gemengd nieuws, Ingezonden. academie-nieuws. stadsnieuws. telegrammen. fjlËUWE LEIDSCHCOURANT VAN SATERDAG T3 JUNI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de fa. Kraan en Groenewegen, om vergunning tot uitbreiding van de tim merwerkplaats in het perceel Oude Rijn No. 94;, kadastraal bekend Gem. Leiden, Sectie H No. 656; b. de fa. H. M. Biesiot, om vergun ning tot oprichting van een bakkerij en kokerij in het perceel Steenstraat No. 55, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 1694; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zatrdag, den 27 Juni e.k. de9 voormiddags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen deze vrzoken in te brengen, terwijl zij er de aandacht orp vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hindemet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 13 Juni 1925. j N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. - VAN STRIJEN, Secretaris. ming op i Juli aanstaande elders aan de stemming wenschen deel te ne men, zich daartoe kunnen vervoegen op heden 13 Juni aan het politiebureau des' avonds tusschen 6 en 8 uur, waar de hoofd ambtenaar ter secretarie den heer D. O. O. Boekhoven zal zitting houden om de ge- wenschte inlichtingen te geven en de kie zers hierin te helpen. Waar in onze ge meente: vooral zeer veel arbeiders buiten de gemeente werkzaam zijn, kan zulks VOOr. velen van dienst zijn. VOORSCHOTEN. Herv. kerk, v.m. 10 uur Ds. Dönssel- mann van Wassenaar. N.m. 5 uur Da. Fortgenis. Geref. kerk. 10 en 5 uur ds. Krays- wijk. BODEGRAVEN. In den ouderdom van 53 jairen is in! het Ziekenhuis te Utrecht overleden de heer D. Turkenburg, wethouder dezer 'gemeente. T' WOUBRUGGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, de Eerw. heer Brase - van 's Gravenhage eai nam. 7.30 uur, Ds. Joh. Kijne. 1 Geref. Kerk. Voorm1. 10 en nattt 7.30 uur, preeklezen. j Burgerlijke stand. Geb'oren: I Petrus Gerardus, zoon van P. Volwater ien H. M. Deters. Hendrik'us Simon, zoon van _Q. L. van Rijn en M. Verdegaal. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 uur^ Ds. Fortgens van Voorschoten, nam. 6.30 uur, Ds. Döns- zelmann. School Zijdeweg, Voorm1. 10 u. Ds. Te Winkel van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds Donner, Em. pred. te Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Cornells, zoon van C. Bonger en M. Prahl Bentzon; Helena' Wilhelmina, dochter van M. Hoogenhoom en G'. C. Zandvliet; Hildegard Margarethe, doch ter van E. A. Richarz en M. Schwade, Willem Cornelis, zoon van A. Groene- veld en M. A. de Roode. Overleden: Alida Maria Vogels, 17 j. Antonius Sander de Bode, 58 jaar, echt- 'genoote van Adriana Vis. Ondertrouwd: F. A. Boes en Wi. Koops. Gehuwd: J. J. de Mooij en O. A. KjOh 1 ïiijenenburg. RIJNSBURG. In het laatst der week waren de prijzen der bloemen weer eenigszins beter. Het meer koele weer droeg hiertoe wel eenigs zins bij. Met de Pyrethrums is het af- geloopen. Thans komen de late pioenen die varieeren van f 35,50 per 100. Del- finiums en papavers zijn goed gevraagd. Van Irissen is te veel, waardoor niet hooger betaald wordt dan 1032 cent 100. Vopr export kon wegens het warme weer weinig gebruikt worden. Wat ver zonden was kwam bedorven aan. De teelt is op heden niet loonerid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en n.an. