NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 APRIL 192S van de productie moei berusten bij enkele personen. Verder wenEchle spr. er den nadruk op te leggen, dat hij niets liever wen- schte, dan dat en A.R. en CH. terug- lieerden töt het Woord. Van gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt, waarna werd mede gedeeld, dat óp Maandag 20 April we derom een openbare vergadering zal worden geheuden met debat. Deze vergadering was zeer slecht be zocht; wij vernemen dat ongeveer 10 personen aanwezig waren. Dat onze vischhandelaren ook met huii tijd weten mede te gaan, blijkt hier uit, dat de vischhandelaren G. den Duik, G. Haasnoot en H. Haasnoot allen een vrachtauto hebben aangeschaft om hun visch uit Umuiden te halen. Dit is zeker een goede maatregel, daar zij de visch zoo versch mogelijk naar huis kunnen vervoeren, hetgeen de consumptie ten goede komt. 2e Paaschdag des n.m. 7.30 uur zal in de Oude Kerk alhier door de Zang- vereemging Halleluja, directeur de heer P. de Rook een uitvoering gegeven wor den. Zaterdag 11 April des n.m. te 3.30 uur zal in de gemeentezaal voor de vereer.i- ging Fabrieks en Transportarbeiders als spreker optreden de heer W. Stijbis uit 'sGravenhage, met het onderwerp: Voor heen en thans. Gisteren had een wielrijder het onge luk op de hoek Badstraat Sluisweg met zijn rijwiel onder een auto te geraken, waardoor zijn rijwiel totaal werd ver nield Door het gunstige weer werd deze week veel garnalen gevangen waarvan de prijzen nogal hoog liepen. Deze week werd bij den bakker E. on- gèveer f7.50 uit zijn lade ontvreemd. Deze week werd door den slager J. Dubbeldam op cle Sluisweg alhier een Paaschkoe geslacht, welke ruim 2100 pond woog. ALPHEN a. d. RIJN. De Chr. Oranjevereenigmg vierde Dinsdag haar 5-jarig bestaan, onder lei ding van den heer P. Weslerbrink. De vergadering werd op cle gebruike lijke wijze geopend, waarna de voorzit ter een openingswoord sprak waarin hij gewaagde van gestadigen groei. De secr. en de penningen, brachten hun jaarverslag uit, 't welk in gunstigen toon gezet was. De heer (Jrondsma de clameerde op verdienstelijke wijze ver- enz., terwijl het verdere van den avond zen van Guido Gezelle, van Meurs, afgewisseld werd door tableaux, een wassenbeeldenspel enz. welke bij het pu bliek zeer in den smaak viel. Het chr. muziekcorps Arti et Religioni beeft de zen avond door mooie muziek bijzonder opgeluisterd. De heer J. v. d. Berg eindigde deze vergadering met dankgebed waarna men wel voldaan huiswaarts keerde. Jammer dat velen wegens plaatsge brek cleze vergadering niet konden bij wonen. Wederom is sterk de behoefte gevoeld aan een groote zaal. HAARLEMMERMEER De gemeenteraad verwierp onlangs het voorstel van B. en W. cm het raads lid Bras te schorsen op grond dat hij onderaannemer van gemeentewerken zóu zijn geweest. B. en W. wendden zich daarop tot Ged. Staten. Deze heb ben thans besloten niet tot vervallen verklaring van den heer Bras van zijn raadsfunctie over te gaan. GEMENGD NIEUWS. Brutale berooving. De diamanthande laar Jacob Ross te New York werd, toen hij zich in het kantoorgebouw nabij Ti mes Square naar boven begaf, door eenige mannen aangesproken die hem meetroonden en vervolgens van een partij ongezette diamanten ter waarde van 40 tot 50 duizend dollar beroofden. De 600 beste boekenDe Volkenbond is voornemens een jaarlijksche lijst uit te geven van de 600 beste boeken, met uitzondering van romans en novellen, welke in de verschillende landen der wereld worden uitgegeven. Nekkramp. In de Breesaap te Velsen heeft zich een geval van nekkramp voor gedaan. De patiënt is naar de Maria- Stichting te Haarlem overgebracht. Noodlanding. Gisterenmiddag is de' militaire tweedekker S. P. 42 T. 80 met den eersten luitenant Krap als bestuur der en den tweeden luitenant Peldman als waarnemer op een oefenvlucht met twee andere vliegtuigen van Soester- berg over Ede en Apeldoorn naar Olde- broek bij Apeldoorn moeten dalen we- gfens motordefect. Het dalen 'had plaats in glijvlucht op een vlak stuk grond in het Olderbosch. Wegens de zachtheid van den bodem schoot het vliegtuig met het rechterrad in een greppel en sloeg over den kop. Het rechterrad brak af en *t vliegtuig bekam heel wat schade. De inzittenden kregen gelukkig geen letsel. 