m NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 23 APRIL-1925 Dag-Agenda. Donderdag 23 April Leiden. Idem, idem, 1012 uur v.m. en 2.305; 7 9 uur n.m. Sassenheim. Donderdag 23 April. V.m. 9 uur tot nam. 8 uur Jaarl. Ten toonstelling van afgesneden Narcis senbloemen in de zaal v. h. KS.A. gebouw. Donderdag 23 April 's avonds 8 uur. Stads-Evangel. „Jeruël" Bijbelbespre king. Sassenheim. Vrijdag 24 April. V.m. 9 uur tot nam. 8 uur Jaarl. Ten toonstelling van afgesneden Narcis senbloemen in de zaal v. li. K.S.A. gebouw. De avond- nacht- en Zondagsdienst ,der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 April waarge nomen door de apotheken van de h.h. D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406 en W. Pelle, K. Rapenburg 12, telef. 594. raden. Sinds de heffing en invordering van de gemeentelijke inkomstenbelasting buiten de bemoeienis van de gemeente werden gesteld, kunnen zich, zooals hier voor reeds bleek, verschillende omstandig- j heden voordoen, die van beteekenend-en invloed zijn op de opbrengst van de be lasting, en waarop bij de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer met geen mo gelijkheid kan worden gerekend. Wij den ken hierbij o.a. aan de voorgenomen wij ziging van de wet op de Rijksinkom sten belasting. Op grond van een en ander zijn wij van oordeel, dat voor het belastingjaar 1925'26 met een vermenigvuldigingscij fer van 0.9 kan worden volstaan. Mocht het ontwerp tot wijziging van de wet op deRijksinkomstenbelasting tot wet wor den verheven, dan is het, afgezien nog van verdere onvoorziene omstandigheden naar onze meening aan ernstigen twijfel onderhevig, of dit vermenigvuldigingscij fer ook voor volgende jaren zal kunnen worden gehandhaafd. Wij geven u alsnu in overweging het vermenigvuldigingscijfer voor het belas tingjaar 1925'26 vast te stellen op 0.9. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: A. H. Winkelmolen, jm. en J. W. Schoenmaker, jd; A. F. Legon, wedr. en W. M. G. de Roos, jd; W. C. Mooyekind, jm. en M. J. Rombouts, jd; K Pees, jm. en J. Favier, jd; J. Stouten, jm. en L. A. Magnus, jd; M. L. Sweris, jm. en L. Huisman, jd; C. Kramer jm. en W. M. A. C. Geeve, jd; J. G. W. v Kaldekerken, wedr. en J. A. A. v Galen, jd; P. J. v d Linden, jm. en M. Vervoort, jd; W. F. de la Rie, jm en A. W. v Kooperen, jd; S. J. Bakker, jm. en C. M. Habraken, jd; J. Hoppenbrouwer, jm. en M. C. Merts, jd; W. i. Smit, jm. en C. Dorrepaai, !jd; D. C. Mioch, jm. en J. Staal, jd; A. v. Iterson jm. en W. A. v Rossum, jd; J. J. Erades, wedr. en C. Boom, jd; J. Bouwman, jm. en D. M. Jasperse, jd; W. G. Verburggen, jm, en G. A. Arts. jd. v.v.v. Gisteravond werd in café Neuf de jaarlijksche algemeene vergadering der Vereeniging Voor Vreemdelingenver keer gehouden. De Voorzitter, de heer A. V/. Frent- zen, opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom en gaf vervolgens het woord aan den secretaris, den heer E. W. Wichers Rollandet tot het voor lezen der notulen der vorige vergade ring. die onveranderd werden vastge steld. De secretaris las vervolgens het jaar verslag over 1924, waaraan wij het vol gende ontleenen: V. V. V. heeft ook in dit jaar weer haar taak vervuld ten gerieve van de vele vreemdelingen die een bezoek ko men brengen aan Leiden en Omstreken en ten gerieve van de inwoners van Leiden, die inlichtingen over andere landen^ en landstreken wenschen. Door het informatiebureau aan het Stationsplein werden in het tijdvak van .1 Maart tot 1 Dec. inlichtingen verstrekt aan 1077 Leidenaars; 3846 Nederlan ders; 221 Engelschen; 237 Amerikanen; 291 Duitschers; 16 Franschen; 57 In diërs; 9 Belgen; 1 Japanner; 1 Noor; 1 Deen; 1 Italiaan en 1 Zwitser; tezamen 5759 personen. Voorts