Vrouwen en NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 6 MEI 1925 Dag-Agenda. Sassenheim. Woensdag 6 Mei 'sav. half negen Geref. Kerk, Orgelconcert. Woensdag 6 Mei 's av. 8 uur Gebouw „Prediker". Radio-avond, Program N. Chr. Radio Vereen. Woensdag 6 Mei 's av. 8 uur, Stads- Evangel. „Jeruël", Middelstegracht 3. Spreker de heer v. d. Horst. Donderdag 7 Mei 's av. 8 uur Gebouw prediker. Radio-avond „Mengelberg Concert." Donderdag 7 Mei 'sav. 8 uur Stads- Pvangel. „Jeruël" Bijbelbespreking. Vrijdag 8 Mei 'sav. 8 uur. Jaarverg. Ned. Chr. Vrouwenbond, in de Nuts- Izaal. Dinsdag 12 Mei, 's avonds 8 uur Hoogl. Kerk. Kerkconcert „Con Amore. Maandag 25 Mei 'sav. half negen Verg. 3 Oct. Vereeniging in Café-Rest. „In den Vergulden Turk." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. zelfstandig heffen der gemeentelijke Inkomstenbelasting zonder dat van hoogerhand invloed worde geoefend jop de bepaling der bedragen tot af trek van noodzakelijk levensonder houd en het cijfer van den kinderaf trek, 3e. dat geen wijziging worde gebracht in de thans bestaande regeling van de uitkeering van de door het rijk ge- inde gemeentelijke belastinggelden; 4e. dat het thans bij de Staten-Gc- neraal aanhangig zijnde wetsontwerp tot wijziging van de rijks-inkomsten belasting (indien de behandeling daar- Ivan mocht worden voortgezet) zooda nig woirde gewijzigd, dat de belast- baarstelling bij een lager bedrag aan vangt dan thans is voorgesteld en dat het cijfer voor den kinderaftrek be langrijk worde verminderd; 5e. dat in het belang eener goede schoolgeldheffing moge worden bevor derd een wijziging van art. 62 der La ger Onderwijswet 1920. Het adres is gisteren verzonden. Zilverbons. De minister van financiën maakt bekend, dat in de maand April 1925 j bij de Algemeene Rekenkamer zijn overgebracht: 600.000 stuks onbruikbaar geworden fcilverbons f 1 van den bij Kou. be sluit van 19 Februari 1920 (St.bl. no. 82) bepaalden vorm; 1 300.000 stuks onbruikbaar gewor den zilverbons k f 2.50 van don bij Kon. besluit van 14 Juni 1918 (St.bl. no. 357) bepaalden vorm. UIT DE ANTIREVOL. PARTIJ. De candidatenlijsten. De Voorzitter van het C. C., tevens Voorzitter van het Cóllege van Ge machtigden heeft het volgende bericht aan de besturen der Kamerkieskring- centrales gezonden: In verband met den korten tijd voor de officieele candidaatstelling heeft het college van Gemachtigden opgrond van het bepaalde in de laatste alinea van art. 15 der Statuten beslist, dat ten gevolge van het ontslapen van den heer F. H. de Moné verLoren de volgende wijzigingen worden aangebracht in hoofd- en bijlijst. 'A. Hoofdlijst. de namen voorkomende onder de nummers 1 tot en met 13 krijgen de nummers 1 tot en met 12, terwijl als nieuw nummer 13 wordt ingevoegd Mr. H. Bijleveld te 's-Gravenhage. De nummers 14 e.v. blijven als op de vast gestelde lijst. B. IBijlijst: de naam Mr. H. Bijleveld wordt ge royeerd; de onder hem staande namen schuiven een nummer op, zoodat no. 20 oningevuld blijft. Bij het nemen van deze beslissing heeft het College van Gemachtigden zich doen leiden door de overweging.^ dat een juiste samenstelling van de Kamerclub eischt, dat de heer Det Monté verLoren vervangen wordt door een in de vergadering der kieskring afgevaardigden op 18 Maart naar voren gebracht persoon, wiens studie en loop baan hem zooveel mogelijk in staat stelt, om de taak te vervullen, die in de club meer speciaal den heer De. Monté verLoren ten deel viel. