Mannen! NfgUWtT LgTDSCHÉ COURANT VAN VRIJDAG 29 MEI 1925 TWEEDE BLAD. at de bladen zeggen. Vugmgu, ue socialistische voorlichting van o-.s volk, zegt de Standaar d in ,u_ii su^-i tegen het Christelijk Kabinet ac Hecmei zijde wemelt van druk- dl spreeaiouten. Het is goed, aat neer vuymaer van Twist daar- up nog eens de aandacht Heett geves- iqÜ. de discussie over de Militaire i „iis-oeiiwet kwam de heer Ter Laan iiuiu-iiijK weer met hoogere, onver- vumaij C.scnen. Het bekende „schep je er op' De lieer Uuymaer van Twist vroeg, i.oe zuiite houding te rijmen was met ae votiiuciiLiiig, uie de neer Ier Laan gui in een Veikiezingsrede. ioeii zeide nij, uai Uoriog en Ma mie loo mdlioeii kosten. Het socia- iiSiiscri .voorstel inzake ontwapening Zul ucze kus.en doen dalen tot pvintig iiiiiliocn. z-oodat er dus 85 millioen wei'tl bezuinigd. uit kan a lleen zoo zijn, als gij dus de heer uuymaer van Twist geen rekening houdt met de pensioe nen, die alleen reeds 18 millioen vra gen. Up een verkiezingsvergadering wordt van de pensioenen gezwegen. Maai een dag daarna wordt de Regeering verweten, dat zjj schriel is inzake de pensioenen. En het goedige publiek slikt het allemaal zonder protest. We hebben nu, zoo werd geconsta teerd, eerst de drukfout, d.e Mr. noJs.ra indertijd moest- goedpraten, en waardoor het volk werd wijsge maakt, dat de Vlootwet 300 milhoen per jaar kosten zou. Daarna kwam de schrijffout van den heer Schaper, die becijferde, dat de defensie 150 mil lioen kostte. En daarbij komen nu spreekfouten, als die van den heer Ter Laan. -Als.de Sociaal-democraten beginnen te cijferen en te veroordeelen, dan moet mbn maar bedenken, dat de fouten er het voornaamste element van vormen. Uit onze ïndiën. Oudheden op Sumatra. Volgens rapport van het bestuur meldt de jinacrji Post bevindt zich aan de samenvloeiing van dé Aek Natas en, Aek Lingkoengan een rotsinsr.pue. is aar nei uia-ii Verneemt, zal dr. von Stein Callenfëls, inspecteur van den QudheidKundigen Dienst, zich op een uriedaagschen tocht daarheen begeven teneinde het gerapporteerde op te nemen. Voorts zijn met behulp van het be stuur in dit gewest een.ge schelpenlieu veis ontdekt, waarvan een op Manar en twee op Seroewai, een klapperkebon b* Lanoeau. Men is reeos doende die vun Mabar uit te graven. Aangezien deze schelpenheuvei zich „chler op slechts 10 K.M. van de zee bevindt zal het er een van betrekkelijk jongen datum zijn. I In Boven Serdang moet er een liggen vun veel ouderen datum. Deze is echter nog niet teruggevonden, men zal hem opn.euw opsporen en dan onderzoeken. De pest te Soerabaja Eind Januari van dit jaar was er reeus ernsug sprake van,, dat de be smetverklaring van de stad Soerabaja wegens pest, eindelijk eens opgeheven kon worden, klaagt l.ct Soer. Hbl. Reeds was het hoofd van plaatselijk bastuur daarover in correspondentie met de betrokken medische autor.teit, toen, geheel onverwacht enkele nieuwe pestgeval. en zich voordeden. Men weet, dat na elk pestgeval bij mensch of rat minstens twee maanden moeten verloo pen alvorens van opheffing der besmet verklaring wegens pest sprake kan zijn. Sinds uit. Januari nu zijn ruim twee maanden vierloopen en dezer dagen was men er wederom over aan het pie keren,, om de stad pestvrij te verklaren toen, alweer geheel onverwacht, een pestgeval met doodelijken afloop werd geconstateerd, ditmaal bij een Madoe- rees in kampong Dapoean. Voorloopig is de ka:.j op een pestvrij Soerabaja dus alweer verkeken, voor de zooveelste maal. En tegen den tijd dat hierop weer mag worden gehoopt, zal zich natuur lijk een nieuw pestgeval voordoen, zoo niet, dan zal er hier of daar wel een pestrat worden gevonden. Wat een inlander