werden 712 gid sen van Leiden, plattegronden van Lei den, en andere steden, benevens kaar ten, spoorgidsen, plaatsbewijzen Mij. Zeeland, Buitenlandsche gidsen enz. verkocht, wel een bewijs dat V.V.V. veel en belangrijk werk doet ten ge rieve van de vreemdelingen. Ten tijde van de Amerikaansche Studentenweek, van 5 tot 12 Juli ge houden aan de Universiteit alhier, werd den Amerikanen met hunne gastheeren een boottocht aangeboden, naar de Ka- germeren. Bij de 3 Octoberfeesten werd een feest verlichting aangebracht aan de molen De Valk op de Binnenvest gracht van den heer Van Rijn, ook werd de be kende doek met het woord Welkom aan de verschillende toeganswegen der stad weer opgehangen. In de personen der bestuursleden hadden geen veranderingen plaats; al leen werd de heer Chr. van Spall als voorzitter vervangen door den heer A. W. Frentzen, die zijn functie in de ver gadering van 29 April aanvaardde. Gedurende 7 jaren is de heer van Spall voorzitter der vereenicring ge- RECLAME uiudi - naariemmersiraat 143 weest; hem werd door het Bestuur hulde gebracht voor alles, wat hij heeft gedaan voor V. V. V. De penningmeester, de heer Den Hol lander bracht daarna het financieel ver slag over 1924 uit. Evenals het vorig jaar liep ook dit jaar het ledental der vereeniging weer terug, en bedraagt thans 333. Het tekort der vereeniging werd gedekt door het batig saldo der rijwlelloods. De boeken werden door de Commissie van Controle nagezien en in orde bevon den. Het ligt voorts in de bedoeling van het bestuur, in den zomer een!ge con certen en 'swinters een paar cabaret avonden in Zomerzorg te organiseeren, waarvoor de leden reductie op den entreeprijs zullen ontvangen. Het afdeelingsbestuur is in contact getreden met de landelijke Vereenig.ng voor Vreemdelingenverkeer, teneinde in overleg met de middenstandsorgani saties in'Mei a.s. een lezing van den heer Van Deventer te organiseeren, waarin deze de moderne opvatting over het lidmaatschap van Vreemdelin genverkeer zal uiteenzetten. Men .hoopt op deze wijze 't ledental van V.V.V. uit te breiden, vooral doordat de midden standers de beteekenis dezer vereeni ging zullen gaan begrijpen. Tot leden der commissie van controle voor het volgend jaar werden benoemd de heeren J. G. F. Kriens (plaatsverv. F. J. Rosier), A. J. Stallinga (plv. J. F (la Rivière) en G. H. Pel (plv. D. v. Lith. De aftredende bestuursleden, de hee ren T. A. v. d. Heijden, J. Oppelaar en N. C. F. van Ginkel werden bij accla matie herkozen. Na de rondvraag, waarbij de aandacht gevestigd werd op het hinderlijke van de expositie en verkoop van allerlei rommel op de open plaats bij de Burcht sloot de voorzitter de geani meerde vergadering. Prof. Blok. Bij Kon. Besluit is eervol ontslag ver leend als hooigleeraar in de geschiedenis aan de Rijksuniversiteit alhier aan Prof. Dr. P. J. Blok, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, den lande bewezen Onderscheiding. Aan den heer I. Blazer is in de Dins dagavond gehouden vergadering van de Leidsche Zwemclub, door den voorzitter, den heer Ir. J. C. v. Hoolwerff, een me daille uitgereikt als blijk van waardeering voor het redden van een drenkeling met levensgevaar op 25 April j.l. Radio-avond. De gisteravond in gebouw '„Prediker" gehouden radio-avond is een geweldig succes geworden. De zaal was letterlijk tot in de hoekjes gevuld. Zoo zelfs, dat een tweede ruimte moest worden geannexeerd. De heer P. Mazurel opende met gebed en leidde het programma van de Chris, telijke Radiovereeniging, dat via Hilver sum werd verspreid, in. Prof. Dr. A. Noordtzij, hoogleeraar te Utrecht, die een zeer interessante lezing hield over de opgravingen in Assyrië, was van het begin tot het einde duidelijk te