w Handenarbeid NIEUWE LEIDSCHÈ COURANT VAN MAANOAU ivrci razo Dag-Agenda, Sassenheim. Woensdag 6 Mei 'sav. half negen Geref. Kerk, Orgelconcert. Donderdag 7 Mei 'sav. 8 uur Stads- EVangel. „Jeruël" Bijbelbespreking. Dinsdag 12 Mei, 's avonds 8 uur Hoogl. Kerk. Kerkconcert'„Con Amore. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H-. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. war ontroerde, greep, vasthield. Dat verklaart de ongewone beteekenis,, die Bouwmeester in Nederland heeft ver kregen, heeft verkregen voor Neder land in zijn optreden daar buiten. Dat verklaart, dat tienduizenden, die ove rigens van het tooneel verre bleven, Bouwmeester dichtbij stonden. Namens het Gemeentebestuur van de stad Amsterdam, breng ik aan het graf van Louis Bouwmeester hem dank voor wat hij als tooneelspeler voor Nederland geweest is. Vervolgens voerden nog verschillen de andere sprekers het woord. De Hollandsere oiiicieele radio-omroep in zicht? Naar „Het Volk" verneemt, vertrouwt oud-minister Posthuma, die thans de zaak van den omroep ter hand heeft genomen, dat de officieele omroep bin nen enkele maanden een feit zal zijn. Verder verneemt het blad, dat de re geering, voor het financieren van de zen omroep, van elk radiotoestel f IC belasting zal heffen. In Engeland, waar hetzelfde stelsel wordt gevolgd, is de heffing 10 shil ling (f6.—.) Het compromis in zake Palmas. Staatsblad no. 162 bevat het compro mis, gesloten tusschen Nederland en de Vereenigde Staten van Amerika in zake de souvereiniteit over het eiland Palmas (of Miangas). Naar men weet werd overeengeko men,, dat een door beide partijen aan te wijzen arbiter zal beslissen, welken van beide staten de souvereiniteit over Miangas toekomt. De scheidsrechter zal alle geschillen beslissen, welke in den loop van de arbitrage met betrekking tot de pro cedure mochten rijzen. De Holland-Indiëvlucht. Door de Ned. Regeering is aan den heer Tenu PopKersteff, chef van den Boelgaarschen vliegdienst, het com mandeurskruis van de Orde v. Oranje- Nassau verleend en aan den heer Glas- silieff, directeur van de Boelgaarsche vliegschool, het officierskruis van bo vengenoemde orde, als blijk van waar deering voor de bijzondere diensten, door hen aan de Nederlandsche vlie gers tijdens hun oponthoud in Boelga- rije bewezen gedurende hun vlucht van Holland naar Indië. Het Werktijdenbesluit. De Minister van Arbeid heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhan gig gemaakt het vóór-ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur tot wijziging van het werktijdenbesluit voor fabrieken en werkplaasen. Aan de toelichting is het volgende ontleend: Op 24 October 1924 heeft art. 27 van de Arbeidswet 1919 het belang rijke overgangsartikel der wet, zijn kracht verloren. Op grond van dat ar tikel was aan vol-continu wekende fabrieken togestaan in een drie-ploe- genstelsel te arbeiden. Zonder wets wijziging had na 24 October 1924 in deze bedrijven in een vierploegenstelsel gewerkt moeten worden. Daar de toestand dezer bedrijven in het algemeen niet van dien aard was, dat de invoering van een vierploegen stelsel wettelijk gewenscht zou zijn en het buitenland ook niet tot een derge- lijken maatregel is overgegaan, was wetswijziging noodig. Nu de Arbeidswet 1919 bij de wet van 21 November 1924 aldus is gewijzigd,, is mede wijziging noodig van het Werk tijdenbesluit voor fabrieken en werk plaatsen 1923, voor zoover het bepalin gen betreft in den arbeid voor vol- continubedrij ven Voorts wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt om eenige kleine wij zigingen in de wet aan te brengen. Bakkersnachtarbeid. In de op 29 en 30 April te 's-Graven- hage gehouden alg. vergadering van den Ned. Centralen Bond