overheid gerechtigd om regelin gen, 'die deze in het algemeen belang acht en die door de meerderheid van belanghebbenden in een bedrijf noo dig worden geoordeeld voor den goe den gang van het bedrijf of voor het scheppen van Behoorlijke arbeidsvoor waarden, ook aan de minderheid op te leggen, indien de vrijheid der min derheid, de belangen, die door de regeling worden gediend, ernstig zou ^chaden. Kan het ongewenscht heeten, dat een minderheid door een meerderheid tot iets gedwongen wordt, nog onge- wenschter zal het in den regel zijn, wanneer het omgekeerde geschiedt. Wat betreft het tegengaan van de mogelijkheid voor kleine, energieke ondernemers om zich omhoog te wer ken, wordt opgemerkt, dat ook na de verbindendverklaring van een col lectieve overeenkomst voor onderne mers in 'het betrokken bedrijf de mo gelijkheid zal bestaan om zich 'door alle mogelijke gunstige eigenschappen een voorsprong te verschaffen boven hunne concurrenten. Alleen wordt hun een vrijheid ontnomen om dien voor sprong te verkrijgen door handelin gen, die uit een sociaal oogpunt af keuring verdienen, n.l. de concurren tie door middel van arbeidsvoorwaar den, die ongunstiger zijn dan die, - welke door de meerderheid der be drijf sgenoot en als redelijk worden er kend. 'Andere bezwaren, die tegen de wet telijke regeling "der verbindendver klaring wprden aangevoerd als de nadeelige gevolgen van een verbin dendverklaring in een exportindustrie de sanctioimeering van te hooge loo- nen, de vrees, Hat de verbindendver klaring van loonen gevolgd zal wor den. door de verbindend verklaring van prijzen, het bevorderen van trust vorming door verbindendverklaring, het geven van terugwerkende kracht aan verbindend verklaarde bepalin gen, het opjeggen van regelingen, die de meerderheid der werkgevers niet wenscht te aanvaarden of voort te zetten, het toepassen der verbindend verklaring op ondernemingen, weren de onder geheel andere omstandig heden dan die, welke onder het col- lecitef contract vallen zijn niet in- haerent aah de verbindendverklaring maar onderstellen een ondoeltreffende wettelijke regeling of een onjuiste toe passing der wet. De minister acht deze bezwaren niet van zoodanig ge wicht, dat op grond daarvan van een wettelijke regeling, waarvan hij het nut erkent, zou moeten worden afge zien. Een'derde groep van bezwaren te gen een wettelijke regeling van de verbindverklaring vindt haar grond in het 'feit, dat de collectieve arbeidsover eenkomsjben uit haren aard slechts een deel der voor een bedrijf noodzake lijke of wenschielijke regelingen be vatten en daarbij; door haar tijdelijke karakter ten gevolge kunnen hebben dat het tijdperk van rust, dat die eollee tieve arbeidsovereenkomst brengt, ge volgd wordt door een tijdvak van strijd tussehen werkgevers en onze kerheid over d* arbeidsvoorwaarden. Zij, die deze bezwaren opperen, wien- fechen bij dei wt Kvtfnitfnsn te Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concer! onder leiding van Fr. Lupgens. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Muziek. 8.20 2LO en 5XX. Concert. J 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. j 8.50 (Munchen, 485 M.) Concert. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green- wich, •weerbericht, nieuwstijdingen. VOORSCHOTEN. Tijdens een huwelijksbevestiging werd -Woensdag een bijna nieuwe fiets uit het portaal der Ger. Kerk gestolen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Yoorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. ForLgens. Geref. Kerk'. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Kruyswijk. zien mogelijk gemaakt van autonome organen, die de bevoegdheid verkrij gen tot het uitvaardigen van alle in een bedrijf noodige verordeningen, zoowel ten aanzien van de arbeids voorwaarden, als met betrekking tot zoodanige verbetering van de bedrijfs toestanden, *die de eerstgenoemde verordeningen mogelijk maken, (b.v.j de vaststelling van prijstarieven). 'Op niet naleving der .bedrijfsveror-1 deningen zou geldboete oT hechtenis-, straf worden gesteld, op staking of uitsluiting in het bedrijf, gevangenis straf. De minister acht een wettelijke re-j geling als hier wordt voorgestaan nietj mogelijk, omdat zij geen voldoende' aansluiting vindt aan hetgeen in het bedrijfsleven" zelf gegroeid is, noch' in de rechtsovertuiging van ons volk zou wortelen.. Naar zijne meening heeft de wetgever voorshands^geen' andere taak op het gebied der be drijfsorganisatie en Wat daarmede sa menhangt, te vervullen dan de ver bindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten mogelijk te ma ken, zij het ook, dat bij zoodanige re geling leemten, als waarop hierbo ven de aandacht .w,erd gevestigd, blij ven bestaan. BUITENLAND. UIT DEN FRANSCEEN MINISTER RAAD. Maatregelen tegen het Communisme. In de gister gehouden ministerraad gaf Briand een uiteenzetting van den buitenlanclisichen politieken toestand. Caillaux rapporteerde over den fi- nancieelen toestand des lands. Painlevé gaf een exposé over de ver klaringen, welke - hij zal afleggen bij het Marokko-debat in de kamer, dat heden begint. De ministerraad besloot ook vervol gens, krachtige maatregelen te nemen tegen de communistische propaganda in Frankrijk, met name tegen de lei ders, die in voortdurend contact is.taan met Abd el -Krim en hem tot voortzet ting van den strijd aanmoedigen. Na den ministerraad had Painlevé een belangrijk onderhoud met den chef van den geheimen dienst. Men denkt, dat talrijke arrestaties en huis zoekingen aanstaande zijn. Een telegram uit Parijs meldt, dat Painlevé" voornemens is aan de kamer nauwkeurige inlichtingen te verstrek ken over de communistische propa ganda in Marokko. Painlevé zou in staat zijn te bewij zen, dat er een soort samenwerking be staat tussehen de Riffs en zekere le den der communistische partij. Voorts zou hij van plan zijn een vol ledig overzicht te geven van agitatie- pogingen van vertegenwoordigers der derde internationale in de Fansche ko lonies. DE TERUGKEER DER AMUNDSEN- EXPEDITIE. Het verloop van den tocht. Zooals we gisteren meldden zijn de zes Poolvliegers veilig en wel op Spitsbergen aangekomen. Uit latere berichten blijkt, dat de beide vliegtuigen 21 Mei, 's middags om 5 uur, van Spitsbergen zijln ver trokken. Bij Sydgat kwamen de vliegers in een mistbank, waar zij1 boven uitste gen tot 3100 voet. Om 8 uur 's avonds waren zij; de mistbank kwijt, waarna het zicht uitstekend was. [Waarnemingen om 10 uur 's avonds toonden aan, dat ze te ver naar het Westen waren afgezakt door de N. O. winden. Tot 's nachts 1 uur werd weer Oos telijk gestuurd, toen was de helft van ,de benzine verbruikt. Besloten werd te landen, om waar nemingen te doen voor de verdere vlucht. Het eene vliegtuig werd bij de da ling onmiddellijk beklemd in het ijs. Toen zij' poogden de geul, waarin [gedaald was, vrij te maken, raakte ook het andere vliegtuig vast. Daar de beide vliegtuigen vast za ten, begon de toestand kritiek te [worden. De vliegers beperkten de rantsoenen tot 300 gram per 11 Het vliegtuig no. "25 werd na - ste krachtsinspanningen eind $hlK ffejmfltflct. 14 Juni moesten e

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2