Dag-Agenda. Maandag 30 Maart Leiden. A.R. Kies- ver. „Nederland en Oranje." Openbare verg. in de Graanbeurs. Spreker Mr. jH. Bijleveld van 's-Gravenhage. 8 uur. j Woensdag 1 April. Leiden. Zanguit- voering van de Chr. Zangver. „Leda- goh" in de Geref. kerk Hooigracht. 8 u. Woensdag 1 April Leiden. Eerste ver j tooning van de Nat. Folklor. Film, ^Ned. Volksleven in den Zomer" voor j de L. Chr. Oranje Vereen. Woensdag 1 April Leiden. Vergade ring A. R. Propagandaclub „Dr. A. Kuyper* n.m. 8 uur. Woensdag 1 April Leiden. Nationale Film L. Chr. Oranje Ver. „Neerlands Volksleven in^ den Zomer", Stadsge hoorzaal. Donderdag 2 April Leiden. Alsboven Donderdag 2 April Leiden. Buitenge wone vergadering van „Patrimonium" in het gebouw Hoogl. kerkgracht. Spreker Ds. J. G. W. Goedhard, 8 u. Donderdag 2 April Leiden. Tweede Filmavond Leidscbe Chr. Oranjever- - .eeniging. Donderdag 2 April Lelden. Bijbelbe spreking, Jeruël, Groenesteeg 16, de9 avonds 8 Uur. Maandag 13 April Leiden (2e Paascb dag). Jaarvergadering v. d. Aid. Zuid- Holland v. d. Ned. Bond van J. V. op Gv G. In de middagvergadering spre ken Minister H. Colijn en Dr. J. Wate rink van Amsterdam. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 tot en met Zondag 5 April a.s. waar genomen door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, P. du Croix, Rapenburg 9. telef. 807. vaart betreft, over de Schelde het beheer voeren. Hare besluiten zijn aan de goedkeu ring onderworpen der beide regeeringèn terwijl bij gemis aan overeenstemming in scheidsrechterlijke uitspraak is.^te voorzien, waarbij vertraging wordt voor 1 komen. Centraal Comité. „De Stand." deelt mede, dat het Cen traal Comité van Antirev. Kiesvereeni- f gingen een vergadering houdt Maan- dag 6 April, des namiddags te 2 uur j in het Kuyperhuis te 's-Gravenhage. Do Tariofwet. Volgens mededeelingen die aan de Avondpost uit handelskringen waren gedaan zou de eRgeering de uitvoe ring der Tariefwet willen opschorten in verband met vrees voor weerwraak maatregelen van het buitenland. Uit de beste bon wordt ons intus- schen medegedeeld, dat de Tariefwet volledig in werking zal treden, zoodat de onmisbare voorbereiding i3 afgelo.o- pen en dat van opschorting geen spra ke is of ooit geweest is. De Kieswet. De Nationale Bond voor Bezuiniging heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht met het verzoek om haar goed keuring te onthouden aan het amende ment-Van den Heuvel c.s. strekkende om het getal 75 genoemd in art. 100 der Kieswet te veranderen in 90. De bond merkt daarbij op, dat door dit amendement een nieuwe slag zou wor den toegebracht aan de kleine partijen. Oeleningsreis naar de Oostzee. Naar wij vernemen, bestaat 't voor nemen dezen zomer de pantserschepon „Tromp" en „Heemskerk" vergezeld door 2torpedobooten en 2 onderzeeboo- ten, een reis te doen maken naar de Oostzee, waarbij Kopenhagen, Stock holm, Riga, Reval en Helsingfors zul len aangedaan worden. Kopenhagen zou in dien tijd worden bezocht door een groep zeevliegtuigen der Konink lijke Marine. Chr. Ambtenaarsbond. De algemeene vergadering van den Chr. Ambtenaarsbond zal Dinsdag 19 en Woensdag 25 Mei a.s. te Amsterdam gehouden worden. Aangezien deze bondsvergadering samenvalt met het tienjarig bestaan der ontvangende afd. zal aan denav. van 19 Mei een feestvergadering ge houden worden, waarin als sprekers zullen optreden oud-min. mr. H. Bij leveld en prof. dr. J R. Slotömaker de Bruine. Hooge pachtprijzen. Men schrijft uit den Bommelerwaard: Gaan We, wat de pachtprijzen betreft, weer naar de duurste oorlogsjaren terug? Men is geneigd die vraag bevestigend te beantwoorden, wanneer men op de prijzen let, welke men in deze streken bij de jongste hooi- en weiland-ver pachtingen werden besteed. Een