NIEUWE LEIDSCHÈ COURANT VAN MAANDAG 27 APRIL 1925 Dag-Agenda. 25 April t.m. 3 Mei. Heemstede, lilt. VoorjaarsbloemententoonstelUng. Sassenheim Woensdag 29 April 's av. 8 uur in de Geref. Kerk. IJitv. Chr. |Zangvereein. „Looft den Heer.1' i Sassenlieim. Donderdag 30 April 's av. 8 uur in Hotel ,,'t Bruine Paard" A.R. Kiesvereen. Spr. Ds. C. W. J. Yan Lummel. Donderdag 30 April 's avonds 8 uur Stads Evangel. Jeruël. Bijbelbespre king. Groenesteeg 16. Leiderdorp 30 April 7.30 uur spreekt voor de Oranjevereen. Ds. v d Bosch van 's-Gravenhage. Onderw.: „Oranje of Rood." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. Queen oL the North; Witne Lady; Van Sion; Sulphur Beamy; Spring Glory; Lucifer; iresserve; Glory pf Sassen heim; Emperor; King Alfred; Golden Spur;. Barr.i Conspicuus, Lourens Cos ter; Boerhave; en 10 poëlicus-verschei- denheden. Eereprijs. Vereeniging De Narcis een stalen-col led ie van bijkans alle in cultuur zijnde narcissen, bestaande uit 283 verschei denheden in groepen gerangschikt van elke verscheidenheid 12 a 20 stuks. Eereprijs. Afdeeling Warmond, narcissenbe- planting boschterrein langs Sparrelaan, omvattend 10,850 narcissen in de vol gende soortenVictoria, Golden Spur, Silver Spur; King Alfred; Thetis; Prim rose; Phoenix; Queen of Engeland; Van Sion; Sir Watkin; Horsfieldii; Bar rii; Conspicuus; goude medaille. Afdeeling Hillegom, Lisse en Benne- tïng op liet voorterrein bestaande uit broek-Vogelenzang, hyacinthenbeplan- 33.205 hyacinthen in de volgende soor ten: Roi des Beiges; Queen of the Whites; Gertrude; King of the Blues; Lady Derby; Marconi; Hnnocéncè; Perle Brillante; Grand Maire; Dr. Lie- ber; Yellow Hammer; en La Victoiré. Eereprijs ter waarde van f250, met ge- lukwenschen van de jury voor het schit terende geheel. Inzendingen van firma's buiten het programma; P. van Reisen en Zonen. Voorhout. 6 vakken hyaciïihen in ver scheidenheden. Eereprijs ter waarde van f100 met galukwensch van de jury voor prima qualiteit bloemen; P. Nel's en Zoon. Heemstede, hyacinth enk. wit. Queen of the Whites, gouden meda lle. Het iü bekend dat na den goedge slaagden locm uer urie koene Neaer- ders, die het eerst den luchtweg naar Indie irokken piannen zijn oeraamd om voor de loeKomst het luchtverKeer tusschen Nederiand eii dat deel van zijn overzeesch gebied te bevorderen en van particul.ere zijde daartoe den eersten stoot te geven. Op 11 April ging van ncn, die de ge dachte er van ontwierpen, een mede- deeling aan de bladen waarin uiteen gezet werd dat men hoopte als uit.ng der waardeering van de grootsclie pres tatie der drie Nederlandsclie luchtschip pers, zooveel geld bijeen brengen, dat daarvan twee vliegtuigen van cle beste hoedanigheid konden worden gebouwd éen voor ons land en een voor Ind e, teneinde daarmede studies te maken en ervaringen op te doen en zoodoende een geregelde luchtdienst tusschen Indië en het moederland voet te berei den. Een nationaal comité' waarvan de min.ster van Waterstaat eere-voorzitter is, en tal van bekende mannen in den lande lid zijn, heeft uit zijn midden nu een centraal comité gevormd met oud- min. ster mr. M. W. F. Trcub als voor zitter. Het heeft zich in verbinding ge steld met de overige deelen van hét land voor vórming van plaatselijke co- mité's. .Je nieuwe tcrpedLja^éx De minister van Marine heeft na ge houden inschrijving aan Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rot terdam den bouw opgedragen van twee lorpedopagers geheel overeenkomstig aan den bij deze werf reeds in aan bouw zijnden torpedojager Evertsen. Burgeiroester W. de Vlug*. ln een interview, toegestaan aan het weekblad „Timot.héus", vertelt burgemeester W. de Vlugt, eenige bij zonderheden van zijn dagelijkschen ar beid als hoofd der gemeente. De schrijver laat. een