'Alleen luitenant Krap bekwam een on- beteekenende neuswond. Hevig onweer. Tijdens een kort maar hevig onweer Woensdagmiddag is de 58-jarige landbouwer Roeks te Ambij, die bezig was op het veld te arbeiden docr den bliksem getroffen en op slag SVvfëcL Nèkkraynii. Men meldt uit Anna Pau- lowna: Onder de arbeiders van de Zui derzeewerken in deze gemeente heeft zich een tweede geval van nekkramp voorgedaan. Ook deze patiënt is naar 't Marine-Hospitaal overgebracht. Arm afgezaagd. ïn de rijwielenfa- briek der firma F. en J. Werven te Meppel kwam een 17-jarige werkman in aanraking met een cirkelzaag met het noodlottig gevolg, dat een zijner armen werd afgezaagd. Een krasse maatregel. Door den ge meenteraad te Halsteren bij Bergen op Zoom is besloten om ingezetenen die niet minstens f5 per jaar aan electrici- teit gebruiken van het net af te' snijden. Weer een geheime branderij. Twee rijksambtenaren en twee rechercheurs uit Maastricht hebben te Gulpen in een woning een geheime branderij ontdekt. De toestellen en mater,alen werden in beslag genomen, benevens een 50 a 60 liter alcohol van 80 percent welke nog in het lokaal aanwezig was. De bewo ner is voorloopig in de marechausse- kazerne in bewaring genomen. De hyena in de taxi. Voorjaarskermis op den boulevard Garibaldi te Parijs. Veel menschen, veel lawaai, een zee van licht, een vloedgolf van jazzbands en orgelmuziek, vermengd met luidruch tige uitnoodigingen tot ritjes op houten paarden of een bezoek aan de dikke dame, clan wel met eigen oog het levend geraamte zien, zich voedend met ratten. Een eind verder staat een wildebees- ténspel. Vermoedelijk om zijn goede trouw te bewijzen, en de oprechtheid van zijn etablissement aan te toonen, ging hij den hyena den volke demon- streeren. Een minuut ongeveer keek het dier, knipoogend tegen het schelle licht, naar de bewonderend starende menigte voor de tent. Toen zag het zijn kans schoon gooide zijn baas om en sprong tusschen het volk. Een seconde later vstond erniemand meer voor de tent. Een minuut later scheen de geheele straat ontvolkt. Slechts eenige dappere jagers waagden zich. Overigens deden de zakkenrollers in de volgepropte zijstraatjes goed za ken. Drie vrouwen hadden gebroken ar men of beenen. De hyena was blijkbaar even angstig als de kermisbezoekers. Men vond hem vrij spoedig in een taxi benauwd in een hoekje weggedoken. De vracht had hij niet betaald. Hij werd in verzekerde bewari rg ge nomen en ging haastig mee. De verstopten zoon. Bij de rechthart te Ghateauroux is dezer dagen een zon derlinge affa.re aanhangig gemaakt, d:o doet denken aan spannende romans mei verstooten kinderen etc. Jean Bernard dan, een jongeman van 22 jaar is volgens het verhaal, dai zijn advocaat voor de rechtbank deed, m Juni 1902 geboren als zoon van Mme. Patureau-Mirand, twee maanden nadat deze was gehuwd. Hij werd ingeschre ven als Jean Bernard zoon van onbe kende ouders en tegen een flinke ver goeding uitbesteed. Jean Bernard begon echter, volwas- sén geworden steeds meer over het pro bleem van zijn afkomst denken, en na twee jaren ijverig speuren kwam hij tot de conclusie dat zijn ouders de huor en mevrouw Patureau-Mirand waren. Op deze ontdekking volgde echter geen teedere omhelzingen nu het gezin weer vereenigd was.... hij werd niet als zoon erkend waarna een actie voor zijn erkenning begon. Op den dag dat hij langs wettelijken weg zijn aanspraken erkend wilde zien