Doorzittend NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 25 MEI 1925 Dag-Agenda. Maandag 25 Mei 'sav. half negen ,Verg. 3 Oct. Vereeniging in zaal Nuts- ?ebouw, Steenschuur. Dinsdag 26 Mei 'sav. 8 uur. Stads- Svangel. „Jeruël" Groenesteeg 16. Bijbelbespreking. Dinsdag 26 Mei 's av. half 8 uur Café de Bruin. Spr. Ds. v. Lummel voor de Antirevol. Kiesvereen. Vrijdag 5 Jnni sav. 8 uur Pieters kerk. Uitv. „Sursum Corda." i De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Mei tot en met Zondag 31 Mei (le Pinksterdag) waargenomen door de apotheken der h.h. D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406 en W. Pelle, Kort Papenburg 12, tel. 594 en Maandag 1 jjuni (2e Pinksterdag) door de apo theek van den heer C. B. Duyster, N. 'Rijn 18, telef. 523. De thans bestaande visa-verplichting olijft dientengevolge voorloopig gehand haafd. Nieuwe aardappelen Aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale werden gisteren de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door den tuinbouwer P. Glas. Zij brach ten f 36.80 per 100 K.G. op. Nog nim mer was de aanvoer van nieuwe aard appelen zoo vroeg. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den handel zijn over de afgeloopen week, eindi gende 20 Mei, in Nederland uitgespro ken 65 faillissementen, tegen 52 faillis sementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 20 Mei 1925 1671 faillissementen tegenover 1702 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Vergoeding van Reiskosten. Bij Legerorder is bepaald, dat aan den dienstplichtige die zijn gewoon verblijf buiten het Rijk heeft en hetzij door genoten uitstel, hetzij om een andere reden eerst na de inlijving voor eerste oefening in werkelijken dienst moet komen, een tegemoetkoming in de kosten van zijn reis, verblijf en huis vesting kan worden toegekend. Om daarvoor in aanmerking te ko men, moet de dienstplichtige gedurende tenminste de laatste drie maanden vóór den dag waarop de tegemoetkoming wordt gevraagd, zijn hoofdverblijf gehad hebben buiten het Rijk en voorts niet of niet genoegzaam bij machte zijn, de reis van zijn verblijfplaats naar de plaats van opkomst te bevorderen. Gelijktijdig met de oproeping om in werkelijken dienst te komen voor eerste oefening wordt den dienstplichtige me dedeeling gedaan van de wijze waarop, en van de voorwaarden waaronder hij een tegemoetkoming kan ontvangen. Vacantletoeslagen gemeentepersoneel Naar de Tel. verneemt, hebben Ged. Staten de Amst. Gem. begrooting 1925 thans goedgekeurd. Tevens beesloten zij aan het gemeentebestuur te be richten, dat voor ditmaal de vacantie- toesl&gen nog worden toegelaten, doch het volgend jaar de begrooting geen goedkeuring zal erlangen, als dc vacantiet.oeslagen niet van de begroo ting ?ullen zijn geschrapt. Ond-minister De Geer lid van de Kamer? De Nederlander" meldt: Opvolger van den heer Gerritson in 'de Tweede Kamer is de gewezen Minister v. finan ciën, jhr. mr. D. J. de Geer en wel vol gens het eerste lid van art. 130 de». Kieswet, hetwelk inhoudt, dat iemand, die opgehouden beeft lid der Kame.' ie zijn, doordat hij zijn verlangen daar toe schriftelijk aan het Centraal Bu reau lieeft fn-idegedeeld, geacht wordt op de lijst te blijven voorkomen op de plaats welke hem oorspronkelijk was aangewezen. Bedrijfsautohouders. De Bond van J edrijfsautohoudeis in N derland. heeft aan den minister van {Waterstaat verpeht over het in voor bereiding zijnde wetsontwerp tot wij ziging van de wet van 1880 betreffende openbare middelen van vervoer advies te mogen uitbrengen. RECLAME S# bij Wielrijders, een door de zon verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten.verzacht en fieneestmen met p ~Bij Apoth en Drogisten Uit het Sociale Leven. Alg. Ned. Christel. Ambtenaarsbond. Bovengenoemde Bond hield de vorige week zijn algemeene vergadering, nadat eerst op recht feestelijke