DINSDAG 3 MAART 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 3 Maar: Leiden. Evangelie prediking met lichtbeelden, Gebouw Jeruël, n.m. 8 uur Groenesteeg. Woensdag 4 Maart Leiden. Verga dering Federatie van Ned. Herv. Dia conieën. Spreker Prof. dr. Slotemaker de Bruine, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag 4 Maart Leiden, Gezellige Jaarvergadering Ned. Chr. Reisver- eeniging, n.m. 8 uur (Graanbeurs). Woensdag 4 Maart Hazerswoude. Anti-Rev. Kiesv. Spr. de heer J. Schou ten, Geref. kerk, 7 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Lezing met Lichtbeelden over Z.-Afrika. Spre ker de heer L. Penning, „Prediker" 8 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Bijbelbe spreking n.m. 8 uur, Jeruël, Groene steeg. Woensdag 11 Maart Leiden. Hulpver. van den Geref. Zendingsbond in Ge bouw „Prediker." Dagelijks: \yassenaar Kunstzaal „De Rietvink" (Stoeplaan, hoek „de Kie vit") van 17 Febr. tot en met 15 Maart 1925 Tentoonstelling Schilderwerken van 15de en 16de eeuwsche meesters. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart waar genomen door de apotheken van de hee- 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. ren G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 1313. grooier zal zijn dan het getal plaatsen, dat door de opheffing van die inrichting zal verloren gaan. En als men nu bedenkt, dat het getal bedden in de tweede- en in de tusschen- klasse in totaal slechts 14 bedraagt, dan mag men zeker niet van een groot te kort spreken. .OpJk in het St Elisabethsgesticht en in het Diaconessenhuis moeten wel eens pa tiënten werden afgewezen, doch dit mag ."niet als regel worden beschouwd. Intussc'hen i» cms bij onderzoek' geble- k'ei\, <dait fc'ij de besturen van het St Elisabethsgesticht en het Diaconessenhuis reeds plannen in vergevordenden staat van voorbereiding zijn, om tot be^ngrijke uit breiding van die inrichtingen te geraken en dat, zelfs wat het St Elizabethsgesticht betreft, die pannen reeds in zooverre ver wezenlijkt zijn, dat het van de gemeente 'aangekochte perceel Nieuwe Rijn 66 bin nen eenige dagen in gebruik kan worden genomen. Daardoor verkrijgt het gesticht al aanstonds de beschikking over 36 bed den. Voorts vergete men niet, dat het nieüwe Academisch Ziekenhuis langzamerhand zijn voltooiing nadert en dat het getal beschik bare bedden daarin veel grooter zal zijn, dkn in het tegenwoordige gebouw. Wij meenen hiermede te hebben aange toond, dpt de bouw van een gemeentelijk ziekenhuis met het oog op de verpleging vaii tweede klasse patiënten en die der tus- schenklasse niet noodig is. En nu de patiënten der derde klasse. Dë directeur van den geneeskundigen dienst beantwoordt de vraag, of voor deze patiënten gebrek aan plaatsruimte bestaat, bevestigend, althans in één enkel opzicht. De opheffing van het Waalsche Hospi taal, in welke inrichting slechts 15 derde klasse bedden aanwezig zijn, is hieróp van geen noemenswaardigen invloed. De gewone patiënten, (zelf betalende Rijks- en Gemeentepatiënten), kunnen in liet Academisch Ziekenhuis, het St Elisa bethsgesticht en het Diaconessenhuis steeds plaats vinden. Maar er is een -zekere categorie van pa tiënten, waarvoor veelal geen plaats iseen omstandigheid, die ons dikwijls vee! zorg heeft gebaard. Het zijn patiënten op ze^r gevorderden leeftijd, behept met chroni sche of ouderdomskwalen, en die niet steeds behoefte hebben aan medische hulp, maar bijna uitsluitend aan zorgvuldige ver pleging, een verpleging die zij. in het milieu waarin zij geplaatst zijn. niet kun nen verkrijgen. Voor deze patiënten is in de drie be staande ziekeninrichtingen geen plaats. De verwijzing van den directeur van den geneeskundigen ic&ejist naar zijn aan ons college uitgebracht rapport betreffende zie- kenhuisverpleging, omtrent welk rapport wij u ter zijner tijd een voorstel zullen doen, heeft dan ook betrekking op de Verpleging van deze ouden van dagen. Maar ook ten aanzien van deze ver pleging is, sedert de indiéning van dat rapport, hulp komen c /..