MODE-RUBRIEK UW VOEDSEL ZAL GEEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT tfïTu/DAG 1 MEI 1925 ..u 4*0**61 van Doornik kwam des ter pxciatse en iieei't een nauw- iveui.g oiiuerzoek ingesteld, hetwelk mee ueiiuip van speurhonden den ge- heeien uag werd voortgezet. Twee aer vermoedelijke daders zijn le 's Gravenhage aangehouden. Zij zijn mei den koewachter geconfronteerd en worden in verzekerde bewaring ge houden. Onbestuurde auto's Wal is gevaar lijker, vraagt de Teleg.: een auto zon eter chauffeur of met een, die in slaap is gevallen? Het is ongeloofelijk, maar hei is allebei voorgekomen. Een van de buitenwijken van Lyon werd Zondag door een onbestuurde taxi onveilig gemaakt, die zeven dagjes nienschen tegen den grond reed en in een huismuur bleef steken. Drie van de ongelukkigen, jonge meisjes waren op slag dood. De andere vier zijn min of meer ernstig gewond. Gebleken is, dat de chauffeur zijn wagen verlaten had om benzine te ha len. Op de een of andere wijze zijn de remmen losgeraakt en is de wagen den vrij steilen heuvel afgereden. Het andere geval, dat van den slapen rden chauffeur heeft zich in Engeland afgespeeld. Daar reed omstreeks mid dernacht ergens een autobus. De chauf feur werd door den slaap bevangen en de bus nam uit zich zelf niet de bocht. -Negen der inzittenden moesten naar 't hospitaal worden gereden. Aangezien het hier geen geval van 'dronkenschap betrof, doch van overver moeidheid legde de rechter een matige straf op: drie maanden intrekking van 'de rijvergunning en twee pond boete. De zwervers historie. Zooals bekend, hebben Ged. Staten van Utrecht het paadsbesiuit betreffende de vergoeding yan de f600 proceskosten van den agent Huisman niet goedgekeurd. Naar gemeld wordt, hebben thans eenige personen het plan opgevat om een lijst te laten circuleeren bij de inge zetenen om op deze wijze het bovenge noemde bedrag bijeen te brengen. Te vondeling gelegd. Gisteravond ver yoegde zich bij een bewoner van de van Swietenstraat te 'sGravenhage een 13- jarig meisje dat een pakje afgaf voor den heer des huizes gelegd. Toen deze het pakje in ontvangst ge nomen had bemerkte hij tot zijn licht te begrijpen verbazing, dat de inhoud yan het pakje bestond uit een., baby. Natuurlijk weigerde d'e bewoner het kind in ontvangst te némen en gaf het aan het meisje terug. Toen even later een der huisgenooten de deur opendeed en zich naar buiten wilde begeven, bemerkte men dat het meisje het wichtje te vondeling had ge legd op de stoep van het huis. Een bijgevoegde brief wees uit dat het wicht bestemd was voor een kost ganger, die bij den bewoner inwoonde. Een droevige moord-epidemie. Pas is in Engeland een jongeman uit C.row borough wegens moord op zijn verloof de, een Londensche typiste, wier lijk hij in stukken gesneden en in den grond gestopt had, ter dood gebracht, of weer heeft de Engelsche justitie zich met een tweetal moorden door jongens van resp 19 en 15 jaar bedreven, bezig te houden. De oudste dezer twee jongens, Ernest Rhodes geheeten, had zijn meisje, een kind van 16 jaren, met een scheermes doodelijke wonden aan den hals toe bracht. En het is ook reeds uit getuigen verklaringen gebleken, dat Rhodes on der obsessie leefde van den moord op de Londensche typiste gepleegd, en den bedrijver daarvan als een soort held beschouwde. De sensationeels wijze, waarop de moordaffaires in Engelsche bladen wor den behandeld, vaak geïllustreerd met een heele collectie foto's van de daders schijnt op sommige jonge naturen een noodlottige uitwerking te hebben en zekere jongelieden tot navolging der misdaden te prikkelen, gelijk in dit ge val zou zijn geschied naar sommigen veronderstellen. Men staat intusschen reeds met be wijzen klaar volgens welke de jeug dige moordenaar ontoerekenbaar zou zijn. Een nog droeviger misdaad is cjie op de terreinen van Eridge Castle door den 13-jarigen tuinmansjongen* Gèorge Jeffrey gepleegd, die een 10-jarig meisje naar liet schijnt uit louter moordzucht om het leven heeft gebracht. Tot nu toe is niet gebleken, dat de dader ontoerekenbaar is. Nieuwe prestaties in fihnvervoer. Films Zalerdagmiddags te Wembley ge spéeld, werden Zaterdagavond al te Car diff en Sheffield vertoond. In beide ge vallen werd natuurlijk de film per vliegtuig overgebracht. •Het toestel dat naar Sheffield vloog, werd bestuurd door den bekenden avia teur Captain Barnard. Hij landde ie bal Aston op 15 K.M. afstand van de a.l. bracht de