Ui NIEUWE LËIDSCHE COURANT VAN ZAfTRDAG 2 MEI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. G. J. Alkemade om vergunning tot uitbreiding van de broodbakkerij in 't perceel Morschstraat No. 58, kadas- 'traal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 68; b. de N.V. de Leidsche Zoutkeet, om vergunning tot uitbreiding van de Zoutkeet op het perceel Oude Singel No. 248 en 250, kadasraal bekend Ge meente Leiden, Sectie B No. 2862; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 16en Mei e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven tegen deze verzoeken bezwaren in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 2 Mei 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJfiN, Secretaris. Predikbeurten. Ned. Heav. Kerk. Voorin. io en m.m, ,6.30 um\ Ds. G. Tichelaar. Geref. Kerk. Voörm'. 9.30 en n.mi. 6 uur, Ds. E. H. Woudstra. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voiorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Metering. 1 OEOSTOEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje en nam. 5 uur in Irene, Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. .Geref. Kerk. Voorin. 10 en nam. 5.30 uur, die heer N. Willemse, Theoit. cand. te Amsterdam. ,1 LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur. Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur, Preek- lezen. Nam. 6.30 uur, Ds. Ringnalda. WASSENAAR. Dinsdagavond hielden de beide naaivereenigingen „De liefde dringt ons" en „De hoop der toekomst" bei de onder af deelingen van de N.C.G. jO.V. alhier een feestelijke jaarverga dering. Nadat de heer L. Klarenberg op gebruikelijke wijze deze vergade ring ih(ad geopend, werden de onder scheidene jaarverslagen van secreta ressen en penningmeesteressen uitge bracht wa^ar o.m. uit bleek dat de vereenigingen er niet op waren ech- teruitgegaan. Er waren in het afge- loopen jaar 167 stuks kleeren gemaakt .welke aan verschillende liefdadige doeleinden waren ten goede gekomen. (Hierna werd het rijk voorziene pror gramma afgewerkt. De leidsters dezer beide vereen, kunnen met tevreden heid terug zien op hun belangloozen doch moeizamen arbeid om zulk een avond op dergelijke wijze te organisee- ren en uit te voeren. ,We stemmen ,dan ook volkomen in tnet den dank uitge sproken aan het einde der verg. door den heer L. Klavenberg voor al het geen we hadden mogen zien aan ta bleaux en mogen hooren aan voor drachten en samenspraken. Donderdag werd op het landgoed „,DuinreH" welwillend hiervoor afge staan door Mevr. Bar. van Palland, door de vereen. „Bijbel en Oranje" met de kinderen der Chr. scholen alhier, de verjaardag van Prinses Ju liana feestelijk gevierd. Om ongeveer ,9 pur werd afgemarcheerd van de school aan de Zij de weg, voorafgegaan door het prachtig mooie vaandel der vereeniging „B. en O." Aange komen aan het huis van bar. van Palland, werden de kinderen hiervoor opgesteld en werd Mevr. begroet door het zingen van 2 verzen van het [Wil helmus. Daarna werd verder gemar cheerd naar het terrein waar de ver schillende spelen zouden gedaan wor den. Hier voerde Ds. v. d. Heijden nog even het woord waarna despe len een aanvang namen. Alles liep prachtig van stapel, totdat we onge veer 12 uur werden verrast door een onweersbui. Er viel Zooveel regen, dat het feest moest worden afge broken en we met een flink nat (pak naar huis toe keerden. Het was jam mer dat het zoo afliep want de heer Nolles uit den Haag was juist bezig