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en n.m. .6 uur Cand. Dirksen uit Goudal i De oprichting van een Qhr. Radios Vereeniging gaat voorloopig niet door. Eerst was men bang, dat de financiën niet mee zouden vallen. Dit bleek echter niet juist, want de eerste avond dat men bij enkelen aanklopte daarvoor, werd er reeds voor meer dan f 200 geteekënd. Doch toen men plaatsing verzocht bij de Geref. Kerk, werd dit jammer ge noeg door den Kerkeraad geweigerd. ROELOFARENDSVEEN. Door het Bouwkundig Bureau „Ver hoog" te Sassenheim, is alhier aanbe steding gehouden van hen het bouwen van een woonhuis met bloembollenschuur te bouwen voor rekening van den heer E. Elsgeest alhier, .waarvan do uitslag is ils volgt: 'G. Rumphorst, Den Haag f 19.445 W C. Langhout, O. Wetering 18.900 Gj r. Oosterom, Alphen a. R. 18.800 Jaa Splinter, Leiden 16.745 S. trijk, Rijpwetering 16.650 (G -r. Charlet, Leimuiden 16.545 ^i. Perquin, Santpoort 15.885 Jet werk is aan den laagsten inschrijver gund. SASSENHEIM. Gisteravond hield de Staatkundig Gereformeerde Party, afdeeling Sassen heim, een openbare vergadering. De voorzitter heette in zijn openings woord o.a. den verslaggever van het „Leidsch Dagblad" welkom, en prees hem, omdat hij steeds een trouwv objectief ver slag gaf, ook van de vergaderingen van bovengenoemde partij. 't Wil ons voorkomen. cia.t hiermee te vens de capaciteiten en 't oordeel van nvv verslaggever, zijn geschat. We zullen ons daarom onthouden van het schrijven van een verslag. v. tWl BOSKOOP. Gemeenteraad. iVérgatlering van Vrijdag 12 Juni. [Voorzitter de burgemeester de heer P. A. Oolijn. (Afwezig weth'. v. Gelderen, wegens verblijf buitenslands. De voorzitter opent de vergadering. Spr. heet in het bijzonder welkom den heer Mesman, die na een ern stige ziekte weer hersteld de vrgaid- ring kan bijwonen. De notulen worden goedgekeurd en de ingekomen stukken, voor zoover daartoe is geadviseerd voor kennis geving aangenomen. 4. Mededeeling van B. en JV. in verband met de opmerking van den heer Abr. Brand i.z. de bestaande ge vaarlijke toestanden aan de Zijde. De heer Brand is het niet eens met Bi. en Wi. waar 2jj afdoende ver betering alleen mogelijk achten door den aanleg van een trottoir (kosten f300). De voorzitter zegt prijs te stel len pp het behoud van "de afschei ding tusschen den verkeersweg en het voetpad. Daarbij zal de Zijde-kwes tie waarschijnlijk dit jaar nog wél eens ter sprake komen. Na onderling overleg wordt beslo ten den gemeente-opzichter opdracht te geven'om de kosten te ramen van een verhooging van het voetpad tot trottoir. 5. Mededeeling van "B. en JVjin verband met een "door den heer W. C. van Kleef gestélde vraag i.z. de bezorging van cokes. De heer v. Kleef verklaarde zich voor tevreden gesteld. 6. Aanbieding door B; en Wj. van de rekening en verantwoording van heé Burgerlijk Armbestuur pyer het jaar 1924. Kennisgeving. 7. Aanbieding door B. en \Vr van het verslag over het jaar 1924 van den toestand der gemeente. "Het verslag zal bij de leden #rcu- leeren. i 8. Voorstel van B. en 3®. om den termijn gesteld voor ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen, Ridderbuurt 26 en 27. met drie maan den te verlengen. '.Goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en JVj. om te be sluiten tot aankoop van een schuur, staande achter de woningen, welke zijn aangekocht bij raadsbesluit van ll Maart 1925. De heer Spruyt wil hierover eerst in geheime vergadering spreken. Besloten worót met de behandeling van dit punt te wachten tot na de agenda. 