s-8* DINSDAG 17 MAART 1925 Dag-Agenda. ''1 Dinsdag 17 Maart Leiden. Openbare vergadering Evangelisatie in België. Spreker de heer J.cDols uit Brussel, voorheen R. K. Priester. Kerkgebouw Hooigracht n.m. 8 uur. Dinsdag 17 Maart Leides. Vergade ring A. R. Prop, club Dr. A. Kiiyper. Huize Feenstra n.m. 8 uur. Dinsdag 17 Maart Zoeterwonde. Huisvlijttentoonstelling in het koor i der Ned. Herv. kerk n.m. 7. 30 uur. j Woensdag IS Maart Zoeterwonde. Huisvlijttentoonstelling in het koor ider Ned. Herv. kerk n.m. 7. 30 uur. I Donderdag 19 Maart Zoeterwonde. Huisvlijttentoonstelling in het koor per Ned. Herv. kerk n.m. 7. 30 uur. Donderdag 19 Maart Leiden. Bijb$J' [bespreking (gebouw Jeruël Gfoenest. tn.m. 8 uur. Donderdag 19 Maart Leiden. Christ. Comité voor Winterlezingen, Dr. G. 'Wisse van Utrecht, n.m, 8 uur. Vrijdag 27 Maart Lelden. Hildebrand avond, Stadsgehoorzaal, n.m. 8 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst jier apotheken wordt van Maandag 16 tot en met 22 Maart a.s. waargenomen door de apotheken v. d. h.h. D. 1. van iDriesum, Mare 76, tel. 406 en W. Pelle j K. Rapenburg 12, telefoon 594. .Kamer, genoemd in alfabetische volg- iorde: J. D. van Beek, Zuidland; F. Bos, [Lonneker; mevr. Buwolda Tonkens, jöosterwolde; J. C. Hesselink, Ruurlo; 'Joh. Michielen, Zwaminerdam; Mr. W. 'Nijgh, HellevoetsluisjiP. J. Rosenboom Bodegraven; A. G. Reitsma, Appelscha, ■3. Oosterman, Rolde; H. D. de Vries en Mr. C. Vervoorn, Herwijnen. Omtrent de overige candidaten wordt nog overleg gepleegd. De stemplicht. Blijkens het V.V. over 't betreffende wetsontwerp hebben sommige leden der Tweede Kamer bezwaar tegen de handhaving van den stemplicht, ter wijl alle sancties op de naleving van dien plicht zullen ontbreken. Andere leden hadden een voorstel tot alge- lieele afschaffing gewenscht. Zeer ve len betreurden het dat de Regeering ie trilogie algemeen kiesrecht, even redige vertegenwoordiging en stem- ilicht uit haar verhand tracht te ruk ten. Rijwlelmerken. Verzoeken tot inwisseling van rij- vielmerken, die tijdens of na het aan- rengen van het rijwiel beschadigd ijn moeten gericht worden aan 's rijks aunt te Utrecht De heen- en terug- ending van de merken moet geschie- '.en op kosten en voor risico van den anvrager. De postkantoren verleenen een tusschenkomst Bescherming van de landarbeiders. Op vragen van het Tweede Kamer- i Loerakker betreffende de indiening in een nieuw wetsontwerp, houdende palingen tot bescherming van de ndarheiders, heeft de minister van beid, handel en nijverheid geant- lord: Het ligt in de bedoeling om, nadat t wetsontwerp, houdende bepalingen besehermig van de landarbeiders, 1 zijn omgewerkt, de indiening van nieuw wetsontwerp te bevorderen, t tijdstip, waarop de indiening van rdanig nieuw wetsontwerp kan wor- r tfegemoet gezien, is thans nog niet i te geven; het hangt af van den nomischen toestand van den land- iw en ook hiervan, of met het te zij- tijd beschikbare personeel der ar- dsinspectie een behoorlijk toezicht - de naleving van de vast te stellen alingen gewaarborgd te achten is. Van de baan. 