Ei m omgeving NIEUWE LËIDSCHE C'OURAMT VAN VRIJDAG T9 Dag-Agenda. Vrijdagavond 19 Juni. Tentsamen komst Leger des Heils. Spr. Ds. Her- faanides. De dienst van de Apotheken (avond en Zondagssluiting) is als volgt veran- jderd. Van 15 t5t en met 21 Juni, Reyst (en v. Driesum, en van 29 Juni tot en jmet 5 Juli, Pelle en Douk. Dagelijks: .Leiden. De Laken hal-Tentoonstelling van Hollandsche en Fransche kunst uit de 2de helft /der 19e en het begin der 20ste eeuw. jVakvereenigingen in het eerste kwar taal van 1925 met 1168 gestegen, van f184154 tot 185,322. Loonraad voor spoorwegpersoneel. De Loonraad vergaderde onder pre sidium van mr. D. Kooien. (Naar aanleiding van het voorstel (om het grondloon te verhoogen, be sloot de loonraad de Directie te ad- viseeren, dat er geen aanleiding is het 'minimumloon van f1400 (voor de le loonklasse) te wijzigen. Betreffende de vraag of het bestaan de stelsel van aftrek in procenten op ide loonen voor de verschillende loon- jklassen moet worden gehandhaafd., Ibesloot de Loonraad te adviseeren om linplaats daarvan te stellen aftrek van een vast bedrag voor elk der loonklas- sen II, III en IV en wel ten aanzien van de loonschalen J. II en III een be drag van f70, f140, f280 en ten aan zien van de overige loonschalen een ibedrag van f80, f160, f320. Tevens werd besloten te adviseeren ten opzichte van het in dienst zijnde personeel de noodige overgangsbepa lingen te treffen, waardoor niemand rechtstreeks in loon zal achteruitgaan. Conflict aan de steenfabrieken. De staking aan de steenfabriek der lirma Van Hasselt te Kampen is op geheven. De arbeiders zijn daar op dn Gude voorwaarden weer aan het werk gegaan. Deze zijn allen georganiseerd in den Chr. Transport- en Fabrieksarbeiders hond, welke bond zijn eisch tot bet teekenen van het contract bij genoem de firma beeft laten vallen. BUITENLAND. DREIGENDE CRISIS IN FRANKRIJK Het cartel in gevaar. De socialisten en de regeering In de wandelgangen der Fransche ka- jtuer heerstihte gister een groote léven- meligheid/ Men bevindt zich in een po- ïlitieke crisis, doch niemand weet, waartoe deze zal fèiden. Tot een breuk in het linksche kartel? Tot een mi nistercrisis;? De crisis is eigenlijk reeds lang latent en.dateert van de voorlezing door Painlevé van de regeeringsver- klaring, die zeer weinig cartellistisch was. Langzamerhand heeft de crisis zich va§/tgezet op het financieele vraag stuk. De socialisten willen niets van de nieuwe- belastingen van Caillaux en van d'lens financieele methodes weten. Hi'erbij komen twee andere pun ten van wrijving: de strijd in Ma rokko, en de kwestie van de even redige vertegenwoordiging. JNaar aanleiding van het Marok- kaansche vraagstuk,0 trad de crisis Dinsdag aan den dag, juist toen op het financieele terrein een compro- rafis in zicht was. j Bij de stemming over de verdaging :Van de interpellatie van den commu nist Doriot, stemden 17 socialist-en, onder wie de voornaamste leiders voor de regeering, 84 anderen onthielden zich van stemming en twee stemden met de communisten mede, tegen de tfegeering. iVoor een partij, die steeds eensge zind bleek te stemmen, was deze split sing een zeer pijnlijke gebeurtenis. Toen nu gisteren, ook met 295 tegen 265 stemmen de evenredige vertegen woordiging werd afgestemd, doordat de radicalen de socialisten in den steek lieten, hebben de socialistische kamerfractie en de partyleiding aan de overige 'kartelleden doen weten, dat de socialisten hun vrijheid terug nemen -en niet meer de bedoeling Leb ben de steunpolitiek voort te zetten ten aanzien van bet kabinet-Painlevé. Zoo de radicalen het kartel wenschen te behouden, dan hebben zij een ministerie op te leveren, dat geheel beantwoordt aan het gemeen schappelijk program en de regeerings- varklaring, bij het optreden van het kabinet