10. Aanbieding van B. en .Wi. ter vaststelling van conceptbesluiten, streK kende tot wijziging der gemeente-bq- grooting voor den dienst 1924. .Goedgekeurd. 11. Advies van B.en IW. op een adres van den 'neer f. A. L. Servaas, alhier, om vergoeding uit ae gemeen tekas van scnaüe, geleden door een misstelling in eene in 1901 opge maakte akte van. den Burgerlijken Stand. De heer Brand is in tegenstel ling met B:. en W, van meening, dat hier een deel van de schuld rust op den ambtenaar. De aangever had wél is waar beter moeten uitkijken, maar we- wéten wel hóe dat in den regel gaat. Spr. stelt voor, de helft van de proceskosten voor rekening van 'ae gemeente te nemen. De heer v. d. W,o 1 f zou Wel eens precies willen weten wat het proces heeft gekost. De*heer Loef voélt veel voorliet Ivoorstel-Brand. .Vast staat, dat van ide zijde der Gemeente de zaak ook metbest in orde was. "Meermalen werden de formulieren blanco ter tee- lcening voorgelegd. In spr.'s trouw boekje staan zelfs eenige kinderen in geschreven door den toenmaligen agent van politie,. De voorzitter acht de kosten niet het grootste bezwaar, maar men moet met dergelijke dingen voor- zicnSg zijn. 'Wanneer de aangever niét schuldig is, is het de ambtenaar die de aangifte noteerde, n.l. burgemee: ter de Groot, van Embden. Misschien voelt die er wel voor, f60 te geven De heer Spruyt zou de gemeente 5n elk geval voorloopig willen laten betalen, daar hij- de(Q raad moreel aan sprakelijk acht. De heer Boekraad acht hetnooit te bewijzen dat indertijd de aangifte verkeerd is genoteerd, evenals de voor zitter. Met 65 stemmen wordt het voorstel van B:. en Wi. verworpen. Het voorstel-Brand om f39 te get ven woiüt met 1 stem tegen aange nomen. 12. Voorstel van B. en W. om mach tiging te verleenen met de N.V. Ne- derl. Thermo-Chemische Fabiieken, te Amsterdam een overeenkomst aan te RECLAME jgaan, betreffende het verwei a van afgekeurd 'vleesch en vee. In antwoord op een vraag van 'den heer Boekraad deelt de voorzitter mede, dat de duur van het contract 15 jaar zou moeten bedragen. De Ge beente is vrijwel geheel gevrijwaard van schade. Alleen zal de raad later hog eens moeten beslissen of hij de verkregen baten aan de oorspronke lijke eigenaars van het afgekeurde vee zal ter hand stellen. Het voorstel worSt hierna 'aange nomen. 4 i '(Slot volgt). Ernstig auto-ongeluk, Woensdagav. heeft bij de Dungensche brug, onder deze gemeente, een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Omstreeks elf uur kwam van uit de richting Berlicum de auto v. Steen bakkers gereden, waarin behalve de chauffeur, drie Dungensche jongelui gezeten waren. Door een tot nog toe onopgehelderde oorzaak botste bij de Dungensche brug de auto tegen een boom. De inzittenden werden allen uit bet voertuig geslingerd,' v. d. M. werd op verschillende plaatsen zwaar gewond opgenomen, v. T. was buiten kennis, de chauffeur S. had een zware verwon ding aan het oog. Van L. kwam er met een geschéurd pak af. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De toestand van v. d. M. was zoo zorgwekkend, dat hem ter plaatse het Hi Oliesel werd toegediend, waarna hij naar huis werd vervierd. De burgemeester liet de auto tot 'n nader onderzoek in beslag nemen. Verdronken. Te Twello zijn 2 kinderen, Van der Klauw, broertjes van 12 en 14 jaar Donderdagavond bij het baden in den IJssel verdronken. Een ander knaapje, Willem Verbeek, die ter zelfder tijd in levensgevaar ver keerde, werd door zijn ouder broertje gered. De 20-jarige L. S. van Slochteren (G. is gisteren bij het baden verdronken. De metselaar W. te Hengelo (G.) is Donderdag bij het zwemmen te Baat in den IJssel verdronken. Donderdagavond is de 171jarige J. van der Harst bij het zwemmen in de Kon. Wilhelminahaven te Viaardingen verdronken. Bloedvergiftiging. De 32-jarige turf handelaar J. H. Nijkamp te Rijssen kreeg door bet openkrabben van een puistje aan zijn neus bloedvergiftiging en overleed na eenige dagen. Boschbesschm. Te Broesbeek is aan de openbare en bijzondere'lagere scho len reeds de zömervaeantie begonnen, die er vijf weken duurt. In deze weken houdt de Groesbeeksche jeugd zich bezig met het plukken van boschbes sen, waarmee menig gezin een aardig duitje verdient. De oogst zal dit jaar groot zijn, dank zij het gunstige weer in Mei, dat den bloei bevorderde. De eerste handelsprijs is dit jaar f0.50 per Kg. In 1924 werden ongeveer 200 000 Kg. beschbesschen in Groesbeek en om geving geplukt waarvoor de handelaren ongeveer f70.000 aan de plukkers uit betaalden. Dit jaar zijn de verwachtin gen nog grooter. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie,) Geslaagd voor het: Doctoraal exameij, Indische Letteren de heer A. A. Cénau te Amsterdam. Doctoraal examen Nederl. letteren, de heer W. A. de Vreede, te Rotterdam. Candidaats-examen Wis-' en Natuur kunde, La I. de heer H. H. Schure, Den Haag en mej. J. Ruinen, Den Haag. Candidaats-examen Rechten, de heer xMulder te Oegstgeest, J. A. C. F. Kuy- pers, Haarlem en A. W. van Imhoff te Groningen. Doctoraal-examen Rechten, de heeren G. H. L. Aniens, Den Haag, J. M. J. Baak, Leiden, J. J. Plugge, O.- en W.- Souburg (Z.), D. Sanderse, Den Haag en Mej. D. L. van Gulik, Den Haag. De heeren De Vreede en Cénau ver kregen cum laude. Tentmeetings. Wij vestigen nog even de aandacht op de groote tentsjimenkomsten van het Leger des Heil», welke hedenavond op het terrein aan de Lammermarkt aanvangen. Eindexamen Gymnasium, 2de Groep: Geëxamineerd 12 candida- ten voor B. Geslaagd Maria E. Blok, Amalia C. J. Boot, Hajo Bruining, Suze M. C. van der Hoeve, S. J. van der Hoeven, J. Jacqueline Hoogenboom, E- lisabeth M. Hulshof Pol, P. C. Kok, J. Verwer, J. A. Zaaijer, en Aukje Zuid- hoff. Afgewezen één candidaat. Van de vorige groep is nog geslaagd voor A.: Laura Ch. Ang. Kie Honig, Huizinga en W. R. Juijnboll. 'Apothekers assistenten eamen Groep XVxII. Opgeroepen caiüUi- daten. Afgewezen *1. 'Gestaagd: de dames H. Kiihr, te Brecla, T. Bolsius, G. Achttien, bei den Rotterdam en C. Mendel, Den Haag. Woubrugge, 12 Juni 1925. Mijnheer de Redacteur, Dat er verband is tusschen Woubrugge (Jacobswoude) en de herdenking van Jan de Bakker 1525^—1925 is nu bekend. Wis ten wij tot heden nog maar weinig van dezen bloedgetuige, thans is deze ons ten voeten uit geteekend door Ds. J. W. Gunst van Woerdenin het .werk Johannes Pistorius Woerdensis. Ondergeteekende heeft dit werk in bezit en zou het zoo gaarne in ieders hand geven, die belang stelt in onze schoone Kerkhistorie, een recensie er van te geven daaraan waag ik mij niet. Bekwamer han den zullen dit