korte per soonsbeschrijving vooraf gaan: Mag ik hem u even schetsen? Pret tige, gezonde kop, met een paar hel de re oogen, waarin af on toe een'ex tra lichtje ontstoken wordt. De laat ste schaduw van deftigheid verdwe nen, en in de plaats daarvoor geko men gemoedelijkheid en een gulle lach. Met boeiende, vaste stem spre kend, meestal half achterover leunend in den, met het wapen van Amster dam getooiden zetel, maar opveerend, zoodra er wat te onderstreepen of to weerleggen valt, weet burgemeester de Vlugt een berg te verzetten, dien RECLAME Wie Zenuwachtig is. Onrustig en Overspannen, en zijn gewone Kalmte wil herwinnengebruike eenigen tijd de Kalmeerende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct.*Bij Apoth. en Drogisten. anderen eerst nog over moeten, aleer zij op stap gaan. Die berg is voor ve len: zwaartillen. Welnu, dat kent de heer De Vlugt niet. Hij heeft den, voor zijn ambt enorm gunstigen voor sprong van een goed humeur, een nuchteren, zakelijken, eigenlijk kern- gezonden, Hollandsch-gelijken kijk op menschen en dingen. En hij heeft nog 'n voorsprong: aannemer. En nu weten we wel: een aannemer leeft en werkt voor een der gezondste idealen: er moet wat gedaan worden, het moet stevig op pooten staan, liet moet af en goed zijn. Óp de vraag wat wel het aange naamste deel van zijn arbeid is te noemen, antwoordde de burgemeester met een ondeugend lachje: Het presideeren der Raadsvergade ringen bijvoorbeeld? Of denkt u, dat ik dit deel van mijn taak liever zou missen? In geen.geval, en ik kan me niet voorstellen, dat ik er-, ooit toe zou komen gebruik te makèn van de wel licht in de Gemeentewet komende ge legenheid," dat voorzitterschap aan iemand anders permanent over te dragen, iets wat mijn ambtsvoorganger zoo zeer begeerde. „Mij zou het zijn, als ware ik geheel van mijn gemeente afgesneden, als deelde ik niet langer in hear lief en leed, als faalde het mij aan onver flauwde belangstelling en zorg voor haar groei en bloei. Juist in en door den Raad heb en houd ik contact niet de geheele burgerij, een contact, dat een burgemeester moet hebben, wil hij het belang der gemeente steeds in het oog houden." BUITENLAND. HINDENBURG TOT PRESIDENT GEKOZEN. Be uitslag der verkiezing. Hndenburig is tot president der Duitsche republiek gekozen. Uit de omstreeks middernacht ter beschikking staande berichten, die slechts zullen worden aangevuld met eenige belanglooze uitslagen, uit lan delijke kiesdistricten, bleek, dat Hin denburg een voorsprong heeft van rond 900.000 stemmen. Uitgebracht werden op Hindenburg 14.639.927 stemmen, op Marx 13.740.489 stemmen, op Thalmann 1.7S9.420. stemmen. Derhalve zijn uitgebracht 30.169.836 stemmen, van de 39.215.232 kiesge rechtigden. Een verbitterde strijd. De strijd tusschen Marx en Hin denburg, tusschen de idéé der demo cratische republiek en de pseudo-idée van den „goeden ouden tijd" is giste ren door het Duitsche volk met ver bitterden ernst gestreden. De deelneming aan de verkiezingen was niet slechts veel grooter dan op 29 Maart, zij was wellicht de groot ste van alle verkiezingen in het nieuwe Duitschland. Hiertoe heeft ongetwijfeld ook het koude en regenachtige weer bijgedra gen, dat velen van een Zondagsuit stapje terughield. Verkiezingsrelletjes. Op de politieke hartstochten heeft de weersgesteldheid intusschen nau welijks afkoelend gewerkt. In bijna alle deelen van Berlijn is het soms tot zeer ernstige botsingen gekomen tusschen de aanhangers der drie can- didaten. De politie was met alle be- beschikbare manschappen in touw, doch hoewel ook overal het ergste kon worden voorkomen, hadden niet temin op verschillende plaatsen der stda bloedige vechtpartijen plaats, die voor de deelnemers nog een gerech telijk staartje zullen hebben. Éen ernstig geval