WfHUWË^LËTID^CTTC COU^AFrFV^~tJIN5DA'(5T6 JUNI 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 16 Juni 's av. 8 uur. Stads Ivangel. „Jeruël." Groenesteeg 16. Bijbelbespreking. 1 Woensdagavond 17 Juni. Tentsamen komst Leger des Heils. Spr. Ds. Rauws Eendiugs-Directór. Oegstgeest. Woensdagavond 8 dur. Prop. Verg. A. R. Kiesvereenigiug ia pe „Rehoboth Kapel." Donderdag 18 Juni 'sav. 8 uur in pet „Nut '.'Vergadering van, Propagan- (disten A.R. Partij. Vrijdagavond 19 Juni. Tentsamen- tomst Leger des Heils. Spr. Ds. Her lanides. De dienst van de Apotheken (avond en Zondagssluiting) is als volgt veran derd. Van 15 t5t en met 21 Juni, Reyst en v. Driesum. en van 29 Juni tot en 'met 5 Juli, Pelle en Douk. Dagelijks: Leiden. De Laken hal-Tentoonstelling van Hoilandsche en Fransche kunst uit de 2de helft der 19e en het begin der 20ste eeuw BINNENLAND. De Vleeschkeuringswet. Door de Hoilandsche Maatschappij van Landbouw is een uitvoerig schrij- ven gericht tot het Koninklijk Ne- 'derlandsche Landbouw-comité in zake klachten over de werking derVleesch keuringswet in Noord- en ZuidfHol land. Naast verschillende juist omschre ven feiten komen algemeene klach ten der afdeelingen voor. Zoo vindt Uien algemeen, dat de keuring bij tnoodslachting dikwijls te lang op zich laat wachten. Vooral de omstandig heid, dat 's Zondags* niet wordt ge keurd, is in den warmen tijd van het [jaar dikwijls zeer nadeelig voor de (betreffende personen. Andere bezwa ren zijn: Te groote keuringsdistric- ',ten voor één keurmeester; te klein arzetgebiéd van voorwaardelijk goed gekeurd vleesch, veroorzaakt door be lemmerende bepalingen omtrent het vervoer van dit vleesch van de eene gemeente naar de andere. Onbillijk heden in keurloonheffing door de ge meenten. De omstandigheid, dat voor vee, dat klaarblijkelijk zal worden af- gekeurd, toch nog keurloon wordt heven in meerdere gemeenten, is oor- zaak dat nog vaak gestorven dieren I in stilte worden begraven. Bij den ge- 1 ringen omvang van de gemeenten j werken de invoerbepalingen zeer be- 1emmerend op den handel. De tijd, I ncodig voor keuring met den breed- stoot, is in de prakrijk meermalen te lang, vooral in den zomer, Dan komt het voor, dat vleesch wordt goedgekeurd, dat na den uitslag bij de tweede keuring moet worden af- gekeurd. De ex-keizer naar Kampei). i Omstreeks IS uur arriveerde Zater dag te Kampen in een tweetal auto' een gezelschap van negen dames en heeren, o.w. de ex-keizer Wilhelm en Baron Bentinck van Amerongen, wiens wapen prijkte op de portieren van het voorste rijluig, terwijl op de pet van den chauffeur van den tweeden auto de ge kroonde „W.I.R" was aangebracht- Het gezelschap is afgestapt aan het Hotel De Morttaan" aldaar, waar de lunch ge bruikt werd. Het verdere doel van den tocht was 'n bezoek aan Giethoorn, hat merkwaardige Overijsselsche dorp, dat wel eens wordt aangeduid met „Hol- 'landsch Venetië". I Betreffende het bezoek van den Duit- sohen exkeizer aan Kampen kunnen we nog het volgende mededeelen: Het ge zelschap dat uit 'n tiental personen, w.o. graaf Bentinck, bestond, arriveerde te ongeveer half een uit de richting Amers foort in twee open auto's. Het gezel- schap stapte af in hotel „De Moriaan", waar' het noenmaal werd gebruikt. Te 1 ruim twee uur vertok men weer in de j richting Doorn. De ex-keizer was gekleed in een grijs colbert costuum en zag er opgewekt uit. Men vermoedt dat het bezoek aan Kampen in verhand staat met het be zichtigen van jachtterreinen in deze om geving. Een geschenk voor den kroonprins. Een dezer dagen kwam aan het loket „postpakketten" in het. postkantoor te Leeuwarden een eenvoudig man een postpakketje aanbieden, dat bestemd was voor den gewezen kroonprins van Duitschland. 