NIEUWE LEIDSCHË COURANT VAN VRIJDAG 19 JUNI 1925 Mogelijk natuurlijk, dat de sociaal democraten hier winst uit slaan. Maar van den anderen kant staat hier tegenover, dat wij Katholieken, die thans 35 pet. uitmaken, wel weer op een stijging van het kiezersgetal kunnen rekenen. „En dan een Christelijk-historische minister-president, doctor?" vroeg P. H. H. met een zinspeling op het arti kel van Snoeck Henkemans in „De Telegraaf." ,,'t Is tot dusver nog altijd zede geweest, dat alleen H. M. de Konin gin den kabinetsformateur aan wijst." In zoover was het artikel van Snoeck Henkemans verre van deli caat. Maar in alle geval, hoe het ook loopt, als wij Katholieken met de sociaal-democraten als de 2 sterk ste partijen uit de stembus komen, van een zwart-roode combinatie kan ten onzent geen sprake zijn. Dat kan alleen te verdedigen zijn bij een noodtoestand als in Duitsch- land,, waar het gold zich gezamenlijk tegen een communistische omwen teling schrap te zetten. Ten onzent kan, zoo besloot de Kft- mer-voorzitter, van zulk een coalitie nooit sprake zijn, hoe gaarne de so ciaal-democraten het ook zouden wil len, en hoe schappelijk zij zich ook naar onze wenschen houden willen schikken. .SNGD NIEUWS^ Groote paarlendiefstal. Te Dresden heeft in een villa var\ barones v. Kaskel een groote diefstal van juweelen plaats gehad. De waarde van den door de die ven gemaakten buit wordt op een half millioen mark geschat. ,De juweelen zijn gestolen uit de slaapkamer van de negentigjarige ba rones, welke steeds zorgvuldig gesloten was en slechts door andere vertrekken te gerei ken. De daders moeten dus, naar men meent, lieden zijn die met de inrichting en gewoonten van -t huis volkomen «p de hoogte waren. Door een drijfriem gegrepen. Gisteren ging in de blikfabriek van den lieer L. te Delft is een 18-jarige arbeider in een speelsche bui met een zijner armen in een drijfriem hangen, om z.g. te schom melen, meldt de ,.D. Ct." De riem, die buiten dienst was, en op een kussenblok rustte, schoot tengevolge van de bewe ging die de jongen maakte, óp de draaiende as. De jongen werd omhoog getrokken, hij kon niet meer loslaten en werc^ met grooie snelheid om de as ge slingerd. Vervolgens viel hij circa vier meter naar beneden. Met gebroken lede maten en ontveld lichaam werd het slachtoffer door zijn kameraden opge nomen. In zorgwekkenden toestand is cle jongeman naar het gasthuis ver voerd. Mijnongeval. De mijnwerker Turn— mers uit Munstergeleen is op de mijn Maurits te Lutterade, met het hoofd tusschen twee kipwagens bekneld ge raakt waardoor dit lichaamsdeel ern stig gekwetst werd. De getroffene is naar het hospitaal-te Heerlen overgege- bracht. Ernstige val. In de mijn Sophie te Spekholzerheide is de mijnwerker R. van een dak van ongeveer 7 meter hoog 1 waarop hij werkzaam* was, gevallen. Met een schedel en beenbreuk is hij in zorgelijken toestand naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Verdronken. Te Zwaagwesteinde is gisternacht de koopman K. E., afkom stig uit Dedemsvaart. verdronken. Hij laat een vrouw en 7 jeugdige kinderen achter. Plotselinge dood. Op den Zeeboule vard te Zand voort is gisteren een inci dent met een auto gebeurd. Een auto kwam den weg af, tegen het. duin op. Bij onderzoek vond men den bestuurder dood in derf wagen. Het bleek, dat de .dood door hartverlamming was inge treden. De overledene was chauffeur bij een taxi-onderneming daar ter plaatse en hij was juist van een autorit met passa giers teruggekeerd. Onder de tram. De heer Bal, hoofd van de Christelijke school in cle buurt schap De Knol, gemeente Hoek (Z. Vlaanderen,) wilde gistermiddag om streeks 5 uur per motorfiets nog pas- seeren voor de met weinig vaart bij de halte aldaar aankomende Zeeuwsch- Vlaamsche tram. 