-.cpn. Zooals wij toch reeds opmerkten, zal binnen betrekkelijk korten tijd de uitbrei ding van het Diaconessenhuis tot stand komen. De directie verzekerde ons, dat dat dan. ook gelegenheid tot opneming van deze chronische patiënten zal bestaan. Dët' Ai'rectje van het St. Elisabethsge- sticht heeft veel grootscher plannen. Behalve de uitbreiding door bijtrekking van het perceel Nieuwe Rijn 66, zal nog een grootere uitbreiding plaats hebben aan de zijde van de Middelstegracht en aan die van de Hooigracht. Maar daarenbo- 'ven verleende de directie ons inzage van een plan voor den boüw van een rusthuis voor personen van verschillende richting aan den Heerensingei, in welk rusthuis een afzonderlijke afdeeling wordt bestemd voor hen, die voortdurend verpleging noodig hebben. Ook in deze inrichting zullen de door ons bedoelde patiënten in voldoend aan tal kunnen worden opgenomen. Ter tegemoetkoming aan de thans be staande behoefte heeft de directie ons nu reeds de noodige medewerking toegezegd.' Indien wij nu hieraan de gegronde ver wachting toevoegen, dat ook voor deze patiënten in het Nieuwe Academisch Zie kenhuis meer plaatsruimte zal beschik baar z.ijn dan in het oude gebouw, dan gelooven wij wel te mogen beweren, dat RECLAME Keelontsteking1 catarrh, bronchitis, schorheid. Gebruik AKKER's Abdijsiroop 1 ook voor de bovenbedoelde patiënten op afdoende wijze kan worden gezorgd. Zooals wij reeds hiervoren aanvoerden, kan het richtingsbezwaar en het bezwaar tegen het demonstreeren van patiënten niet gelden voor motief voor,gebrek aan verpleegruimte. Maar deze bezwaren ko men' ons bovendien voor te zijn denk beeldig, in elk geval zeer overdr:- En het Diaconessenhuis èn het St Eli sabethsgesticht genieten een reputatie bij uitnemendheid: de verpleging zou in een gemeentelijk ziekenhuis zeker niet beter kunnen zijn. Geestelijken van elke religie hebben er steeds vrijen toegang en kunnen htin. pa tiënten te allen tijde geestelijken bijstand verstrekken. Van eenigen godsdienstijver tegenover de patiënten is in die gestichten geen sprake. Zou men een gemeentelijk ziekenhuis gaan oprichten, dan zou dit uit den aard der ,4aak een m'eutraal ziekenhuis zijni. Maar zoo vragen wij hoe zouden •vrij dan moeten handelen met patiënten, die in een inrichting wenschen verpleegd te worden, uitgaande van een bepaalds godsdienstige gezindte? Zouden wij deze patiënten moeten laten verplegen in een der beide bestaande inrichtingen, ten koste van on2e eigen stichting? Men bedenke wel, dat. wat voor den een geldt, ook voor den ander moet gelden. Voor hen, die een- neutrale verpleging wenschen, is het Academisch Ziekenhuis de aangewezen inrichting, waarin men thans verpleging kan vinden voor eigen rekening en voor rekening van gemeente wege. Wat nu betreft het demonstreeren van patiënten in het Academisch Ziekenhuis, merken wij op, dat de verhalen daarom trent zeer overdreven zijn. Men doet het voorkomen, alsof alle patiënten dagelijks bezocht worden door een leger van studen ten. Niets is minder waar dan dat. HeJ bezoek der st.udeerende jongeliedep is niet zoo groot en beperkt zich in hoofdzaak wat het ziekbed betreft, tot moeilijke ge vallen en voorts tot operaties. Aan het 2iekbed wordt slechts een 4-tal studenten tegelijk toegelaten. En nü 'vragen wij: Is dit nu werkelijk zoo onaangenaam? Lijkt het niet onaan genamer dan