speelde zich in het Oosten af. Het Reichsblock, dat de straten hier met reusachtige •rachtauto-co- lonnes overstroomde, liet ook zulk een colonne, bestaande uit 12 auto's met muziekkapellen door de Frankfurter Allee rijden. Toen deze colonne een' stoet van 50 Rijksbanier-leden te voet tegenkwani, ontstond onder de gebrui kelijke scheldwoorden een ernstige kloppartij. «De aanhangers van het Reichsblock, ongeveer 100 man sterk, stortten zich op de Reichsbanner- lieden en men ging elkaar met knup pels en steenen te lijf. Hierbij werden 12 k 15 personen zwaar gewond. De strijd werdtot in de huizen voortgezet, totdat het publiek even eens partij koos tegen de zwart-wit- rooden. Eerst door een sterke politie macht kon aan dit relletje een einde worden gemaakt. Dergelijke gevechten speelden zich af op talrijke andere plaatsen in het Oosten, hoofdzakelijk tusschen com munisten en aanhangers van Hinden-, burg. Een origineele propaganda. De communisten hebben in het Oosten een origineele propaganda toegepast. Zij zonden kleine af deelin gen de huizen binnen, waar in den tuin een heraut met 'dreunend bazuin geschal de bewoners aan de vensters lokte en daarop hun afdeeling met stentorstem Heten roepen: „Wie de wereldrevolutie wil, kiest Thalmann" Op verschillende plaatsen evenwel moesten deze propagandisten der we- reldrevolutie het havenpad kiezen, daar de huisbewoners niet alleen de fiolen van "hun toorn, maar ook ander materiaal op de zangers uitstortten. De beteekenis van Hindenburg's ver kiezing. Deze uitslag zar wél voor velen, zoowel in Duitschland als in het bui tenland, een verrassing zijn. Hindenburg's verkiezing tot rijks president met een meerderheid van ongeveer 1 mïllioen stemmen heeft dan ook een grooten indruk gemaakt. De cijfers toonen aan, dat ongeveer 3 millioen kiezers die bij de eerste stemming op 28 Maart zijn thuisge bleven, geen weerstand hebben kun nen bieden aan de magische kracht van den naam vm.Hen ouden veld maarschalk en zich ter stembus heb- benbegeven om hüri sterft. op Hinden burg uit te bréngen. Het staat vast, dat millioenen hun stem op Hindenburg hebben uitge bracht in het eerlijke vertrouwen, dat zijn verkiezing geen wijziging zal bren gen in de buiténlandsche politiek van Duitschland, noch het evenwicht in het binnenland zal verstoren. Zij die achter Hindenburg staan en die zijn-candidaatstëlling hebben door gedreven, hebbeii evenwél andere voornemens en in verband hiermede is de verkiezing van Hindenburg van buitengewone beteekenis voor de po sitie van Duitschland tegenover het buitenland. Wat er gebeuren zal en in hoeverre de monarchisten zullen trachten, hun voornemens tot uitvoe ring te brengen en meer nog, in hoe verre zij daarin zullen slagen, zal moe ten worden afgewacht. Hindenburg's ambtsaanvaarding. De nieuwgekozen president van de Duitsche republiek Hindenburg, zal zijn ambt aanvaarden onmiddellijk na de publicatie van den officieelen ver kiezingsuitslag. Verwacht wordt, dat dit nog vóór het einde van de2e week het geval zal zijn. Hindenburg zal worden beëedigd door den president van dén Rijksdag, den soc. afgevaardigde Loebe. DE BELGISCHE CRISIS. Geen medewerking der liberalen. De Nationale Raad van cfe libe rale partij heeft gistermorgen niet op zes na algemeene stemmen cle vol gende motie aangenomens „De raad keurt de besluiten goed, welke door het bestuur en de linksche liberalen zijn aangenomen. Hij is van oordeel <kat het belang der liberale partij medebrengt, zich van iedere mi- nisterieele medewerking te onthouden en ten opzichte der andere partijen een volle onafhankelijkheid van 'han delen, wat betreft de verdediging van haar program, te bewaren". Een langdurige gédachtenwisseling is hieraan voorafgegaan. De afgevaar digden uit Luik toonden zich vooral sterk