't Motorrijwiel werd door de locomotief geraakt en vernield* De heer Bal werd ernstig gewond in een naburige woning binnengedragen, waar hij, ondanks spoedige geneeskun dige hulp, spoedig overleed. De Poolexpeditie van Macmillan. Naar Reuter uit Boston seint, is de Amerikaansche poolexpeditie onder lei ding van Mac. Millan met twee schepen en drie vliegtuigen Dinsdag vertrokken, om een onderzoek naar het veronder stelde vasteland tusschen de Pool en de Noord-Westelijke doorvaart in te stellen. Een gratis autorit. Een taxichauffeur te Amsterdam heeft kennis gegeven, dat een pl.m. 20jarige juffrouw zich naar diverse adressen heeft laten rijden, terwijl bij terugkomst aan haar wo ning bleek, dat zij geen geld had om te betalen. Bij onderzoek is gebleken, dat bedoelde juffrouw reeds verschillende malen in een inrichting voor zenuw lijders is verpleegd geweest, en dat zij ook diverse malen bestellingen heeft gedaan bij banketbakkers en bloemen- winkeïiers, zonder daartoe opdracht te hebben gekregen. In kokend water. Een 4-jarig knaapje te Vlaardingen viel in een emmer met kokend water. In het ziekenhuis is de kleine aan de gevolgen overleden. AutO'Ongeluk. Woensdag reed de bur gemeester der gem. Voorst, mr. A. C. baron van der Feltz, vergezeld van zijn echtgenoote, in zijn auto tusschen Mep pel en Steenwijk, toen, waarschijnlijk cloor het springen van eèn band, de auto van clen weg geraakte en tegen 'n boom botste. x De beide inzittenden werden vrij ern istig gewond. De heer van cler Feltz kreeg inwendige kneuzingen, mevr. van der Feltz brak een been. Zij werden naar het ziekenhuis te Deventer ver voerd. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag 18 Juni. Aanwezig alle leden. De burgemeester opent de vergadering met gebéd, waarna d£ notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Een schrijven van den bond Heem schut, inzake opneming van een welstands- bepaling in de bouw- en woningveror dening. B. en W. stellen voor bij een evèntuzele wijziging der verordening, o: wanneer dit noodig mocht blijken, de gevraagde be paling in de verordening op ts nemen, en voorloopig geen donatrice te worden. Al dus beslotep. 2. Een missive van Ged. Staten, inzake de regeling van de jaarwedde van den ontvanger. 3. Een proces-verbaal van kasopneming 'waaruit blijkt, dat in de kas aanwezig was en moest zijn f 2656,87. 4. Mededeelingen van de Kamer van Koophandel en fabrieken. 5. Een missive van Ged. Staten, ten ge leide van de ^goedgekeurde wijzigingen in de begrootingen van 1924 en 1925. Al le stukken voer kennisgeving aangenomen. Punt 2. Wijziging der begrootingen 1924 en 1925. De wijziging houdt verband met de bijdragen, die deze gemeente verschul digd is aan Leiden ter zake van hef Hoo- ger en Middelbaar oriderwijs, alsmede met het, in November aan de Gewestelijke Landstormcommi'ssie, toegekende subsidie Vervi ugens leest de Voorzitter voor een aan hem gericht" schrijven van den heer ,W. C. Brouwer en dat, zonder volmacht, en dus in strijd met de wet, ipede getee- kend is p.o. den heer F. C. Zuurdeeg en voer T^un Boekee, waarin vermeld een klacht omtrent het nachtrumoer, dat ver werkt wordt door motorbooten, die door den Rijn varen en door vaartuigen, die gebruikt worden cm aan den aanlegstei ger, nabij de Leiderdorpsche* brug, koei en te lossen, terwijl, uit gemakzucht, de mptor niet wordt afgezet en dat, al is Leiderdorp nu eenmaal een boerendorp, het niet als een excuus kan .worden be schouwd voor het uitblijven van een ver ordening, die verbiedt, dat motorbooten aanleggen 's avonds na 10 uur tot 'des morgens y uur. De voorzitter zegt, dat hij dit schrijven zond aan den ambtenaar van het O. M. te Leiden. Uit diéns schrijven, dat wordt voorge lezen, bleek', dat het gedruisch of lawaai van motoren en motorvaartuigen niet ou der art. 431. valt van het .Wetboek! van