NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 22 APRIL 192£ Brief uit Sassenheim. XVIII. Amice, Je zult wel met belangstelling gele zen hebben het schrijven dat eenigèn tijd 'geleden tloor B. en W. aan den Raad werd gezonden en waarin het bouwen van een nieuw genieentehuis werd bepleit. Bij het doorlezen van dit uitgebreide betoog kon ik zoo nu en dan een kleine glimlach niet onderdrukken. Ik meen de ook in dit stuk nog weer eens te zien hoe iemand die spreekt voor een zaak, die hij vurig begeert, bijna van zelf welsprekend wordt, en met het meeste gemak allerlei argumenten weet te vinden om zijn zaak te verdedigen en aan te bevelen. De gevonden argumenten blijken echter niet altijd even sterk te zijn; en onder de lange reeks van argumenten die in het bovengenoemd stuk naar vo ren worden gebracht, zijn er m.i. dan ook verschillende te vinden die niet al te' zwaar wegen. Zoo vond ik het b.v. juist zoo heele- maal „up to date" democratisch dat allé burgers van Sassenheim in dezelfde kamer wejrden getrouwd, en daar lees ik dat ook deze toestand als een gebrek moet worden aangemerkt. En als ik lees, dat de ambtenaar met zijn rug naar het licht aan de schrijf tafel moet plaats nemen, dat zoo iets toch wel verholpen kan worden zonder dat nu bepaald een nieuw Raadhuis moet worden gebouwd. Het is echter mijn bedoeling niet, amice, al die opgesomde punten, waar op oos gemeentehuis dan zooveel ge breken en ongerief heet te vertoonen, na te gaan. Ik wil zelfs gaarne toegeven, dat er andere plaatsen zijn met mooiere en betere Raadhuizen dan het onze. en dat I plannen voor een nieuw Raadhuis, in- dien de tegenwoordige omstandigheden zich niet wijzigen, binnen niet al te lanffen tijd aan de orcTe zullen moeten worden gesteld. ]\ttaar iodh maakte een gevoel van grotate verwondering zich van mij meester toen ik het genoemde schrij ven van B. en W. las, en kon ik de vraag niet onderdrukken: Hoe is het mogelijk, dat men nu, in 1925 met zulke voorstellen komt. Zooals je weet, amice, zijn de inkom sten van ons dorp zeer eenzijdig; Sas senheim „staat of valt" met het bloem bollenvak. En al mag de algemeene toestand in het trtoembollienvak op dit oogenblik j ongetwijfeld heel goed worden ge- noemd, dit neemt niet weg, dat de toe- komst juist nu vrij onzeker is. De politiek die Amerika de laatste jaren in dit opzicht voert, is algemeen I bekend. Als de toestand niet verandert is het op 1 Januari met den vrijen in voer van onze narcissen in Amerika gedaan. En nu weet een ieder, die eenieszins 'met de toestanden op de hoogte is. Wtelk een hoogst belangrijke afnemer juist Amerika van dit artikel is, en ookwelk een groote plaats de narcis in onze Sassenheimsche cul tures inneetnt. Nu is 't in "t geheel mijn bedoeling niet, om 11 fi ree,, ie gaan klagen over de duistere- toekomst die we tegen gaan Dat kan bfist meevallen. We zullen ook in deze zae.k maar geen zorgen hebben voor den t/ijd. Maar een feit is, dat nie mand de toekomstige gevolgen van dezen toestand kan overzien, en daa.r- om leek '{iet mij on-akelijk en onver standig c/m juist nu deze grootsche plannen Jaan de orde te stellen. Ik mot it, zelf ook nog wel eens op het Raadhui wezen en heb Je zaken waar voor ik kwam' altijd nog behoorlijk af kunnen werken. En al moet men zich dan in sommige opzichten allicht wat behelpcjji, ik geloof dat men voor de eerste een of twee jaar niet beter kan doen cfan een afwachtende houding aannemen. Ik Den erg bang van „haussitis"; die ziekte 1 die in de jaren van schijnwel vaart na den oorlog hier en daar in ernstfl/ge mate heerschte, en waarvan men nu nog de minder prettige gevol gen ondervindt. M jet groote voldoening las ik dan ook 't vijrslag dër