't Verwonderd gezicht van een der omstanders ziende, vertelde hij: 'n Kleine erkentenis, m'nheer. 'n Jaar of wat geleden was ik op Wieringen; ik had geen werk en dus geen brood. Toen heeft de kroonprins mij aan wat gel i geholpen, en ik kwan1\er weer bovenop. Nou stuur ik 'm tot dank 'n kistje beste sigaren Staking steenfabrieken. ,J Omtrent het conflict aan de steenj- fabrieken vernemen wij uit Deventer, Idat verschillende fabrikanten meenen. idat van liet teekenen van het collectief 'contract in geen geval sprake kan zijn. De rijksbèmiddelahr achtte bij dezen stand van zaken de kans voor (oplossing van het ^geschil gering. 'v De .werknemei-sorganisaties hand haafden den eisch. van het teekenen van het contract, doch de eisch van 10 pet. loonsverhoogingschijnt niet teworden gehandhaafd. Van arbeiderszijde meldt men, dat aan verschillende fabrieken den sta kers ontslag is aangezegd, indien zij hedenmorgen niet aan liet - werk gin gen. De ongeorganiseerde) stakers ont vangen heden een uitkeering uit het bedrag der steurilijsten. Ook op de fabriek Scherperhof ligtliet werft Ifians geheel stil. Vloeken reden voor ontslag. Bijkl'e behandeling van wijzigingen in het ambtenaren reglement heeft, volgens het „Vad.", de gemeenteraad van Sneek een voorstel van twee A.R. Raadsleden om het misbruiken van Gods naam en onzedelijk leven als reden van ontslag te laten gelden, met 7 tegen 6 stemmen )rechts tegen links) aangenomen. Een Vrijzinnig lid had vóór de stemming de vergade ring verlaten, en de vrijzinnige wet houder Kiezebrink was wegens ziekte verhinderd de zitting bij, te wonen. De heer Bergmeyer weer naar Indië? De heer P. Bergmeyer vangt zijn vijfden brief uit de Merwedestad inde (Indische) „Banier" aan als volgt: „Dezen brief- moet ik beginnen met een „persoonlijk feit." Aan hen, die nog eenig belang stellen in de lotge vallen van schrijver dezes heb ik mee te deelen, dat aali mijn politieke loop baan een eenigszins onverwacht einde is gemaakt. Od de candidatenlijst der antirevo lutionaïre partij, zooals die door het Centraal-Gomité was opgesteld en aan de partij ter goedkeuring was voorge legd. kwam mijn naam voor als no. loT Maar de afgevaardigden der kies kringen vonden liet beter, dat in mijn plaats kwam 'n vertegenwoordiger der vakbeweging (de lieer Amelink) en zoo verdween mijn naam weer van de lijst. Ik ben dus geen candidaat voor de Tweede Kamer en zal nu maar kalm afwachten wat er verder met mij ge beuren zal. De Geneeskundige Com missie heeft mij zes maanden verlofs verlenging gegeven, zoodat ik nog al den tijd heb om naar een of andere betrekking om te zien. Mocht de Ge neeskundige Commissie me in Augus tus weer goedkeuren voor Indië, dan lijkt het me niet onmogelijk, dat ik vóór het einde van het jaar weer op Java terug ben, al acht ik de kans daarop nog steeds niet groot. Wat mij persoonlijk betreft, zou ik het liefst weer naar Indië gaan, maar huiselijke omstandigheden dwingen mij te trach ten in Holland te blijven. Verder onthoud ik mij natuurlijk van eenige bespreking of beoordeeling in het publiek van dezen gang van zaken. Alleen hoop ik er door geleerd te hebben dat we ons vertrouwen van alle schepselen moeten aftrekken en op God alleen stellen. Dat weten we natuurlijk als Christenen heel goed maar er zijn wel eens harde ervarin gen noodig om het ons weer te doen beleven. Als het gehemde deze uitwer king mag hebben, dan is de les niet te duur gekocht." „De Houten Pomp" voegt hieraan toe: Als de vóórhistorie zóó was, als de heer B. ze blijkbaar bekijkt, dan is hij ongetwijfeld in de rechte stemming Maar het lijkt ons, dat er voor den heer Bergmyer nog meer te leeren is. N.l. dat een mensch nooit voor zich uit moet laten tompetten op de stra ten. Jozef en Mordechai wachtten, tot dat een ander daartoe het initiatief