NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 1 MEI 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 12 Wol, 's avonds 8 uur Hoogl. Kerk. Kerkconcert „Con Amore. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. zijn verzoek zongen de kinderen den jubilaris toe de zegenbede uit Gezang 2J24. Namens de kinderen bood spr. den jubilaris een divan met kleed en een pendule aan, en namens de on derwijzers een electrische studeerlamp» De heer de Lange, oud-schoolhoofd, bij wien de heer D. vroeger als hulp onderwijzer is werkzaam geweest, voerde het woord namens de collega's- hoofden van de andere scholen der ver- eeniging. De jubilaris bedankte ten slotte voor de bewijzen van hartelijke belangstelling in zijn persoon en werk, die hem op dezen dag waren gewor den. Jubileum. Vandaag was het 50 jaar geleden, dat onze stadgenoot de heer L. S 1 e ch- tenhorst in dienst trad van de tex tielfabrieken der fa. P. Clos en Leem bruggen alhier. De jubilaris, die nog altijd met op gewektheid zijn taak vervult, werd vanmorgen door de directie op haar kantoor ontvangen en hartelijk gecom plimenteerd, waarbij tevens zijn ver diensten voor het bedrijf in het licht wedden gesteld, en hem als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud werd ter hand gesteld. Op de af deeling waar de jubilaris werkzaam is werd hij door zijn colle ga's gehuldigd, die hem tevens een cadeau aaboden als een bewijs van hun achting en vriendschap. Het overige van den dag werd in den huiselijken kring doorgebracht. Examens Mathesis S. Genitnis. Gisteravond heeft in een officieele bijeenkomst van bestuur, leeraren en leerlingen de bekendmaking plaats, ge had van den uitslag der examens van iet Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Den uitslag hopen wij morgen mede te deelen. Volkszangavond. De gisteravond in de Kleine Stads- zaal gehouden volkszangavond is weer een succes geworden. De zaal was geheel gevuld met een belangstellend publiek, dat zich beijver de den heer Joh. Oostveen, die ook nu vveer de leiding had, op zijn wenken te volgen in het juist weergeven van onze mooie volksliederen, waarvan de door de Vereen, voor den Volkszang uitge geven en ook bij deze gelegenheid ge bruikte bundel er een keur bevat. De Leidsche afdëeling die dezen avond organiseert, moge ook in het succes van gisteravond aanleiding hebben gevon den om op den ingeslagen weg voort le gaan. Mij. tot Nut van 'i Algemeen. In de op 29 April j.l. gehouden Alge- tueene Ledenvergadering ven het De partement Leiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is de heer Mr. A. van der Eist afgetreden als bestuurs lid en als voorzitter. De heer A. D. Vijgh vertolkte de ge voelens van de vergadering toen hij den heer van der Eist bedankte voor alles, wat hij gedurende de ruim 20 jaar dat de heer van der Eist Bestuurslid is geweest voer het Department heeft ge daan' In plaats van den heer Mr. A. van der Eist werd door de ledenvergade ring tot bestuurslid gekozen de heer Prof. B. D. Eerdmans, die in de daarna gehouden bestuursvergadering tevens tot voorzitter werd benoemd. Leidsche Spaarbank. Bij de Leidsche spaarbank is in de maand April ingelegd f 265-.339,88 en te rugbetaald f 258.353,96, terwijl 78 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 87 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 16.664 inleggers bedroeg einde April f 5.345. 9.35,31. SCHAKEN. Competitie Ned. Schaakbond district Zuid-Holland, 3de klasse A. Gisteravond speelde de Voorschotensche Schaakvereeniging zijn laatste competitie wedstrijd,' thans in Den Haag, tegen hei derde tiental der Residentie-schookclub uet den volgenden uitslag. Voorsch. Sch.ver. Resid. sch.cl. III 1. A. v. Steenins. W. C. Goris XX 2. J. van Os Jr. H. Poelman. 