wijze het tienjarig bestaan was herdacht. De voorzitter wees er op, dat, nu in een boottocht en een wijdingssamenkomst had plaats gehad, werd Woensdag de jaar vergadering te Amsterdam gehouden on der presidium van den heer A. van„Driel. Dvarna wees hij erop, dat, alhoewel in lezen tijd schier iedereen zich opmaakt om i de gezinnen der ambtenaren het wel- Aartspeil omlaag te drukken, deze verga- Wring zich niet in de allereerste plaats •ent om feest te vieren, maar de Bond toch tot feestvieren heeft opgemaakt er alle reden is om God te dan- - lat hij nu reeds io jaren lang in ituut een middel schonk om niet ia de bres te staan voor de belan- 'amfóep&rea ea hunne n.^ doch ook' om den eisch van Gods recht vaardigheid en barmhartigheid uit te dra gen, ook op het terrein van. den arbeid. Spreker bracht vervolgens hulde aan het handjevol Amsterdammers, dat het in dc kracht en - mogenheid des Heeren aan durfde, trots allen tegenstand, niet alleen van vijanden, maar ook van vrienden, een Ambtenaren-Bond op te richten, die re kening wenschte te houden met de ordi nantiën Gods ook in het vakorganisatie' leven. Klein begonnen, kon men thans groei zien, blijve de groei, daar na de algemeene daling van 3170 leden in 1921 tot 2477 in 1924 thans weer een stijgende lijn valt te cónstateeren, en onder applaus der ver- vergadering deelde de voorzitter mede, dat het ledental de 2500 thans reeds weer overschreden heeft. Toch is er, ging spr. voort, ook! reden tot klacht. Klacht over de vele niet- of verkeerd georganiseerde Chr. ambtena ren; klacht over de Overheid (helaas Chr. Overheid), die dikwerk met grove Kand zonder redelijk overleg ingrijpt en het wel vaartspeil onder de ambtenaren met kracht omlaag brengt en klacht ook over het te weinig principieel zijn der ambtena ren 2elf. Voor de oprichting en uitbouw van den Bond is* strijd en worsteling noodij geweest. Spr. bracht hulde aan mannen als v. Munster. Lak, Bolleurs, Douwes, Mas tenbroek, Vermeulen, v. Dam en niet minder aan zuster Heidema, die den strijd gestreden hebben in geloofstrouw, vrucht van geloofsmoed. Spr. wees nog op het recht, de macht, de heerlijkheid en de schande, de worste ling en het einde der Chr. organisatie. Daarbij vond hij gelegenheid te herin neren aan veel van hetgeen in de afge loopen 10 jaren in het Bondsleven is ge schied er op wijzend, hoe door het hard handig ingrijpen in de salarissen der amb tenaren vele der Chr. ambtenaren de ba lans niet meer sluitend kunnen krijgen. En het klinkt als een aanklacht, helaas ook tegen onze Chr. Regeering, dat mede daardoor ook hedenmiddag aan de orde komt een voorstel tot oprichting van een ondersteuningsfonds om collega's in hun benarden toestand te kunnen bijstaan. Spr. weet ook wel, dat er veel verbittering s, maar toch roept hij den Bondsmakkers oe: „Denkt aart uw beginsel". Wij Chr. Ambtenaren willen immers uit het geloof leven. Dat wil niet zeggen, dat de stof felijke zaken door de Christenen worden verwaarloosd, ook ten dezen opzichte tre den zij welbewust naar voren. Ook de broodvraag in het „Geef ons heden ons dagelijksch brood" is gericht op de groot- making van 's Heeren Naam. Daarom ver staan wij als Chr. Ambtenaren ook 0112e roeping tegenover ons volk, om, indien het noodig is, een stap terug te doen in 's lands belang, ook wat de salariëering "betreft, maar wij protesteeren er ander zijds met kracht tegen, als men zonder overleg ons terugdringt en onze levens positie onbehoorlijk aantast. Ook in dezen strijd moet ons richtsnoer zijn, het Woord der H. Schrift: „Want uw hemelsche Vader weet, dat gij al deze dingen be hoeft". Daarom voorwaarts. Niet den "klassen strijd als omverwerpende de maatschap pelijke orde en het brengen van den chaos, neen, reformeeren, hervormen en corrigeeren. Positief willen wij zijn, d.w.z. al onzen arbeid, ook op Maatschappelijk terrein, plaatsen in h'eï