MitLH/vË Ceïdsche Courant VAN OÖNDERDAcTii" juni 192S Dag-Agenda. Donderdag 18 Jani, av. half 8. Ge bouw „Prediker." Ds. J. P. Pauwe. Donderdag 18 Jonl 's av. 8 uur in het „Nut '.'Vergadering van Propagan disten A.R. Partij- Vrijdagavond 19 Juni. Tentsamen komst Leger des Heils. Spr. Ds. Her- manides. De dienst van de Apotheken (avond en Zondagssluiting) is als volgt veran derd. Van 15 t5t en met 21 Juni, Rèyst en v. Driesum, en van 29 Juni tot en met 5 Juli, Pelle en Douk. D a g e 1 ij k sLeiden. De Laken hal-Tentoonstelling van Hollandsche ien Fransche kunst uit de 2de helft der 19e en het begin der 20ste eeuw. heelen dag vergaderd om de kwestie te bespreken ot hij al dan niet de nieuwe combinatie van Poullet zou ondersteunen. Vandervelde heeft den oppositiq- toon, die des morgens tegen de voor genomen regeeringscombinatie tot ui ting kwam, in de namiddagvergadq- ring weten te verdrijven, zoodat ten slotte de regeeringssamenwerking met ,40 tegen 26 stemmen werd goedgqk keurd. Onmiddellijk daarop hebben'de .-sol- cialistr'sché ministers zich naar het kah biiiet van Poullet begeven, Waar een eerste ministerraad plaats had voor 'het recJTgeeren cfer hoofdlijnen van de regeeringsver^laring, die a.s. Dins dagnamiddag in het parlement zal worden voorgelezen. De definitieve redactie zal in een 'a.s. Vrijdagmiddag te houden minis terraad worden vastgelegd. Hedenmorgen zullen de nieuwe mi nisters in het paleis te Brussel den 'gebruikelijken eed in handen van den koning gaan afleggen. De positie dier socialisten en katho lieken. Een eigenlijke driepartijdige regee ring in de echte beteekenis deswoords 'n..l. dat zij uit elementen der drie groote parlementaire partijen zou zijn Samengesteld, is deze regeering door het afzijdig blijven der liberalen niet. Het in haar midden opnemen der z..g\ liberaliseerende elementen "ECes- tens en Roliivjacquemins, waarvan men niet eens weet.oPzij liberaal zijn of' niet, en die men eerder als neutrale •personaliteiten beschouwt, kan haar dat cachet van drieledigheid niet ge ven. 1 Öok is zij niet, zooals hoor som mige KaSioTieke elementen. aYe tegen de eerste combinatie Poullet waren, wordt beweerd, een camouflage van '-de katholiek-socialistische regeerings coalitie, die de vorigie week den ge- I hadeslag kreeg. De niet-socialistisclie ministers zul len een flinke meerderheid hebben (7 tegen 5). De socialistische over- heersching, zooals die zich in de vo rige combinatie liet aanzien, is dus heel wat op den achtergrond gedron gen. Bovendien werd 'het belangrijke de- 'j partement van binnenlandsche zaken uit handen der socialisten gehaald en r toevertrouwd aan een personaliteit, die tot de partijen der orde behoort. Verder komt er nog bij', dat de tegenwoordigheid van mr. Van de Vij- j vere in de regeering degenen gerust kan stellen, die den invloed vreesden van den sluwen Vandervelde. Deze I zal thans, indien hij buiten de lijn zou willen gaan, den katholieken lei der op zijn weg vinden. DE CONFERENTIE INZAKE DEN WAPENHANDEL Gisteren gesloten. De conferentie in zake de controle j 'op den handel 'in wapensenz. welke den vierden Miei is aangevangen is gistermiddag om halfdrie gesloten. In totaal hebben achttien staten de j 'conventie in zake de controle op den 'internationalen handel in wapenen. munitie en oorlogsmateriaal onmiddel lijk onderteekend, n.l. de Vereenigda Staten, Abessinië, Brazilië, Chili, En geland, Estland, Finland, Frankrijk, !Britsch-Indië, Italië, Japan, foego- j stavië, Letland, Luxemburg, Polen, _Roemenië, San Salvador en Spanje. Het protocol over het verbód bq- treffende den chemischen en bactq- riologischen oorlog is onmiddellijk door 27 staten onderteekend, waar onder ook Nederland, Frankrijk ontbreekt nog. doch de oorzaak hiervan is, dat de leider der Fransche delegatie. Paul Boncour, die zich sedert enkele dagen te Parijs be vindt, er waarde