v. Christe lijke arb .in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen werd de volgende motie aangenomen: De Nederlandsche Centrale Bond van Christelijke arbeiders(sters) in de Be drijven van Voedings- en Genotmidde- len (N.C.V.G.B.) in Algemeene Bonds vergadering op 29 en 30 April te 's-Gra- venhage bijeen; kennis genomen hebbende van de door het Hoofdbestuur gevoerde actie inzake het Wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet 1919, betreffende den arbeid, in broodbakkerijen; kennis nemende van de door den Mi nister van Arbeid gegeven toelichting op het wetsontwerp, de thans versche len memorie van antwoord en de nota RECLAME geeft vaak ruwe, beschadigde en leelijk uitziende werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door Purol. van wijzigingen, door den Minister hij de Staten Generaal ingediend; keurt de door het Hoofdbestuur ge voerde actie goed; acht het thans aanhangig zijnde wets ontwerp zelfs na de nota van wijzigin gen, voor het bakkersbedrijf en de be drijf sverhoudingen nadeelig; is van oordeel: dat dit wetsontwerp in zeer sterke mate zal brengen meerdere en onnoo- dlge nachtarbeid voor de in dat be drijf werkzaam zijnde arbeiders; dat dit wetsontwerp dient te worden verworpen omdat de resultaten van deze wetswijzigingen noodwendig ten gevolge zullen hebben een verdere af braak van de afschaffing van den bak kersnachtarbeid; besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Tweede Kamer en de pers, en gaat over tot de orde van den dag. Jaarvergadering „Effatha." Donderdag werd in het gebouw der ver- eeniging te Dordrecht de jaarvergadering gehouden. Na gebruikelijke opening hield spr. een openingsrede, waarin hij er op wees, dat in de 36 jaren, die achter liggen, Effatha geen stof tot klagen heeft gehad, al moest in 't laatst een noodkreet geslaakt wor den en voor Bartimeus de noodklok ge luid worden. Het kinder mgetal is opge loopen van 4 in 1891 lot 90 in 192 q Ook dat stemt tót dankbaarhxd. Burgemeester de Gaay Fortman sprak daarna namens zichzelf en het gemeente bestuur een woord van groote waardee ring voor den arbeid van Effatha. Da secretaris der vereeniging, Ds. A. Prins van Poederooijen, bracht het jaar verslag uit. Spr. herdacht met dankbaar heid de overleden mevr. Wisboom Ver stegen, die een ware vriendin van Effatha was. De peningmeester der vereeniging, de heer W. L. B. den Blaauwen, besprak enkele posten van ontvangst ea uitgaaf. Thans zijn er plm. 13.000 leden die f 16.000 contributie betalen. De verpleeggelden hepen beduidend om hoog. Na afschrijvingen blijft er een ver liespost van f 11.00,0, welke spoedig zal verdwijnen, naar 'Spr. hoopt. Werd in 1924 ontvangen meer dan j:\26.500, in de eerste maanden van 1925 werd f 10.231,84 ontvangen. Het bestuur zal nu over kunnen gaan tot aankoop of nieuwbouw. Uit het verslag van het hoofd der school bleek, dat het getal getal leer- linen met 12 vooruit' ging. Dhr J. Schaap rizn werd als bestuurs lid herkozen. De heer den Blauwen deed mededaa- ling van de bedragen, aanwezig voor den aankoop of nieuwbouw. Er is f 70.000 ontvangen en voor nieuwbouw is t 150000 noodig. Bij de discussie bleek, dat men groote voorzientigheid wenschte. Ds. C. Linde boom spraiceen slotwoord. BUITENLAND. oE Kiz'-aAü aW FRAiVSCH- MAROKKQ. Achtduizend man op het oorlogspad. Hetgeen onvermijdelijk was is thans gebeurd. De t erugtrekking van de Spaansciie troepen naar de kust ih den jongsie.11 nertst heeft Abd-ei-Krim in staat ge steld in de Fransche zone binnen te vailen. Thans is hij inderdaad op voet van oorlog met T rank rijk. Het zou onverstandig zijn, zoo. wordt van Franscne zijde gcineid, te trach ten het feit te verbloemen, dat gedu rende de eerste dagen van de vorige week