nam. De partij 'van Braat. Van den heer R. Watjer te Gronin gen, vroeger secretaris van den Pro vincialen Groningschen Bond van Braafs Plattelandersbond, ontving „Het Volk" een schrijven, waaraan het volgende is ontleend: Braat flikflooit den kleinen man, of schoon hij niet anders, dan naar zijn eigen woord „Vertegenwoordiger der gezeten boeren wil zijn". Iets wat weer naar zijn eigen woord „buitengéwoon gemakkelijk" is: „Omdat de gezeten boeren geen andere politiek wenscben te hebben, dan lagere belasting en een telefoon op kosten van den staat." Vooral geen ontginningen, want dan betalen vde boeren htm eigen begrafe nis. Immers hoe meer grond boe goed- kooper de plaatsen." „De gezeten boe ren hebben weinig kinderen, voor zich en voor hen valt er nog wel een boer derij te koopen." „De anderen, dat zijn toch van die halve roodbonten, die naar Canada moeten worden gestuurd. Zijn ze daarvoor te beroerd, tlemp er •dan, net als met de ambtenaren, de Zuiderzee maar mee. Die loopt toch nog wel drie keer vol, voor zij leeg is. Daar krijgen wij geen last meer van. Zijn partij heeft ook een algemeene ergadering, die volgens de statuten de hoogste macht in de partij bekleedt. Deze algemeene vergadering oefent haar macht uit, door middel der jjro- inciale afgevaardigden, maar daar stoort Braat zich niet aan. Als hij iets til doordrijven, dan doet hij even het oorstél aan de vergadering, of alle aanwezigen het stemrecht zullen heb ben. Dat wordt steeds aangenomen, ant de helft bestaat altijd uit men- schen uit de allernaaste omgeving van Braat, terwijl Vervoorn geregeld voor het kwart uit Gelderland zorgt. Met hun beiden beschikken zij over drie kwart der uit te brengen stemmen. Maar zelfs het dan besloten© lappen de drie heeren aan hun laars. /Vervoorn en Van Beek hebben Braat in'hun absolute macht. „Wij gaan bij je weg" zijn de woorden, die hem be dwingen als een dwangbuis. Hun wil is wet. Zelfs zoo erg, dat toen de can didatenlijst door de algemeene verga dering was vastgesteld en mr. .Ver- voorn voor zijn plaats no. 7 niet veel gevoelde, toen heeft hij leukweg no. I gestreken en is zelf op no. 5 gaan staan. Voor no. 7 moest hij 100 gulden betalen. No. 5 kostte niets meer en gaf meer kans. Zoo betalen de nummers 3 en 4 zelfs 250 guldens voor bun plaats op de lijst en no; 20 had nog 25 gultienneer te tellen om met Braat op de lijst te mogen komen. Hoe de Plattelandersbond aan zijn candidaten komt? Op waarlijk kluch tige,, hoewel lastige' wijze. In de eerste plaats mogen zij Braat in kennis niet overtreffen. Dat juist maakt de keuze zoo lastig. Wel storen sommige provin ciale besturen zich daar niet aan, maar hun candidaten, al hebben zij hun plaats met algemeene stemmen in hun gewest en, na acclamatie-voorstel ter algemeene vergadering gekregen, worden gewoonweg door Braat en Ver voorn geschrapt. De tegenwoordige lijst heeft met die der algemeene ver gadering geen overeenkomst Nadat er een aantal hadden bedankt of waren geroyeerd, heeft Van Beek de lijst gewoonweg ©ven per telefoon in- eengeflanst. Leidraad was „De Nieuwe Plattelander." Wie daarin de ongeluk kigst gesteld© stukjes had geschreven, lid of geen lid, deed er niet toe, werd voor idem zooveel een candidatuur aangeboden. Zoo kwamen en komen op de lijst voor namen^ waartegen zich de eigc-n omgeving der personen, zelfs geheele provinciale besturen, eenstem mig cn hardnekkig hebben verzet, om dat zij ter naam en faam stinkenden zijn. Evenwel, Braat wilde ze behou den, onder de elus: „Je kan v met je Provinciale Bond", zijn wil te gen allen organisatiezin doordrijvend. Het trio beeft b.v. in de provincie Groningen, de lijst ingediend geheel en al buiten de partij om. Niemand, Pro vinciale Bond, noch eenige af dee ling is er in gekeild. Men