aan zijn goocheltoeren waar groot en klein hartelijk om gelachen heeft. Na een kort dankgebed door Ds. v. d. Heijden werd het feest gesloten. Ter eere van den verjaardag onzer Prinses heeft de muziekvereen. Excelsior" alhier gisteravond op het orpsplein eenige liederen gespeeld, waarna een muzikale rondgang door het dorp werd gemaakt. Kerkelijke berichten. Herv. Kerk ADorpA Zondag vm. 10 uur bevesti ging van Ds. A. A. Dönszelman door Ds. Nauta van Katwijk a. Zee. Nam. ,3 u ir intrede van Ds. A. A. Dönszelman School Zijdeweg geen dienst. ref. Kerk vm. 10 en nm. 5 uur i. v. d. Heijden. NOORDWIJK AAN ZEE. Woensdagavond hield de Herv. hoolvereen. te N, au 2e© baar ouderavond, die als verleden jaar ve ler belangstelling trok. Ds. Vermeulen opende de vergade ring op gebruikelijke wijze met ge meenschappelijk gezang en gebed en sprak daarna aan de hand van Matt. (21' 1IT en 1417 over de blijde echo der oud'ren stem, die we beluis teren kunnen in 't Hosanna, den ju bel der kinderen. Gemis aan liefde tot Christus -bij ons ouders, zal tot schade leiden van onze kinderen. Daarom, als 't geloof bij ons, ouders dood is, hoe kunnen wij 't dan (ver wachten bij onze kinderen? Misschien leidt onze school dan langs een an deren weg de kinder kens tot Jezus. Of werd niet meermalen 'n ouder- ziel getroffen door 't eenvoudig geloof van zijn kind Immers uit den mond der kinderen en der zuigelingen worde Zijn lof verbreid! Na 'n hartelijk welkomstwoord, ook van het hoofd der school, den heer P. D. Bardelmeijer, zingen 2 meisjes leerlingen een 2-stemmig Lentelied, en 't bekende „Verhoogt o poorten, den boog", waarna de lerl. der hoog ste klassen, onder den accuraten schepter van den heer Bardelmeijer 4 verschillende meerstemmige liede- *ren zingen. En onze "Noordwijksche jongens en meisjes toonen het dat ze kinderen zijn van de zee. Was de aandacht al sterk gespan nen bij het „Duinlied", het „Lied van de Zee" was doorleefd. Innig klonk het gebed daarop voor den zee man in nood. Na de pauze, waarin de stemming loskomt, leest Mej. D. W> te Winkel over Grootvaders manier van pla gen". 't Is Jan Ligthart, die aan 't woord is en als die ons op zijn wijze voorhoudt, geen wolken te voorschijn te roepen bij onze kinderen, doch blij de zonneschijn, wel, dan treft het ieder ouderhart. Na nog meer mooi gezang van de hoogere klassen vertrekken de leerl. naar huis en treedt de groote pauze in, ter bezichtiging van het werk. Daar liggen de keurige teekeningen de handwerkjes, de taal- en reken- en schrijfschriften. Wat 'n geduld en in spanning van den onderwijzer en leer ling vertegenwoordigen ze. Met be langstelling slaan de ouders 't gade en vragen inlichtingen aan de be trokken onderwijzers. Prettig gestemd keerden bijna allen terug om te luisteren naar 'n opstel over Lich. Opvoeding, dat Mej. Groe nendijk voordroeg. Hopen we, dat menig ouderhart zich in die oogen- blikken voornam, de verschillende raadgevingen blijmoedig op te volgen. Tot slot sprak de heer B. nog over sommiger teleurstelling bij 't niet ver hoogd worden en bracht de ouders de overtuiging bij, dat alleen 't be lang van het kind den doorslag gaf, bij 'tal of niet overgaan naar 'nvol gende klas. Ds. Vermeulen sloot dezen mooien .ouderavond, met veel goeds, voor waar! Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 en nam'. 5 uur Ds. J. Vermeulen. .Voorm. Bed. H. Doop. Geref. Kerk voorm. 