gekant tegen iedere samenwer king. Jennissen met name was van meening dat dé liberale partij meer en meer naar links moet gaan, evenwel met behoud van haar eigen zelfstan digheid. Hymans liet zich meer gematigd uit en stelde voor, geen beslissing te nemen, voordat de regeering is sa mengesteld. Nadat de gemelde motie was aan genomen, legde Horrent (Luik/ nog den nadruk op het feit, dat deze motie in zich sluit een afkeurend votum van iedereen, oq^ miet-parlementariër, die zijn medewerking verteent aan een' ministerieele combinatie en dat het program der partij met zich brengt het steunen van een politiek van sa neering der financiën, verlaging der kosten van levensonderhoud en van gezonde democratie. HET VEILIGHEIDSVRAAGSTUK. Nieuwe Engelsch-Fransche conferentie De Fransche ministerraad heeft Za terdagmiddag de -diplomatieke inlich tingen besproken, verstrekt door den Franschen ambassadeur te Londen, de Fleuriau. De raad besliste dat het noodig zou zijn onverwijld een Engelsch- Fran sche conferentie te organiseeren om de besprekingen te hervatten, Hoor Herriot hangende gehouden, aan de Britsche regeering voor te stellen te Londen een samenkomst te doen plaats hebben tusschen Painlevé, Briand Baldwin en Chamberlain en vooral de besprekingen over de inter- geallieerde schulden te hervatten wel ke Herriot onderbrak in strijd met de wenschen van Baldwin zélf. Besloten werclhiervoor aan "Cail- laux op te dragen eveneens naar "Lon den te gaan en Churchill te ontmoe ten. Briand zette zijn standpunt uiteen. Hij zal de volledige uitvoering van de ontwapeningsbepalingen eischenen zich niet vergenoegen met beloften van Duitschland, die alleen versterkt worden door eenige vage waarborgen. De raad keurde het voornemen van Briand goed om den nadruk te leggen op 'cl'e onmogelijkheid om de zone van Keulen te ontruimen voor deze bepalingen verwezenlijkt zijn. DE TOESTAND IN BOELGARIJE. Nieuwe aanslag. In Plevna werden het theater, het stadhuis en de stadsbibliotheek in brand gestoken door agrarische com munisten. Tijdens den brand in het theater ontploften drie bommen. Belangrijke arrestatie. De driecteur van cle Fransche Ban- que Générale te Sofia, Kordoff, is ge arresteerd daar hij faciliteiten heeft 1 verleend voor geldzendingen naar de communistische samenzweerders, en deze heeft uitgevoerd. In zijn brand kast werden 15 "paketjes gevonden welke elk 30.000 dinar bevatten, die voor verschillende leden van het ge heime comité bestemd waren. Zij zijn .in beslag genomen. KORTE BERICHTEN. De betrokken Britsche; vakver- eenigingen hebben de uitnoodiging der werkgevers inzake het houden eener gemeenschappelijke conferentie nopens den toestand in het scheeps bouwbedrijf aanvaard. In een partij vergadering be toogde Boecharin, dat regeeringsmaat regelen noodzakelijk zijn, welke kan nen leiden tot het waarborgen van de belangen der landbouwers. Men verwacht begin Mei den terugkeer van Trotski te Moskou. De plechtigheid van de teraarde bestelling van de slachtoffers, die bij den communistischen aanslag te Pa rijs gedaan, om het leven zijn geko men, is onder enorme belangstelling zonder incidenten verloopen. Het mijnongeluk te Wallace, waarvan wij Zaterdag melding maak ten, is buitengewoon goed afgeloopen: alle slachtoffers zijn gered. Het Portugeesche congres heeft een motie, waarin hulde aan den pre sident der republiek wordt gebracht, aangenomen, waarna een delegatie van het congres den president ging verzoeken zijn ontslag in te trekken. De sjah van Perzië heeft be sloten, weer naar Teheran terug te keeren en opnieuw den troon te be stijgen. Tusschen België en Spanje is een economische modus vivendi tot- stand gekomen, welke een einde aan den t arievenoorlog van den laatsten tijd maakt. