Hoest uw vrouw? Dag-Agenda. Zondag 22 Maart Leiden. Volkssa menkomst gebouw Jeruël, Groenesteeg 16 n.m. 6.30 uur. Zondag 22 Maart Leiden Samenkom k sten v.m. 10 uur en n.m. 7 uur, Jeruël, Middelstegracht. Woensdag 25 Maart Leiden. Leden vergadering Leeszaal „Reuvens" in 't gebouw Breestraat 27 n.m. 5 uur. Woensdag 25 Maart Leiderdorp. Uit voering Chr. Zangv. Excelsior ,Geref. Kerk n.m. 8 uur. Woensdag 25 Maart Leiden. Vocaal- concert der Chr. Zangv. „Ex Animo". Stadsgehoorzaal 8 uur. Woensdag 25 Maart Sassenhelm. Orgelbespeling Geref. kerk, n.m. 8.30 uur, door den heer H M. Keuning Donderdag 26 Maart Leiden. Bijbel- bespreking Jeruël, Groenesteeg, n.m. 8 uur. Donderdag 26 Maart Leiden. Uitvoe ring Chr. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst". Foyer der Stasdgehoorzaal, n.m. 8 uur. Vrijdag 27 Maart Leiden. Hildebrand avond, Stadsgehoorzaal,, n.m. 8 uur. Vrijdag 27 Maart Leiden. Lezing Leidsche Radio Vereeniging, door den heer Swierstra. Oud Hortuszicht n,m. 8 uur. Woensdag 1 April Leiden. Nationale 1 Fihn L. Chr. Oranje Ver. „Neerlands Volksleven in den Zomer", Stadsge hoorzaal. Donderdag 2 April Leiden. Alsboven De avond-,* nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart waargeno men door de apotheek! van den heer |C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. ^zijn dan 25 vellen in gewoon getikt schrift. Zij moeten een motto dragen, dat te herhalen is op een bij het ma nuscript gevoegde verzegelde enve loppe, die den naam en het adres van den schrijver zal inhouden, en zullen moeten worden ingezonden vóór 1 De cember 1925 bij den voorzitter der Ju ridische Faculteit der Leidsche studen ten. „Ex Animo." Het Vocaal-concert, te geven, door de Chr. Zangvereeniging „Ex Animo" op (Woensdag 25 Maart a.s., zal, naar men ons mededeelt, een bijzonder karakter dragen. Het plan: de huldiging van het 3-Oc- toberbestuur uit waardeering voor den inspannenden arbeid van de voorbereiding en uitvoering der luisterrijk gevierde 3- jOctoberfeesten in 1924; doior „Ex Ani mo" in het laatst van het vorige jaar geoppert, zal op dit Concert verwezen lijkt worden. De huldiging zal geschieden door uit voering van het „Wilhelmus", door W. F, Kools bewerkt voor gemengd koor en „Bede voor 't Vaderland", comp. J011- ker, welke beide liederen zijn uitgevoerd in de aubade aan H. M. de Koningin, tijdens haar bezoek ^an Leiden op 3 October 1924. Verder vermeldt het programma o.a. de uitvoering van het door den heer W. F. Kools gecomponeerde en aan „Ex Animo" opgedragen werk ter gelegen heid van het ie lustrum der Vereeniging „Heer, .waar Gij zijt, woont de vrede". De Leidsche Groentenveiling. Gisteravond hield de Leidsche Groen tenveiling „Ons Belang" een vergade ring in „Zomerzorg". Medegedeeld werd dat van B. en W. de officiéele mededee ling was ingekomen, dat de veiling- loods aan de Boommarkt aan „Ons Be lang" is toegewezen. Algemeen werd dit toegejuicht, daar iu verwacht mag worden, dat in de toe komst slechts een groentenveiling zal bestaan. Over de aanschaffing van een nieuw Blectrisch mijntoestel werd nog geen be slissing genomen, daar eerst zal worden onderzocht, of hiertoe zal moeten wor den overgegaan. Verscheidene nieuwe leden werden aangenomen, zoodat het aantal leden, 'dat reeds tot 70 was gestegen, weer be langrijk is toegenomen; en dus een flink aanvoeren aan de veiling verzekerd zal zijn. Besloten werd dat iedere tuinder ge legenheid zal hebben zijn producten op dezelfde veilingvoorwaarden en procen ten als de leden, te laten veilen, zonder eenige andere verplichting. Hierdoor zal de veilingomzet zeer toenemen, in ver band waarmede