10 een nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling, waren in deze week als werkzoekende ingeschreven 35 personen, n.l. Opper man 1, Broodbakker 1, Losse arbei ders 7, Landarbeiders 11 en Visschers 15 HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk, half tien en half zeven uur Ds. Luuring. GereL kerk. half tien en half zeven Ds. Velders van Amsterdam. De verkoop van het Emmabloem- pje, waarvoor weer enkele jonge da mes zich gaven, heeft op het dorp op gebracht f235.27 en aan den Rijndijk f78.64, te samen f313,91. Bevallen: M. Langeveld, geb. Bo- gaards, z; M. Brakel, geb. Colpa, d. Ondertrouwd: G. Th. van Zuilen, 29 j. en C. W. Menken, 26 j; H. Geers, 23 j. en B. Looibach 21 j; A. Kastelein, 26 j. en W. Harting, 24 j; W. Harting 30 j. en D. Kastelein, 28 j. Gehuwd: A. van der Heiden, 24 j. en M. G. Ammerlaan, 25 j; J. Bartels 40 j. en P. J. Bakker, 37 jaar. Overleden: H. de Zeeuw, echtg. van J. Harkes, 29 j. (overleden te Leiden); Jac. Rodenburg, echtgen. van H. W. Müller, oud 73 jaar. Tot plaatselijk Deurwaarder is benoemd de gemeente-veldwachter de heer A. Plaizier. Tegen v. G. en v. W. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding der arbeidswet en tegen J. V. wegens overtreding der motor- en rij- wielwet. Vergadering van den gemeente raad op Dinsdag 5 Mei a.s. des v.m. 10 utir. WOUBRUGGE. Van de oudste boerenwoning v. den Oudendijkschen Polder, oudtijds be woond door Jan van Iter son, later door Dirk van Beijeren, en thans door H. Peters, werd de vloer zoo slecht dat de wed. van I. er door zakte; het ongeval liep goed af, doch de val in den stal veroorzaakte groote ontstel tenis. Bij de laat9te grasverpachting RECLAME Keelontsteking' 'Cati t catarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AKKER's Abdijsiroop 1 bleek dat het gras niet meer die waar de heeft als ettelijke jaren terug. In 1919 bracht dit op voor den Ouden dijkschen Polder f1578, dit jaar f567, een verschil van ruim f1000. Bij de verpachting van het gras langs de Gemeentewegen is het ver schil nog grooter. In 1920 bracht dit op f 703 en nu maar f 215. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Karei, zv, A. Eikelenboom en J. van ^Vieringen; Adriaan Cornelis, zv. H. Luijk en E. A. Birkhoff; Alfred, zv. P. L. Kr ou wel en F. Speelman; Geertruida The- resia Maria, dv. J. A'. v. d. fVoort en T. C. C. Alkemade; Martinus Jaco bus, zv. M. van Tol en J. Dorst; Mat- theus, zv. W|. iVV. Los en M. Los; Hen- drikus 'Hermanus Jozef, zv. JV,. Kerk hoven en M. C. [Witteman. Ondertrouwd: Karei Johan Grulle- mans, 29 j. en 'Anna Margaretha v. Speelman, 23 j. Gevestigd: J. Tukker, Charbonlaan 2 van Bodegraven; P. de Ridder, Zuil hofstraat 15 van Noordwijkerhout; H. A. de Vet en gezin, Leidsche vaart 2 van Leiden; A. Punt en gezin, 'Zui derstraat 26 van Ter Aar; G. C. iTurk Tijloosstraat 18 van Hazerswoude. LEIMUIDEN. De 16de verjaardag van onze geliefde Prinses ging o.ok dit jaar in onze ge meente niet onopgemerkt voorbij. Het meisjes- en kinderkoor, dat ons dezen winter al meer verraste op een gezellig avondje, gaf dezen avond in het Gereï. Kerkgebouw, een uitvoering onder leiding van zijn bekwamen directeur, dhr A. v. Lo:on. Ds. Ringnalda opende met gebed en heette daarna de aanwezigen hartelijk wel kom. Aan Het eind van zijn openingswoord sprak hij van een verrassing voor den directeur, en werkelijk, daar kwamen de drie kleinste meisjes aandragen met'een mooi boeket witte seringen, hetgeen dhr. v. L. alleraardigst vond. Hij dankte de