WOENSDAG 25 MAART 1925 Dag-Agenda. Woensdag 25 Maart Leiden. Leden- .vergadering Leeszaal „Reuvens" in 't gebouw Breestraat 27 n.m. 5 uur. Woensdag 25 Maart Leiderdorp. Uit voering Chr. Zangv. Excelsior ,Geref. Kerk n.m. 8 uur. Woensdag 25 Maart Leiden. Vocaal concert der Chr. Zangr. „Ex Animo". Stadsgehoorzaal 8 uur. Woensdag 25 Maart Sassenheim. Orgelbespeling Geref. kerk, n.m. 8.30 uur, door den h?->r H M. Keuning Woensdag 25 Maart 1925 Leiden. Stads-Evangelisatie „Jeruël" Middel stegracht 3. Spr. broeder van der Horst Ondewerp: „Zwaard ofEngelen." Donderdag 26 Maart Leiden. Bijbel- bespreking Jeruël, Groenesteeg, n.m. 8 uur. Donderdag 26 Maart Leiden. Uitvoe ring Chr. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst". Foyer der Stasdgehoorzaal, n.m. 8 uur. Donderdag 26 Maart Leiden. Ds. J. I P. Pauwe in gebouw „Prediker" des avonds half 8. Vrijdag 27 Maart Leiden. Hildebrand avond, Stadsgehoorzaal, n.m. 8 uur. Vrijdag 27 Maart Leiden. Lezing Leidsche Radio Vereeniging, door den heer Swierstra. Oud Hortuszicht n,m. 8 uur. Woensdag 1 April Leiden. Nationale Film L. Chr. Oranje Ver. „Neerlands Volksleven in den Zomer", Stadsge hoorzaal. Donderdag 2 April Leiden. Alsboven De avond-, nacht- en Zondagdienst ,der apotheken wordt van Maandag 23 'tot en met Zondag 29 Maart waargeno- jmen door de apotheek van den heer j.O. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. 1 I dat de groote werkloosheid, die juist voornamelijk het transportbedrijf nog j teistert, in geen enkel opzicht dezen j verslechteringsmaatregel wettigt; dat het adressanten hij een onder zoek in een aantal plaatsen van het land is gebleken, dat in geen enkele 1 dier plaatsen een aparte steunregeling j voor de losse arbeiders bestaat en de ze groep arbeiders daar wordt ge steund volgens een voor alle groepen gelijke regeling; dat het adressanten dan ook zeer bevreemdt, dat deze maatregel bier wordt noodig geacht; i dat blijkens een te hunner kennis gekomen mededeeling, in de vergade ring van de Commissie voor Sociale IlZaken de vertegenwoordigers van alle Vakcentralen een regeling hebben voor gestaan, waarbij het aantal onderst eu- iningsdagen in plaats op 36 dagen, op (80 dagen per jaar wordt bepaald, j Redenen, waarom zij Uw College be- lleefd, doch dringend verzoeken de hui dige steunregeling ook voor de losse werklieden ongewijzigd te laten en, zoo Uw College daartoe onverhoopt niet mocht kunnen besluiten, in elk geval het aantal ondersteuningsdagen voor de losse werklieden te bepalen op 80 per jaar, waarvan 40 dagen in de Jeerste helft en 40 dagen in de tweede helft van het jaar. 'i BINNENLAND. De candidaten van de R.K. Staats partij. f Het politiek advies van de R. K. Staats partij is thans gepubliceerd. De „Tijd" geeft daarover de volgende beschouwing: Van de thans zittende Tweede Kamer leden, zijn er vier, die op het advies niet voorkomen, namelijk de heeren W. J. F. Juten, die heeft bedankt, C. Knigge, A. B. Michielsen en H. Stuiemeyer. Het Tweede Kamerlid A. J Loerakker, staat op het advies als no. 7 voor Rotter- |dam, 's-Gravenhage, Leiden, en Dor drecht, en als no. 5 voor Haarlem en Den Helder, zoodat als hij door de stem ming in de Kiesvereenigingen niet naar voren wordt gebracht, zijn verkiezing vrij onzeker is. Daarentegen geeft het politiek advies |aan enkele nieuwelingen een goede kans. Wordt dit advies opgevolgd, en be- houdt cle R. K. Staatspartij haar 32 tels, dan zou de R. K. Tweede Kame* i fractie vermoedelijk door de volgende nieuwe krachten worden versterkt: den iheer R. B. A. N. de Quay, een militaire ppcialiteit, die in de plaats van den heer Juten te Tilburg wordt voorgesteld; .voorts de heeren prof. dr. J. A. Veraart m dr. L. G. Kortenhorst, die in vier kies kringen (Rotterdam, 's-Gravenhage, Lei den, en Dordrecht) reSp. als no. 