ZATERDAG 28 MAART 1925 Dag-Agenda. Zondag 29 Maart Leiden. Evangelie- tprediking, Jeruël, Groenesteeg 16, des iavonds half 7. «De heer M. G. Mechelse [van Voorschoten'. Zondag 29 Mrt. 1925 Leiden. Jeruël, jMidid. gracht 3. Voorin. 10 uur en 's av. 7 uur de heer Brinkman van Vlaar- dingen. j Maandag 30 Maari Leiden. A.R. Kies heer. „Nederland en Oranje." Openbare verg. in de Graanbeurs. Spreker Mr. H. Bijleveld van 's-Gravenhage. 8 uur. Woensdag 1 April. Leiden. Zanguit voering van de Chr. Zangver. „Leda- goh'rt in de Gerei kerk Hooigracht. 8 u. Woensdag 1 April Leiden. Eerste ver .tooning van de Nat. Folklor. Film, ,*Ned. Volksleven in den Zomer" voor de L. Chr. Oranje Vereen. Woensdag 1 April Leiden. Vergade ring A. R. Propagandaclub „Dr. A. Kuyper" nm. 8 uur. Woensdag 1 April Leiden. Nationale I Film L. Chr. Oranje Ver. „Neerlands i Volkslevèn in den Zomer", Stadsge- hoorzaal. Donderdag 2 April Leiden. Alsboven Donderdag 2 April Leiden. Bilitenge Vwone vergadering van „Patrimonium' in het gebouw Hoogl. kerkgracht. Spreker Ds. J. G. W. Goedhard, 8 u. Donderdag 2 April Leiden. Tweede 'Filmavond Leidsche Chr. Oranjever- eeniging. i Donderdag 2 April Leiden. Bijbelbe- spreking, Jeruël, Groenesteeg 16? des avonds 8 uur. 1 Maandag 13 April Lelden (2e Paasch dag). Jaarvergadering v. d. Afd. Zuid- Holland v. d. Ned. Bond van J. V. op G. G. In de middagvergadering spre ken Minister H. Colijn en Dr. J. Wate 'rink van Amsterdam. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 •tot en met Zondag 5 April a.s. waar- genomen door de apotheken van de H.H. G. S. Blanken, Hoogewoerd 171 j telef. 502, P. du Croix, Rapenburg wfcelef. 807. A.s. Zondag 29 Maart 1925 zal de dienst der Huisartsen worden waarge- nomen door Dr. Wiener, Scbreuder en j Veldhnijzen. De Geneeskundige Zondagsdienst te I Oegstgeest wordt waargenomen door I Dr. Varekamp, tel. 1916. BINNENLAND. Arbeidstijd banketbakkerijen. Aan hoofden of bestuurders van bfyi keibakkerijen in alle gemeenten des 1 Rijks is vergund, dat in de weken van f6 tot en met ii April en van 25 Mei tot ,en met 30 Mei in hun onderneming door arbeiders-van 16 paar en ouder in af- wijking van het bepaalde in de artt. 23 ien 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt lyerricht volgens onderstaande regeling: 6 April: voor mannen maximum S1/. jvan 16 en 17. jaar 8 uur; 7 April resp. {uur; voor vrouwen en jeugdie personen [872 en 8 uur; 8 April resp. S1^ en 8 uur; 19 April resp. 10 en 10 uur; 10 April resp. j 10 en 10 uur; 11 April resp. 11 en 10 uur;-25 Mei resp. 8V2 en 8 uur; 26 Mei Tesp. 872 eu 8 uur; 27 Mei resp. 872 en 18 uur; 28 Mei resp. 10 en 10 uur; 29 Mei resp. 10 en 10 uur; 30 Mei resp. 11 en 10 uur, onder voorwaarde, dat de arbeidsr tijd op genoemde data van Maandag tot en met Vrijdag in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur voorm. en 7 nam. en op Zaterdag tusschen 7 uur voorm. en 10 uur nam. Onmenschelijke uitspraken. Dr. G. H. J. Blees te Scherpenzeel (G.) j schrijft onder den titel „Onmenschelijke j ambtelijke uitepraken" het volgende in het „Nederl. Tijdschrift voor Genees- I kunde": Een mijner patiënten, een jong meisje l met zware tuberculeuse longafwijkingen had een geschil met den Raad van Ar- beid, waarin de Raad van Beroep fe haren gunste besliste. Van deze uit spraak werd haar een „zakelijk uittrek sel" toegezonden, waaruit ik het volgen de aanhaal: „dat dienaangaande de geneeskun dige, door wien het bovenaangehaald rapport van 26 Februari 1924 is uitge bracht, daarbij op grond van het door hem ingestelde onderzoek tot de slot som kwam, dat klaagst lijdende was aan dubbelzijdige longtuberculose met holtevorming en in verband met den aard en de uitbreiding van het long proces geen „unstigo verwachtingen op herstel konden worden gekoesterd. dat