film per auto naar de \lbert Hal! Cinema en woonde daarna if de voorstelling bij. Het andere toestel, dat naar Cardiff isde, raakte vlak bij de stad in moei- •er parachute neer, cn zij landde veilig ''vlieden. De bestuurder liet de film de hoofden van een dichte menschen assa. Even later maakte het vliegtuig er noodlanding, die goed afliep. RECLAME Het plichtsgevoel van den betrokken aviateur die de film in plaats,van zich zelf per parachute in veiligheid bracht verdient wel een bijzondere vermel ding. Arme kleine. Toen de 4-jarige Gerrit Zwarthoed te Volendam met een ka meraadje op het plankier van de haven speelde, werd hij door een omslaande giek van een botter getroffen en van het plankier tegen den dijk geslagen. In zeer zorgwekkenden toestand werd het knaapje dat o.m. een schedelbreuk had bekomen, opgenomen. Het kind is naar een ziekeninricthing overgebracht Lieve moesje. Toen dezer dagen te Haarlem een vrouw 'n verzoek van het burgerlijk armbestuur niet ingewilligd kreeg, nam zij haar twee kinderen op, duwde het eene door het loket naar den armenopzichter en wilde het andere laten volgen. Zij werd echter buiten de deur gezet. De vrouw bracht toen de kinderen naar de woning van den armenopzichter en liet de kinderen daar in de gang achter. Zij zijn later naar de vrouw teruggebracht. De kersen in bloei. In het land van Maas en Waal bloeien de kersen zeer rijk; de krozen .daarentegen beloven zeer weinig; deskundigen zijn van oor deel dat het krozengewas ongeveer nihil zal zijn. Ook de peren bloeien heel weinig. In de streek van Uden, het land der Spaansche kersen bloeien deze vrucht- boomen overvloedig; men vreest echter dat de nachtvorsten veel schade zullen aanrichten. De rattenplaag in Londen. Het rapport van den Gezondheidsdienst van Lon den over 1924 wijst uit, dat in het vo rige jaar weder een groote slachting onder de ratten is aangericht. Het gebruik van verschillende soor ten vallen heeft tot resultaat gehad, dat in een hotel in de afgeloopen drie en een half jaar niet minder dan 2500 rat ten slachtoffer zijn geworden. Doch ook de kat stelt lofwaardige po gingen in het werk om haar reputatie van erfvijand derd rat te herwinnen en te handhaven. Verscheidene firma's heb ben met deze rattenvangsters van be roep goede resultaten bereikt en er zijn firma's die er voor de rattenvangerij 40 a 50 poesjes op nahouden. Naast Hameln heeft ook Londen nog zijn menschelijke rattenvangers, die in 1924 niet minder dan 21202 ratten wis ten buit te maken. Geld, waarmee niets te beginnen is. Het groote lot van de Tsjecho-Slowa- kische staatsloterij, 500.000 kronen be. dragende, is ditmaal door een individu getrokken dat pas wegens vermoording van zijn vrouw tot levenlange gevange nisstraf werd veroordeeld. De man is ten einde raad wat hij met het geld aan zal vangen. Tragisch. In de Claressenbuurt te Alkmaar vierde een echtpaar onder vele bewijzen van belangstelling de gouden bruiloft. De feestviering werd des avonds om tien uur besloten met een serenade door een muziekcorps, na afloop waarvan de 73-jarige bruid plot seling ongesteld werd en eenige uren later overleed. RECLAME. als u een half theelepeltje Gebismu reerd Magnesium in een klein beetje warm water gebruikt na het nuttigen uwer maaltijden. Door machtig voed sel worden zwakke magen gewoonlijk van streek gébracht, omdat het gaat gisten en zuur en gassen vormt, welke de maag uitzetten en dyspepsia, indi gestie, gastritus en aciditeit veroorza ken. Door Gebismureerd Magnesium worden dergelijke ongemakken echter overwonnen, door liet onmiddellijk on schadelijk maken van het zuur en het stuiten der gisting, en zoodoende wordt uw maag in de gelegenheid ge steld haar werk op een normale, pijn- looze wijze te verrichten. Maak een eind aan de verhongering en aan het lijden; gebruik Gebismureerd Magne sium en geniet van uw leven. Gebis mureerd Magnesium Dépot, Jacob Ma- risplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogis ten, o.a. bij. REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismu reerd Magnesium krijgt. Het costuum met casaque. ^Ul^ot de meeste flattante modellen voor costuums behoort de casaque, waardoor deze zich een verbazende po pulariteit verworven heeft. Men moet de lengte van de casaque altijd voor den spiegel bepalen en dit is vooral noodzakelijk, wanneer de casaque tamelijk wijd is en hierdoor van onderen iets afstaat. AI naar het figuur en de lengte van de