4 en 5 op- 't advies staan, den heer Chr. M. Jan sen, die in plaats van den heer Michiel sen in Haarlem en Den Helder wordt ge adviseerd. Ten slotte krijgt, als men in Utrecht met het uitvallen van den heer Knigge genoegen neemt, de heer J. H. -A. L. von Frijtag Drabbe op het advies voor Arnhem, Nijmegen en Utrecht een kans. Daar de heer A. C. A. van Vuuren ge weigerd heeft een candidatuur voor Drenthe te aanvaarden, en hij derhalve alleen de stemmen van Friesland en Groningen op zich zal kunnen vereeni gen, is zijn zetel wel eenigszins bedreigd De stemmen van Drenthe zullen aan do lijst van Overijssel ten goede komen, waa-r de kansen van minister Aalberse als no. 2 op deze lijst worden verbeterd. Dit alles echter in de optimistische ver onderstelling, dat onze fractie onver zwakt uit de stembus komt. Naar men zich herinnert, zijn in 1922 aan de R.K. lijst twee overschotzetels toegewezen. En het zal al bijzonder goed moeten loopen om deze 32 zetels te-behouden. Het blad meldt nog, dat dit politiek advies na langdurige eeft ernstige be raadslaging in zijn geheel met 44 tegen 3 stemmen (die van de heeren W. Hoef nagels en J. IJselmuiden, beiden afge vaardigden van Gelderland, en P. J. M. Meyer, afgevaardigde van Zeeland),- is goedgekeurd. Volgens de Res.bode zijn de Micha- elisten zeer ontsemd ovei; het advies. Zeer spoedig zullen de verschillende groepen bijeenkomen om den toestand te bespreken. Uit het Schildersbedrijf. Naar wij vernemen, zal er Donder dag te .Utrecht eene gecombineerde hoofdbestuursvergadering plaats heb ben van de Werknemersbonden in het schilderlbedrijf, teneinde den gang van zaken te bepalen voor het eventueel uitbreken van conflicten. Voorts ver nemen wij, dat vanwege den Rijksbe- middelaar bij de Werknemersbonden reeds zijn opgevraagd de vakbladen, waarin stenografische verslagen voor komen van de gevoerde onderhande lingen inzake de collectieve arbeids overeenkomst. Een nader optreden van den Rijksbemiddelaar is dus waar schijnlijk te verwachten. Invoerrecht op vleesch. De commissie van deskundigen voor het invoerrecht op versch en gekoeld vleesch heeft de in de wet van 19 Mei 1922 bedoelde prijscourant vast gesteld als.fvolgt: Rund- en Kalfs- vleesch, versch of gekoeld, 100 kg. f95; paarden- en ander vleesch, versch of gekoeld 100 kg 55. Gedurende de maand April zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pCt. van de hiervoor vermelde waar den. Qommissaiils der Koningin. Naar wij vernemen kan spoedig wor den verwacht de benoeming van mr. S. Baron van Heemstra' tot commis saris der Koningin in Gelderland. De heer Van Heemstra is de zo.on van den oud-burgemeester van Sas senheim en heeft een Indische carrière achter den rug; hij was lid van de suikerfirma Tieleman en Van Kroch ten en te voren secretaris van de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij. Hij vertoeft thans in Zwitserland. Wethondersverkiezing. Tot Wethouder van Onderwijs in de vacature van wijlen den heer Voer man (Chr. Hist.) is door den Gemeen teraad van Groningen benoemd de heer F. J. G. Furda (Chr. Hist.) Huldiging P. J. Troelstra. In overleg met den heer P. J. Troel stra is volgens „Het Volk" besloten de huldiging, ivelke oorspronkelijk op 4 April zou plaats hebben, uit te stellen tot begin van September a.s. BUITENLAND. DE a.s. PRESIDENTSVERKIEZING. Hoe de verkiezing plaats heeft. Zondag 29 Maart zal dan de Duit- sche republiek haar tweeden president kiezen, of, indien bij deze verkiezing niet de vereischte meerderheid worat verkregen voor één der candidaten, op 26 April. Hoe gaan deze vërkiezingen in hun werk? Het is nL de eerste maal, dat Duitschland zijn president zal kiezen. Ebert werd desiijds door den Rijks dag gekozen, thans kiest het volk een president en wel voor den tijd van .7. jaar. Er moesten dus geheel