aan hecht, het proi- tocol in zake den giftgassenoorlog en den bacteriënoorlog persoonlijk te on- derteekenen. DE STRIJD IN MAROKKO. Interview met Abd el Krim. De aanvoerder der Riffkabyïén, 'Abd el Krim, heeft aan een" specfalén verslaggever van de „Popoio d1 Ita lia" een interview toegestaan. Abd el Krim verklaarde, niet de bedoeling te hebben gehad, met nog een tweeden vijand oorlog te voeren, doch dat de oorzaak voor het openen der vijandelijkheden zou hebben gej- legen in een "indirecte provocatie van Frankrijk. Na de nederlaag der Spanjaarden hadden de Riffs zich, volgens den aanvoerder, met 'de Spaansche regee- nng willen verstaan, doch Frankrijk zou Spanje hiervan hebben teruggel- houden, ofschoon het tijdens clen oor log zou hebben verklaard, dat Spanje niet m staal 'is, in Marokko het 'zag te handhaven. Verder verklaarde Abd ei Krim, dat Spanje voor cfe overdracht van het (protectoraat over zijn gebied' aan Frankrijk een milliard francs heeft 'geëischt. doch dat Frankrijk de onr derhandelingen op de lange baan ge- Schoven heeft, óm een lageren prijs te bedingen. Daar bij langer wachten de toiq- stand voor de Riffs gevaarlijk zou zijn geworden, heeft Abd el Krim een kritiek oogenblifc voor Frankrijk bq- nut, om den aanval te openjen. De Riff-leider is omtrent het ver loop van den strijd vol goeden moiéd en verklaart bij: een eventueel e blok kade den oorlog nog drie jaar te kunnen voortzetten. DE REVOLVER IN AMERIKA Aan een lunch te Wjelfare Island verklaarde William McAdoo aan een delegatie van gevangenisambtenaren uit Chicago, dat revolvers, narcotica en auto's het meest bijdragen tot de misdaad. Het pistool, zoo verklaarde hij1, is het gevaarlijkst van de drie. en is de vloek van de Amerikaansche natie. In de Vereenigde Staten zijn meer menschen, die pistolen bij zich hebi- ben dan in geheel Europa, Azië en Afrika. De tijd zal spoedig komen, ging hij voort, dat een bruid wanneer zij naar het altaar gaat, de familierevol ver zal hebben aangegord. Revolvers iworden hier even gewoon als poS- loodem Mc. Adoo. wa,s naar men weet de in diener van het Wetsontwerp, dat bq- o'og.de pistolen praktisch in onbruik te doen geraken door op ieder verkocht exemplaar een belasting van honderd dollar te heffen en een recht van een dollar op iedere patroon. Mac. Adoo's beweringen worden door het volgende geval wel geïllus treerd Het gesprek van den dag in New .York is het proces tegen Dorothy Perins, een teeré 'zeventienjarigeblon dine, bakviscli-type, die beschuldigd wordt van moord op haar jongen be wonderaar Thomas Tempieton. Deze moord zou plaats gehad hebben op een partij ter gelegenheid van St. Var lentijn's dag, waar veel gedronken en veel pret gemaakt werd. De straf voor dezen moord is de electrische stoel, hoewel het meisje waarschijnlijk niet tot dezen dood zal worden veroordeeld: De publieke belangstelling wordt piet alleen gewekt door het feit, dat de beklaagde het jongste meisje is, dat ooit in den staat New York voor een dergelijk feit terechtstond, maar ook door het groote aantal jeugdige personen, dat bij het geval betrokken is. Toen de jury werd gekozen, was Dorothy heel kalm en zij stelde er al leen prijs op, dat alle gekozen jury leden getrouwd zouden zijn en ge zinnen zouden hebben. Doch later in de rechtzaal barstte zij' in tranen uit en toen de openbare aanklager de details van de misdaad besprak, waarbij Dorothy beschuldigd werd Templeton te Hebben doodge schoten omdat deze een anderen be wonderaar jaloersch noemde, was zij niets meer dan een hulpeloos wen nend meisje. Zij 'beet zich op de knok ken van haar handen en scheen een zenuwtoeval nabij. Een getuige verklaarde dat toen iT empleton stervend neergeschoten was, het meisje zich op het lichaam van d ,1! gewonde wierp, roepende, dat zij hem liefhad. Op een vraag van clen aanklager of het meisje gezegd had: „ik heb hem