1/2J/g 3. N. v. d. Eist. G. v. d. Blom. o 1 D. de Jong. J. v. d. Bosch 1/2Va M. de Graaf. N, N. o 1 W» Dr. J. F. Sirks. D. Beylsmit. 1/01/2 7. A. Oudshoorn. J. Jaspers. o 1 8 van Kooy. C. Parlevliet. XX yV. Jansen. P. C. Bosz. 1 o lp. 'in Os Sr. Wi. v. Duijn. o 1 U Totaal y4'- zo'oorschoten in dezen wedstrijd 3Va pu- "haalde en de Residentiesch.- club 41 Twee partijen zullen nader worden beslist. Gistermiddag om 12 uur kwam op de Witte Singel ter hoogte van de Schelpenkade een luxe auto, bestuurd door mevr. M., in aanraking met een autobus van de lijn Stadsverkeer. De aanleidende ooraak was dat er .voor de luxe auto op e©£ ogenblik te weinig ruimte overbleef om te passee- ren, daar eenige passagiers de autobus juist verlieten. De schade beperkte zich tot de auto bus, die een weinig werd beschadigd./ De heer K. werd gisteravond op de Iloogewoerd aangereden door een auto, bestuurd door den heer V., tenge volge waarvan zijn rijwiel werd bescha digd. De schukl lag waarschijnlijk bij den wielrijder zelf, die niet voldoende had opgelet. Zekere de M. heeft in een zenuw- actige bui weer enkele ruilen vernield van het pand van zijn broer aan de Mare. Hedenmorgen heeft op de Vette koei- enmarkt alhier een Centrale stierenkeu ring plaats gehad, waarvoor veel be langstelling werd getoond De burgemeester, Jhr. de Gijselaar, bracht in den loop van den morgen een bezoek aan de keuring, waarbij hij zich door een der juryleden liet voorlichten. Den uitslag kan men elders in dit blad vinden. BINNENLAND. DE WIJZIGING VAN DEN STEM. PLICHT. Verschenen is het voorloopig verslag van de Eerste Kamer over het wetsont werp tot wijzig.ng van de Kieswet, van de Provinciale wet en van de Gemeente wet. Blijkens dit verslag gaven verschil lende leden uiting aan hun verwonde ring over ,de zonderlinge houding der Regeering bij de behandeling van som mige wetsontwerpen. Werden zelfs die op de richtige heffing der belastingen, en tot herziening van het reglement op het beleid der regeering van Nedcr- landsch-Indië tijdens de behandeling in de Tweede Kamer in meer dan ge wone mate gewijzigd, dit wetsontwerp bracht in hoofdzaak het tegendeel van hetgeen aanvankelijk werd voorgesteld. Het wetsontwerp had oorspronkelijk tot strekking de strafrechterlijke sancties op de naleving van den stemplicht te laten vervallen.: Door de openbare behande ling 111 de Tweede Kamer is echter die sanctie, zij het in gewijzigden vorm, zoo mogelijk nog hechter vastgelegd, dan in de bestaande Kieswet het geval is. Men meende hier een gebrek aan leiding bij de Regeering te moeten vast stellen. Onderscheidene leden verklaarden zich tegenstanders van den stemplicht, hetzij -uit beginsel, hetzij 0111 practische redenen. Daar het voorstel een ver scherping van den stemplicht ten ge volge kan hebben, acnten zij aan neming niet gewenscht. Ook werd er op gewezen dat niet al leen door het groot aantal overtredin gen de wet niet te handhaven zal'zijn, maar ook doordat de opgaven van de stembureaux niet betrouwbaar zijn. GEWETENSBEZWAREN TEGEN STEMPLICHT. Ingediend is thans het wetsontwerp tot aanvulling van de Kieswet, be- oogende hen die gewetensbezwaren ge voelen bij het uitoefenen vjan hun stem plicht, daarvan vrij le stellen. Naar in de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, is nu door de aanne ming van 't amendement-Wintermans- Van Sasse van Ysselt op het wetsont werp tot wijziging van de Kieswet, dat door de Tweede Kamer op 3 April j.l. is aangenomen, de sanctie op niet na leven van den stempl.cht, zij het in .gewijzigden vorm behouden fs, weder actualiteit geschonken aan de gewetens bezwaren welke bij een groep der be volking bestaan, tegen naleving van