nieuwe bepalingen voor deze verkiezingen worden vastgesteld. Volgens den stand der December- verkiezingen zullen 33.980.245 Duit- schers hun stem kunnen uitbrengen. Wiat de stembiljetten betreft, eerst was de regeering van plan voor te schrijven, dat iedere partij zelf de bil jetten moest verstrekken. De regeering zou alleen de omslagen geven. Thans is echter besloten, dat het rijk de biljetten voor zijn rekening neemt, het geen voor de partijen een groote fi- nancieele verlichting beteekent. Het stembiljet vermeldt de namen der candidaten in alfabetische volg orde. Onderaan is een vakje open gelaten, waarin de kiezers, die op de lijst geen candidaat van hun gading aantreffen, hun eigen candidaat kunnen invullen. Dit vakje zal wel door velen gebruikt worden, om geestigheden te debitee- ren, waardoor het biljet natuurlijk van onwaarde wordt. Stemgerechtigd zij.i in Duitschland alle personen van 20 jaar, mits in het bezit van een kiesbiljet of ingeschre ven in de kiezerslijst, met uitzonderin gen voor onder curateele staand en, krankzinnigen, etc. Indien de verkiezing op 29 Maart tot geen resultaat leidt, kunnen de partijen voor de herstemming weder nieuwe candidaten stellen, aangezien men bij die herstemming niet kiest uit de personen, die bij de eerste er- kiezing de meeste stemmen hebben behaald. Het spel van 29 Maart kan dan dus weer opnieuw beginnen. Na afloop der verkiezing, hetzij op 29. Maart, of op 26 April, moeten de betreffende beambten het resmtaat van de telling onmiddellijk telefonisch of telegrafisch aan de Rijkskiescom missie opgeven. Deze onderzoekt het materiaal en vraagt indien zij den indruk heeft, dat de verkiezing vol gens de wettelijke voorschriften heeft plaat ..vonden den gekozene, of nij v. _enoeming aanneemt. Ac:cptceit deze, dan wordt eerst al het verkiezingsmateriaal nauwkeurig onderzocht en door het Rijksstembe- eau opnieuw gecontroleerd. Wordt al les in orde bevonden, dan heeft de publicatie van den uitslag in de staats courant plaats en eerst van dat oogen- blik af is de nieuwe rijkspresident of ficieel gekozen. Heeft geen der candidaten de ver eischte meerderheid op zich vereenigd der uitgebrachte geldige stemmen meer dan de helft van het totaal dan deelt de Rijksverki'ezingsleider dit den minister van Binnenlandsche Za ken mede, die den Rijksdag het voor stel doet tot een tweede stemming te besluiten. Dit zelfde is het geval, indien de gekozene zijn benoeming niet aanvaardt. Bij de tweede stemming behoeft een candidaat niet meer dan de helft der stemmen op zich vereenigd te hebben om gekozen te zijn. Het is dan vol doende de meeste geldige stemmen te hebben. DE LAGERHUISDEBATTEN OVER HET PROTOCOL. Een verdediging door Henderson. Het gisteren gehouden Lagerhuis debat over het protocol van Genève en de politiek der regeering te dien aanzien, is geopend met een rede van den arbeiders-afgevaardigde Arthur Henderson, een van de samenstellers van het protocol, die de verdediging daarvan op zich nam. Hij eindigde met den wensch uit te spreken, dat de Britsche regeering alsnog overleg zou plegen met Frank rijk en door beide landen dan te za- men op de zesde algemeene vergade ring van den .Volkenbond alle pogin gen in het werk zouden' worden ge steld, om het werk te verbeteren, dat verleden jaar September te Genève is aangevangen. Het verweer van Chamberlain. In antwoord op de vraag van Ar thur He.'