z.g. schaar voor éen koe bracht voor de aan zooveel waterrisico bloot staande uiterwaarden gemiddeld f 112 op! Het hooiland vond tegen verbazend hooge prijzen ook nog afnemers. De pachtprijs was van dien aard, dat bij een norfhale opbrengst hij op een hooi- prijs komt van f 1920 per duizend pond op hét land. Verloren voor de schatkist. De heer Hermans heeft aan den Mi nister van Financiën de volgende vra gen gesteld: Is het juist, dat, met name te Am sterdam, millioenen guldens, althans groote bedragen, voor de schatkist zijn verloren gegaan doordat, wegens on voldoend personeel, oude posten niet worden ingevorderd en op den z.g. af- schrijvingsstaat worden geplaatst? Zoo ja, hoeveel posten en voor welke bedragen zijn om deze reden te Am sterdam en over het geheele land op genoemden staat gebracht? De Tweede-Kamerverkiezingen. Naar „De Grondwet" verneemt, zal dr. H. W. E. Moller te Tilburg, bedan ken voor de vijfde plaats, hem op het Politiek Advies van de R.K. Staatspar tij voor Den Bó^ch aangeboden en met een aparte lijst'uitkomen, waartoe een comité van actie zal worden gevormd. „De Tijd" teekent bij dit bericht aan, dat blijkbaar bedoeld is, dat dr. Moller zich van het advies zVl laten afvoeren om onder de alphabetisch ge rangschikte candidaten naar een be tere plaat9 op de definitieve candida- tenlij9t te dingen. Chr. Ver. voor Dramatische Kunst. Het bestuur van deze voor eenige Weken opgerichte vereeniging is thans als volgt samengésteld: Mr. W. Bak- hiiys Roozeboom. Ie voorzitter; A. J. van Dijk, 2e voorzitter; B. Muysson Jzn. Ie secretaris, v. Oldenbarneveldt- straat 87, Amsterdam; Nic. Streefkerk, 2e secretaris; Herman Post, le pen ningmeester; mej. J. Vastenhouw, 2e penningmeestères; Adriaan Mooy, alg. adj. en leider der propaganda. In de commissie van advies hebban reeds zitting genomen de heeren dr. J. van der Valk, dr. J. G. Geelkerken, dr. lilt. J. van Ham en G. W. Knap. Vervoer nuchtere kalveren. De heer Ter Hall heeft tot den Mi nister van Justitie, de volgende vragen gericht: le. Is he,t den Minister bekend, de hoogst ernstige wijze, waarop, blijkens foto's in een der grootste dtgbladen van 26 dezer, alle beginselen van dierenbe scherming ten spijt, doe.- 't geheele land het vervoer plaats heeft van nuchtere kalveren? Hóe deze beesten in overbela- den wagen op elkaar geworpen worden, dé pöoten gebondèii, en zoo worden ver voerd, vaak over aanzienlijke afstanden, ten gevolge waarvan de jonge diertjes aan afschuwelijke kwellingen blootstaan en het breken van pooten veelvuldig Voorkomt? 2e. Staan den Minister middelen ten dienste, bijv. door de gerechtelijke en po- litioneele ambtenaren en beambten deze misstandeh te wijzen en hun t'iis- schenkomst in te roepen tot het verbali seeren van de lieden, die op een derge- lijka wijze jong vee vervoeren, om een krachtig optrden uit te lokken tegen der gelijke verregaande dierenmishandeling 3e. Wil de Minister in eik geval zijn aandacht aan deze zaak wijden en die maatregelen treffen welke kunnen strek ken om aan het geschetste euvel een einde te maken? Zomertijd en groentenexport. De Nederlandsche vereeniging van groentenexporteurs heef' aan de Eerste Kamer geschreven, dat zij met vreugde heeft kennis genomen van het besluit der Tweede Kamer tot afschaffing van den zomertijd, en dat zij hoopt, dat de Eerste Kamer het betreffende wetsvoor stel oveeneens aaneemt. Ter motiveering van den wensch voert zij aan, dat de invoering van den zomer tijd daarop neerkomt, dat de dag een uur vervroegd wordt, en de tuinders dat uur niet kunnen gebruiken, omdat dan de producten nog nat zijn van den dauw en daardoor bederven tijdens den export, met het gevolg, dat de tijd voor verpakking en alle bijkomstige werk zaamheden een uur' wordt