de verplichting gesteld in art. 72 der Kies wet. Het komt der regeering voor, dat aan degenen, die uit welbewuste gods dienstige overtuiging overwegende be denkingen koesteren tegen de naleving van de wet op dit punt, moet worden tegemoet gekomen. Volgens deze bepalingen heeft de ge wetensbezwaarde zich met een verzoek om vrijstelling te wenden tot den burge meester zijner woonplaats. Het verzoek moet inhouden, dat de verzoeker op grond van zijn godsdienstige overtui ging voldoening aan de verplichting niet geoorloofd acht. De burgemeester kan een onderzoek instellen en zijn ver zoeker inlictingen vragen. Zijn den bur gemeester geen feiten bekend, die strij den met den inhoud der verklaring, zoo geeft hij een bewijs van vrijstelling af. Door het bewijs van den burgemees ter is men voor eiken omslag en elke strafvervolging gevrijwaard. Ingeval van weigering of intrekking van het bewijs staat beroep open bij den met de uitvoering van deze wet belas ten minister. Siaaik. Gerei, en Christel. Gsr. In de Wekker, het orgaan van de Chr. Geref. Kerk, plaatste Dr. Dambrik te Utrecht de volgende publicatie: Ondergeteekendo vestige er Uwe aan dacht op, dat Ds. Kersten, Ds. Barth en Ds. Zandt, van wie alleen Ds. Ba'rth Christelijk Gereformeerd is, de kerkge bouwen der Chr. Geref. Kerk gebrui ken om le spreken contra de Antirevo lutionaire Partij en hare leiders, zonder aan andersdenkenden en beter inge lichte Chr. Gereformeerden do gelegen heid te geven of le laten, de beschuldi gingen le weerleggen, daar sLabat wordt uitgesloten. Aldus is geschied tc Mtir merwoude in het kerkgebouw der chr. Geref. gemeente aldaar,, op Donderdag 23 April 1925. Die praktijk geve U stof tot ernstig nadenken. Ds. Kersten sluit in onze kerken de bat van Chr. Gereformeerden uit. Politieke en daarna wellicht kerke lijke scheuring worden aldus in onze eigen kerkgebouwen in de hand ge werkt zonder den minsten tegenstand. Een ernstige waarschuwing daartegen meent onclergeteekende zijn Chr. Oer. broeders en zusters niet te mogen ont houden. Gaarne komt hij tot U, waar heen U hem ook ontbiedt om u in te lichten over de vraag: Waarom allen een en Antirevolutionair? De Hollancl-ïndiëvliegers op de bloemententoonstelling. De Holl^nd-Indiëvliegers Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke brachten gister een bezoek aan de bloemententoonstelling te Heemstede. Te 12 uur zijn zij aan den ingang •der tentoonstelling ontvangen door den Voorzitter, de heer Krelage en den secretaris, den beer Voors. Ook de bur gemeester van Heemstede, jhr. Van Doorn, was aanwezig. Eerst werd eeri bezoek gebracht aan het tentoonstel lingsterrein; om half twee werd een lunch aangeboden door de Alg. Ned. Ver. voor Bloembollencultuur. Er was zeer veel publiek op de tentoonstel ling, dat de vliegers bij aankomst har telijk toejuichte, terwijl de muziek liet „Wilhelmus" speelde. Eet Kamerlid Febcr. Nu de stemming over het politiek advies in den kieskring Tilburg den lieer Feber twee plaatsen achteruit gezet heeft, zoodat bij no. 5 kwam te staan, is zijn Kamerzetel liem ontno men. Het gevolg zal zijn, dat hij, naar le „Res. bode" verneemt, weer als in genieur naar Indië terug moet. De staking in de Venen. In liet veenaistrict Bargeroosterveen ligt thans al liet werk in het veenbe- drijf stil. Bij de staking zijn ongeveer 700—800 arbeiders betrokken. Eenige niet-georgansiêerde verveners hebben de eischen van de stakers ingewilligd. De arbeiders* die bij de werkverschaf fing werken, doen aan de staking niet mede. Ook wordt niet gestaakt bij de verveners, die turf naar Groninger be stek laten graven. BUITENLAND. MAATREGELEN TEGEN DE REVO LUTIONAIRE ACTIE. De fascistische militie gemobiliseerd. De Romeinsche „Epoca" meldt, dat in den af gelpop en nacht de fascisti sche nationale mjlitie in geheel Italië is gemobiliseerd. Deze maatregel hangt klaarblijke lijk samen met de voorbereidingen der linksche radicalen voor de vie ring van den 1 Mei-dag. I11 een circulaire van den minister van Binnenlaridsche Zaken beveelt de ze een krachtig optreden van de po litie aan! hetgeen reeds in vele ste den van Italië is geschied. In Napels heeft de politie talrijke huiszoekingen gedaan en 112 perso nen gearresteerd. In Milaan bedraagt het aantal ge arresteerden 69; in andere steden van Italië ongeveer 40. Ook uit Florence worden politie man.regelen en het iabes'agnemen a i talrijke vlugschriften gemeld, voor de viering van het 1 Mei-feesti Fransche maatregelen ie wachien. In een interview met den Franschen minister van binnenlandsche zaken vernam de „Matin", dat de minister voornemens was, bij het parlement een wetsvoorstel in te dienen ter con troleering van den handel in wape nen. Hij zou op een spoedige behan deling van dit wetsvoorstel aandrin gen. Een ander wetsontwerp, dat de mi nister voornemens ds aan het parle ment voor te leggen, regelt de positie der vreemdelingen in Frankrijk. In afwachting van het in werking treden dezer wetten zal iedere buiten lander, die zich aan politieke agitatie overgeeft, uit het land worden gezet. Tenslotte verklaarde de minister: De regeering i,s van oordeel, dat cen turies of burgerlijke militie van welke partij ook onduldbaar zijn. Be 1 Meiviering te Parijs. Te Parijs hebben een en andermaal beraadslagingen tusschen de autoritei ten plaats gehad tot handhaving van de orde op 1 Mei. Alle straatbetoogingen blijven ver boden, doch op bijzonder daartoe aan gewezen plaatsen kunnen vergaderin gen worden gehouden. Men zal vliegtuigen boven Parijs laten vliegen, die draadloos telefo nisch verslag aan de politie zullen uit brengen, zoodat ten spoedigste inge grepen zal kunnen worden. NA DE DUITSCHE PRESIDENTS VERKIEZING. Een oprcep van Marx. Dr. Marx heeft een proclamatie ge richt tot de' 13V2 millioen Duitschers, die op hem hebben gestemd. Hij dankt deze burgers, dat zij zich ten gunste vanden republikeinsch- democratischen staat hebben uitge sproken en voor het bewijs van trouw-, dat zij aan de jonge Duitsche repu bliek hebben gegeven. Generaal-veldmaarschalk von Hin denburg is gekozen, weliswaar niet met meerderheid van stemmen, doch tengevolge van de houding- der com munisten, die getoond hebben vijan den Van den staat en van de arbei dersbelangen te zijn. De in het volksblok vereenigde par tijen willen slechts het vaderland die nen. Als beschermers van de grond- jwet hebben zij den heiligen plicht den grondwettelijk gekozen rijkspre sident te beschouwen als den vertegen .woordiger van het Duitsche volk en van de Duitsche republiek. Zij mogen niet de fouten van hun tegenstanders begaan, die den voor ganger van Hindenburg steeds be lasterd en bestreden hebben, en al dus zeer tegen het staatsgezag hebben gezondigd. Meer dan ooit zal samenwerking thans de plicht van alle republikeinen zijn, om het denkbeeld dat zij dienen te doen zegevieren. De republikeinen moeten zich over hun nederlaag niet schamen, daar zij als oprechte mannen en vrouwen eer lijk hebben gestreden. Reeds thans hebben zij de noodige achting voor hun tegenstander betuigd. Nooit heb ben zij getwijfeld aan zijn vaderlands lievende g ezindheid. De republikeinen zijn vereenigd door de moeilijkheden van de buiten- landsche politiek en door hun ondub belzinnige gehechtheid aan de repu bliek. DE BELGISCHE CRISIS. De Brccqueville's pogingen. Graaf de Broqueville heeft gisteren in totaal 18 politici ontmoet, te weten de katholieken *t Kint de Rooden- beeke, van de