Strafrecht. Intusschen is ingekomen een aan den Raad gericht verzoek van den heer ,W. C. Brouwer, T. Boekee, den he£f F. C. Zuurdeeg en Mevr. Zuurdeeg-Büchner, al len te Zoeterwoude, verzoekende een straf verordening in het leven te roepen, die voorschrijft, dat bij het aanleggen en stil liggen van motorvaartuigen aan de aan legplaats, nabij de Leiderdorpsche brug, gezagvoerders de motoren hunner vaar tuigen moeten in rust brengen en houden en dat het verboden is te lossen of te laden tusschen des namiddags 10 en des voor middags 7 uur. De Voorzitter heeft een onderzoek doen instellen en hem is uit ambtseedige rap, porten gebleken: ie. dat slechts ééns per week, en wel in den nacht van- Maandag op Dinsdag tus schen half één en één ure, aan den betrok ken steiger door één, of soms door twee motorvaartuigen wordt aangelegd 2e. dat zeven in de onmiddellijke nabij heid van de. brug wonende ingezetenen, hoofden van gezinnen, hebben verklaard, 'dat zij geen hinder hebbén vai het geraas en niet in hun nachtrust worden gestoord, gezinshoofd, waarvan het bekend is, dat gezinshoobd, waarvan het beleend is, dat hij heeft geweigerd de klacht mede te on derteekenen omdat hij haar ongegrond vond. Hoewel zij allen -wonen in het boeren dorp en, wat men noemt, eenvoudige en geen drukte-makende mensehen zijn, hecht, hij, de voorzitter, alle waarde aan hun ge tuigenis. Zou er om deze reden al weinig aanlei ding kunnen zijn, om, terwi'le van. enkele buiten de gemeente wonende verzoekers, htrs hoogstaand en geloofwaardig overi gens ook, beperlcende bepn iigen te ma ken ,die nadeelig voor boeren zouden zijn, de Raad is, naar het oordeel van B. en W., onbevoegd deze in het leven te roe pen. Volgens art. 1 der verordening op de stoomvaart in de boezemwateren, vast gesteld door de Provinciale Staten, 19 December f913, goedgekeurd bij Kon. Be sluit van 8 Febr. 1917, toch behoort de Rijn tot de boezemwateren die dienen voor de algemeene scheepvaart en worden, vol gens art. 12, onder stoombooten en. s oom vaartuigen ook mede begrepen alle vaar tuigen, #die zich door motoren, op lvet schip aanwezig, kunnen voortbewegen, on verschillig van welken aard die motoren ook zijn mogen. Het maken van verordeningen te dezer zake. berust dus bij de Staten der provincie Zuid-Holland. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het .verzoek te beschikken. De heeren Van Leeuwen en De Graaf kunnen zich hiermede volkomen vereeni gen, en het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag doet de heer Klaver eenj vraag omtrent het bestaun van een rooilijn voor de Van der Doesstraat. De wethouder, de heer Splinter, zegt, dat deze inderdaad zoodanig is bepaald, dat deze straat e-en breedte heeft van 10 Meter, waa.rvan bij den bouw, voor zoover bekend, niet is afgeweken. De heer Klaver meent van wel en de Voorzitter zegt een onderzoek toe. Verder zegt de heer Klaver, dat de toe passing van de verordening, waarbij het verboden is, zich, zonder noodzaak op te houden binnen den afstand .van zes M. van bruggen, tot last van de voorbijgan gers. te wenschen overlaat. De Voorzitter zal hierop de aandacht van de politie vestigen. De vergadering wordt daarna gesloten. Hoe men in Sovjet-Rusland abonné's voor de bladen werit. De bolsjewistische bladen wijzen den laatsten tijd met trots op den groei van de bolsjewistische pers, op het toene men van het aantal abonné's ook op het platteland. Hoe geschiedt echter de wer ving van nieuwe abonné's op het platte land in Rusland? Hierop vinden we een antwoord, in het bolsjewistisch blad „Krasnaja Pletsjatj", (De Roods Pers), dat een beschrijving geeft van de wijze hoe de autoriteiten de boeren aanmoedi gen zich op een blad te abonneeren. De bijeenkomsten voor de werving van nieuwe abonné's vinden hu in'alle dorpen plaats. De