wel doen. Terecht is reeds opgemerkt, dat wij den schrijver voor zijn beteekenisvollen arbeid mogen danken. Wie weet wat een tijd en inspanning het kost, uit de archieven alles op te sporen en dit irt ie en lijvig boek saam te stellen, die dankt God, dat Hij Dr. Gunst de kracht en bekwaamheid daar toe gaf. Onze kerkhistorie is daardoor weer ver rijkt, het boek is zeer boeiend en onder houdend geschreven, geen gefantaseerde roman, waarnaar zoo dikwerf wordt ge grepen, dit is alles waarheid uit bronnen geput. De 474 breedvoerige en belangrijke aan teekeningen getuigen daarvan. Wat wisten wij toch weinig vén dezen geloofsheld. Wat in de Vaderlandsche en Kerkgeschiedenis van hem wordt ver weid is gering en zelfs niet geheel juist. Moge het in handen komen vooral' oók van onze jongelieden, het zal hun. 'kennis verrijken en hun liefde en achting opwekken voor de baanbrekers der ze genrijke reformatie. Hoogachtend, O. C.' VAN HE MESSEN. Dalen, Oegstgeest, "Rhijifhofweg Mej. E. Wouters, Bloemendaal, ,Vg- venveg 22 - Mej. VC J. Mulder, Den Haag, Laan v. N. O. Lndië 114 IXI. v. Ingen, 'Gouda, Markt 61 j G. v. Dijk. Leiderdorp, Doeslaan '41 F. A. Wi- Bohemen, Veur, "Dam-j laan 2e Mej. G. van Osnabrugge Rijnsburg, Katwijkerend 14 Mej. G. J. A. de Waal, Tilburg, 'Nieuwe- Land 28 Mej. J. W. Jansen, Am sterdam, Ten Katestraat 88 J. A'. Arrtoldussen, Voorburg, v. Hoornstr. 155 M. Sneeuwenhoek,,Culemborg. iVeerweg 68 H. B. v. .Veelen, Sas senheim, Tajlingerlaan Mej. H. V. d. Feen, Nijmegen, Pater Brug manstraat 15 Mej. J. Zondervan, Leeuwarderadeel Schrans Hofstraat 356 P. v. Norde, Soest, Hartweg 13 Mej. A. v. d. Woerd, Baarn, Gen. Karei v. d. Heijdenplein J. G. Bosch, Winkel, Oosteinde A 212 iR. Vos, Oegstgeest, Schoolstraat bij 'Ameele Mej. E. Ude, Gonders- heim (D.) Steinweg 48 M. G. Vier ling, Wassenaar, Kerkdam 5 - Adr. van Rheenen, Gouda, St. Jozefstraat 59 Mej. M. C. Welboren, Haar lem, K. Bagijnestraat 8 Wed. de NieCramer, Den Haag, Berbisstr. 79 "G. Gerdes, Wijk aan Zee en Duin, Alkmaarscheweg E 57 Mej. M. A. M. Schilte, Wassenaar, Leid- sche Straatweg 32 G. L. Hansen, Voorburg, Vrljburgstraat 31 J.F. <M. Caudri, Den Ha^g, Dunklerstr. 63. (Draadlooze dienst.) Lijst van vestiging en vertrek. Gevestigd. J H Parmentier, dienstbode Morsch weg 128B C. van Schie, Bosch- en Gasth. polder 6 Dr. F. J. H. van Deinse, arts, assistent, b.d. Ver gel. Pathalogie, Rapenburg 79 H. Vlak en gezin, werktuigkundig tee kenaar, Mauritsstraat 85 H. W. M. Maussen, Breestraat 15 B. C. v. den Nat, Witte Rozenstraat 40a E. v. d. MeerJoostens, Koestraat 13 M. J. C. Wagemans, dienstbode Apothekersdijk 27 J. H. P. Pak ker, teekenaar, Schutterstraat 2a D. van der Giessen, kantoorbed. Bree straat 159 W.* M. C. van Raven- stijn, dienstbode, Witte Singel 73 W. van der Gaast, timmerman, v. Stirumstraat 20 M. Boef, huis houdster, Rijrisburgersingel 12 K. Breebaart, verpleegster, Rijnsburger- weg'3 H. J. Nijkamp, idem P. J. van Veen, dienstbode, Wasstraat 37 A. M. de Meij, dienstbode, L. Mare 455a A. Dral, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis J. L. Groot- jen, sigarenmaker, Levendaal 151 1 Th. M. Elgakkers, mach.-teekenaar, Noordeinde 31 C. M. vaii Heijnin- gen, kinderjuffrouw, Breestraat 127 A. Frank, dienstbode, H aarensingel 41 A. R. Kuyvenhoven, Huigstr. 