Vijvere, Ruzette, Segers Pouilet, van Cauwelaert, van Over- bergh en (daar hij sinds gisteren ge coöpteerd katholiek senator is' Theu nis, de liberalen Magnette, Paul Hy- mans, Digneffe;' de socialisten Brunet, Vandervelde, Lekeu, Wauters, en An- seele. De Broqueville verklaarde gister avond, dat hij nog geen enkel positief resultaat behaald had en dat de toe stand -donker bleef, om geen erger woord te gebruiken. Op een vraag naar zijn programma, zei hij, dat hij dat niet mee kon fdee- ten, voordat hij zich verstaan had met hen, die hij bij de regeering hoopte te betrekken, te minder waar het ka binet niet bij de eerste de beste scher mutseling mag vallen. Het moet op zijn minst tot Augustus stand houden voor het afdoen van de zaken, die 's lands belang dringend verèischen. (De begrooting 1925 wacht nog steeds op afdoening, evenals het netelig vraagstuk der nieuwe belastingen, dat er mee verbonden is.'1 Op eën vraag in zake den militai ren diensttijd, zei de Broqueville, dat hij in beginsel niet tegen den dienst tijd van 6 maanden gekant is, doch deze vereischt eèn kader van den eersten rang en de bewapening enz. van een krachtig leger, waaraan we gens den staat der middelen niet te denken valt, zoodat de- diensttijd van 6 maanden.Bovendien, zei de Bro queville, moet de verkiezing van Hin denburg de menschen de oogen ope nen en de voorstanders van leuzen dwóngen water in hun wijn te doen. De Broqueville hoopt Zaterdag den koning het resultaat van zijn stappen te kunnen meedeelen, waaTin hij nog steeds vertrouwen scheen te hebben. HET VEILIGHEIDSVRAAGSTUK. Yooilocpig geen conferentie. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat de Britsche minister van buitenlandsche zaken Chamberlain den Franschen am bassadeur de Fleuriau ontving, die uit Parijs geenerlei ontwerp voor een antwoord op het 'Duitsche voorstel in zake een pact meebracht, noch een voorstel voor een spoedig bezoek van Painlevé of Briand aan Londen. Noch inzake de ontwapening van Duitschland, noch inzake het veilig heidspact wordt de zaak rijp geacht 'voor een persoonlijke gedachtenwis.- seling tusschen ministers of voor een conferentie, daar -de voornaamste be langstelling van het Fransche kabi net op het o,ogenblik gericht is op den financieelen toestand. De door Herriot -voorbereide no ta over het pact wordt na de verkie zing van Hindenburg in ieder geval gewijzigd. Briand koestert nog "de hoop, dat de hoofdlijnen van "het protocol van Genè\>e gebezigd kunnen worden, on verschillig welke defensieve pacten tusschen bepaalde mogendheden er op geënt zullen moeten worden. DE TOESTAND IN BOELGARIJE. Het rapport tier Engelsche Arbeiders afgevaardigden. De drie afgevaardigden der Brit sche Arbeiderspartij die een bezoek aan Boelgarije hebben gebracht, heb ben in een bijeenkomst'van de par lementaire Labour-fractie, onder voor zitterschap van Lansbury gehouden, rapport uitgebracht. Radio-Programma. Wat er vanavond te hccxen is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens._ 5.35 'FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) concert. 6.20 2LO (Londen, 365 M.j en 5XX (Chelmsford, i6co M.). Tijdsein van Bij Ben, weerbericht, nieuws. 7.