Herriot gegeven, m. a. w. een terugkeer tot de politiek van Herriot. Voortdurend hebben nog besprekin gen plaats, over de mogelijkheid, de breuk in het kartel tegen te houden. Ook al zou het echter niet mogelijk zijn, nog een uitweg te vinden, dan heeft Painlevé, zoo hij zich van het kartel los wil maken, waarschijnlijk nog wel voldoenden aanhang, omzijn ministerie nog een tijd lang staande te houden. HET VEILIGHEIDSPACT. De nota's gepubliceerd. Gisteravond zijn tegelijkertijd te Londen, Parijs, Berlijn -en Brussel de Duitsche en Fransche„nota's .in zaken het veiligheidsvraagstuk gepubliceerd. 'Aan het Duitsche memorandam aan Frankrijk van 9 Februari ont- leenen wij het volgende 1 "Bij het in overweging nemen 'der verschillende mogelijkheden, welke zich thans voordoen, wat 'betreft de regefing der veiligheidskwestie, zou men zitlï kunnen laten leiden cloor de gedachten "die den grondslag uit maakten van bet ontwerp, opgesteld door Rijkskanselier Cuno in Decem ber 1922. i Duitschland zou bijvoorbeeld een pact kunnen aannemen, waarbij de hij den Rijn geïnteresseerde mogend heden, en in de eerste plaats Ehgei- 'land, Frankrijk, Italië en Duitschland, zich tegenover de regeering der Ver- ëenigde Staten van Amerika plech tig. en voor een tamelijk lange la ter vast te stellen periode zouden ver binden, tegen elkander geen oorlog te voeren. Men zou dit pact kunnen verbin den met een scheidsrechterlijk ver drag van grooten omvang tusschen, Duitschland en Frankrijk, in den aard der verdragen, welke gedurende de laatste jaren tusschen verschillende Europeesche mogendheden gesloten werden. Toetreding tot den Volkenbond nood zakelijk. In de antwoord-nota van Frankrijk, welke Dinsdag door den Franschen gezant te Berlijn aan de Rijksregee- ring werd overhandigd, wordt o.m. gezegd: De Fransche regeering heeft, zooals zij aan de Duitsche regeering door hare nota van 20 Februari 1.1. me degedeeld heeft, in overleg met hare geallieerden de denkbeelden bestu deerd, vervat 'in het memorandum, dat haar op 9 Februari door Zijne Excellentie den heer .Von Hoesch, overhandigd werd. De Fransche regeering en hare ge allieerden hebben in den stap van de uuitscne regeering "de uicmg gezien van vredelievende bedoelingen, die met de hunne overeenstemmen. Wen- schende aan al de belanghebbende staten in het kader van het Verdrag van Versailles bijkomende veiligheids waarborgen te geven, hebben zij de Duitsche voorstellen onderzocht met al de gewenschte aandacht ten einde de elementen, welke daardoor voor het bevestigen van den vrede kunnen verstrekt worden, naar waarde schat ten. Het memorandum spreext slechts terloops van den Volkenbond. .Nu zijn de geallieerde staten leden van 'den Volkenbond en gèbonden Idoor het pact van den Bond, dat voor hen duidelijk bepaalde rechten en verplichtingen omvaf met het oog op het behoud van den algemeenen vrede. De Duitsche voorstellen beroepen zich ongetwijfeld op hetzelfde ideaal, maar een overeenkomst zou niet ver wezenlijkt kunnen worden zonder dat Duitschland van zijn kant de verplich tingen aanvaardt en de rechten ge niet, voorzien door het pact van den Bond. Deze overeenkomst is dus slechts denkbaar, indien Duitschland zelf in den Volkenbond zou treden onder de voorwaarden, omschreven door den brief van den Volkenbondsraad van 13 Maart 1925. AMUNDSEN TERUGGEKEERD. Op Spitsbergen aangekomen. Volgens een telegram uit New York zijn Amundsen en al zijn tochtgienoo- ten veilig terug, in de Koningsbaai op spitsbergen. Zij zijn met de vliegtuigen gedaald op slechts ca. 250 K.M. van de Pool. Tegenwind had hen zich in den 'afstand doen verrekenen. De vlieg tuigen vroren vast, doch na 24 dagen slaagde men er in er één vrij te (.ma ken en terug te vliegen. De witte terreur In Boelgarije. De Balkan-correspondent van de „Manchester