de toestand ernstig was. Alle beschikbare T ransche en .Moorsche troepen werden onmiddel lijk naar de bedreigde districten ge zonden en vier bataljons uit Algiers erheen gedirigeerd. Sedert ^Vpènsdag echter is de toe stand aanmerkelijk verbeterd. Drie co lonnes opereeren thans tegen de Rif- Kabylen en de stammen die hen on dersteunen. Op het Westelijk front zijn de in boorlingen reeds met: succes terug geslagen tot de grens van de Spaan- sche zone, na enkele ernstige ge vechten. Hoewel de vijandelijkheden reeds sedert lang verwacht werden, is deze plotselinge inval toch nog een ver rassing geweest. In het geheel schijnen 4000 Rifbe woners erbij betrokken te zijn, waar van een niet gering aantal behoort tot de geregelde troepen van Abd- el-Krim, die gewend zijn aan de mo derne oorlogsmethoden. Nog .4000 Riffi worden in reserve gehouden bij de grens van de Spaansche zone en houden zich naar beweerd wordt bezig met de versterking van de grensval- leien. De taak van de autoriteiten in liet Fransche protectoraat is niet gemak kelijk want niet alleen moet het pro tectoraat bevrijd worden van den vij and, maar tévens most de Noorde lijke strook tot aan de Spaansche grens bezet worden met een voldoen de macht om het leven en de be zittingen van de bevolking te beveili gen tegen verdere invallen van de ^Rif-bewoners. Het onmiddellijke gevaar schijnt evenwel voorbij te .zijn. De toestand baart de regeering van het Fransche protectoraat toch nog zorg, hoewel elk gevaar van een opstand binnen het Fransche gebied geweken schijnt te zijn. 1 DE BELGISCHE CRISIS. De Broqueville trekt zich terug. Graaf de Broqueville-heeft afgezien van de opdracht, een ministerie te vormen. De toestand is thans buitengewoon gecompliceerd. Hij heeft den koning medegedeeld, dat hij niet dennoodigea steun heeft gevonden in het parle ment. Men is thans in een impasse ge raakt, en de zaak zal waarschijnlijk uitloopen op Kamerontbinding. Van daag is het een maand geleden, dat het kabinet-Theünis ontslag nam. DE GEMEENTERAADSVERKIEZIN GEN IN FRANKRIJK. Een rustig verloop. De verkiezingen voor den gemeente raad hebben gisteren te Parijs in alle kalmte plaats gehad. In den ochtend is er druk gestemd maar in den middag was dit veel minder het geval, waarschijnlijk ten gevolge van het mooie weer. De regeering had voor gisteren de zelfde voorzorgsmaatregelen genomen als voor 1 Mei. Men heeft echter gelukkig geen enkel incident te be treuren gehad. Er zijn ook veel vrouwen candidaat gesteld, maar deze zijn zooals bekend niet verkiesbaar. De. stemmen, die op de vrouwen uitgebracht worden, zul len echter in tegenstelling met vorige jaren niet slechts als van nul en :gee- ner waarde worden beschouwd, aange zien zij wel mee zullen tellen bij het" bepalen van de volstrekte meerderheid een candidaat, die bij niet mee-telling der stemmen op vrouwen de volstrek te meerderheid zou hebben gehaald, kan dus in herstemming komen. De herstemmingen zullen a s. Zon dag plaats vinden. Zij vallen dan'sa men met den nationalen feestdag ter eere van Jeanne d'Arc. Kardinaal Dubois, de aartsbisschop van Parijs, heeft in verband met de zen feestdag een brief gepubliceerd waarin hij wel aanmaant te vlaggen en te illumineeren en daarbij de Fran sche nationale vlag met die van Jeanne d'Arc tegelijk uit te. steken, maar hij spreekt niet van het houden van een optocht, zooals anders op 10 Mei ge bruikelijk is. Dit is waarschijnlijk om dat de regeering er over denkt om voor 10 Mei evenals voor 1 Mei het geval geweest is, eiken optocht te ver bieden. In katholieke kringen en in het algemeen in kringen der rechterzijde gaan nu stemmen' op, den herden kingsdag te verplaatsen op den vol genden Zondag, dus op 17 Mei. De regeering zal