teeken van den Christus Gods. Laat dan deze 10de jaarvergadering, al dus besloot spreker zijn openingsrede, staan in het teeken van saamwerken, saam spreken en saamstrijden, dan zal tenslotte deze vergadering als bij vernieuwing trouw zweren aan ons vaandel en dan zal de heilige geestdrift van het „Soli Deo Glo ria" de bezielende macht in onzen strijd zijn, tot zegen voor het persoonlijk-, het hu:*^jk- en het Bondsleven. •Na deze met krachtig applaus begroette openingsrede bood ter herinnering van het' 10-jarig bestaan van den Bond de heer Ort uit Utrecht namens de Bondsleden aan- het Bondsbestuur een portret in lijst aan van den helaas vroeg ontslapen Bondssecretaris, den heer J. Lak, bene vens 2 etsen, voorstellende de Ridderzaal te 's Gravenhage en de Dom te Utrecht. Alle drie ter plaatsing in het Bondsbu- au. De afdeeling Amsterdam bood het bondsbestuur een voorzittershamer aan. Deze geschenken werden dankbaar door het Bondsbestuur aanvaard en de hamer direct in gebruik gesteld. Een telegram werd aan den oud-Bonds voorzitter, den heer Mastenbroek, gezon den. Na ampele bespreking wérden de ver slagen van secretaris en penningmeester esse goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris ont- leenen we, dat het aantal afdeelingen thans bedraagt 45. Plet ledental bedroeg op 1 Jan. 1925 .1954 mann. en 523 vr., totaal 2477 leden.' Uit het jaarverslag van de penningmees- teresse bleek, dat de balans een eindcij fer aanwijst van f 7915,36, terwijl de winst en verliesrekening sluit met een totaal cijfer van f 24.855. Delft, Leeuwarden, Vlissingen, Amster dam, Den Haag, Nijmegen en Veenhui- zen uitten bij de bespreking van het be leid vah het hoofdbestuur^ verschillende «.wenschen omtrent vechtstoestandwet, fusie plannen, C. N. V. in herinnering houden der belofte van Minister Colijn, dat, wan neer de middelen ruimer zouden vloeien,, de Regeering den ambtenaren zou tege moet komen. enz. De voorzitter en secretaris beantwoor den de verschillende sprekers. De secre taris deelde o,a, mede» das. de. Gom»issie I van Overleg reeds' met een herziening van het Bezoldigingsbesluit bezig is. Daar dit echter tijd kost,, worden op het oogen- blik onderhandelingen met de Regeering gevoerd om nóg voor dit jaar den amb tenaren mét een noodmaatregel tc hel pen. Na-re- en dupliek werd het beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd. Aan zus ter Heidema, dié afgetreden is als vrij gestelde van den Bond;, doch niettegen staande dit, toch belangloos het penning meesterschap van den Bond waarneemt, werd door verschillende afdeelingen hulde gebracht voor haar financieel beleid, ac curaat beheer, en haar toewijdenden ar beid. Bij de behandeling der begrooting werd. een commissie benoemd om het pensioen- vraagstuk van de(n) vrijgestelde(n) onder de oogen te zién. Benoemd werd in deze commissie de heeren Ort, Utrecht, Guyt, 's Gravenhage en v. d. Water, Bussum. Na eenige opmerkingen en toelichtin gen werd de begrooting goedgekeurd. Bij de bespreking van het beleid de- redactie van hetorgaan, werden door de verschillende' afdeelingen wenschen geuit over inhoud, omvang, en verschijnen van „de Chr. Ambtenaar". De voorzitter- drong op meer medewer king der afdeelingen aan en hierna werd het beleid van de redactie van het orgaan goedgekeurd. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat alle 45 afdeelingen vertegenwoordigd waren en de oud-voorzitter, de heer v. Munster, de vergadering had toegespro ken, werd gepauzeerd om gelegenheid tot koffiedrinken te geven. Na heropening der vergadering werd allereerst in comité-generaal vergaderd ter bespreking van het bestuursvoorstel om de vacature, in het hoofdbestuur ontstaan door het bedanken van den heer Masten broek, voorloopig niet te vervullen, doch deze plaats open te houden voor den twee den vrijgestelde. Na afloop der geheime vergadering deelde de Voorzitter