ontving Jean Bernard evenwel een groote verrassing. Namens den heer Pa tureau-Mirand bracht een priester hem niet minder dan fr. 50.000. De heer P. Mirund órïejüe voor het gérecht, dat dit gjyd hen op het slag veld was ter hand gesteld door een doodelijk gewonden kameraad die hem met deze zending belastte en om geheim houding aangaande den gever verzocht, teneinde 'n familieschandaal te mijden. De ondersteuning die Jean Bernards, pleegmoeder maandelijks ontving, zou de interest zijn van do som van fr.00.000 welke eerst mocht worden uitbetaald nadat Jean Bernard zijn militairen diensttijd had volbracht. Na overleg met de betrokken familie bedrag uit, teneinde aan de actie tegen betaalde de heer Patureau-Mirand het zich een eind te maken. Jean Bernard heeft echter doorgezet en wacht nu de rechterlijke uitspraak af. Landverhuizers. Uit Ottawa komt be richt, dat aan het einde van de vorige week een weergaloos aantal landverhui zers Canada zijn binnengekomen Het waren meest Engelschen, maar er waren ook Volendammers bij. Dezen kwamen met een boot van de Hamburg-Amerika-lijn en waren be stemd voor de hoeven in het Westen. Verduistering. Voor de rechtbank te Maastricht had zich gisteren te verant woorden >de gemeente ontvanger Van Gronsveld, ter zake dat hij in de laatste jaren zich aah verschillende verduiste ringen heeft schuldig gemaakt voor een bedrag van ruim Ï3000. De man was voor ruim 10 jaar aangesteld op een jaarwedde van f290. Hij wm tevens ont vanger van het Burg. Armbestuu* en van nog een paar spaarkassen. Alles zamen had hij nü f900 tractement. Als men nu weet, dat die man zeven kinde ren heeft, in den oorlogs- en distributie tijd onmogelijk veel werk heeft verzet, dat hij feitelijk het boekhouden, niet goed machtig was en in plaats van de zaken afzonderlijk te beheeren, hij de kassen van al die afzonderlijke dingen (Gemeente Armbestuur, Spaarkassen, Onderwijzersfonds enz.) alles in een kas verzamelde dan moet het haast nog ver wondering baren, dat er niet meer, geld verdwenen is. Toch heeft hij al een f1600 afbetaald. Het O.M. eischte acht maanden ge vangenisstraf, wegens verduistering ge pleegd door een ambtenaar, doch de ver dediger vroeg voor dezen man die meer Slachtoffer is dan schuldige, de uiterste clementie der rechtbank, temeer daar hij gaarne bereid is, alles terug te be talen. Verdronken. Door nog onbekende oor zaak is een oud vrouwtje, de 77-jarige wed. Vaandering, verpleegde in het Proveniershuis te Kampen, ongemerkt in de Singelgracht nabij de Cellespoort geraakt. Toen een voorbijganger het om geval bemerkte, en de drenkelinge op het droge was gebracht bleken de levensgeesten reeds geweken. In brand. Te Bui^envelder kwam een dienstbode bij het bakken van visch met haar kleeren te dicht bij een brandend petroleumstel. In een oogwenk stonden hare kleeren in lichte laaie. De heer des huizes wikkelde het meisje in een wol len "deken en doofde zoo de vlammen. Het meisje bekwam echter ernstige brandwonden aan het bovenlichaam. Overreden en gedood. Gistermorgen reed de 16-jarige H. van L. te Amers^ foort langs den Soest dij kerstraat weg met een zwaar beladen wagen, bespan nen met twee paarden. Plotseling brak de spoorstok, wélke tegen de hakken van de paarden sloeg. De bestuurder wilde van den wagen springen teneinde de paarden tot stilstand te brengen. Hij struikelde en geraakte er toen onder, zoodat de wielen over zijn lichaam gin gen. De mari was onmiddellijk dood. Een broer van het slachtoffer reed per rijwiel achter den wagen en zag het on geval geschieden zonder dat hij op eenigerlei wijze kon ingrijpen. Verbrand. Te Leeuwarden is het drie jarig kind van J. Faber iii een tobbe met kokend wate" gevallen en aan, de gevolgen overleden. Tramontsporing. Zondagmorgen oht- spoorde de tram uit de richting Heem stede komende te Bennebroek, doordat de rails, die