meisjes hartelijk'. De kinderen waren allerliefst uitgedost met Oranjestrik en -linten. Ook' hun zang was zeer leuk. De mees- ste stukjes waren natuurlijk Vaderland- sche én Oranje liedjes. Zeer mooi waren o,ok de solostukjes. In de pauze werden de kinderen door de Oranjevereeniging bij wijze van ver rassing getracteerd. Tenslotte verzocht dhr v. Loon de aan wezigen staande de eerste twee coupletten van het „Wilhelmus" te zingen. Daarna eindigde Ds. Ringnalda met dankzegging en ging men huiswaarts. Da ia,vond.mag schitterend geslaagd heeten. Een woord van warme hulde en dank aan den directeur van dit snoezig koor mag hier zeker niet ontbreken. Ook het plaatselijk muziekkorps liet zich niet onbetuigd. Na eerst een rondgang te hebben ge maakt door het dorp, gaven zij in den tuin van den landbouwer Heenk eenige stukjes ten gehoore. Dit bracht velen op de been en er heerschte een opgewekte stemming. Nadat het fanfarecorps ongeveer een uur had gespeeld, werd gepauzeerd. Daarna marcheerden zij af, gevolgd door de dorpelingen. Dat de inwoners van Leimuiden Oranje gezind, zijn, bèho eft nauwelijks te worden gezegd. Voor het Kantongerecht te Haarlem mermeer stond Woensdag terecht onze plaatsgenoot, den slager P. T. v. G., we gens overtreding der vleeschkeuringswet. Tegen. hem werd 10 dagen hechtenis geëischt. ALPHEN a. d. RIJN. Met betrekking tot het optreden van Z.Ex. Min. H. Colijn alhier, verwijzen wij naareen nader bericht daarom trent onder „Binnenland." GEMENGD NIEUWS. Radio op het Loo. Donderdag werd aan de vertegenwoordiger van de Phi lips gloeilampenfabrieken en van de Nederlandsche seintoestellenfabriek te Hilvérsum de gelegenheid gegeven het door deze instellingen aan de Prinses aangeboden radio-ontvangtoestel van de nieuwste constructie in een der ver trekken van het paleis Het Loo aan te brengen. Op het oogenblik van,de aanbieding speelde een orkest in de Hilversumsche muziekzaal eenige Vaderlandsche lie deren, welke met belangstelling werden aangehoord. Auto-ongeval. Bij cjen oprit van de Schipbrug te Deventer heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een perso nenauto, bestuurd door mej. De Lange aan den Rielervveg aldaar en komende over de Welle in de richting van de Schipbrug reed, doordat mej. De L. 'n oogenblik het stunt1 kwijt raakte, tegen een daar staanden paal aan, welke af knapte en den oud-postbeamte J. W. van Ommen tegen het hoofd viel. De heer van O. werd, ernstig verwond, naar zijn nabijgelegen woning gedra gen en daar onder heelkundige behan deling gesteld. De auto botste tegen een hek langs den IJsel aan.en werd daar door zwaar beschadigd. De HollandIndië-vliegers. De Ko ningin Moeder heeft gistermiddag de bemanning van het vliegtuig, dat den tocht yan Amsterdam naar Batavia heeft volbracht, de heeren Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke, ten hare paleize ontvangen Kraaiende hanen. Tegen een inge zetene van Baarn werd procesverbaal opgemaakt omdat de buren last onder vonden van kraaiende hanen, waardoor zij niet konden slapen. Gewroken. Jaren geleden was tus- schen twee Arabieren in een dorpje van het verre Algiers een veete ontstaan, welke het bloed van een der partijen eischte. De wrok werd stil gekoesterd, wraakplannen beraamd, totdat zich nu de gelegenheid voordeed om voldoening te smaken. Te Parijs, in de industriële wijk van Belville, waar talrijke Algerijnen wonen, vlak voor een cafe is het pleit beslecht. Een groot aantal