mede, dat het voorstel van het Hoofdbestuur was aangenommen. De commissies van geschillen en kas controle werden benoemd en hierna over gegaan tot bespreking van het voorstel van het Hoofdbestuur om te besluiten tot het oprichten van een ondersteunings fonds voor leden van den Alg. Ned. Chr. Ambt. Bond. Na breedvoerige besprekingen werden alle artikelen met algemeene of bijna alge meene stemmen, sómmige na aanneming van amendement, andere weer weer onge wijzigd, aangenomen en tenslotte met éJn afdeeiing tegen, tot oprichting en inrich ting "als door het Hoofdbestuur voorge steld, besloten. Commissie van beheer en controle wer den benoemd, en hierna verkregen de affgevaardigden van het C. N. V., Perma nent Comité en Patrimonium het woord, die achtereenvolgens de vergadering toe spraken, hun béste wenschen overbrach ten van de door huil vertegenwoordigde organisaties enden bond sterkte toewen- schend in de komende jaren. Na psalmgezang werd deze 10de Bonds vergadering door den heer Kruithof, voor zitter van het C. N. V. met dankgebed ge sloten. Na een gemeenschappelijken maaltijd keerden alle afgevaardigden weer voldaan en gesterkt tot het werk, dat hun wacht, naar hun haardsteden terug. BUITENLAND. ONTZETTENDE AARDBEVING IN JAPAN. Drie sleden verweest. Volgens een bericht uit Tokio brak te 11 uur Zaterdagmorgen een aard- bleving los in de provincie Tajrma (aan de Japansche zee, ruim 100 K.M. ten N.W. van Kyoto), waardoor drie Steden vernietigd werden. Vele menschenlevens zijn verloren gegaan. Treinen met materiaal en per soneel voor hulpverleening zijn naar het tooneel van de ramp gezonden. Deze aardbeving in West-Japan is de ernstigste welke dit gedeelte van het land sedert jaren getroffen heeft. Het hevigst was de vernieling in Kinosaki en Toyooka, welke steden geheel werden weggevaagd door de aardbeving en den brand die er op volgde. Te Toyooka, een stad van plm. 10.000 inwoners, verdween het spoor wegstation geheel en het postkantoor werd onmiddellijk bijna geheel door brand verwoest. Een groot aantal hui zen zakte ineen en onmiddellijk daar op brak een brand uit, waartegen men geen middel meer had om op te treden. Te Kinosaki, de vermaarde Ja pansche badplaats,, bleef geen enkel van de 600 huizen en hotels gespaard. Na den eersten schok bri op 20 verschillende punten in die plaats brand uit. Kort daarop deed een twee de schok talrijke huizen ineenstorten ien weldra stond heel de stad in lichtelaaie. De kustplaats S j i o s e k i is door ieen vloedgolf verwoest. Het aantal dooden en gewonden wordt op 1500 geraamd. Het Japansche blad „Asahi" raamt het totaal aantal slachtoffers van de aardbeving op 100 dooden, 1000 ge wonden en 10.000 dankloozen. Tot deze slachtoffers behooren geen vreem delingen. Volgens de aanduidingen der seis- mografen was de hevigheid van deze aardbleving slechts 1/3 minder dan van die, welke 1 September 1923 een ontzettende verwoesting te Tokio en (elders aanrichtte. Alle klokken bleven stilstaan op het moment van de aardbeving. De men- schsn reden in wanhoep naar buiten. •Rondom hen stortten de huizen in. (Vjele personen werden verpletterd door de vallende steenen. Merkwaardige Natamverschijnselen In Amerika. Zaterdag hebben in Amerika eenige Zeldzame natuurverschijnselen plaats gevonden, welke al of niet in verband kunnen staan met de Japg^sche aard beving. War een vloedgolf kan worden ge noemd vertoonde zich- aan de Zuió kust van het Huronmeer. Het wate, liep eerst snel naar de Canadeesch-' kust en stroomde daarna weer ir groote vaart terug naar den Ameri kaanschen oever, sleepte enkële b'oc ten mee en ook enkele kustwoningen Bewoners van den Amerikaanschei pever zeggen, dat zij eenig geromme'. in de aarde hoorden, maar elders bleek men daarvan niets te hebben gemerkt. De vloed geschiedde bij een licht briesje. In het middejn-Wiesten van Ame rika steeg des avonds de