NIEUWE LE1DSCHÈ COURANT VAN DONDERDAG 2 APRIL 1923" Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Visehmarkt 18, tel. 1225 is Vrijdag ver krijgbaar: SCHELVISCH 0.12—0.32, SCHOL 0.12—0.25—0.36, SCHAR 0.09, Geh. KABELJAUW 0.28, CARBONADE VISCH 0.34 en «BOKKING. Leiden, 2 April 1925. I N. C. DE GIJSELAAR, Burgëm. ingekomen stukken werden besproken 'n achttal brochures van Jan Haan uit Groningen, geschreven d. Hugo King- mans. Verder een tweetal brochures uitgave van de „Standaard''. Ook hier van zullen een 100-tal worden aange schaft ter verspreiding. Tenslotte werd nog breedvoerig be sproken de uitgave van een eigen ver kiezingscourant. Besloten werd als net gelukt om de noodige advertenties te plaatsen, deze te doen uitgeven. Als bijzonder ingekomen stuk werd behandeld de inteekenlijst v. de strijd- kas. Een tweetal dames hadden hier mede geloopen en zeer veel activiteit aan den dag gelegd, waardoor de op brengst zelfs boven verwachting was medegevallen. Door den voorz. werd deze dames hartelijk dank gebracht wat door de vergadering met een applaus werd onderstreept. Alstoen werd een tiental dames aangewezen voor de lec- tuurverspreiding. Elke week zullen voortaan een tweetal van dezè dames verkiezingsleetuur bezorgen. Hierna kreeg de heer P. A. Schone- veld de gelegenheid om zijn referaat te lezen over: „Huisbezoek". Referent be gon met zich de vraag 11 stellen of huis bezoek noodig was, welke raag hij met Verschillende feiten bevestigend beant woordde. Het huisbezoek moet niet al leen gebeuren als de stembus in 't zicht is, maar regelmatig volgens een bepaald systeem. Vervolgens behandelde refe rent het huisbezoek om leden te werven en om kiezers te bewerken, waarbij het verschil tussïhen deze twee goed naar voren werd gebracht. Uit de discussie, die op dit referaat volgde, bleek, dat de club zich in de eerste plaats op het standpunt heeft te 6tellen, dat zij huisbezoek heeft te doen Dm leden te werven voor de kiesvereen., terwijl het meer de taak van de kiesver een. is om de kiezers te bewerken ten opzichte van onze A. R. beginselen. De voorzitter was zeer zeker de tolk der vergadering, toen hij den referent hartelijk dank zeide voor zijn heusch niet gemakkelijk referaat, hetgeen i vergadering met applaus beaamde. De voorzitter deed nog mededeeling van het huisbezoek van een tweetal1 da mes, om leden te werven voor de club, hetgeen met goed succes was bekroond, hetwelk bleek uit de ledenlijst, die van 32 was geklommen tot 44. Ook aan deze bracht de voorzitter dank Bij de rondvraag werd rog besloten pm de volgende onderwerpen te laten inleiden: door J. de Krvk. „Verzeke ring in 't algemeen"; door ds. Meijerlng: Het verschil tusschen 'A R. en Christ. Hist., en door J. de Kort. 'die een inlei ding zal geven, zich stellende op he,t standpunt van 'de S.D.A.P. De vergadering werd op verzoek van 'den Voorzitter, door Ds. Meijering mol dankgebed geslotert. SASSENHEIM. Dinsdagavond hield de Chr-. Gymn. vereen. D.O.S. alhier een openbare turn avond. Om acht urn- kwam ds vereen, in op- marsch op de planken. Nadat rust was i gecommandeerd, werd am den heer G. Vogelaar van Noordwijk, oud-voorzitter der vereen, verzocht de vergadering te openen. Nadat deze in gebed was voor gegaan, sprak hij een openingswoord, waarin gewezen werd co den strijd van D.O.S. om een voldoend ledental te hou den en de aanwezigen 'opgewekt wer den om zich zooveel mogelijk bij deze vereeniging aan te sluiten Ofiicieele Beursnoteering. Staatsfondsen. NederL 1923 f 1000.