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gisteren de be handeling van het garantie voorstel voor de Olympische Spelen voortgezet. Het voorstel van den heer Schaper om de Ministers van Financiën en van Rinn. Zaken uit te noodigen de beraadslaging bij te wonen, werd verworpen. De heer Scheur er (A. R.) bestrijdt het voorstel. Spr wijst er ook' op, dat de wedstrijden leiden tot vexeering van de lichaamskracht boksers, hardloopers, voetballers worden toeg^juich^jtnaar_zoo_.wprdt ons volk niet groot, doch ondermijnd in zijn innerlijke krachten en hooger cultuur. De Olympische Spelen zijn de dragers van een heidensche traditie en spr. wijst er op, dat men tegenwoordig meer en meer teruggrijpt naar liét heidendom, ge tuige o.a. de verheerlijking van den wijs geer Tagore voor enkele jaren. De over heid mag dit streven evefiwel niet steu- nen De spelen passen zich1 aan bij de antieke heidensche cultuur. Maar wanneer de Grie ken zelf een veroordeelend vonnis hebben uitgesproken over de Olympische spelen hoe moet dan ons oordeel wel niet zijn? Spr. acht het onverklaarbaar, dat deze regeering een dergelijk wetsontwerp in gediend heeft. Hij behandeld achtereen volgens de pacifistische argumenten, de financieele kwestie en de voorwaarde, dat op Zondag niet gespeeld mag worden. Aangaande het eerste punt betoogt spr., dat tal van congressen, staatslieden, de volkenbond naar eenheid streven. Niette min pakken donkere wolken zich samen boven de wereld. Dit ijdel spel van voet ballers en worstelaars zal de pacificatie gedachte niet versterken. Over het financieele vraagstuk' merkt spr. op, dat de berekeningen van de voor- deelen niets dan speculaties zijn. Hoe men ook rekent, men moet toegeven, dat het millioen beschouwd moet worden als sub sidie. En waar zuinigheid en soberheid ge boden zijn, mag men aan deze spelen geen subsidie geven. Betreffende de voorwaarde, dat op Zon dag niet gespeeld zal worden, geeft spr. als zijn meening te kennen, dat deze voor waarde de regeering tot eer strekt. Daar uit blij'kt, dat zij den Zondag niet als een gewonen rustdag beschouwt. Spr vraagt of de voorwaarde inhoudt, dat het Stadion den geheelen Zondag gesloten zal zijn. Omtrent de motieBoon merkt spr. op, dat die scherp anti-thetisch is. Wanneer deze motie het gevoelen weergeeft van de geestverwanten van den heer Boon, dan is dat een uitspraak, waarmee wij re kening moeten houden. De heer van Vu uren (R. K.) bestrijdt het voorstel inzonderheid op financieele gronden. De regeering heeft harde maat regelen moeten nemen en nu gaat het niet aan geld te geven voor dingen die on- noodig zijn. De heer Staalman (V. D.) acht de bestrijding overdreven. Hij ontkent, dat de Olympische spelen excessen in de hand werken. Bij andere gelegenheden, als er geld gevraagd wordt voor een overtollig school tje, hoort men de rechterzijde niet. Als men dit voorstel verwerpt, zal een groot deel van ons volk zich schamen tegenover het buitenland; wij zullen wor den aangezien voor achterlijk en onbe schaafd. De heer Bomans (R: K.) verdedigt eveneens het voorstel, waarvan hij voor het land groote voordeelen verwacht. Spr. is tegenstander van den puriteinschen Zon dag. Hij verzoekt den heer Boon zijn motie terug te trekken, omdat de tegen standers aan de aanneming daarvan weer argumenten tegen het subsidie zullen ont- leenen. De heer Schaper (S. D.) erkent, dat er aan de sport schaduwzijden zijn. Maar het is toch beter, dat de menschen Zon dags naar de sport kijken, dan dat zij naar de redevoeringen van Ds. Kersten luisteren. Spr hoopt, dat de Kamer het voorstel zal aannemen. De heer van Ravesteyn (Comm.) bestrijdt het voorstel, omdat het hier geldt demonstraties van nationalisme. De heer Mar chant (V. D.) is voor stander van de spelen en van de subsidie. Den financieelen opzet acht spr. onbe vredigend. Indien het millioen een waar borgsom is, is het onjuist, ieder jaar 250 duizend gulden daarvoor te besteden. En als het geheele bedrag gewaarborgd is, hoe lean men dan verwachten, dat men bij particulieren aan zal kloppen? Spr.'s conclusie is, dat de regeering het der commissie onmogelijkheeft gemaakt een redelijken steun