Kinderen PUROLd NIEUWE LEÏDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 MEI 1923' smeeiifelijke Aankondigingen gemeentelijke vischvekkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Zaterdag en voorzoover voorradig ook Zaterdag avond verkrijgbaar: SCHOL 0.12—0.35 per pond. Leiden, 29 Mei 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat .de beslissing op het verzoek van: a. C. L. van Dam, om vergunning tot uitbreiding van de broodbakkerij in het perceel Koningstraat INo. 2, kadastraal bekend Sectie K No. 2251 en b. H. M. Meykamp, om vergunning tot utibreiding van de bewaarplaats voor buskruit in het perceel Vrouwe- Bteeg No. 7, kadastraal bekend Sectie H No. 2402, is verdaagd. Leiden, 29 Mei 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. is. Het spijt spr. voor de landbouwers, voor wie bet van belang is, dat de han del zooveel mogelijk toegang beeft, maar spr. kan niet anders adviseeren. Het voorstel tot openstelling werd verworpen met 43 stemmen. Vóór de beide wethouders en de beer van Eg- mond. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek werd besloten evenals vorig jaar f 10 subsidie te geven voor de wedstrijden van de burgerwacht in den kring Rijnland Oost. (Niet f25. zooals gevraagd was). Bij de rondvraag informeerde de beer v. d. Berg naar den stand van zaken bij den waterleidingaanleg. Geantwoord werd dat 't plan eenigs- zins 'is gewijzigd. Een gedeelte zal eer.st na het eindigen van den hooibouw worden aangelegd. Dat de materialen er nog niet zijn ligt aan de scbaarsche levering. De fabrieken hebben bet erg druk. De raad ging hierna in geheime zitting. SASSENHEIM. Geboren: Sara, d v H. A. de Vet en A. van Duuren. Overleden: Johanna Theodora van Bemmen, 79 j., wed. van G. Blom. Gehuwd: Johannes Petrus Balen ,59 jaar, wedn. van M. J. van Houten, en Aldia Luk-, 63 jaar, wed. xan W. Kniest. Petrus Cornelis de Groot, 23 j. en Maria Cornelia Burgmeijer, 23 jaar. Gerardus Schrama, 28 j. en Maria Catharina van der Pijl, 27 j. Jan Dirk Heijns, 27 jaar en Antonia Keijzer, 24 jaar. Hendrik Colijn, 24 jaar, en Neeltje Adriana Oudshoorn, 25 j. Gevestigd: A. P. van der Ploeg, geb. Bikking, Menneweg 16 van Warmond. S. van der Stelt, Bij dorpstraat 30 van 'sGraveland. J. Doornbosch, Charbon laan 18 van Wilnis. M. J. Aangeenbrug geb. Kno,ppert, Charbonlaan 9 van Voorhout. Vertrokken: H. Kragt, van Rusthoff laan 9 naar Voorhout. M. P. Oosterbeek van Hoofdstraat 152 naar Heesmtede. jA. Balen geb. Luk, v. Hoofdstraat 157a naar Haarlemmermeer. P. C. de Groot, ,van Hoofdtraat 130 naar Heemstede. iM. C. Schrama geb. van der Pijl, van 'Menneweg 7 naar Hillegom. H. Katten berg, van Rijksstraatweg 2 naar Reeu wijk. Mej. M. J. van Egmond, Htn Hoofdstraat 124 naar 'sGravenhage. De ijk en herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben op 16 en 17 Juni a.s. in het K. S. A. gebouw. VOORSCHOTEN. Bij den heer J. W. Eggink, Paapweg alhier, werd hedenmorgen een damesfiets igestolen. j De dader beleefde echter niet veel ple zier van zijn avontuur. I De gebr. de B.. dia 't was 5 uur ■reeds op hun land achter het huis werk ten, snapten den man en waarschuwden de j bewoners. De heer E. was spoedig op zijn motor de dief achterna, gevolgd door de auto van gebr. E. Spoedig was de dief achterhaald, in den auto geladen en aan de politie over geleverd. Het bleek een berucht individu te zijn. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Voorm. 10 uur, Ds. Fortgens, n.m. 5 u. Ds. Steenbeek van Leidschendam. Twee de Pinksterdag. Voorm. 