voorts de deskundige, de arts in zijn ingevolge opdracht van de voor zitler van het college ingediend ver slag, na lichamelijk en röntgologisch onderzoek van klaagster, op grond van zijn bevindingen ais rijn gevoelen cloefc kennen, dat klaagster lijdende is aan een, de beide longen bijna geheel in nemend, tuberculeus longproces, waar van de prognose, op de door hem bij dat advies en vei*ïkg nader aangege ven gronden, als infaust moet worden gesteld, zoodat de kans, dat herstel van de werkkracht kan worden ver kregen, zooal niet uitgesloten dan toch uiterst gering is te achten, en dan ook kïaagser prakisch als blij vend invalide moet worden be schouwd". Patiënte was natuurlijk wel op de hoogte van den aard van haar ziekte, maar leefde toch in de hoop over eeni- gen tijd weer aan het werk te kunnen gaan. De gevolgen van dit doodvonnis, dat haar netjes getypt werd thuis ge zonden, laat zich begrijpen: de tempera tuur vloog omhoog, patiënte was geheel in de war, weigert rustkuur voort te zetten, omdat zij toch dood moet; al mijn moeite om haar moed in te spreken, is te vergeefsch geweest. Een omschrijving als deze van de uitspraak zal wel zijn voorgeschreven, maar zou niet kunnen worden volstaan, met een zinsnede als „gezien het geneeskundig rapport",of iets dergelijks? i T In het volgend nummer van bovenge noemd tijdschrift meent dr. H. Pinkhof, dat de afgrijselijke onhandigheid, waar van dr. Blees melding maakt, doktoren bijna zou doen terugschrikken, van eenige, zelfs ambtelijke, geneeskundige mededeeling, die in handen van leeken kan komen. Maar zoo iels zal na dit af schrikkend en aan de kaak gestelde voor beeld, zoo licht niet meer voorkomen, meent hij. Onveilig strand. In de volgende week zal het strand tusschen Scheveningen en Katwijk on veilig zijn wegens schieten met geschut op Maandag, Dinsdag, en Woensdag, telkens van half elf tot half drie. De aandacht wordt er op gevestgid, dat het strand slechts dan weder vopr het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van liet strand wordt aangeduid, zijn inge haald. DE AFSCHAFFING VAN DEN ZOMERTIJD. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag in zake het wetsontwerp tot afschaffing van den Zomertijd. De regeering wijst er op, dat zelfs door de voorstanders van den zomer tijd, afgezien van min of meer dubi- euse posten, in het credit hoofdzakelijk wordt geboekt het genot der stede lingen. Daaréntegen staat op de debet zijde niet slechts een groote overlast voor het platteland, maar in menig ge val ook besliste schade voor land en tuinbouw. Men maakt er der Regeering op nieuw een grief van, dat zij bet com promis-voorstel van de meerderheid der commissie niet heeft overgenomen. Maar uit bet minderheidsrapport is toch wel ten duidelijkste gebleken, dat aldus de bezwaren van het platteland niet zouden zijn opgeheven. Van den anderen kant-hebben enkele leden vol komen terecht de vraag opgeworpen of bij aanvaarding van bet compromis, de voordeelen, die de Zomertijd geacht wordt af te werpen, nog wel belang rijk genoeg zouden blijven. Gelijk.bij de behandeling in de Tweede Kamer is gebleken, meent de Minister die vraag ontkennend te moeten beant woorden. Daarom gaat het ook niet aan hem voor de voeten te werpen dat hij de tegemoetkoming, in het voorstel gelegen, heeft uitgebuit ten behoeve van de verdediging van zijn voorstel. Dat de aan den Zomertijd verbonden bezwaren voor den landbouw van wei nig beteekenis zouden zijn, wordt weer sproken door bet heftig verzet, juist uit die kringen ondervonden. De vele landbouwers, die volgens bet Voorloo pig Verslag voorstanders van den Zo mertijd zouden zijn, hebben zich toch niet in het openbaar geuit, althans tot de Regeering is van bun wenschen niets doorgedrongen. Integendeel* de opgedane