toedracht is dan ge woonlijk zoo: aan een tafel zitten agen ten van de regeering, die telkens den naam van een boer u'iroepen, volgens een lijst, die voor hen ligt, want iedere boer wordt individueel behandeld. Naar de tafel met de regeeringsambtenaren strompelt een boer, dikwijls een oude man. Hij kijkt dan angst g naar de hee ren aan de tafel en wacht op de vragen die zullen volgen: „Pjenjkow, wilt ge u op 'n blad abon neeren?" „Maar Leve heeren, ik kan niet lezen" antwoordt de boer. „Dat is geen bezwaar. Je kleinkind zal je de krant voorlezen". „Ik heb geen kleinkinderen,*ik ben heelemaal alleen". De agent denkt een oogenblik na zegt dan: „Rookt u?" „Ja". „Zie je nu dat je de kant best kunt gebruiken. Zij is op dun papier gedrukt en kan best voor cigaretten gebruikt worden". „Maar ik rook een pijpje", zegt de oude boer, en laat den agent zijn pijp zien. De agent wil echter niet meer naar den boer luisteren, hij wil abonné's werven om de goedkeuring van zijn chef te verdienen. Hij zegt dan: ..Denk er om vadertje, dat als je je nu niet abonneert, je in het voorjaar geer, zaaizaad zult krijgen. Je bent verplicht je te abonneerenHoe groot is je boerderij?" ,"ïk heb maar vijf kippetjes". „Zoo.Schrijf hem in op de lijst. Als hij niet betalen kan, nemen wij een kip" Pjenjkow wordt abonné van 'n bols jewistisch blad en zet bevend van angsi 'een kruis onder het papier dat de agent hem geeft. Na hem komt Koertsew. „Je moet je op een blad abonneeren" roept de agent barsch. „Maar ik heb geen geld, vadertje". „Wat? Heb jij geen geld? En een koe heb je, schavuit? Ik ken je al lang, je bent een contra reyolutionair. Wil je. dat ik een proces verbaal tegen jouw opmaak? Wat!" De boer schrikt en stamelt: ..Ik zeg toch niets! Als 't moet, schrijf mij dan maar op. Morgen zal ik meel verkoopen en dan zal ik betalen". Zoo ging het met alle boeren van het dorp, zegt de correspondent van het blad en zoo gaat het in alle dorpen van de Sovjbt Unie toe. Slechts 15—20 pet. van cle boeren geven zich zonder dwang ale abonné's op en de overigen worden ertoe geprest. Als gevo^ van de individueele behan deling van de boeren is de oplage van sommige bladen in een korten tijd sterk gestegen. Zoo bv. is de oplaag van „Nasia Gazeta" te Worenjezj gestegen, van 1200 exemplaren in 1924 tot 86.000 exemplaren op 1 Maart 1925. De boeren beschouwen de bladen als een soor.t belasting, waar je niet aan ontkomen kunt. Dezé gegevens zijn verstrekt n:et door een anti-bolsjewiek, maar door het bolsjewistisch blad „Krasnaja Pjetsjatj TWEEDE BLAD. Wat de bladen zeggen. CaillauxColijn. Het Fransche parlement aldus „Patrimonium", is in meerderheid vooruitstrevend. Het Kabinet staat sterk onder den invloed van sociaal democraten. De huidige Minister van Fhianciën, de heer Caillaux, is zeer bekwaam. Maar ook hij weet slechts blijkbaar twee middelen, om het Staatsbudget oer in evenwicht te brengen: verster king van de inkomsten en scherpe be zuiniging. 'Caillaux heeft een schrijven gericht tot z.ijn ambtgenooten en hun mede gedeeld, dat op al de begrootingen aanzienlijk n^oet worden gesnoeid en dat ook de ambtenaren hun levens-, standaard moeten aanpassen bij de fi- nancieele mogelijkheid des lands. Iijdien thans niet krachtig wordt in- gegrepen, aldus Caillaux, dan is het schip van staat gedoemd tot een on- vermijde! ijkc schipbreuk. De socialisten in Frankrijk critisee- ren deze handelingen van Caillaux die men met den heer Colijn zou kunnen vergelijken, niet. Zij gevoelen blijkbaar iets méér dan de Neder]andscbe sociaal-democraten hun verantwoordelijkheid. Mr. KOOIEN OVER DE VERKIE ZINGEN. Niet opnieuw Kamervoorzitter. Geen zwart-roode* combinatlp. Vijf jaar lang is mr. dr. Kooien nu voorzitter van de Tweecle Kamer ge weest, en van die vijf jaren van vele en langdurige