het inderdaad is Laat men toch eens* bedenken, dat men nimmer be kwame medici verkrijgt, indien de studie zich pfiiet kaïn uitstrekken tot het ziekbed. En dan rijst ook nog de vraag: Heeft men dan zoo weinig voor de wetenschap, en voor elkander over? Wil men dan zoo ongaarne medewerken aan het verkrijgen van kennis, die voor anderen tot zegen kan 2ijn? Hoevele ziekten of kwalen van kinderen zouden genezen zijn, indien men die der ouders gekend ha:l. En die ken nis kan alleen worden bijgebracht aan het ziekbed en in de operatiezaal. Nu denke men niet, dat alleen het Academisch Zie kenhuis tot leerschool dient, integendeel, ook in de beide particuliere ziekenhuizen b is men niét met den operateur alleen. Ook daar zijn meerdere medici, verpleegsters en anderen bij de operatie tegenwoordig. Mocht het bovengeschetste bezwaar ech ter zoo sterk gevoeld worden zöo schrijft de directeur van den geneeskundi gen dienst dat men tegemoetkoming hieraan noodzakelijk acht, dan zou kun nen vwfden verzocht, het Academisch Ziekenhuis voor klasse-patiënten in te richten. Hoewel wij uit den aard der zaak bereid 2ijn een verzoek in dien geest tot da re geering te richten, achten wij dïUniet noo dig èn meenen wij, dat de bezwaren meer komen van de zijde van bloedverwanten, en kennissen, dan van de zijde der patiën ten zelf. Wij meenen. met het vorenstaande te hebben aangetoond, dat een tekort aan- zièkenhuisruimte in deze gemeente niet bestaat en de bezwaren, door de voorstel lers tegen de bestaande ziekeninrichtingen geuit, voldoende te hebben weerlegd. B. en W. vestigen ten slotte de aandacht er op, dat de kosten van dea bouw van een gemeentelijk ziekenhuis exorbitant, hoog zullen zijn, en eveneens die van de exploitatie. Zij geven den raad in over weging, niet iti het voorstel van den heer Witman s en mevrouw Dietrich-de Rooy te' treden. Opzichter plantsoenen. Ter benoeming van een opzichter dér plantsoenen in den rang van tech nisch ambtenaar 2e kl. is door B. en W. aan den Gemeenteraad de volgen de voordracht aangeboden. 1. J. Jon ker, opz. der plantsoenen te Kampen en 2. K. G. Kroes, id. te Enschedé. Ontslag gevraagd. Mej. L. C. H. Roelants heeft eervol ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de Meisjesschool voor U.L.O. Mej. G. J. M. Hoeks heeft eervol ont slag gevraagd als onderwijzeres in het handteekenen aan de Meisjesschool voor U.L.O. B. en W. stellen aan den Gemeente raad voor deze verzoeken in fe wil ligen. Bewaarscholen. Ter voorziening in de vacature van lid van de Comm. voor de Bewaarscho len worden door B. en W. aanbevolen de dames C. J. M. Coebergh en Th. L. Elshof. N. V. v.h. W. Hoogenstraaten en Co. Gistermiddag werd in „In den ver gulden Turk" opnieuw een buitenge wone vergadering van aandeelhouders der N. V. Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen voor heen W. Hoogenstraaten en Co. Lei denAlkmaar gehouden, Deze verga dering was bedoeld als voortzetting van de aandeelhoudersvergadering van 19 Februari j.l. waarop het voor Statutenwijziging vereischte aandee lenkapitaal niet aanwezig was. Verte genwoordigd was thans een aandee lenkapitaal van f 172.000, uitbrengen de 137 stemmen. Aan de orde kwamen eerst de voor stellen van den heer Van der Werf. Deze .wilde n.l. inplaats van over te gaan tot afstempeling van. 50 pet. op de aandeelen, zooals commissarissen in de vorige vergadering voorstelden, een obligatieleening aangaan onder hypothecair verband op de onroerende goederen der N. V. met jaarlijltsche termijnen van aflossing. In het door commissarissen op dit voorstel uitge brachte prae-advies„ wordt o.m. opge merkt, dat dit voorstel zeer zeker de voorkeur zou verdienen boven dat van commissarissen. Het