ondervinding wijst op een aaneengesloten opopsitie van land- en tuinbouw tegén den Zomertijd. Het bezwaar dat wij den zomertijd afschaffende, „als bet ware een eiland" worden, dat met de buren leefde in af wisselende tijdverschillen, is niet hoog aan te slaan. Immers reeds thans ver schilt onze tijd van dien onzer nabu ren zonder dat daarvan nadeelen van beteekenis worden ondervonden. De bezwaren voor tejegraaf- en telefoon verkeer, vooral ten opzichte van han del en verkeer met het buitenland, die eenige leden in de toekomst tegemoet zien, kunnen dan ook, aan de band van de opgedane ervaring, veeleer als her senschimmig worden gekenschetst. Voorts wenscht de Minister nogmaals te onderstreepen, dat gelijk uit deskun dige mededeelingen voldoende is ge bleken, de economische voordeelen, vooral bij verkorting van den zomer tijd volgens het meerderheids-voorstel niet groot zijn. Over de hygiënische beteekenis zelfs voor de stedelingen bestaat verschil van gevoelen, omdat vooral kinderen en zij, die verder ge wend zijn vróeg ter ruste te gaan, be slist nadeel van den zomertijd onder vinden. Er rest dus slechts het beroep op meer levensvreugde voor sommige ca tegorieën, die met de nadeelen en las ten voor anderen te duur gekocht is. RECLAME DE AFSCHAFFING VAN DE STAATS LOTERIJ. Verschenen is het Voorlropig verslag van de Tweede Kamer, betreffende liet wetsontwerp tot geleidelijke afschaffing in huis is groot gemak Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker s Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker's Kloosterbalsem is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, wonden, zweren, insectenbeten, wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijueo, rfieuniatiek, P«r groote pot van 20 gram 50 cent. Potten van 50 gr- tl.— 100 gr. f 1.75. Hoe grooter hoe voordeeliger. Alom verkrijgbaar der Staatsloterij Verscheidene leden acht ten de Staatsloterij een onschadelijke in stelling, waarvan de afschaffing zeker met tot beteugeling van den speelharts- tocht zou leiden. Het spel, waartoe de Staatsloterij de gelegenheid biedt, is een onschuldig genoegen, waarbij niemand wordt geschaadt. Hier té spreken van een exploitatie van den speelhartstocht van overheidswege is schromelijk over dreven. en een miskenning van het doel der Staatsloterij. Het nut van deze instel ling is juist, dat ze voor hen, die aan de speelzucht toegeven, de gevolgen van die neiging matigt en hen beschermt tegen kwade en oneerlijke praktijken. Met het oog hierop zal, volgens sommige leden eenige uitbreiding van de Staats loterij gewenscht zijn. Ook andere leden, die iets minder on gunstig waren in hun oordeel, waren niettemin van meening, dat de geheele opzet det Staatsloterij maakt, dat ze den hartstocht tot spel niet prikkelt. Sommige dezer leden waren van oor deel, d^t het eerder op den weg van den Staat zou liggen de beursspeculatie te regelen. Dit is een verschijnsel, dat het karakter draagt, van een sociaal euvel', dat slechts hartstochtenopwekt en tal rijke slachtoffers maakt. Vele leden achtten, ook met het oog op den toestand van de Schatkist de af schaffing der Staatsloterij hoogst onge- wenscht. Verscheidene andere leden verdedig den het wetsontwerp. Het houden van en loterij is een minderwaardig bedrijf voor den Staat Daar de speelzucht leiden kan tot ze delijke verwording moet de Staat zich principieel van alle deelneming daaraan onthouden. Sommige dezer leden zou den'liever de Staatsloterij aanstonds ge heel hebben afgeschaft, of althans den overgangstermijn aanmerkelijk willen verkort zien. BUITENLAND. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Onderhoud van Coolidge met Borah. Senator Borah heeft een uur lang met president Coolidge beraadslaagd. Het onderhoud liep in hoofdzaak over het plan tot bijeenroeping van de maritieme .conferentie te SXjashing- ton. De meening, 'die in politieke krin gen te Washington geuit is, als zou Chamberlains plan voor een veilig heidsverdrag- een verdaging van de conferentie van Washington sine die tengevolge moeten hebben, wordt niet door Coolidge en Borah gedeeld. Se nator Borah is van meening, dat pre sident Coolidge den juisten weg volgt door te trachten de groote maritieme mogendheden te Washington te ver eenigen ter bespreking van de moge lijkheid een einde te maken aan den concurreerenden vlootaanbouw en hij gelooft, dat Chamberlain's plan, als het wordt aangenomen, voor dit voor nemen slechts bevorderlijk kan zijn. Hij meent dan ook, dat president Coolidge goed doet door op kiesche wijze de mogendheden belangstelling voor de conferentie te blijven inboe zemen. Coolidge en Borah zijn het er over eens, dat het geen zin zou hebben ook de beperking van de legers te Was hington op het tapijt te brengen, zoo er echter mogendheden zijn, die mee- nen, dat zij in deze door onderlinge bespreking iets kunnen bereiken, dan zullen zij daartegen geen bezwaar ma ken. Verder zijn zij het er over eens, dat het vraagstuk van de buitenland- sche%chulden te Washington niet mag worden aangeroerd en dat dit geheel aan de commissie voor de regeling der* schulden dient te worden over gelaten. Senator Borah zou gaarne zien, dat ook Rusland en DuitSchland op de conferentie te Washington vertegen woordigd zouden zijn, ook al zouden dan de diplomatieke betrekkingen tus schen Rusland en Amerika nog niet zijn hersteld. Hij wenscht d t n'c: om dat hij deze beide landen el; rr.nri tieme mogendheden zou beschouwen, maar omdat hun aanwezigheid voor de ialgemeene rust bevorderlijk zou zijn. Het veiligheidsverdrag. Reuter verneemt dat welingelichte Britsche kringen van oordeel zijn dat het denkbeeld van een internationaal pact noodzakelijkerwijs langzaam naar voren moet worden gebracht. Aan een internationale conferentie moeten zoo mogelijk ietwat langdurige diplomatieke besprekingen voorafgaan Op het ©ogenblik is gieen sprake van zulk een conferentie. DE TOESTAND IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. De vaststelling van minimumloonen. In de Lagerhuis-zitting van gisteren heeft het lid Walsh in tweede lezing de minimum loonregeling voor mijn werkers ingediend, waarin de volgende dagloonen worden voorgesteld: 1*2 shil ling (f7.20 in Nederlandsch geld) voor stukwerk onder den grond en 10 shil ling voor arbeid boven den grond. Walsh wees er op, dat de bestaande dagloonen 7 k 8 shilling 8 pence be dragen, hetwelk nog beneden het meest bescheiden minimum is en 20 pet. lager is dan de loonen van voor den oorlog vergeleken met het huidig peil1 van het levensonderhoud. Daarbij komt dat doorgaans niet meer dan 51/* dag per week kan wor den gewerkt. Walsh betoogde, 'dat de nood in de mijnstreken zeer groot is en dat lalleen een wet, die minimum loonen vaststelt, daaraan een einde kan ma ken. Conservatieve en ook eenige liberale afgevaardigden spraken zich tegen de tweede lezing uit, aangezien volgens hen, de tegenwoordige toestand van de Britsche industrie het niet mogelijk tnaakt de loonen te verhoogen. Het arbeiderslid Warley was van meening, dat de .mijneigenaars wel hoogere l'oonen kunnen betalen. Als smeni nderdoad wil1, dat de vrede tus schen arbeiders en patroons, waarover 'Baldwin onlangs heeft gesproken, tot stand komt, zeide hij, dienen de pa troons een offer te brengen. Een ander lid van de arbeiderspartij betoogde, dat de mijnwerkers niet vol doende te eten hebben, waardoor zij niet in staat zijn weerstand te bieden aan de gevaren, waaraan zij zijn bloot gesteld. lVolgens hem is een groot deel1 der mijnongevallen, welke den laatsten tijd zijn voorgevallen aan on voldoende voeding