onder- Jurk, kunnen twee of drié centimeter te veel of te weinig aan de casaque, het geheel totaal bederven. Daarom oefene men nauwkeurigen critiek voor den spiegel. Afb. 1. Costuum met casaque opzij gesloten. De garnecring voor dit costuum, dat van bruine ripssJof ge maakt is bestaat uit smalle zoompjes die twee bij twee aan gebracht zijn. Zij begrenzen den onderrand en de korte aangeknipte mouwen, en imiteeren aan de taille links op loopend een zijsluiting. Indien het noodig blijkt, kan men hier een klein split maken om de japon beter over het hoofd te kunnen aandoen. De casaque bestaat uit een lange taille en een, een weinig rond geknipte rok die links opzij nog iets ingehouden is. De ceintuur van dezelfde stof dekt, licht ge plooid de aanzetnaad en sluit evenzoo links opzij. Afb. 2. Costuum en casaque met plooien opzij. Dit, in zijn model zoo heel eenvoudige costuum, kan gemaakt worden van voile, crepe-de-chine of derg. Het onderkleed kan van boven van tulle gemaakt worden, en alleen het ondergedeelte behoeft van stof te zijn. De casaque vertoont het kïmonomodel met korte, aangeknipte mouwtjes. Hals en mouwranden worden gegarneerd en hiermede afge werkt, terwijl deze garneering ook tweemaal aan den onder rand voorkomt. Opzij is de casaque viermaal ingehaald. Afb. 3. Casaque-costuum van tweeërlei stof. Op dit plaatje vertoont de casaque nog het nauwe rechte model, waarbij een gladde stof den onderrand vormt. De gladde stof loopt verder midden-voor als patte op en vormt kraag en mouwopslagen. Onder de middenpatte maakt men een split. Het onderkleed heeft een bonte stof tot materiaal. Afb. 1. Casaque-costuum met- zijsluiting. Afb. 2. Casaque-costuum met zijplooien. Afb. 3. Casaque-costuum van tweeërlei stof. Afb. 4. Lampekap met borduurwerk. Het borduurwerk dat alleen uit lijnen bestaat kan verschillend gewerkt worden. Al naar het materiaal, van zijde of gaas, werkt men in steelsteek, in koord- of kettingsteek. Ook kan men in dit patroon kleine kralen verwerken. De kap heeft een vierkant model. Een ruche houdt de kap en kaphouder samen. Afb. 5 cn 6. Twee slabbetjes voor kleine kinderen Deze slabbetjes hebben de meest practische modellen n. I. een lang werpig en een hoekig. Als materiaal kan dienen: panama, batist en derg. Batist moet een voering hebben van lichte froité. Het eerste slabbetje heeft een aardig borduurpatroon van kruissteekjes, het tweede is gefestonneerd en heeft gaatjesborduursel. Afb. 7. Tasch met eenvoudig borduurwerk voor kinderen. Het is aardig om de tasschen, die door de kleinen op den rug gedragen worden, met leuk borduurwerk te versieren. Ons voorbeeld geeft een vogeltje dat men in bonte kleuren en met steel- en spansteek werkt. Langs den rand van de hartvormige tasch loopen slingers van losse haaksteken, die aan den ondersten punt vijf lussen vormen. Een stevig koord dient om de tasch om te hangen. Afb. 8. Toiletkussen door een volant afgewerkt. Dit kussen is van een aardig en practisch model. De hoeken zijn rond en het midden is iets inloopend. Men maakt eerst den grondvorm van satijn en in een kleur die met het bovengedeelte harmonieert. Dit kan geheel geborduurd worden en men maakt dan de roos in alle kleur- schakeeringen, of men maakt de schakeeringen eerst en naait ze dan op. De plissee, die men ook van een afstekende kleur kan nemen, wordt aan het geborduurde gedeelte gezet, en dan kan het gemakkelijk op den grondvorm genaaid worden. Afb. 9 fot 11. Veranda-garnituur met eenvoudig borduurwerk. Van dit garnituur hebben het tafelkleed en het stoelkleed wel het grootste deel. Als materiaal kan men het beste waschbare stoffen nemen, die niet mogen verschieten. Voor linnen is het raad zaam om met satijn te voeren. Het stoelkleed moet flink lang zijn, want hét moet lang in den rug afhangen en het mag niet verschuiven. Het borduur patroon bestaat uit dwarse lijnen en opstaande figuren, die gewerkt worden in geel, rood, blauw en groen, in steel- en spansteek. Afb. 13. Pouffe met knoopwerk. Ons plaatje geeft een mooi-bekleede pouffe. Het boven gedeelte is glad, de buiten rand is ingehaald bekleed. Darover vallen lange geknoopte franjes, die aan een smal borduursel bevestigd zijn. Van boven een groot sterpatroon. Afb. 5 en 6. Twee slabbetjes voo: kleine kinderen. fTHTFFPiTS TÏÏÏW/n I liiiivSs Afb. 9 tot 11. Verr.- 'ï-garnituur met eenvoudig borduurwerk. Afb. 13. Pouffe met knoopwerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7