noodig heeft. In Sedia Oetomo vonden, schrijft het Alg. Indisch Dgbl., wij een berekening van hetgeen een inlander per jaar, per maand en per dag noodig heeft. Wij vonden deze opgaaf interessant. dergelijke opgaven vindt men een asis. En wanneer die door anderen an inlanders wordt gemaakt, mag er •esproken worden van partijdigheid. ach indien een commissie van de ver enig ng Boedi Oetomo zulk een opgaaf iat, publiceeren, wordt de zaak geheel anders. Wij lezen dan dat de inlander per iaar noodig heeft: vijf werkbradjes van 75 cent per stuk, 5 broeken voor dage- lijksch gebruik, twee bamboehbeden, een mooie jas, die f4.50 kost, twee hemd ies, eveneens voor de wandeling, na afloop van het werk, die ruim twee guldon per stuk kosten, twee saroengs van vier gulden per stuk, twee hoofd doeken van een rijksdaalder per stuk, twee ligmatjes voor een gulden, een bantal (kussen), een buikband, een deken, een muurlampje, een ijzeren ketel om te koken, een stelletje om iets te bakken, een pannetje, drie borden, twee drinkbekers, èen theepot, een Dat is alles. Nu krijgen wij de uitga ven voor een maand te zLen. Er moet hier even worden toegelicht, dat in het hierboven genoemde orgaan een plei dooi wordt gehouden voor. een lichte verhooging van koeliloonen, toe te pas sen op geëmigreerde Javanen, die thans op de Oo§jifcust van Sumatra werken. Dat zijn dus Javanen, wier behoefte iets hooger moet worden geschat, dan die van den gemiddelden Javaan. Per maand zijn de uitgaven als volgt: Drie flesschen klapperolie, vier fles— schen lamp-olie, 20 kilogram rijst, drie kati zoute visch, twee gulden koffie, thee en suiker, zout en saroejan voor drie gulden, rooken en lucifers fi.50, waschzeep dertig cents; haarknippen idem. In totaal wordt dus per maand aan dagelijksche gebruiksartikelen uitgege ven een bedrag van even dertien gul den. Per jaar is het totaal, afbetaling van voorschot en belasting inbegrepen f156.72 of vier en z,esfcig centen per dag. Deze opgaaf, het Alg. Ind. Dgbl, zegt het nogmaals, het is niet afkomstig onszelve. Zij is gegeven door een ern stage commisAe. En nu wordt er be toogd, dat dus de Inlander van vijftig cent per dag in het buitenland (voor den Javaan is namelijk Sumatra het buitenland, het „tanah seberang") niet kan leven. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Zestal: Te Roswinkel, E. H. Blaau- wendraad te Vlagtwedde; H. Bogers te Zoelen; J. G. Franck te Coevorden; Th. H. Tonsbeek te Appelscha; O. W. C. van den Veen te Nieuw 2de Stadskanaal en T. J. Wielenga te Nieuw-Amsterdam. Beroepen: Te Roswinkel, O. W. C. v. d. Veen te Nieuw Stadskanaal. Te As sen .(Vereen, ,v. Chr. Belangen), H. P. Stegenga të Lamgeveer. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Helmond, Cand. W. H. Gispen te Scheveningen. Te Domburg- Westkapelle en te Nieuwveen, cand. D. Feenstra te Woudsend. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Aangenomen: Naar Winterswijk, C. C., de Maar .van Texel. Bevestiging, Intrede, Afscheid. De heer E. J. M u 1 d e r, cand! t. d. H. D. te Baarn, hoopt zijn intrede te doen in de Herv. Gem. van Bunschoten op Zondag 5 Juli, na des voormiddags beves tigd te zijn door Ds. E. Reeser, Herv. pred. te Hoogland. Ambtsjubileum. Ds. H. v. d. Bijtel Wzn., Ned. Herv. pred. te Surhuizum, herdenkt 31 Mei a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Z.Eerw. dien de in die 40 jaar de gemeenten van Wich- mond, Lutten, Slochteren, Bierum bij Sur- huizum. Dinsdag 2 Juni denkt de jubi laris een herdenkingsrede uit te spreken. Beroepbaar. Het provinciaal kerkbestuur van Gronin gen heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer E. D. Spelberg, cand. te Amersfoort. De onlangs gehouden Generale Synode der Geref. Gemeenten besloten naast Ds. den Hengst tot decent te benoemen Ds. Kersten Ds. K. hield de benoeming in beraad 2al de Commissie van Toezicht een ander benoemen. Bedoelde Commissie wordt gevormd door de predikanten: Ds. H. Kieviet, Ds. J. Vreugdenhil, Ds. G. H. Kersten (die, zoo hij de benoeming aanneemt, als do cent vervangen zal worden door Ds. de Blois), Ds. R. Kok (inplaats van Ds. Fraanje, die bedankte) en de ouderlingen: H. v. d. Berge.en H. v. d. Tholen. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren de wetsontwerpen tot wijziging van de bepalingen omtrent wisseis en asslg- natiën en tot wijziging van de wet van 2 Juli 1923 (Stbd. 326) tot regèling van de pensioenen aan de reserve-adjudan ten-onderofficieren van de Landmacht, die op grond van de door hen bekieede betrekking geacht worden voortdurend in werkelijken dienst te 2ijn of ge weest te zijn, alsmede van hun wedu wen en weezen. De voorzitter zal de vergadering weer bijeenroepen op 9 Juni a.s. des mid dags 2 uur. TWEEDE KAMER. Slemplicht en gewetensbezwaren. In de gister gehouden Tweede Ka merzitting is het wetsontwerp behan deld tot aanvulling van de Kieswet, beoogende vrijstelling van stemplicht te verleenen aan degenen, die daarte gen gewetensbezwaren hebben. De heer Vliegen (s-d.a.p.) had be zwaar tegen dit wetsontwerp, omdat het hier alleen geldt godsdienstbezwa- ren en dat andere gemoedsbezwaren niet in aanmerking komen. Tot dus verre was de rechter vrij om rekening te houden met deze laatste bezwaren. De Minister van Binnenlandsche Za ken, de heer Ruys de Beerenbrouck, betoogde ter verdediging van het wets ontwerp, dat nu de Kamer den stem plicht heeft gehandhaafd, zooveel mo gelijk voorkomen moet worden, dat deze plicht illusoir en tot een aanflui ting wordt gemaakt. Voorts wees spr. op de analogie ten aanzien van de wet op de besmette lijke ziekten en het plakken van zegel tjes. Overigens voelde de Minister wel iets voor het bezwaar van den Keer Vliegen, doch het i3 spreker niet mo gelijk geweest om een constructie daar voor te vinden, en in de wet te beli chamen. De heer Rutgers (a.r.) wees er op, dat nu personen, die den stemplicht niet nakomen op grond van gewetensbe zwaren, niet warden gestraft, dft nog niet beteekent, dat personen, die uit anderen hoofde niet stemmen, wel zui len worden gestraft. De Minister sloot zicï, na repiieK van den heer Vliegen, bij diens op merkingen aan. De heeren Svtring (r.k.) en Van Sasse van IJsselt (r.k.) opperden ernstige be denkingen tegen het artikel, waarbij een kiezer zich nog achteraf op gewe tensbezwaren kan beroepen. Minister Ruys betoogde, dat de op neming van 'n dergelijk artikel in de wet noodig is, vooral met het oog op de verkiezingen van dit jaar. Het ar tikel werd met 37 tegen 25 stemmen verworpen. Het geheele wetsontwerp werd daar op aangenomen met 40 tegen 21 stem men (met rechts stemden de Vrijzin nig-democraten, Mr. Marchant en mev. Bakker—Nort vóór). Verder werden nog verschillende kleinere wetsontwerpen behandeld. Bij het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de hooger-onderwijs- wet en der wet tot regeling van het hooger landbouw- en hooger veeart- senijkundig onderwijs, wist de heer B e u m e r (A.R.) gedaan te krijgen dat inplaats van ..dierenartsenijkunde" en „dierenarts" zooals was voorgesteld, de benamingen „veeartsenijkunde" en „veearts" behouden blijven. De Kamer is gisteren in de behan deling van de pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel blijven steken. BINNENLAND. De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. iWoensdag kwam de ,Chr. Boeren- en Tuindersbond in. de Buitensocië teit