EEN GOEDE SPIJSVERTERING i het mag gezegd worden dat zoo wel Koor als Solisten ons dezen avond niet hebben beschaamd. Vermelden iwe ook' nog Het oud lid, den heer D. Teske, van Zoeter- .woude die ons nog verrast te met een paar vioolnummers, begeleid met orgel door den heer Jac. van Beek alhier De vereen, kan dan ook weer met voldoening op dezen welgeslaagden avond terugzien, ook wat betreft de opkomst. Ds. Israel dankte aan het eind 'den directeur en Koor, eveneens de aan wezigen voor de goede orde en rust en allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. De afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond alhier, hoopt hedenavond te 7 uur een ledenvergadering te hou den in het Koor der Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Gem. Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk. Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Haspers. WASSENAAR. Bij die gehouden verkooping van een huis aan de Langstraat alhier, bracht dit op de som van f lOflO.Kooper was de heer J. J. Remmerswaalal hier. In de school Zijdeweg hoopt he denavond de heer Zuidema uit Leiden een lezing te houden over het onder werp: „De komende stembus". Deze bijeenkomst is georganiseerd door de „Kiesvereen. „Nederland en Oranje" alhier. OEGSTGEEST. Maandag 9 Maart zal voor de A. R. Kiesv. alhier optreden de heer P. J. Colijn van Gouda met het onderwerp: „Zijn wij reactionair?" HAZERSWOUDE Dinsdagmiddag geraakte een wagen bespannen met twee paarden van de Petroleum-Maatschappij Purol van Lei den op den Voorweg te water, door dat de beesten schrikten van een pas seerende auto van den heer Juffer mans uit Leiden. De bediende der Maatsch. de heer N. Zierikzee, begaf zich met zijn jongen collega te water om te doen wat mogelijk was om de beesten te redden. Hoewel spoedig hulpvaardigs han den uit den omtrek aanwezig waren, om te helpen, kon men niet verhinde ren dat een der paarden verdronk. Het reuzengevaarte werd door de Fa. Gebr. Dekker weer op het droge ge bracht, wat niet weinig kracht ins p n ning kostte. Bij de politie werd aan gifte gedaan van het ongeluk. Woensdag trad in de Geref. Kerk Voor de A. R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" op de heer J. Schouten," lid van de Tweede Kamer, te Rotterdam. Dc voorzitter, de heer D. de Bruijri opende, nadat gezongen was Ps. 89 7 en 8 met gebed, en gaf na een kort inleidend woord aan den heer Schou ten gelegenheid tot behandeling van zijn onderwerp: „Aanval en verweer". In zijn inleidend woord stond spr. stil bij de taak der A. R. partij en wees op haar roeping als principiëele I én historische partij; deed zien hoe noodig het is dat ook het volk be lang stelt in en medeleeft met de I publieke zaak. die niet alleen is een 1 zaak van het Kabinet en de leden der Kamers, maar ook van het volk. Band moet er zijn en contact tusschen kiezers en gekozenen. Spr. wijst vervolgens op het trcurig verschijnsel van p&rtijgroepeering door verschillende elementen, wadrdcor ver brokkeling van kracht ontstaat, die nooit bevordeüjk kan zijn aan 's lands belang en tot bereiking van een voor gesteld doel. Op de vraag was er noodzaak tot oprichting van die ver schillende partijen, die vooral in den laatsten tijd zijn ontstaan, meent spr. te moeten constateeren dat het juist gebrek aan inzicht in de publieke zaak is, die hiertoe heeft geleid. Het wordt gezocht in onderdeeien en het moet juist gaan om de groote hoofdzaak, het alles beheerschende op het terrein van den staat. Spr. -wees er daarna op hoe de A. R. partij wdrdt aangevallen inzake de fi nanciën des lands, In noofdzaak Mi nister Colijn en met hem ook de volks vertegenwoordigers, ómdat zij het re- geerbeleid krachtig hebben gesteund