laatste Raadsvergadering. Ik j ineen dat onzen beiden A. R. raads led fcn een woord van lof toekomt voor I de izeer zakelijke wijze waarop ze deze kvi festie hebben besproken. En ik ben 1 er van overtuigd dat het genomen be- sl tiit de instemming heeft van verre- w eg het greotste gedeelte van Sassen- h eim's burgerij. Ik zou dan ook waarschijnlijk over c feze zaak niet verder hebben geschre- ten als „Civis", wiens ingezonden stuk h wel zult hebben gelezen, niet precies thet tegenovergestelde had beweerd. Ik 'heb van die teleurstelling bij de bur gers van Sassenheim nog maar heel weinig künnen merken. En ik vind enkele van de argumen ten die „Civis" naar voren brengt zeer onzakelijk. Dat al die andere gemeenten de laat ste jaren nieuwe gemeentehuizen heb ben gebouwd, zegt op zich zelf nog niets. Om een vergelijking te maken zouden we eerst moeten weten hoe in genoemde plaatsen de toestand was voor dat men tot nieuwbouw besloot. En als men al in de een of andere plaats besloot ëen nieuw Raadhuis te bouwen, terwijl het oude npg even goed aan het doel beantwoordde als Sas- senheim's gemeentehuis, dan wil dat nog niet zeggen, dat zoo'n voorbeeld nu beslist door Sassenheim moet worden gevolgd. Ik hoop tenminste maar, amice, dat wij hier ook in de toekomst een gemeentebestuur mogen houden, dajt zelf in staat is uit te maken^wat voor onze gemeente nuttig, noodig en mogelijk is. Als onze vroede vaderen steeds behoefte hadden zoo maar alles na te doen wat men in andere gemeen ten ziet gebeuren, dan zag 't er voor ons goede Sassenheim m.i. niet best uit. Evenmin gaat het op 'de zaal; nu maar even door te zetten omdat er an dere plaatsen zijn waar de bilastingen hooger zijn dan hier. We weten maar al te goed dat de belastingen in verschil lende gemeenten heel wat hooger zijn dan den burgers aangenaam is. Ik ben er zeer dankbaar voor dal hier steeds een voorzichtig finantieel beleid is gevoébd, waardoor we voor te grooten belastingdruk zijn bewaard ge bleven. Dingen die noodzakelijk zijn worden hier steeds flink aangepakt, dan worden krenterige opvattingen ge bannen. Maar een zaak, die men overigens liever nog wat uitstellen zoü, nu maaii doorzetten omdat er andere plaatsen zijn waar de belastingen hooger zijn dan bij ons, dat lijkt me toch wel eenigszins het paard achter den wagen spannen. Het gekste heb ik echter staan kijken, amice, van die beschouwingen van „Civis" over die deftige woonhui zen en duur ingerichte huiskamers. Wat heeft dat nu in vredesnaam met de zaak te maken? Ik was althans steeds van meening, dat onze .Raads leden in hun besluiten niet alleen be schikten over eigen beurs, maar ook over die van „Civis^ en de mijne. Ën nu stel ik tiet juist op buitengewoon hoogen prijs dat die verschillende hee- ren Raadsleden, die voor zich zelf met op een duizend of wat gulden behoeven te zien, toch met onze gemeentelijke dubbeltjes zoo voorzichtig en zuinig weten om te gaan. Ik wil er nog even op wijzen, dat die „kapitale som van f22.000" die voor het oude gemeentehuis moet zijn geboden voor mij ook al geen bijzonder zwaar argument is. Indien de bloeiende toe stand waarin Sassenheim zich thans bevindt, voort mag duren, zoodat men toch binnen korten tijd lot den bouw van een nieuw Raadhuis over zou moe ten gaan, dan zal dit ruime pand, ge legen in het centrum van het dorp, on getwijfeld zijn geld we! opbrengen. Naar ik vernam was de liefhebberij er ook nü reeds groot genoeg voor. „Civis" wordt aan het Vlot van zijn stuk werkelijk gemoedelijk, ik zou al leen bij gelegenheid graag eens van hem hooren of hij mij nu eens in „op rechtheid des gemoeds" vertellen wil, hoe hij er toe gekomen is in verband met deze zaak te schrijven óver „poli tieke hartstocht". Ik kan dat verband niet vinden. SASSEMER. Sassenheim, 20 April '25 UIT DE OMGEVING. ZOETERWOüDE. Tengevolge van het slechte weer der laatste dagen zijn verschillende koeien, die in het land liepen, ziek geworden. Ze zijn lijdende aan^de z.g. kopziekte. Verschillende beesten worden dood. in 'het land gevonden; anderen moeten worden afgemaakt. De gouden lorgnet met ketting, die onlangs alhier op een boelh'uis werd ont vreemd, is te Leiden opgespoord en in beklag genomen, door de politie. De voorwerpen waren daar door zekere H. R. uit Leiderdorp te gelde gemaakt. R. heeft bekend, den diefstal te hebben gepleegd. De opbrengst had hij met een vriend, B. genaamd, gedeeld en was aan bier, sigaretten en dansen opgemaakt. LISSE. Burg. Stand. (Geboren: Johanna Cornelia, dochter van R. van der Poll en A. van der Voort; Dina Johanna, dv. J F.. Revet en W, M. Duut; Jan Piet, zv. P. Kortekaas en G. Baak. Jacomina Albertiha, dv. A. van der Leede en "J. A. Feeleus; Hendrieine Johannes zv. Th. Wassenaar en J. M. Heerens; Petrus Adrianus zv. H. v. Elk en J. Duivenvoorde; Cornelis (Wouters zv. 'H. W. v. Oosten en J. ,E. Plasmeijer. Ondêrtrouwd: P. 'H. Lübbèrs* en C. Staphorst; A. F. Baggerman en Wl M. Zuderiwijk; A. M. Belle en C. Prins; G. Rutgrink en M. C. van Ruiten; J. M. J. G. Henkus en A. M. S. Theissen; C. P. Blom en J. Kooij- nian: P. v. Schalk en A. d. yries; G. G. .Verburg en H. J. Nigten. Gehuwd: M. P. Roubos en G. iKoudijs; C. Langeveld en M. C. A. de Wolff. Overleden: Johannes Adrianus Kor tekaas, oud 19 m. HAARLEMMERMEER Burg. Stand. Geboren: Fina dv. C. van der Vlugt en C. Warmerdam; (Adriana Klazina, dv. C. Visser iM, 'Molenaar; Antonia, dv. J. van der Klauw en C. van Kampen; An- tonius Johannes, zv. C. Th. Strieker en M. G. Schreurs; Aart, zv. A. iKoren en M. .Woud; Teuntje, dv. P. (Boogaard en M. van Cuïjlénborg, Éleonora Aafje, dv. P. Appelman en M. H. Kraakman. Overleden: Petronella van Zuider duin, 66 j. wed van H. van Braak. KATWIJK. De raad dezer Gemeente zal a.s. Vrijdag des vóormïddags 10 tiur ver gaderen. Puntenvan behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Benoeming leden Stem-Bureaux 3. Benoeming Commissaris Ge meente-Spaarbank 4. Voorstellen tot verhuur van Ge meentegrond. 5. Voorstellen tot vefkoop van Ge meentegrond. 6. Voorstel tot aankoop van grond. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van grond voor opslagplaats Gasfabriek. 8. Voorstel tot aanvulling der ver ordening op de Straatpolitie. 9. Voorstel met betrekking tot ar tikel 4, lid 2 der Drankwet. 10. Voorstel betreffende plaatsing nieuwe leerlingen op de Openbare Lagere Scholen. 11. Voorstel inzake het „Callao". 12. Belasting-reclames en staat on inbare posten. 13. Rondvraag. irl [al- ALKEMADE. De Raad dezer gemeente zal a.s. Donderdag 23 April des namiddags om 2.30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1'. Vaststelling van het percentage (Hoofdelijke Omslag voor het belas tingjaar 1925/126. '2. Vaststelling raadsbesluit tot ver lenging van den ontruimingstermijn van de woning gemerkt D. 164 en be woond door het gezin P. Zoetemelk. 3. Benoeming leden Stembureaux. 4. Wijziging begrooting dienst 1924 en 1925. 5. Reclame schoolgeld 1924. 6. Vaststelling staat nog te verhalen en oninbare posten. 