verstaan. De absolute afwezigheid van storingen maakte, dat geen woord behoef de verloren te gaan. Het talrijke audi torium genoot dan ook. zeer van de le zing, die een mooi overzicht gaf van wat dezelfde professor heeft uitgewerkt in zijn bekend boek: „Gods Woord en der eeuwen getuigenis". Het maakte merkbaar indruk, toen door den omroeper werd medegedeeld, dat vol gende week op dezelfde tijd en wijze Ds. G. H. Beekenkamp van Leiden zou spre ken. Of het dan vol zal zijn. Naar bij het einde werd medegedeeld, zal het Comité van nu aan ook tien-lezin gen-kaarten verstrekken a f 1^50 per stuk. Deze kaarten behoeven niet altijd door den zelfden persoon te worden gebruikt. De heer Questroo sloot den schoonen avond met dankgebed. Marktkoopliedenbond „Ons Belang." Deze vereeniging hoopt Maandag 4 Mei a.s., des avonds te 8 uur in café „Zo merzorg" aan den stationsweg een feest- vergadering te houden, ter gelegenheid van haar 4-jarig bestaan. Het programma, dat sluit met een groot bal, vermeldt ook een propagandarede van den heer R. Sytsma, eere-voorzitter der vereeniging, en een feestrede te houden door den heer de Goeye uit Amsterdam, hoofdbestuurder van den Landelijk'en Marktkoopliedenbond. Ter gelegenheid van dit fei^ bevat het programma van den feestavond dien de L. Marktkoopliedenbond op 4 Mei a.s. hoopt te houden, een foto van den a.s. jubilaris, die bij de marktkooplieden, de schippers, en allèn waarmee hij bij het vervullen van zijn drukke functie in aan raking komt, zeer in aanzien is. Jubilea. Dinsdag 28 April e.k. hoopt de heer P. IJzerman, wonende Leege .Werfstesg 11, d?n dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad der firma ,J. J. Rrantz en Zn. De heer B. Broers, de bekende liaven- recliercheur, hoopt li Mei den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaren in dienst van de gemeente trad. SCHAKEN. Gisteravondis tusschen de Leidsche Volksschaakclub en het Leidsch Schaak genootschap II een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. De uitslag was de vol gende L. Volksschaakcl. L. Sch'.-gen. II i'. C. P. de Bruin. W. de Bruin. 1o 2. C. J. van Goor. M. M. Segaar. oil 3. W. Segaar. H. N. Francois. ,1!o 4. H. I. de Nie. A. W. Jongepier. 1o 5. H. van Duuren. M. Bloem. o1! 6. J. v. d. Wille!. D. de Jong., oII 7. W. F. Snieder. J. J. Swaan Jr. 1:o 8. E. W, v. d. Burgh. F. Nieuwold 1o 9. J. de Boer. M. J. D.ieben. ,ib-o Totaal 63 zoadat de Leidsche Volksschaakclub met 6 punten tegen 3 de overwinning behaalde. De IJsclub „Kagerraeer" is dezer dagen toegetreden tot de Zuid-Hol- landsche Ijsbond. Dit zal in een vol gend seizöen van ijsvermaak een ver betering zijn voor aan te leggen ba nen enz. BINNENLAND. Depuiatenvergadering A.R. partij. Hedenmorgen werd in „Tivoli" te Utrecht de deputatenvergadering der Anti-Rev. partij gehouden. Voor den aanvang kortten de aan wezigen den tijd met het zingen van het „Wilhelmus" en „Zij zullen het niet hebben." De vergadering werd geopend door den heer J. A. de Wilde;, voorzitter van het Centraal-Comité, met gebed. Daar na werd Staatsraad Idenburg met ge weldig applaus begroet. Vervolgens hield de heer de Wilde een openingsrede. Hij wees er op, dat de partij voortgaat, onder Gods zegen met eigen beginsel, eigen program en politieke pers. Spr. bracht onder luid applaus hulde aan de heeren Coiijn en Idenburg, die hechte samenwerking in de eenheid wisten te bewaren. Besloten werd aan H. M. de Konin gin een telegram te zenden,, inhou dende de verzekering, dat de A.R. Partij H. M. haar onverzwakte trouw betuigt. Zij bidt Uwe Majesteit kracht en wijsheid van boven toe bij uitoefe ning van Uw koninklijk ambt. Daarna sprak Minister Coiijn de De- putatenrede uit. Geen koninklijk