Zeer moeilijk vraagstuk dat van Fi nanciën, want we stonden voor een tekort van 130 millioen. In den breede ging spr. na, wat moest worden gedaan om inflatie voor ons land te voorkomen en zeer duide lijk en bevattelijk werd aangetoond dat het dure roeping en plicht is van den staat om in het belang van het volk, inflatie te voorkomen en daarbij gewezen op de treurige toestanden-in det landen rondom onze erve. Vervolgens werd stil g; staan bij den aanval op het gebied der defensie. In helder licht werd gesteld dat op heffing van leger en vloot onverant woordelijk zou zijn en het dure roe ping en plicht van de Overheid is, de zelfstandigheid voor eigen volk naar vermogen te handhaven tegen over machten van buiten af; maar ook die zelfstandigheid als eigen natie, met fven taal enz. als een groot iedelijk 'v! te beveiligen en naar vermogen c a aren. Het volk heeft recht en RECLAME. is onontbeerlijk voor goede gezondheid. Als assimilatie van het voedsel alleen op onvol, maakte wijze kan geschieden^ verkrijgt het lichaam niet de kracht noodzslkc ijk voor de instandhouding van zijn normaal evenwicht, Dc spijsvertering geschiedt door de inwerking der maagsappen op het voedsel. Doch, als door de eene of andere oorzaak, voornamelijk door overmaat van aciditeit, de samenstelling der maagsappen gewijzigd is, dan volgt slechte of gestoorde spijsvertering onvermijdelijk. Door het gebruik van Gebismureerd Magnesium na de maaltijden wordt overmaat van aciditeit der maag onmiddellijk gestuit en daar de spijsver tering dan op normale wijze geschiedt wordt het voedsel op volmaakte wijze geassi mileerd, ten gunste van het geheele gestel. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar in alle apotheken. Gebismureerd Magnesium Dépot, Jacob Marisplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Lel er op dal gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. plicht dit van .Overheidswege te erlan gen. Met een rkachtig opwekkend woord eindigde spr. zijn met belangstelling gevolgde rede. De voorzitter bracht spr. een woord van dank voor zijn bezielend woord, waarop, nadat gezongen was Ps. 72 11 de heer Schouten voorging in dank aan den Heere. De opkomst was zeer goed. Predikbeurten a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk. halftien en half zeven Ds. Luuring. Geref. Kerk. halftien (voorber. H. Avondmaal) en nam. 2 uur de Kerw. heer Houtzagers, cand. te De Bilt. De jaarvergadering van de Ver een. „Ziekenverpleging" zal worden ge houden op Maandag a.s. des avonds ten half acht ure in café Rodenburg: Donderdag 12 Maart a.s. des avonds ten half acht ure zal de Chr. Zangvereen. „Zang en Vriendschap" onder leiding van haar directeur, den heer N. v. d. Keur van Leiden een openbare uitvoering geven in de Ned I-Ierv. Kerk'. De Raad dezer Gemeente zal a.s. Dinsdag, 10 Maart den voormiddags te 10 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres van de Nationale Commissie tegen het Al coholisme. 3. Adres Gemeentebestuur van Heemstede bestrijding annexatie plannen. 4. Concessie-aanvrage tolhef fing Gemeeneweg met nieuw tarief. 5. Verpachting grasland en tuinland langs den Gemeeneweg. 6. Overeen komst bergplaats Slangenwagen in de Loete. 7. Benoeming Commissie voor strafverordeningen. 8. Af- en overschrij ving Begrooting 1924. 9. Suppletoir Kohier hondenbelasting 1924. 10. Pri mitief Kohier hondenbelasting 1925. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie! Mag ik even? Bij voorbaat dank. Over „canclidaatstelling" schrijft de heer v. Weeren van Sassenheim. Nu wilde ik het gaarne ook doen. Omdat ik op dat terrein onder ons zoowat de oudste en vele papieren heb. Omdat ik persoonlijk bij die „hoofd lijst-kwestie" niet betrokken ben, geen belanghebbende ben. Omdat ik als lid van het Kieskring- bestuur heb meegewerkt en dus mede verantwoordelijkheid draag en in die kwaliteit door het schrijven van den heer W. dus ook ben aangevallen en beschuldigd van oppervlakkigheid. Ik spreek alleen voor mijzelf, zonder medeweten of toestemming van de overige heeren. Ik Treed ook niet op als hun verdediger of namens dat college, doch geheel persoonlijk dp eigen verantwoordelijkheid. Dit om misverstand te voorkomen. De heer W. heeft bezwaren. Allereerst dat er geen vergadering is geweest. Daarbij, dat de samenstelling der geadviseerde lijst niet in orde is. althans niet behoorlijk gemotiveerd. 1. De heer W. beweert, dat Bestuurs- verg. tusschen 5 en 11 daarna vóór of op 18 Febr. de groote vergadering had kunnen plaats hebben. De heer W. vergist zich. Hij is op dat punt zeer naïef, om niet te zeggen oppervlakkig. Ja, als men alles losmaakt van noodzakelijk bijkomende omstandig heden. Als men 100 gulden zaalhuur plus zooveel reiskosten enz. wil uitgeven voor een vergadering om een candi- claten-advies uit te brengen. Maar als de heer W. bedenkt, dat ,het plan van opzet was, en dat dat was noodzake lijk gelijktijdig op clie groote verg. be stuursverkiezing, ingekomen voorstel len enz. op de agenda te plaatsen en een paar sprekers te doen optreden, dan kon het absoluut niet. Moet ik dat nu nog voorrekenen? Op 5 Febr. ontvangt de secretaris advies C. C. Op 6 Febr. telegrafisch Mod. verg ter bepaling Bestuursverg. op 11. Op 7 de convocaties weg. VRIJDAG 6 MAART 1925 Zondag 8 geen postbestelling, dus eerst 9 zekerheid, dat alle bestuurs leden de convpcatie voor 11 bezitten. Veel te kort, daardoor verhindering van velen. Onvoltallige vergadering. Maar enfin. Dat had geku n cl, al was het op die manier niet gcwenscht. We hebben nu niet op 11, doch op 14 vergaderd, wat. waarlijk niet te lang uitgesteld mag heeten. Maar nu verder. Advies vaststellen op 11. Zaal hespreken en sprekers aan zoeken, laat .ons zeggen: klaar op 13. Telefonisch op de verg. geprobeerd, doch dan zijn de heeren niet thuis, of men krijgt vage toezeggingen). Op 14 circulaire-advies, agenda voorstel len enz. ter drukkerij. Laat ons zeg gen, als er vlug gewerkt wordt is alles op 1G ter bestemming. Maar nu moeten de K. V. verga deren. Afgevaardigden gekozen, voor stellen behandeld enz. We nemen 2 x 24 voor convocatie dus op 18 verg. Nu vragen de secretarissen de toe gangskaarten -aan die inmiddels ge drukt zijn. Allen zijn actief: 19 zijn de aanvragen binnen. 20 verzenden, 21 ter bestemming, 22 uitgereikt, 23 ver gadering, ja, als de zaal dan disponi bel is en de sprekers kunnen. Maar dan zijn we er nog niet. Dan moeten de K. V. opnieuw vergaderen om te stemmen. Meent men nu, dat men alle K. V. tweemaal binnen 14 dagen ter vergadering kan krijgen? Heel deze datum-opzet is klare the orie. We hebben in de laatste jaren geleerd, dat het een Anti-i'ev. beginsel is, met de „werkelijkheid" te rekenen. Welnu, de heer W. zal moeten toe stemmen, dat de werkelijkheid geheel anders is. De practijk, waarin steeds tegenvallers voorkomen en alles met 67 K. V. niet gesmeerd loopt, is zoo, dat er van de groote verg. eerst in de laatste week van Febr. sprake kon zijn De vraag ,of die verg. nog gehouden kon worden, is zeer ernstig onder het oog gezien, doch eensgezind was men van oordeel dat dit absoluut niet meer op tijd kon en clus het advies schrif telijk moest worden uitgebracht, gelijk dan ook geschied is. En nu dachten we het nogal zoo net jes voor elkaar te hebben gebracht, toen we de groote verg.- op 18 Maart stelden. Ook in verband met verkrijg bare zaal ruimte, sprekers en voorbe reiding in de K. V. Is de heer W. overtuigd? 