'aar het „Hbld." verneemt, heeft de eede Kamer aan de Commissie van >porteurs verlof gegeven het Voor lig Verslag over het laatste afdee- sonderzoek van het ontwerp M. O. voorbereidend H. O. tot 15 Mei uit tellen. Dat beteekent practisch, dat ontwerp voor deze zitting van de n is. derne talen op de lagere school. ej. Westerman, lid van de Tweede oer, heeft aan den minister van on- vijs, kunsten en wetenschappen de ende vraag gesteld: de minister bereid, mede te dee- wanneer te wachten is de wijzi- der Lager-onderwijswet 1920, die onderwijs in een der moderne ta in de 5de en 6e klasse der lagere :ol weer mogelijk zal maken, zoo door den minister in de vergade- van 3 December 1924 werd toege- 1 Een radio-debat. :t debat tusschen dr. Van der Mijle ieeze, lid van het Amsterdamsche ité voor behoud van den zomertijd en heer Braat, lid van de Tweede ïer, over de voor- en nadeelen van zomertijd zal worden gehouden op mavond 8 uur 10 minuten voor i microfoon van den Hilversum- n Draadloozen Omroep. Ned. Chr. Radiovereeniging. Programma van den Omroepavond van; de Ned. Chr. Radiovereen., uitge zonden door den zender der N.S.F. te Hilversum op Woensdag 18 Maart, Speciale uitzendavond van het Ned. Jongelings-verbond. 1. Jubileumscatate van het N. J. V, orgel; 2. Lof zij den Heer, etc., zang; 3. Ds. P. Veen, Bondsvoorzitter spreekt over „Wat ieder van het N. J. V. moet weten"; 4. Allegro de Concert van A. Terschak, Fluit en Piano; 5. H. Gordeau,. alg. secr. spreekt over „Ons jongensv en onze jongenskampen"; 6. Larghette van F. Kuhlau, Fluit en orgel; 7. C. Ta bak, alg. secr. spreekt over „Van het goeds dat ik vond in ons Verbond"; 8. Elegie van E. Krenke, Fluit en orgel; 9. C. v. Doorschodt alg. secr. spreekt over „Onze nieuwe taak"; 10. Schwedisch concert van. W. Pop, Fluit en piano 11. Toespraak over „Wat 25.000 jonge menschen moeten kunnen"12. Na het woord de daad13. Eerste en laatste couplet van het Bondslied, Zang, fluit en orgel. Aan het muzikale gedeelte van het programma werken mee de heerenH. J. Beylevelt, zang. D. Lüsschen, fluit, en Mark E. Bouwmeester, orgel. Uit de steenicdQstrie. De Bond van Waalstenfabrikanten heeft aan de werkliedenorganisatie voorgesteld 5 pt. loonsvei'hooging voor het steenmaken en grondsporen; 3 pt. voor steensorteeren en steenschepen. In geval deze voorstellen geen instem ming vinden, wordt alleen het sortee ren met 5 pet. verhoogd. Het minimum basisloon voor 't ovenpersoneel wordt gebracht op 124 per week, indien de productie per week dezelfde blijkt te zijn als in 1924. Is er geen ongebakken steen in voorraad, dan wordt het oven personeel in dienst gehouden tegen een loon als voor de dan te verrich ten werkzaamheden is vastgesteld. De kinderbijslagen worden aan elke fa briek afzonderlijk geregeld. BUITENLAND, DE CONFERENTIE TE PARIJS. Herriot en Chamberlain. Overeenstemming op bepaalde ponten. Chamberlain, die gistermorgen uit Genève te Parijs aankwam, begaf zich tegen 3 uur des namiddags naar den Qua! d'Orsay en had aldaar een lang- langdurig onderhoud met Herriot. Het onderhoud duurde tot 5 uur na middags. Herriot deed persoonlijk Chamberlain uitgeleide en onderhield zich daarbij allervriendelijkst met den Britschen minister. (Voor dat hij afscheid nam zei Cham berlain: „Den volgenden keer zien we elkaar in Londen!" „Afgesproken," antwoordde Herriot. Herriot verklaarde aan de journa listen, dat hij ten zeerste tevreden was en zichzelf gieluk wenschte met zijn