10 uur. Ds. Fcxrt- Igens. Geref. Kerk. Voorm. 10 en n.m. 5 uur, [DsvKruyswijk. Tweede Pinksterdag. V.m. To uur, Ds. Kruyswijk'. Den ioden Juni hoopt den heer JL v. d. Hoek alhier, den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad van ae N.V. „Silva", v.h. J. M, van Kempen en Zonen, alhier. WASSENAAR. Op de gehouden algemeene ledenver gadering der Boerenleenbank alliier werd Da gebruikelijke opening door den voorz. en lezing der notulen, onder de mededae- lingen van het bestuur door den voorzitter allereerst medegedeeld, dat de heer La- zarom ontslag had gevraagd als kassier d r bank, wegens ver gevorderden leeftijd. ontslag was door het bestuur aan- v ;rd en nu bracht de voorz., den heer L ar om warme hulde toe voor al het- g 1 hij in de achttien jaar, dat hij deze fi tie had waargenomen, voor de banX *r lezer plaatse was geweest. Met nauvv- ette plichtsbetrachting had hij steeds .ijn werk verricht en ook mede aan zijn iver en toewiidv was het te danken» dat de bank te dezer plaatse tot een der beste in ons land was uitgegroeid. De heer Lazerom dankte voor' de waar- deerende woorden tot hem 'gesproken en nam vervolgens als kassier afscheid van de leden der Bank. Vervolgens werden de periodiek' aftre dende leden van het bestuur en raad van toezicht weder herkozen. Door den heer J. J. Nel werd verslag uitgebracht wan de algemeene vergadering te Utrecht gehouden, waaJrvpjop de voor zitter hem dank zei. Als afgevaardigden voor de vólgende algemeene vergadering werden weder her benoemd de heeren J. J. Nell en A. Ver steeg. Besloten werd het bestuur machtiging te verleenen den rentevoet zoo noodig in de loop van het boekjaar met een half procent te verlagen. Tenslotte werd overgegaan tot de be noeming van een nieuwen kassier. Hier voor werden door het bestuur een drie tal candidaten voorgedragen, en na een breede discussie over dit belangrijke punt van de agenda werd tot stemming over gegaan. De uitslag wais als volgt: v. d. Plas 90 stemmen. v. d. Zalm 27, stemmen. Groen 34 stemlnem Blanco 2 stemmen. ALzoo werd de heer v. d. Plas met meer derheid van stemmen benoemd. Vervolgens werd nog besloten tot aan stelling van een controleur, voor welke functie de afgetreden kassier met alge meene stemmen werd benoemd. Het salaris van den kassier werd nu bepaa!4 op f 1500 per jaar met vrije woning. Het bestuur vroeg machtiging tot aan koop van een woning voor de som van f 12.000 en f 1000 voor het inrichten van dit huis met een brandvrije kluis, enz. Het salaris van den controleur wordt op f 590 per jaar bepaald. Nadat bij de rondvraag door de coop, vereeniging „Samenwerking" bij monde van den heer Bos, den afgetreden kassier nog een woord van dank was toegespro ken voor de aangename en prachtige sa menwerking met bovenggenoemde vereen, en nog een enkele vraag door den voorz. was beantwoord omtrent de bewoning van het bankgebouw, werd de vergadering door den voorzitter met dank voor de flinke opkomst gesloten. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 en n.m. 6 uur, Ds. A. A. Dönszelmann. School Zij de weg. Voorm 10 uur. Ds. G. Mansvelt van Amsterdam. Tweede Pinksterdag. Dorp. Voor. 10 uur Ds. Nauta van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. v. d. Heyden. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned, Herv. ,Gem. Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje en n.m. 5 uur in Irene, Ds. Jansen Schoen hoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en n.m: 5.30 uur, de heer v. Deth, cand. te Brussel. Tweede Pinksterdag, voorm. 