voor de Olympiade te krijgen, de Staten Generaal gesteld heeft voor een fait accompli en hun de vrij heid van beweging heeft ontnomen. De heer Rutgers (A. R.) meent, dat het spel als oefening, als symbool van de werkelijkheid, als ontspanning van ern stiger bezigheden, beteekenis heeft. Het is echter de vraag, of het op den weg der regeering ligt de sport te bevorderen op deze wijze en spr. meent, dat er geen aanleiding is die vraag bevestigend te beantwoorden. De internationale voetbal wedstrijden ,die zeer druk bezocht worden, geven toch allerminst reden voor bezorgd heid aan de regeering, of het bezoek wel druk genoeg zal zijn. Ook is het de vraag of het noodig is een millioen bij te dra gen. Aangaande de voordeelen verwacht van de toeneming van het verkeer, merkt spr. op, dat het ook mogelijk is, dat deze toe neming nadeel en meebrengt. Spr vraagt, in hoeverre de wensch, dat op Zondag niet gespeeld zal worden, voor vervulling vatbaar is. Zal ingevolge dien wensch, in 't geheel niet gespeeld worden of alleen maar „officieel" niet? Het pacifistisch karakter van de spelen mag men niet te veel op den voorgrond stellen, waar de regeering immers een subsidie aan de Interparlementaire Unie beperkt heeft. De demonstraties hebben bovendien veel meer een nationalistischen aard dan een internationalen. Nu wil spr dit niet afkeuren, maar hij meent, dat een betere gezindheid tusschen de volken niet van de spelen verwacht mag worden Onjuist acht spr het, tegenover het bui tenland den indruk te wekken, dat er hier geen malaise heerscht. De vergadering wordt te 5.25 verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. Het woord is dan aan Minister de Visser. BUITENLAND. AMERIKA'? HULP AAN EUROPA. Houghton's eerste rede te Londen. Houghton, de nieuwe Amerikaan sche gezant te Londen, hield zijn eerste redevoering, zooals gebruike lijk aan een gastmaal van 'de Engelsch' 'Amerikaansche Pelgrimsvereeniging, in tegenwoordigheid van een talrijk en aanzienlijk gezelschap; daartoe be hoorden onder rnéer de premier Bald win alsmede de gezanten van België, Brazilië, Duitschland, Hongarije, Ja pan en Portugal. iHoughton besprak aan het slot van zijn tafelrede de Amerikaansche hulp voor het herstel van Europa en^eide dienaangaande Het zware werk is achter den rug. grondslagen voor een nieuwen voor spoed zijn gelegd, maar kunnen al leen door goed vertrouwen bevestigd worden. De volle maat der Ameri kaansche hulp kan enkel worden ge geven, als Amerika de overtuiging krijgt, dat de tijd van destructieve po litiek voorbij is en het moment van vreedzamen opbouw is gekomen. Is die tijd aangebroken? Als het antwoord van Europa vrede beteekent zal Amerika op zijn edelmoedigste wijze gaan helpen. Mocht daarentegen het antwoord op die vraag verward en twijfelachtig blijken, hetgeen de hemel verhoede, dan ben ik bang, dat het thans in gang zijnde hulpvaardige proces ten slotte moet worden gestaakt. Ame rika kan alleen hulp verleenen aan wie zichzelf helpt. Het Amerikaansche volk hoopt vu rig, dat weldra een -vrede zal worden bereikt die de elementen van duur zaamheid bevat, een vrede die den moreelen steun van de geheele menschheid zal verdienen en ontvan gen omdat hij rechtvaardig is. Zulk een vrede moet op aller goede trouw gebaseerd zijn en kan alleen bereikt worden door een gezamenlijk streven. De officieele houding van Washington. De Washingtonsche correspondent van de „New York Times" zegt, dat de groote lijnen van Houghton's rede op het gastmaal der Engelsch-Ame- rikaansche Pelgrimsvereeniging in po litieke kringen wordt opgenomen als te zijn vastgesteld op het Witte Huis en het ministerie van Buitenlandsche Zaken tijdens het verblijf van den ge zant te Washington. Borah verklaarde, dat hij het vol komen eens is met de' door Hough-' ton naar voren gebrachte