Zaterdag bloot gelegd was om vernieuwd te worden, kantelde. De locomotief stond dwars over de baan en ook de eerste wagen was uit de rails. Vijf minuten later ontspoorde de tram die uit de richting Hillegom kwam aan den Bennebroekweg. Ook hier stond de locomotief geheel uit de jails. Het duur de geruimen tijd alvorens het verkeer was geregeld. De Soerakarta. Men is er gisteren in geslaagd het achterschip van de Soera karta, dat aan de kruithaven te Vlaar- dingen aan den grond zat, vlot te bren gen en naar de Wiltonhaven te Schie dam te sleepen. «Hier zal het nu in het dok worden opgenomen, zoodra dit vrij is. Interessante strijd. Tusschen de on langs opgerichte Nordsee-linie A.G. en de Hamburg-Amer^kalijn is een zeer interessante strijd ontbrand. De Nordsee-linie had aangekondigd, dat zij met Paschen 'n specialen dienst op Helgoland zou instellen voor het vervoer van badgasten. De gemeente Helgoland heeft echter daarop in de Hamburgsche bladen be kend laten maken dat'zij de ontsche ping van deze passagiers zal verhinde ren, daar Helgoland .een contract heeft met de Hapag om alleen den passagiers van de schepen van deze maatschappij vergunning tot ontscheping te geven. Dit is nl. een recht der gemeente Helgo land, dat dateert nog van den tijd dat Helgoland Britsch bezit was.- De Nordsée-lime is 'evenwel niet voor nemens zich hierdoor te laten afschrik ken, zoodat ongetwijfeld met de paasch dagen een frisch-froliche lapdingsoor- log op de kust van Helgoland zal los breken. Auto-ongeluk te Hamburg. Naar uit Hamburg wordt gemeld, heeft de zeer groote belasting der in verband met de verkeersstaking voor het vervoer van personen gebruikte vrachtauto's Woens dag aanleiding gegeven tot 'n ongeluk, waarbij drie personen ernstig en tien licht gewond werden. Een auto waarin 20 personen zaten, wilde met groote snelheid een anderen auto, waarin 15 personen zaten, inha len, doch reed fiet voertuig aan, dat op het trottoir terecht kwam en tegen een huis opreed. De botsing was zoo hevig, dat de spiegelruit totaal werd vernield en de muur ernstig beschadigd. Jeugdige misdadigers. Voor de kinder rechtbank te München staan de 15- en 16-jarige Alfred en Georg Masel, de zoons van den metselaar Heinrich Ma sel terecht. Zij hebben hun vader, hun moeder, en ïun 3-jarigen en iO-iarigeii broeder met hamei* en bijl doodgeslagen, om zich in het bezit te stellen van het geld van hun vader. In het Huis van Bewaring ontkenden zij hardnekkig, totdat het tenslotte ge lukte hun een bekentenis te ontlokken. Het proces vindt plaats met open deu ren. Nieuw spoorwegongeluk in Frankrijk. Een trein van de banlieu die gistermor gen van Aulnay kwam is op het station du Nord te Parijs op een stootblok ge- loopen. Er zijn twee dooden en twaalf ge wonden. Kemal Pacha door een hond gebeten. Moestafa Kemal Pacha heeft te Angora een serumbehandeling moeten onder gaan, omdat hij gebeten is door een hond, die waarschijnlijk dol was. Griep-epidemïè. In het Oostelijk deel van Moravië heerscht een griep-epi- demie die zoo hevig is, dat men van plan is de scholen te sluiten. Een schadepostje Op den Dordtschen straatweg reed gisteren een G. D. op zijn motorfiets, toen hij tot de ontdek king kwam dat hij een enveloppe met f450 was kwijt geraakt. Bij zijn verdere naspeuringen vond hij na eenigen tijd wel de enveloppe terug, maar het geld was er uit verdwenen. Een nieuw RadiumDe correspon dent van de New-York-Times te Balti more meldt dat Dr. Virol een rapport, bij de AmerikaansGhe Chemische afdee- ling heeft ingediend waarin hij een be schrijving geeft van wat hij radon noemt, een substantie welke 180.000 maal sterker zou zijn dan radium en 5 millioen dollar per ons aan productie kosten eischt. In Verband met het rendement is ra don evenwel goedkooper in gebruik dan radium. Dorp door brand verwoest. Een tij dens stormweer