in dezen nog na der een beslissing moeten nemen, om dat de feestdag van Jeanne d'Arc, zoo als gezegd, een nationale feestdag is. DE ACTIE DER COMMUNISTEN TE PARIJS. Financieele steun van Moskou. De „Matin" deelt nog over de een dezer dagen gevonden Communisti sche documenten mede, dat hieruit geblekèn is, dat de stormtroepen be staan van 800 jonge mannen, allen ruim voorzien van automatische pisto len. Tevens is bij de gedane huiszoe kingen gebleken, dat via Amerika uit Moskou 30.000 dollars zijn ontvangen, welke tegen afgifte van kwitantie on der verschillende samenzweerders zijn verdeeld. HET TREINONGELUK IN DEN POOL- SCHEN CORRIDOR. Weer een communistische aanslag. Bij het onderzoek naar de oorzaken van de ontsporing van den Duitschen D-trein in den Poolschen corridor, is volgens een bericht uit Warschau vast komen te staan, dat men hier te doen heeft met een misdadigen aan slag, welke wordt toegeschreven aan communisten. Vier railbouten waren n.l. verwij derd. Officieele Poolsche deelneming. De Poolsche minister voor de Spoor wegen en die van Buitenlandsche Za ken hebben aan hun Duitsche arribt- genooten hun deelneming betuigd met de spoorwegramp in den Poolschen corridor. MACDONALD VOOR HET EENHEIDS FRONT. Contact mef de Russische vakbeweging Sprekende ter gelegenheid van de 1' Mei-viering heeft de leider der Brit- sche Arbeiderspartij MacDonald no pens de. vakbeweging voor een een heidsfront in de vakbeweging het vol gende gezegd: „Vroeg of laat zullen wij betrek kingen moeten aanknoopen met Rus land. De vakvereenigingen hier zullen toenadering moeten zoeken tot de vak vereenigingen daar. Ik waarschuw U echter voor één ding: Gij moet er op letten, dat, in dien gij vriendschappelijke betrekkin gen aanknoopt met de Russische vak* vereenigingen, gij" u niet laat afsnij den van de F ransche en Duitsche ivakvereenigingen. Elke combinatie moet er een zijn, waarbij het Amsterdamsche I. V. lVj. is inbegrepen. Elke stap, die ons van 'Amsterdam zou afsnijden, zou een stap zijn naar internationale oneenig- heid. 1 Dit 5n het oog Houdende, is 'de vakbeweging in haar recht een groot vereenigd front te scheppen, zoodat de arbeid internationaal voorwaarts kan schrijden naar zijn ontvoogding". ZWARE STORM OP DEN ATLANTI- SCHEN OCEAAN. Verscheidene schepen gezonken. Gedurende de laatste 18 uren heeft de Atlantische Oceaan veel offers ge vraagd, speciaal ter hoogte van de kust van Nieuw Schotland. Door den storm en den mist zijn vele schepen gezonken of gestrand. Het stoomschip ,>Clackamas", welk vaartuig Zaterdagmorgen te Halifax binnenliep, berichtte in aanvaring te zijn, geweest met den schoener „Cap- dor", welke ten gevolge hiervan zonk. De vrouw van den kapitein en vier man van de bemanning van de „Cap- dor" zijn om het leven gekomen. KORTE BERICHTEN. Volgens de laatste telling van den. verkiez'ings-uitslag in Pruisen behaal de Marx daar de meerderheid. In Italië zal een voorstel tot In voering van het vrouwenkiesrecht in gediend worden. In zijn Meiboodschap die pas Zaterdag gepubliceerd is, dringt Mac Donald aan op ratificatie van het po- tocol van Genève. Op voorstel van de bezuinigings commissarissen, zal binnenkort in Oos tem ijk een vermindering met eea der de van het loon van personeel op alle ministerieele departementen plaats hebben. Verder zullen alle departe menten in één gebouw ondergebracht worden. Smith, de commissaris-generaal van den Volkenbond, in Hongarije, zal begin Juni te Boedapest terugkee- ren uit New York waar hij voor her stel van gezondheid eenigen tijd ver toefd heeft. Naar de Izwestia meldt, heeft het volkscommissariaat van onderwijs in Sovjet-Rusland besloten, het inder tijd afgeschafte staatsexamen voor toe lating tot de universitaire