durfde het aan de eigen menschen niet overlaten, wel wetende, dat zij de besluiten dar alge meen© vergadering, welke Braat met voeten trad wilden handhaven. En hoe wel ik zelf deel van het bestuur van dim Provinciale Bond uitmaakte, kon den wij niet gewaar worden wie in den kieskring Groningen de lijst had ingediend. Eerst vermoedden wij; een uit de school gedrongen onderwijzer, die op de lijst een plaats van 50 gld. heeft. Thans vernemen wij echter, dat het een voddenraper moet zijn, wien hoewel geen lid van de partij, ter be looning 'n plaats van f25 werd inge ruimd. Wellicht vindt de buitenwacht het ook wel belangrijk' te weten, dat zij o.a. iemand van de lijst hebben ge schrapt, die een plaats van f250 had. Later bood Braat hem persoonlijk' aan hem weer op de lijst te zullen plaat sen voor flOOO. En bij verkiezing een jaarlijksche afdracht aan hem van f500. Waartoe de tegenwoordige kans- hebbende zich verplicht, weet ik niet volkomen. Wel tot een jaarlijksche af dracht van f500. BUITENLAND. DE BELGISCHE CRISIS. Naar een driepartijdige democratische regeering. .Van rde Vijvere heeft in verband met de regeeringscrisis gister o.m. met den socialistenleider iV and er velde ge confereerd. Hij ontving ook den voorzitter van de katholieke associatie, de organi satie, die tegen de katholiek-socialisH tische regeerings'coalitie was gekant en die onder zekere voorwaarden wel zou te vinden zijn voor een driepar- tijdige democratische regeering. De liberalen zullen vandaag den toestand bespreken. Indien zij weige ren deel uit te maken van een drie- partijdige regeering zal men een paar extra-parlementaire liberale personai- liteiten in de combinatie nemen. Waarschijnlijk zal de premier der eventueel op deze basis samen te stl- len regeering de katholiek Poullet zijn HET VEILIGHEIDSPACT. Vandaag overhandiging der nota. De Fransche ambassadeur te Ber lijn zou hedenmiddag om twaalf uur de antwoordnota van de geallieerden op het Duitsdie voorstel inzake het veiligheidspact aan den Duitschen mi nister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, overhandigen. De nota zal zoowel in Frankrijk als in Duitschland Donderdag worden 'gepubliceerd. Tegelijkertijd met deze nota zal ook de tekst van het Duitsche voorstel ;epubliceerd worden, terwijl men aan neemt, dat Frankrijk waarschijnlijk ook de Engelsch-Fransche diploma tieke correspondentie over dit voor-» stel bekend zal maken. Chamberlains verklaring. Op een vraag in het Britsche .La gerhuis naar den datum, waarop de minister van buitenlandsche zaken, zijn belo,ofcl© verklaring zal afleggen over het .Veiligheidspact, zeide Bald win 'te hopen dat een dag in het be gin der volgende week daarvoor zal wprden bestemd. "Chamberlain zou "Donderdag terug keer en, doch met het oog op de ge beurtenissen in .China zou het zeer wenschelijk zijn indien hij] eenige da gen ter beschikking had om' deze aan gelegenheid te bestudeeren alvorens ■rijn rede in het Lagerhuis te houden. Baldwin verzekerde vo.orts andere vragers dat de regeeringen der Do minions nauwkeurig op de hobgte zijn gehouden van de ontwikkeling der ge beurtenissen, die tot den huidigJen stand van zaken hebben geleid. DE TROEBELEN IN CHINA. Een bloedbad ln Kanton. Door de inneming van Kanton door de roode troepen, wordt de slechts 18 mijlen van Kanton verwijderde, grootste Britsche havenstad in het verte Oosten, Hongkong, ernstig be dreigd. In Kanton is de toestand tamelijk rustig. De roode troepen, bestaande uit Kantoneezen en aangevoerd door Russische officieren, handhaven krach tig het bezit der stad. De commandant van de Joenan- troepen Jang Hsi-min, is in de rich ting van Sjanghai gevlucht. Hij ver klaarde, dat zijn subalterne officieren omgekocht waren en "Net daaraan de verrassende