der arbeiders te wijten. De bekende arbeidersleider 'Smillie, zeide, dat de arbeiderspartij niet meer eischt dan dat de arbeiders met hun werk genoeg loon verdienen om him .gezin te kunnen onderhouden. Indien dit door onderhandelingen of wet gevende maatregelen niet kan worden bereikt, blijft alleen het „machtsmid del der georganiseerde arbeiders' DE MIJNRAMP IN LOTHARINGEN. Nadere bijzonderheden. Het ernstige mijnongeluk dat de be volking van Merlebach in diepen rouw gedompeld heeft, had plaats bij de wisseling der ploegen om twee uur. In de verongelukte lift bevonden zich ongeveer tachtig mijnwerkers. Toen de liftkabels braken stortten zij met een "ontzaglijke snelheid onge veer 500 meter neer. Een veertigtal personen werd aan stonds verpletterd en een groot ge deelte der overigen „ernstig gewond. De lift was voor de eerste maal als personenlift in gebruik genomen en diende tot dusver slechts voor het transporteeren van kolen. Andere arbeiders snelden onmiddel lijk ter hulp en namen direct maat regelen om de verongelukten uit hun vreeselijke positie te bevrijden. De levenden en zwaar gewonden wond men tusschen de lijken in, zij wa ren zoodanig samengeperst in de klu wen dat zij zich niet vrij konden ma ken. Het bericht verspreidde zich' snel door de stad en een ontzaglijke me nigte verzamelde zich bij den mijnin gang. Het reddingswerk werd den ge- heelen nacht voortgezet. Daar de mijndirectie het terrein van de ramp heeft afgezet kan men zich nog geen juist denkbeeld vormen van den omvang van de ramp. Onder de slachtoffers bevinden zich Lotharingers bewoners van het Saar- gebied. Polen en Cechen. Tot dusver is bekend, dat 52 mijn werkers zijn gedood en 28 gewond. 50RTE BERICHTEN. Het aantal werkloozen in Dultsch land dat hoofdondersteuning ontving bedroeg op 15 Maart 515.000 en het aantal werkloozen, dat toeslag ontving 727.000. Generaal Rawlinson, de opperbe velhebber Van het Britsch-Indische le ger, is overleden. In den Franschen ministerraad deelde de minister van landbouw me de, dat de verbetering van de graan markt een eerste verlaging van den broodprijs thans mogelijk maakt. Beide buizen van den D.eenschen rijksdag hebben het wetsontwerp aan genomen, waai bij het verbod tot he' Vr-uven van margarine wordt opgc Radio-Programima. Wat er vanavond te hoorei, is. y.20 aLO (Londen, 365 M.) tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.50 populair 'concert, voordracht „An hour in a train" 9.50 teidsein, weerbericht, nieuws,, cau serie (alle stations); 10.2012.20 The Sa voy Bands (alle stations). 7.509.50 5XX (Chelmsford, 1600 M.) symphonieconcert9.5012.20 als Lon den. 8.50 Radios-Paris "(Parijs, 17S0 M.) ef fecten- 'en wisselkoersen, nieuws, radio - kroniek, automobilisme, luchtvaart, enz.; 9.05 galaconcert van de Matin". 8.(Hilversum, 1050 M.) concert. INTERN. VOORJAARSBLOEMENTBN TOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Voorjaarskeurimg van de Kon. Nod. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De bollenstreek was Donderdag in feest- too. Het scheen wel, alsof de mensclien wedijverden met de hier en daar ontloken crocus- en narcisvelden om heel de streek een zoo fleurig en kleurig mogelijk aan zien te geven, nu er twee belangrijke feiten stonden te gebeuren: De opining van de tweede tijdelijke tentoonstelling te Heemstede, georganiseerd door de Kon. Ned. M'j van Tuinbouw- en Plantkunde, en in verband daarmede het bezoek van de Koninklijke Familie aan de Tentoon stelling. Alles ademde als het ware in de sfeer van een hooggespannen stemmingin Sas- senheim, Lisse, en Hillegom, waar de Ko ninklijke Familie zou passeeren, waren de dorpscentra één groote vlaggentooi y de driekleur hing er huis aan huis. Op het tentoonstellingsterrein in de Groenendaalsche bosschen heerschte te