studie weer in eere te herstellen. Naar de Dni verneemt hebben in den Oeral, honger-onlusten plaats gehad, welke geleidelijk het karakter aannamen van een demonstratie tegen het sovjet-gezag. Bij de 1 Mei-viering in Japan hadden te Tokio en te Osaka tal Van botsingen met de politie plaats, waar bij vele lieden zijn gearresteerd. KERK EN SCHOOL, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Doetinchëm, G. Groe- nebóer te Blankenham. Aangenomen: Naar Lage Zwalu- \ve, H. P. Brandt te Molk'werum. Bedankt: Voor Zwaag Westeinde, P. L. Kiehl te Hoorn. Voor Ee (Fr.), H. P. Brandt te Molk'werum. GEREF. KERK. Beroepen; Te St. Jacobï Parochie (Fr.), D. "Feenstra, cand. te Woudsend. Aangenomen: Naar Capelle a. d. Yssel, W. H. Bouwman te Lopik. Prof. Dx. A. Noordtzij. Naar „De Standaard" verneemt, zal Prof. Dr. A. Noordtzij te Driebergen het volgende voorjaar een langdurige studie reis ondernemen naar Egypte en Pales tina. De resultaten daarvan zullen in boekvorm worden uitgegeven. Uit Hongarije ontving Prof. Noordtzij het dringend verzoek in den loop van dit jaar een vijftal lezingen te houden over het Oude Testament en wel in Boe dapest, Dehreczen, Klausenburg en Sa- rospatok. De hoogleeraar heeft zich daar toe in. beginsel bereid verklaard. UIT DE OMGEVING, WASSENAAR. Gister had in de Ned. Herv. Kerk al hier de bevestiging en intrede plaats van Ds. A. A. Dönszelmann, overgekomen uit de Gemeente Workum. De bevestiging had des morgens plaats door Ds. Nauta van Katwijk aan Zee; Zijne eerw. had tot tek'st gekozen Ezech. 337Gij nu, o menschenkind, Ik heb u tot een wachter gesteld over het huis Israëls, zoo zult gij het woord uit Mijnen mond hooren, en hen van Mijnentwege waarschuwen". In verband met den tekst noemde spr. den beroepen herder en leeraar een van God geroepen en aangestelden wachter over Zijne Gemeente te dezer plaatse, wel ke er vooral voor te zorgen heeft, dat door hem een zuiver geluid gegeven wordt overeenkomstig Gods heilig Woord, tot waarschuwing van den onbekeerde en tot vertroosting van het volk des Heeren. dat zich door genade het eigendom des Heeren mag weten. Vervolgens werd Ket formulier voor de bevestiging van herders en leeraars door den bevestiger voorgelezen, waar op door Ds. D. uit volle borst Het „Ja, ik' van ganschër harte" werd uitgespro ken. Vervolgens richtte Ds. Nauta zich per soonlijk als vriend tot Ds. D. en daarna tot de Gemeente, haar van harte geluk- wenschend, dat zij dezen herder en leeraar in haar midden van God had' mogen ont- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens. 6.NSF. Kinderuurtje. Antoinette van Dijk. Ó.20 2LO (Londen, 365 M;) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.50 (Munster, 410 M.). „Die Glocke", Van Schiller. 7.20 2LO en 5XX. Concert. Militaire muziek. .750 (Munchën, 485 M.). Militair con cert. 8.05 SFR'. (Parijs, 1780 M.). Concert. 8.10 NSF. Conoert. 9.05 2LO en 5XX. Redevoering van den Amerikaanschen gezant.' 9.35 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben. Weerbericht, nieuws. vangen en verzocht de Gemeente haar nieuwen leeraar toe te zingen de bekende zegenbede uit Ps. 134:3. Des middags te 3 uur had^ de intrede plaats van Ds. Dönszelmann. Voor een overvol kerkgebouw trad hij op, zijri tekst kiezend uit Hand. 4: 12: „En de zaligheid is in geene andere; want er is ook in den hemel geen andere Naam, die onder de menschen gegeven i9 door welke wij moeten zalig worden". In verband met dezen tekst verklaarde Zijn Eerw. niets anders aan zijn nieuwe Gemeente te willen en te zullen brengen, dan dien Eenigen Naam ter zaligheid van zondaren gegeven, den Naam van Jezus Christus, van God ons gegeven tot zaligheid en volkomen verlossing. Na het beëindigen zijner predikatie