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5X5 (Chelmsford, i6co M.j. The London Trent 'bone-kwartet, duetten en banjo. .720 (Muncben, 485 M.) Militair concert .8NSF. Lezing van Prof. Casimir over: ..Hóe begrijpen wij onze medemen schern 8.05 SFR (Parijs, i/2o M.). Fragmenter, uit Hoffmann's Vertellingen", van Of fenbach 9.20 2LO. Tijdsein van Greenwich, weer bericht, nieuws. Zij verklaarden o.a., 'dat de Boel- gaarsche regeering de berichtgeving opzettelijk vervalscht en dat bv. jour nalisten, die getuige -waren geweest tvan de terechtstelling van verschil lende personen, door de autoritei ter gedwongen werden, aan hun blade: te melden, dat deze slachtoffers zelf moord hadden gepleegd. Het rapport eindigt met de verkla ring, dat de openbare meening var Engeland en Amerika grooten invloec kan uitoefenen ter verbetering var. den toestand in Boelgarije. Daarom dringt de delegatie er op aan, dat personen met humanitaire beginse len van alle partijen zullen samenwer ken om te verkrijgen: le. dat niemand in Boelgarije zal worden terechtgesteld of gevangen g< houden wanneer hij niet door eer. wettige rechtbank is veroordeeld; 2e. dat aan onpartijdige personen, aan te wijzen door de gezanten van Engeland en Amerika, zal worden toegestaan de gevangenissen te be zoeken 3e. dat de niéuwe troepenmacht in geen geval langer dan tot 31 Mei a.s. onder de wapenen gehouden zaï mogen worden en dat deze troepen niet zondes: wettige regeling onder de boeien mogen werden gcrecruteerd; 4e. dat ïoo spoedig mogelijk verkie zingen zullen worden gehouden, zoo dat de militaire dictatuur zal plaate maken voor een burgerlijk demo era t'isch bewind. Men 7,al natuurlijk goed doen, 'dit rapport niet dan onder voorbehoud te aanvaarden; men herinnere zich de Labpur-afgevaardigden, die inder tijd een bezoek aan Rusiand brachten. KOR - TEIx. De groote fascistische partijraad in Italië heeft - een motie, aangenomen, waarin vastgesield wordt dat een fas cistische beweging bij 40 naties bestaat en dat het fascisme overal het symbool van orde en sociale lucht is Luther's rede op den Industrie- u. Handelstag heeft eën gunstig onthaal in Engeland. In een manifest van de Boelgaai'- sche Boerenpartij wordt elke verant woordelijkheid 'voor de' aanslagen van de hand 'gewezen. De gebroeders Jul.us en Henri Barm af zijn u'.t het huis van bewaring naar een ziekenhuis overgebracht. 'De Belgische oud-minister graaf Carton de Wiart zal de wapenconfe rentie te Genève presi'deeren. Te Londen is een groote hoeveel heid bedwelmende middelen, voldoen de om duizenden te dooien, in beslag genomen. De Prins van Wales is le Kaapstad aangekomen. Driehonderd Egyptische advocaten hebben den koning e6n memorandum aangeboden, waarin zij de regeering beschuldigen- van schending van de grondwet. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. In de vergadering van gisteren werd het ontwerp tot wijziging der Invalidie teitswet aangenomen met 47 tegen n stemmen. Tegen stemden de heeren Van Rappard, Colijn, van Gijn, Dresseihuys. Staalman, Mej. Westerman; Ter Hail, Boon, Zijlstra, van Sasse van IJsseVt, Scheurer, Beumer en de Voorzitten Het wetsontwerp tot invoering van het wetboek van Strafvordering werd z.h.s. goedgekeurd. Ook ging nog zonder slag of stoot he'. wetsontwerp tot wijziging der Loterijwei onder den hamer door. Deze wijziging heeft, zooals men weet, ten doei, oir, het uitgeven van z.g. premieleeningen moei lij kef te maken. Eerste Kamer. Door den senaat werden gisteren ver schillende kleinere wetsontwerpen aange nomen, waarna de heer S t e n h u i s S. D.) interpelleerde over werkverschafffin; eai werkloosheidsverzekering. Hierbij werden de volgende vragen go steid 1. Heeft de regeering kënnis genóm.'.-a van het streven van sommige gemeen'.'"- om de ongeschoolde arbeiders uk c' steunregeling uit te schakelen en ran armbesturen verwijzen 2. Meent de regeering niet, da', op wijze het gevaar ontstaat, dar ©en b rijk" deel onzer arbeiders het pau;- aanvalt, en dat het de taak der rw is, zulks te voorkomen? .3 Heeft de re gee ring reeds w sing fgenomenl inzake de bij d» ting van BinnenJaadsche Zaken tv- centralisatie der werkl boozenz'/rj opzicht» van bee oigpnfener*? mm

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2