10, ,uur, Ds. R. Schilder, van Delft. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Vundderihk van Haar lem, n.m. 6.30 uur, Ds. G. Tichelaar. Tweede Pinksterdag. Voorin, iö uur, Ds. 1G. Tichelaar. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en n.m. 6 uur, Ds. Th. .Woudstra. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur, Ds. T. H. Woudstra. KATWIJK AAN DEN RIJN. Sinds ruim een jaar is de veror- 'idening van kracht waardoor iedere ingezetene, wonende aan weg of straat waar een hoofdbuis der waterleiding gelegen is, verplicht is, zich aan te sluiten aan het buizennet der water leiding. En zoo als zulks steeds pleegt te gebeuren, wacht men met derge lijke minder gewenschte zaken tot het uiterste. Dit* uiterste schijnt thans wel zoo ongeveer gekomen. [Vorige week ontvingen alle niet- aangeslotenen een waarschuwing om zich zoo spoedig mogelijk aan te slui ten terwijl gisteren verschillende in gezetenen die nog niet aangesloten zjijn een waarschuwing om binnen 8 dagen een aanvrage tot aansluiting te doen. Mocht zulks dan niet gebeurd dan zal proces-verbaal volgen. Op he- cjen zijn nog niet van hoofdbuizen voorzien: Bruggestraat, Nieuwe com mandeurspad, gedeelte Achterkerkweg achter de Geref. School. Gisteravond hield de 'Coop. Boe renleenbank haar jaarvergadering* in Hotel „de Roskam" onder voorzitter schap van den heer Jac. Wassenaar. Met een woord van weikóm werd de vergadering geopend waarna de se cretaris, de heer J. v. d. Perk, de notulen las. Hierop waren geen aan merkingen. Vervolgens werd voorle zing gedaan van het financieel ver slag van den kassier dat zeer jpm- stig was. De rekening was nagezien en in volmaakte lorde bevonden. Vervolgens kwam aan de ,orde vaststellen der rente voor spaarkas, rek. courant, de posito enz. Hierin meende het bestuur geen wijziging te moeten brengen en advis'eevde de vergadering dit te bfe- palen op het cijfer van vorig jaar waarmede de vergadering accoord ging. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen en namen hun benoeming aan. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Enkele huishoudelijke aangelegenheden kwa men ter sprake. De voorzitter sloot de vergadering met dank voor de op komst. Ned. Herv'. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. Bollee, nam: 6 uur zendeling iEggink uit Leiden, 2c Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 0 uur (Belijdenis des Geloofs) Ds. Meijering. 2e Pinksterdag voorm. 9.30 uur Ds. van der Heyden van Wassenaar. RIJNSBURG. Al waren de prijzen der bloemen redelijk, doch waren in verband met de komende Pinksterdagen, hoog^re prijzen verwacht. De pioenen, de z.g. „Boerenpioenen" zijn door de warmte van vorige week allen ineens in bloei gekomen en door de daarop volgen de koude dagen zijn de soorten die dan volgen niet tot rijpheid gekomen. Zoodoende een tekort aan deze bloe men met als gewoon gevolg hooge prijzen. Roode pioenen gingen van (5 tot f5.90, terwijl de witte gingen tot f6.80 per 100. Pijrethrums vari eerden van f0.45 tot f0.90. NOORDWIJK. Bjj het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling, waren deze week als werkzoekende 'ingeschreven: 11 personen, n.lj. losse qrbeiders 3, landarbeiders 2, Visschers *2, Stucadoors 2 en Broodbakker 1'. NOORDWIJK AAN ZEE. (Ned. Herv. Kerk le Pinksterdag voorm. 10 uur en nam>. 5 uur Ds. J. fVermeulen. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Hermanides. 'Geref. Kerk voorm: 10 en nam. 5 uur en 2e Pinksterdag voorm. 