besloten werd het be stuur met twee leden uit te breiden. De hiervoor gekozenen namen hunnen be noeming aan. Betreffende de levering aan de con- servenfabrleken werd na eenige bespre king met algemeene stemmen vastge steld, dat van de geldelijke opbrengst 'drie procent zal worde., betaald. Na nog enkele zaken van onderge schikt belang waren behandeld, werd de goedbezochte vergadering door den voor zitter gesloten. Huldiging Tmlftë-vliegers. Thans reeds staat vast, dat meer dan 3000 person en aan de huldiging te 'sGra- venhago zullen deelnemen. Het comité te Leiden deelt ons mede, dat de toi nu toe ingekomen vragenlijs ten alle hoop geven, dat ook Leiden flink zal uitkomen, tenvij] men. hoopt dat spoedig iets definitiefs zal kunnen worden bekend gemaakt, betreffende de vereenigingen, die zullen deelnemen. Ook een muziekkorps uit Deiden heeft zich beschikbaar gesteld om mede te gaan naar Houtrust. Voor alle deelnemers belooft het dan ook een zeer interessante dag te worden. Na het défilé nemen de demonstra ties een aanvang. Begonnen wordt met die der renpaar den, daarna voeren de vliegtuigen evo luties uit. Vendelzwaaien, gymnastiek, Schaken met levende figuren, Hockey, Boksen, Schermen, enz. We hopen, dat alle secretarissen voor 22 Maart de gevraagde opgeven zullen ingezonden bij het Secretariaat Pasteurstraat 38a. »Op de Hoo'gewoerd kwam gister morgen het gespan van den landbouwer M. M. uit Hazerswoude (Rijndijk) een meU paard bespannen tentwagen in aanraking met een voor de garage van den heer Stallinga stilstaande auto, doordat de be stuurder niet ver genoeg uitweek'. Van den auto werden een spatbord en een deur ingedeukt, de wagen bleef on beschadigd. Voor de regeling van de schadever goeding werd een bevredigende oplos sing gevonden. Op het marktterrein is gisteren na afloop van de veemarkt een big aange troffen, die daar onbeheerd was achter gelaten. Gisteren is op de Lammermarkt .bij1 het keeren der vrachtauto van L. v. d. B. uit Zwanenburg (Haarlemmer meer) terecht gekomen in de ruiten van een melkwinkel van T. Er werd voor f20 schade aangericht, die de bestuur der zou hebben te vergoeden. BINNENLAND. De Kamerverkiezingen. „Staat en Kerk'1 bevat de volgende candidatenlijst van de Herv. Ger. Staatspartij 1. Ds. C.'A. Lingbeek' te Reitsum; 2. Drs. J. Woldendorp te Gronin gen; 3. G. Nieuwenhuyzen te Den Haag; 4. G. Buising te Rotterdam; 5. ds. L'. ,C. (W. Ekering te Amster dam; 6. A. J, te Loo te Delfstrahuizen; 7. G. J. Prins Jbzn. te Oldebroek; 8. (VV. A. Boers te Amsterdam; 9. B. Renooy te Den Haag; 10. D. B. Michon te Den Haag. Het millioen voor de Olympiade. De afdeeling 's-Gravenhage der Staatkundig Geref. Partij heeft de volgende motie aangenomen: De af deeling spreekt hare diepe smart en verontwaardiging uit, dat in ons, zich nog Christelijk noemend vader land, door een christelijke regeering één millioen gulden wordt voorgesteld te geven als subsidie voor de Olym pische Spelen in 1928 te houden; protesteert bij de regeering tegen het verleenen dezer voorgestelde sub sidie, wegens ontheiliging van den Dag des Heeren, daaruit voortvloei ende en het moreele gevaar daaraan verbonden; besluit deze motie ter kennis van het Hoofdbestuur der Staatk. Geref. Partij te brengen, met verzoek om medewerking van alle afdeelingen der partij en doorzending naar regeering en volksvertegenwoordiging. Onveilig strand. In de volgende week zal het strand tusschen Scheveningen en Wassenaar- sche Weg onveilig zijn wegens het schieten met mitrailleurs op Donder dag en .Vrijdag telkens van 9.30 u. voorm. tot 2..30 u. nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangediend, zijn