— 6 Nederl. 1922 A 1000.— 6 j Nederl. 1922 B 1000.— 6 I Nederland 1919 f 1000 5 Nederland 1918 f 1000 5 Nederland 1917 f 1000 47» Nederland 1916 f 1000 4 Nederland obl3 Ned. certif. N. W. S. 3 Ned. certif. N. W. S. 27» Koji.Mij.t.E.v.P.Br.aflOOO.- onderaand.100. Ned. O.-1.1921 A 1000 7 Ned. O.-1.1921 B100067» Ned. O.-I. 1919 1000 6 Ned. O.-I. 1916 1000.— 5 Ned. O.-I. 1923 A 1000 5 N. O. I. obl. 1915 1000 5 Oostenr. Kr. rente Juli 4 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1909 frs. 500 47a Jap, Bin. Sch. 1808-'09 5 Japan obl, le serie 47-' Mec.afl.obl.doll.00-1000 5 Banken. Amsterd. Bank aand. Koloniale Bank aand. N.-I.Hdlsb. f 1000 aand. Rotterd, Bankver. aand. N ed.Handel-My.Cert.v. A. RECLAME Overspannen zenuwen hebben een kalmeerend en zenuwsterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuwtabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Nu werd het programma afgewerkt. ,Wat zullen we hiervan zcgèeii? Gritiek is altijd gemakkelijker dan verbeteren. Dit willen we zeggen, er, werd nog al eens een foutje gemaat. Het publiek werkte tegen, omdat bij de minste fout soms kinderachtig werd gelachen wat de spelers wel eens zenuwachtig maakte. Verder viel op te merken, dat sommige oudere krachten niet voldoen de .meer oefenen. Een groote troost voor de vereen, is, dat de aspiranten best waren. Alles bij elkaar genomen, heeft D.O.S. wel weer 'n mooien avond gegeven, die de aanwezigen wel zal voldaan hebben. Het tournooispel no. li was leuk en werd goed uitgevoerd. Moge de leden der ver. met nieuwen zonder onderscheid eens bedenken, dat moed weer aan het werk gaan, en allen alleen Door Oefening Steikte wordt ver kregen. De heer P. Storing sloot 'den welge slaagden avond met dankzegging. BOSKOOP. Op de algemeen© vergadering van 'de Coöp. Verbruiksvereenig-ng „Vooruit gang1' is besloten om over te gaan tot uitbreiding van de bakkerij, terwijl te vens werd besloten tot aanschaffing van een gasoven. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen: 1 nieuwe glacé heerenhandschoen en 1 snoeimes met scheede. Zondag 5 April v.rn. 9.30 uur en n.m 6 uur hoopt voor de oonfsssioneele ver eeniging in het gebouw .Salvatori" op te treden ds. Koolhaas uit Utrecht. Door de ambtenaren va? den actieven 'dienst is procesverbaal opgemaakt tegen den winkelier H. uit deze gemeen te, wegens overtreding van art. 14 der Tabakswet. Door den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie is aan den heer P. A. Colijn, burgemees*rr dezer ge meente, 14 dagen verlof- verleend. De heer E. Guldemond, oudste wet houder, zal gedurende dien tijd de functie waarnemen. Het plan bestaat, om h" er ter plaatse over te gaan tot den bouw van 30 arbei derswoningen op 't gemeentelijk bouw terrein aan de Zuidkade. Zijn wij goed ingelicht, 'dan zal de huurprijs circa 4 guden per week be dragen. De Kantonrechter te 'Alfen heeft ze7 S.'uit deze gemeente veroordeeld tot vijf