betrekkingen met Chamberlain, met wien hij reeds ten aanzien van som mige essentieele kwesties tot overeen stemming was gekomen. Volgens het officieele communiqué wisselden de beide ministers van ge dachten over de problemen der bui- tenlandsche politiek, inzonderheid over het vraagstuk der veiligheid, met het vaste voornemen om in volle- harmonie oplossingen te zoeken, die voor hun beider landen aannemelijk zullen zijn. De 'gedachtenwisseling leidde tot een preciseering van de essentieele punten. De onderhandelingen zullen langs diplomatieken weg in denzelfden vriendschcppel "ken gee'.t w::rd nv ort vriendschappeiijken geest worden voortgezet in vereeniging met ,de an dere geallieerden. i ^1. De Duitsche voorstellen. Na' het vertrek van den Britschen minister werd Benesj Idoor Herriot pjnt- vangen. Chamberlain Kad ï'n dien tijd een gemeenschappelijk onderhoud met ver tegenwoórdigers dier Amerikaansche, Britsche en Fransche pers en beant woordde al hun vragen in het Fransch Hij zeide, met Herriot wel over de Duitsche voorstellen, maar niet over het Protocol te hebben gesproken. Aan beide zijden zullen de mogelijke voordeelen van het denkbeeld' der 'Duitsche regeering worden onderzocht, maar details waren [dienaangaande nog niet uitgewerkt*. Hij vond het echter onmogelijk' iets te doen voor en aleer Duitschland zich tot aansluiting bij den Volken bond bereid verklaart op gelijken voet met de andere staten-leden. Gevraagd naar zijn meening om trent een Pact van zeven mogend heden met Polen en Tsjechoslowakije daarbij inbegrepen, zeide .Chamber lain alleen: „Wij houden het oog op alle grenzen gevesrigd, maar een der gelijk Pact dient nader te worden on derzocht." Hij is voorts optimistisch gestemd omtrent de kwestie der veiligheid en nam van Herriot afscheid in de hoop dat er ten slotte goed werk voor beide landen en voor de wereld zal worden verricht. Herriot over da besprskifflgen. 'Herriot ontving des avond; d: pe-s vertegenwoordigers. Hij verkka.de een pact van vijf of zeven mogend heden zeer wel mogelijk te achten zon der aanvaarding van het protocol. Dit laatste zou evenwel kunnen 'die nen als leiddraad voor een nieuw te ontwerpen pact. Hij achtte de opwinding, ontstaan over de grenzen van Polen ongegrond en verklaarde, dat Frankrijk niet ten koste van Polen de waarborging van zjjn eigen grenzen zal aanvaarden. Ook weigerde hij Duitschlands ont wapening te beschouwen jn verband met eenig pact en vond hij dat de kwestie door het vredesverdrag gere geld i s. De Fransche rJegeering heeft nog geen uitnoodiging ontvangen pm 'deel te nemen aan een nieuwe ontwape ningsconferentie, maar Herriot her haalde de formule, welke de veilig heid met ontwapening en arbitrage verbindt. Frankrijk kan niet buiten veiligheid en arbitrage om over ont wapening spreken. De opwinding in Polen. Uit Warschau en andere Poolsch'e steden worden demonstraties tegen de wijziging van Polen's westgrenzen ge meld waarbij de menigte scheldwoor- i den tegen Duitschland en tegen Enge- land's houding in den Volkenbonds- raad bezigde. DE STAKING IN NOORD-ITALIë: De eischen der arbeiders ingewilligd. De staking in de Lombardijsche me taalindustrie is na de Zondag gevoerde onderhandelingen, waaraan ook Mus solini van zijn ziekbed af heeft