is echter niet mo gelijk door dit voorstel de geleden ver liezen uit de boeken weg té werken, zoodat de commissarissen meenen hun eigen voorstel te moeten hand haven. Het voorstel Van der Werff wordt verworpen. Eveneens wordt verworpen een voorstel Van der Werff om het aantal commissarissen van zeven op vijf te brengen. Een voorstel Van der Werf om in de statuten een bepaling op te nemen dat inventarisatie zal moeten geschieden door een commissie bestaande uit de directie en drie commissarissen, wordt verworpen. Eveneens wordt verworpen een voor stel Van der Werff om een presentie geld vast te stellen voor het bijwonen van de aandeelhoudersvergaderingen en de vergaderingen van dep raad van commissarissen (de thans bestaande toestand, dat de commissarissen f300 per jaar ontvangen als minimum blijft derhalve gehandhaafd. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna besloten tot statutenwijziging, waardoor het aandeelenkapitaal met 50 pet. wordt verminderd., door afstem peling der aandeelen. Enkele andere kleinere statutenwij zigingen worden eveneens z.h.s. goed gekeurd. Aan de orde komt daarna een voor stel van den heer De Gooyer, commis saris, om tot zevenden commissaris te benoemen den heer A. B. A. van Ketel te Overveen, oud hoofd-directeur dei- Nationale Bankvereeniging. De president-commissaris, de heer Wensinck, deelt mede,, dat het voor stel De Gooyer door den raad v. com missarissen wordt gesteund. De heer De Gooyer, zijn voorstel toelichtend, zegt dat de financieele tbestand der N.V. het noodig maakt dat een finan cieel deskundige als de heer Ketel zitting houdt in dezen raad van com- .missarissen. Dr. Desertine merkt op, dat reeds één der commissarissen een financieel deskundige is. Wanneer commissarissen het noodig achtên, óm nog een zevenden commissaris te be noemen, dan zou spr. een lid van de familie Hoogenstraaten benoemd wil len zien, daar deze groep toch in hoo- ge mate bij de N.V. is geïnteresseerd. De heer De Gooyer is van meening dat sinds er een beroep is gedaan op de geldmarkt, de N.V. geen familie zaak meer is, zoodat men geen reke ning kan houden met de wenschen van de familie Hoogenstraaten. Spr. dringt met klem aan op de benoeming van den heer Ketel. Dr. Desertine merkt op, dat het onmogelijk zal zijn de familie Hoogenstraaten uit te scha kelen,- omdat de actions de puissance in haar bezit zijn. Zij zal van dit recht nimmer afstand doen. De heer Carl Driessen vraagt of de benoeming van een zevende commis saris wel noodig is. Spr. heeft bezwa ren tegen het voorstel de Gooyer, om dat het weer meerdere kosten geeft. De voorzitter en mr. Fokker ontken nen dit. De voorzitter merkt op dat aan alle voorwaarden der statuten ten opzichte van het voorstel-De Gooyer is voldaan. Hoe commissarissen tot overeenstemming zijn gekomen doet niets ter zake. Met 95 stemmen wordt daarna tot commissaris benoemd de heer A. B. A. van Ketel te Overveen. 44 stemmen waren in blanco uitge bracht. De vergadering wordt daarna gesloten. (Hdbl.) BINNENLAND. Wijziging der Drankwet. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging der Drankwet. Hoewel een algeheele herziening van de Drankwet noodig is, heeft de regee ring gemeend zich niet te mogen ont houden van de indiening van dit wets ontwerp, waarbij de Drankwet op en kele punten herzien wordt, omdat in den laatsten tijd op een tweetal pun ten zulk een wantoestand is ontstaan, dat onverwijlde voorziening geboden is. De huidige wet beperkt het aantal logementsvergunningen niet en stelt evenmin eischen, waaraan logementen moeten Voldoen om voor een vergun ning in aanmerking te komen. Inzonderheid in de laatste jaren is het aantal logementsvergunningen