tempera tuur zieer hoog voor den tijd van het jaar, terwijl ook een storm op stak. In het Noorden van Michigan viel snieeuw en in Minnesota daagde de vorst weer op. De storm berokkende in de Noor- westelijke staten veel schade aan boer derijen en graanvelden. Tegen zonsondergang stak in de stad Nêw York een hevige wind op, die talrijke vensterruiten verbrijzelde, 'boom-en ontwortelde en enkele zelfs over de huizen blies. DE BELGISCHE CRISIS. Max' kabinetsformateur. De Belgische koning heeft Zater dagmorgen burgemeester Max, den liberalen afgevaardigde, wiens motie den val van het ministerie-Vanderij- vere heeft veroorzaakt, ten paleize ont boden, gelijk logisch, overeenkomstig het parlementair gebruik te vernach ten was. De koning heeft Max ver zocht zich te belasten met de vor ming van een nieuw kabinet. Max heeft aangenomen te trachten de crisis op te lossen. Hij heeft als zijn bedoeling aangekondigd, aller eerst de mogelijkheid te bestudeeren, bij wijze van uitzondering en over gang een extra-parlementair kabinet samen te stellen. DE OORLOG IN MAROKKO. Samenwerken van Frankrijk.en 0 Spanje. Deden verleden \veek geruchten de ronde van een wapenstilstand tus- schen Spanje en Abd el Krim, thans wordt gemeld, dat de Spaansche -auto riteiten alle onderhandelingen met de Rif-leiders hebben opgegeven. De plaatselijke onderwerping van volks stammen, dorpen of afzonderlijke per sonen zal worden aanvaard door de Spaansche militaire autoriteiten, die •evenwel niets, dat lijkt op een vrede of een wapenstilstand, zullen overwe gen. De Spaansche troepen in Marokko zullen doorgaan de rebellen te straf fen door luchtaanvallen en invallen, terwijl langs heel de Rivera-linie* de vijandelijkheden zullen worden voort gezet. In een interview met een vertegen woordiger van een dagblad van San- Sebastian verklaarde Malvy, dat hij zijn zending geslaagd achtte en als •eerste resultaat daarvan een algeheele overeenstemming verwachtte tusschen Frankrijk en Spanje in alle zaken betreffende Marokko, en in de eerste plaats een wederzijdsche samenwer king, strikt in overeenstemming met d-e verdragen. Het4 Directoire heeft een generaal benoemd voor het hou den van conferenties met Painlevó. Frankrijk is geenszins voornemens, Spanje in een oorlogsavontuur te slee pen, maar wil zich de mogelijkheid verzekeren, eventueel de rebellen te vervolgen buiten de grenzen, vastge steld door de afscheiding der zones. De heilzame gevolgen van een ac- coord zullen zich binnen acht dagen doen gevoelen. AMUNDSEN'S NOORDPOOLVLUCHT. Nog steeds geen bericht. Koortsachtige spanning in Noorwegen Een exchangetelegram uit Kopen hagen meldt: Om vijf uur Zaterdag middag was er nog geen bericht van Amundsen ontvangen, maar er heerscht geen ongerustheid. Men is zich bewust, dat het besluit, dat Amundsen op het laatste moment 71am om een extra voorraad benzine mee te nemen in plaats van een draad loos toestel, hem buiten staat stelt leenigerlei bericht omtrent zijn vor deringen te sturen, zoodat geen nieuws ontvangen kan worden voor hij opnieuw Spitsbergen heeft be reikt. Heeft de vlucht succes, dan zal hij naar Spitsbergen terugkeeren. Loopt het mis, dan zal hij eerst het volgend jaar kunmen aankomen in Noord- Groenland en dan zal hij te voet zijn weg moeten zoeken naar Grantsland. De geruchten, welke dusver geloo- pen hebben, dat Amundsen de Pool «leeds bereikt zou hebben en al op den terugweg zou zijn, moeten abso luut voorbarig worden genoemd. £r wordt nog Q£_ gewwen, dgtjjja Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren k. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Comi orkest onder leiding van F. Lupgens 5.35 (FL Parijs, Eiffeltoren, 2650 M 1 concert. 5.50 (Munchen, 485 M.). Concert. 6.— NSF. Kinderuurtje. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, ióco M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.50 (Munchen, 485 M.) Concert. 