bekort. Dit uur tijdverbes moet no9dwendig tot schade lijden, zoowel voor den han del als den tuinbouw, in aanmerking nemende, welke groote hoeveelheden verwerkt moeten worden. De uitvoer van versche land- en tuinbouwprodu ten bedroeg over 1924 plro. 65 milboen gulden, terwijl het zich laat aanzien, dat in het komende seizoen, de massa ge teelde producten bijna zal verdubbelen. Vrijwel 80 pet.'der geteelde groentgn vond in 1924 haren weg naar Duitsch- land, en de korte spanne tijds. die de ex porteur heeft om na afloop van de vei lingen de producten voer dit afzetgebied in export te brengen, dwingen er toe te verzoeken het wets"\ oorstel betreffende t- nemen. BUITENLAND. DE DUITSCHE PRESIDENTSVER. KIEZINO. De dag van gisteren. De eerste verkiezing van den rijks president door het volk heeft plaats gehad onder betrekkelijk geringe deel neming. Overal was men van meening, dat aan deze eerste stemming toch geen beteekenis viel te hechten, daar in verband met het groote aantal candi daten in elk geval een tweede stem ming noodig zou zijn. Terwijl het publiek zich over het algemeen zeer rustig hield, had te Berlijn de pobtie die over de geheele MAANDAG 30 MAART 1925 stad was verspreid, de handen vol door de botsingen, die zich tusschen de bemanning der propaganda-auto's afspeelden. Hoewel' trit In de avonduren geen ernstige relletjes plaats hebben gehad, moest toch een groot aantal personen die verwondingen hadden opgeloopen door gummistokken en knuppels, naar de stations der eerste hulp bij onge lukken worden overgebracht. De vlaggenversiering aan de hui zen bood weer het gewone beeld; niet veel zwart-wit-roode vlaggen en nog minder zwart-roo'd-gouden. Voor deze verhouding is de verklaring deze, dat de kringen, die zich interesseeren voor zulk uiterlijk vertoon, voornamelijk in het zwart-wit-roode kamp gezocht moe ten worden. Behalve op de officieele candidaten zijn natuurlijk ook stemmen uitge bracht op outsiders. Zoo heeft in een Berlijnsch stemlokaal de plaatsvervan gende rijkspresident Simons stemmen verkregen. In een ander Berlijnsch district komt de naam van Maximilian Harden voor op het leeg gelaten vak van het stembiljet. En ten slotte hebben ook' geestdrif tige aanhangers van den bokser Brei- tenstraeter hun held tot rijkspresident willen kiezen, en zijn naam op eenige biljetten geschreven. Geen volstrekte meerderheid. De eerste stemming voor het rijks presidentschap heeft gister plaats ge had. Ongeveer 68.8 pet. der stemgerech tigde kiezers heeft aan de stemming deelgenomen. Uitgebracht zijn 26.312.537 geldige stemmen. j Daarvan verwierven Dr. Jarres (rechtsche bloc) 10.387.593 Otto Braun (Soc. Pem.) 7.785.76S Marx (Centrum) 1j 3.883.576 Hellpach (Democraat) 1.565.163 Thaelman (Communist) 1-869.553 Held (Beiersche Volkspartij 1.002.278 Ludendorff (Volk. P., richt. Hitler) 284.471 Aangezien geen der zeven candida ten de volstrekte meerderheid behaald heeft, is een tweede stemmiirg noodza kelijk geworden. Deze zal op 26 April plaats virfden. Bij» deze stemming is de candidaat gekozen, die het grootste aantal stem men behaalt. DE DUITSCHE VEILIGHEIDSVOOR. STELLÊN. Officieele meeningen ie Washington. 'Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Washington een verklaring geseind over Amerika's houding ten opzTchte van de Duitsche garantie-voorstellen, welke verklaring het blad authentiek en van betrouwbare zijde noemt. In deze verklaring wordt gezegd: l'o. De officieele kringen in Ame rika blijven door de berichten van diplomatieke zijde voortdurend van het verloop der Europeesche onderhande lingen op cfe hoogte; '2o. De Duitsche voorstellen zijn hier door de toonaangevende kringen gun stig ontvangen; 3o. Voorloopig wil men hier van iedere deelnaming aan de