van hen, o.a. de twee Arabieren hadden den geheelen avond in de kroegen doorgebracht. Toen zij tegen een uur of twee in den morgen uit het laatste café verwijderd waren, was ieder van de veete op de hoogte en hadden zich reeds twee partijen ge vormd. Er ontstond een samenscholing, een gevecht, dan verspreidde zich plotse ling de groep en liet een man dood op straat achter met verscheiden meswon- den in het hart. Toen de politie verscheen en haar onderzoek begon, vond zij op den muur een woord in Arabische letters, blijk baar met een in bloed gedoopt mes daar, ingegrift. Het woord beteekende gewroken. Vliegongeluk. Bij de vlootmanoeuvres in de buurt van Malta is een vliegtuig omlaag gestort. De piloot werd gedood, terwijl twee waarnemers ernstige won den opliepen. Treinontsporing. De expresstrein Pa rijsBoulogne is bij Amiens gedeelte lijk ontspoord. Een bagagerijtuig is be schadigd. Niemand werd gedeerd. Aprilvisch? Uit Madrid wordt gemeld dat een doode walvisch die bij een dorp in de buurt van Vigo op het strand was geworpen, daar een ziekte heeft veroor zaakt tengevolge waarvan geheele huis gezinnen ziek geworden zijn. Vrees voor pokken-epidemie in Ame rika. Met het oog op de mogelijkheid eejaer pokkenepidemie heeft de regee ring verzocht dat alle regeeringsambte naren, ten getale van 65.000 zich zullen laten inenten. Gemeld wordt dat president Coolidge bereid verklaarden. onder de eersten was, die zich daartoe Sedert 2 Januari j.l. hebben zich 54 gevallen 'voorgedaan waarvan 19 met doodelijken afloop. Juweelendiefstal te Parijs. Namiddag circa half vier. In de rue Henri Martin te Parijs wordt de deur van no. 72 snel geopend. Een gezette juffrouw komt haastig naar buiten, blootshoofds met verwarde haren, zonder mantel'. Ze werpt ge jaagd schuwe blikken links en rechts in de straat en gaat dan met vlugge schreden de straat uit Een klein halfuur later staat een an dere dame voor de deur van no. 72 en tracht deze op de gebruikelijke wijze te openen hetgeen echter niet gelukt, want het slot was in het ongereede ge bracht, zooals zij tot haar verbazing constateert. De dame belt. klopt, roept eveneens vruchteloos. De bewoneres kan haar eigen woning niet binnentreden. Mis schien zoo denkt zij, heeft het kamer meisje, dat toch thuis rm.s-st zijn, het huis door de keuken verlaten na de hoofddeur gesloten te hebben, en heeft zij zich naar haar eigen kamer op de zesde etage begeven. Doch daar kon mevr., Kepinow haar kamermeisje n.iet vinden. Ten einde raad gaat mevr. Kepinow haar wedervaren vertellen aan den com missaris van politie, die een smid de deur laat openen. Eerst nu flitst een gedachte door het brein van de bewoners. Zij ijlt naar haar slaapkamer en dan wordt haar plolseling alles duidelijk. De secretaire is open-geramd, kost bare Japansche vazen die er op stonden liggen vergruizeld op den grond, tus- schen de houtsplinters. Op het tapijt liggen de werktuigen waarmee deze ver nieling werd bedreven, een hakmes, 'n keukenmes beide in eenigszins deplo- rabelen toestand en een snoeitang. Maar alle juweelen, zoomede 5000 fr. zijn uit de secretaire verdwenen. Men verdacht onmiddellijk het ka mermeisje van den diefstal, en de kok, die even later van zijn dagelijksche bezwarende verklaringen af. wandeling terugkeerde, legde dan ook Hij vertelde dat het meisje, Anna Hikkas hem in de keuken kwam opzoe ken, zichtbaar geagiteerd, terwijl ze met meer dan gewone belangstelling m formeerde of