ineghaald. De wethouderscrisis te Rotterdam. De wethouders-crisis zal waarschijn lijk worden opgelost door het aan blijven van mr. A. van der Hoeven als zoodanig. Zooals men weet was mr. .Van der Hoeven afgetreden, omdat door den Raad het voorstel tot verhaal van pen sioensbijdragen op het gemeenteper- soneel was verworpen en hij daarom de verantwoordelijkheid voor de ge- meente-fnianciën niet langer op zich wilde nemen. De raadsleden J. Schouten (a.r.j, mr. J. A. de Visser (c.h.), en H. E. van den Brule (r.k.) stellen den Raad thans opnieuw voor op de wedde van het personeel1 in gemeentedienst als pensioensbijdragen te verhalen: A. ÖVs pCt. van den pensioengrondslag, be perkt tot f 3000 voor weduwen- en wee- zenpensioen, en B. 3 pCt. van den vollen pensioengrondslag voor eigen pensioen. Dit voorstel is gelijkluidend aan dat van B. en W., hetwelk door den Raad op 27 Febr. werd verworpen. De voor- sterllers meenen het weder te mogen indienen, nu is gebleken, dat de raadsmeerderheid, die dit voorstel af wees en daar door den wethouder voor de financiën tot aftreden noop te, in de vacature niet heeft voorzien. De wethoudeV, die de onthe-ffing van zijn ambt heeft verzocht, wordt aldus te toelichting genoodzaakt, zijn functie te blijven vervullen en ver antwoordelijkheid voor de gemeente- financiën te dragen, hetgeen zij n~ch redelijk, noch billijk achten. Het komt den voorstellers voor, dat zoo de bedoelde meerderheid in de va cature niet voorz et, zii tot plicht heeft ZATERDAG 21 MAART 1925 RECLAME C. A. zijn weer gereed tot hervatting van den strijd. Het voorjaarsseizoen staat voor de deur en daarmede komt weer de vraag naar nieuwe, moderne kleeding, tegen voordeelige prijzen. G. A. hebben zich inmiddels voorbereid om met nieuwe kracht -den strijd tegen de duurte, die zij ruim een jaar geleden aanvingen, -te hervatten. Daartoe wordt het beroemde C. A. Inkoop systeem thans op nog veel grootcre schaal dan voorheen toegepast en wer pen C. A. het volle gewicht hunner enorme organisatie in de balans, ten voordeele van het publiek. Allerwege openen C. A. nieuwe Heerenzaken, heden te Leiden en binnenkort te Zwolle, en overal worden zij geest driftig begroet en met open armen ontvangen. Hoe meer C. A. hunne zaken uitbreiden, op des te ruimer voet kunnen zij i n k o o p e n en des te voordeeliger kunnen" zij verkoo- pen. Ieder, die dus bij C. A. Dames- Heeren- of Kinderkleeding koopt helpt de duurte te beétrijden en handelt in het algemeen belang. Zij, die nog niet geheel en al overtuigd zijn behooren in allen gevalle eerst prijzen en kwali teiten van C. A. te vergelijken, waarna zij onvermijdelijk tot de slot som moeten komen: C. A. is toch voordeeliger! Ook voor Heerenklee- ding! 1499. mede te werken tot die maatregelen welke de wethouder voor de Finan ciën noodzakelijk acht. De bedoeling is het voorstel 1 April' a.s. in werking te, doen treden. BUITENLAND. STAAT EN KERK IN FRANKRIJK. Herriot verdedigt zijn politiek. In een bewogen zitting der Fransche Kamer heeft Herriot gisteren zijn anti clericale politiek verdedigd. Hij begon met te verklaren, dat hij met de opheffing van het gezantschap bij het Vaticaan slechts de door hem afgelegde ministerieele beloften na kwam, beloften, die hij reeds had ge daan toen hij nog lid was van de op positie. Hij zeide verder, dat de wederinstel ling van het gezantschap een politieke maatregel was, de opheffing er van eveneens, daarin was niets, wat het geloof der katholieken (kon veront rusten. Hij herinnerde, dat hij in zijn ant woord op den eersten brief der kar dinalen plechtig verklaard