deel genomen, geëindigd, nadat de werk gevers, door de bedreiging, dat de staking over geheel Italië zou worden uitgebreid, besloten hadden de fascis tische eischen in zake loonsverhooging in den vollen omvang in te willigen. Naar verluidt, hebben de industri- eelen slechts toegegeven, nadat de re geering de toezegging had gedaan dat zij door een verscherpte tariefwetge ving de industrie bescherming zou ver leenen tegen de buitenlandsche con currentie. Het draadloos concert van Paderewskï Paderews'ki, 'de beroemde p'anist en ex-premier van Polen, heeft Zondag avond gespeeld voor het grootste ge hoor dat hij tot nu toe heeft gehad. In de studio van de „British Broad casting Cortipany" bracht hij een pro gramma ten gehoore, dat naar alle richtingen uitgezonden, met aandacht gevolgd werd door circa tien jmil- lioen menschen. De bladen zijn het er alle over eens dat Paderewski in schitterenden vorm was. Gemeld wordt, dat, toen de groote kunstenaar zijn eigen „Noc turne" speelde, hij zoodanig door ont roering werd aangegrepen, dat hij slechts met de grootste moeite in staat was, door te spelen. Aan het slot van de uitvoering bleek hij zeer verheugd te zijn en tevens diep bewogen door wat hijzelf be schouwde als zijn „groote gelegen heid". Hij heeft laten aankondigen 'dat hij 'drie gramofoonplaten van zijn hand- teeking heeft voorzien. 'De platen zijn opgenomen van stuSken welke hij ge speeld heeft, teneinde deze platen te doen verkoopen aan de hoogste bie ders. De opbrengst ervan zal gege ven worden aan het Ppolsche Witte Kruis. KORTE BERICHTEN. Men vreest, dat wegens radicale tendenzen aan beide zijden de uitslui ting in Zweden tot een langdurig con flict zal leiden. De staking tegen de schoolwetten in den Elzas heeft tot resultaat, dat vele scholen te Sraatsburg en omgeving half ontvolkt zijn. Uit Manchester worden verschillen de gevallen van doodelijken afloop van een ziekte der ademhalingsorganen ge meld. Tusschen Zwitserland en Frankrijk zal een verdrag van verplichte arbitrage gesloten worden in den zelfden geest als onlangs tusschen Zwitserland en Polen is tot stand gekomen. In Engelsche diplomatieke kringen is men van oordeel, dat, alvorens de Amerikaansche ontwapeningsconferen tie met succes kan bijeenkomen, ^erst een voorloopige regeling voor de Euro- peesche veiligheid moet zijn getroffen. Gisteren is de luchtdienst Parijs- AngoraMoskou geopend. Via Kopenhagen wordt uit Peters burg gemeld, dat de roode terreur weer loen.eernt. Talrijke personen zijn in hechtenis genomen, o.a. de Katholieke prelaat Dmowski. Het Engelsche Lagerhuis zal zich 24 Maart bezig houden met de rede, die Chamberlain te Genève over het protocol heeft uitgesproken. De Engelsche koning en koningin zullen Donderdagmorgen uit Londen naar Genua vertrekken. De Fransche minister Van Handel, Ilaynaldy, heeft gistermorgen de econo mische onderhandelingen met den plaatsvervangenden voorzitter van de de Duitsche delegatie. Posse, voortgezet. KERK EN SCHOOLT NED. HERV. KERK. Zestal: Te Enkhuizen, K. A. Bever sluis te GroothuizenFw W. Boers te Ab- bskerk; E. E. Gerritzcn, t? Fïaneker; P. Glas, te Boskoop; C. de Jcng t- Broek op Langendijk' en H. N. IJsbrandy te Hee renveen. Beroepen: te Seroosk'erke (W.), cand A. Sonneveld te Pijnackèr. GEREF. KERK. 1 ,Ttl Beroepen: Te Pijn acker-Nootdorp en te Reëuvvijk'-Sluipwijk. cand. P. van Marei ,te Koudekerk' ai. d. Rijn. Te Werkendam. P. van Dijk! te Zaamsïag". Te St Laurens en te Tienhoven, H. W. H. van Andel, cand. te De- Bilt. Te Kol! urn, p. van Dij'kl te Groningen. Aangenomen: Naar Axel, J. S. Post te Oudega DOOPSGEZINDE 'GEMEENTE. Bedankt: Voor Winterswijk, door O. Nij'dam. te Veenwouden. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. F. M. Muller,, overgekomen van Kerkdriel, werd'Zondag bevestigd bij1 de Ned. Herv. Gemeente te Gorincbem door Ds. G. J. G. de Bel, van Sliëdrecht, met een predicate over i, Cor. 15 vers Des avonds verbond zich! de nieuwe leeraar aan zijn gemeente met de woor den uit 1 Petr. 2:21. Beide keeren Was het kerkgebouw vol. Zondagmorgen werd Ds. P. van Hoven, gekomen van Meliskerkë door Ds. K1. Troost van Naaldwijk bevestigd bij de Geref. Kerk van Honeelersdijk met een predicate over i.Thess, 5 :12 en 13a. Onder veel belangstelling, ook van de zijde van het dag. bestuur der burgerl. gemeente, deed Ds, v. Hoven des avonds intrede met een predicatie over Hebr. 3-1-3. Na de gebruikelijke toespraken tot be vestiger, Kerkeraad, Gemeente, catechi santen, enz. vertolkte ouderling F. J. Looye, de gevoelens der Gemeente en sprakDs. H. Strating van Wateringen, namens de classis, Ds. J. P. A. Ie Roy werd Zondag morgen bevestigd door Ds. L. S. van Zwet bij de Ned. Herv. Gem. te Almelo, waarna hij des avonds zijn intreepredi- catie hield en wel naar aanleiding van Marcus 16:15 (1. ged,). De gebruikelijke toespraken volgden. UIT DE ANTIREVOL. PARTIJ. De A. R. candidaten. Naar wij vernemen is door het Comité van gemachtigden en 't Centraal Comi té aan de afgevaardigden der Kieskring- centrales, die morgen te 's Gravenhage bijeenkomen, de volgende yoorloopige candidatenlijst aangeboden. Hoofdlijs t. i 1 H. Colijn; 2 V. H. Rutgers; 3 T. Heemskerk; 4 J. J. C. van Dijk; 5 L. F. Duymaer van Twist; 6 F. H. de Monté verLoren; 7 J. Schouten; 8 E. J. Beumer; 9 H. Visscher; 10 J. A. de Wilde; 11 C. Smeenlc; 12 A. Zijlstra; 13 J. G. Scheurer; 14 C. van den Heu vel; 15 H. A. Leenstra; 16 Th. Heukels; 17 A. Eolijn; 18 G. Hofstede; 19 P. Berg meijer; 20 H. A. Dambrink. B ij 1 ij s t. 1 H. Colijn; 2 M. van Grieken; 3 K. Kruithof; 4 G. Baas Kzn; 6 P. S. Ger- brandy; 6 J. Terpstra; 7 H. Amelink; 8 G. H. A. Grosheide; 9 J. Severijn; 10 C. v. d. Zaal; 11 K. Meima; 12 R. Koppe; 13 H. van Andel; 14 G. A. Die penhorst; 15 W. Warnaar; 16 P. van Nes; 17 A. van Haeringen; 18 C. Roeterdink; 19 J. Middelveld; 20 'S. Brandsma. Deputatenvergadering. 1 Naar wij vernemen zal de Deputa- tenveo-gadering worden gehouden op Donderdag 23 April te Utrecht. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad Vergadering van Maandag i'6 Maart. Voorzitter de burgemeester, de heer E. Vernède. Afwezig niet kennisgeving de Eeer 'de Kleermaker. Na opening Worden de notulen 'der vo rige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Bericht van door Ged'. Staten goed gekeurde raadsbesluiten. Idem, dat Voorschoten in 1925 f 543,57! zal hebben bij' te dragen in de kosten van den keuringsdienst van Waren. Verder een verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Er kwa men dit jaar 27 gevallen van- ongeoor