9 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 1 MEI 1925 Je kroon op heiwerk Naar aanleiding van de door Minis ter Colijn in de Tweede Kamer afgeleg de verklaring omlrent het herstel van den gouden standaard gaf de Stan daard een artikel dat we in het belang der zaak hier in hoofdzaak laten vol gen: ;:De korte inhoud dezer verklaring is, dat dispensatie is verleend van het verbod tot uitvoer van goud en van het verbod tot uitvoer van gouden munt, terwijl aangekondigd werd, dat maat regelen zijn genomen ten einde door de intrekking- van de Koninklijke Bsluiten die het verbod brachten, den door de dispensatie ingetreden voorloopigen toe stand te bestendigen. Dit beteekent dus, dat wij met onze munt tot de goudpariteit zijn terugge keerd, dat ons crediet volkomen is her steld en wij met ons ruilmiddel weer den vasten bodem onder den voet hebben". ;;Aan den schok, het muntwezen toe gebracht door de gevolgen van den oor log, hebben nog slechts enkele landen zich kunnen ontworstelen. Het zijn Amerika, Engeland, Australië en Nieuw Zeeland. En naast deze soliede landen staat Nederland met zijn kolo niën. De beteekenis van zulk feit wordt' door de Times van Maandag j.l. in haar artikel: Gezonde Financiën duide lijk uiteengezet. Nadat het blad heeft aangetoond, hoe Engeland zijn budget in evenwicht heeft gebracht, zegt het: het is zeer ern stig werk geweest want er was een groot gevaar, dat het ons te machtig zoude zijn maar wij hebben het vol bracht en wij ontvingen onze belooning ontvangen. Deze bestaat hierin, dat wij ons crediet hebben hersteld. De Times noemt dit a very wonder ful result. Ook wij kunnen spreken van een groot resultaat, want wat de Times van Engeland zegt, dat kunnen wij van ons land gewagen. Het budget werd in evenwicht ge bracht. Het uiterst gevaarlijke tekort werd gedelgd. Ons wankelend crediet geheel hersteld. Het was een ernstig en moeilijk werk,, maar het is volbracht en wij ontvangen de belooning. De verklaring van den Minister van Financiën doet ons zien het doel, waar naar hij streefde; dat hij steeds voor? oogen hield en niet losliet. En wat hij nu aan de Kamer bood s^hapte, was de kroon op het werk. Blijkbaar is hier gehandeld in overleg met Engeland, omdat de Engelsche mi nister van Financiën, Wisfcon Churchill terzelfdertijd een gelijksoortige verkla ring heeft afgelegd, waarop de Times van Maandag j.l. in voorzichtige ter men reeds doelde. De Engelsche Minis ter heeft daarbij melding gemaakt van de omstandigheid, dat Nederland gelijk met Engeland tot dezen maatregel over ging. Dat na de groote bezorgdheid die in '23 en '24 ons volk aangxeep, ornaat het door de ellende van andere volken besefte wat het beteekent als het cre diet van een volk is aangetast en zijn munt l\aar vaste waarde \erliest thans reeds in het9'Oorjaar van 1925 een toestand kan geconstateerd, die ons wat deze zaak betreft op een lijn stelt met landen als Amerika en Engeland, is een kostelijk resultaat, dat nauwe lijks kan worden overschat, maar dat thans toch verkregen is en waarvoor wij niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Wij citeeren nogmaals do Times. Als het blad er op gewezen heeft, van hoe groot belang voor den internationalen handel het vertrouwen der wereld is in de sterling bill" en hetzelfde geldt voor onzen gulden zegt het dat 't volk nog te veel denkt aan het pijn lijke maar noodzakelijke proces, dat moest volvoerd, maar te weinig aan het guede resultaat dat het bracht. Medicij nen en het mes van den chirurg zijn geen pleizierige dingen, maar zij banen den weg tot de gezondheid. En de toestanden in andere landen, waar men weigert het geneesmiddel te aartvaarden, zijn te meer een bewijs van het goede werk, dat hier is ver richt. Na den zwaren strijd die gestreden moest worden was de -dag van gisteren niet alleen voor ons volk, maar ook voor Minister Colijn een goede