10 uur Ds. Koers. LISSE. Meermalen reeds was er sprake van dat onze burgemeester, de heer Een- huis, als zoodanig ontslag zou nemen. Dat deze geruchten ongegrond wa- ren^ blijkt wel uit- het feit dat de heer G. J. M. Eenhuis met ingang van 16 Juni 1925 opnieuw benoemd is tot burgemeester dezer Gemeente. Deze week was men druk bezig de overige tramrails te vernieuwen. [Woensdag omstreeks 5 uur had men een groot gedeelte straat opgebroken om den tweeden wissel te vemieuwes Door het gewicht van den locomo tief kantelde de rail waardoor de ma- machine dwars over den weg kwam te staan. Het voorbalcon van den eersten wagen werd geheel Ingedeukt, waardoor het tramverkeer een tijd stil kwam te staan. Na veel tobben was de baan om 9 uur weer vrij? ALPHEN a. d. RIJN. Donderdagmiddag werd Mej. v. L1. fietsende langs den Gouwsluischen* wieg, door een motorfiets aangereden. 'Zij kwam te vallen en was niet in staat verder te gaan. Het meisje werd bij den heer Z. binnengebracht!. Ingekomen: H. O. M. Suijker, jechtg. van C. V. v. d. Meer van fVIaardinger Ambacht IT. J. Hoo- gjeveen van .Woubrugge .Cath. J. Janmaat van Zoeterwoude W:ilh. A. Janmaat van Zoèterwoude J. /H. M|. van Hofwegen van Ouden bosch B. de Jong van Rijswijk J. Goedhart van Zwammerdam Til. KATWIJK. (Voor de rechtbank te Alkmaar heb ben terecht gestaan, de gebroeders K. len L. Ol., schippers uit Katwijk, 'thans gedetineerd. Zij hadden in het 'tijdvak JanuariApril een aantal val- 'sche rrijwielb'elastingplaatjes verkocht 'die K. had ingekocht voor f49 de 50 'stuks. De koopefs werden gevonden 'in Medemblik en omstreken, waar b'ekl. met een motorboot vertoef del. Eisch tegen K. 6 maanden en' tegen 'L. een maand gevangenisstraf. Bakker van Groningen E. Schellin- gerhout echtg. van Hj. de Pater van Nieuwkoop M. de Blanken van fWoubrugge J. Spring in 'tVeld ien gezin van Zevenhoven J. Hooge veen van Woubrugge 'A'. L. de Vogel en gezin van Hazerswoude J. Bol en gezin van Koudekerk' IM. Schroder van Heerlen. Vertrokken: S. P. Velseb'oer en gezin naar Zoeterwoude A. Bol naar Bunnik Cath. P. Helmer naar Amsterdam M. van Egmond naar Kleiden Th. J. van Goozen naar Woubrugge A'. J. l'Amie naar Voorhout J. G. Zwarts naar Gouda Soph. Oltmans naar Mijdrecht 'M. E. Wockener naar Amsterdam! J. G. Boot en gezin naar Hilversum i— J. de Raat naar Heinenoord C: Gelderblom naar Uithoorn O,. M. de Brouwer naar Amsterdam. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Geref. Kerk'. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. D. Ringnalda. Tweede Pinksterdag, Voorm. 9.30 uur, Dr. Ruijs van Lisse. RECLAME ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het Doctoraal examen Indisch Recht de heer A. Enda Boemi (Leiden). Doctoraal examen rechten, de heeren E. G. F. Reichenfeld, (Ueiden) en J B. Sens (Heusden). Apothekers assistenten examen, gr. XIV. Opgeroepen 4 kandidaten., afge wezen i. Geslaagd de fames E. B. van der Meulen, (Semarang); N. van der Plas (Hardinxveld); en W. E. Roodzant (Rotterdam). Geslaagd, voor het Doctoraal examen in de Indische Letteren, de heer C. C. van den Berg (Rotterdam). Als Uw. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk STADSNIEUWS. Prof. Dr. D. A. de Jong. Prof. de Jong. wiens overlijden wij op een andere plaats in dit nummer meldden, werd geboren te Broek' op Langendijk, ,op 25 April i&>5. Na aanvankelijk in de veeartsenij, waar voor hij in het buitenland de noodige graden verwierf, te zijn werkzaam ge weest, werd hij 12 Mei 1907, tot butienge- woón, en 3 Juni 1920 tot gewoon hoog leeraar in de vergelijkende ziekteknude en parasitologie benoemd. Gedurende de eerste jaren van het be staan dezer inrichting, was de overledene directeur kvan het openbaar Slachthuis alhier. Hij' .was bok de man, die den stopt heeft "geven tot oprichting van het abattoir. INGEZONDEN (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Mag ik bij dezen uw advies inwin nen in een voor mij moeilijke kwestie? Zooals u bekend is, zal het nieuwste politieke trio, dat ik kortheidshalve aanduid met de initialen B.Z.K., ook in Leiden een voorstelling komen ge ven, natuurlijk(l) zonder debat, van wege de meerdere stichtelijkheid en om vooral te bevorderen, dat wij in den politieken strijd eerlijk tegenover elkaar komen te staan en elkaar daar recht in de oogen zien. (Ik vermoed, dat deze laatste uitdrukking aands. K. in een van zijn lijfbladen wel de ver zuchting zal suggereeren, dat het den anti-revolutionairen gegeven mocht worden, dat ze eerst zichzelf maar eens recht in de oogen komen te zien.) Als ik mij de vraag gesteld heb, of het voor ons dienstig is, dat we deze politieke vermakelijkheid gaan hijwo nen, overweeg ik daarbij allereerst, dat aanschouwelijk onderwijs in de „aloude beginselen onzer vaderen" al licht nog meer kracht zal ontwikke len,, dan wanneer wij dit alles onder een kopje thee uit de „Banier" lezen. Bovendien zijn we dan niet afhanke lijk van „verdraaide" „onware en on waardige" anti-rev. pers-verslagen, en worden wij, door het zelf gehoord te hebben, veeleer gesterkt in de zeker heid, dat wij, A.R. 't toch heusch' mis hebben. Maar, M. de Redacteur, ik stel me. voor, als we zoo gezeten zijn onder de klankvolle redenen van Ds. Barth en het welluidend gepreek van Ds. Zandt, dat op een gegeven moment ons antirev. het bloed gaat overkoken en dat ons dan een interruptie van 'thart moet, op gevaar af door den zeer groo- ten Onbekende (op politiek gebied, wel te verstaan!) den heer X.X. uit D(elft?) in een volgend no-, van de Banier uit gemaakt te worden, net als die broe ders te Harderwijk, voor „,in booge mate revolutionairen", omdat we zoo „onordelijk" zijn en oorzaak van „on stichtelijke tooneelen." M. de R. Ik vind, dat we dit kleine beetje smaad maar op den koop toe moeten nemen, en onze spontane ge voelens geenszins moeten en mogen onderdrukken. Want de geur van deze extra-zware politieke tabak, merk B. Z.K. gaat prikkelend werken! Welnu, laat het die uitwerking hebben. Eu als ons dan niet de gelegenheid gege ven wordt, ons behoorlijk te uiten' in een fatsoenlijk, zakelijk debat (zonder dooddoeners en texten), welaan, dan riskeere men 't, dat er a.r. snaren gaan trillen, dat er geïnterrumpeerd wordt-, dat wij niet alles voor zoete koek op eten. (Meteen een goede oefening voor de heeren, als ze eventueel nog eens in de Kamer komen). U begrijpt, M. de R. de moeilijkheid, die voor mij in déze kwestie schuilt. En daarom is 't, dat ik u publiekelijk vraag, of u het met mij eens zijt, als ik beweer, dat het bijwonen der ver gadering van da S.G.P. op a.s. Dins dagavond een pracht-middel is, om waardeering en bezieling te wekken voor onze eigen, aloude anti-revolu tionaire beginselen, weshalve wij in grooten getale derwatr*s moeten gaan. om gezamenlijk gesterkt en gestaald te worden voor den komenden strijd. Intusschen, met de meeste hoogach ting, uw dw. C. B. Leiden, 29 Mei 1925. 