gedood", antwoord de ^de getuige bevestigend. KORTE BERICHTEN. Uit de statistieken blijkt, dat het aan tal wërkloozen in Engeland weer sterk toeneemt: het bedroeg in cle week, eindi gende op 8 dezer, 263.685 meer dan ge durende dezelfde periode van het vorig jaar. De j.l. Zondag të Berlijn gehouden Sacramentsprocessie (de eerste sedert de Hervorming) is zonder eenige stoornis ver- loopen. Heden verschijnt het eerste rapport van den agent-generaal voor herstel-be talingen over de uitvoering van het Da- wesplari. De Engelspie ijzer- en staalindustrie vraagt beschermende rechten tegen de buitenlandsche concurrentie. De verschillende Australische'pre miers hebben aan de Brifsche regeering verzocht om voortaan de gouverneurs Au straliërs tedoen' zij.Hi 'De oppositiegroep van den Aven- tijn in het Italiaansche parlement heeft besloten, geen deel te nemen aan de .par lementaire werkzaamheden, welke mor gen hervat worden. De Zwitsersche nationale raad heeft met 152 tegen 121 stemmen in laatste lezing- het wetsontwerp aangenomen be treffende de verzekering tegen ouderdom en invaliditeit. De nationale Bank van Roemenië heeft belangrijke credieten b.ischikbaar gesteld ter bestrijding van den hongers nood in Bessarabië. C. E. Das, de leider der Britsch-In- dische partij voor nationaal zelfbestuur (swarajisten) is overleden. KERK EN SCHOOL. De Vrije Universiteit ,\Vij. ontvingen liet Jaarboek 1925 van 'de Vrije Universiteit, het 45ste jaarverslag van de Vereeniging, voor Hooger Onder wijs op Geref. (hondslag. Het aantal leden on begunstigers liep iets terug. Op 1 Mei 1925 waren er .1043 leden tegen 1048 op 1 April 1924. Op 1 Mei 1925 waren er 29143 begunstigers tegen 30172 op 1 ApriL 1924. Het jaar verslag wordt door drie factoren be- heerscht, de organisatie der Vereeniging de békende tponeelkwestie en de vacaiture Buytendijk. Het hoiofdstuk „Organisatie" in het Jaarverslag yto'ont, dat in het afgelo'open jaar aan de uitbreiding en voltooiing van de organisatie met kracht werd gewerkt. Ook uit het buitenland werden bewijzen van belangstelling ontvangen. Zoo werd door middel van Prof. pr. H. H. Kuyper uit Amerika ontvangen „van een vriend uit Grand Rapids" f 2540,66V* en uit Amerika f 734,12ter wijl door den heer H. Teninga te Chicago werd ontvangen f 6725,85. Dat ook in Nederland beseft werd het groote belang' van samenwerking met het Calvinisme in liet buitenland zoo lezen we in liet verslag blijkt uit de stichting- van het Calvijnfonds, voor welke stichting door iemand, die onbekend wenscht te blijven, een bedrag van f 10.000. beschik baar werd gesteld. Wat de tooneelkwestie betreft, is het den directeuren een reden tot blijdschap, te kunnen mededeelen, dat huns inziens voldoende waarborgen bestaan, dat een Saul- en Davidkwestie in de toekomst zich niet zal kunnen voordoen. Vooreerst besloot, nadat over de too neelkwestie (Overeenstemming was bereikt tusschen de drio colleges, de Academi sche Senaat uitdrukkelijk, dat hij drama tische (opvöeri'gen alleen toelaatbaar acht wanneer zulke opvoeringen in besloten kring geschieden, daarbij het karakter van ludi scholares bewaard blijft, en het op te voeren drama vooraf ter kennis van den Rector wordt gebracht, opdat hij over den inhoud van dit drama zijn oor deel kunne uitspreken en zijn toestemming tot de opvoering verleenen, en voorts nam de Senaat van het Studentenkorps het besluit met het oog op het kamende lus trum van elke toonee luit voering ook in besloten kring af te zien. Door het vertrek van Prof. Buytendijk naar Groningen kwam een leerstoel in de medische faculteit vacant. Het laat zich niet aanzien, dat in deze vacature spoedig zal kunnen worden voorzien. De drie college's, bij de Vrije Univer siteit betrokken, Directeuren, Curatoren en Senaat hebben een gemengde commis sie gevormd, teneinde ten spoedigste te komen met voorstellen betreffende de toe