dag. UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad LEIDERDORP. Vergadering van Woensdag 29 April. Voorzitter de burgemeester, de heer G. v. d. Valk Boumann. Aanwezig alle leden. Nadat de vergadering met ambtsge bed is geopend, worden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. en W. van Leiden deelen mede, dat zij een electrische^ lantaarn hebben .1 1 plaatsen aan de Leiderdorpsche brug. :mede is deze kwestie dus opgelost. ffende een subsidieverzoek van de Vereen, v, d. Middernachtzending i B. en W. voor afwijzend te beschik- norm besloten. rekening van de bewaarschool, welke s. met een nadeelig saldo van f 77,05, v.uidt goedgekeurd en naar aanleiding daarvan besloten, om ook over 1925 1926 liet gebruikelijke subsidie van f 400 weer toe te staan. Verder zijn ingekomen een proccs-ver baal v. h. kasenderzoek bij den gemeen te-ontvanger en het dricmanndelijksch rap port van den keuringsdienst van waren. In bespreking ktemt hierna het beschik baar stellen van f 1000 voor de verbete ring van de Bruggestraat, in combinatie met de gemeente Zoeterwoude. De kosten zullen in totaal f 5200 bedragen, terwijl de provincie waarschijnlijk een subsidie van f 2500 zal verstrekken. B. en W. heb ben nu alle vrijmoedigheid den raad voor te stellen een derde of hoogstens f 1000 van 4jq kosten voor rekening dezer ge meente te nemen, waar tijch ook Leider dorp belang heeft bij een veïbeterden toe gangsweg, al is de weg zelf van Zoe terwoude. De heer Klaver zou beslist de voor waarde willen stellen, dat het schuurtje op den hoek bij den heer Brouwer moet verdwijnen. Volgens den Voorzitter heeft Zoe terwoude reeds meerdere pogingen aan gewend om het schuurtje weg te krijgen maar tot heden zonder gevolg. De eige naar schijnt er zelfs kunstwaarde aan te hechten. Weth. de Bruyn stemt toe, dat het een leelijk ding is, dat noodig weg moet maar gevaarlijk is de andere hoek toch in hoogere mate. De Voorzitter zou in geen geval het subsidie van deze bepaling willen la ten afhangen. De heer Klaver trekt zijn voorstel in, Besloten wordt het subsidie toe te staan. Vervolgens komt ter tafèl een bezwaar schrift van mej. Vellekoop tegen de wij ze, waarop haar de verbetering van en kele woningen in de Wijde Steeg werd voorgeschreven. In het schrijven wordt in overweging gegeven, een andere, min der kostbare oplossing te willen goed keuren. B. en W. stellen voor op dit adres gunstig te beschikken. Het is ook van belang, dat er, zij het minder mooie, maar dan toch gosde woningen beschikbaar blijven voor minder gegoeden tegen een" lager en huurprijs. JJe heer Klaver kan wel met het voorstel meegaan. Zoodra echter de wo ningen leegkomen moesten zij nier op nieuw mogen worden verhuurv, voc&uaj de gewenschte verbetering iè aangebracht. De Voorzitter merkt op, dat dc eigenaresse voornemens is, in geval de huur mocht kunnen worden onderbroken, van de twee woningen er één te maken De Iheer Groenendijk zou daa.to- liever niet willen verplichten, oma.xt dan de huurprijs noodwendig zou moeten ver hoogd, en spr. wil liever niet medewer ken aan het verdringen van goedkcope woningen. Tenslotte wordt besloten, eenvoudig het verzoek van Mej. Vellekoop in te willigen Aan de orde komt hierna de herzie ning van de bouw- en woningverordening. Een van de meest belangrijke wijzigin gen welke voorgesteld worden, is het bren van van de minimum-oppervlakte van 'n woonhuis van 35 vierk. M. op 30 vierk. M., te meten binnen de hoofdmuren. Goedgekeurd. Veraer widen B. en W. in bijzondere gevallen de gelegenheid openen om de W. C., in" afwijking van de bestaande bepaling, aan te brengen anders da^ te gen den buitenmuur, mits een watercloset, wordt aangebracht. De gezondheidscommissie verzet zich weliswaar tegen déze opvatting, maar B. en W. blijven er voorloapig bij, dat deze mogelijkheid dient te worden gesteuno, speciaal voor ingebouwde huizen. Ook willen B. en \V. dé alcoven handhaven Besloten wordt het aldus opgestelde con cept aan Ged. Staten ter goedkeuring voor tei leggen. Benoeming lid stembureau. Besloten wordt in de plaats van den heer Rijnsb'urger aan te wijzen den heer C. de Graaf. Wijziging Begrooting 1925. Vastgesteld worden enkele af- en over- schrijvingen, voor het meerendcel betrek king hebbend op de uitvoering van da L. O.