uitgebroken brand heeft het dorp Sommer9dorf ir Pom- meren volslagen verwoest. De inwoners verloten al nun have en goed terwijl een groot aanhl 9tuks vee in de vlammen omkwam. DE HALVE MAAN. Het Turksche wapen: een halve maan met een ster op een rood veld, is meer een zinnebeeld van Constan- tinopel dan van de Turken, en het da teert, aldus de N. Prov. Gron. Grt. van de dagen van Philips van Macedonië, den vader van Alexander de Groote. Toen, zoo verluidt dfe légende, deze ondernemende vorst Byzantium bele gerde in 339 vóór Christus en hij fei len tegenstand kreeg en telkens afge-. slagen werd, trachtte hij ten slotte de muren der stad te ondergraven; maai de wassende maan scheen zoo helder, dat de aanslag ontdekt en de stad ge red werd. In verband daarmee kozen, de Byzantijnen als hun distinctief de halve maan, en Diana wier zinnebeeld dit was als hun,patrones. Toen de Romeinsche keizers en de Christelijke heerschers kwamen, bleef de halve maan voortbestaan als de vlag der stad. In 1453 echter, toen Mo hammed II de stad innam, besloot hij de halve maan te brengen op de roode vlag, waaronder hij zoovele malen reeds eën overwinning bevochten en nu ook Constantinopel genomen had. in zijn nieuwe vlag zag hij nu Con stantinopel te midden van een veld van bloed. Dat Is de eerste legende, maar er is er nog een. Sultan Othman, de stichter van de Ottomaansche dynastie, had honderd- vijftig jaar voor de stad viel 'n droom, waarin hij zag een wassende maan, die altijd grooter en grooter werd, tot ze reikte van het verre Westen naar het verre Oosten. Dit bracht hein er toe het symbool, dat gedurende meer dan een halve eeuw dat van de Ja- hitsaren was geweest, aan te nemen en voorloopig voor een halve eeuw te bestemmen voor Constantinopel. Welke geschiedenis wij ook aanne men, het is duidelijk genoeg vanwaar de halve maan is gekomen. Waar de ster vandaan gekomen is, is niet ze ker. Een ster in een halve maan was een symbool van Richard I, meer dan 2ÜJ jaar voor den val van Constanti nopel, wat er op wees, dat de halve maan was aangenomen door de Sara- cenen, daar het teeken een symbool was van de kruistochten en de ster voorstelde de ster van Bethlehem. In zijn vlag plaatste Richard de halve maan op den rug en de ster er boven. Toen echter het Mohammeda nisme ingang vond, plaatsten de Tur- den de halve maan rechtop en de ster er voor. Waarom? is niet bekend. Men berengt deze wijziging wel in verband met de 9ter, die verscheen in den nacht, van het 86e hoofdstuk van den Koran. Maar waarom i9 ook al weer onbekend. Land- en Tuinboni-.-, Het botercontrolestation in Het officieel orgaan van üen F. N. Z., de wijzigingen in de voorschrif ten van het Bötercontrole station Lei den besprekende, constateert dat d ze zeer belangrijk zijn en dat daarmede volledig is tegemoet gekomen aan de voorwaarden, welke de F. N. Z. had gesteld om met een wettelijk verbod van den uitvoer van ongecon ro eerde boter accoord te kunnen gaan. Door de eerste wijziging schrap ping van de 3de alinea van art. 4 der rijks voorschriftenheeft de mo gelijkheid opgehouden te b.st.ian, dat op boter bereid in margarinebedrijven aangesloten bij het botercontrolesta tion Leiden, het rijksmerk wordt aan gebracht. De F. N. Z. acht dit van groot belang voor een juiste Deoordte- ling van ons rijksbotermerk in het buitenland. Tegen de genoemde mo gelijkheid heeft deze organisatie al tijd bezwaar gehad, omdat het naar hare meening niet te pas kwam en aan den goeden naam van ons rijks botermerk afbreuk moest doen, wan neer margarinearbeiders hunne boter oók vah dit merk konden voorzien. De namen dezer margarinearbeiders toch zijn in alle boter-importeerende landen bekend als „margarineberei- ders" en het zou zeker een vreemden indruk maken indien zij reclame kon den maken met een opschrift a s dit: gerechtigd tot het voeren van