gen den middag een bijzondere bedrij vigheid. Officieele personen, bestuursle den, hoofdbestuurders naast inzenders en van nabij betrokken vakmenschen liepen af en aan. Binnen het hoofdgebouw echter was het nog vrij rustig, welke omstandigheid wij dankbaar gebruikten om op ons ge- mak, een zij het om des tijds wille niet al te gedetailleerd kijkje te nemen. Schitterend was de planten- en bloemen weelde die hier heerschte. De laag ge houden gazons van het uitgestrekte mid denvak gaven een mooien doorkijk naar achter en op de terzijde van de stemmig getinte wanden opgestelde inzendingen, ge rugsteund als ze schenen door hoog opwuivende palmen, in- en soms uitheem- sche kasplanten. In hoofdzaak waren het Palmen, Cen- sia's, Cocossen, en verder, wat de andere categorie betrof, Hortensia's, Cyclamen, Azalea's, Primula's, Aaronskellcen, Clivi a's, Amaryllis en Seringen, die we hier „,in too verachtige schoonheid en ondenk baar rijke verscheidenheid zagen gear- Het middenvak opende bij den hoofd ingang met een prachtige inzending van de handelskweekerij A. Koper te Ben- nebroek, die iets fijns bracht in Horten sia's, Gocos, Anemonen en Orchideeën. Deze inzending getuigde vain bijzonder goeden smaak. Dat gold ook van andere fraaie partijen, zooals de collectieve in zending van de Kon. Ned.^ Mij v. Tuin bouw- en Plantkunde, van de schitterende inzending, die de Ned. firma Bier en Anker-Smit te Melle-bij-Gent (Bel gië) leverde, die van Jul. C. Bun ge te Aerdenhout en van hét bloemenmagazijn Annie Wigman, Haarlem. Om van elk dezer nog iets ter nadere aanduiding te zeggen, zij', wat de inzen ding van de Mij. v. T. en P. betreft her innerd aan de rijke verscheidenheid van prachtig ontwikkelde en soorte elite in- en uitheemsche warme kasplanten, waar onder zelfs Goudenregen en Calla niet gemist werden, en een mooi collectie se ringen een eereplaats innam. Bunge gal blijk van een hooge opvatting van archi tectuur, "maar gaf ook, wat de kwaliteit betrof, subliem werk, o.m. in zijn Ama ryllis, Clivia's, en Primula's. Bier en An- kersmit demonstreerden op zeer gelukkige wijze de beroemde Gentsche Azalea-cul tuur. waarvan hier schoone producten te aanschouwen waren. Een goed geslaagde expositie was ook die van de N.V. Zuid-Nederland sche Plantenhandel, <lirde heer R. Hazewinds. Al wat actueel is, vond men daar vertegenwoordigd, wat de uit gestrektheid dezer stand zeer goed mo gelijk maakte. Tn combinatie met het Haarlem sche •filiaal der firma Gerzon, die een too ver achtig mooi geoostumeerde bruid tot het aantrekkelijk' middelpunt maakte, richtte het bloemenmagazijn Annie Wigman een fijne stand in moderne bindkunst op. Op dit gebied was trouwens nog meer schoons te zien, zoo b.v. ook op de genoemde stand van den heer A. Koper te Benne- broek, op die van de Vereen, van Oud. leerlingen der tuinbouwcursus te Haar lem en niet het minst bij de inzending van de dingendaalsche Kweekerij te 's Gravenhage. Een weelderige oollecrie van krachtig' ontwikkelde Hyacinthen bij den ingang getuigde van het kunnen der firma Ant. v. d. Vlugt en Zonen te Lisse, die hier een mooi figuur maakten. Op verschillende andere zendingen ko men "wij nog naxier terug. O.m, werden de volgende bekroningen toegekend voor Blauwe Hortensia's, in gezonden door Lemkes en Zonen, Alphen a.d. Rijn; een kleine gouden medaille aan ia Gebr. den Older te Leiden met Hip- oeastrum (Amaryllis); èen zilveren me daille aan V. van Veen te Leiden met Primula's in soorten; een zilveren me daille aan Anth. v. d. Vlugt en. Zone a te Lisse met manden Hyacintheii 111 nieu we variëteiten; een bronzen medaille aar. W. Maarsen met een vaas Anjers. UIT DE Omgeving- leiderdorp. Geref. Kerk. voorm. 0 30 cn nat uur Ds. T. IT. Woudstra.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2