had,- dat geen aanslag zou iworden gedaan op de 'godsdienstvrijheid van geweten. Herriot verklaarde, dat hij plechtig moest protesteeren tegen de rede van den Paus op 10 Februari 1925, waarin deze de Fransche regeering verweet een politiek te voeren, die edelmoedig noch Fransch was. Herriot las vervolgens verschillende lessen van het Fransche seminarie te Rome voor, leerende dat de staat vóór alles een katholieken president moet beschermen en hem met alle middelen zelfs gewapend geweld, tegen zijn tegenstanders moet beschermen. Herriot was van meening, dat sedert den Syllabus geien enkel document een grooteren aanval had gedaan op den geest van de moderne samenle ving dan de verklaring der kardina len. Het was ergerlijk daarin een op roep te lezen tot een actie tegen den wetgever, een oproep, die zich wendt tot de leidende industrieelen en ban kiers. Herriot was het meest verontwaar digd over den aanval van het episco paat op de leekenschool en wees er op, dat de leeken niet de rol van het katholicisme miskenden, dat zeer had bijgedragen tot de geschiedenis der menschheid, toen het niet was het katholicisme der banken, doch het ka tholicisme der Catacomben. Herriot bracht verder hulde aan de kerk toen zij nog de beschermster was van de onterfden, doch hij betreur de het, dat zi.i zich hoe langer hoe meer ftiengde in den strijd der belan gen en de politiek. De la F err om ays eischte van Herriot, dat hij de beleediging zou intrekken, die hij den katholieken had aangedaan, toen hij sprak van het „christendom der banken" en qualifi- ceerde dit woord van Herriot als een onnoemelijke grofheid. Na beëindiging der discussie nam de Kamer met 327 tegen 95 stemmen een motie van vertrouwen in de regee ring aan. DE a.s. PRESIDENTSVERKIEZING. Het verkiezingsmanifest van Otto Braun. De sociaal-democratische candidaat voor het rijkspresidentschap, Otto Braun, heeft een verkiezingsmanifest gelanceerd, waarin hij verklaart, „dat voor den tweeden president der Duit- sche republiek slechts één program ma mogelijk is, dat mijn overleden vriend, rijkspresident Friedrich Ebert, aangevangen heeft." Hij heeft de democratische republiek welke aan alle mannen en vrouwen gelijke staatsburgerrechten geeft, er kend als den eenigen staatsvorm, waaronder het Duitsche volk nog le ven kan. Wij mogen de overwinning niet gun nen aan degenen, zoo gaat de oproep voort, die gisteren nog de republiek bestreden en zich thans nog slechts zeer schoorvoetend voor haar verkla ren. De republiek heeft de oude kleu ren van de Duitsche vrijheid en een heid zwart-rood-goud weer in eere ge bracht; wij willen haar hoog houden; die haar beschimpen,, beschimpen de natie. Wij willen het verleden niet honen, maar wij zijn verplicht leering te trekken uit zijn ernstige fouten. Met onzen tijd is een autocratisch regime niet vereenigbaar. De mondige staatsburger heeft, ook als lid van dc gemeenschap, die een werkzaam aan deel neemt aan het economisch leven, recht op een goede behandeling en een mepschwaardig bestaan. Voorts verklaart Braun zich tegen het federalisme. Het streven hiernaar noemt hij een spelen met noodlottige ideeën uit den tijd, dat Duitschland in tallooze starten en staatjes was verdeeld. Ten slotte herinnert. Braun er aan, met welke wapens van giftige laster- propaganda tot sluipmoord toe, Ebert en zijn medewerkers in verband met zijn vredespolitiek werden bestreden. Thans zien zijn tegenstanders zich genoopt, dezelfde politiek te voeren. Hij roept op tot den strijd voor de groote ideeën, welke Ebert heeft ge volgd. DE SPEELZALEN IN ZWITSERLAND GESLOTEN. De Zwitsersche Nationale Raad