10 C. E. van Nesv. Houten, 'Hoogewoerd 129a A. v. d. Wee Verzijden, Stadhouderslaan 19 G. E. T. Kruger, telefoniste, N. Rijn 35 A. Prowaseck en gezin, gieter v. kunstvoorwerpen, H. de Grootstraat 23 A. M. Marree en gezin, 1.1. ma chinist, Koninginnelaan 6 A. A. L. M. Schlatmann, koopman, Visch- markt 9-10 G. van Daalen en ger zin, machinist N. S., Gasstraat 60 |M. Bultje, Amaliastraat 19 D. Zandbergen, dienstbode, Acaciastraat 6 A. Eugelink, dienstbode, Oude Rijm 2 J. v. d. Molen, sigarenma ker, Heerensingel 41 D. J. Kooi man, dienstbode, Breestraat 117 Hövelmeijer, dienstbode, Witte Sin gel 80 C. Grootjans en gezin, korp. konstabel, Poelgeeststraat 10. Vertrokkea. Mej. J. Kraus, Den Haag, West einde 27 G. H. B. Köss, Voor schoten, Voorstraat 31 Mej. Joh. L. van Dongen, Den Haag, Ged. Burg wal 57 Joh. de Bie, Roosendaal (Gildebondstraat 4 J. H. Oort, Oegstgeest, „Rhijngeest" A. v. d. Meer, Oegstgeest, de Kempenaerstr, 33 C. "R. Rijnenberg, Den Haag, Stationsweg 8 C. Valkenburg, Den Plaag, Prinsenstraat 14 P. Wi. de Gooijer, Londen, 33 Stapleton Hall Roadstrand 4 L. Ginjaar, Oegst geest, de Kempenaerstraat 2 W F. Beij, Hazerswoude, bij Philippo Joh. Boom, Leiderdorp, Utr. Jaag pad 14 N. de Ren, Valburg, Ooster hout bij L. Koedam Mej. ,G. v. BERLIJN, 13 Juni (V.D.( Het ant woord van de Duitsche regeering op de ontwapeningsnota der geallieerden zal naar verluidt, waarschijnlijk een informeel memorandum zijn, waarin de Duitsche regeering nadere ophel dering waagt van verschillende ei- sch der geallieerden. Dit memoran dum zou reeds gereed zijn. De Duit sche regeering aanvaardt daarin ze kere gedeelten der nota en heeft reeds last gegeven tot de onmiddellijke uit voering daarvan. Op andere punten acht de Duitsche regeering nadere op heldering noodig, alvorens zij een be- slisisng kan nemen. De Duitsche re- gedring aanvaardt niet de eischen, die niet in overeenstemming zijn met het Verdrag van Versailles. PARIJS. 13 Juni (VJJ.) Terwijl te Parijs een vreeselijke hitte heerscht, hebben gisteren in verschillende dee- len van Frankrijk groote onweders en hevige stormen gewoed. LEIDEN, 13 Juni 1924. Groentenvei- ling „Ons Belang." Sla 3.60 3.605-50, peen 1724, kool 1015, kool II 58, kool III 1.50—4, rabarber 2—3.10, pie terselie 1.502, Andijvie 34.50, hee- renboonen 1—1.10 per 100 9tuks. Postelein 701.20, tuinboonen 1.20 10, stoofsla 0.550.70, spinazie 1— 70, doppers 2.502.80, peulen 1.40 per kist. Perziken 18—22, kom- kommesr 2025 per stuk. Aardappelen 2022 per 100 kilo. Aardbeien 32—38 per pond. LEIDEN, 13 Juni 1925. Botermarkt, prima fabrieksboter 2.05, prima boferen boter 2,10—2.20, goede boerenboter 1.95 2.05 per K.g. Aangevoerd 132-8, 20-16 vaten wegende 2910 K.g. Handel matig LEIDEN, 8—13 Juni 1925. Turfm. Aanvoer 150.000. Prijs 6.507. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Jan. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst.: 768.9 Valentia. Laagste Barometerst.: 747.3 Janmayen Verwachting tot den avond v. 14 Juni. Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer. Zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur 17.0 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 7 uur 20 gr. C. 's Middags 12 uur 21 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk. Voorm. 7 uur 22.5 gr. C Middags 12 uur 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 13 Juni: 9.50 n.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3