6.55 2LO en de overige Britsche stati is. Rede van den eersten minister over j ".mpire". I 7.4o (Hamburg, 395 M.) Liederen-avond. ;.2o 2LO en 5XX. Concert, j 8.05 SFR (Radilo-Paris, 1780 M.) j uhcert. 9.(Amsterdam, 1050 M.) Concert, j 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green- ich, weerbericht, nieuws. draadloos bericht van het expeditie- schip „Fram" rijf uur noodig zou hebben om Kopenhagen te bereiken. Een telegram uit Oslo van gister voormiddag meldt Zeventig uur na het vertrek der beide vliegtuigen van Amundsen ontbreekt nog elk bericht omtrent den terug keer of aankomst der vliegers. Men had te Oslo Zaterdagnacht om (12 - uur het eerste bericht van hem .vjerwachti 54 uren na den start. De koortsachtige spanning, waar mede men te Oslo berichten van Amundsen verwacht, vindt haar oor zaak in de verklaringen van Amund sen zelf, dat hij aan den Noordpool slechts enkele uren zou blijven, en in totaal slechts een paar dagen zou wegblijven. In elk geval, verklaarde Amundsen, zullen wij, om elk risico te vermijden, er voor zorgen, dat onze snachinies niet van elkaar geraken, •Wanneer het noodig zou zijn, zullen wij terugkeeren zonder te landen, want van een hoogte van 1000 voet, waar op wij vliegen, kunnen wij alle nood zakelijke geografische waarnemingen doen. KORTE BERICHTEN. Julius Barmat is tegen een cautie van 451000 mark'op vrije voeten ge steld. Het Fransche communistische blad de „Humanité" is wegens op ruiende artikelen in de geheele Fran sche -zone van Marokko verboden. De kansen op een snelle bijleg ging van het arbeidsconflict in Dene- marken laten zich gunstiger aanzien. De commissie uit de arbeids- conferentie te Genève die de tweede lezing der conventie in zake den bak- kersnachtarbeid voorbereidt heeft het Engelsche amendement nopens ar- b-eidsvrijheid der patroons verworpen. Het index-cijfer voor België be droeg op 15 Mei 502, tegen 506 een maand geleden. Naar Wolff uit Moskou meldt, hebben 2000 emigranten uit Uruguay toestemming gekregen om sovjet-Rus- land binnen te komen. Luitenant Rossbach die bij den staatsgreep van Hitler in 1923 een belangrijke rol speelde en sindsdien voortvluchtig is, zou volgens den Völ- kischen Kurier van plan zijn zich ter beschikking van het staatsgerechtshof te Leipzig te stellen. Volgens statististische gegevens' is in het tijdvak van November 1924 tot April 1925' in verband met het mond- en klauwzeer, ongeveer 0.7 per cent van den geheelen Zweedschen veestapel afgeslacht. KERK EN SCHOOLT NED. HERV. KERK. Viertal: Te Groningen (vac. Ds. Dip- pel), Ds. N. G. Veldhoen te Alphen a d. RijnDs. J. J. C. Karres te Oosthem, Ds. L. J. van Leeuwen te Hilversum en Ds.. I. Voorsteegh te Katwijk aan Zee. Be ro epen: Te Den Bommel, A. Mey ers te Grevelduin. Te Bellingwolde, J. N. Seulijn te Mensingëweer-Capelle. Bedankt: Voor Lexmond, D, v. Lut- ter»velt te Dussen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Woubrugge, can'd1. J. C. Houtzagers te De Bilt. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Aalsmeer, P. de Smit te N.-Pekela. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Herking-em, H. Kie vit Jzn te Veenendaal. f Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. P. J. Steen beek hoopt 5 'Jrii a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Bergambacht, om 12 Juli te Kam pen intrede te doen. Bevestiger is D,s. B. G. Steenbeek van Wierden. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. De raad dezer gemeente is bijeen geroepen ter openbare vergadering tegen Dinsdag a.s. des v.m. 10 uur, ter behandeling van de volgende pun ten: 1'. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Stemming over het foorstel in zake „het Callao, 3. Benoeming leden Commissie v. Toezicht op de Bewaarschool 4. Benoeming leden Stemburtu 6- VgagPfl wto van

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2