richt te Ds. D. zich achtereenvolgens tot zijn bevestiger, Ds. Nauta, van Katwijk aan Zee, hem hartelijk dankzeggend voor het heerlijke woord in het morgenuur uitge sproken, betuigende en van God biddende niets anders dan een zuiver geluid te willen geven. Daarna tot den consulent, Ds. Steen beek van Leidschendam, hem dankzeg gend, dat hij zoo welwillend was geweest de dienst der bevestiging te willen af staan aan Ds. N. en vooral voor hetgeen hij in de vacature voor de gemeente had wil len doen in het belang van Gods 'ko ninkrijk. Daarna werden toegesproken de lcer- k era ad te dezer plaatse, de aanwezige ring broeders, de president-kerkvoogd, Jhr. Bee laefts van Blokland, wien hij inzonder heid, met de andere kerkmeesters, dan zei dat zij aan al de wenschen, wat betrof de pastorie, hem reeds waren voorgekomen, de voorlezer, de organist, de koster, zijn vader, de aanwezige Ds. uit Workum, Ds. Romein en de overige vrienden van zijn vorige gemeente, waarna hij zich tot de geheele gemeente richtte, zichzelve en de zijnen in de vriendschap en de liefde der gemeente aanbevelend, van haar vra gend, hem en zijn arbeid op de vleugelen des gebeds te willen dragen voor den troon van Gods genade. Ook de hooi den der Chr. scholen werden totgespro ken, hen betuigend, dat ook hij een warm voorstander was van Chr. onderwijs. Ook voor de vele vereenigingen te de zer plaatse had spr een welkomstwoord, hen mededeelende, dat hij ook een voor stander van vereenigingen is, zoo zij al thans op de kerk aanmerkten en niet daarvan af. Voor Ds. Dönszelmann de zegenbede uitsprak, werd hij -nog toegesproken door Ds. Steenbeek, door Ds. van Noppen na mens de ringbroeders en door den Heer J. Mansveld, namens kerkeraad en gemeente die de gemeente verzocht haar nieuwen leeraar te willen toezingen Gez. 96 met een kleine wijziging in de woorden. Na bovengenoemde personen weder be dankt te hebben voor deze toespraken, sprak 2^ 1 Eerw. de zegenbede uit en keerde ae bijzonder groote sciiare van menschen weder huiswaarts. HAZERSWOUDE. De Raad dezer gemeente zal vergade ren op Dinsdag 5 Mei a.s., des voor middags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling heffingspercentage in komstenbelasting 192 5'26. 3. Regeling recht van overpad voor de bewoners aan den Zijdeweg. 4. Besluit tot overdracht van den ont eigenden grond aan de Woningbouw ver eeniging „Volksbelang" alhier. 5. Besluit tot verlenging van den ter mijn voor ontruiming van de onbewoon- baarverklaarde .woningen D no. 25, 26 en 27. 6. Vaststelling voorschotten aan de Bij zondere scholen voor 1925. 7. Aanvulling stembureau no1. 1, we gens vertrek van het plaatsvervangend lid A. Francken. 8. Ontslagaanvrage Jobs van Gent al? Brugophaler van de Oostbrug. 9. Benoeming van een brugophaler. Voorgedragen is D. van Veen Wzn. 10. Uitslag verpachting grasland lang/ dein Gemeeneweg. 11. Uitslag aanbesteding vernieuwing bruggen aan den Stationsweg. 12. Wijziging en aanvulling begrootirig 1924 en .1925. LEIMUIDEN. Verslag van de vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op 29 ApriL Voorzitter de heer Bakhuizen, burge meester. Aanwezig alle leden; er is een vacature. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Vervolgens worden door hem eenn. woorden van nagedachtenis gesprok <n naar aanleiding van het plotseling over lijden van het raadslid, den heer C. d. Akker. Spr. eindigt met den wensri. dat God de weduwe mag troosten en sterken in haar groot verlies. Vervolgens wordt door hem de lic.i Visser geluk'gewenscht met zijn herstel en hem toegewenscht, dat hij nog lane gespaard moge blijven, ook om de b langen der gemeente te behartigen ftaarna warton de notulen doo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2