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Aangeno men: Naar Her veld, H. J. Honders te Zoeterwoude. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hemelum, B. Telder, Cand. te Utrecht. Bedankt: voor Serooskerke (Z./ A. P. W. M. Kok te Wommels. Nationaal Zendingsfeest. Daar de Kamerverkiezingen op i' Juli gesteld worden, bleek het noodig. het Na tionaal Zendingsfeest te Middachten uit te stellen tot Woensdag 15 Juli. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. (Slot). De heer Rotteveel vindt het prach tig, dat men streeft naar vooruitgang, doch dan dient men tevens met de kosten rekening te houden. De Langeweg. die vz.i. behoorlijk verhard is, vertoont meerdere scheuren tengevolge van het zware verkeer op ten weg, zoodat van den weg door Rcelofarendsveen bij verhooging van het asgewicht niet veel terecht zal komen. De heer de Jong kan zich met het gesprokene door den heer Rietbroek niet vereenigen...Spr. vindt het wel gemakkelijk om, wat den weg aangaat,een proef te nemen, doch wie van de raadsleden durft de aansprakelijkheid op zich te nemen voor de bruggen, wanneer men toestaat deze met zwaardere vrachten als op he den te berijden? Men neemt hiermede te vens de .wettelijke aansprakelijkheid op zich, en vooral de houten bruggen zijn voor geen zwaardere vrachten berekend. Dat het min of meer schadelijk is, om vanaf de veiling vrachten van 1000 tot 1500 K.G. naar den Noordhoek te bren gen en aldaar over te laden, geeft spr. volkomen toe, hoewel dit met het ver voer te water precies hetzelfde is. Ook met de schuiten zou men gaarne grootere hoeveelheden tegelijk vervoeren, om over laden te voorkomen, doch daar het vaar water niet dieper is, is men hiertoe ook gedwongen. Het is dan ook gemakkelijk te beweren, dat in het algemeen belaqg gezorgd moet worden, dat met zwaar dere vrachten op de wegen gereden moet worden, doch in de practijk is dit anders. Spr. denkt b.v. aan de verbinding met onze haven, waar het verkeer zeker niet gering is. Dagelijks gaan of komen daar minstens vier groote stoomboóten, liet aan tal schepen en motoren is niet te tellenen toch is de weg welke er heen leidt slechts een voetpad, waar nauwelijks een krui wagen passeeren kan. I11 dit verband denkt spr nog aan een opmerking van den heer Jan de Jong op een poldervergadering waar deze in overweging gaf om de z.g. Kade een verkeersweg te maken en spr. is met genoemden heer van meening, dat hier voor het algemeen belang een grooJ werk was tot stand te brenger, want wie een beetje vooruit ziet moet overtuigd zijn, dat in de naaste toekomst de Veen zich alleen kan uitbreiden door bet steeds ia- Radio-Programma. Wat ex vanavond te hoorei? is. '6.NSF. (Hilversum, 1050 Mj) Kïn- deruurtje, door Antoinette van Dijk. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en cXX (Chelmsford, ióco M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.50 (Munster, 410 M.) Omroepavond van de Westfaalsche Blindenvereeniging. 7.NSF. Concert. 7.20 5XX. „Carmen", van Bizet. 7.20 2LO. Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.) Uitzending van de 9de symphonie yan Beethoven. 7.20 Alle stations, behalve 2LO en 5XX, Concert. 7.50 Brussel, 265 M. Fragmenten uit „Véronique", van Messager. 8.NSF. Concert. 8.05 SFR. (Parijs, 17S0 M.). Fragmen ten uit „Monsieur Dumollet"van Louis Orvel. 9.(Amsterdam, T050 M.). Concert door de' firma W. Boosman. 