Guardian" seint aan zijn blad ontstellende mededeelingen over het optreden der Boelgaarsche krijgs raden. Er gaat geen dag voorbij, zegt hij,, zonder nieuwe doodvonnis sen en arrestaties. Te oordeelen naar bet aantal arres taties wegens „satrrenzwering" moet de helft van de Boelgaarsche bevod king wel uit samenzweerders bestaan. De correspondent geeft dan een lijst van niet minder dan 50 namen van boerenleiders, die sinds den aanslag in de Kathedraal zijn pmgebracht; er zijn 2 oud-ministers, 6 Sobranjeleden voorts hooge ambtenaren, militairen en advocaten bij. Ook een aantal be kende personen, die niet bij een partij waren aangesloten, zijn terechtgesteld beschuldigd \«an „deelneming aan een samenzwering". Deze lijst bevat niet de namen van hen, die „op wettige wijze" zijn te rechtgesteld, d.w.z. nadat zij door een krijgsraad ter dood waren veroor deeld. .Automatische loonsverlaging. In verband met de daling der kos ten van levensonderhoud in Engeland tot 72 pet. "boven die van vóór den joorlog, zullen de loonen vanmeer RECLAME Kougevat? neemt AKKER'. Abdijsiroop dan 500.000 Engelschë spooifrvegftr- beiders op I Juli automatisch met een shilling \60 cent; per weêkworden verlaagd. Tegen de communistische actie, i Het Fransche dep. van handel, waar, onder hvet béstuur der posterijen res sorteert, heeft in verband met een hevige campagne van de unitaire fe deratie der postbeambten, welke cam pagne duidelijk een communistische anti-natinationale strekking heeft, be sloten, dat dergelijke manifestatie-s' niet langer kunnen worden toegela ten. Het departement vaardigde een or der uit, waarbij aan alle ressorten der posterijen (post-, telegraaf- en te lefoonpersoneel; de verplichting wordt opgelegd, alle relaties met de uni taire federatie te verbreken. Lijdelijk verzet. De vorige maand heeft er naar men zich herinnert een staking plaats ge had bij de Parijsche trams en bus sen. De staking eindigde met het in willigen der gestelde eischen, doch thans beweert de communistische vak- vereeniging van het personeel, dat de destijds gedane toezeggingen niet wor den uitgevoerd. i Derhalve werd order gegeven tot het plegen van lijdelijk verzet, door het bekende middel van het angstval lig opvolgen van alle mogelijke voor schriften, waaraan in de practijk nooit de hand wordt gehouden: de conduc teur moet formeel wachten tot alle passagiers ingestapt zijn alvorens het sein tot vertrek te gevenL bij kruis punten moet worden geremd, bij wis sels gestopt, op hellingen naar bene den moet langzaam worden gereden,, enzi. Het gevolg is een in de war ra ken van 'den dienst. KORTE BERICHTEN. De Duitsche rijksminister van 'financiën heeft in de valorisatie-com missie een overzicht gegeven van den financieelen toestand van het Rijk; reeds thans is er een deficit van 446 millioen Mark. Italië is bereid, officieel te on derhandelen over de fundeering van zijn schuld in Amerika. De Britsche commissie in zake de bëstrijijding :van den woeker heeft haar werkzaamheden aangevangen. De rijkskanselier heeft in een toespraak te Dusseldorf verklaard, dat de Duitsche regeering het zou toejuichen als het Fransche antwoord in zake het waarborgverdrag tot na dere onderhandelingen mocht leiden. Chamberlain heeft verklaard, dat Engelands leidende gedachte bij ^de besprekingen is geweest, dat het geen nieuwe verplichtingen op zich wilde laden, behalve ten aanzien van Duitschlands Westgrens. De agent-generaal van de Dawes Commissie heeft een zeer gunstig rap port over de Duitsche herstelbetalin gen gepubliceerd. Naar uit Moskou gemeld wordt Heemt de landverhuizing van TEuro- peesch Rusland naar 'Siberië voort durend toe. De onderhandelingen te Sjang hai tusschen vertegenwoordigers van bet diplomatieke korps en de Chï- lieesche afgevaardigden zijn wegens meeiiingsverschillen afgebroken. KERK EN SCHOOL. NEP. HERV. KERK. Zestal: Te Steenwijfci (2de pred.