gulden boete te vervangen door vijf da gen hechtenis, wegens het zender nood zaak vertoeven op de Gouwebrug. NOORDWIJK AAN ZEE. Door het schrikken vaa een paard voor enkele auto's, weika wachtten op den Duinweg alhier op een bruiloft, sloeg de voerman E. v..d. P. met paard en voertuig van den vrij hoogen weg in het land. Door vroeg genoeg er af te springen, wam de voerman er gelukkig goed af. Het paard lag echter in een moeilijke houding, zoodat toegeschoten hulp het dier moést bevrijden. Het voer tuig was totaal vernield. GEMENGD NIEUWS. Petroleumkachel omgevallen. Gisteravond om half negen is in een slaapkamer van het gelijkstraatsche ge deelte van perceel 37 aan den AmsteJ- dijk te Amsterdam brand ontstaan, doordat een petroleumkachel spelen derwijze door een kind was'omge gooid. De bewoner van het huis, de make laar Th. F. Scholten, trachtte nog met Industrie. Calvé Delft aand, Calyé Delft eert. v. aand. Centrale Suiker Mij. aand. Gouda K. Stear-fb. aand. H. Dr. en Kab.-fb. aand. Iniulinde Oliefabr. aand. Jurg. Ver. Fabr. gew. a. Jurg. Ver. fabr. p. B. a. Idem C. a. Ned. Fabr, v. Werkt, en Spoorw.-mat. serie A a. Ned. Gist- en Spir.fbr, a. Philips Gloeil. fabr. a. Stokvis en Zn. c. v. a. Vereen. Chem. Fabr. a. Vtflt. Met.kr. lampfabr. a. Am. Bt. Sug. Cy c.v.g.a. Am. Hide en Leather Cp. eert, van pref. aand. American Smelting en Refinang Co. c. v. a. Anac. Cop. Cy c. v. a. Central Leather Cy. waeg Studeb, Corpor. c. v. a. Un, Cig. M. Cy. c. v. a. Un. Stat. Steel c. v. g. a. Uil. Stat, Steel c. v. pr. a. Culturen. Comp. Merc. Argent, a. v. d. Linde en Tev. c.v. a. Tels en Co. Hd.-Mg.g. a. v. Nierop's Hd.-Mij. g.a. Dordts Petr. g.a. dekens het vuur te dooven, hetgeen echter niet gelukte. Hij snelde daarop met zijn kind het huis uit en alar meerde de brandweer. Deze vatte on der leiding van hoofdbrandmeester Forch onmiddellijk den brand aan met eenige stralen op de motorspuit. Na een kwartier was de brandweer het vuur meester. De slaapkamer en een gedeelte van het portaal zijn uitge brand. De geleden schade wordt door verzekering gedekt. Noodlottige, ontploffing. Naar uit Londen wordt gemeld, zijn twee solda ten en 1 burger gedood door een ontplof fing die in een loods bij de kazerne te Athlone heeft plaats genad. Pest door raltenbeet. Bij een 8-jarigen knaap te Clary, die door een rat in de hand was gebeten, hebben de genees- heeren pest geconstateerd. De noodige voorzorgsmaatregelen zijn getroffen. VergiftigingTe Tonneins (in het Fransche Departement Lot-et-Garonne) overleed een 8-tal dagen geleden een zekere mevrouw Plèze onder verdachte omstandigheden. Enkele uren daarna stieif haar 17-ja rige zoon, terwijl dezelfde suspecte ver schijnselen zich bij het overlijden Voor deden, als bij den dood zijner .moeder. Men dacht aanvankelijk aan vergifti ging, door een of ander ongelukkig toe val veroorzaakt, doch bij de beschou wing der lijken werd een zoodanige hoe veelheid arsenicum in de ingewanden gevonden, dat de gedachte aan misdaad onmiddellijk moest opkomen. De verdenking viel op de dienstbode, 'die het voedsel gereed gemaakt had, dat de overledenen gebruikt hadden en die indertijd veroordeeld werd, omdat zij een harer kennissen met vitriool