parlementaire zittingen is hij geen oog'enblik van zijn zetel weg geweest. De eerste en tweede on der-voorzit ter hebben geen kans gehad, om hem* slechts voor éénmaal op het voorzit- tersgestoelte te vervangen. Kooien leek met het voorzittersge stoelte vastgegroeid, en ook decora tief was hij daarin een figuur, die cle Kamer „beheerschte", aldus schrijft P. K. H. ip. „De Maasbode", in 'tver lag dat hij geeft over een ond'erhoud met den Kamerpresident. i„Van pw physiek moet deze gewel dige en ongemeene prestatie toch heel wat gevorderd hpbben?" zoo luidde de ec-rste vraag van den interviewer. De robuste man lachte er eens om. Ja"zeide hij, maar op den duur helde lk er ook een soort van sporteer tn, ik wilde volhouden tot bet laatste toe." Mr. dr. Kooien, zoo zegt P. H. H.-ver der, zal niet meer als voorzitter in de. Kamer terugkeeren. Hij heeft meer dan seine Schuldigkeit" gedaan. Behalve 'dat deze straffe leiding" gedurende vijf jaren veel van zijn physieke krachten heeft gevorderd, heeft hij, waar hij altijd present was. begrijpelijk ook veel offers moeten brengen aan zijn gezinsleven. In het vervolg van het onderhoud sprak mr. Kooien over cle politieke ver wachtingen bij de steonbus, en hij zei- de te meenen, dat de christelijke meer derheid wel gehandhaafd zou worcler. Vooreerst zouden wij. Katholieken, zeide hij, ons de twee Kamerzetels zien ontgaan, die ons de.Yi vorigen keer ziin toegevallen door de verbinding der 'ijsten. wat nu door de gewijzigde Kieswet onmogelijk is geworden. Een lot, dat ook. de anti-revolutio nairen met oils' zullen deelen. Maar msischien loopen. wij nog wel meer terug, aangezien door de omstandig heden der laats te jaren er, zoowel bij I ons als bij cle «nti-revohitionairen tal rvan ontevredenen zijn, die nu 'n mooie gelegenheid vinden om zich speciaal op Colijn te wreken. FEUILLETON. Een doornig pad (Uit het Engelsch). 11) - HOOFDSTUK VI. De bezwaren van Juffrouw Clack, Juffrouw Clack was erg van streek en za.t er zeer mede in, dat zij een man in huis moest hebben. De oude Lister had den nacht doorgebracht op Don s oude zeewieren matras, in het koets huis onder hare zitkamer, en Dot had zij bij zich in bed genomen. Maar nu Don den blinden man aan hare zorg had opgedragen, terwijl hij op zij a da- gelijksch werk uitging, wist zJij niet, v/at zij met dezen aanvangen moest, liet is waar, hij was oud en; blind; maar hij was haar even vreemd, en |Zij was bijna even hang voor tieni, als-* of Dón éen der verscheurende, wilde idieren uit den Zoölogischen tuin had meegebracht om het in haar rustig lvuisje te heibergen. Zij wist niets van mannen en liunne gewoonten Zij was opgevoed in een klein wees huis op het land, waar zestien wees meisjes in volslagen afzondering wer den grootgebracht, en waar zij nooit eenig man te zien kregen dan den ouden predikant, die Zondags voor haar en voor de overige gemeenteleden in liet dorpskerkje optrad. Nooit had zij haar vader gekend en had noch broeder noch echtgenoot gehad. Eerst was zij naaister geweest en had voor namelijk kleeren voor dienstboden ge maakt. Maar daar haar gezicht begon af te nemen, was zij begonnen met het koopen van oude kleederen, voor namelijk dameskleederen, die zij, na ze wat hersteld en opgefrischt te heb ben. weer kon verkoopen aan haren uitgebreiden kring van kennissen on der de dienstboden en,de vrouwen van werklieden in hare buurt. Al hare le venservaring bad zich dus tot de vrou welijke zijde van het menschdom be paald. Juffrouw Clack was een bedaard, klein beschroomd persoontje, dat al tijd bijna fluisterend sprak, alsof al, wat zij zeide, half en half een geheim was. Zelfs in haar eigen huis scheen zij zich zoo klein mogelijk te. maken om zoo min mogelijk plaats te heslaan en nu was het wel de ergste beproe ving, die haar kon overkomen, dat