2. Zonder behoorlijke motiveering zijn A. Colijn, J. v. d. Molen en P. Berg- meijer afgevoerd. Ja? In schijn. Voor wie het advies C C. -en de 4 argumenten niet goed leest in verband met de samenstelling der Hoofdlijst. De heer W. begrijpt toch zeker wel, dat het Kieskringbestuur publiek geep motieven noemen kan in een circu laire of op een vergadering. Ook het C. C. kan dat niet. Het advies zegt echter genoeg. Maar men moet zoo'n stuk kunnen lezen. Nemen we b.v. punt a. samenstelling club en zien dan naar land- en tuin bouw; dan is de volgorde: C. v. d. Heu vel, Leenstra en Colijn. Maar dat klopt niet met punt cl. anciënniteit, dan had het juist andersom moeten zijn. Zegt dat nu niets? Nemen we onderwijl: Rutgers, Zijl stra, Heukels, v. d. Molen. De laatste nog achter het tusschentijds gekozen lid Heukels. Volgens anciën niteit had J. v. d. Molen daar boven moeten staan. Begrijpt men dan niet. dat het C. C. daarmede iets te zeggen heeft. Althans het Kringbestuur heeft het zóó en niet anders gelezen. De ar gumenten liggen duidelijk in het ad vies C. C. En als men aan het C. C. zou vra gen: waarom is dat? Dan is het-eeni- ge juiste en afdoende antwoord: „Dat kunt ge lezen in ons advies, in punt b .de gevoelens der partij blijkende uit onderhoud met afgev. der Kies kringen. Meer komt men niet te weten en be hoeft men ook niet te weten. Ook de vrijheid om andere namen te plaatsen, is niet van beteekenis in dit verband ontbloot. Was uit onder houd volgens punt d. gebleken dat men prijs stelde op behoud van alle zittende leden, dan zou uitsluitend vrijheid voor volgorde moeten zijn. Eigenaardig is echter, dat de heer W. precies hetzelfde doet als het Be stuur. Hij wenschte War naar, maar dan moest er toch ook een uitvallen. Wie? -En waarom? Dat het kringbestuur 9 nieuwe na men gaf, ligt volkomen in de lijn van wat onzerzijds altijd is vèrdedigd, n.l- groepslijsten. Nu heeft het Bestuur de nationale lijst nog zooveel mogelijk op een groepslijst voor onze K. V. willen doen naderen, door een paar men- schen er op te plaatsen, die bekend heid onder ons hebben. En het is al leen de overweging geweest voor eigen kring niet te veel eischend te willen zijn, die de uitvoering dezer gedachte heeft tegengehouden. Anders was er behalve Warnaar en van Nes, nog wel éen derde op de hoofdlijst geplaast. En eindelijk, waarom deze afgevoer de broederen ten minste niet op de bijlijst gebracht? Vooreerst heeft het C. C. dat ook niet gedaan. In het advies had er op gewezen kunnen worden, dat er wel licht kans was, dat de laag-st geplaat ste heeren daar zouden uitvallen, of de beide nieuwelingen niet overal in aanmerking zouden komen, doch dat ze dan in ieder geval gewenschte na men op cle bijlijst waren. Doch dat ge schiedde niet. En begrijpt de heer W. nu heusch niet, dat clit met manjiien als de afge- voerden niet gaat. Zooiets als: „Nu ja, voor figurant ofplaatsvervanger in een nooit te bereiken toekomst kun- •nen we u no.cv wel gebruiken". Dat gaat eenvoudig' niet. Voor deze raen- schen, die een belangrijke plaats heb ben bekleed en land en partij goede diensten hebben bewezen, geldt een voudig: „Alles of niets." Een behoor lijke plaats op cle hoofdlijst, minstens boven Leenstra en Heukels of in 't geheel niet, ook op geen bijlijst. Heusch, ons advies was niet opper vlakkig, maar wèloverwogen. Met dank voor de plaatsing, H. NIEUWENÖUIJZEN. Zegwaart, 2 Maart 1925. RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN. Op de rol komen voor 98 zaken voor openbare behandeling, 7 voor niet open baar. M. B. en P. v. d. Z. beiden te Leiden, en niet verschenen, hadden op de door den Raad van Arbeid gezonden vraag om inlichtingen deze niet verstrekt, wat getuige Goslinga bevestigde, en waarvoor de Ambtenaar f 10 of 10 dg. 