te Zwolle in jaarlijksche alge- meene vergadering bijeen. De voorzitter, Prof. Mr. P. A. Diepenhorst van Amsterdam, opende de goed bezochte vergadering met een rede, waarna spr. zijn gehoor bepaalde bij de beteekenis van den ondernemer. Spr. citeerde diverse uit latingen uit den ondernemerskring, in woord en geschrift, ten bewijze van de ontevredenheid die daar heerscht over te weinige waardeering. SpA zag nader onder oogen in hoeverre het juist is dat de publieke opinie, speciaal de overheid, den ondernemet te weinig acht. Christenpatroons zoo zei spr. o.m. verlangen wel naar verrui ming, maar roepen niet om absolute vrijheid. Vrije concurrentie brengt den klassenstrijd. Daarom moet niet in bruut krachtsbetoon of in schimpen op Aglberse kracht worden gezocht maar streve men naarrijkeren uit bouw en verdieping van het vereni gingsleven. De Chr. vakbeweging is hier gewaardeerd bondgenoot. De schepping moet tot hooger volmaakt heid worden opgevoerd en bij het licht van het Chr. beginsel wordt de arbeid een goddelijk beroep. Ondernemersklacht wordt onderne- niei'sheerlijkheid, als ih ons hart de b'ede leeft: Dat wij ons ambt en plicht, o. Heer, Getrouw vervullen tot Uw eer! De uitvoerige, soms geestige rede, werd onder doodsche stilte aange hoord en verwierf aan het einde een darrend applaus. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. De heer Otten 9prak hierna na mens de Regeering de vergadering toe. Spr, constateerde met vreugde 'den meerderen invloed dien de land bouworganisaties in ons land den laatsten tijd verkregen hebben. Namens den Minister uitte spr. den wiensch dat op het streven van den bond zegen rusten moge. In de middagvergadering hield de heer Dr. Lovink, oud-directeur ge neraal van den Landbouw, een rede over „De uitbreiding van cultuur gronden." Aan de hand van kaarten, toont spr. aan, hoe de opbrengst per ha. van tarwe, rogge, erwten en böonen in het tijdperk 1850 tot 1920 toegenomen is. De bevolking in ons land neemt sterk toe. In de steden met minder 'dan 20.000 inwoners steeg de bevol king in de laatste 50 jaar met 30%. Daar vloeide uit voort, dat er 'ge brek is aan cultuurgronden, en dat de prijzen zoowel paerrt- ats kooj>pri>- zen enorm zijn gestegen. Door dat ge brek aan cultuurgronden is het voor de landbouwers moeilijk een boerder.ij voor hun kinderen te krijgen. De cij fers van de grondstatistiek toonen aan dat er een sterke splitsing van groote landbouwbedrijven heeft plaats ge vonden. In de laatste 10 jaar zijn een ,100.000 ha. grond gesplitst in kleine boerderijen. 4 Het vraagstuk v. d. drooglegging van de Zuiderzee is van een overwegend agrarisch belang. Door de droogleg ging komt beschikbaar 240, of 220.000 ha. goede grond. Daar z-ullen geves tigd worden 6 tot 8000 boerderijen- De landbouwers 'moeten met alle kracht steunen, dat er tweemaal J.G0XXX) ha. uitstekende cultuurgron den kunnen komen. Daardoor zal ver moedelijk een eind komen aan de sta ging v.d. koop- en pachtprijzen. Lr zijn tegenwoordig heel wat boerde rijen die niet rendabel zijn. Er zijn in ons land nog 6 100.000 ha. woeste gronden, er wordt gezegd: Iaat men daar eerst mede beginnen, maar spr. wil er de aandacht op ves tigen dat verscheiden van die gron den niet geschikt zjijn voor binnen landsche kolonisatie. De Regeering heeft eenige jaren geleden een proef genomen, en de stichting van boer derijen bij woeste gronden gesteund. (Het is zeer gewenscht dat in die richting voortgagaan wordt, maar dan is het noodig dat er eerst een alge meen plan wordt gemaakt. Ontgin ning is niet een zaak waartoe men maar zoo in het voorbij sporen besluit, er zal een commissie benoemd moe ten worden, zooals