't Komt ons voor, dat er niet het minste bezwaar tegen kan zijn dat goede Antirevolutionairen naar deze sprekers gaan luisteren. Ze zullen er zeker een en ander lee- ren, waarmee ze hun voordeel kun nen doen. Maarze zullen er ook tot in hunne nieren worden geprik keld, waarom het voor menscben met prikkelbare gestellen beter is rustig thuis te blijven. Ze zouden zich al licht laten verleiden tot interrupties, opzichzelf misschien volkomen ad rem, maar waaraan een verkeerde uit legging kan worden gegeven. We heb ben onlangs toch kunnen lemen dat deze. publieke aanklagers van de A.R. partij zoozeer het debat schuwen, dat een eenvoudige interruptie ais een po ging tot ordeverstoring werd aange merkt en een stroom van verwijten tengevolge had. Daarom, wie van zichzelf niet zeker i9 blijve liever rustig thuis en bezoeke de binnenkort te houden vergadering waarin Mr. Dambrink en Ds. Jonge- leen, die het debat niet schuwen, de beschuldigingen van Ds. K. c.s. gron dig zullen weerleggen. REDACTIE. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst) BERLIJN, 30 Mei (V.Dj Tot dus ver zijn 12 dooden en 60 gewonden geteld bij het spoorwegongeval te Boedapest. Zooals bekend, rijn ten ge volge van een verkeerden wisselstand een personentrein en een goederen trein op elkander gebotst. TANGER, 30 Mei (WD.) Abd el jKrim telt reeds duizenden slachtof fers onder zijn troepen. Ok zijn broe der behoort onder de gewonden. Na de nederlagen in de Fransche zóne <j|oiet Abd el Krim weer aanvallen op 'Spanje. Ongeveer 1000 Riffs zijn den weg overgestoken tussclien Tan- ger en Tetoean. 3000 Riffs zijn naar het Z. getrokken, zoodat Krim voor nemens is Tetoean vanuit twee rich tingen aan te vallen. De Spanjaarden hebben met vliegtuigen de omgeving van Tetoean gebombardeerd. Marktberichten. LEIDEN, 30 Mei. Eieren veiling. Totale aanvoer 18.030 stuks. Kipeieren f6,457,75- Eendeneieren f 5,30—6,40. Kalkoeneieren f 13,per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 25—30 Mei 1925. Turfmarkt. Aanvoer 100.000. Laagste f 7, hoogste prijs f 8 per 1000 stuks. LEIDEN, 30 Mei. Botermarkt. De prij gen van Boter op de heden gehouden markt waven als volgt: Prima fabr. boter f2,10, prima boeren-1 boter f2,152>25» goede id. f1,952.T° per KG. Aangevoerd 6/6 vaten, wegende 2680 K.G. en 120/8 en 13/16. Handel vlug. LEIDEN, L. G. V. „Ons Belang" Boommarkt, 29 Mei, 1925. Peen 19—24; Kool I 19.10—30.70; II 13—15.10; III 7—9; Sla 1.50— 3.70; Raapstelen 60120; Pieterselie 11.80 Rabarber 2.60—3.10; Komkomihers 12 18; Rodijs 3.60—5.20; Selderij 1.50— 2.10; Prei 1.20— 3.50 alles per 100 st. Postelein 68*95; Spinazie 38iö5; Zwing 6590; Stoofsla 2535 olies P- kist. Perziken 11—22 per stuk. Peulen 3642; Aardbeien 6474 per j pond. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei 1925, medegt deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Bai'ometerst.: 769.S Toulouse* Laagste Baromoterst.: 735.4 Vestfmar noer. Verwachting tot den avond v. 31 Mei*. Meest matige zuidelijke tot weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wel licht nog eenige regen, iets warmer Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur: 15.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Be Zijl." Yoorm. 7 uur: 17 gr. C. Middag 12 uur: iS gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk* Voorm. 7 uur: iS gr. C. Middag 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.H. Zaterdag 30 Mei: 8.37. "Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.5926 Londen 12.10*/» New-York2.48» Parijs'2.49' Brussel 12.19 Zürich48.17 Rome Oslo41.90 Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid i

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3