-pl.): J. W. Blankest te Nijverdajl, W. J. Elden te Heemst, J. C. Jörg te Delfzijl, J. Kat te Vlaardingen, D. Duilman te Borne en P. J. te Voorts Vader te Lochum'. Aangenomen: Naar Jutphaas, J. Hengeveld te Schipluiden. Naar Assen, (Ev.), H. P. Stegenga te Langweer. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Groningen, Dr, J. C. de Moor te Utrecht. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Woerden, K. Groen te Zwijndrecht en H. Velema te Noordeloos. Beroepen: Te Broek pp Lanigendijk, KL Zuidersma, te 's Gravendeel. Te Arn hem, J. Jongeleen te Hilversum1. Te Bos koop, A. Zwiep te Hillegom. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Herkingen en Göes, H. Kieviet te Veenendaal. Ds. P. J. van Eyk. De door de Geref. Kerk van Delft be roepen missionair predikant voor Solo, cand. P. J. v. Eyk, te Boskoop, werd Woensdagavond te Delft bevestigd door Dg» v. Anken, met een predicatie over Ezechiël 16: 14. Aan do handoplegging namén een 12- tal predikanten deel. .Toegezongen werd Psalm 1343. Ds. v. Lijk 'verbond zich hierna aan. de gemeebte van Delft met een predicatie over 2 Cbr. 1219. Vervolgens richtte de Jee raar zich tot zijn ouders, tót den bevestiger, tot den raad der Geref. Kerk! van-Delft, tot B. en W. van. Delft, tot Dr.,Groot en Dr. van Leersurn en tenslotte tot de Gemeente. Namens de Geref. Kerken van Zuid- Holland werden Ds. v. Eijk en z'n echt- genoote toegesproken do-,r Ds. A. H. van Minnen, van 's o'avt,; ;ande, op wiens verzoek de Gemene i\, azi; i den, imiss. dienaar toezong. - Tenslotte sprak' Ds. van Anken Ds. - .van'/EijkTnog top.! Dr. K. P. Groot. Dr.K'. P. Groot, debekende dbèotéur van het - Zendingshospitaal te Solo, zal met zijn gezin in.het laatst van Juni weer naar Solo terugk'eeren. Hij hoopt den eer sten Juli a.s. te Genua aan boord te gaah. van'de „Jan Piétersz. Com'Y Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. De 110e vergadering van de Algeme'ene Synode der Herv. Kerk wordt ./13 JuÜ të s .Gravènhage geopend. 'V Zendingsfeest, Dp 15de Juli gaat naderen. Van alle kanten maakt men zich al op, pimj liet gr.ooite Zendingsfeest op Middachten te gaan bijwonen. Hetis dan ook een heuglijk feit, dat liet oude Zendingsfeest daar veer. gehoiu-' dear, wordt. Middachten en het Zendings feest behooren onafscheidelijk bijeen. De openingsrede .wordt gehouden door. Prof. Cramer van Utrecht, de slotrede door Prof. Haitjema van Groningen. En verder zijn er verschillende sprekers. Het zal een heerlijke dag worden. Theol. Schooldag. Gisteren werd te Kampen de jaarlijksche Theol. Schooldag gehouden. Een groot aantal vrienden en vrien dinnen van deze inrichting had zich pok' nu weer opgemaakt naar het oude stad je aan den IJssel. Aan den vooravond had in de Burg- walkerk een bidstond plaats waarbij dit maal voorging Ds. P. C. de. Bruyn van Apeldoorn, die sprak over 1 Cor. 123 en 24. Na afloop werd in de aula der school een gezellige samenkomst gehouden, die onder leiding stond van Ds. P. Bos van Stadskanaal. Tal yau oud-leerlingen voerden het woord en haalden oude herinneringen op terwijl mene ruimschoots tot onderling ge- selsen gelegenheid had. Woensdagmiddag hield de Reünisten- organisatie van het studentencorps „Fi des Quaerit Intellectum" haar jaanijksche algemeene vergadering in de kleine aula dér schóól. Dr. S. O. Los van 's Gravenhage hield een toespraak over „overzicht van het pnt staan der religieuse psychologie", terwijl Ds. KL Schilder van Delft weer Monitor gaf. Gistermorgen ving de Schooldag aan onder presidium van Prof. Dr. H. Bouw man. Toespraken werden gehouden door Prof. Dr. J. Ridderbos, Ds. K. Schilder, Ds. J. D.ouma, Prof. Dr. A. Noordtzij en Dr. W. .G. Harrenstein. Te veel