komst der Universiteit. Zoodra mogelijk zullen terzake aan 'de leden mededeelingen worden gedaan. De exploitatierekening over 1924 sloot op een bedrag van f 19.2 r6,071/2 met een nadeelig saldoi van f 4864,50V2. De exploitatierekening van de medi sche faciliteit sloot op een bedrag van f 54.670,10 met een nadeelig saldo van f 4347,i 2 Vs.. Tenslotte zij nog vermeld, dat de 45ste jaarlijksche samenkomst 2 en 3 Juli a.s. te Zwolle gehouden wordt onder leiding van Minister Colijn. Referaten zullen gehouden worden door de heeren Prof. Dr. J. Ridderbos te Kam pen over: „Onze strijd voor een Gerefor meerde wetenschap. Daarna Pauze. Ver volgens Prof. Mr. P. A. Diepenhorst over: „Vrije Universiteit en schoolstrijd" en door Mr. J. A. de Wilde over: „Volk en Univer siteit". Ongedachte zegen. In een weinig bekende streek van West- Af rika is een groot aantal Christenen gevonden, die tot het Christendom waren gekomen door een zekeren Harris. Deze Harris, die als arbeider in dienst van een Europeesche firma naar Lagos ging, kwam daar onder den invloed van hetChristendom. Bij' zijn terug keer in Liberia, een negerrepubliek, ge voelde hij- zich geroepen het heidendom van zijn rasgenoot en te bestrijden. Evenals Jeanne d'Arc, zag hij visioe nen en hoorde hij stemmen. In onge looflijk korten tijd oefende hij een ge weldigen invloed op de inbjborlingen. Op zijn aansporing werden afgodsbeel den, fetischen en toovermiddelen, die dui zenden jaren waren vereerd, weggeworpen. Waar zijn stem werd gehoord, werden de heidenen bekeerd. Verzekerd wordt, dat zijn invloed blij vend is. Door de Christenen uit die negers werden honderd vijftig kerken gebouwd. Iedere kerk heeft haar eigen grooten Bij bel, ofschoon er niemand is, die hem kan lezen. Deze Bijbels werden verschaft door Europeesche handelsfirma's. De Wesleyaansche Zending zal nu drie nieuwe zendelingen naar de streek doen gaan en zoo spoedig mogelijk twee on derwijzeressen uitzenden voor een meis jesschool. Evangelistenscholen worden overal op gericht. GEMENGD NIEUWS. Was m visschenmagen gevonden is. Het is hoogst zonderling wat.visschen zoo nu en dan in hun magen opbergen. Kortgeleden werd op de Engelsche kust een kabeljauw gevangen welke een emailie broche in zijn maag bleek fc hebben. Het kleinood werd geadver teerd, en met succes. De eigenares was een vrouw in Edinburgh^ die het ding tijdens een badreisje verloren had. Wanneer een haai gevangen is, snijdt men het dier altijd open om te zien, wat het in zijn maag bergt. Zoo had een dezer gevaarlijke dieren, in 1922 aan de RECLAME kust van Mauritius gevangen in zijn maag een arsenaal van beenderen. Een andere haai, bij de Noord Ameri kaansche kust gevangen, bleek een damestaschje te bevatten, inhoudende vier Engelsche gouden munten, eenig zilvergeld, wat dollarbankpapier, een diamantkring en.... een liefdesbrief. De merkwaardigste vondst op dit ge bied werd echter in October, 1915 ge daan. Men vermoedde van geallieerde zijde, dat de Duitschers in Amerika schepen hadden uitgerust om onder - zeeëêrs van voorraden te voorzien. Het duurde echter geruimen tijd voor dit Eenige Brazilianen vingen bij PerV vermoeden bewaarheid werd. nambuco een haai, sneden het lichaam open en vonden een zak met papieren van het stoomschip Maria Quesada. Deze papieren lieten geen twijfel om trent de functie varf het schip als moe derschip voor Duitsche onderzeeërs. Trambotsing te Berlijn Gistermorgen had in de Potsdammerstrasse te Berlijn een ernstige trambotsing plaats Een tram reed in volle vaart op een andere tram in, die bij een halte stil stond. Hierbij werden 25 personen ge wond, waarvan enkele zeer ernstig Het. onmiddellijk ingestelde onder zoek wees uit, dat de bestuurder van de eerste tram niet tijdig genoeg ge remd had In den aanhangwagen van de stil staande tram braken alle ruiten; van de pasagiers maakte zich een paniek mees