7. Ingekomen Stukken en mededee ling en VOORSPELLING VAN AARD. BEVINGEN. De,,Ind. Crt." ontleent aan de Ma nilla-bladen het volgende bericht uit Japan: Japan, meer door aardbevingen ge teisterd dan eenig ander land, is van plan de'aardtrillingen ernstig te gaan bestudeeren, ze vooraf te berekenen en middelen te zoeken om haar ver woestende uitwerking te verminderen. Plannen en begroetingen voor een systeem van nauwkeurige seismogra- 'grafische onderzoekingsstations, te plaatsen in negen verschillende dis tricten welke in het bijzonder door aardbevingen geteisterd worden, zul len den Landdag worden voorgelegd, wanneer deze in December bijeen- komjtf. Dr. Imamura, hoofd van de seismo- grafische afd. aan' de universiteit te Tokio, gelooft dat aardbevingen kun nen worden voorspeld'met genoeg ze kerheid om voorzorgsmaatregelen te kunnen nemen, die haar uitwerking zullen verminderen. Dit Zal mogelijk zijn door de uit rusting van deze 9 stations met de meest moderne seismografische in strumenten. Iedere bekende methode zal worden beproefd, ter bestudeering van de samenstelling £n bewegingen van de aarde, welke een verwoes tende beving zouden kunnen verhaas-, ten. Het opvallende van deze inrichting zal zijn, een Amerikaansch apparaat voor het registreeren van bewegingen van de aardkorst, geconstrueerd door dr. A. A. Michelson, hoofd van de Natuurkundige afd. aan de Univer siteit te Chicago. Het, instrument be staat uit twee ijzeren pijpen, ieder 502 voet lang en 6 inches in diameter, kruisgewijze over elkaar gelegd inge metseld in een betonnen en ijzeren bak en gevuld met olie en water. Het instrument is, volgens dr. Ima mura, zóó geconstrueerd, dat de be weging van de lijnen, gevormd door de ontmoeting van de olie met het water in de pijpen, nagegaan kan wor den door middel van prysma ,S. De theorie "leert, dat, indien de lij nen in een bepaalde positie zijn ver schoven, de spoedige komst van een aardbeving kan worden verwacht. Dr. Imamura zegt echter, dat de juiste tijd hiervan niet voorspeld kan worden. .Voor de installatie van ieder sta tion zal een veld noodig zijn van 8 ecres. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor openbare behandeling stonden op de rol 118 zaken, voor niet open bare behandeling 16 zaken. Als plaatsnemend Kantonrechter fungeert Mr. Briët. J. G. vleeschverkooper te Leiden is ten laste gelegd, dat hij ongekeurd vleesch - van nuchtere kalveren in voorraad heeft gehad. Beklaagde had volgens den keur meester in voorraad eenige nieren, nier bed enz. eb dat weggenomen en voor de honden gegooid, om het aan de keuringsambtenaren bij het beslag te onttrekken. Beklaagde vertelde dat ttet wel ter dege gekeurd- was en liet een ge deelte van een kalf was, dat 6.5 ons woog. Bovendien heeft een nuchter kalf geen nierbed, wel een aanleg er toe. De keurmeester weersprak een en ander, waarna de Ambtenaar f30 of 10 dagen eischte, wat in hoofdzaak gegrond was op het onttrekken aan het beslag. Beklaagde wist niet dat zulks niet mocht, het was toch ge keurd. J. van B., motprhersteller te Al phen, is beklaagd te laat voor de trams heengegaan te zijn en niet. tijdig de trambaan te hebben verlaten met zijn motorrijtuig. Bekl. zegt, in de meening verkeerd te hebben, dat hij nog gemakkelijk de tram kon passeeren, doch er was nog een autobus vlak achter hem, die hem noodzaakte te langzaam te rijden. In deze zaak werden als getuigen gehoord de wagenbestuurders Faasse en Vi Arsoew, die konden aantoonen, dat zij volgens hun. inzicht vrij uit gingen. Getuige v. Wijk en J. Sijpe* stein, diehet geval gezien hadden, meenden de schuld niet aanwezig bij den beklaagde» De Ambtenaar achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak.' D. J. v. D., C. H. S. en M. v. d. U (16 jaar; te Oegstgeest, waarvan alleen de laatste in verschenen, is ten laste gelegd dat zij in het Juliana- park op verboden grond hebben ge- loopen. Beklaagde zegt, dat zij van mee- ning geweest, zijn, dat die grond bij die h uizen hoorde en daar stond geen bord. Geëischt werd tegen de eerste twee beklaagden f 1 of 1 dag hechtenis, .tegen de laatste fl .of .l week tucht school. N. Z., slager te Leiden, heeft in de Groenesteeg met een paard en wagen een handkar aangereden, die tden door de ramen is geschoven. Bekl. is niet verschenen, doch zijn knecht J. Jansen, die beweerde dat er geen gelegenheid was er anders door te komen. Gehoord werden de getuige Zilvertrant, die de kar stond te laden, de kapper Tieman en de koopman Stalwijk, die verklaarden, dat er ruimte genoeg was om te pas seeren, doch dat uitstekende vleesch- bouten den wagen gepakt hadden. Eisch f 3 of 3 dagen hechtenis. G. de W., chauffeur te 's-Graven- hage, heeft te Leiden een onvol doende achterverlichting gehad aan een groote vrachtauto. Het was uit gegaan, althans gezakt door het stoo- ten. EiSch f 3 of 3%dagen. H. G. D-, schauffeur te Leiden, had een heel gelijk geval en hoorde een gelijke boete eischen. W. J. L., Bloemist te Katwijk, heeft op verboden grond geloopen. Beklaagde deed het om vlug bij zijn tulpen te komen, en daar eens te gaan zien, welk toeloopje,de ambte naar blijkbaar wel f2 of 2 dagen waard oordeelde. J. H. K., te Katwijk, deed het zelfde, dóch hij had geen bord ge zien, voerde hij aan Echter werd de eisch ook gelijk f2 of 2 dagen hech tenis. J. G. te Sasstenheim, heeft te Noordwijk een paard onbeheerd* laten staan. Beklaagde meende echter, dat hij geen paard mee kan nemen bij de me^schen in huis. Eisch f 1 of 1 dag hechtenis. N. v. d. P., mptorhersteller te Lei den, heeft te snel gereden, wat be klaagde bekende, doch 'twas een proefritje. Eischvf5 of 5 dagen hech tenis. G. S. L., boekbinder te Noord- wijk, heeft zonder licht gereden, 't Ging net uit doordat het wiel niet zuiver liep: 't was een beste lantaarn aldus beklaagde. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis. Bekl. vroeg of het te Noordwijk geoorloofd is, iemand voor ploert en schooier uit te schelden. Neen, zegt de Kantonrechter. Dat was beklaagde gedaan door de politie, en uitvloei sel was dat verbaal. Dan moet gij U, tot den Burgemeester als hoofd der politie te Noordwijk wenden, raad de de Kantonrechter aan. Tegen F. J. R., koopman te Dei den wordt wegens het gebruiken van een drachtige hond f6 of 6 dagen hechtenis geëiseht. HAAGSGHE RECHTBANK. (Voor den Politierechter, mr. Cal- koen, stond terecht, H. A. de M., 37 jaar, los werkman te Koude kerk, wegens vernieling en huis vredebreuk. Bekl. bekende de feiten, ten minste voor zoover hij zich die herinneren kon. In dronkenschap is hij op bezoek gegaan bij een juffrouw, bij) wie hij vroeger in de kost wds ge weest. De juffrouw bleek op dergelijk bezoek niet gesteld en vróeg bekl. herhaaldelijk om zich te verwijderen.. ï)eze voldeed daaraan aanvankelijk niet; het was hem vroeger altijd goed bij de juffrouw bevallen en hij wilde daar graag terugkomen. Ten slotte verwijderde bekl. zich, echter slechts voor een oogenblik. Hij! meende, dat ide juffrouw de deur achter hem had afgesloten en omdat hij nog eens te- Jrug wilde, sloeg hij een ruit in. De juffrouw is toen de politie gaan halen en die heeft bekl. verwijderd. De ruit heeft bekl. naderhand vergoed.» Eisch en vonnis f20, boete subs. SO dagen hechtenis. Bekl. kon zich met de boete ver eenigen, maar 1 dag hechtenis voor lederen gulden boete vond hij wel wat veel. Land- en Tuinbouw. BESTRIJDING MOND- EN KLAUW ZEER. Naar wij vernemen zijn te Utrecht eenige voormannen uit de Holland- sche Mij. van Landbouw bijeengeko men met prof. dr. De Jong, uit Leiden en de dierenartsen 'Kuiper te Alphen a d Rijn e..n Overbosch te Gouda. Het resultaat van deze bespreking is, dat door deze Mij. overtuigd van het groote belang, dat hierbij op het spel staat voor de veeteelt in ons land metterdaad steun verleend zal worden aan