.d-rson hie d .Chamberla n een rede, waarin hij de houding der Brit sche regeering motiveerde. De Britsche regeering, aldus 'besloot hij, acht zich niet in .staat, het pro- locol te onderteekenen. Zij bevindt zich, in dit opzicht, in hetzelfde geval als de regeeringen der groote dominions en van Indië. Zij is van meening, dat het niet kan bijdragen tot de bevordering der vei ligheid, noch tot vermindering der be wapening, doch zij is er van door- trongen, dat zij verplicht is zoo mo gelijk, een bijdrage te leveren tot het groote doel en zij is van meening, dat Engeland en het rijk dit ook kunnen doen. Vervolgens komende tot de voor stellen van Duitschland, zeide Cham berlain: Ik ben overtuigd dat de Duitsche regeering een eerlijke en ernstige po ging onderneemt ten einde te geraken tot een beteren stand van zaken, en de hoop, die poging tot een succes vol einde te kunnen brengen, heeft ons er toe gebracht, ernstige bespre kingen hierover te openen. Deze voorstellen behelzen, als spre ker ze goed begrijpt, dat Duitsch land bereid is, voortaan vrijwillig te garandeeren, wat het tot dusver slechts onder dwang had aanvaard. Chamberlain eindigde zijn red© al dus: Ik" zie achter deze voorstellen een beteren dag gloren. Met onze hulp zal1 het hoofdstuk „Oorlog" afgesloten kunnen worden en de tijd van waren vrede kunnen aanbreken. Alles bij elkaar genomen, ligt het in de handen van het Britsche rijk. Wanneer het de vaste wil van het rijk is, dat er geen oorlog meer zal zijn, dan is er nimmer meer oorlog. HET BESTUUR VAN ELZAS- LOTHARINGEN. De Fransche Kamerdebatten. Maandag en gisteren zijn in de Fran sche Kamer debatte- gehouden over de reorganisatie van net bestuur van Elzas-Lotharingen. Michel Walter zeide, dat hij en zijn mede-Kailr eken een voorstel zullen indienen de organisatie van een referenda, a m. Élzas-Lotharingen, ia zake de verdediging van de religieu- vrijheid. Hij betoogde dat de strij in den Elzas een religieuze kwestie i en dat voorkomen moet worden, dat deze een politiek karakter zou aanne men Hierna kreeg George Weill, rap porteur van het wetsontwerp het woord. Dit wetsontwerp houdt de af schaffing van den commissaris-gene raal en van den consultatieven raad van Elzas-Lotharingen .11. De bestuurs zaken van Elzas Lotharingen zullen verder naar Parijs overgebracht wor den en voor het Vervolg ressorteeren onder den president van den m nister- raad, daar zij een inter-ministerieel karakter dragen. Voorts zal te Straatsburg een af zonderlijk departement van openbaar onderwijs en openbare eeredienst wor den ingesteld, dat de onderwijszaken en de concordaatskwestie met het Va- ticaan zal behartigen. W*eill sprak zich voor de opneming van Elzas-Lotharingen in de Fransche wetgeving uit. Het gaat niet aan, dat Elzas-Lotharingen ten eeuwigen dage een eigen, met de overige deelen van Frankrijk verschillend statuut zou heb ben. Na Weill vroeg de Lotharingsche communistische afgevaard g ie Hubar -het voord voor een pers - ijk -£éit, daar hij in de vorige zitting door Wal ter in het debat gebracht werd. Hubar is een voormalig Duitsch on der-officier, die nog onvoldoende Fransch spreekt. Hij had zijn rede op papier gesteld en blijkbaar in het Fransch. Hij begon althans zijn ver klaring in het Fransch voor te lezen, maar zeer spoedig ging hij' in het Duitsch voort. Dit was de eerste maal, dat in het Fransche parlement een vreemde t?al gesproken werd. De Kamer luisterde geamuseerd en lachte en applaudis seerde ironisch. De verklaring van Hub'ar werd daar na' in het Fransch vertaald en nog eens in het Fransch voorgelezen. In cidenten hadden niet plaats'. KORTE BERICHTEN* Uit Madrid wordt gemeld, dat Primo de Rivera weder voor een in spectiereis naar de Spaansche zone in Marokko is vertrokken. President Coolidge heeft aan Kellogg zekere stappen aangeduid, welke nog moeten worden gedaan in het belang der voorbereiding van de nieuwe conferentie betreffende de b'ë- nerking der bewapening. Volgens een mededeeling van de L'oebell-commissie hebben de recht - sche partijen besloten en de bmdende toezegging gedaan, Dr. Jar res ook bij een eventueele tweede verkiezing voo-- het presidentschap als hun candidaat te stellen. De Griek'sclie spoorwegstaking