zeer sterk toegenomen. Veelszins wor den zij misbruikt en benut tot schen ken aan niet-logeergasten.. een kwaad, dat in verband met de ligging en de talrijkheid der z.g. logementen, be zwaarlijk kan worden onderdrukt. De regeering heeft dan ook gemeend mede gelet op den aandrang in de zen van provinciale en gemeentebestu ren een wetsvoorstel te moeten doen, krachtens hetwelk enkele een voudige eischen gesteld- kunnen wor den, waaraan een logement moet vol doen, om als zoodanig voor een ver gunning in aanmerking te komen. Uiteraard moet men daarbij reke ning houden met het tusschen ver schillende gemeenten bestaande onder scheid; voor logementen in de groote steden moeten andere eiscshen gesteld worden dan voor die in een kleine plattelandsgemeente. Voortaan zal dan nief meer voor elke woning welke met vaak moeilijk te ontmaskeren schijn voor logeergas ten schijnt te zijn ingericht, een loge mentsvergunning kunnen worden ver kregen. Bovendien is het gewenscht, dat Ged Staten wanneer gegronde vrees be staat voor misbruik, een .vergunning kunnen weigeren en intrekken. De tweede misstand, waarin het ont werp verbetering poogt te brengen, is het volgende. Vele vergunninghouders verpachten hun vergunning in dier voege, dat zij de z.g. pacht innen, doch verder niets met het bedrijf uitstaan de hebben. Herhaaldelijk worden de eigenlijke bezitters van de „zaak" onder bedrei ging van verplaatsing der vergunning tot bovenmatige verhooging der pacht gedwongen. Aan deze uitbuiting dient een einde te komen. Bovendien is deze praktijk in strijd met de strekking der Drankwet, die den vergunninghouder een persoonlijk recht geeft tot verkoop van sterken drank, al mag hij het bedrijf uitoefe nen door middel van iemand, die hem daartoe vervangt. Volgens de geldende Drankwet kan tegen den vergunninghouder terzake van deze practijk niet worden opgetre den. Het ontwerp brengt hierin ver andering. De in het ontwerp opgenomen over gangsbepalingen geven den vergun ninghouders gelegenheid om zich aan de nieuwe- eischen aan te passen, ter wijl bovendien voor éénmaal de gele genheid wordt gegeven, om de vergun ning op den vervanger over te schrij ven, ook al oefent deze het bedrijf uit in een'inrichting, welke niet kauwor den geacht te zijn voor maatschappe lijk verkeer; dit echter alleen, wan neer het bedrijf blijft in het perceel, waarin het op het tijdstip Waarop de ze wet in werking treedt, wordt uit geoefend. "kerk en school. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Kampen: (vac.-C. B. Hol land), PI. H. van Ameidc te Putten, L. van Mastrigt te Harderwijk en P. J. Steen beek te Bergambacht. Te Joure: j. A. ten Bokkel Huinink te Numansdorp, H. J. Hak te Domburg en P. J. F. van Voorst Vader te Lochem. Beroepen: Te Zwaagwestrinde (toez.) H. Guittart te Oosterhaule (Fr.). Te Aag- tekerke (toez.), A. Scnneveld, cand. te Pijnacker (Z.-H.). Te Lekkerkerk: (toez.), H. W. Bloemhof te Scharmer. Bedankt: Voor Assen (Herv. Evan gelisatie), E. H. Blauwendraad, .te Vlagt- wedde. Voor. Kerkdrieh (toez.), T. M. Lo- ran te Lier. Voor Gouderak, S. Goverts te Lexmond. GEHEF. KERK. Tweetal: Te Capelle a. d. IJssel, \V. H. Bouwman te Lopik en J. Meijer te Fijnaart. Beroepen: Te Grijpskerk (Gr.), J. Bosch te Westbroek. Aangenomen: Naar Zwartewaal, J. v. d. Lugt, leerend ouderling te Melissant. Bedankt: Voor 'ssGraveland, H. Ph. Ingwersen te Nijkerk. Voor Serooskerke J. Meyer te Fijnaart. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Vlaardingen, C. A. v. d. Ven te Lisse GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Dirksland, J. Fraanie te Bameveld. BUITENLAND. DE VACANTE ZETEL IN DEN VOLKENBOND. Nederlands kans. Nu Branting overleden is en Zwe den voorloopig geen enkelen promi nenten staatsman bezit, aldus de cor- resp. te Genève van 't H b 1 d., zijn Nederlands kansen op een zetel in den raad van den Volkenbond, waar voor clan jhr. van Karnebeek bedoeld schijnt, nog sterk gestegen. De eventueele Nooische candidaten Lange en Nansen zijn tezeer gepronon ceercle oppositie-mannen. Denemarken zou wel een goede kans voor den zetel in den Raad heb ben met Zahle, wiens prestige na zijn voortreffelijke leiding der opiumconfe rentie zeer toegenomen is. Doch Zahle werd reeds lang genoemd voor het presidentschap der tolgende Assem* RECLAME. 8 IS.so W?j ontvingen een nieuwe Soi'teei'incj KINDERWAGENS Msrki „FATRIA" Sn a He Kleuren ai moileSïen vanci f 38.50 bleé, waarvoor hij nu de vuurproef doorstaan he:ft. Nederland schijnt dus favoriet voor ciezc greep. Men weet, dat Neder and reeds bij de verkiezing in de vorige Assem blee een aanzienlijk aantal stemmen verwierf. DE AARDBEVING IN AMERIKA. Lichte schade in Oostelijk Canada. De jongste aardbeving is de he vigste geweest, welke sinds 1758' in het Oosten van Amerika is waarge nomen. Uit verschillende deelen van Oos telijk Canada wordt lichte schade g> meld. Te Montreal geraakte de telefoon dienst onklaar, terwijl in een R.K. Kerk brand uitbrak doordat een olie- leiding brak. De aangerichte schade bedraagt hier 10.000 dollar. Een kapel aan den 'ShaVmigan- waterval (Quebec) stortte in, terwijl in de nabijheid daarvan ook verschil lende huizen schade opliepen. Uit Quebec wo.dt nog g:meld. dat de eerste schok daar het hevigst was. Tal van personen vielen in zwijm. Een algemeene paniekstemming brak uit toen men de gebouw e n gedu rende twee minuten heen en weer zag zwaaien. Enkele houten woningen zijn er ingestort, terwijl ook de leap van een station schade heeft geilden. De theaters en bioscopen stroom den leeg en in het ged:ang vielen eveneens vele vrouwen flauw. Sruiale treinroovers. De reizigers van den nachtexpres New York—-Chicago zijn het sT.cht- offer gewerden van de b.utalite t ven twee bandieten. De expres stepte te Dune Park óm water in te nemen, toen de twee booswichten in d n cguIot d?r slaap wagens binnendrongen, de re z ge 3 wekten en met revolvers bedreigden, cJp bagage der passagiers doorzoch ten en onder de oorkussens dor r l a gers uit/ horloges, ringen en andeva voorwerpen van waarde vegst 1 en- De negerwaker, die zich met h t toezicht op de slaapwagens moe t belasten, was voor alle voorzorg rnrav in een rcokerscoupé gevlucht. De bandieten vergaten echter h:m niet en namen hem al het geld af, dat hij aan fooien had on vangen. De twee roovers werkten kun pro gram" mét groote haa.st af en trok ken zich in een uithoekje van den trein terug, waarop ze bij East-Side een voorstad van Chicago, waar de expres steeds langzaam moet rijden, een goid heenkomen zocht.n. Z-j ble ken in totaal een som van meer dan 10.000 doliar te hebben buitgemaakt behalve een aantal juweeleh en an dere kostbaarheden der reizigers. Geen der passagiers heeft eer*- nauw keurig signalement der treinroovers kunnen geven, ofschoon deze niet ge maskerd waren. Spoorbrug ingestort. "Naar Qe „Montagpost" uit War schau verneemt, heeft z'ch een ern stig ongeluk voorgedaan bij het be proeven van de spoorbrug, die de Russen in de grensstad Moz. row o er de Prypoc hebben gebouwd, welke brug uit strategisch oogpun: zier be langrijk 'is. Toen de trein, waarmede het draag vermogen der brug zou worden va t- gesteld en waarin zich de leden van ae x-ccnmsclie commissie van onder zoek bevonden, op de brug kwam, stortte deze in, en viel de tre'p in de rivier. AVie leden van de commissie zijn .omgekomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2