veehouders, die wenschen mede te werken om op rationeele wijze het mond- en klauwzeer te bestrijden. Zooals bekend zijn er op meerdere plaatsen de laatste jaren resultaten bereikt door behandeling van nog niet aangetaste dieren met bloed- en bloed serum-inspuitingen. Het was de die renarts Kuiper, die het eerst de aan dacht Vestigde op het groote belang van deze behandelingsmethode en haar op vrij uitgebreide schaal in toe passing bracht Thans is het de bedoeling bij het optreden van mónd- en klauwzeer in eei). veebeslag, alle runderen, die nog geen ziekteverschijnselen vertoonen, onmiddellijk in te spuiten met bloed- serum, afkomstig van herstellende die ren. Deze behandeling zal onder lei ding, en contröle komen te staan var prof. De Jong. Prof._ De Jong, merkt de Te legr. hierbij op, heeft al jaren geleden met i kracht het standpunt verdedigd, dat mond- en klauwzeer-bestrijding in de eerste plaats is een particulier belang Het initiatief van de veehouders zelf dient dus actief te worden gemaakt. Zoolang men van hunne volle mede werking niet verzekerd is, kan z.i. onmogelijk een afdoend resultaat ver kregen worden, zulks in tegenstelling b.v. rriet dr. Meier te Breda. Met veel belangstelling zal deze behandeling den aard der zaak gevolgd worden door allen, die bij het veeteeltbedrijf geïnteresseerd zijn. De bestrijding van het mond- en klauwzeer gaat hiermede een nieuwe phase in, onder wetenschappelijke con tröle van een algemeen bekend spe cialist op het gfebied der besmette lijke dierziekten. Een eerste stap in de goede richting, die, naar w$ ho^ pen, nog eens gevolgd zal wo.den door een tweede n.l. de oprichting van een speciaal instituut ter bestu deering van de smetstof van het mond- en klauwzeer, zooals o.a. in Duitschlarid reeds is geschied en het geen onlangs warm werd bepleit door dr. Hoefnagel, direteur van het LTtrechtsche abattoir. Fransche Bloemkollenkweekers. Te Toulon is gisteren in het raad huis een congres gehouden van Fran sche bloembollenkweekers ter gemeen schappelijke behartiging hunner be langen. Een der sprekers constateerde, dat de bedreiging uit Amerika voor de Europeesche bloembollencultuur reeds van dertien jaar geleden dagteekent. Zij is te wijten' aan het ongeduld der exporteurs, die hun prijzen in zoodani ge mate verhoogden als dóór een vol komen mislukking der campagne nog niet gerechtvaardigd was geweest. Langzamerhand heeft het Amerikaan- sche ministerie van landbouw den in voer van narcissen doen verminderen qn verklaard, dat in 1926 Amerika geen narcissen uit de Provence meer noodig zal hebben, daar de kweekers in Californië, Virginië, Louisiana en Florida den ifivoer overbodig maken. Een andere spreker wees op het be lang eener phytopatho'logische con trole voor exportbollen, waarin ook Amerikanen deel zouden hebben. De, mededeeling, dat het ministerie van buitenlandsche zaken hiertoe reeds de noodige stappen heeft gedaan, werd met bijval ontvangen. Radionachtvorstberichten. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat van 22 April tot nadere aankondiging nachtvorstverw&chtin- gen te hunner kennis worden gebracht door middel van draadlooze berichten, welke te 3 uur 45 minuten en te 7 uur 45 minuten nam. door het station van het Koninklijk Nederlandsch Meteoro logisch Instituut in de Bilt radio-tele grafisch word.en geseind, en te 4 uur en 8 uur nam. (in dit geval na de ge wone weersverwachting) radio-telegra fisch zulen worden herhaald door hc-f militaire station Vossegat. Deze berichten worden door het sla tion te de Bilt uitgezonden op M. en door het station Vossegat n•>- dezelfde golflenge als de weersxn wachting (pl.m. 1000 M.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6