debacle. De buitenlandsche ooggetuigen be schrijven de gruwelijke bijzonderhe den van de slachting der Joenan- troepen, die in Kanton waren achter gebleven. De burgerbevolking heeft zich wree delijk gewroken over de militaire over- heersching van de laatste paar jaar Tijdens de achtervolging door ^de heele stad zijn er naar raming (700 voortvluchtige Joenansoldaten op de wreedste wijze mishandeld en ver moord. Een Chineesch officiei werd aan een telefoonpaal gekruisigd. De buitenlanders moesten hulpeloos toezien, hoe vele soldaten te\ ergefs om medelijden smec'#en, doch be wusteloos werden geslagen en gestee- nigd, en daarna lafhartig werden ver dronken, doordat zij 'hetzij' met bam boestokken telkens' werden onderge drukt of doordat hun steenen naar het hoofd werden geworpen. Ten. slotte greep een aantal vreem delingen, waaronder de Fransche en Engelsche matrozen in, en redden verscheidene Joenansoldaten. Een Britsch officier sprak de me nigte in het Chineesch toe. Hij er kende dat er ernstige grieven hadden gestaan, doch bezwoer hen niet toe te geven aan deze wreede mpprdnei- gingen. Groote Bifoogingen, De grootste betooging sedert het begin der onlusten heeft gistermiddag te Peking plaats gevonden. Een on telbare schare studenten, kooplieden, winkeliers en arbeiders nam hier aan 'deel. De stoet marcheerde langs het ministerie van Buitenlandsche Zaken. Geëischt weid, de relaties met En geland te verbreken, en voorts zelfbe stuur voor Hankow. Opk wprd de re geering gelast, krachtige maatregelen te n emen tegen te buitenlandsche .pon °ejJit Kaifong wordt gemeld, dat de toestand aldaar hoogst ernstig is, zoo dat de .vreemdelingen de stad .verr Te Tientsin hebben Zondag 25.000 studenten een betooging gehouden in de inboorlingenwijk ten einde hun sympathie met de stakers te Sjang hai te toonen. De politie, welke door troepen versterkt was, wist de orde te handhaven. L» Verklaringen in het Lagerhuis. In het Britsche lagerhuis zijn van teren vragen gesteld naar aanleiding van de onlusten in China, die aange zien. de minister van buitenlandsche zaken nog te Genève vertoeft, door, Samuel beantwoord werden. Hij gaf een overzicht over den toe stand' in China, 'die -volgens hem tot bezorgdheid aanleiding blijft geven. De premier Baldwin mengSe zich in het debat om een vraag te beant woorden van Ramsey Mac Donald die vroeg, ol de regeering wel be seft, dat iedere mogelijke stap, dien zij in samenwerking met de andere mogendheden doet om onlusten te voorkomen, aanleiding kan geven tot werkelijke en groote internationale ver wikkelingen in het verre Oosten. Baldwin zeide hierop, dat hij het lagerhuis kon verzekeren, dat dit het geval is. In Engeland slaat men den toestand met de meeste bezorgdheid gade. De verdraêsmogendheden, die te Peking vertegenwoordigd zijn, hebben een onderzoekingscommissie gezonden naar Sjanghai, om met den grootst mogelijken spoed een onderzoek in te stellen en daarover verslag uit te brengen, terwijl de Chineesche regee ring twee hooggeplaatste ambtenaren heeft gezonden om op dezelfde wijze tewerk te gaan. Baldwin meende allen grond tq Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. 5.30 NSF, '(Hilversum, 1050 M.) Concert. 1 Orkest onder leiding van Fr. Lupgens. 6.35 '(FL Parijs, Eiffeltoren (2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.30 NSF. Politiebericht. Weerbericht. 8.10 NSF. Solistenooncert. 8.20 2LO en 5XX. Concert. 8.5a (Berlijn, 505 M.) Concert. 9.05 SFR. (Radio-Paris, .1750 M.). doneert. 