is geëindigd. Alle arbeiders hebben het werk gistermorgen onvoorwaar delijk hervat. STATEN-GENERAAL. Tweede Kanier. D'e heer Van Ravesteyn (Comm.) krijgt verlof tot het houden Van een inter pellatie over de dreigende loonsverlaging in de mijnindustrie en eventueele maatre gelen van de regeering. De interpellatie zal worden gehouden na behandeling van de Pensioenwet. Bij' de behandeling van het ontwerp tot wijziging van de Beroepswet vraagt de heer. San nes (S. D.) of het niet beter ware met opheffing van den raad van beroep te Roermond te wachten tot de reorganisatie van de sociale verzekering. De heffing van het griffierecht is z.i. een bedenkelijke reactie op het beginsel van kostelooze procedure, die aan de Beroeps- wet ten grondslag ligt. Minister Heemskerk zegt, dat het oorspronkelijk voorstel om de raden van beroep met één te verminderen, is terug genomen. De' raad van beroep kan het griffierecht teruggeven, indien gebleken is, dat het beroep niet lichtvaardig was. De heer Van Ryckevorsel (R. IC.) sluit zich bij den heer Sannes aan ten opzichte van het griffierecht. Art. 8, betreffende invoering van griffie rechten, wordt verworpen met 42 tegen 23 stemmen. De eindstemming zal later worden ge houden. Na aanneming van een aantal kleine ontwerpen is aan de orde de interpel- latie-Kleerekoper (S. D.) over de t, behandeling van arrestanten in 't algemeen en van de arrestanten verdacht van brand stichting onder Schoten, in het bijzonder. De korte zin van de lange rede van den heer ICleerekoper was, dat verdachten, die niet op heeterdaad betrapt zijn, niet als misdadigers mogen behandeld worden en en dat zich verschillende gevallen van mishandeling van verachten door de po litie zouden hebben voorgedaan o.a. bij de arrestatie van de verdachten van brand stichting te Schoten. Dat laatste geval, waarbij dienstweige raars getracht hadden een militair ge bouwtje in brand te steken, zal men zich nog wel herinneren, want niet minder dan tweemaal heeft de heer Kleerelcoper den minister van Justitie daarover, reeds schrif telijke vragen gesteld en tenslotte heeft hij met de ncodige bombarie deze interpella- daarover aangekondigd. Was dat allemaal zoo noodig, zal men vragen. Had de heer Kleerelcoper, wan neer i: grieven tegen de politie had in verba.Y-i met deze arrestatie niet even bij Mini. ter Heemskerk op diens depar tement kunnen aanloopen en daar zijn be gird gemoed kunnen luchten? En zou d j' den minister van Justitie niet end oor hebben gevonden? wel. Maar dan was voor den -i-'-.' Kxerekoper en zijn partij een mooie verkiezingspropaganda verloren gegaan. Minister Heemskerk doorzag h.t relletje van den heer Kleerekoper heel goed én liet hem dit cok terdege voelen. Dit is geen zaak voor een interpellatie in een politieke vergadering, zei de minister, maar voor een gerechtelijk^ onderzoek. Als Radio-Programma. Wat er vanavond te Koers*» is. 7.20 (Hamburg, 395 M.) Waldhomquar- tet en declamatie. 7.20 2LO (Londen, 365 M.) (Clieimtford, 1600 M.) Tijdsein van Big Ben. Nieuws tijdingen. Causerie oyer: „Are examina tions doomed?" 7.50 (Berlijn, 430 en 505 M.) Nord.scher Abend concert. 7.50 (Munschen, 485 M.) Liederenavond. 7.50 (Munster, 410 M.) Concert. 7.50 2LO en 5XX. Concert Popular classics piano en orkest. 7.50 5IT (Birmingham, 475 M.) Concert 7.5o 6BM (Bournemouth, 385 M.) Con cert," o.a. Ouverture „Rosamunde" (Schu bert). 7.50 5WA (Cardiff, 35 iM.) Concert early Italian opera. 7.50 2ZY (Manchester, 375 M.) Concert door het korps van „the prince of Wa les volunteers". 7.50 5SC (Glasgow, 420 M.) Empire phono flight „Canada". 7.55 5NO (Newcastle, 400 M.) Newcast le and Gatéshead Choral Union, o.a. Ou verture „II sedaglio", (Mozart). 