bezoek uit Engeland. Dezer dagen werd in een der bladen vermeld, dat het nu zeker zou zijn, dat een bezoek van den koning en ko ningin van Engeland dezten zomer aan het Nederlandsché Hof tegemoet ge zien kan worden. Evenwel meldt thans een Reuterte- legram uit Londen, dat deze mededee- ling officieel tegengesproken wordt. Een derge^jk bedoek is niet in voorber reiding. Bezuiniging op Landbouwgebied. De mihister van Binnenlandsche Za ken heeft gisteyen op zijn departement de deze^' dagen door hem ingestelde commissie geïnstalleerd, waaraan op gedragen is de vraag te beantwoorden of en zoo ja, in hoeverre de directe en indirecte bemoeiingen van 'tRijk op landbouwgebied zouden kunnen wor den ingekrompen, in hoofdzaak wat betreft den voorlichtingsdienst, de proefstations en het landbouwonder wijs. De minister hield een rede, die werd beantwoord door den voorzitter van de commissie, den heer O. M. F. Haffmans. De Glindhorst. „Het Volk" zegt uit vertrouwbare bron te vernemen, dat op 20 April het faillissement is aangevraagd van het opvoedingsdorp „De Glindhorst." Er zou vergeefsch gepoogd zijn om schuld vorderingen los te krijgen. Benzine-motorwagens op de spoor wegen. Naar de „Tel." verneemt, bestaat hij de directie /der Ned. Spoorwegen het voornemen binnenkort henzine- motorwagendiensten te openen op de lijnen DeventerZwolle, Deventer-Al melo, ApeldoornDeventer en Almelo —Hengelo—Enschedé. RJC. Vakbeweging. Volgens de R. K. Vakbeweging be droeg op 1 Jan. j.l. het aantal leden van 't R. K. Rijkswerkliedenverbond 94,138, tegen 101.068 op 1 Jan. 1924. Tot het Verbond behooren thans ook de ledën van de Diocesane Werklieden- bonden welke op 1 Jan. j.l. 13,385 leden telden, die niet bij een vakbond zijn aangesloten. In het geheel telde het Verbond dus op 1 Jan. 107.523 leden. De Postchèque- en Girodienst. Blijkens het overzicht over Maart be droeg het aantal geopende rekeningen 1920,het aantal rekeningen op ultimo Maart 1925 107.513. Het aantal ontvangen stortingen be droeg 358.593 met een totaal bedrag van f60.896.482; dat der uitbetaalde chèques 96,473 met een totaal' bedrag van f37.419.319. TB*,t aantal bijschrijvingen beliep f324.709.358, waarv. in giro f261.106.785; dat der afschrijvingen 539.183 tot een totaal bedrag van f298.944.253, waarvan in giro f261.106.785. Het gezamenlijk tegoed bedroeg ulti mo Maart 1925 f262.164.745, op ultimo Februari 1925 f253.808.962. Het bedrag der belegging was ultimo Maart 1925 f64.30i.988, op ultimo Febru ari 1925 f63.648.246. Japansch bezoek. De Japansche prins en prinses Asaka die reeds geruimen tijd in Europa ver toeven, worden a.s. Zaterdag te Amster dam verwacht. Na het dejeuner Maandag 27 dezer bij de Koninklijke familie op het Loo, zullen zij denzelfden dag te half zeven in de residentie aankomen, waar zij zullen deelnemen aan een maaltijd, welke door den Japanschen zaakgelas tigde te hunner eere wordt gegeven, en waaraan ook eenige andere genoodig- den zullen deelnemen. Dinsdag 28 dezer zouden de Japan sche vorstelijke personen Den Haag weer verlaten. De Kamerverkiezingen. De heer jhr. mr. D. E. van Lennep heeft, naar de Nederl. meldt, bedankt voor zijn candidatuur voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, dientenge volge is de heer W. F. G. van den Broek van no. 20 gekomen op no. 19 der can- didatenijst en is, als no. 20 op die lijst gekomen de heer T. Krol te Uithuizer- meeden. BUITENLAND. BOELGARIJE IN STAAT VAN BELEG Het parlement achter de regeering. In de Dinsdag gehouden zitting van 't Sobranje kreeg de regeering, welker positie in het parlement sterker was dan ooit het geval bleek te zijn, met al gemeene stemmen"t votum der kamer, dat de verlangde goedkeuring van de afkondiging