de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw reeds toegezegd heeft, om een heel nauw keurig onderzoek in te stellen. De Staat zal in deze richting haar mede werking moeten verleenen. Er wordt gesproken over emigree- ren. In de jaren 1901 tot 1920 zijn ge ëmigreerd per jaar 2300, 2400, 3200 .Nederlanders. De emigratie is dus wel van beteekenis. De splitsing van de groote bedrijven gaat te ver. Die tast de kracht van den Nederland- schien landbouw aan. Er ontspon toen naar aanleiding van dit referaat een uitgebreide dis cussie. Prof. Haitema uit Groningen sprak een slotwoord. De Militaire Gasschool. De heer Moltmaker heeft den Minis ter van Oorlog de volgende vragen ge steld: I. Heeft de Minister- kennis geno men van de mededeeling van de Duit- sche afvaardiging ter Geneefsche Wa penconferentie, dat Duitschland bereid is, zonder e>enig voorbehoud toe te treden tot elke internationale regeling, welke op het doen verdwijnen van den stikgassenoorlog gericht is? II. Acht de Minister, mede in ver band met deze belangrijke verklaring, het niet gewenscht, nader te overwe gen, of Nederland nu wel verdere maat regelen moet nemen, zich inzake even- tueele gasoorlogen verder voor te be reiden? III. Is de Minister dan niet geneigd d© voorloopige maatregelen tot 'oprich ting van een militaire gasschool te Utrecht stop te zetten, waartegen zoo'n groot deel der Utrechtsche bevolking bezwaar heeft gemaakt? IV. Is de Minister in elk geval niet bereid, elke handeling, welke mocht leiden tot oprichting dezer, school, op te houden, totdat na dc Kamerverkie zingen van 1 Juli 1925 zal zijn geble ken of het Nederlandsche volk wel begeert uitgaven voor dusdanige "doel einden te verstrekken? V. Acht de Minister het niet ge wenscht, op deze wijzle het gi'Qóte aan tal tegenstanders van 'n militaire gas school te bevredigen? Visitatie in den trein. De Minister van Financiën brengt ter kennis van het publiek dat met in gang van 5 Juni 1925 de pascontrole en de visitatie van reizigers en van hun hand- en ingeschreven bagages in den trein D-2 in de richting Duitsch land—Nederland zal geschieden tij dens den rit van Bentheim tot Deven ter. Qp uitnoodiging van de met de vi sitatie belaste ambtenaren, zullen de reizigers de hun voor de ingeschreven bagage afgegeven retju's hebben te ver- toonen en zich desverlangd naar den bagagewagen hebben te begeven. Reizigers, die hoewel zij ingeschre ven bagage hebben, him re<;u niet ver- toonen, of niet desverlangd hun inge schreven bagage aan de visitatie on derwerpen, zullen de daaruit bij het in ontvangst nemen der bagage voort spruitende moeilijkheden aan zichzelf hebben te wijten. Aangezien het hier een proefregeling geldt ter verbetering van het inter nationale reizigersverkeer en te.n ge rieve van het reizend publiek, wordt vertrouwd dat de reizigers te dezer za ke hun volle medewerking zullen ver leenen en zich zullen gedragen naar de door de ambtenaren der invoerrech ten te geven bevelen of aanwijzingen. Handelsgoed is van de visitatie in den trein uitgesloten RECLAME Indien bij het scheren uw stuk gaat. kunt gij d* huid vóór het inzeep en met een weinig Parol. ld pijn dont of dó* uw *^5 De arbeid ln bzoodbakkefijea. Bij die Tweede Kamer is een brief in. gekomen van den Minister van Ar beid. Handel en Nijverheid, houdend? intrekking van 't wetsontwerp tot wij ziging van de bepalingen der Arbeids wet 1919 betreffende den arbeid In de broodbakkerijen. Schadevergoeding aan i rwrtailjiin Naar de „N.RCt." verneemt beeft de Nederlandsche regeering eenigen tijd geleden f3.150.000 betaald als schade vergoeding aan 13 Nederlandsche ree- derijen voor de requireering van 31 schepen in 1917. De verdeeling