-wet, welke alle worden goedgekeurd Vervolgens heeft aanbieding plaa.» van het verslag van den toestand der gemeen te over 1924, waaruit de voornaamste passages worden voorgelezen. De bevolking ging vooruit met 31 zie len. In verband met de noodige verandering «jan de brug van den heer Ramb m der. i^agen Rijndijk wordt voorgesteld, uaai voor een subsidie van f 150 te verleenen. De brug zal n.l. tevens worden verlaagd en daarvoor wordt gewoonlijk van ge meentewege een bijdrage verleend. De ver laging bedraagt 40 ,c.M. Aangenomen. Besloten wordt f 60 uit te trekken voor de verlenging van een riool, dat uitmondt in een sloot aan de Doeslaan, w&uce iiv velband met a.s. woningbouw, ter plaat se moet worden gedempt. Bij de rondvraag wenscht de heer Kla ver meer toezicht op het herstellen van da straat ingeval van electriciteitsaanlegi enz. f Wordt r toegezegd. De heer Vervark' vestigt de aandacht op den slechten toestand, waarin soms liQt voetpad langs de kalkovens verkeert, tot groot ongerief soms van de kerkgangers, in elk geval zou tegen dén Zondag het pad kunnen worden opgeknapt en het rioolwater verwijderd. Zal ernstig worden overwogen. De heer Groenendijk zou gaarne zien, dat er "ook eens iets werd gedaan tot verbetering van de Dorpstraat in het Westelijk gedeelte. De Voorzitter meent, dat de ge meente daaraan slechts kan medewerken door eventueel aan Leiden een subsidie ta geven, wanneer deze gemeente, bij welki. de straat in onderhoud is, tut verbetering zou willen overgaan. Tot heden is liet echter bij woorden gebleven, zelfs van de zijde van den A.N.W.B., die er zich al eens mede bemoeid liceft. De lieeren rooken een paar sigaren van je op, en dan gaan ze heen, om nooit meer iets van zich te laten hooreis (Vroolijkheidl. Maar er zal toch' nog eens werk van worden gemaakt. Dc heer de Graaf, probeerde ten slot le nog den raad „warm" te krijgen voor eeiv stratenplan, maar de deskundigen werden het er ïfipoedig' over eens, dat aan een dergelijk deftig, kostbaar cn lastig docu ment vooralsnog geen behoefte bestaat.. Daarna sluiting. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: Nel letej dv. P. v. Woerden en E. .Notenboom; Petronella .Christina, dv. J. P. tan der Laan en j. M. Heemskerk; Alida Petronella, dv. J. Sluis en R. van 'voorst; Jan, zv. R. Korsuize en M. .Bokhorst; Charlotta Maria, dv. 'A. Selis en A. H. Verheul; Hilda, dv. G. J. de Jong en M. W.dtte; Cornells, Anthonie, zv. I. Koole en M, G. van Doorn; Judith dv. J. A. Kemp en J. van der Pol; Johanna Cornelia, dv. A. de Groot en E. J. Enthoven; Chris tiaan, zv. L. van Wijk en P. A. ',Bies- heuvel; Cornells Johannes, zv. A. Els- hout en A. Kant. Overleden: Pieter Bogers, .74 j. geh. met D. van Tilburg. HET VATIC AAN ALS DIPLOMATIEK CENTRUM. Aan een van de meestal interessante brieven die de heer Nijpels, die thans in Rome vertoeft, aan liet Hdbl. schrijft en waarin o.m. gewezen wordt op de beteekenis van het Vaticaan als diplo matiek centrum is 't volgende ontleend: Welke regeering beschikt over zoo'n uitgebreid, over zoo'n toegewijd en be trouwbaar consulaircorps, over zulk een inlichtingsdienst? Deze organisatie, in lange eeuwen steeds verder uitgebreid ^n gegroeid, is iets geweldigs geworden, eenig waar schijnlijk in de geschiedenis der mensch heid, en waar alle Foreign-office's en Quai d'Orsay's kinderspel naast zijn. Het ware m.i. wenschelijk, dat allen, die het nut of de wenschelijkheid van een vertegenwoordiging bij het Vati caan nog niet inzien, eens een dag of wat in dit Rome konden rondkijken. Principieele