het rijksbotermerk. De tweede wijziging, welke bij de beschikking van 26 Maart jl. is aan gebracht, betreft art. 13 der voor schriften, waarin sprake is van de Vereischten, Waaraan personen moe ten voldoen om te kunnen worden aangesloten. Bij de inwerkingtreding van het Botercontrolestation Leiden had de centrale commissie voor de bötercontrolestations reeds verzocht te bepalen, dat de aangeslotenen in hun persoon de noodige waarborgen mo^s ten bieden, dat zij aan hunne verplich tingen zouden voldoen. De toenma lige min. van landbouw weigerde dit echter op de overweging dat bij' 'de beoordeeling tot aansluiting bij het botercontrolestation de bedrijven, en niet de personen moesten worden be schouwd, Ieder N.ederlander aldus was de toelichting moest in de ge legenheid zijn om het rijksmerk op zijn boter aan te brengen. Gelukkig heeft het bestuur van het botercontrolestation Leiden blijk ge geven er niet zoo over te denken. Ook de tegenwoordige minister van landbouw is blijkbaar niet van dit ge voelen en hij heeft dan ook gevolg gegeven aan den wenk van den F. N. Z. om de Vroeger afgewezen clau sule nu toch maar in de voorschriften op te nemen. Door deze wijziging past zich hei- station beter dan tot nog toe, aan bij óns botercontrolestelsel en de voor naamste bepalingen, waaidcor bij de instelling van dit station de waarde van het rijksbotermerk Werd bedreigd zijn nu vrijwel weggeruimd. Ten slotte is nu ook vervallen de mogelijkheid, dat de centra e commis sie voor de botercontrolestadons om trent aansluitingen bij het botercon trolestation Leiden niet zou worden gehoord. Ook op een verzoek dien aangaande om 't vooraf hooren dezer commissie nl. bindend voor te schrijven heeft de commissie des tijds een afwijzend antwoord ontvan gen. Do Nederl. ïuinbouwraad. Wij vernemen met oetreKKing tot de jongste vergauering van het uentraal bestuur van uen ïseu. T umbouwraael ^ue eerste na ae reorganisatie; cie ver tegenwoordigers van ue groepen moein- noiienteeitj Dioeimsoerij, noomkwee- kerij, zaadteelt en vejiingsvereeingm- geu w ai en -mans als zeii^anuige ver- eenigingeii aanwezig) de voigeuUe mj- zonaerheden; ue ïieijjisiioemmg van mr. Dressel- huys tot voorzitter geschiedde met op een na algenieene stemmen, cl.e van den heer Vaieton tot secr-penning meester met algemeene stemmen. Uit de onkostenreKening nieek, dat er over 1924 een tekort is van f2.032.58, met de andere onkosten (declaraties, huishuur, verhuisonkosten enz.) wordt dat f7.011.48. Aan contributie werd bet vorige jaar opgebracht f6.940.20. Als dat ook dit jaar geschiedt, kunnen alle schulden betaald worden en kan men de nieuwe periode met „een schoone lei" beginnen. Dan zal het ook mogelijk zijn, ale voorgeschoten reis- en verblijf kosten terug te betalen en dus de ge heele oude schuld te liquideeren. Hoe wel reeds in de Febpuan-vergadenng hiertoe besloten werd, sprak de voor zitter nogmaals den wensch uit dat in de nieuwe periode alle groepen in ge lijke mate zullen bijdragen in de kos ten van clen Raad, die tot een mini mum zijn beperkt. Ontvangen is de mededeeling dat in April te Londen 'n vergadering zal gehouden worden van de Intern. Organisatie van Landbouw- werkgevers. Tevoren zal door de afdee- ling Nederland in den Haag een voor vergadering worden gehouden. De heer Valstar zaï cie e verga iering bijwonen. De' heer Kre'age was bereid, deel te nemen aan de besprekingen in zake staatsbemoeiingen i.s. landbouw. De vergadering meende zich van ad vies te moeten onthouden over de be noeming van een vertegenwoordiger van den landbouw in de commissie voor herziening der handelsverdragen. Met voldoenig werd vernom-n, dat omtrent den vertegenw or ..ger van den Tuinbouw geen verschil var mee ning bestaat. Een wijziging in de stat - V; i de Tuinbouw Aankcop Ce.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 12