ónderhande lingen afzien, om niet den Indruk te wekken als zou Amerika zich in de Europeesche aangelegenheden willen mengen. Later echter, indien het uitzicht ge opend wordt, dat tusschen de Euro peesche regeeringen overeenstemming zal worden bereikt, mager gerekend worden op den moreelen en ook op den diplomatieken steun van de te genwoordige regeering der Vereenigde Staten, die ftch van een bevredigende oplossing' der garantiekwestie ook voorstelt, dat zij haar eigen actie voor het tot stand komen van een nieuwe internationale ontwapeningsconferentie op beslissende wijze izl kunnen voeren. Zou het plan van Engeland, om in Augustus, te Londen een conferentie voor de beraadslaging over de ga- rantre-vraagstuKKen te houden, door gaan, dan zal de gezant Houghton gevolmachtigd worden, daaraan deel te nemen met 3e opdracht, den invloed der Amerikaansehe regeering in de weegschaal te werpen voor ieder voor stel, dat de vredelievende bedoelingen van de Europeesche regeeringen ver- stefken kan. Een spoorwegramp in Siberië. Op 40 K.M. afstand van Irkoetsk is 'n trein, komende vans Werchne-Oe- dinsk (ten Oosten van het Baikal-meer) ontspoord, waarna de ketel van de locomotief uit elkaar sprong. Om 11 uur Zaterdagmorgen waren 16 d'ooden en 80 gewonden te voor schijn gehaald. KORTE BERICHTEN. Koning Albert viert 9 April zijn 50sten verjaardag. Te Brussel zal dien dag <?en groote troepenschouw worden gehouden. De Zuid-slavische Kamer ver klaarde 20 mandaten van Kroatische afgevaardigden geldig, annuleerde er zes en stelt een onderzoek in omtrent de overige. De opstandelingen in Koerdistan hebben Zaterdag de steden Moesj, Boulansk en Me-azmert bezet. Ken dolheidsepidemie onder de RECLAME. Last van ga' en slijm, beslagen tong. een voortdurend onaangenamen smaak, tragen stoelgang en een opgeblazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnfcardt's Laxeertabletten. Doos 60 ets. Bij Apoth. en Drogisten. 1730 katten in de havenpakhuizen te Gi braltar heeft aldaar groote bezorgd- 'heid verwekt. v Naar verluidt is Trotzki naar Moskou vertrokken, om zich in den Communistischen raad inzake de tegen hem ingebrachtte beschuldigingen te verdedigen. De Duitsche regeering zal inzake het veiligheidspact geen nieuwe stap pen doen. Dr. Jarres heeft Zaterdag de griep gekregen, zoodat hij zijn ver kiezingscampagne nog den laatsten 'dag heeft moeten afbreken. Zaterdag is in Denemarken een uitsluiting in werking getreden, waar- bij 112.000 man betrokken zijn. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ernst, E. Woelderink te Randwijk'. GEREF. KERK. Beroepen: Te Willige-Langeralc, J. Meyer te Fijnaart. Bedankt: Voor Wierden, J. Ozinga te Bennekom. Voor Capelle a. d. IJsel, J. Meyert te Fijnaart. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Calamazoo (N.-Am.) I-I. A. Minderman te Lisse. BAPTISTENGEMEENTEN. Beroepen: Te Haarlem, J. v. d. Schors te Emmer- Erfscheiderveen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. B. van der Werff te Helder hoopt Zondag 26 April afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Helder, en Zondag den 3den Mei d.a.v. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Doorn, na bevestigd te zijn door Ds. R. Hamming van Mid delburg. Ds. J. H. Landwehx. In de Geref. Kerkbode van Rotterdam richt Ds. J. H. Landwehr, die zich te Voorburg gaat vestigen het volgende schrijven aan de gemeente: „Nu de tijd nadert, dat ik' de Kerk van Rotterdam, dieik door Gods goed heid ruim 31 jaren mocht dienen, hoop te verlatenj wensch ik enkele mededeelin gen te doen, mede ter beantwoording van vragen, die tot mij gericht werden. Hoewel, Gode zij dank, mijn gezond heidstoestand beter wordt, heb ik toch, hoezeer ik het ook begeerde, het Woord niet meer in uw midden