bezwaren zouden zoo doende waarschijnlijk niet uit den weg te ruimen zijn maar al wie 't groote be lang begrijpt van 't steeds op de hoogte blijven van wat in deze best ingerichte centrale ter wereld binnenloopt, zal ze ker spoed.'g de overtuiging krijgen, dat wellicht geen gezantschap zulk een prachtige observatie- en luisterpost is als juist bij het Vaticaan. Over groote bewegingen c.ls liet voort- dringen van het bolsjewisme in het ook in ons Oosten; over de verschil lende argumenten die de zendelingen en vertrouwden van de Komintern voor hun propaganda daar ginder .bezigen; over de uitwerking daarvan; over den rising tide of islam; over de combinatie bolsjewisme-islam; over deze, en zoo veel andere problemen van het lieden^ en de toekomst voor koloniale mogend heden, kan men nergens beter en vol lediger gegevens krijgen, dan op het ministerie van buitenlandsche zaken van het Vaticaan, bij den kardinaal- staatssecretaris Gasparri. Nederland heeft daarbij neg het voor deel bij het Vaticaan een gezant te heb ben, die niet alleen een uiterst be kwaam diplomaat moet zijn, maar die ook en waarschijnlijk juist daardoor in het Vaticaan zéér gezien is. In Rome dat heerlijke Rome, waar de menschen niet veel anders te doen hebben heeft men het ook klaarge speeld den graad van dat „gezien zijn" onder cijfers te brengen. Daar weet men bv. precies hoeveel minuten elke audi ëntie geduurd heeft, die kardinaal Gas parri op zijn wekelijkschen ontvangdag den diversen gezanten bij het Vaticaan .verleend heeft. Welnu: elk goed Romein weet te ver tellen dat onze gezant bij den Heiligen Stoel, Jhr. O. van Nispen tot Sevenaer steeds langer bij den kardinaal gehou den wordt dan zijn collega's; zelfs dan die van veel grootere mogendheden. En ook, dat de kardinaal hein meer dan eens roepen laat. Het gaat toch soms vreemd In de wereld: ziedaar nu eens een diploma tieke post, die en nuttig is en nog goed bezet tevens; iets dat wij helaas niet van alle zeggen kunnen. En juist dien zouden velon graag op geheven zien!" RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan 11 za ken op de rol. S. H., melkhandelaar te L e i d e 11, heeft zich te verantwoorden voor het feit, dat hij karnemelk heeft doen ver voeren, waarvan het watergehalte te hoog was, en daardoor te weinig droge stof bevatte. Bekl. zegt, dat het staan niet goed was en hij moest karnen. I-Iij had er to.en, zooals gebruikelijk, warm water bij gegooid en wel ruim. om spoedig klaar ie zijn. Later had hij er weer af geschept. Dr. van Eek kwam als getuige, en adviseerde den Kantonrechter, bekl. maar eens zwaar te straffen. Elders geschiedt dat ook. De Kantonrechter zëide voor die zwa re boeten niet veel te voelen. Dd Ambtenaar eischto f60 30 dg. Bekl. zou wel een voorwaardelijke veroordeeling wenschen. C. M. bouwkundige te Voorscho ten, is daar komen wonen, en heeft een woning betrokken, waarvoor nog geen woonvergunning was afgegeven. Nadat de gem. opzichter gehoord was, werd f10 of 5 dagen geëisciht. Bekl. zou nog graag den verkooper Warnaar gehoord willen hebben, want hij wist niet beter of alles was in orde. Dit zal 6 Mei gebeuren. J. I. de Br. vr. van J. S. is ten laste gelegd, dat zij militaire kleeren zonder verlof van den bevelvoerenden officier had verkocht. Bekl. heeft het gedaan, doch in op dracht van haar schoonzoon in spé, korporaal te s-Gravenhage. Als getuige werd gehoord de korpo raal N. C. ten Wolde, die een en ander bevestigde. Hij was vrijwilliger en zijn schoonmoeder in spé wist niet beter •of liet was zijn eigendom. Hij was alleen de schuldige en was er reeds voor gestraft. W. Smit te Leiden had van beklaag de een jas gekocht voor f7, dus een tamelijke prijs, waaraan niet af te lei den viel hoe die verkregen was.. Labruyère, opkoopor te Leiden, had ook ldeedingstukken gekochty Het was oud good en 'dat wordt geregeld aan geboden. De Ambtenaar vroeg f 10 of 10 