loofd verzuim voor. Voorts rekening van de bbuwvereeni- ging, welke sluit met een saldo-winst van f 670,58. Ditmaal zal dit bedrag moeten worden gebruikt voor afschrijving pp de bestaande schuld. Van dhr C. v. Meurs, die zijn 40-jarig ambtsjubileum als gemeente-bode vierde, is een dankbetuiging ingekomen voor de betoonde waardeering en de gratificatie. Van dhr v. Amerongen een verzoek om een gratificatie voor het bijhouden der muntgasmeleradminisratie. In handen van B. en W. gesteld, evenals een subsidie-verzoek van de R.K. bewaar school, wier rekening dit jaar weer met een aanzienlijk tekort sluit. De voorgestelde comptabiliteitsbesluiten die een vrij hoog bedrag beloofden, wor den ongewijzigd goedgekeurd. Verhuring van de woning, bëhoorende bij het Ambachtshuis. B. en W. stellen voor, waar de be staande overeenkomst tegen 1 juli is op gezegd, de woning onderhands te verhu ren aan A. M. v. d. Krogt alhier, voor f 15 per maand. Aldus besloten. Beplanting Wijngaardelaan. B. en W. stellen voor, een soort plant soen aan te leggen, een gazon afgezet met hcesfrerbeplanting, die door een haag van harmonicagaas tegen beschadiging zou zijn te vrijwaren. De onderhouds kosten zijn geraamd op f 75 per jaar, de kosten van aanleg op f 550. De bereke-, ning is van de Gebr. Bauw alhier. Dhr Mens, die aanvankelijk bezwaar maakte tegen de plaats, met het oog op den aanleg van gas en rioleering, wordt door den voorzitter en dhr Eggïnk ge antwoord, dat de rioleering waarschijnlijk juist onder het grasgazon zal vallen, zoo dat dit geen bezwaar behoeft te zijn. Dhr Egg ink geeft publieke aanbe-te. dieng in overweging, dat zal op den duin het voordeeligst werken. De voorzitter wil deze gelegenheid gebruiken om beplanting van de school straat te bepleiten. Dhr Egg ink kan zich daar uitste kend mede veréenigen. Deze beplanting is reeds eerder in uitzicht gesteld. Spr bepleit een beplanting met Ulmus Monu- mentalis, een sierlijke, en' momenteel al thans niet dure iepenboom. Dhr D.ijkman wil met de beplanting van de Wijngaardelaan nog een jaar wachten, totdat de omgeving ook vol doende zal afgewerkt zijn. Spr vindt de kosten nogal hoog. De voorzitter wil daartegenover stellen de vooruitgang voor de gemeente, die deze beplanting zal blijken te zijn. 't Zal evenals eerder verfraaide gedeelten een reclame voor -de gemeente zijn. We hebben er al vroeg gemak van. Het voorstel wordt goedgekeurd. Uitpad Wijngaardenlaan. Het voorstel van B. en W. ten. dezen komt neer op het construeeren van een flinke brug, loodrecht op de Wijngaar denlaan, Den heer Mens wordt verzekerd, dat 't een eenvoudige, niet veel kostende brug zal zijn. Aangenomen. Voorstel van dhr Durang enkele door hem aangelegde straten over .te nemen. Aangenomen. Verzoek van dhr J. A. Gerritsen om beslissing op zijn in Juli '24 ingediend' verzoek, een huis te mogen bouwen. Adressant heeft thans toegezegd, het ver plichte bestrate uitpad op den hoofdweg te zullen aanleggen. De voorzitter zegt, dat de adres sant aanvankelijk de situatie niet juist heeft ingezien. B. en W. stellen thans voor, gunstig te beschikken, hoewel de vereischte afstand tusschen de geprojec teerde rooilijn en den weg van 5 M,, hier slechts 4.30 M. bedraagt. Dhr Mens acht het niet een b elang voor de gemeente, dat