kunnen bedienen. Ik' meen op goede gronden, dat het op dit oogenblik ook niet raadzaam zou zijn, een afscheidspredikatie te houden. Die taak zou thans te zwaar voor mij zijn. Ik heb zooveel in uw midden doorleefd. Nu heb ik, in overleg met den Kerkeraad, de volgende gedragslijn gekozen: Woensdagavond 15 April hoop ik' in het midden van den kerkeraad met diake nen een kort afscheidswoord te spreken. Vervolgens lioop ik allen, tot wie ik of mijn vrouw in kerkelijk- of vereenigings- leven gedurende al die jaren in eenige betrekking gestaan hebben, plaats en uur te noemen, waar ik een kort woord tot hen hoop te richten. En ten derde hoop ik op een nader in de Kerkbode te berich ten Zondag, na afloop van den gewonen dienst, in de Nieuwe Westerkerk een kort woord van afscheid tot de gansche ge meente te spieken. Na_ afloop daarvan 2al er nog gelegenheid zijn, voor die daar behoefte aan gevoelen, mij persoonlijk te groeten". GEMENGD NIEUWS. Stoomschip omgeslagen. Nader wordt omtrent het zinken van de „Aysgarth Force" het volgende ge meld: De gezagvoerder van de „Aysgarth Force" deelde mede dat hij met zijn vaar tuig, groot 750 ton, gecharterd door de firma Jos. Poortc-r te Rotterdam, en ge laden met 700 .on ijzeraarde Vrijdag van Poortershaven was vertrokken. De be manning bestond uit 10 koppen. Vrij dagavond tegen 10 uur was het vrij stormachtig. Men bevond zich toen op vijf mijlen ten Noordwesten van het vuurschip Maas. Ten gevolge van hooge zeeën en het rollen van het lichte vaar tuig kwam er al werking in de lading, zoodat het schip plotseling met den kop in zee stak. Men bevond zich onmiddel lijk in zinkenden toestand. De gezag voerder ging toen in de stuurhut binnen om vuurpijlen te halen, die in de kaar- tenkamer lagen, doch de zee stond reeds in de kaartenkamer, zoo aai de vuurpij len nat waren geworden. Hij heeft toen nog getracht een stakel licht aan te. steken, doch verbrandde zich daarbij ernstig aan de hand. De zeeën sloegen reeds over net schip, en het vaartuig- ging hoe langer hoe meer met den kop naar beneden. De kapitein gaf toen beval, de redding boot te strijken, waaraan voldaan werd. Reeds bevonden zich ach: man in de boot, toen de kapitein orde^ gaf, de red dingsboot los te maken daar deze anders gevaar.liep, met. het zinkende schip mee in de 'diepte te worden gelrokken. Met den bootsman bevond de kapitein zich zich toen aan boord H.j gaf den boots man den raad te water te springen, 'doch deze bleek daar zeor angstig voor te zijn en weigerde den sprong te wa gen. De kapitein is toen "elf te water gesprongen en werd door ck bemanning binnenboord van de reddingsboot ge haald. Radio-Programma.. Wat er vacavcmd te feoore^ is» 7.20 2LO (Londén. 365 M.) tijdsein. Big Ben, Weerbericht, nieuws; prof. de Mont morency .International law" (alle stati ons 7.50 concert; 9.50 tijdsein, weerbe richt, nieuwscauserie „The inland tele graph service"; ic.2010.50 vervolg con cert. 8.35 Radio Paris ^Parijs, 17S0 M.) cause rie, nieuws; 9.05 concert. 7.20 (München, 410 M.) causerie; 7.50 concert, klassieke muziek; 9.20 Spaan- sche causerie. 67 NSF (Hilversum, 1050 M.) kinder-» uurtje. De bootsman bleef aan boord van hot zinkende schip, maar heeft zich daarna van het schip verwijderd Het schip is blijkbaar korten tijd daar na in de diepte verdwmen, want geen der passeerende schepen heeft het vaar- tui gopgemerkt. Van Vrijdagavond 10 uur lot Zaterdag morgen vijf uur heeft mei» in de open boot op zee rondgezwalkt steeds nood seinen gevende met noodlichten. Minstens vijf schepen >;n in den nacht voorbijgegaan, die cle noodseinen niet schijnen opgemerkt ie hebben. Men had de „Maasdijk" te vijf uur in den morgen naderbij zien kernen, die de negen schipbreukelingen liefderijk aan boord heeft