MAANDAG 16 MAART 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vlschverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Dinsdag verkrijgbaar: SCHELVISCH 0.14 0.26—0.30, SCHOL 0.16—0.30, BOT 0.12, Geh. KABELJAUW 0.28 per pond en 1.TBOKKING EN HARING. J^eiden, 16 Maart 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. Pijnacker, tè Leiden, een ver zoekschrift heeft ingediend ter beko ming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Jan Vossensteeg 32. Leiden, den 14en Maart 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Schouw van wegen enz, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelét op artikel 17 der Veror dening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15., laatstelijk gewijzigd bij Ver ordening van den 6e Fèbruari 1913 (Gemeenteblad No. 4); Brengen ter kennis van belangheb benden, dat te beginnen met Woens dag 1 April e.k. zullen worden ge schouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, bene vens do daarin gelegen of daartoe be- lioorende bruggen en andere kunstwer ken, voor zoover die bijzonder eigen dom zijn. en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer openstaan en alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, be nevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bij zonder eigendom zijn. Leiden, 16 Maart 192p. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, VAN STRIJEN, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van a. A. Prowaseck en H. V/. Stöxen, om vergunning tot oprichting van een bronsgieterij in een gedeelte van het perceel Hoogewoerd, No. 75, kad. Sec tie D No. 1625; 1). de Koninklijke Nederlandsche Grof smederij om vergunning tot uitbrei ding van de grofsmederij op het per ceel Zuidsingel, No. 66-68, kad. Sectie A No. 1128; c., J. P. Creyghton, om vergunning tot oprichting van een koper- en blik slagerij in het perceel Mandenmakers- steeg No. 2 kad. Sectie No. 1288. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 28en Maart eTk. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet let beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verscheeneo, teneinde hunne bezwaren mnodeling toe te lich ten. Leiden, 14 Maart 1925. VAN STRIJEN, Secretaris. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. ten gehoore gebracht. Door Ds. Luuring •\verd een slotwoord gesproken, waarin di recteur en zangers een woord van dank werd gebracht voor den avond van kunst genot aan de aanwezigen verschaft. Nadat gezongen was Gezang 43:6 ging Ds. Luu- ^Vo-ob-d. Oüicieeie aeursnoteermg. WOÜBR'JSSE. Het plan bestaat, aan den muur van het historisch kerkgebouw in ons dorp een historisch persoon te herdenken, dnor het aanbrengen van een gedenksteen wit marmer met gouden letters) n.l. voor Jo hannes Pistorius, den geloofsheld, die in 1522 hier te Jacobswoude het evangelie heeft gepredikt en wiens nagedachtenis men ook hier wil eeren. Een comité heeft zich daartoe reeds gevormd. Het bestuur van de ChV. Oranjever- eeniging alhier besloot op den jaardag van Prinses Juliana, in ,.Immanuël" weder een ledenvergadering te houden. WASSENAAR. Op cle Rijksstraatweg alhier is een wielrenner met zijn rijwiel geslipt, waardoor hij kwam te vallen en zich ernstig aan zijn hoofd verwondde. Na dat een politieagent het eerste ver- "band had gelegd is hij later door Dr. de Haan alhier verbonden en daarna naar zijn woning in Den Haag vervoerd. De Chr. Zangvereen „Zingt den Heer" alhier hoopt a.s. Donderdag avond een uitvoering te geven. Als hoofdnummer hoept zij uit te voeren ■het zangstuk „Jeftha". BOSKOOP. Op de laatst gehouden algemeene vergadering vap de vereeniging „Ge meentebelang,, werd besloten, om nieuw leven in de vereeniging op te wekken om daardoor meer product ef werkzaam te kunnen zijn. Het bestuur is thans als v'ofgt samengesteld: y. v. d. Stam, voorz., J. H.