10.20; 2LO en 5XX. Tijdsein van «Green wich. Weerbericht. Nieuws. hebben om aan te nemen, dat dit on derzode in volkomen ^armonie zal worden ingesteld, met den wensch om hetzelfde doel te bereiken, n.l. den vrede in China en de mogendheden in staat te stellen, een poging te on dernemen, teneinde tot een regeling! met betrekking tot de binnenlandsche tarieven té geraken, welke wellicht mede zal helpen tot consolidatie van de Chineesche regeering in het bin nenland. "'Het ontbreken eener dergelijke re geering is, wat ook de overige oor zaken mogen zijn, 'één der voornaam ste oorzaken van de tegenwoordige troebelen, en daardoor wordt het vraagstuk zoo moeftijk te behandelen. Treinbotsing ln Frankrijk. In den nacht van .Vrijdag op Za terdag heeft, volgens een bericht uit Brussel, een treinbotsing plaats gehad in het station Aulnoye. De sneltrein (ParijsKeulen werd in de flank ge red en door een goederentrein. Het verkeer werd versperd. Er moe ten vele personen gewond zijn. Een orkaan in Amerika. Volgens een draadloos bericht zijn ten gevolge van den storm, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag boven iZuid-MLnnesota heeft gewoed, eenige personen gedood en velen gewond. De materieele schade bedraagt vol gens de voorloopige schatting 500.000. dollars. j KORTE BERICHTEN. De onderhandelingen inzake het Fransch-Duitsche handelsverdrag ver- keeren in een beslissend stadium. In Rusland moet ernstige ontevre den lj/Td tfin arbeiders en boererk tegeji de regeering bestaan. Dezen zouden zelfs met revolutie gedreigd hebben. Dr. Luther zal als vertegenwoordi ger van den rijkspresident te Dusseldorf de feestelijkheden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Rijnland bijwonen en daarbij een toespraak hou den. Aanvallen der Riffi 'op de Spaan- sche stellingen bij Tetoean zijn afgesla gen. 'Abd-el-Krim zou een algemeen offensief tegen Fez ondernemen. De stakingen in Nieuw Schotland duren voort, in weerwil van de aanwe zigheid der regeeringstroepen. Daar het Perzische protest tegen Ket opnemen van de Perzische Golf onder de verboden zones voor wa* peninvoer niet werd aanvaard, heeft de Perzische gedelegeerde op de con ferentie te Genève zich teruggetrok ken De bélas ringcoirrimissie van den Rijksdag heeft gister een voorstel van het centrum aangenomen, dat alle 'groote "industrieele ondernemingen, hun boeken alle drie jaar aan "de be lastingautoriteiten zullen moeten oveir - TH'et 'Tsjecho 'Slowakscbe ministe rie voor sociale aangelegenheden, heeft het wetsontwerp tot verzekering van journalisten, thans uitgewerkt. KERK EN SCHOOL. GEREF. KERKEN. Bedankt: Vobï Oud-Vp'sseméer, J. H. Hpekstra te Dalfsen. Ds. H. P. de Pree f Te Apeldoorn, waar hij zijn vacantle doorbracht, is gisteren na een korte on gesteldheid pp desn leeftij'd van 47 jaren overleden Ds. H. P. de Pree, predikant van de Ned. Herv. Gerrï. te Alkmaar. Vóórdat wijlen Ds. de Pree in Juni van 1909 in zijn laatste gemeente de bediening des Wplords aanvaardde, had hij' de ge meente te Hoogmade gediend, waar hij in 1903, het jaar van zijn cand. examen, oor het eerst werd bevestigd. De overledene was geboortig uit .Over- sseh Dr. J. v. d. Valk f Zaterdagmorgen is in „Eudokia" te Rot terdam' overleden Dr. J. v. d. Valk, rec tor, aan het Marnix-gynmasium aldaar. Dr. v. ld. Valk was reeds eenigen tijd lohgesteld, doch, waar in de laatste da gen geen verontrustende berichten waren gehoord, kwam de mededeeling van zijn sterven onverwacht. Dr. J. v. d. Valk was de oudste zoon van wijlen Ds. L. v. d. Valk van Scheve- ningen. Hij werd geboren 31 Juli '65 en bereikte dus den leeftijd van bijna zestig jaar. Hij volgde het gymnasium te Delft en studeerde in de letteren te Leiden en te Amsterdam'. Aan de Vrije Universiteit promoveer de hij op proefschrift over de gedichten aii Lucretius. Vervolgens werd hij leer- aar in de pude letteren aan de Theolo gische School te Kampen. Toen het Marnix-gymnasium te Rot- teiflazq w.erd opgericht, werd hjj tot ree-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2