van den staat van beleg en alle andere uitzonderingsmaatrege len bevatte. Ook de spreker van de Boerenpartij veroordeelde krachtig alle tegen de regeering en den staat gerichte terro ristische daden en keurde onvoorwaar delijk de regeeringsmaatregelen goed. Het publiek werd niet tot de zitting toegelaten. Het parlementsgebouw was door militairen afgezet; op de tribune zag men slechts de twee vertegenwoor digers der Joegoslavische, regeering. Het overige gedeelte der tribune werd geheel door de nationale militie inge nomen. Op het oogenblik dat de voorzitter de zitting opende, traden de 11 minis ters de. zaal binnen. Zankof droeg een zware verban .1 om het hoofd en zijn rechterhand was in een doek gewikkeld. Hij begaf zich langzaam naar zijn plaats en werd geestdriftig begroet door de afgevaar digden der regeeringspartijen. Ook de minister van Oorlog, Walkof werd stormactig begroet. Walkof kon nauwelijks loopen en werd door een soldaat ondersteund. In totaal waren 178 afgevaardigden aanwezig. De communisten waren niet versche nen. De socialisten en de leden der Boerenpartij waren echter zeer talrijk vertegenwoordigd. De premier Zankof over den toestand. Nadat de zitting geopend was ver klaard, nam de minister-president Zan kof het woord. Hij sprak zeer kalm, doch wond zich in het verdere verloop zijner rede meer en meer op en sloeg verscheidene malen met de vuist op de lessenaar. „Ik heb" zoo zeide Zankof; den treu- rigen plicht het Sobranje mededeeling te doen van de verschrikkelijke gebeur tenis welke te Sofia heeft plaats gehad en een motiveering te geven van de door de regeering getroffen maatrege len". „Ik schaam mij"; vervolgde hij; ;;dat in Boelgarije zulk een schanddaad heeft kunnen plaats grijpen en dat Boelgaren zich er toe hebben geleend dezen aan slag in opdracht der vijanden van Boel garije uit te voeren. Honderd veertig mannen, vrouwen en kinderen hebben in de kerk den dood gevonden. Veer tien generaals, die voor ,<de kogels der vijanden zijn gespaard gebleven wareD zijn gedood". Bij deze woorden verhieven 'de afge vaardigden zieft van hunne zetels en herdachten de gedooden met stormach tig „Slawa"-geroep. Na een Beschrijving te hebben gege ven van den aanslag in de kerk, ging de minister-president voort: „Toen ik met bloed bedekt uit de kerk kwam, zag ik generaal Walfcof (levendige ova ties) en zag dat hij leefde en verheugde mij er over, dat het leger gered was (een nieuwe ovatie voor Walkof). Namens het vaderland spreek ik dank uit aan al degenen, die den ge wond en hulp hebben verleend. Sedert dertig jaren tracht de vijand Boelgarije te vernietigen, en thans heeft hij ge poogd, het den doodsteek toe te bren gen. Maar Boelgarije leeft. Twee maanden lang mag in Boelga rije geen andere partij bestaan dan de partij tot redding van het land. Wij zijn ook zondige mensclïen, en kunnen ook fouten maken, maar thans is het noodzakelijk dat Boelgarije zich Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 6.20 (Munster, 410 M.) Causerie over: „Unsere Singvogel aus Brehms Tierleben daarna concert 9de Symphonie van Beet hoven. 7.(2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, ióco M.). Een reis om de wereld. 7.10 FL (Eiffeltoren, 2600 M.) Concert. 7.20 5XX (én alle stations) Concert. St. George's day orkest en mannenkoor. 7.20 (Brussel, 265 M.) Spaansche voor dracht, daarna concert. 7.50 (Beilijn, 430 en 505 M.). Muzie.: bij verken van Shakespeare. 8.10 NSF (Hilversum. 1050 M.) Concert uit te voeren door de Amsterdamsche orkest vereeniging, kapelmeester Frans van Diepenbeek. 