studenten. Prof. Dr. P. J. Wibaut, die zijr. hoog- leeraarsambt aan de Gem. Universiteit te Amsterdam met een rede aanvaardde, liet aan het slot een waarschuwing lioo- ren van dezen inhoud: „Het aantal studenten in de scheikunde aap onze Universiteiten en technische hoo- geschool te zamen is bedenkelijk groot geworden. Bedenkelijk, niet van het stand punt van den Academischen docent, die gaarne zijn kënnis aan velen mededeelt, doch wel met het oog op de toekomst der jonge scheikundigen. Ook zopder cij fers te noemen kan men zeggen, dat het aantal van hen, die scheikunde studeeren te groot is in verhouding tot het aantal bescikbare bethrekkingen". AMUNDSENS' VLIEGTOCHT. De corr. van de „N. R. Ct." te .Oslo schrijft aan zijn blad: De directeur der Dornierfabriek in Pisa, lleinrich Schulte-Frohlinde kwam hier met het stoomschip Ingeren uit Spitsbergen aan, waar nij persoonlijk het monteeren van Amundsen's vlieg machines in de Koningsbaai geleid had. Hij is de eerste van hen, die het vertrek van Amundsen bijwoonde, die hier in Oslo aangekomen zijn. Door een mede werker van „Oslo Aftenavis" naar zijn meening gevraagd, van wat hij van de mogelijkheid dacht, die geopperd is, als zouden de machines reeds bij den start beschadigd zijn, antwoordde de direc teur, dat liij dit niet mogelijk achtte. „De start is zoo elegant en schitterend als ik vroeger maar zelden zag" zie hij. „Nooit is er met zwaarder belaste vlieg tuigen dan deze poolmachines gevlogen Wij hadden een belasting van 2500 kilo als toelaatbaar gewaarborgd, doch toen men de lange lijst der verschillende zaken had nagegaan, die Amundsen mee wilde nemen, bleek het gewicht veel grooter te zijn. De benzine mee gerekend, had men juist 3050 kilo's aan boord. Daarbij kwamen nog 50 kg. extra benzine voor het vliegtuig van Dietrichson, en enkele lichtere zaken, die niet gewogen werden. Toen Amund sen daarover met mij confereerde, ant woordde ik. dat ik stellig geloofde, dat de. machines .zich zouden kunnen ver heffen, zelfs met een gewicht van meer dan 3000 kilo, wat dan ook juist bleek te zijn. Schulte-Frohlinde roemde Ruser Larsen en Dietrichson als uitstekende vliegers. „Hun start van het ijs bij Ko- ■ningsbaai was een schouwspel, dat ik nooit zal kunnen vergeten. Het was tegelijk dramatisch, en alles ging zoo vlug in zijn werk, dat niemand tijd had te fotografeeren". Hij Vertelt dan verder: Het was, zooals bekend is, oorspronke lijk de bedoeling, van het Deensche eiland te starten, doch op grond van ver schillende omstandigheden moest dit plan worden opgegeven, en moest de start van Koningsbaai voorbereid wor den. De machines werden op land be vracht, alles werd volgenns een bepeald plan zijn plaats aangewezen, waara» de vliegtuigen naar het ijs werden vef- voerd. Een sneeuwlaag van 4 cm. be dekte het 175 c.M. dikke ijs. Toen alle mannen plaats genomen Radio-Programma. Wat er vanavond te hoor en is. 530 NSF. fHÜveTSum, 1050 M.). Concer onder leiding van Fr. Lupgens. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Concert. - 7.-7- 2LO; ^Londen, 365 M.) en 5XX (Cjhelmsfpxdi, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, .weerbericht, pieuwstijduigen. £.30 NSF. Politiebericht, .weerbericht. 7.50 (Munchen, 485 M.). „Judas Macca- baüs", HaadeL S.15 NSF. Openingsconcert in de Kur.- za,ai te Sqheveningen. $.20 2LO en 5XX. Concert. 