dergelijke ver zoeken zoolang op een beslissing moeten wachten. Het zou kunnen voorkomen, dat er adressanten waren, die zeiden: houdt je rommeltje maar. De voorzitter merkt op, dat er in 't algemeen door B. en W. vrij vlug ge werkt wordt. Dit verzoek heeft B. en W. langen tijd niet aangestaan. Alleen de overweging, dat het slechts één huis gold, heeft B. en W. over hun bezwaar doen heenstappen. Er moet een goed toezicht op den bouw zijn. anders komt men weer tot de oude slechte toestanden. Men zie maar de Kattenlaan, waar een hoogst gebrekkige situatie heerscht. Dhr Mens vindt het met het ooig op de behoefte aan. woningen niet zoo erg, dat met de verordeningen ietwat het handje "wordt gelicht. Dhr Limburg, wien 'desgewenscht ge antwoord wordt, dat de bepaling, die de straatbreedte op 10 M. stelt, reeds van 1920 is, vraagt, waarom de edel-metaal- bedrij'ven dan nog na dien tijd vergunning is gegeven, om meer naar voren te bouwen in het Benvenutopark. De voorzitter zegt, dat dit eigen terrein was. Verschillende leden merken op, dat hst meestal „eigen terrein" geldt. Maar daar voor moet evengoed de verordening wor den gehandhaafd. Dhr Eggink is het met dhr Mens eens, dat dit verzoek veel te lang heeft moeten wachten. De voorzitter meent, dat de adres sant er 2elf niet veel belang bij heeft gehad, anders was hij wel eens komen kijken. Dhr Mens; wellicht was de eerste k'ooper alweer weggeloopen. (gelach). Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel om het-uitbreidingsplan te wij zigen, als in een der vorige vergaderingen' was in uitzicht gesteld. Niemand heeft bezwaren ingediend. 1 1 Aangenomen. Verzoek om ontljeffing van 'de Veror dening (art. 6) op de open bebouwing. 57. en. "W. stellen voor 'afwijzend te be schikken, aangezien de raad geen ont heffing van art. 6 kan verleenen. In antwoord aan dhr Eggink zegt de voorzitter, dat desnoods 6, en mis schien wel 8 woningen aaneen zouden mo gen worden gebouwd. De zaalc is, dat de aanvrager niet over voldoende grond of medewerkende grondeigenaren be- beschikt. De aanvrager is voornemens, het perceeltje van 10 M. breedte van grens tot grens te bebouwen, zoodat er twee blinde muren zouden ontstaan, wat niet gewens'cht is. Dhr Mens zou de heele verordening wel willen „begraven". Zij drukt veel te zwaar op den woningbouw. De voorzitter waarschuwt tegen het toelaten van verkeerde toestanden. Het algemeen belang vraagt, dat we een bouwterrein resërveeren dat uit aesthetisch oogpunt voor vreemdelingen, enz. aan trekkelijk js. Er wordt reeds aardig ge bouwd, en het zal wel zoo doorgaan. Dhr Eggink wil meer zekerheid heb ben' over de mogelijkheid van adressant' om aan de verordening te voldoen. De verordening mag niet belemmerend wer ken. De voorzitter zegt, dat de adres sant reeds mondeling heeft verklaard,, niet aan de eischen te kunnen voldoen. Dhr Eggink1 wenscht een schriftelijke bevestiging. Besloten wordt, de zaalc zoo lang aan te houden. De Gezondheidscommisrie zal ook nog moeten worden geraadpleegd. Voorstel van den heer J. Braggaar tot wijziging van de verordening op de hef fing van inkomstenbelasting, in ciicr voege- dat in artikel 4 in het vervolg inplaats van „belastingplichtigen die samenwo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2