9.20 2LO. Tijdsein van Greenwich, weer bericht, nieuws. twee maanden lang onthoudt van poli tieleen strijd. Het leger heeft thans het woord. Wij verzoeken het parlement, zijn goedkeu ring te hechten aan de atkorrdiging var den staat van beleg." Het verzoek om legeruitbreiding. De Gezantenraad onderzocht gisteren het verzoek van de Boelgaarsche regee ring tot uitbreiding van de weermacht en besloot om de geallieerde liquidatie- commissie, belast met de toepassm« van het verdrag van Versailes, te mach tigen dit verzoek in* te willigen, onder voorwaarde evenwel, dat de u:tbrei- ding slechts tijdelijk zal zijn en alleen zal dienen voor het herstel van de open bare orde in Boelgarije. RUMOERIGE FRANSCHE KAMER ZITTING. Herriot tot voorzitter gekozen. Tïerriot is gistermiddag met 266 stemmen tot voorzitter van de Fran- sche Kamer gekozen. Bij de eerste stemming verkreeg Herriot niet terstond de vereischte meerderheid, terwijl bij de tweede stemming, waar de volstrekte meer derheid besliste, de oppositie zich van stemming onthield. Natuurlijk werd de uitslag door de afgevaardigden der regeeringspartijen luide toegejuicht, doch in politieke kringen is men toch eenigszins ver wonderd over de geringe meerder heid, waarmede de verkiezing tot stand kwam, terwijl men zich ook links daaromtrent eenigszins bezorgd maakt. De zitting had een tamelijk opge wonden verloop,vooral in verband met de rede van het lid der oppositie Balanant, die o.a. Renaudel verweet, dat hij maandelijks 2000 francs van het dagblad „Quotidien" heeft ont vangen. De zitting werd tweemaal geschorst en toen Balanant zich niet naar het reglement van orde wenschte te ge dragen, ontstond er zelfs een tumult, doordien enkele leden van links hem van het bureau van het secretariaat wilden verdringen. De Kamer besloot vandaag met Het debat over de voorlo-op.ge twaalfden voor Mei én Juni te oegmnen. Caillaux is door de commissie van financiën inzake deze provisorische twaalfden gehoord, waarna de com missie met algemeene stemmen het desbetreffend wetsontwerp he-efc goed gekeurd. .Vrijdag zal Caillaux in de com missie van financien een uiteenzet ting over den toestand van de schat kist geven. DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. De voorsteHen van .Vanderveitie afge wezen. Het bureau der rechterzijden van senaat en kamer heeft de voorstellen -van Vandervelde onderzocht en is tot de conclusie gekomen, dat die voorstel len als basis van het regeeringspro- gram niet zijn een program ingegeven door het algemeene landsbelang, doch slechts het verkiezingsprogram der so cialistische partij. Bijgevolg is het bureau eenstemmig van oordeel, dat die voorstellen onaan nemelijk zijn. Door dit besluit is dus de mogelijk heid van een socialistisch-katholieke regeering onder een socialistischen pre mier uitgesloten. Het socialistisch congres komt van daag bijeen, Het zal moeten beslissep. of thans nu de onderhandelingen met de katholieken en de- liberalen mislukt zijn de socialisten nog moeten trachten een homogeen kabinet te vormen. De meeningen in den boezem, der partij daaromtrent zijh zeer verdeeld. Het meerendeel van de leiders is be ducht voor een dergelijke proefneming Het is dan ook niet te voorzien, welke beslissing het congres, dat met gesloten deuren vergadert in dezen zal nemen. De hongersnood in Rusland. Een communistisch blad te Charkoff meldt, dat het aantal hongerlijdenden toeneemt en in Mei nog zal stijgen. Er lijden 750.000 kinderen honger van "wie nog geen 91.000 hulp krijgen. Volgens het uitvoerend comité van het gouvernement Tsaritsin waren op 15 Maart aldaar 24.296 kinderen en 9075 volwassenen van gebrek omge- In het gouvernement Odessa lijden komen. volgens het bureau voor de statistiek 120.000 kinderen honger. Aan slechts <3500. .van, hen wordt hulp verstrekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2