gewor pen had. Zij ontkende, haar meesteres vergif tigd te hebben, maar bekende, dat zij haar voor 14.000 francs waarde ontsto len had. Deze diefstal1 versterkte 'de verdenking en de dienstbode werd aangehouden. Onprettige reis. Een huisschilder kwam een stampvolle autobus binnen in de Rue Gaulaincourt te Parijs. Hij was niet alleen, want hij droeg een grooten pot met witte verf. Mea protesteerde tegen zijn binnenkomen, doch de schilder stoorde zich niet aan deze protesten, en ging zitten. Toen zij echter voortreden, stond hij op, nam zijn kwast, doopte die in den verfpot, en besproeide er daarna ijn omgeving mee. Deze verloor toen geen tijd meer det nuttelooze, woordeMjke protesten, doch ging tot daden over Men greep vereend den schildersknecht beet sleur de hem naar de achterdeur, en wierp hem langs dien weg uit de snel rijden de bus op straat. De verfpot en de kwast volgden. De man wer'd met, een gebroken been en inwendige kneuzingen opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht. CORRESPONDENTIE. Het verslag van den Radio-avond in de Oude Vestkerk te Leiden moet evenals een driestar en het Kamerver slag tot het volgend nummer over staan. Laatste Berichten. In een-gedeelte van .onze oplaag op genomen. DE ZOMERTIJD GEHANDHAAFD. Het wetsontwerp tot afschaffing van dsn Zomertijd is door de Eerste Ka mer met 32 tegen 17 stemmen VER WORPEN. Voor hebben gestemd de heelren Ane ma, Diepenhorst Franssen, de Veer, de Waal-Malefijt, Croles, allen A. R. Slo- temakör de Bruine en v. d. Hoeven C.H.; de Wit, Haffmans, Blomjous, de Jong, Arnts en van Lanschot R.K.; Smeenge V.B., Westerdijk V.D. en de Zeeuw S.D.A.P. V.K. 3 V.K. 3 Gec. H. Petre C. v. aCi. Moeara Enim P. Mij. a. „Z. Perlak" P. Mij. p. a. Or. P. Mij. 2000 L. afg. a. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. 167 2057» Deli-Bat. Rubber Mij. a. 83 83 Ind. Rubber Comp. a. Kol. Rubber Cult. Mij. a. Oost-Java Rubb. Mij. a. Serb. Sum. Rubb.C.Mij.a. Scheepvaart. Holland Amerikalijn a. 58 58 343 343 Holl. Stoomboot Mij. a. 21 21 Houtvaart N. V. a. Java China-Japan In a. Kon. Holl. Lloyd a. 6 6 Kon. Pakketv. Mij. a. 146 146 Ned. Scheepv. Unie a. 1337e 133 Rotterd. Lloyd a. 1217» 122 St.v. Mij. „Nederland" a. 154 154 St.v. Mij. „Noordzee" a. I. Mar. Cy. C.N. Vot. Tr.a 177* 17 Int. Magine Cy. obl. 6 Cult.-Mij. Vorstenl. a. 1677» 168 Ildlsv. Amsterdam a. 490 494 1187-- Jav, Cultuur Mij. a. 390 362 Tabak. Besoeki tab. a. 15 Deli Mij. a. 379 371 Scnembak taba. Diversen. Blaauwh.-Vriessev. a. Maxw. Land Gr, c. a. STADSNIEUWS. Naar de Bloemententoonstelling. De afdeeling Leiden en .Omstreken van de Ned. Chr. Reis vereeniging zal, bij voldoende deelname op Vrijdag 10 'April a.s. dus op Goeden Vrijdag een autotocht naar de Bloementen toonstelling te Heemstede organisee- ren, waarvan de kosten zullen bedra gen f 5 per persoon, het diner te Haar lem inbegrepen. Dit is nu eens een mooie gelegen heid om voor betrekkelijk weinig kos ten een mooi en leerzaam uitstapje te hebben op een dag, waarop al is het ook geen erkend .Christelijke feest- ig, toch velen vacantie hebben. Men geve zich vóór Maandag a.s. jop bij de heeftl A. Korenhoff, Bres straat 15 of H. M. Pont, Acaciastr. (4, bij' wie ook het