# Mohr, 2e voorz., D. Veerman Jr., secr. en "J. Stolker, penn. De keuring voor den dienstplicht lichting 1926, zal alhier gehouden wor den êp 18 en 19 Maart in het gym nastieklokaal der openbare school. KATWIJK AAN ZEE. Als werkloozen werden deze week ingeschreven: 41 arbeiders. 12 grond werkers, 21 visschers, 9 kuipers, 5 opperlieden en 1 timmerman, te zamen 89 personen. - Het 7-jarig zoontje van den post bode E. alhier, had het ongeluk, met het priksleden achterover te vallen. Hij kwam met het hoofd op den grond en bleef bewusteloos liggen. Hij werd door eenige schooljongens naar zijn ouderlijke woning gedragen. Door den architect v. d. Ram alhier is van de Gemeente een stuk bouwgrond gekocht achter d: A r.ana- straat" in het Zuidelijk gedeelte van ons dorp. Deze grond, 't welk voor heen duin was, is dit jaar van Ge meentewege geëgaliseerd. Wij verne men dat de heer B. plannen heeft, hier 50 woningen te bouwen, hetgeen de behoefte aan woningen zeker ten goede zal komen. De bakker T. alhier werd vorige week bekeurd voor het te vroeg ver- koopen van versch broed. LEIDERDORP. Donderdagavond vergaderde de ver. tot bestrijding der Tuberculose. Deze vereen, waarvan men in 't dagelijksch leven Zoo weinig merkt, werkt z|oo- noodig in alle stilte tot ondersteuning van tuberculoselijders(essen) of daar, waar door versterkende voeding enz. nog veel kan worden voorkomen. Nadat de voorz. de heer J. Hoogen- doorn op gebruikelijke wijze de ver gadering heeft geopend, leest, de secr. de heer J. Meerburg de notulen en daarna het jaarverslag. De vereen, in 1917 opgericht, telt 135 leden. In de eerste jaren werden verschillende ma len lijders aan de gevreesde T. B. C. ziekte ondersteund. De laatste jaren kwamen zelden gevallen voor. Toch heeft de vereen, recht van bestaan, het geen de penn. de heer G. Los aantoon de met feiten, waar de betrokkenen zelf niet in staat waren de onkosten, uit deze ziekte voortvloeiende, te be strijden en de vereen, steunde. De reservekas bevat thans f745.329. Staatsfondsen. Nederl. 1923 f 1000— 6 Nederl. 1922 A 1000— 6 Nederl. 1922 B 1000— 6 Nederland 1919 f 1000 5 Nederland 1918 f 1000 5 Nederland 19l7 f 1000 47a Nederland 1916 f 1000 4 Nederland obl. 3 Ned. certif. N. W. S. 3 Ned. certif. N. W. S. 2L/z Kon.Mij.t.E.v.P.Br.aflOOO.- onderaand.100. Ned. 0.-I.1921 A 1000 7 Ned. O.-L 1921 Bl0006Va Ned. O.-L 1919 1000 6 Ned. O.-I. 1916 1000— 5 "T»d. O.-I. 1923 A 1000 5 «M. 1915 1000 5 y --"te Juli 4 Portia*. 1890 Rusl. 1906 1.. 5 Rusl. 1909 frs. 500 47s Jap. Bin. Sch. 1808-*09 5 Japan obl. Ie serie 47 Mec.afl.obl.doll.00-1000 5 Banken. 'Amsterd. Bank aand. Koloniale Bank aand. N.-I.Hdlsb. f 1000 aand. Rotterd. Bankver. aand. 'cd.Handel-My.Cert. v. A. V.K. 3 Jik - - 394 3 190 1907; 145 146', 160 127 Door vertrek van den heer J. de Graaf wordt in diens plaats als be stuurslid gekozen de heer C. Noorlan- der. Bij de rondvraag worden nog ver schillende zaken besproken. Do- vereen, wordt ingeval van finan- cieelen nood, gesteund door de diaco nie der Geref. Kerk, doch staat bui tendien, geheel op zichzelf. Besproken wordt nog, of de vereen, ook actief op moet treden hij huisves ting, omdat T.B.C. gevallen wel voor komen uit slechte behuizing. Men komt tot de conclusie, dat de vereen, hier géén werkterrein kan heb ben, wel kan 't bestuur hier en daar adviseerend ten opzichte der huisves ting optreden .Ten slotte wordt op een vraag of deze vereen, ook mee kan wer ken om hier een wijkverpleegster te benoemen, tot hulp in gezinnen waar de huisvrouw plotseling door ziekte enz. haar taak niet kan vervullen, ont kennend geantwoord, hoewel de leden als hun persoonlijke meening te ken nen geven, wel voor een dergelijke be noeming te zijn. Men is echter hier ter plaatse