denkbeel den. Hooge regeeringskringen onthou den zich van commentaar, doch in weerwil van dit officieele stilzwijgen acht men het duidelijk, dat Hough ton de fundamenteele opvatting weer gegeven heeft van Coolidge's regee ring welke houding Amerika ten op zichte van de Europeesche problemen moet innemen. DE CONFERENTIE OVER DEN WAPENHANDEL. Optimisme en pessimisme. In de gister gehouden vergadering van de conferentie in zake den han del in wapens, kwam onder groote belangstelling van alle aanwezigen de eerste Amerikaansche gedelegeerde, Burton, aan het woord. Deze aandacht der conferentie was zeer begrijpelijk, daar het toch de Ver. Staten wa ren, aan wier verwerping van de Con ventie van St.-Germain deze interna tionale conferentie haar ontstaan te danken heeft. Burton, die; vroeger gouverneur van Ohio was en thans lid \*an de Com missie voor buitenlandsche aangele genheden van het Huis van Af gevaar digden, bracht allereerst de groeten van de regeering der Ver. Staten over, die gaarne bereid" zijn oprecht tot de beperking van den handel in wapens mee te werken een een doeltreffende controle op dezen handel mogelijk te maken. Vervolgens deelde Burton mee, dat hij ter bereiking van het doel der Icon- ferentie namens de regeering der Ver. Staten verscheidene amendementen op het ingediende conventie-ontwerp zou voorstellen, waarvan het voornaamste op de materialen voor de vervaar diging van gifgassen betrekking heeft De Amerikaansche gedelegeerde stemde vervolgens met bijzondere vol doening in met de 'verklaringen van den vorigen spreker, den Japanschen gedelegeerde Matsoeda, en achtte het een goed voorteeken voor het verloop der conferentie, dat de béide mogend heden aan den Pacific hier samen arbeiden aan het werk ter handha ving van den vrede. Groot scepticisme weerklonk uit de verklaringen van den Italiaanschen gedelegeerde senator Chiminti, die, met name aan de oprichting van een nieuw „internationaal centraal orgaan ter fontroleering van de uitvoering der conventie aanstoot nam en ver klaarde, dat het wellicht béter zou zijn niet a priori door het inlhet leven roepen van dergelijke instellingen, wier naam reeds wantrouwen zou ver wekken, den goeden wil tot tenuit voerlegging van de conventie te ver lammen. Het nuttige werk der conferentie. De „Temps schrijft: De interna tionale conferentie, die het vraagstuk van de controle op den handel in (wa pens bestudeert, verricht een nuttig werk, en men moet hopen, dat zij tot practische resultaten zal komen. Immers, het is buiten kijf, dat het gemak, waarmee wapens en oorlogs- RECLAME Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. inunitie door de wereld worden ver voerd, op gevaarlijke wijze de moge lijkheid van conflicten in achterlijke landen vergroot en dientengevolge po litieke crises bevordert, welker ont wikkeling een krachtigen weerslag lnoet hebben op den geheelen inter nationalen toestand. Men dient op wettige wijze de al- Igemeene zaak van den wede, wanneer men de gevaren voor conflicten be perkt en de aanvalsmiddelen houdt uit de handen van onbévoegde regee ringen. Hulde moet gebracht worden aan de conferentie te Genève voor wat zij op dit gebied tot stand brengt, zelfs als haar arbeid niet het resul taat oplevert dat men er van verwach ten mag. BOLSJEWISTISCHE PUTSCH TE REV AL. Verscheidene arrestaties. 