van dit bedrag beeft geen enkele moeilijkheid opgeleverd. De Tartefwet Gisteren is afgekondigd bet Staats blad No. 202, houdende bet besluit van den 26en Mei 1925, betreffende vast-1 stelling van den dag, waarop de Ta- ricf-.Vet 1924 (Stbld. No. 568) volledig in Werking treedt. IV ij vernemen, dat hierbij is bepaald dat de Tariefwet op 1 Juli a.s. in wer king zal treden. Moskou en de vei&ieziiigeu). „De Tribune" bevat een omroep van het Executief Comité der Communis tische Internationale, 'gedateerd Mos kou 27 Mei, aan „de Nederlandsche ar beiders, werkers van stad en land" om te stemmen op de candidatenlijst der Communistische Partij. Het Comité dringt er op aan, af te zien van het naar voren brengen VAn aparte lijsten en tegen-candidaten. Schippersonderwijs. Het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist heeft den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: Kan de minister reeds eenige mede deling doen tot welk resultaat de over weging heeft geleid, om evenals dit met de vereeniging Schuttevaer ge schiedt, ook aan den Protestantscli- Christelijken Schippersbond steun van regeeringswege te verleenen ten be hoeve van het schippersoDderwijsT Buste Jhr. Mr. A. F. de Savomin Lohman. In de vestibule van de Rijksuniver siteit te Groningen is j.I. Zaterdag een' marmeren buste geplaatst van jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman, Groninger van geboorte en geruimen tijd lid van liet college van curatoren der ïfniver- siteit. Het beeld van wit marmer heatteen gewicht van 2000 K.g. en staat op een zwart marmeren voetstuk. Het onder schrift, in gouden letters, luidt: Jhr. Mr. A. F. de Savomin Lohman, geb. te Groningen 29 Mei 1837, Curator der Rijksuniversiteit t6 Jan. 1903—6 Juli 1913. Brieven voor de Koningin. Op last van de Koningin brengt de directeur van het kabinet der Konin gin ter kennis, dat gedurende Hr. Ms. verblijf in het buitenland de aan haar gerichte brieven in gesloten omsla gen, Voorzien van een adres aan H.M. op de gewone wijze per post kunnen worden ingezonden, of bezorgd hij het kabinet der koningin te 's-Gravenhage. De Bioscoop-wet. De Nederlandsche Bioscoophond heeft een adres gericht aan de Tweede Ka mer, waarin hij verzoekt het ontwerp- bioscoopwet in deze parlementaire pe riode niet meer in behandeling te ne men, of zoo het wel behandeld wordt het niet aan te nemen, althans te ver werpen de artikelen 4 (mogelijkheid van weigering eener vergunning tot heit houden van een bioscoop in ge meenten beneden 20.000 zielen); 19 (ge- meentelijkë! nakeuring) en 28 (moge lijkheid van verbod van bioscoop-be zoek aan personen beneden 18 jaar), alsmede wijzigingen te brengen, vooral in art. 16 (betreffende criteria voor de keuring en keuring voor volwassenen) Hst Chr. Nat Vakvsrbood. Naar wij vernemen is het ledental van het C.N.V. in het eerste kwartaal van dit jaar gestegen van 50.687 tot 50.721; een vooruitgang dus van 34 leden. Dit ie een zeer verheugend feit. Immers sinds October 1920. toen het C.N.V. zijn hoogste ledental (96.7561 berdlkt had, is het met slechts een en kele onderbreking steeds achteruit ge gaan. In 1921 viel het ledental terug van 76.488 op 73.549; tal 1928 van T3 549 op 62. 581; in 1983 van 68 581 op 53967; in 1924 van 53.967 op 50.687. Men ziet uit deze laatste cijfer» wel, dat de ach teruitgang over het laatste jaar slechts gering was (in totaal toch nog 6.07 pet.) Per kwartaal bedroeg de achter uitgang 1.078, 1.001, 759 en 448 leden. Deze laatste cijfers wezen wel op een kentering. Thans schijnt de kentering gekomen- Er is weer vooruitgang) Moge ook het tweede kwartaal een- 'L beeld vortoonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5