'eischte. Verder werd behandeld een zaak te gen den candidaat in. de rechten L. W. wien ten laste was gelegd, dat hij op den openbaren weg, het Rapenburg, een wapenstok bij zich had gehkd. De ze zaak was inzooverre merkwaardig, omdat beklaagde als lid van de Leid- sclie burgerwacht tevens is onbezol digd agent van gemeentepolitie, of hij als zoodanig tot het dragen van een wapenstok gerechtigd was. De commandant van de Leidsche burgerwacht, de heer Steyns, die als getuige was gedagvaard, verklaarde dat hij indertijd heeft meegedeeld aan de leden der burgerwacht, dat zij ge rechtigd zijn tot het dragen van wape nen Hij heeft daarmede echter bedoeld doch dit had hij er niet tevens bij gezegd alleen die wapenen, die hun worden verstrekt en alleen bij oefenin gen. Beklaagde kon dus daardoor in de meening hebben verkeerd, dat hij in het algemeen tot het dragen van wapenen gerechtigd was. Naar aanleiding hiervan merkte be klaagde op, dat er diis, gesteld hij ware in overtreding, geen schuld aan wezig was. Beklaagde beriep er zich vervolgens op. dat het in beslag genomen wapen geen wapenstok is. Een der rijksveld wachters, die het wapen in beslag ge nomen had, wist niet positief te zeg gen of het al dan niet een wapenstok was. De commandant van de burger wacht daarentegen dat het wel een wapen, doch geen wapenstok was Wat het dan wel voor een wapen was, kon hij niet zeggen. De ambtenaar van het O. M. mr. van 'der Eist, betoogde in een uitvoerig re quisitoir, dat het in beslag genomen wapen, al is het ook van metaal en niet van hout of gummi, een wapen stok is en dat beklaagde, nu gebleken is, dat bij deel uitmaakt van de ge meentepolitie, toch strafbaar zou zijn, omdat het wapen niet tot de uitrus ting der politie behoort. Hij vroeg be- klaagdes veroordeeling tot 4 gld. boete subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen wapen. 9 Beklaagde, die zichzelf verdedigde, bestreed dat het in beslag genomen wapen een wapenstok is. Doch ook al was het wel een wapen stok, dan nog zou bekl. vrij moeten uitgaan. Dit volgt uit art. 3. sub 2 der Wapenwet. Immers, volgens dit arti kel is het verbod tot het dragen van wapens niet van toepassing voor hen, die deel uitmaken van de gemeente politie. De kantonrechter schorste hierop do verdere behandeling van deze zaak tot a.s. Woensdag, om den wapenhan delaar als deskundige te hooren om trent de vraag, of het wapen al dan niet een wapenstok is. W. J. E. koopman te Leiden, heeft met een auto snel gereden, wat bekl. zich niet kan voorstellen. De agenten Teunissen en Slot ver klaren dat beklaagde 35 K.M., zeker harder dan 15 KM. heeft gereden. Eisch f 10 of "10 dagen hechtenis. J. van S. te Leiden, heeft van teel- land van C. v. d. Spek, spoorwegarbei der te Leiden, eenige kooien wegge haald. Getuige Van Tuijl, ook spoorwegar beider te Warmond, heeft den man op zijn rooftocht ontmoet. In het geheel waren 'n 15 kooien weggehaald en wat spruitkool. Eisch f5 of 5 dagen hechtenis. J. Br. te Leiden, heeft in den Bosch- huispolder kippen laten loopen op land van K. v. d. Vliet, die vooraf een ci viele vordering stelde voor de geleden schade. Bekl. was niet verschenen ,doch had geschreven dat hij de schade wel wil de vergoeden, waarvoor getuige dan wel eens hij bekl. zal aanloopen, wat nog wel van invloed zal zijn op het vonnis. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis. M. M. S. vr. van R. te Leiden heeft toegelaten, dat haar dochtertje te vroeg verseh brood verkocht. Bekl. had -geen order gegeven en wist niet welk dochtertje het verkocht had. Mej. Erades was er, om te bevesti gen, dat het gebeurd was. Eiscli f3 of 3 dagen hechtenis. G. v. d. Z. vr. Ch. te Leiden had het gehaald. Eisch f 3 of 3 dagen hechtenis. L. P. O. arbeider te Sassenheim, die vorige week was verschenen voor het zich zonder vergunning ophouden in de plaats van Baron van Heemstra, was er weer, doch nu ook de verbali sant, de gemeenteveldwachter v. d. Eist. Deze als getuige gehoord, ver- klaarde dat de overtreder de broer van beklaagde was. Eisch vrijspraak. «Bekl. informeerde nog of hij nu de schadevergoeding kreeg, doch daarvoor kreeg hij geen hoopvolle toezegging. In de zaak van J. Gr. vr. O. te Voor schoten, werd nu nog de melkboer Emeis gehoord, die niet veel nieuws naar voren bracht, en niet kon ver klaren; of de vrouw de keurmeesters al gezien had voort de melkaflevering. Eisch f 100 of 20 dagen hechtenis. De gemachtigde meende, na het reeds door hem aangevoerde, thans van het woord te moeten afzien. Uitspraak in deze zaak over 8 dagen M. W. D. vr. K. te Katwijk aan Zee, heeft ook te vroeg versch brood ver- kocht. H. van Duin, 12-jarig scholier, had het voor zijn vader gehaald. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis. W. F. Br. schipper te Leiden, heeft op een boot zonder achterlicht gevaren waarvoor f 3 of 3 dagen hechtenis ge- eischt werd. Bekl. zag liever zijn haas gedagvaard, want hij werkt niet graag voör bekeuringen. De Kantonrechter zal nog eens zien. N. M. L. kantoorbediende te Leiden, heeft zonder licht gefietst, wat den Ambtenaar f 3 of 3 dagen deed eischen In verband met het niet te hooge maandgeld zal de kantonrechter goe dertieren zijn. J. C. O., slager te Leiden, heeft te lang laten werken en geen arbeidslijst voorhanden gehad. Eisch 2 maal f3 of 2 maal 2 dagen. D. H. te Leiden, heeft met een on verlichte zolderschuit gevaren, waar voor f 3 werd geëischt. J. Sch., arbeider te Noordwijk, heeft aldaar op de trambaan geloopen, waar zulks verboden was. Er werd vroeger nooit naar gekeken., zegt cle beklaagde. De ambtenaar eischte f2 boete. P. v. d. Br. visscher te Leiden, heeft" in een roeiboot een zegen vervoerd na zonsondergang Bekl. ging naar zijn vischwater; het viel hem tegen dat de politie de zegen meenam. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de zegen. Hierna kwamen nog eenige leerplicht- zaken, waarbij, behoudens een paar gevallen van 50 cents, f3 boete of 3 dagen geëischt werd. Land- en Tuinbouw. Uitvoer van paarden uit België. Wij ontleenen aan het „Zeeuwsch Landbouwblad" de mededeeling dat de fokkerij van het Belgische trekpaard zich in België in de periode na den oorlog door een bijzondere activiteit gekenmerkt heeft. Uit de jongste statistieken blijkt n.l. dan van Jan. tot en met Nov. '24 België niet minder dan 19.257 volwassen paar den heeft geëxporteerd boor een waar de van 79.95 millioen frs., en veulens voor 4.4 mill. frs. (In 1924 bedroeg dej uitvoer van paarden boven 3 jaar uit Nederland ruim 16.000 ter waarde van 8.8 mill. gld. en van de paarden be neden 3 jaar ruim 7000 ter waarde van 2 mill, gld.) Een land dat door de Duitsche le- gerrequisities zich aan het einde van den wereldoorlog bijna geheel zonder een enkel paard bevond, kan op een dergelijke prestatie trotsch zijn. Hoe wel het voor-oorlogsche export-cijfer (36.000) nog niet is bereikt, is men toch reeds aardig in die richting opgescho ten. Nederland importeerde in 1924:, 2900 Belgische trekpaarden en 252 veu lens. Duitschland, dat voor den oor log 9/10 der Belgische export-paarden aankocht, neemt ook nu weer dc eer ste plaats in met een 'invoer van 9500 stuks, terwijl Frankrijk dat in 1923 de beste afnemer was, in 1924 naar den tweeden rang is verhuisd met een in voer van 6700 volwassen ^paarden ca 1745 veulens. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6