'Volgens te Stockholm ontvangen be richten hebben de bolsjewiki ook te Re val in Estland getracht een putsch op touw te zetten. Bij huiszoekingen werden notulen van vergaderingen gevonden, waar aan de leiders der communistische partij in Letland en een vertegenwoor ddiger der Communistische Interna tionale deelgenomen hebben. Deze vertegenwoordiger van Mos kou en vooraanstaande Letlandsche communisten zijn gearresteerd. Op een plek aan de spoorlijn Re- vat-Riga, waar een regeeringstrein moest passeeren, werd een bom ge vonden. DE GEMEENTERAADSVERKIEZIN GEN IN FRANKRIJK. Volgens de uitslagen der gemeente raadsverkiezingen zet de overwinning der Linksche partijen zich regelma tig voort, terwijl aan den anderen kant de nederlaag der Communisten steeds duidelijker aan den dag komt. De meerderheid van Herriot te Lyon was 1500 stemmen grooter dan bij de vo'- rige verkiezingen. Cachin de beken de Communistische leider werd ver slagen te Saint Ouen. In de voor steden van Parijs kregen de Com munistische lijsten niet meer dan een handvol stemmen. Een lijst kreeg slechts 1 stem! Volgens de resulta ten van 181 der 385 groote Fransche steden heeft het Kartel in 28 steden meer de meerderheid verkregen dan zij de voor de verkiezingen had, ter wijl het Kartel slechts in 5 steden de meerderheid verloor. Ook in den Elzas had het Kartel succes. Te Straatsburg, Colmar en Muihuizen boekte het Kartel belang rijke vooruitgang. Esperanto en Radio. Op de jongste te Parijs gehouden Int. Congres van radio-amateurs stond op het programma ook de vraag over een int. hulptaal. Met op twee na algemeene stemmen werd een resolutie aangenomen, waar' in besloten werd aan te bevelen de studie in en het ge,bruik van Es peranto als hulptaal voor internationale radio-telefonische mededeelingen en uitzendingen alsmede van de resumé's of vertalingen op congressen. Als gevolg van dit besluit nam het congres Esperanto aan als zijn int. hulptaal naast het gebruik van natio nale talen. Het graf van Toetankamon. (Howard Carter heeft te Cairo een mededeeling gedaan over het werk, door h'em in het graf van Toetank amon verricht in het afgeloopen sei zoen. (Hij verzond negentien kisten met voorwerpen naar den oudheidkundi gen dienst en de voorwerpen zijn'groo tendeels al tentoongesteld in het mu seum te Cairo. Bewonderenswaardig zijn vooral twee albasten lampen in vaarvorm. Een van beide, die van bui ten niet de minste versiering draagt, vertoont zoodra hij van binnen ver licht wordt de figuren van Toetank amon en zijn echtgenoote in teere kleu ren, eendgszins op de wijze van een watermerk. Carter keert in het laatst van Sep tember' terug naar Egypte en hij hoopt dan de werkzaamheden te iLuxor dezen winter nog te voltooien. Na het onderzoek van de mummie, 'dat dan tevens zal plaats hebben en iwaaruit o.a. zal kunnen blijken of (Toetankamon zoo jong gestorven is als uitde afbeeldingen valt op te maken, zal de Egyptische regeering beslissen wat er met het lichaam en de sarcophaag zal geschieden. Men verwacht bij dit onderzoek, de goud-bladen te vinden, waarmede de oude Egyptenaren de windselen be dekten opdat het lichaam beter be waard zou blijven. Het is ook mo gelijk, verklaarde Carter, dat de pha- rao-kroon zal worden gevonden. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche Lagerhuis heeft ós wet in zake de inv.oeriiuz van 'den Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens. 5.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, ióco M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. Avond gewijd aan in den oorlog gestor ven dichters. 7.20 2LO en 5XX. „Old times program ma van Music Hall's songs of years gone by. 7.50 (Munchen, 485 M.). Symphonie- concert. 7.30 (Munster, 410 M.). Muzikale en dra matische voordracht, vrouwenkoor. 8.NSF. Uitzending van den Chr. Ra diioj-iomroep. (Ziie programma in ons no. van gisteren). 8.05 SFR. (Parijs, 1780 M.). Concert. 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Geen- wich, weerbericht, nieuws. 