dg. Bekl. had niet zooveel geld, doch de Kantonrechter dacht, dat de aanstaan de schoonzoon er haar wel. aan helpen kon. P. C. K. bankwerker te Leiden, heeft te Leiden bij het Utrechtsche veer een brug gerepareerd en deze niet voldoende afgezet. Er is toen een juf frouw overgekomen die met den voet er tusschen raakte wat haar 5 weken uit haar werk gehouden heeft. Bekl. zegt dat hij is weggeloopen om te gaan eten en toen gevraagd aan den brugwachter even op te letten, die dat op zich genomen had. Sophia Pardon, die de dupe van het geval was, was zooals zij zeide, met een „vrij geweten" de brag ovei'geloo- pen, met haar been er door gestapt, cn had toen 14 dagen thuis gezeten met een gewonde voet. Nadat de brugwachters Hillebrand en v. Dissel gehoord waren,, werd de brugwachter, die het toezicht overge nomen had, als getuige ondervraagd, die hetgeen bekl. aangevoerd had be vestigde, doch zijn dienst was afgeloo- pen geweest voor beklaagde terug was. EischflO of 5 dagen. J. K. chauffeur te Nooi'dwijker- h 0 u t, is ten laste gelegd zonder sig nalen te geven, met een vrachtauto achteruit te zijn gereden, en daarbij de veiligheid in gevaar te hebben ge bracht. Bekl.'s broer, C. K. wordt buiten eede gehoord en zegt met de hand den koet sier wiens rijtuig aangereden is, ge waarschuwd te hebben. Signalen kon hij niet zeggen dat gegeven zijn. De koetsier S. v. Weizen, zeide dat het toen al te laat was, en anders het lieele rijtuig er aan gegaan was. Prof. Zaaier, die in het rijtuig zat, had daarbij kwetsuren opgeloopen. Nog werden gehoord v. d. Nagel, koopman te Woubrugge, die de schuld niet zoozeer bij beklaagde vond. De aannemer Kooloos en de Marktpolitie v. d. Berg waren weer van een ander gevoelen, en vonden het niet mooi, dat bekl. toen was weggereden. Bekl. verklaarde dat hij liet niet had be merkt. Eisch f25 of 10 dagen. J. C. Z. vrachtrijder te R ij n s b u r g, heeft te Oegstgeest in het dorp met twee aan elkaar gekoppelde wagens gereden, en niet naar rechts uitge haald. Bekl. beweert wel uitgehaald te heb ben, doch de auto reed te hard;, dat dit tijdig voldoende kon plaats vin den. Getuige a décharge D. den Hol lander, had het van uit zijn woning gezien. En 't zou nog wel gegaan zijn als dat stoepje bij Jaap Hoogervorst er niet gewepst was! Was er echter zachter gereden door de auto, dan zou er niets gebeurd zijn. J v. d. Luijt, vrachtrijder te Oegst geest, begon met te zeggen dat hij er eigenlijk niets mee te maken had, doch hij had gezien op 200 meter af stand,, dat getuige den Hollander er niets van gezien had, en toch nog ai onparlementair was opgestoven tegen den autobestuurder. F. N. slag-er te Leiden, heeft in het Openbaar Slachthuis een pijp ge rookt, wat niet mocht. Bekl. was net klaar en had toen een pijp opgestoken, wat nog een dure pijp kan worden, want de Ambtenaar eischte f 1 boete. GEMENGD NIEUWS. In een gierkelder. Gistermorgen miste de landbouwer H. te Berghuizen zijn -4-jarig zoontje. Dadelijk werden alle middelen aangewend om het ver miste kind op het spoor te komen. Na lang zoeken vond men den knaap in 'n gierkelder, nabij het huis. Het leven was reeds geweken. Onder de tram. Gistermiddag is op den Delftweg de 73-jarige P. P. uit Rot terdam onder de electrische tram ge raakt, doordat hij het signaal, dat de tram gaf voor dat van een auto hield en hij daardoor juist naar de zijde van de: rails uitweek. Ernstig verwond is hij per auto naar Bethel te Delft vervoerd. Roofmoord. In het Belgische dorp Opwijck is een herbergierster in haar woning door twee onbekx den overval len en gedood. De moordenaars bleken al het in de woning aanwezige geld te hebben meegenomen. Een postbode zag de vermoedelijke daders uit £2 herberg komen en kalm op hun fietsen springen, die zij tegen den muur gezet hadden. Hij kon echter slechts een vaag sig nalement opgeven. Onweer. Te Westerhorn (gem. Gr«jp3 kerk) zijn gisteren twee