zij daar een man in moest dulden, die op lange becnen voor haar klein haardje een luiden diepen toon sprak en zijne uitstrekte, zoodat hij haar den weg naar het vuur versperde. Zij zeide bij zich zelve, dat zij veel liever een he vige ziekte zou gehad hebben. ,,'t Is een kruis, een zwaar kruis", mompelde zij tusschen de tanden, ter wijl zij in den versten hoek van haar kamertje stond toe te kijken, hoe de oude Lister zat te tobben met het ont bijt, dat zij voor hem had klaar gezet. Dotje had al ontbeten, gezeten op den schoot van juffrouw'Clack, dicht bij het vuur, en speelde nu kiekeboe tus schen de aangekleede posten van het bed, waarin zij als een roos had liggen slapen, terwijl het kleine vrouwtje naast haar den heelen nacht had wak ker gelegen, uit vrees van haar te sto ren, wanneer zij zich maar verroerde Maar het zware kruis v as de oude Lister, en niet het? kind. „Juffrouw!" riep hij plotseling, zoo plotseling, dat haar hart begon te klop pén en hare handen beefden, „juf frouw! ik moet dadelijk naar Kensing- ton-park. Mijn dochter Hagar zal mij daar stellig zoeken." „Goed, man. goed", antwoordde zij cp zenuwachtigen toon. „Ik meet van u de moeite vergen, mij daarheen te brengen", ging hij voort. ..Ik?" riep zij verschrikt, „ik?" Zij kon zich niet herinneren, dat zij ooit naast een man had geloopen; en er nu een bij de hand te leiden of bij dón arm te nemen, scheen haar onruo gelijk. De oude Lister was opgestaan, terwijl hij sprak, en tastte in zijn blind beid, hulpeloos door de kamer. Meer nog dan straks deed hij haar denken aan een gevangen wild beest. Maar daar er nieniand was, om hem terecht te wijzen, kwam zij hem sidderend te hulp. „Lieve menschen" flusterde zij, „dit is een kruis!" Toch was het iets belangwekkends, zulk een nieuwen vreemden dienst aan een man te moeten bewijzen, dat zij het niet geheel en al onaangenaam vond, hoewel zij van agitatie trilde. Don was voor den ganschen dag uit gegaan, dus moest zij hem wel zelve helpen. Maar nadat zij hem zijn ouden hoed had gebracht en zijn kalen ver sleten jas had aangedaan en zijn wan delstok voor hem had opgezicht, scheen het haar minder onmogelijk, hem do smalle trap af te leiden en door den stal op straat te brengen, waar zij wel een jongen dacht aan te treffen,, die hem voor een stuiver naar het park zou willen voeren, en terug, als zijn dochter er soms niet was. Er was een kreupele jongen, die op krukken ging en wat graag voor een kleine fooi, die hem betaald zou wor den, als hij terug kwam, den ouden man onder zijn hoede nam. Juffrouw Clack kuste Dotje, drukte den ouden Lister de hand, en zeide hun vaarwel voor het geval, dat zij hen nooit weer zou zien; indien zij Hagar niet ont-, moetten, zouden zij tegen etenstijd terugkeeren. Het was weder even grauw en mis tig als den vorigen dag. De lucht was vochtig en kil, en terwijl de drie pel grims met moeilijke en langzame schreden voortstapten, scheen de kou de hen In een mantel van ijs te hul-' len. De oude Lister was heel stil; al leen vraagde hij nu en dan angstig aan zijn gids, of hij niet een lange ionge vrouw met een kindje op den arm zag, die rondkeek alsof zij iemand; zocht. lederen keer. wanneer de kreu pele jongen „neen" antwoordde, zucht te hij diep en ging voor een paar mi-, nuten zoo snel voort, dat de knaap hem met zijn krukken haast niet bil kon houden. Dotje draafde met kleine stapjes naast hen, geduldig en stil al* de meeste kinderen, die. aan koude en gebrek gewend zijn en niet weten.dat het leven ook iets beters te geven heeft- Maar zelfs Dotje schreide nu en dan zachtjes en vraagde, of niemand haai een klein eindje dragen kon. Doch lto< kon een oude blinde man of een jon gen op krukken zich. met bet kind be lasten*? (Wordt vervolgdf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5