heeft zich gisteren met 92 tegen 91 stemmen vereenigd met de opvatting van den Bondsraad, dat met ingang van 21 Maart 1925 alle "speelzalen in Zwitserland gesloten moeten worden. Aangezien de Stendenraad vóór ver lenging van den èluitingstermijn tot 16 April 1926 was, is het aan de stem van de voorzitter te danken dat thans definitief het hazardspel in alle Zwit sersche kurzalen verboden zal zijn. KORTE BERICHTEN. De rijksdagfractie van de Nat. Vrijheidspartij heeft besloten, zich in het vervolg „Völkische iVereeniging" te noemen. De Pruisische Landdag wordt verdaagd tot 31 Maart. De premier verkiezing zal dus na de rijkspresi- identsverkiezingen plaats vinden. Een aardbeving heeft de stad Talifoe, in West-Yunnan (China) ver woest. De plaats staat geheel in brand. iDe gezondheidstoestand van Mus solini baart zijn omgeving ernstige zorg. De politiek'e mederwerker van 'de „Daily Mail" meent te weten, dat Baldwin Lord Balfour zal uitnoodi- gen, de vacature in het kabinet, welke veroorzaakt is door .Curzon's overlij den, te bezetten. Volgens berichten uit Angora zouden de Koerdische opstandelingen totaal gedemoraliseerd zijn. De vertegenwoordiger der Trans- Kaukasische sovjet-republiek bij de uitvoerende commissie der sovjet-unie Narinanoff is te Moskou in den ouder dom van 55 jaar aan hartverlamming overleden. Het Egyptische parlement zal op 23 Maart 'door den koning geopend worden. RECLAME breng haar dan een flesch Abdijsiroop mee, morgen is zii genezen en U dankbaar. GEMENGD NIEUWS. Twee kinderen vermoord. Groote consternatie heerschte gister avond bij den Aanval te 's Hertogen bosch, bij de cutdekking van een ver schrikkelijk drama, dat .rich daar in een der huizen heeft afgespeeld. ^ekere W. A. S. was voor de tweede maal getrouwd en had uit dit laatste huwelijk twee kinderen, van anderhalf en 3 jaar, die giserenmiddag door de oudste dochter, toen zij thuis kwam, op gehangen werden gevonden. De moeder was nergens te vinden. Een paar andere kinderen van S. waren reeds eerder uit school thuisgekomen en op straat blijven spelen, daar zij moeder niet vonden. Van de moeder, die de daad gepleegd moet hebben, is nog geen spoor gevon den. Men vreest het ergste. Donderdag had S. hoogloopende ruzie met zijn vrouw gehad. Een koppige gemeenteraad. De ge meenteraad van Oudelande (Z.-B.) wei gerde vorig jaar, gelden tce te staan voor closetbouw etc., aan de bijzondere school aldaar. Het bestuur die?* school ging daarvan in hooger berr.^s =>ij Ge- Radio-Programma. Wat er vanavond is hearer is. 7.20 2 LO (Londen 365 M.) en 5 XX (Chelmsford 1600 M.) Tijdsein van Big Ben. Weerbericht Nieuwstijdin gen.. Mr. Clifford W. Collinson over: „Through the Canal. 7.50 5 WA (Cardiff 351 M.) en 5 X X (Chelmsford 1600 M.) Concert, orkest, sopraan, bas cn voordrachten. 7.50 5 IT (Birmingham, 475 M.) Con cert, mannenkoor en voordrachten. 7.50,5 SC (Glasgow 420 M.) Concert. 7.50 (Hamburg 395 M.) Concert. 8.05 2 BD (Aberdeen, 495) „A tale of Olsalia" Muziek van Vincert Tho mas. 8.20 (Brussel 265 M,) Voordracht van Herman Teirlinck. Symphonie du Cer- clc Sportif de la Banque d' Outremer. 9.05 SFR Gala-concert, georganis. door „Le Matin." 9.20 PTT (Parijs, Ecólc Sup. 45S M.) Uitzending van „Merlin" fragmenten. 9.50 2 LO en 5 X X Tijdsein van Greenwich, Weerbericht Nieuws tijdingen. 