ter De schuldige bestuurder werd direct ontslagen, terwijl een vervolging tegen Arme kleine. Te Maastricht is Maan dagavond om half zes in de St. Huber— tuslaan het 4-jarig zoonije van den heer W. door een met steenen geladen kar overreden. De wielen gingen den kleine over hoofd en hals, waardoor de dood direct intrad. Niet onaardig. In een Friesch 'dorp was de chronometer van den veldwach ter, waarmede deze de snelheid van passeerende motorrijtuigen- controleert, stuk geraakt. Hij leende een stopwatch van 'n dorpsgenoot, die ook motor rijdt. Met het geleende horloge controleerde de politieman nu ook diens eigenaar, diete hard reed en de wet kent geen uitzondering, proces verbaal volgde. De eigenaar heeft toen onmid dellijk zijn chronometer terug gehaald. Cholera op Ceylon. Tengevolge van het uitbreken van de cholera, welke zich heeft uitgebreid van de Oostelijke tot de Noordelijkcentrale provincie van Ceylon, worden de dorpen verlaten. Èen politiecordon tracht de vluchtelin gen af te houden van Matale. Het departement van Volksgezondheid is zich het gevaar bewust en spaart geen pogingen om de epidemie te bestrijden, welke twee weken geleden haar oor sprong vond in Trincomali. Het aantal dooden bedraagt tot nog toe 28. Schilderijendiefstal. In den nacht van 1G op 17 Juni. zijn uit het Stedelijk Mu seum te Koningsbergen door inbraak acht kostbare schilderijen gestolen, waaronder „De orgeldraaier" van Van Ostade. Het stadsbestuur heeft een belooning van 1000 Mark op het vinden van den dader en de ontdekking der schilderijen uitgeloofd. Ernstig ocutobnsVongéluk te Londen. Een ernstig verkeersongeluk- had gis termorgen plaats in het noordelijk ge deelte van Londen. Een vol bezette autobus kwam in bot sing met een vrachtauto en viel in volle vaart midden op de straat om. De bovenop zittende passagiers werden op de' straat geslingerd, terwijl de inzit tenden onder een hagel van glassplin ters door elkaar werden gegooid. Vijf en veertig personen werden ge wond, en moesten naar een naburig ziekenhuis worden gebracht. De meesten konden spoedig weer ver trekken. Tien gewonden moesten in het ziekenhuis blijven; éen hunner is reeds aan de bekomen verwondingen over leden, terwijl de toestand van twee slachtoffers zeer ernstig Is. Mijnramp in Boelgarije. In de koper mijn van Bakalnitza, ten Noorden van Sofia, heeft 'n hevige ontploffing plaats gehad waardoor alle ingangen versperd werden. Er waren 27 arbeiders in de mijn. Twee lijken zijn reeds naar boven ge bracht. Men gelooft, dat ook de overigë arbeiders omgekomen zijn. Auto-ongeluk te Glasgow. Drie men schenlevens zijn verloren gegaan en 5 personen werden gewond bij een buiten gewoon ongeluk, dat plaats Jiad met een grooten gezelschapsauto bij Arro- cliar in de buurt van Glasgow. Een groote iepeboom welks wortels bij het verbreiden van den weg waren ondermijnd, viel op het achtergedeelte van. den passeerenden auto. Textielfabriek verbrand, tyi clen afge- loopen nacht is de Goidberger Katun Wat or vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert. Orkest onder leiding van Fr. Lupgens. 6.35 j (FL Parijs, Eiffeitoren (2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO en 5XX. Muziek". 7.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.); Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.30 NSF, Politiebericht. Weerbericht. 8.15 NSF. Uitzending van het concert in het concertgebouw te Amsterdam. 8.20 2LO'en 5XX. Concert. 8.20 (Berlijn, 505 M.). „Martha", van Flotow. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750 M.J. concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich. Weerbericht. Nieuws. und Blautuchfabrik te. Boedapest, één der grootste fabrieken in deze branche van Hongarije een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt-meerdere milliar- den kronen. De oorzaak van den brand is onbekend. Bankbeambten gearresteerd. Een Wolff-telegram uit Sofia meldt d.d. gisteren: Dertig hooge bankbeambten en devi- senhandelaars zijn gearresteerd, wijl zij grootere posten buitenlandsche devisen op wettelijk ongeoorloofde wijze ge smokkeld hadden. Kunsteilanden in den Oceaan. Naar, het „Berliner Tageblatt" meldt, heeft de Amerikaansche ingenieur E. R. Arm strong een groot verkeersproject uitge werkt. Armstrung stelt zich voor, in den At lantischen Oceaan een aantal kunst matige eilanden te maken, teneinde aan verkeersvliegtuigen van Europa naar Amerika een steunpunt te geven. De eilanden zullen ongeveer 500 zeemijlen van elkaar verwijderd liggen, zoodat de vliegtuigen den afstand tusschen de eilanden gemakkelijk zouden kunnen afleggen. De eilanden, Hie 'door middel van ka bels verankerd zouden kunnen worden- zullen een waierverplaatsing hebben: van 15000 ton en 95 pet. zal onder water' liggen, teneinde zoo min mogelijk te lijden te hebben van stormen. Op de eilanden zouden reparatiewerk plaatsen, restaurants en hotels worden gebouwd. Volgens 'de berekeningen van Arm strong zou de geheele reis van Ply mouth naar New York niet langer dan 30 uren duren. De kosten van zijn plan raamt hij op 48 millioen dollar. Het Amerikaansche ministerie van Luchtvaart zou het plan reeds hebben' goedgekeurd, maar gevoelt er niet veel voor, de onderneming financieel te steunen. Men doet nu moeite particulie ren voor het plan te interesseeren. Een stad met 51 talen. In Kalkutta worden niet minder dan 51 talen ge sproken, en wel Indische, Aziatische en Europeesche. Bengaalsch is de handels taal, gesproken door 513.000 personen. Engehch spreken er 50.000 menschen. Het groote aantal talen behoeft geen ver wondering te wekken, als men bedenkt dat in Indië alleen reeds 100 nationale, zuiver Indische talen gesproken wor den. De ongeluksauto. De automobiel waar mede cle wereldoorlog feitelijk begon nen is, is te Boedapest verkocht voor 1750 gulden. Het is de Daimler-wagen, waarin de Oostenrijksche troonopvolger Frans Ferdinand en zijn vrouw Hertogin Ho- henberg op 28 Juni 1914 te Serajevo vermoord zijn. Vrouw verbrand. Te Echt geraakten gisteren de kleeren van de alleenwonen de wed. Brouns, door te dicht bij het vuur te komen in brand, met het gevolg dat zij eenige uren later aan de beko men brandwonden overleed. Vreeselijke toestanden. Voor eenige 'dagen is te Zwartemeer de arbeider R. krankzinnig geworden. Men vermoedt, dat armoede daar grootendeels de oor zaak van was en tevens de angst, dat de keet, welke hij bewoonde, eri die zeer bouwvallig was vandaag of morgen zou instorten. Nu is het onvermijdelijke ge beurd en heeft 3e tweede slag deze arme familie getroffen. Zaterdag is n.l. de keet in elkander gezakt en waren vrouw en kinderen dus dakloos. Cholera. In het gezin van den heer B. te Boskamp onder Olst heerscht de- cholera in vrij ernstige mate. Drie, jonge kinderen waaronder een van lOj weken zijn aangetast. De vorige week': Donderdag werd het eerste geval gecon stateerd en Vrijdag waren de twee andere kinderen evenens aangetast. Volgens verklaring van den 3okter is deze gevreesde ziekte in dit geval niet besmettelijk. 'Overreden. Te Haarlemmermeer is het 5-jarig zoontje van H. onder 'n auto geraakt. De kleine, die aan het hoofd werd verwond is korten tijd daarna( overleden. Raar sujet. Gisteravond werd een be-1 woner van Eindhoven door iemand opj gebeld, die voorgaf chef van de politie te zijn e.n hem vroeg, of hij niet genegen' was een fatsoenlijk iemand, die hij nietj in het politiebureau wilde laten vert.ee-i ven, te helpen aan een nachtlogies in. een hotel. Toen echter eenige nadere inlichtingen werden gevraagd, en der' moeilijk te krijgen waren, kreeg cle p( soon, die opgebeld werd argwaan, enf waarschuwde de recherche. Uit, M( onderzoek bleek. rHt verscliTlleniiftJijei-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2