9.20 2LO. Tijdsein van Greenwich, ween bericht, nieuws. tênsiever maken der cultures, anders zul len massa's inwoners gedwongen zijn el ders een goed heenkomen t; zoeken, het geen voorkomen kan worden door kas senbouw, welke kassen langs goede wegen zijn te bereiken. Spr. is dan ook van mee^ ning, dat het gemeentebestuur met h-t polderbestuur nuttiger arbeid lean ver- richtan dan te praten over het vervoer van zwaardere vrachten over. onzen dorps weg, waarvan ieder weet, dat i.i de ge geven omstandigheden de weg deze toch niet dragen kan. De heer Bouwmeester zegt, dat het rapport van den deskundige meer dan voldoende zegl. De heer van Dooien geeft als 2ijn meening te kennen- dat hij eerst wel mee had kunhen gaan met den heer Rietbroek doch dat na de voorlezing van het rap port van den deskundige hij hiervan is teruggekomen. Spr. wil het voorstel van den heer Rietbroek niet geheel wegcijferen doch vindt hierin een gereede aanleiding om den raad in overweging te geven om bij de schoeiingswerken met de slappe bodemgesteldheid rekening te houden met het oog ,op het verkeer. Hij -vindt hierin tevens een goede werkverschaffing. - De Voorzitter zet nogmaals zijn standpunt nader uiteen. Spr. is en zal steeds gekant blijven tegen verhooging van het asgewicht, daarNweg en bruggen een verhooging niet toelaten. Bovendien acht spr. verbetering op sommige plaatsen in deze gemeente van meer gewicht dan het hier gevraagde, en wijst op de nood zakelijke verbreeding van den weg te Oude Wetering, en de verbetering van den Nóordhoek. Spr geeft den Raad dan oolc ernstig in overweging, het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Daar niemand stemming verlangt over het voorstel van B. en W., worclt z.h.st besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Hierna sluiting. KOUDEKERK. Vrijdagavond trok het muziekcorps „Kvnst na Arbeid" door een deel der gemeente waarbij ze ons verrastte op eenige muzieknummers. Tevens waren enkele dames bereid gevonden om bij deze gelegenheid voor de vereen ging bloempjes te verkoopen voor de aan schaffing van nieuwe instrumenten. Begrijpelijk bracht dit in ons anders zoo stil dorp heel wat jongelui op de been. De dames 'hebben zich bij deze gelegenheid bijzonder van hun taak gekweten, want naar we ver nemen, moet deze avond een be vredigend bedrag hebben opgebracht Weldra zullen ook de andere wijken een Deurt krijgen. De Raad dezer Gemeente zal op Woensdag, 29 April 1925, des VooTmiddags te 10 uur verga-deren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken, mededeelin- gen. 3. Voorstel Gedeputeerde Staten re geling jaarwedden Burgemeester, se cretaris en ontvanger. 4. Wijziging instructie Gemeente ontvanger. 5. Beëediging Gemeente-ontvanger 6. Aanvrage voorschot Ned. Herv. school. 7. Comptabele besluiten. 8. Vaststelling verordening art. 17S Gemeentewet. 9. Verzoek A. J. Lieverse om wij ziging van art. 20 der algemeene po litieverordening (wijziging sluitings uur voor Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen./ NOORDWIJK AAN ZEE. Vrijdag is op de algemeene begraaf- plaats alhier ter aarde besteld, het stoffe lijkoverschot van Jan Cramer, de oud bootsman van de reddingsboot, welke de ze week op 8S-jarigen leeftijd is overleden De bemanning van de reddingsboot was als dragers aanwezig, om de laatste eer te bewijzen. Ook merkten we in den stoet, achter het lijk op,, benevens de familie; de plaat selijke commissie 'van de N. en Z.-Hol- landsche reddingsmaatschappij en een lid van het Hoofdbestuur. Aan de groeve sprak allereerst de Ned. Herv. pred., Ds. J#i Vermeulen, welke in een ernstig woord eraan herinnerde, dat de doodenakker allerminst een plaats is om de mensch te verheerlijken, daar allés roept van vergankelijkheid. Dankbaarheid mag ons wel vervullen, als we gedenken, ho? deze mat in d -n middelijken weg velen hee:': -.-negen ~cdden uit. de golven der zee. Zalig alleen, die éen geredde is van den grooten redder Je zus Christus. Hierna voerde de burg - meester, Jhr. van Panfcuys het woor 1, welke de verdienste van Cramer pr. en hem, al ligt zijn glorietijdperk al ia de .geschiedenis, hier een woord van dank

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2