9.05 SFR^ (Radio-Paris, 1750 MJ Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. de machines voor, het laatst nog eens nagezien en de machines aan den gang gebracht. Langzaam, verbazend lang zaam gleden de machines vooruit, eerst in dezelfde richting daarna meer in zig zag, en maakten diepe sporen in het ;js. Zij schenen nu op zachter ijs te komen, want plotseling Draken beide mach nes het ijs en lieten achter z*cii een groot wak als bij een groot stoomschip. Het was een schoon schouwspel de zwaar belaste machines weder verder op het ijs te zien voortglijden, en met volle vaart over de sneeuwlaag tot óver een afstand van 1400 meter, om zich daarna in de lucht te verheffen. De vliegers be« handelden de machines uitersi gemak kelijk, mooi en met kènnis. Het was als of een fijne zachte vrouwenhand een kristallen glas van een feestelijk aange- richten disch ophief. Het weer was schitterend. Geen windje aan de lucht. De zon scheen op het metaal der ma chines, en het laatste dat we zagen, waren twee kleine stippen, die scnerp tegbn den hemel afstaken, zoo blauw als die der Middeliandsche Zee. Na de start onderzoent ik de- sporen grondig. Het bleek dat de machines op zachter ijs waren gekomen, en er door heen gesneden waren. Wij hadden nim mer verwacht, dat de start zoo gemak kelijk was gegaan, wat men zeker aan de voortref lelijke Noorsche vliegers te danken heeft. Ik acht het geheel buiten gesloten dat de machines bij de start schade zouden hebben opgeloopen. Wanneer aan de start mocht blijken, dat alles niet meer in de beste orde was, dan zoo luidde de afspraak zou den de vliegers bij Arïisterdameiland in open water landen. Dat zij doorgevlo gen zijn, pleit voor mijn bewermg, dat alles na de start in orde was. Directeur Schulte—Froblinde legde er, den nadruk op, dat het van de grootste beteekenis was, te weten, dat alles wat Amundsen zelf aan uitrusting en pro viand wenschte mede te nemen, aan boord genomen was. Toen er sprake van was, meer benzine mede te nemen, zei Amundsen, dat hij er de voorkeur aan gaf, de uitrusting mede te nemen, die hij noodig had wanneer iets bij het landen zou gebeuren en hij te voet naar kaap Columnia zou moeten doorgaan. Daarom'bestaat er volstrekt geen grond zich over het lot der poolreizigers te ver ontrusten. „Ik ben er van overtuigd, zei hij, dat zij zich op hun tocht over het ijs bevinden. Het is ook opmerkelijk dat aan Amundsen's uitrusting niets ont brak. Niets was vergeten. Ik acht het waarschijnlijk, dat de ma chines bij het landen beschadigd zijn. Nooit geloof ik, dat zij benzine te kort zijn gekomen. In zulk een geval was het de bedoeling, dat de benzine van de eene machine op de andere overge bracht- zou worden, en dat men dan met alle mannen aan boord naar huis zou vliegen. Men kan zich voorstellen,; dat de vliegers op hun weg naar hdfc Noorden tegenwind hadden. Doch deze is -nauwelijks zoo sterk geweest, dat de benzinevoorraad der beide machines voor den terugtocht vau een enkele ma chine niet voldoende zou blijken. Het, waarschijnlijkst is, dat beide machines onder het landen beschadigd zijn. Het was een plezier om te 'zien, hoe opgewekt en zeker van hun zaak de deelnemers bij de start waren. Amund sen's aangezicht wedijverde in glans met de zon. Hij ging stil en rustig rond en onderzocht of alles op zijn plaats was Het laatste, dat hij in ontvangt nam, was warm eten in thermoflesschen, oin dit den eersten dag te gebruiken. Toen trok hij zijn masker over het gelaat en gleed hij weg Directeur SchulteFrohlinde legde er den nadruk op, dat hij persoonlijk gaarne gewenscht had, een proeftocht met de machines le doen, teneinde zich te vergewissen dat alles in orde was. De vliegers meenden intusschen, dat dit niet noodig was, en ik ben er ook van overtuigd, zei hij, dat alles in orde Hij eindigde met te «eggen, dat hij er zich als een kind over verheugde Amundsen bij zijn terugkeer wederoir de hand te drukken. (Intusschen blijkt uit esn nader be richt (zie Buitenland), dat Amundser reeds wee» Is teruggekeerd). IXHSBDOBf. Outanwend rodei I» raa»k**J het «TOMOWhofa door Knlooel Duv^-a Twkt, «mafiMa na» do NatWi Laakte ummbiAM, 4» nttbmotricW «O UH£<3»0# MO gBd*mobilis««rdc Ir -II Mm.. Vrif

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2