8.10 NSF (Hilversum, 1050 M.) Ned. Chr. Vereen, voor Radiotelefonie. Spre kers Ds. L. D. Poot van Amsterdam en Ds. Butting van Rotterdam. Orgel en zang Medewerking van mevr. A. Schlüter, Bla- ricum (zang). (Zie programma in ons no. van gisteren). 8.20 (Brussel, 265 M.) Causerie ovei „Tomboctou il a un siècle", daarna con cert. 8.50 5WA (Cardiff, 351 M.) Concert. A few Welsh favourites. 9.05 SFR (Radio-Paris, 1780 M.) Frag menten uit „Marouf" van Henri Rabaud. 9.50 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich. Weerbericht. Nieuwstijdingen. Cau serie over: Social life in Moscow to day. Praatjes over tuinieren. 10.50 2ZY (Manchester, 375 M.) Cau serie over Spaansche griep. er mishandeling bij de arrestatie te Scho ten had plaats gehad, had een klacht in gediend moeten worden bij de justitie en ais de officier van justitie de klacht had afgewezen, en men had zich dan tot den minister gewend, dan zou deze zeker een onderzoek hebben gelast. Dat was de juiste gang van zaken ge weest. En nu kan de heer Kleerekoper wel zeggen, dat het hier z.g. Christen anarchisten betrof, die het staatsgezag en ook de rechterlijke macht niet etrkennen, en daarom geen beroep zullen doen op die macht, maar dan ligt 't aan hun eigen opvatting, wanneer hun geen recht zou geschieden. Minister Heemskerk deed den heer ICleerekoper met zijn interpellatie leeiijk in het zand loopen; een poging van den heer Schaper om het socialistische inter pellatie-karretje weer op den harden weg te .brengen, mislukte eveneens. Noch de heer Kleerekoper, noch de heer Schaper bleken in het debat opgewassen tegen een man als minister Heemskerk, die de heele interpellatie ten slotte met een sisser -- niet eens met een motie zag afloo- pen. Donderdag begint de Kamer met de- behandeling der pensioenwetten. UIT DE OMGEVING. Maandagavond bracht het plaatse lijk fanfarecorps „Symphonie"'een se renade aan zijn verjarenden Directeur den heer Uitermerk. Ook werd de jubilaris op hartelijke wijze toegespro ken door Onzen burgemeester, d,e nog in 't midden bracht, de waarschijnlijke verplaatsing van den heer Uitermerk naar een andere plaats, hetgeen de leden van ons muziekcorps ten zeerste zouden betreuren, daar zij dan hun directeur zouden moeten missen. Na afloop der huldiging deed het corps nog een rondgang door het dorp, wat altijd erg in den smaak valt, hetgeen bewees de reuzenstoet (dorpelingen, die er achter liep. Dat zulk plaatselijk muziekcorps voor een dorp zeer huiselijk is, blijkt ook hieruit, dat het de vorige week nog een serenade bracht aan het echt paar van Ankeren (Tolhuis gem. Leimuiden) die dien dag herdachten, dat zij vóór 50 jaar in 't huwelijks bootje stapten. "Brand"! maar niet heusch. Nadat Maandagavond het fanfare corps zijn rondgang door het dorp had voleind en de gemoederen weer een weinig tot rust waren gekomen, werden wij eensklaps opgeschrikt door het luiden van de „brandklok Al de dorpelingen snelden naar de plaats des onheils aan den Friezekoopschen weg en spoediger dan men verwacht zou hebben, was de brandspuit ter plaatse. Daar stond geen huis, geen hooibei^, zelfs geen klein houten schuurtje, ook geen schip of woon wagen, waaraan de eerste gedachte was, maar heel leuk een groote hout mijt, gevuld met teertonnen, oude fiets banden, papier en doozen, kortom, ge vuld met al wat maar hevig brand baar was, in lichte laaien. Het doel van deze grap was, te zien hoe spoe dig de brandweer met haar nieuw modische motorspuit kon uitrukken naar de plaats des onheils om een brand te biusschen en ziet. de hoog gespannen verwachting werd niet be schaamd. Daar komen ze aansnelTn, de mannen, en in minder dan geen tijd was de boel gereed water te ge ven, zoo niet een kleine hapering cTi* belette, hetgeen echter spordiv U was en uit de groote hoevee'hei ter, waarachter enorme krr.cl.t bleek, dat de nieuwe spuit vo

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2