10.2LO en 5XX. Herdenking van de kroning van den koning van Engeland. gouden standaard in tweede en derde lezing begonnen nadat Labour zijn motie van verwerping had ingetrok ken. Het gerucht gaat, dat de Katho lieke democraat Tschoffen tot kabi netsformateur in België zou worden benoemd. Verwacht wordt, dat met den definitieven terugkeer van Trotzki te Moskou ingrijpende wijzigingen in de sovjet-organisatie gepaard zullen gaan De Duitsch-nationalen hebben een interpellatie over het ongelukin den Poolschen Corridor ingediend. President Hindenburg heeft het voornemen om amnestie op groote schaal te verleenen. Thorsson, de Zweeds'che minister van financiën en leider der soc.-dem. partij, is op 60-jarigen leeftijd over leden. Mr. Zimmerman zal zich naar .Warschau begeven, teneinde na te gaan, met welke middelen minister Grabski in korten tijd de Poolsche financiën heeft weten te herstellen. Door een nieuwe kieswet is in Japan het aantal stemgerechtigde per sonen verviervoudigd. KERK EN SCHOOL. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Zondagmiddag nam Ds. H. II. Sc hoe- maker afscheid van de Geref. Kerk van Zwartsluis met een predicatie over 1 Pèrt; 5 10 en 11 Verschillende toespraken werden gebon den, n.l. door Ds. Brouwer, namens ICep- keraad en Gemeente, door den Burge meester, door Ds. Munnik. namens, d classis, Ds, De Kruyler van Hasselt,na mens de genabuurde kerken, v.aania ten slotte de gemeente haar scheidenden leer aar Ps. 121:4 staande toezong. Na des morgens bevestigd te--'zijn door den consulent ,Ds. Dijkstra van Ha- ricli ,met een predicatie over Col. 1:7b, deed Ds. V e rm e t, gzkbmen van Klaas waal, Zondagmiddag zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Balk. Ds. Yermet sprak over 2 Cor. 214—16. Gebruikelijke toespraken volgden. Ds..P. Ch. v. cl. Vliet, die een b:- roep naar Utrecht aannam, heeft Zbnda;; afscheid genomen van de Geref. Kerl: van Vlissingen met een predicatie over 1 Cor. 151 Na de predicatie richtte de scheidende leeraar zich tot den burgemeester en de drie aanwezige wethouders, tot de ver schillende aanwezige predikanten en af gevaardigden uit de classis Walcheren tot het hoofd en het personeel der Geref. School tot Ds. W. A. B. ten Kate, Ned. Herv. pred., wien spr. dankte yoor de hartelijke samenwerking op velerlei ter rein; tot den kërkéraad, welke hij dankte voor de aangename samenwerking, zijn blijdschap er over uitsprekende, dat reeds zoo spoedig in de ledige plaats van die naar des Woords zal worden voorzien tot de jeugdorganisaties en tenslotte tot. de gemeente, welke spr. danktevoor de jroote liefde en gulle hartelijkheid, welke lij met ziyt gezim steeds mocht ondervin den. Hierna sprak! Ds. C. Heij den scheiden den leeraar toe namens de classis Middel- burg. Ds .Ten Kate sprak een persoonlijk woord van afscheid als goed vriend, en dankte voor den gezamenlijken arbeid voor het Koninkrijk Gods voor 't militair Tehuis, Middernachtzending en Christe lijk Mulo-onderwijs. Ouderling G. v. d. Putte sprak' namens kerkeraad en gemeente, waarna den schei denden leeraar staande Ps. 121:4 werd toegezongen. Ambtsjubilea. Vandaag viert Ds. H. W. Lam an. Ge ref. Pred. te Assen, zijn zilveren ambts jubileum. Zondagavond hield Ds. Laman zijn ge dachtenisrede over Hg,nd._ 26: 22, ieged. Ds. Gerber sprak den jubilaris toe, waar na de gemeente Ps. 1343 zong. Ds. Laman werd in 1870 geboren en studeerde aan de Theol. School te Kam pen. In 1899 W€rd hij candidaat, en dien' de achtereenvolgens de kerken van Krui' ningen en Zierikzee, en sedert 29 Octob:? 1911 die van Assen. Met groote toewijding heeft Ds. Laman steeds gearbeid, niet alleen op het kerke* terrein, maar ook op dat der school Chr. onderwijs heeft in hem een warm voorstander en pleitbezorger, ter wijl verschillende bestuursfuncties do hem' worden bekleed. Zoja is hij curator van de Theologisch school, bestuurslid van „Dennenoord er medewerker van „Pilippus". Keurig stylist en geestig waarnemer al Ds. Laman is, waren de bijdragen, die vian zijn hand verschenen, steeds frisc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2