niet in staat de onkosten, uit zoo'n benoeming voortvloeiende, te bestrijden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de "heer J. Meerburg de vergadering met gebed. Aan den heer H. D. van Osna- b'rugge aannemer alhier, is als laag- sten* inschrijver gegund de bouw eener boerderij met tas aan den Roombur- gerweg, nabij de Zweminrichting vcor rekening van den heer J. v. d. Stoel te Leiderdorp. i.. l_j SASSENHEIM. Chr. Ger. Gemeente Kerklaan. Woensdag v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. P. Smit van Nieuw Pekela. Biddag voor 't gewas. beentjes werden afgereden. De kleine werd in hoogst zorgwekkenden toestand in het Ziekenhuis opgenomen. Strijd legen de wolven. Het volkscom missariaat voor landbouw heeft, naar uit Riga gemeld wordt, besloten een uit gebreide campagne te órganiseeren tegen de wolven, die volgens de offici- eele cijfers het vorig jaar 52.684 paarden 50.253 koeien en 25.070 andere dieren hebben verscheurd. Voor de campagne zullen militaire de tachementen worden gebruikt. De Soerakarla. Gistermorgen was 'de toestand van "t stoomschip onveranderd hoewel het schip iets meer slagzij had. De motorpomp kan ruim 5 leeghouden, en men is thans bezig, de groote pomp in de machinekamer op te stellen, ter wijl twee duikers doende zijn om de gaten in ruim 2 dicht te maken. Met het lossen der ladig wordt voortgegaan. Welkom, ooievaar. Naar aanlei ding van het deze week te Amsterdam ge beurde dicht Clinge Doorenbos in de Tel.: Bruid en Bruigom zaten samen Oog in oog en hand in hand Voor het sluiten van hun huw'lijk - Op den Burgerlijken Stand. In de wachtkamer gekomen, 1 Lieve deugd, wat zien ze daar? y. - Tijdis geld. Wie stapt daar binnen? Asjeblief. De ooievaar. Kwam 't misschien, doordat de P-r^gom, Dankbaar, blij in hart en ziel, - Tot zijn lieve jSruid gezegd had, Dat het hier zoo goed beviel Waarom of die ooievaar toch' Zco voorbarig wezen wou? Dacht hij, dat hij bij de vroedschap Ook een vroedvrouw vinden zou? Thuis stond immers alles keurig Netjes in de puntjes klaar? Waarom nog niet wat gewacht daiï> Al was het één uurtje maar? Anti-zomertijdelingen, Vindt u dat nu zelf niet kras j Dit geval zou niet gebeurd zijn) Als de Zomertijd er was. J: GEMENGD NIEUWS. Pokken. Zondag is in den Nieuwen Waterweg binnengekomen 't Engelsche stoomschip „Leafield", met de geele vlag in top. Dit schip, dat uit Carnillo (Spanje) kwam met een lading erts, met bestem ming Wm. H. Muller en Co. te Rotter dam, werd onmiddellijk door de.rivier politie tegemoet gevaren, die constateer de, dat zich aan boord van cle „Leafieid" een pokkengeval had voorgedaan. Hedenochtend zou cle patiënt van boord worden gehaald en naar een zie kenhuis worden overgebracht. De overige leden der bemanning, be staande uit 25 koppen, zullen worden4 overgebracht in het quarantainegebouw aan den Schiedamschen Dijk. Zij zullen daar worden ingeënt. Ook cle bootwerkers, die belast werden met het lossen van het schip, worclen in geënt, waarna de ontsmetting van het schip en lading zal kunnen plaats heb ben. Eerst Dinsdag zal met lossen kunnen worden begonnen. Auto geslipt. Zaterdag kwart over vier reed een luxe-auto, die van de richting Muiderpoort kwam met vrij groote vaart in de Sarphatistraat te Amsterdam. Ter hoogte van het miliaire hospitaal slipte de wagen plotseling en sloeg on dersteboven. De eenige passagier, een lieer van middelbaren leeftijd, werd ernstig ge wond uit den zwaar beschadigden auto gehaald en door den Geneeskundigen Dienst naar het O.L. Vrouwegasthuis vervoerd. De chauffeur kwam er met lichte kwetsuren af. Longontsteking-epidemie. Sinds 1 Maart zijn te Chicago 200 personen aan longontsteking en influenza overleden. De laatste twee dagen werden 162 geval len geconstateerd. Onder de stoomtram. Gistermiddag geraakte een ruim driejarig jongetje te Doetinchem al spelende onder de stoom tram, met het gevolg, dat hem beide ACADEMIE-NIEUWS. LEIDEN, 16 «Maart 1925. Bevorderd tot Doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld: „The Bas que Dialect of Marquina" de heer Wil liam Rolla, geboren te Glasgow. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) Groote uitsluiting afgekordigd. STOCKHOLM, 16 Maart (V.D.) De van regeeringswege ingestelde Studiecom missie inzake het Zweedsche arbeidscon flict, heeft gedurende cle laatste weken dag en nacht gearbeid voor het tot stand brengen van een verzoening der dic-n aangaande bestaande meeningsversclril- len. Zaterdag 1.1. publiceerde de regee ring een dringenden oproep aan de res pectievelijke partijen, om nogmaals zich te beraden, welke stappen in het belang van. den arbeidsvrede genomen kunnen worden. De premier en de minister van sociale aangelegenheden hebben Zaterdag met verschillende groepen en met de bemid delingscommissie geconfereerd. Sport en politiek. BERLIJN, 16 Maart (V.D.) Te Lissa bon is ohder den naam van „Sport- blok*' een nieuwe partij gesticht, die slechts op die candidaten stemmen zal die voor de sport zullen opkomen. Ds olievelden in Mesopotamia. BAGDAD, 16 Maart (V.D.) Mr. Kee ling heeft namens de Turksche Petro leum Maatschappij een overeenkomst gesloten voor 75 jaar met de Reege- ring in Mesopotamië voor de ontgin ning van alle petroleumgebieden daar to lande behalve Basra. De maatschap pij werkt met een kapitaal van 1 mil liard pond sterling. Er bij geïnteres seerd zijn Amerikaansche, Britpche, Nederlandsche en Fransche Maatsch., Buis leidingen zullen aangelegd wor den naar de kust van de Middelland- sche zee. Industrie. Calvé Delftaand. Calvé Delft eert. v. aand. Centrale Suiker Mij. aand. Gouda K. Stear-fb. aand. H. Dr. en Kab.-fb. aand. Insulinde Oliefabr. aand. Jurg. Ver. Fabr. gew. a. Jurg. Ver. fabr." p. B. a. Idem C. a Ned. Fabr. v. Werkt, en Spoorw.-mat. serie A a. Ned. Gist- en Spir.fbr. a. Philips Gloeil. fabr. a. Stokvis en Zn. c. v. a. Vereen. Chem, Fabr. a. Volt. Met.kr. lampfabr. a. Am. Bt. Sug. Cy c.v.g.a. Am. Hide en Leather Cp. cert, van pref. aand. American Smelting en Refinang Co. c. v. a. Anac. Cop. Cy c. v. a. Central Leather Cy. waeg Studeb. Corpor. c. v. a. Un. Cig. M. Cy. c. v. a. Un. Stat. Steel c. v. g. a. Un. Stat. Steel c. v. pr. a. Culturen. Comp. Merc. Argent, a. v. d. Linde en Tev. c.v. a. Tels en Co. Hd.-Mg.g. a. v. Nierop'S Hd.-Mij. g.a. Dordts Petr. I.-Mij g.a. V.K. 3 V.K. 3 Gee. H. Petre C. v. a. Ci. Moeara Enim P. Mij. a. Perlak Petr. Mij. „Z. Perlak" P. Mij. p. a. Or. P. Mij. 2000 L. afg. a. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. 119 190 Deli-Bat. Rubber Mij. a. 89 87 Ind. Rubber Comp. a. Kol. Rubber Cult. Mij. a. Oost-Java Rubb. Mij. a. Serb. Sum. Rubb.C.Mij.a. Scheepvaart. Holland Amerikalijn a. 64 63 340 346 Holl. Stoomboot Mij. a. 22 227; Houtvaart N. V. a. Java China-Japan In a. Kon. Holl. Lloyd a. 7 7 Kon. Pakketv. Mij. a. 146 146 Ned. Scheepv. Unie a. 135 136 Rotterd. Lloyd a. 126 128 St.v. Mij, „Nederland" a. 158 158 St.v. Mij. „Noordzee" a. I. Mar. Cy. C.N. Vot. Tr.a 19SA 19 Int. Magine Cy. obl. 6 Cult.-Mij. Vorstenl. a. 167 167' 't Halsv. Amsterdam a. 498 492 124 124'. Jav. Cultuur Mij. a. 370 360 Tabak. Besoeki tab. a. 177; 365 368 Diversen. Blaauwh.-Vriessev. a. M iw Land Gr. c. v. a. Maxw. L. Gr. c. v. i.b. Per. C. Lim. c. v. p.r. a. Spoorweg-Mij. H. IJ. S. Mija. H. IJ. S. M. 1919/'216% H. IJ. S. M. obl. 57s H. IJ. S. Mij. obl. 5 H. IJ. S. M. obl. 1900712 4 Idem obl. 1898/1902 37s Mat.