10.50 2 LO en 5 X X Vervolg concert. deputeerde Staten, welke het bestuur in het gelijk stelden. De raad ging van deze beslissing weer in beroep dij ae luuun, doch dit beroep werd niet gegrond ver- kleard. Maar nog bleef de raad weiger achtig. Ged. Staten van Zeeland belegden toen 'n conferentie met gemeente- en school bestuur. Ook daar wezen Ged. Staten B. en W. op hun verplictingen, maar ook dit baatte niet, want de gemeente raad besloot Dinsdag met 4 tegen 2 stem men de gelden niet toe te staaft. Ged. Staten zullen nu den post op de begrooting brengen. De „vrouw", die een man was. De heer Th. P., te Weesp, die ten gemeentehuize ten onrechte stond ingeschreven als be- hoorende tot net vrouwelijk geslacht, welke administratieve fout hem onlangs moeilijkheden bezorgde, toen hij in het huwelijk wilde treden, heeft een verzoek tot het gemeentebestuur gericht, om de ƒ100 kosten, welke veroorzaakt zijn door de gerechtelijke formaliteiten, verbonden aan het herstellen van een fout, voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. hebben hier niet veel ooren naar. Zij wijzen in hun prae-advies den Raad er op, dat de heer P. in het onder havige geval geen recht op schadever goeding kan doen gelden daar de ambte naar van den burgerlijken stand bij het passeeren de akte een passieve rol ver vult, terwijl de akte door den aangever en de getuigen onderteekend is. B. en W. willen echter adressant uit billijk heidsoverwegingen in de kosten tege moet komen, door de helft der kosten voor rekening der gemeente te nemen. De financieele commissie uit den raad adviseert echter, het volle bedrag der kosten door de gemeente te doen dragen. Muizenplaag. Een landbouwer te Dinxperlo, die zijn stroomijt opruimde, ving bij dit werk niet minder dan 325 muizen en bovendien nog een aantal- ratten. Wraak na '20 jaar. Na 20 jaar lang wraak gekoesterd te hebben over een on rechtvaardigheid welke zijn broeder, hem z.i. had aangedaan, kwam een Italiaan Boz genaamd, van Australië naar Lugano in Zwitserland, om zijn broeder te dooden. Na zijn aankomst te Lugano begaf de. man zich naar den winkel van zijn broe der en richtte op hem toen hij dezen achter de toonbank zag staan twee revol verschoten. De koopman werd door de kogels ern stig in arm en schouder getroffen. Eigenaardig ziektegeval. Te Nispen onder Roosendaal cloet zich een zeer eigenaardig ziektegeval voor. In het ge zin van zekeren van G. heeft zich bij 'n 5-jarig zoontje een plotselinge corpu lentie -voorgedaan. Vooral het aange zicht is er zeer door aangetast. Ernstige mishandeling. Op den Aals- meerderüijk te Haarlemmermeer is het dezer dagen 's avonds nogal rumoerig toegegaan. De heer P. M., wonende aan den Uitefweg te Aalsemer liep ter hoog te van den klompenmaker R. B., toen hij onverhoeds werd aangevallen, waar schijnlijk door een tweetal onder den in vloed van sterken drank verkeerende personen, dat vanuit een hinderlaag op hem geschoten en hem zoodanig sloegen dat hij in bewusteloozeiY toestand ge raakte. Iemand, die getuige was van den aan val, zékere H- v. E., en er zijn afkeuring over uitsprak, werd op hetzelfde oogen blik ook een rake opstopper door de onverlaten toegediend, waardoor ook hij zoo in de war is geraakt, dat hij niet meer aan P. M. heeft gedacht. Deze was naar den kant van den ringvaart ge- loopen en is eenigen tijd later door den heer H. G. H. opgemerkt, terwijl hij be wusteloos, gedeeltelijk te water, gedeelte lijk op den kant lag. Zoo heeft hij het slachtoffer naar het café van Meurs ge bracht. waar hij spoedig bijkwam. Hij had een flinke wonde ,boven den neus, waarschijnlijk niet een hard voorwerp toegebracht. Droevig ongeval. Gisterenavond is te* Meerkerk een dreovig ongeval gebeurd. Ongeveer tegen 10 uur was het beweeg bare gedeelte uit de schipbrug geva: - om schepen door te la'.en. Zekere Mid delkoop kwam op zijnjTVls aargi- - .n

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2