reisprogramma te Yerkrijgen is. De Staking bij de Stedelijke Werk inrichting. Onder een dertigtal tewerkgestelden in de Stedelijke Werkinrichting alhier, is gistermorgen een staking uitgebro ken. Nadat eenige personen namens de anderen aan den directeur hadden me degedeeld dat zij voor den toeslag ad f 2.50 per week boven de gebruikelijke voedihg niet langer wenschten te wer ken, beloofde de directeur zich in ver binding te zullen stellen met de (niet te Leiden gevestigde) firma voor wien op dat moment werd gewerkt, op voor waarde dat in afwachting van het re sultaat daarvan voorloopig zou wor den doorgewerkt. In afwijking hiervan heeft men toch na eenigen tijd het werk gestaakt, waarmede toen tevens voor den directeur de aanleiding ver viel alsnog met den directeur in over leg te treden. Hedenmorgen hebben de stakers, toen zij zich aanmeldden, hun stand punt gehandhaafd met uitzondering van een 6-tal hunner, dat op de be staande voorwaarden weer aan 't werk is gegaan. Volgens een mededeeling van den directeur is het niet juist, dat er bui ten de voeding slechts f2.50 per week werd verdiend, wanneer er gisteren doorgewerkt was (men was bezig met het kuischen van koffieboonen) zou al leen gisteren reeds f 2.50 zijn verdiend. Zedenmisdrijven. Alhier is aangehouden C, die zich met een 11-jarig meisje niet nader te noemen handelingen heeft gepleegd. Op verzoek van den burgemeester van Voorschoten is hier aangehouden zekere K. uit die plaats, die zich heeft schuldig gemaakt aan zedenmisdrijf. De 15-jarige J. H. kwam gister middag op den Hoogewoerd met haar rijwiel te vallen, doordat het voorwiel in een wissel beklemd raakte. Het meisje klaagde over pijn in den arm, wat na onderzoek door Dr. D. van den Eerste Hulpdienst zijn oorzaak hierin bleek te vinden dat een arm uit de kom was geraakt. Gistermorgen om elf uur moesten een tweetal vrachtauto's, een van de Gebr. P. en een van de fa. v. d. H. elkaar passeeren. Door een misver stand week de laatste verkeerd uit, en kwam daarbij terecht tegen de on derpui van den banketwinkel des hee- ren S., waarvan een ruit werd inge drukt. ACADEMIE -NIEUWS. LEIDEN, 2 April 1925. Geslaagd voor het candidaats-examen rechten de hee- ren J. Gerritz, Haarlem; H. A. T. Kan Leiden. Doctoraal examen rechten de heer H. J. Scheffers, Arnhem. Doctoraal examen Classieke letteren Mejuffr. E. W. A. Gooszen, Leiden. Gandidaats examen Indisch recht de heer Tengkoe Dzecii Karnin. Geslaagd voor hot Dpctoraal examen Maxw. L. Gr. c. v. i.b. Per. C. Lim. c. v. p.r. a. Spoorweg-Mij. H. IJ. S. Mija. H. IJ. S. M. 1919/*216°/o H. IJ. S. M. obl. 57, H. IJ. S. Mij. obl. 5 H. IJ. S. M. obl. 1900712 4 Idem obl. 1898/1902 37» Mat.-ExpI.v.S.S. 1920/22 6 Mij. t. E. v. S.S. obl. 571 Idem obl. 1985—1918 5 Idem obl. 1910—1913 472 Idem obl. 1901—1913 4 Idem obl. 1890—1898 37* Atch. Topeka c. v. g. a. Centr. Pac. leRef.hyp.o 4 Ghesap en Ohio c. v. a. Erie Spoorweg gewone a, Kassan C. S. R. gew. a. Idem a pr. a. Idemle no. o. 3 Miss. Kans. T. c. v. a. Miss. Pac. c.v. pret. a. N.V. Ontario en W. a. Southern Pacific s. h. a. Union Pac. R. C. v. g. a. Union Pac. R. C.v. Pref. a. Can. Pac. P. C. v. a. Prolongatie 3 V.K. rechten de heeren J. S. C. Tromp Mees ters, Laren (N.