-Exppv.S.S.1920/226 Mij. L E. v. S.S. obl. 57s Idem obl. 1985—1918 5 Idem obl. 1910—1913 47s Idem obl. 1901—1913 4 Idem obl. 1890—1898 37s Atch. Topeka c. v. g. a. Centr. Pac. leRef.hyp.o 4 Ghesap en Ohio c. v. a. Erie Spoorweg gewone a, Kassan C. S. R. gew. a. Idema pr. a. Idem le no. o. 3 Miss. Kans. T. c. v. a. Miss. Pac. c.v. pret. a. N.V. Ontario en W. a. Southern Pacific s. h. a. Union Pac. R. C. v. g. a. Union Pac. R. C.v. Pref. a. Can. Pac. P. C. v. a. Prolongatie 2 V.K. Da besprekingen te Parijs. PARIJS, 16 Maart (V.D.) Briand, Be- nesj en Ishii zijn uit Genève alhier aangekomen. Hevige storm. LONDEN, '16 Mrt. (V.D.) Uit Gi braltar wordt gemeld, dat een hevige storm gewoed heeft boven de oostzijde van de kust. De huizen der dorpen leden schade. Een storm heeft tevens gewoed bo ven de Middellandsche Zee waardoor de Britsche vloot gedwongen werd een schuilplaats te zoeken te Palma. de hoofdstad van Majorca. De dokken en de schepen leden te Algericas en Malaga schade. Vier. vliegeniers vermist. CAIRO, 16 Mrt. (V.D.) Vier Ita- liaansche vliegers, w.o. een hoogge plaatst Italiaansch officier, zijn in den westelijken woestijn verdwenen. Drie motorvliegtuigen, waarin zij zich be-' onden, zijn over de Egyptische gren zen gevlogen, doch moesten wegens een machinedefect in den woestijn da len. De machines zijn gevonden. De inzittenden zijn vermoedelijk door Ara bieren gedood. Marktberichten. AMSTERDAM, 16 Maart 1925. Veem. 545 vette koeien le kw. 1.251.30, 2e kw. 1.101.15, 3e kw. 0.901, 150 melk en kalfkoeien 375525, 74 vette kal veren 11.10, 0.850.95, 226 nuchtere kalveren 12—25, 11 schapen, 694 vette varkens, Holl. Ie kw. 0.890.91, 2e kw 0.84—0.87, Overzeesche 'en Geïaerschc 0.89—0.91, 10 paarden 200325. ROTTERDAM, 16 Maart 1925. Veem 47/ runderen, 182 vette kalveren, 16? jchapen en lammeren, 1375 varkens. Koeien 371/2471/;5057560, ossen 4853"57, stieren 424650, vette kalveivn 70—S5—95—975, schapen 33 - 40, lammeren f3040 per stuk, var kens 363738. KoeRn ossen Aanvoer ruim, hiT del redelijk, prijzen onveranderd. Stieren Aanvoer kort, handel traag prijzen iets vaster. Vette kalveren. Aanvoer goed, han del tamelijk, prijzen hooger, enkeh dieren 21'., ets. hoven noteering. Schapen en lammeren. Aanvoer wel nig, handel matig, prijzen onverande Varkens. Aanvoer goed, handel ta me!ijk, prijzen iets vaster. Voor hc buitenland werd gekocht. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 1G Maart 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolos gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 777.5 Maas tricht. Laagste Barometerst.: 74G.0 Janmaye Verwachting tot den avond v. 17 Mr; Zwakke tot matige zuidelijke tot we telijke wind, meest zwaarbewolk waarschijnlijk droog weer, annvankt lijk zachter. - - Barometerstand. h- De stand van hedenmiddag 3 uur aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 2.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 16 Maart:.G.34 n.m. "Wisselnoteeringen (Amsterdam). 0.595C 11.9" k 2.5C 12.81 12.6: Rome10.2C Oslo38.5? K on ge n 45.2: ohha m 67.4C Weenen 0.003; Praag7.1: Madrid35.5." BEURSCVERZICHT. De nieuwe week werd cp de beurs w< kalm ingezet. Eenige handel ontwikkel zich in Tabakken, die een vaste houdi: aan den dag legden. Vcor de Sumati scorten bestend vrij goede vraag, waara dekkingsaankcopen niet geheel vree: waren. Over 't algemeen was de stci ming niet slecht. Rubberwaarden, waai maar geringe- omzetten plaats vond* konden zich in meerdere gevallen iets koers verheffen. Goed* prijshoudend yi en Olieaandeelen, die slechts op besch 'en schaal verhandeld werden. Kon. vi beterden enkele procenten cn werden den voet gevolgd door Qec. Met de S 'eerwaarden wilde het niet recht vlo'.t 'd.V.A. en eenige minder courante :cn werden eerder iets lager afgedaan, i "checpvaartafd. lag weer bijna geheel bi •11 de belangstelling. Op de afd. 1 'ed.-Indiö. die een zeer kalm voorko n, was voor sommige Ind. e.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3