hij zijn wandeling nog niet ging doen. Eerst over drie vertrok de kok, zoodat het meisje daarna in allerijl haar slag geslagen heeft. De waarde van het ge- stolene bedraagt bijha een millioen fr. Teveel studenten? In „De Groene Amsterdammer 3 spreekt Prof. Kernkamp hét vraagstuk van het teveel aan studenten en over de circulaire van den Minister aan Curatoren en Senaat der Universiteiten, waarin ge vraagd wordt om advies over „maatrege len tot beperking van de gelegenheid tot opleiding". De schrijver gelooft, dat het euvel zich' op den duur spontaan corrigeert als er voor een vak' te veel studeerenden zijn, dan zullen er zich weinig nieuwe stu denten voocr aanmelden en dan herstelt het evenwicht zich na een aantal jaren. Verkeerd acht Prof. Kernkamp verzwa ring van examens, vergelijkende examens en verhooging van examengelden. Een van de oorzaken van de vermeerdering van het aantal studeerenden is het stu- deeren van meisjes (in 1923'24, waren er 1327, vr. studenten, d.i. ruim 21 pet van het totaal). Vele van haar treden in het huwelijk, al dan niet na volbrachte studie. Enkele jaren van studie van die vrouwen leveren voor de maatschappij evenwel niet een voordeel op, dat opweegt tegen de kosten. Schr. vraagt evenwel, of iemand een mid del weet, deze categorie van vrouwelijke studenten te weren. Hij vreest, dat nie mand een middel zal vinden om het aam. tal studeerenden te beperken, behalve dan Braakensiek, die voor genoemd blad een „Nieuwe Bethlehemsche Kindermoord" teekende: minister De Visser, die met een zwaard op de studenten afstormt. ACADEMIE-NIEUWS. LEIDEN, 2 Mei 1925. Geslaagd v. het candidaatsexamen Geschiedenis de heer Th. J. G. Locher, Leiden. Geslaagd voor he Doctoraal examen Geneeskunde Mej. K. G. Engelmayer Oosterbeek; de heer W. van der Rorst, Pijnacker. Apothekers assistenten examen Gr. VIII. Opgeroepen 4 candidatesAfge wezen 3. Geslaagd de heer H. Exler, Rotterdam. Marktberichten. LEIDEN, 2 Mei 1925. Eierenveiling. Totale aanvoer 18339 stuks. Kipeieren 5.80—6.60. Eendeneieren 5.406. Handel vlug. LEIDEN, 2 Mei 1925. Botermarkt prima fabriekshoter 2.Ó5. prima boe- renboter 22.10, goede boerenboter 1.70 —1.95. Aangevoerd 7-3, 8-6, 179-8, 44-16 vaten, wegende 4578 K.g. Handel goed. LEIDEN, Turfmarkt van 27 April tot mtt 2 Mei 1925. Aanvoer lange turf 250.000. Prijs f7—8. LEIDEN, 29 April 1924. Groenten- veiling „Ons Belang". Spinazie 1015, Postelein 38—46, Gekooxie kroten 6.50 6.70, waspeen 14—17, peulen 100 —104 p. 100 K.g. Bloemkool I 3640, idem II 2630, radijs 66.50, bos peen 2426, salade 10.2012.10, rabarber 2.403, kervel 2.502.90, selderie 3.704.'Ü, peterselie 22.70, prei 4.705.90, raap stelen 1.40—1.90 per 100 stuks. Stoofsla 1.05—1.30, Zuring 80—95 per kist. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 Mei 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 768.5 Janmayen Laagste Barometerst.: 751.9 Vestma- noer. Verwachting tot den avond v. 3 Mei: Matige tot zwakke westelijke tot zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kans op nacht vorst, warmer overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur: 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS o.a. Zaterdag 2 Mei: 7.53 n.m. Wisselnoteeringcn (Amsterdam). BerlijnO-5930 Londen New-York 2.49'/» Parijs- Brussel 12.66 Zürich 43.30 Rome 1°-2S Oslo 41-45 Kopenhagen 46-"° Stockholm 66.73 Weenen .U.OUioU/ Praag Madrid3®'5°

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3