-H.); P.s Jacob, den Haag en H Iwema, Leiden. j TELEGRAMMEN. -V(Draadlooze dienst.) .WASHINGTON, 2 Apr. (.V.DJ Se-, nator Borah, voorzitter van de Senaats commissie voor Buitenlandsche aan gelegenheden, heeft verklaard, dat het plan tot het houden van een nieuwe conferentie tot beperking der bewa pening moet dooorgaan, ondanks de mindergunstige berichten uit Frank rijk. AINSHORTH, 2 Apr. (V.DJ Een nieuwe verwoesten prairiebrand heeft Maandag in Nebraska gewoed. Kost baar hooiland, over een gebied van ongeveer 100 vierkante mijlen, werd 'door het vuur verwoest, voordat men den brand meester was. Marktberichten. STOMPWUK, 1 April 1925. Eieren- veiling. Aangevoerd 7741 kippeneieren, 66.85, 698 eendeneieren 5.356.35 per honderd. De volgende week zal de vei ling om 8 uur worden gehouden. VOORSCHOTEN, 2 April 1925. Vei ling V.P.V. Eieren per 100 stuks 6.20 7, eendeieren per 100 stuks 6.20G.60 ganzeneieren per 100 stuks 18, konij nen per stuk f 0.50. VOORSCHOTEN, 31 Maart 19p5. Vei ling. Aangevoerd 3950 eieren, prijs per 100 stuks 6.20—6.80; 500 eendeenieren prijs per 100 stuks 6.106.40; kippen 1.5—1.6, hanen 2—2.60, konijnen 1.30— 2.10 per stuk. DELFT, 2 April 1925. Boter 2.30— 2.50 per kilo. Aanvoer 37-8, 5-16 we gende samen 790 kilo. Vette koeièn 200525, kalf koeien 225 515, vaarkoeien 150375, schapen met lammeren 7090, magere varkens 16—56, Biggen 7—16, nuchtere kalve ren 720, Paarden 175425, Rundvleesch per kilo 1.251.1090. Aanvoer: 391 runderen, 5 paarden, 462 magere kalveren, 104 schapen of lam meren, 459 varkens, 874" biggen, 7 gei ten of bokken. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in •den morgen van 2 April, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo- gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 766.6 Muenchen i Laagste Barometerst.: 743.3 Kinn. Verwachting tot den avond v. 3 April: J Matige zuidelijke tot westelijke wind meest zwaarbewolkt of betrokken, wel licht enkele regenbuien, aanvankelijk iets zachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 2 April: 7.03 n.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.5972*/» Londen 11.997* New-York 2.51 Parijs 13. Brussel 12.72'/ rich 48.40 Rome 10.36 Oslo 39.70 Kopenhagen 46. Stockholm 67.70 Wc enen0.003537 Praag7.45 Madi id35.827= BEURSO VERZICHT. Op de effectenbeurs was lieden eenige belangstelling voor Suikerwaarden, die een ze?r vaste houding aan den dag lag- den. Voorde courante alswel mindev cou rante soorten ontwikkelde zich vraag. liet efit, dat meerdere Javasuikeronderr.ernin- gen over het afgeloopen jaar oen zeer hoog dividend uitkecrcn. riep do vaste stemming voor de betrokken fondsen in het leven. Voor de Rubbers was de animo sterk bekoeld en verschillende soorten werden lager genoteerd in verband me: de verdere daling van den Rv.bLc: die overigens nog hoog gr neg Op de Olieafd. waren Kon. aan den vagv.r ka«:. Gec. werden voornamelijk omstreek de s'otkoer.-cn van gi.ter ctgadaru. In Tab. vonden skrv.ta 1 c vlwlde i c n. i: pV-.'.t De Dc'i-r. r.aukn k. .uch oac:.;;«:t;s goed hundkav E\ cr.aJ d: laatst/ da gen lagen l evv aa: .v. .o-uakri en Ncd. Ind. bijna geheel bukcu£ do aandacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3