koeien van de weduwe G. Poll door den bliksem ge dood. Dranksmokkelaars van boven be stookt. Verscheidene vliegtuigen die boven de kust ter hoogte van New-York patrouilleerden, hebben een geheele smokkelvloot, welke trachtte alcohol ^an land te smokkelen gebombardeerd. De bemanning der motorboolen vuur de op de vliegtuigen, doch de scholen troffen geen doel. Tenslotte werden 137 vaten alcohol in beslag genomen. Aardschokken in Italië. Te Rome zijn op verscheidene plaatsen sterke aard schokken gevoeld, die een algemeene paniek in de fabrieken aanrichtten, doch geen schade veroorzaakten. Ook in Brescia werd een aardschok waargenomen, terwijl in Venetië ter- vergezeld van hagelstormen en onweer, zelf der tijd een hevige ori;aan woedde, Dokter cfoor patiënt doodgeschoten. Te Frankfort am Main heeft zich een droevig drama afgespeeld. De bekende zenuwarts dr. Max Sichel, aldaar, kreeg tijdens het spreek uur bezoek van een blij kb ear krank zinnigen patiënt. - Deze haalde op een gegeven ooger- blik een revolver voor den dag en "schoot den dokter neer. De geneesheer was onmiddellijk dood. Op het hulpgeroep der doktersvrouw ijlde de dader de straat vp, doch werd daar gegrepen, waarna hij zichzelf dood schoot. Massa desertie van schepelingen. Naar het ïlbg. 'FremrenblaU uit Kopen hagen verneemt, is, het s!oomscn:p Frithjof uit Hammerfest op 22 dezer te Vardoer aaugekomen mor slechts der. kapitein ep den machinist aan boord. De over ge 14 man van het scheeps volk hadden het schip,te~HMtimore ver laten, Amundsen's pooltocht. Amundsei: meldde draadloos aan de Petit Parisien dat, wanneer luitenant Larssen en Die. richsen de proeftochten met hun vlieg- tuigen goed hebben volbracht en alk-:-' gereed is, hij zal bepalen van waaruit hij zijn pooltocht zal beginnen. Wanneer gunstig weèr kan worden voorspeld, zullen de Fram en de Hobby zoo ver mogelijk Noordwaarts gaan waarbij de watervliegtuigen lien zullei: volgen. Als ze niet uit de koers zijn geraak! zullen de schepen naar de Wellmann- of de Kobbebaai varen 0111 de komst der vliegers af te wachten en de geheele expeditie zal op het land kampeeren. totdat het weer geschikt is voor den tocht. 't Liefst zou Amundsen uit de Well- mannbaai vertrekken, omdat de haven daar meer beschut is dan de Kobbebnm die open ligt voor de Westenwinden Alle leden van de expeditie zijn in een goede stemming. Eert geheimzinnige dood. Het plotse ling overlijden van Graaf Richard de Montefiore, een jongen mïllionair en sportsman, die ziek werd tijdens een autotocht met zijn verloofde, word! door de politie te Parijs onderzocht. Onderweg zeide hij tot zijn verloofde: Ik wordt blind. Voordat hij thuis was was hij ernstig ziek en voordat de dok toren kwamen was hij overleden. Overreden. Op den weg van Terneu- zen naar Sas van Gent, onder de ge meente Westdorpe werd een 4-jarig dochtertje van den heer de P. door een auto aangereden. De kleine is korten tijd later aan de gevolgen overleden. Den bestuurder treft geen schuld. Nachtelijk drama. Niet ver van Ath (Henegouwen) heeft zich des nachts een afschuwelijk drama afgespeeld. Kort na een uur drongen drie mannen een boerderij binnen en schoten den eigenaar, Carion, in zijn bed dood. He- zevenjarig dochtertje dat luid schreide werd eveneens afgemaakt. Hierna dwongen de onverlaten de vrouw, de brandkast te openen. De boe ven, vermoedelijk Polen; roofden eer. aanzienlijk bedrag en vuurden al voren- de woning te verlaten, hun revolvers de ongelukkige vrouw af die kort dar op den geest gaf. Een kcewaphter. f! met een revolver gewapend de roove-- nazette, werd door drie kogels getróf fen en moest, gevaarlijk gewond naar een ziekenhuis worden overgebrach' De marechaussees begonnen dirc hun onderzoek naar het spoor der m denaars die. naar de getuigenis var 'den koewachter hun fietsen in een bijzijnd boschje hadden geplaatst

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6