genomen. Ernstig auto-ongeval. In den afgeioopen nacht heeft te Arnhem een auto-ongeval plaats gehad met zeer tra- gischen afloop. In de DawicK van Pabstslraat naderde omstreeks half een op weg naar de stad een groote luxewagen, e,n Studebaker van nieuw type. In den auto zaten drie, Duitschers, t.w de 30-jarige J. J. Qrt.h, machinemeester die den wagen bestuur de; de 42-jarige J. Eisch uit Neuss bij Dusseldorff en de 34-jarige monteur Grosse uit Dresden, allen belast met speciale technische werkzaamheden aan de Turmacfabriek, waarvan de auto1 eigendom is. Men was op weg naar Ze venaar en men reed in snelle.vaart de helling van de Van Lawick van Pabst- straat af. Juist toen een gevaarlijke hoek naderde, kwam de heer Elsch. die achter in den wagen zat, op heb denkbeeld, van plaats te veranderen en naast den be stuurder te gaan zitten. Hij deed dit, de verklaring van den bestuurder terwijl de auto doorreed aldus luidt door over de leuning van de voorste bank heen te stappen. De chauffeur verloor even de macht over zijn stuur. De autc maakte een draai naar links van den weg en reed het plantsoen ter plaatse op, tegen een paal van het tramnet. Deze werd afge knapt en bovendien werd het onderste deel, dat van beton gemaakt is, uit den grond gerukt. Ongeveer drie meter van clezen paal, ook op het plantsoen, staat een groote mast van cle gemeentetele foon met ijzeren kast. Ten gevolge van de eerste botsing maakte de ayto een halven slag om en vloog daarna met een geweldige snelheid met de linkerzijde tegen den telefoonmast. De heer Eisch, die 111 den auto stond, ten einde over te stappen, werd uit den wagen geslingerd, juist iegen cle ijzeren kast. Hij liep een hersenschudding op en gaf na eenige minuten den geest. De achter in den wagen zittende heer Grosse raakte bekneld en stukken ijzer en glasscherven verwondden hem ern stig aan het hoofd. De ongelukkige kwam uit den wagen en s». breeuwde om hulp, welke spoedig kwam opdagen. Ware deze hulp nog even uitgebleven, dan zou de heer Grosse doodgebloed zijn De Geneeskundige dienst en de politie weren spoedig ter plaatse. Met een zie kenauto werd cle heer Grosse onmiddel lijk naar liet Diaconesenhuis overge bracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De bestuurder zat op een gevaarlijke plaats, nl. tusschen de telefoonkast en den wagen. Hij liep een diepe hoofd wonde op en nlesseerde een been. Na verbonden te zijn, bracht hij den nacht- op het politiebureau cioor De heer Eisch was gehuwd en vader. De auto is vrijwel geheel vernield. De motor is zwaar beschadigd en de veeren werden als lucifershoutjes doorgeknapt. De portieren hangen uit cle hengsels. Stukken ijzer en duizenden glasscherven liggen in het rond. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. De moord te Giesse n-N i e u w- k e r k. Gemeld wordt, dat thans vol doende vaststaat, dat de daders die in den nacht van 2 op 4 Augustus 1923 den spoorwegwachter J. de Jong, te Giessen- Nieuwkerk hebben vermoord, bekend zijn. Het is een drietal spoorwegarbeiders, die dien tijd op den spoorweg aldaar hebben gewerkt, voor cen firma te Nij megen. Het echtpaar K. aldaar, dat onlangs is aangehouden, blijkt niet medeplich tig te zijn. Wel is waar, wisten zij van den moord af, doch daar zij met den dood werden bedreigd, als zij er iets van vertelden, durfden zij er niets van te zeggen. De ijzeren hamer, waarmede het mis drijf is gepleegd, behoort aan K. en is 'door een van hen 'savonds uit 't schuur tje gehaald. llet gold hier een roofmoord. De buit is echler niet groot geweest, plm .f7. Na den moorcl is het drietal ii. het huis van K. bijeengekomen, en hebben zij vrooli.i' ean.glaasje bier gedronken. Tot half drie

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2